Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Άρα εχω ενα δίκαιο που είμαι καχύποπτη? Μα μου κάνει εντύπωση επέμενε πολύ και χωρίς πρόβλημα, δεν ξέρω ρε κορίτσια εγώ έφτασα μέχρι τα Γιάννενα χωρίς να υπάρχει πρόβλημα και αν όντως έχω δίκαιο απογοητεύτηκα απο τον συγκεκριμένο γιατρό,  γιατί είναι άξιος σεβασμόυ όσο αφορά το έργο του

Ναι, αλλά είναι αρκετά φιλοχρήματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η troia είπε:

Για το στίγμα να πάτε στο Λαικό. Εμένα εκεί με είχε στείλει ο γυναικολόγος μου. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι και εμένα εκεί μου είπε να πάω... Θα καλέσω αύριο να κλείσω ραντεβού. Ελπίζω να μην υπάρχει καθυστέρηση και να μπορέσω να πάω την άλλη εβδομάδα. Στο ενδιάμεσο θα πω και στον σύζυγό να πάει να κάνει εξετάσεις για το στίγμα για να μη μας φαει το αγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα από το λαϊκό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Δεν κατάλαβα τι είχες; Δεν θυμάμαι την πορεία σου αν θέλεις πες μου τον γιατρό σου.

Είχα και εγώ δυο βιοχημικές μια αποβολή και μια ανεμβρυικη κύηση .Τώρα είμαι στον Μα……δη και παρακολουθεί και την κύηση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι και εμένα εκεί μου είπε να πάω... Θα καλέσω αύριο να κλείσω ραντεβού. Ελπίζω να μην υπάρχει καθυστέρηση και να μπορέσω να πάω την άλλη εβδομάδα. Στο ενδιάμεσο θα πω και στον σύζυγό να πάει να κάνει εξετάσεις για το στίγμα για να μη μας φαει το αγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα από το λαϊκό. 

Μπες στο 1535.gr και θα βρεις για τις 3/11. Κλείσε και τα 2 ραντεβού για να πάτε με το σύζυγο μαζί. Να πάει κι εκείνος εκεί και όχι αλλού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι και εμένα εκεί μου είπε να πάω... Θα καλέσω αύριο να κλείσω ραντεβού. Ελπίζω να μην υπάρχει καθυστέρηση και να μπορέσω να πάω την άλλη εβδομάδα. Στο ενδιάμεσο θα πω και στον σύζυγό να πάει να κάνει εξετάσεις για το στίγμα για να μη μας φαει το αγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα από το λαϊκό. 

Εύα αν εξηγήσεις την κατάσταση θα σε βάλουν σε προτεραιότητα κ έχω την εντύπωση ότι θα κάνετε μαζί με τον άντρα σου τον έλεγχο ,να ρωτήσεις!

Το Λαϊκό δεν δέχεται από άλλου εξέταση του στίγματος κ αν πχ εσυ έχεις αμφίβολο αποτέλεσμα πρέπει να ελεγχθεί κ εκείνος εκεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Εύα αν εξηγήσεις την κατάσταση θα σε βάλουν σε προτεραιότητα κ έχω την εντύπωση ότι θα κάνετε μαζί με τον άντρα σου τον έλεγχο ,να ρωτήσεις!

Το Λαϊκό δεν δέχεται από άλλου εξέταση του στίγματος κ αν πχ εσυ έχεις αμφίβολο αποτέλεσμα πρέπει να ελεγχθεί κ εκείνος εκεί

Για τη μεσογειακή βρίσκεις άμεσα, για την κυστική είναι μακρινά τα ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η troia είπε:

Για τη μεσογειακή βρίσκεις άμεσα, για την κυστική είναι μακρινά τα ραντεβού. 

Πριν 2-3 χρόνια που ελέγχθηκαμε εμείς είχαμε 2μηνο αναμονή ,χωρίς κύηση βέβαια. Αν έχει αλλάξει αυτό ακόμα καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πριν 2-3 χρόνια που ελέγχθηκαμε εμείς είχαμε 2μηνο αναμονή ,χωρίς κύηση βέβαια. Αν έχει αλλάξει αυτό ακόμα καλύτερο

Τώρα μπήκα στο 1535.gr και είδα ότι είχε για 3/11. Και πέρυσι τέτοιον καιρό που έκανα εγώ την εξέταση ήταν πολύ κοντινό το ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια τι συμπτώματα έχετε από ovitrelle, μόλις την έκανα και θυμάμαι την πρώτη φορά είχα περίεργο πόνο στην πλάτη και βάρος στο στήθος, δεν θυμάμαι στην διάθεση άν άλλαξε κάτι μόνο που δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Το είπα στην γιατρό χθες και μου είπε ότι είναι από το άγχος 🤔

Δεν είχα ποτέ παρενέργεια από τις ovitrelle. 
Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι χαλαρη

Δεν είναι κάτι στο χέρι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η troia είπε:

Για τη μεσογειακή βρίσκεις άμεσα, για την κυστική είναι μακρινά τα ραντεβού. 

Την κυστική για το 80% των μεταλλάξεων στο λαϊκό μπορω να την κάνω ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@elena0212τι κανείς ξανά έκανες χοριακη ;

Καλησπέρα κοριτσάκι μου. Όχι δεν έκανα. Αύριο το πρωι θα πάω πάλι. Είδες τα μωράκια σου Ε;;;μπράβο κοριτσάκι μου! Ετσι ολα καλά να σου πηγαίνουν ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Σήμερα έκλεισα μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορα.. Γενικά δεν έχω κάποιο συμπτωμα, εκτός από συχνοουρια που είναι θεωρώ από τα φάρμακα. Και από το απόγευμα αισθάνομαι ένα βάρος χαμηλά.. Αχ δε ξέρω.. Τώρα ξεκινάει να εμφανίζεται ο φόβος και το αγχος.. 

ναι τώρα είναι το δύσκολο μέχρι την χοριακη 

Προσπαθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου ότι ήταν να γίνει έχει γίνει!!

Τα συμπτώματα ή/και όχι δεν λένε απολύτως τίποτα!

Καλη επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι και εμένα εκεί μου είπε να πάω... Θα καλέσω αύριο να κλείσω ραντεβού. Ελπίζω να μην υπάρχει καθυστέρηση και να μπορέσω να πάω την άλλη εβδομάδα. Στο ενδιάμεσο θα πω και στον σύζυγό να πάει να κάνει εξετάσεις για το στίγμα για να μη μας φαει το αγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα από το λαϊκό. 

Εύα μου συμφωνώ με τα κορίτσια παραπάνω. Κλείσε ραντεβού στο Λαϊκό κ για τους δυό σας για την ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης. Εμείς γνωρίζαμε ότι είχαμε στίγμα, αλλά μας στείλανε στο ιπποκράτειο που έχει εξειδικευμένη μονάδα για το στίγμα στη Θεσσαλονίκη. Στο Λαϊκό θα σας δώσουν ξεκάθαρα αποτελέσματα κ θα σας καθοδηγήσουν. Επειδή είσαι κ εγκυούλα θα σας βάλουν άμεσα το ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πριν 2-3 χρόνια που ελέγχθηκαμε εμείς είχαμε 2μηνο αναμονή ,χωρίς κύηση βέβαια. Αν έχει αλλάξει αυτό ακόμα καλύτερο

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, πρέπει να έχουμε παραπεμπτικό για να κάνουμε την εξέταση για το στίγμα εκεί η δεν χρειάζεται? Μπορεί να ρωτάω χαζομάρα σορρυυυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου. Όχι δεν έκανα. Αύριο το πρωι θα πάω πάλι. Είδες τα μωράκια σου Ε;;;μπράβο κοριτσάκι μου! Ετσι ολα καλά να σου πηγαίνουν ❤️❤️

Ναι τα είδα εύχομαι σύντομα να δεις και το δικό σου .Εγώ ακόμα δεν το πιστευω μόνο οι ναυτίες μου το θυμίζουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Εύα μου συμφωνώ με τα κορίτσια παραπάνω. Κλείσε ραντεβού στο Λαϊκό κ για τους δυό σας για την ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης. Εμείς γνωρίζαμε ότι είχαμε στίγμα, αλλά μας στείλανε στο ιπποκράτειο που έχει εξειδικευμένη μονάδα για το στίγμα στη Θεσσαλονίκη. Στο Λαϊκό θα σας δώσουν ξεκάθαρα αποτελέσματα κ θα σας καθοδηγήσουν. Επειδή είσαι κ εγκυούλα θα σας βάλουν άμεσα το ραντεβού.

Σε ευχαριστώ πολύ Ζέτα μου ! Αυτό θα κάνουμε σωστά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Την κυστική για το 80% των μεταλλάξεων στο λαϊκό μπορω να την κάνω ? 

Ναι την κάνουν κλείσε τώρα 2 ραντεβού για 3/11 για την μεσογειακή κ όταν πας ρωτά αν μπορείς να ελεγχθείς κ για κυστικη λόγω κύησης νομίζω θα σε βάλουν σε προτεραιότητα.

Ο σύζυγος μου εκεί ελέγχθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, πρέπει να έχουμε παραπεμπτικό για να κάνουμε την εξέταση για το στίγμα εκεί η δεν χρειάζεται? Μπορεί να ρωτάω χαζομάρα σορρυυυ...

Ο άντρας μου για κυστικη πήγε χωρίς παραπεμπτικό κ πληρωσε 50€

Για κυστικη είχαμε παραπεμπτικά δεν τα κάναμε όλα μαζί χρονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι τα είδα εύχομαι σύντομα να δεις και το δικό σου .Εγώ ακόμα δεν το πιστευω μόνο οι ναυτίες μου το θυμίζουν .

Κ ετσι να συνεχίσεις. Ποτε ξαναέχεις ραντεβου για υπέρηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Κ ετσι να συνεχίσεις. Ποτε ξαναέχεις ραντεβου για υπέρηχο;;

Σε δυο εβδομάδες και μου είπε να κανονίσω και για αυχενική μόλις τα δούμε .Άντε να γλυτωσω τους κολπικούς υπερήχους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Σε δυο εβδομάδες και μου είπε να κανονίσω και για αυχενική μόλις τα δούμε .Άντε να γλυτωσω τους κολπικούς υπερήχους .

Φαντάζομαι όσο μεγαλώνουν θα είναι κ πιο δύσκολο. Νιώθεις δυσφορία στον υπέρηχο Ε;ποτε έχεις πητ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

ναι τώρα είναι το δύσκολο μέχρι την χοριακη 

Προσπαθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου ότι ήταν να γίνει έχει γίνει!!

Τα συμπτώματα ή/και όχι δεν λένε απολύτως τίποτα!

Καλη επιτυχία!!

Το ξέρω ότι τα συμπτώματα δε λένε τίποτα..Η αλήθεια είναι ότι δε το σκεφτόμουν καθόλου αλλά τώρα ξεκινάει το αγχος. Τι να σου κάνει και το μυαλό γυρνάει συνέχεια σε σκέψεις.. Του λες μην σκέφτεσαι και σκέφτεται ακόμα περισσότερο.. Εννοείται ότι ήταν να γίνει έχει γίνει.. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Φαντάζομαι όσο μεγαλώνουν θα είναι κ πιο δύσκολο. Νιώθεις δυσφορία στον υπέρηχο Ε;ποτε έχεις πητ;;

Το ένα είναι πολύ ψηλά και για να το μετρήσει με πιέζει αρκετά .αρχές Ιουνίου έχω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Μήτρα ,αιματολογικά και ανοσολογικά πρέπει να ψάξεις τότε.
Ο λόγος που πήγατε με εξωσωματική ποιος ήταν αν επιτρέπεται;

Να υποθέσω προεμφυτευτικο κάνατε σε βλαστοκυστες 

στην τελευταια εμβρυομεταφορα καναμε προεμφυτευτικο..υστεροσκοπηση εκανα τον ιουνιο οπου μου ειχε βρει κατι πολυποδακια και μια φλεγμονη στο ενδομητριο και μου εδωσε vibramycin..εκανα και αιματολογικα-ανοσολογικα και μου λενε ολα καλα..προσπαθουσαμε φυσιολογικα 1 χρονο και δεν γινοταν..ωστοσο εχουμε και το σπερμοδιαγραμμα με χαμηλη κινητικοτητα και dfi οριακο..καθε προσπαθεια που κανουμε ο γριφος μεγαλωνει και η γιατροι το αποδιδουν στη τυχη..δεν ξερω τι αλλο να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Το ένα είναι πολύ ψηλά και για να το μετρήσει με πιέζει αρκετά .αρχές Ιουνίου έχω .

Άντε να κανεις κ την αυχενική να δεις ότι ολα είναι καλά να ηρεμήσεις λιγο.😍😍 Στην αυχενική βλεπουμε και φύλο ή είναι νωρις ακόμα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστούμε πολύ ☺️ υγεία να έχουν τα παιδάκια μας να τα καμαρώνουμε!  @Ersi85 χρόνια πολλά και στο δικό σου αγοράκι! Γερός να είναι πάντα!  Σε καταλαβαίνω... Κι εγώ στη βάπτιση του μικρού βασανίστηκα, σε μας ο μικρός δε σταματούσε το κλαμμα ούτε στο ντύσιμο... Σταμάτησε όταν τελείωσε η βάπτιση όπου στο τέλος αποκοιμήθηκε πάνω μου... Μεγάλη ταλαιπωρία!  Το Σάββατο θα του κάνουμε πάρτυ γενεθλίων στο μαγαζί του νονου του! Θα είναι οι γονείς, τα αδέρφια μας και καλοί μας φίλοι με τα παιδιά τους. Έχω πάρει υλικά και από Παρασκευή βράδυ θα φτιάξουμε με τη νονά του τη διακόσμηση του πάρτυ.  Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε ένας χρόνος..... Δύσκολος χρόνος, απαιτητικός αλλά ταυτόχρονα χαρούμενος. Όλο συγκινουμαι σήμερα... Συνέχεια σκέφτομαι τέτοια ώρα πέρσι έκανα αυτό, τέτοια ώρα πέρσι ήμουν στην ανάνηψη κτλ Σαν όνειρο μοιάζει...   
    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
    • ναι εννοειταιιι!!!! θα ενημερωνουμε το πινακακι και για αυχενικη και για β επιπεδου και για ΠΗΤ και φυλο!!!! ας πανε ολα καλα και στα της οργανωσης αφηστε το πανω μου!!!! 😇🤓
    • Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου!!!! ❤️❤️ να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!🤱❤️να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...