Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 24/10/2021 at 9:09 ΠΜ, ο/η hope501 είπε:

Καλημερα κορίτσια. Σήμερα που ξύπνησα με έπιασαν στα καλά καθούμενα τα κλάματα. Σκέφτομαι αν θα πετύχει, αν θα έχω θετική χοριακη, αν θα κρατήσω μετά από 9 μήνες μωράκι*α στην αγγελία μου… Έτυχε και σε εσας στην αναμονή ή μόνο σε μένα την χαζή; 😔😔

Καλημέρα!! συνεχωωςς τι ρωτας τωρα??!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Αργώ λιγάκι αλλά πάντα απαντώ! 😉

Έχουμε κ λέμε: Πριν μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής ο γιατρός μου ζήτησε νωίαα κάνω υστεροσκόπηση αλλά κ μία επιπλέον εξέταση την λεγόμενη ngs. Είναι εξέταση η οποία δείχνει τυχόν λοιμώξεις του ενδομητρίου. Η βιοψία του ενδομητρίου που γίνεται με την υστεροσκόπηση είναι α΄λλο πράγμα. Εγώ έκανα κ τις δύο ταυτόχρονα δλδ ngs και υστεροσκόπηση (μαζί με βιοψία) αφού θα έπαιρνα μέθη ούτως ή άλλως. Η υστεροσκόπηση έδειξε μια ελαφριά ενδομητρίτιδα ενώ η ngs ελάχιστους γαλακτοβάκιλλους. Πήρα αντιβίωση κ ξεκίνησα να κάνω κ κάποιες εγχύσεις αντιβίωσης οι οποίες όμως δεν μου ταίριαξαν... Για μήνες έπαιρνα προβιοτικά κ έβαζα κ κολπικά υπόθετα (ecovag). Αποτέλεσμα ήταν οι γαλακτοβάκιλλοι να αυξηθούν κ από 33% να έχουν ξεπεράσει το 90% που είναι κ το επιθυμητό... Αν με ρωτάς δεν έχω μετανιώσει για καμία εξέταση από όσες έχω κάνει. Σκέψου πως την ngs (κόστος αν θυμάμαι καλά γύρω στα 340) την έκανα δύο φορές προκειμένου να δούμε πού βαδίζουμε... 

Καλημερα, συγγνωμη για το άσχετο αλλα με ποιον γιατρο τα εκανες και τα 2?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η malntalia είπε:

Καλημερα, συγγνωμη για το άσχετο αλλα με ποιον γιατρο τα εκανες και τα 2?

Στο γε…ις είμαι με τον Πα…ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Αυτά που έγραψα στην @Lucia79 αφορούν κ εσένα αγαπημένη ... Στο ίδιο κέντρο κ εσύ άρα στο ίδιο έργο θεατές ... Αυτό με το έντερο θεώρησε πως ήταν τυχαίο γεγονός ... Μην σε φοβίζει η μέθη... Δεν τελειώσαμε εμείς! Έχουμε να πούμε κ άλλα ... 💚

Σε καρδουλώνω αρχηγέ...💛 + 🧡💙 γιατί τελειώνουν αυτά τα άτιμα τα reactions

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείτε να μου πείτε τι συμπτώματα είχατε όσες βάλατε φρέσκα έμβρυα 3 ημερών γιατί δεν έχω και πολλά.

Μόνο καούρες, ζαλάδες έχω που από τα φάρμακα μου 'πε ο γιατρός ότι είναι, λίγο πόνο στο στήθος και εχτές  είχα ένα πόνο κάτω δεξιά, δεν ξέρω αν ήταν το έντερο ή ωοθήκη, πήρα panadol για τον πόνο.

Απλά με έχει πιάσει ανησυχία τις τελευταίες μέρες γιατί είχα και μία αποτυχημένη εξωσωματική πέρσι με εντελώς διαφορετικά συμπτώματα είχα συνέχεια πόνους περιόδου και σταγόνες αίμα, τ΄ώρα τίποτα...

Β- χοριακή έχω την επόμενη Δευτέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

καλημερα κοριτσαρες τι κανετε?

Καλημέρα Ζουπάκι, εδώ περιμένουμε τα νέα από τις χοριακές των κοριτσιών και την επιστροφή από τις εμβρυομεταφορές.

Εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα Ζουπάκι, εδώ περιμένουμε τα νέα από τις χοριακές των κοριτσιών και την επιστροφή από τις εμβρυομεταφορές.

Εσύ τι κάνεις?

περιμενω την ακατανομαστη να ξεκινησω κ γω σιγα σιγα....ειχα λιγο θεμα να βρω σετροταιντ αλλα οκ βρηκα κ απ αυτη,η οβιτρελ εχει αλλαξει τελειως και κουτι κ ενεση.Πλεον ειναι μια γυαλινη σαν τις ινοχεπ....αυτα κατα τ αλλα....εσυ πας για αλλον φυσικο?Η θα ξεκινησεις διεγερση με διαφορετικα φαρμακα?το ρωταω γιατι εχει ακουστει γενικα οτι σε κοπελες με γκοναλ που δε κανανε καλο κυκλο πηρανε την επομενη μενοπουρ πχ κ τη βολεψαν.Το χεις δοκιμασει αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Ξάπλα λέμε, ξάπλα! Εμάς που μας έλιωσε η πλάτη κ η μέση μας σκέφτηκε κανείς;;; Οέο! Άντε παλουκώσου! 

Κορίτσια εγώ δεν έχω ούτε καφέ ούτε τίποτα αλλά με το που σηκώνομαι και είμαι κανένα μισάωρο όρθια ή κάθομαι σε καρέκλα αρχίζει και πονάει η κοιλιά μ σαν πόνοι περιόδου…και ξαπλώνω πάλι.. 5η βδομάδα! Το παθαίνετε και εσείς;    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@angel35 ?

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 😘

 

@hope501 ?

@kk88 4/11

@Margitc 6/11

Καλημερούδια! Καλή μας εβδομάδα! 

Το πινακάκι μας περιμένει αναβάθμιση! 😉

Καλά αποτελέσματα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

περιμενω την ακατανομαστη να ξεκινησω κ γω σιγα σιγα....ειχα λιγο θεμα να βρω σετροταιντ αλλα οκ βρηκα κ απ αυτη,η οβιτρελ εχει αλλαξει τελειως και κουτι κ ενεση.Πλεον ειναι μια γυαλινη σαν τις ινοχεπ....αυτα κατα τ αλλα....εσυ πας για αλλον φυσικο?Η θα ξεκινησεις διεγερση με διαφορετικα φαρμακα?το ρωταω γιατι εχει ακουστει γενικα οτι σε κοπελες με γκοναλ που δε κανανε καλο κυκλο πηρανε την επομενη μενοπουρ πχ κ τη βολεψαν.Το χεις δοκιμασει αυτο?

Εγώ με γκοναλ είχα 5 ωάρια και με menopur 10 .δεν με έπιανε το συγκεκριμένο φάρμακο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εγώ με γκοναλ είχα 5 ωάρια και με menopur 10 .δεν με έπιανε το συγκεκριμένο φάρμακο .

και το αντιστροφο εχω ακουσει να κανει κοπελα με μενοπουρ 2 και με γκοναλ 8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

περιμενω την ακατανομαστη να ξεκινησω κ γω σιγα σιγα....ειχα λιγο θεμα να βρω σετροταιντ αλλα οκ βρηκα κ απ αυτη,η οβιτρελ εχει αλλαξει τελειως και κουτι κ ενεση.Πλεον ειναι μια γυαλινη σαν τις ινοχεπ....αυτα κατα τ αλλα....εσυ πας για αλλον φυσικο?Η θα ξεκινησεις διεγερση με διαφορετικα φαρμακα?το ρωταω γιατι εχει ακουστει γενικα οτι σε κοπελες με γκοναλ που δε κανανε καλο κυκλο πηρανε την επομενη μενοπουρ πχ κ τη βολεψαν.Το χεις δοκιμασει αυτο?

Ναι την καινούρια ovitrelle την χρησιμοποίησα σε αυτο τον κύκλο, δεν είναι πένα , είναι απλή ένεση. Πανεύκολη μου φάνηκε, τίποτα δεν κάνεις ,ανοίγεις καπάκι και την κάνεις.

Και με gonal έχω πάει και με menopur και με meriofert. Σε διάφορες ηλικίες.

Σε όλα ίδια απόδοση είχα. 4-6 ωάρια από τα οποία βλαστοκύστες φτάνουν τα μισά & λιγότερα. Δεν πάω παραπάνω.

Δεν κάνω άλλη διέγερση, έχω πει στοπ. Οπότε μονο φυσικούς.

Καλή αρχή να έχεις 🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι την καινούρια ovitrelle την χρησιμοποίησα σε αυτο τον κύκλο, δεν είναι πένα , είναι απλή ένεση. Πανεύκολη μου φάνηκε, τίποτα δεν κάνεις ,ανοίγεις καπάκι και την κάνεις.

Και με gonal έχω πάει και με menopur και με meriofert. Σε διάφορες ηλικίες.

Σε όλα ίδια απόδοση είχα. 4-6 ωάρια από τα οποία βλαστοκύστες φτάνουν τα μισά & λιγότερα. Δεν πάω παραπάνω.

Δεν κάνω άλλη διέγερση, έχω πει στοπ. Οπότε μονο φυσικούς.

Καλή αρχή να έχεις 🧡

Κ πολύ καλά θα κάνεις! Το πολύ πολύ να κάνεις σφήνα στους φυσικούς κ έναν τροποποιημένο… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι την καινούρια ovitrelle την χρησιμοποίησα σε αυτο τον κύκλο, δεν είναι πένα , είναι απλή ένεση. Πανεύκολη μου φάνηκε, τίποτα δεν κάνεις ,ανοίγεις καπάκι και την κάνεις.

Και με gonal έχω πάει και με menopur και με meriofert. Σε διάφορες ηλικίες.

Σε όλα ίδια απόδοση είχα. 4-6 ωάρια από τα οποία βλαστοκύστες φτάνουν τα μισά & λιγότερα. Δεν πάω παραπάνω.

Δεν κάνω άλλη διέγερση, έχω πει στοπ. Οπότε μονο φυσικούς.

Καλή αρχή να έχεις 🧡

εννοειται μαυρογατο μου απλα ειμαι της λογικης να λεω κατι παραπανω μπορει να σου φαινοταν χρησιμο♥️♥️♥️♥️ευχαριστω πολυ και σε σενα γρηγορα να συμπληρωσεις παγωτακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ πολύ καλά θα κάνεις! Το πολύ πολύ να κάνεις σφήνα στους φυσικούς κ έναν τροποποιημένο… 

καλα τιναξου εσυ να παρουμε λιγακι τυχεροσκονη!!!!!!Πως εισαι????Πως παει η κοιλιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

καλα τιναξου εσυ να παρουμε λιγακι τυχεροσκονη!!!!!!Πως εισαι????Πως παει η κοιλιτσα?

Χαχαχα! Τινάζομαι, τινάζομαι! 

Μεγαλώνει ανεξέλεγκτα! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Χαχαχα! Τινάζομαι, τινάζομαι! 

Μεγαλώνει ανεξέλεγκτα! 😂

Μετα απο κοπο τα καταφερες κοριτσι.Εισαι και μαχητρια κ νικητρια!!!!Μ ενα πονο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zoupaki είπε:

Μετα απο κοπο τα καταφερες κοριτσι.Εισαι και μαχητρια κ νικητρια!!!!Μ ενα πονο!!!!

Σ´ευχαριστώ ρε Ζουπάκι! Τα καλύτερα εύχομαι να μην αργήσουν άλλο για σένα αλλά κ για κάθε κορίτσι που το προσπαθεί κ το παλεύει μέχρι τέλους! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@angel35 ?

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

 

@elena0212 23/10

@Γιάννα 36 ? 

@hope501 ?

@kk88 ?

@Margitc ?

Καλημερούδια! Καλή μας εβδομάδα! 

Το πινακάκι μας περιμένει αναβάθμιση! 😉

Καλά αποτελέσματα! 💚

Καλημέρα εγώ σήμερα ή Τετάρτη θα ξέρω πότε θα πάω για ωοληψία θα σε ενημερώσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα εγώ σήμερα ή Τετάρτη θα ξέρω πότε θα πάω για ωοληψία θα σε ενημερώσω....

με το καλο κ συ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα εγώ σήμερα ή Τετάρτη θα ξέρω πότε θα πάω για ωοληψία θα σε ενημερώσω....

Σε περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου, βγήκε. 186,57. Την Παρασκευή ήταν 55,91. Να χοροπηδηξω; 

Ναι! Αλλά με προσοχή! 🎊🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ πολύ καλά θα κάνεις! Το πολύ πολύ να κάνεις σφήνα στους φυσικούς κ έναν τροποποιημένο… 

Ναι αυτό είναι το πλάνο αγαπημένη.

Αλλά όχι ακόμα τροποποιημένο. Πιο μετά αν χρειαστεί.

Εύχομαι να μην χρειστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...