Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Κορίτσια μου έχω χαθεί λίγο αυτές τις μέρες αλλά πραγματικά η δουλειά με γονάτισε..... @Eva29 μπράβο αγάπη μου όλα πήγαν καλά δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι.....

@Vasilique αρχηγαρα χρόνια σου πολλά!!!!!!! Να είσαι πάντα γερή και δυνατή και με το καλό τα μωράκια σου!!!!! 

@Maroulita! Μπράβο κορίτσι μου καλές γονιμοποιησεις να έχεις... αναμένουμε τα νέα σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Μπράβο @Eva29!! Όλα καλά από δω και πέρα..Ξεκουράσου!!

@Vasilique Χρονια πολλά αρχηγέ!! Χρονια καλά, δημιουργικά και ευτυχισμένα!

Κοριτσια, σήμερα κάναμε την ωοληψια! 🥰  Από τα 2 που είχα ευτυχώς ήταν καλά και τα δυο! Το σπερμα μας επίσης καλό όπως έμαθα..Περιμενω αύριο τηλ για τις εξελίξεις!! ☺️
Τι εμπειρία κι αυτή! 

Μπράβο, το πέρασες αυτό το στάδιο! Εύχομαι αύριο να μάθεις τα πιο ευχάριστα νέα! Για πότε μας έλεγες οτι περιμένεις να περάσεις επιτροπή, για πότε έφτασες εδώ, ούτε που καταλάβαμε πως πέρασε ο καιρός. 
@Vasilique χρόνια πολλά, γιόρτασε το φέτος γιατί του χρόνου με τα δίδυμα μάλλον δε θα καταλάβεις καν ποτε θα περάσει η μέρα! 
@kk88 σε χασαμε όντως, τι γίνεται, σε τι φάση βρίσκεσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Κοίτα, η συγκεκριμένη ενδοκρινολόγος με έστειλε συστημένη να πάρω από συγκεκριμένο φαρμακείο (για να μου κάνουν και καλύτερη "τιμή" και καλά) ubiquinol. Μη σου πω ψέματα, δεν πήγα ποτέ! Είχα ήδη αρκετή πείρα για να καταλάβω πότε προσπαθούν να με εκμεταλλευτούν.. προσωπικά αγόρασα μέσω eBay από Ε.Ε. 

Όσον αφορά ubiquinol vs ubiquinone.. Καταρχήν το ίδιο το σώμα το μετατρέπει ήτε σε ubiquinol ήτε σε ubiquinone ανάλογα με την ανάγκη που έχει. Οπότε σε όποια μορφή και αν το πάρεις ο οργανισμός θα το μετατρέψει σε αυτό που χρειάζεται. Επίσης όσες έρευνες έχουν γίνει πάνω στο συγκεκριμένο συμπλήρωμα διατροφής είναι σε μορφή ubiquinone λόγο του κόστους του, δεν μπορούν οι ερευνητές να το χρησιμοποιήσουν στο μέγεθος που χρειάζεται μια έρευνα για να διεξαχθεί, έτσι όλα τα θετικά που παρουσιάζονται από έρευνες να υπάρχουν στον οργανισμό από το συγκεκριμένο συμπλήρωμα αφορά το ubiquinone. Ακόμα, η διαφορά αυτή στο κόστος των δύο σκευασμάτων δεν αφορά την ικανότητα απορρόφησης ή τη ποιότητα του ενός σε σύγκριση με το άλλο. Η διαφορά στη τιμή τους αφορά καθαρά το κόστος παραγωγής του ubiquinol σύν το κόστος της πατέντας που έχει κατοχυρώσει η εταιρεία (Kaneka) που ήταν η μόνη που κατάφερε να το "σταθεροποιήσει" σε αυτή τη μορφή και πρέπει η όποια άλλη εταιρεία θέλει να το παρασκευάσει να τους πληρώσει, ένα κόστος το οποίο προστίθεται στο καταναλωτή. Πάνω σε αυτό να προσθέσω ότι η συγκεκριμένη μορφή (ubiquinol) είναι πολύ ευαίσθητη και εύκολο να οξειδωθεί, από τη στιγμή που θα οξειδωθεί μετατρέπεται σε ubiquinone, οπότε και να δώσεις τα χρήματα για το συγκεκριμένο σκεύασμα να υπάρχει ο κίνδυνος σε περίπτωση που οξειδωθεί να λαμβάνεις πάλι ubiquinone αντί ubiquinol που πλήρωσες. Μπορείς εύκολα να διακρίνεις και με το μάτι τυχών οξείδωση του σκευάσματος, το ubiquinol πρέπει να έχει χρώμα γαλακτερό/λευκό ενώ το ubiquinone κιτρινωπό.

Τα παραπάνω μαζί με την οικονομική μου δυνατότητα με βοήθησαν να αποφασίσω τι να πάρω χωρίς δεύτερη σκέψη..

Αυτή ακριβώς τη συζήτηση είχαμε με τον φαρμακοποιό πριν λίγες μέρες για CoQ10 που ήθελα και για μενα και για τον καλό μου. Ότι ubiquinone/ubiquinol δεν έχει και μεγάλη διαφορά αφού ο οργανισμός θα κάνει αυτό που πρέπει, οπότε δεν υπάρχει λόγος να ξοδεύουμε περισσότερα χρήματα για τις μάχες της πατέντας.

(P.S. Εντάξει, δεν υπάρχεις.  Είσαι ο φωτεινός παντογνώστης!!!)

@Eva29 Όλη μου η θετική σκέψη μαζί σου. Ξεκούραση, δύναμη και αισιοδοξία μόνο. Όλα θα πάνε καλά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια πως είστε;;; 
Οι εγκυουλες πως τα πάνε;; 
τα κορίτσια που προσπαθείτε;;; 
ελπίζω για όλες να πάνε όλα καλά!!! 
Δεν σας προλαβαίνω με τόσα μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η troia είπε:

Επειδή δεν ξέρω αν έχεις ξαναπάει σε αιματολόγο και η επικεφαλής του τμήματος είναι και τώρα αιματολόγος, εγώ θα ρώταγα τι φάρμακα της ειδικότητάς της χρειάζομαι μετά την εμβρυομεταφορά και αναφέρομαι στην αντιπηκτική αγωγή και στην κορτιζόνη. Βέβαια αυτό μπορεί να είναι σε θέση να σου το πει αφού σου κάνει όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται, αλλά μπορείς να της ζητήσεις να σου κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις ώστε στη συνέχεια να σου πει τι από αυτά χρειάζεσαι και σε τι δόση. Για να εξηγήσω λίγο καλύτερα τι εννοώ: αυτά τα φάρμακα άλλοι εξωσωματιστές τα δίνουν όλα εκ του πρωτοκόλλου προληπτικά και άλλοι, όπως ο δικός μου, δεν τα δίνουν καθόλου σε καμία γυναίκα. Εγώ ένιωθα πιο ασφαλής να μου πει η Τσεκούρα αν χρειάζομαι κάτι από αυτά και εν τέλει προέκυψε ότι και οι 2 είχαν την ίδια άποψη, δηλ. ότι δεν χρειάζομαι τίποτα από αυτά, άρα δεν τα πήρα. 

Επίσης, συμφωνώ με την @BlackCatαν η Οικονομοπούλου που είναι τώρα επικεφαλής είναι τόσο διαβασμένη όσο η Τσεκούρα, ζήτα της να σου πει για διατροφή και συμπληρώματα και εκμεταλλεύσου το χρόνο μαζί της, γιατί θα σου πει πράγματα που οι εξωσωματιστές περνάνε στα ψιλά γράμματα. 

Σας ευχαριστώ πάρααααα πολύ για τις συμβουλες σας  @BlackCat και @troia  😘!  😘!  😘!!!!
Εχω ξαναπαει σε αιματολογο γιατι εχω θρομβοφιλία...ετσι ειχα και την πρωτη μου αποβολή...και στην μια και μοναδική εξωσωματικη που εχω κανει, ο γιατρος, μου εδωσε αντιπηκτικές μετα απο εντονη επιμονή δική μου....(να μην τον σχολιασω καλυτερα).....οποτε σιγουρα θα με βοηθησει η γνωμη της!
Θα σας ενημερωσω κοριτσια!!!

Αν θυμηθειτε κατι αλλο...στειλτε μηνυμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξύπνησα και ήμουν 44 ετών… Όμως νιώθω τυχερή και ευλογημένη για όλα αυτά που μου συμβαίνουν… ❤️ Στο μονοπάτι της ζωής σου λένε θα υπάρχουν και στιγμές που θα κουραστείς, θα σταματήσεις, άλλες στιγμές που θα σκοντάψεις, θα πέσεις… Θα βρεις άτομα που θα είναι δίπλα σου ή θα βρεθείς μόνος. Θα υπάρχουν μέρες που θα είσαι χαρούμενος ή θλιμμένος. Μην φοβηθείς, δεν έχεις κάνει λάθος μονοπάτι. Έτσι είναι η ζωή που παρ´όλα αυτά αξίζει να την ζεις! 
Σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας! Αντεύχομαι τα καλύτερα να μην αργήσουν άλλο! Είστε στις προσευχές μου να το ξέρετε! Όλες σας! Σας φιλώ μία προς μία! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η JNtina είπε:

@Vasiliqueχρονια πολλα κοριτσι μου!!! Με υγεια και μονο χαρές απο δω και πέρα!!!! Κανε λιγο ακομη υπομονη να ανοίξεις το δώρο σου σε λίγους μήνες!!!! 🙂🙂🥰❤️❤️❤️❤️

Σε καρδουλώνω! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

@Vasilique μας χρόνια σου πολλααααα!!!!!!!!!! Χρόνια ευτυχισμένα!!!!!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας και του χρόνου να σβήσετε όλοι μαζί κεράκια!!!!! 🥰🥰🥰🥰

💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η hope501 είπε:

@Vasilique Χρόνια πολλά και απο μένα. Και του χρόνου με τα μωράκια σας να σβήσετε κεράκια σας.

💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

@Eva29 Πολύ χάρηκα που τελικά ειναι καλά και τα 2 μωράκια σου! Μια χαρά φυσιολογική ήταν η αντίδρασή σου μετά από όλα αυτά που έχεις περάσει για να πετύχεις αυτή την εγκυμοσύνη. Ξεκουράσου τώρα όπως σου είπαν και κάνε μόνο θετικές σκεψεις για τα μωράκια σου! 💖 Όλα θα πάνε καλά!

@Vasilique Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα!!! Και του χρόνου με τα 2 πιο όμορφα δωράκια! 💖

💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σε καρδουλώνω! 💚

Εγω να δεις, σε καρδουλωνω πιο πολυ κι εσενα και τα μπεμπεδακια σου!!! ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σήμερα ξύπνησα και ήμουν 44 ετών… Όμως νιώθω τυχερή και ευλογημένη για όλα αυτά που μου συμβαίνουν… ❤️ Στο μονοπάτι της ζωής σου λένε θα υπάρχουν και στιγμές που θα κουραστείς, θα σταματήσεις, άλλες στιγμές που θα σκοντάψεις, θα πέσεις… Θα βρεις άτομα που θα είναι δίπλα σου ή θα βρεθείς μόνος. Θα υπάρχουν μέρες που θα είσαι χαρούμενος ή θλιμμένος. Μην φοβηθείς, δεν έχεις κάνει λάθος μονοπάτι. Έτσι είναι η ζωή που παρ´όλα αυτά αξίζει να την ζεις! 
Σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας! Αντεύχομαι τα καλύτερα να μην αργήσουν άλλο! Είστε στις προσευχές μου να το ξέρετε! Όλες σας! Σας φιλώ μία προς μία! 💚

Τι όμορφο! Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Ακριβώς όπως τα λες! Με το καλό να κρατήσεις τα μωράκια σου αγκαλιά! :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σήμερα ξύπνησα και ήμουν 44 ετών… Όμως νιώθω τυχερή και ευλογημένη για όλα αυτά που μου συμβαίνουν… ❤️ Στο μονοπάτι της ζωής σου λένε θα υπάρχουν και στιγμές που θα κουραστείς, θα σταματήσεις, άλλες στιγμές που θα σκοντάψεις, θα πέσεις… Θα βρεις άτομα που θα είναι δίπλα σου ή θα βρεθείς μόνος. Θα υπάρχουν μέρες που θα είσαι χαρούμενος ή θλιμμένος. Μην φοβηθείς, δεν έχεις κάνει λάθος μονοπάτι. Έτσι είναι η ζωή που παρ´όλα αυτά αξίζει να την ζεις! 
Σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας! Αντεύχομαι τα καλύτερα να μην αργήσουν άλλο! Είστε στις προσευχές μου να το ξέρετε! Όλες σας! Σας φιλώ μία προς μία! 💚

Χρόνια πολλά και καλά!!!! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά τα μωράκια σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σήμερα ξύπνησα και ήμουν 44 ετών… Όμως νιώθω τυχερή και ευλογημένη για όλα αυτά που μου συμβαίνουν… ❤️ Στο μονοπάτι της ζωής σου λένε θα υπάρχουν και στιγμές που θα κουραστείς, θα σταματήσεις, άλλες στιγμές που θα σκοντάψεις, θα πέσεις… Θα βρεις άτομα που θα είναι δίπλα σου ή θα βρεθείς μόνος. Θα υπάρχουν μέρες που θα είσαι χαρούμενος ή θλιμμένος. Μην φοβηθείς, δεν έχεις κάνει λάθος μονοπάτι. Έτσι είναι η ζωή που παρ´όλα αυτά αξίζει να την ζεις! 
Σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας! Αντεύχομαι τα καλύτερα να μην αργήσουν άλλο! Είστε στις προσευχές μου να το ξέρετε! Όλες σας! Σας φιλώ μία προς μία! 💚

Χρονια πολλα παντα με υγεια κ χαρες κ το χρονου με πολλα παιδικα ναζακια κ χαμογελα ❤️💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο, το πέρασες αυτό το στάδιο! Εύχομαι αύριο να μάθεις τα πιο ευχάριστα νέα! Για πότε μας έλεγες οτι περιμένεις να περάσεις επιτροπή, για πότε έφτασες εδώ, ούτε που καταλάβαμε πως πέρασε ο καιρός. 
@Vasilique χρόνια πολλά, γιόρτασε το φέτος γιατί του χρόνου με τα δίδυμα μάλλον δε θα καταλάβεις καν ποτε θα περάσει η μέρα! 
@kk88 σε χασαμε όντως, τι γίνεται, σε τι φάση βρίσκεσαι? 

Καλημέρα κορίτσι μου..... είμαι σε φάση προετοιμασίας για μεταφορά..... υπέρηχο την Δευτέρα και βλέπουμε πως προχωράμε.... εσύ πως πάει η ψυχολογία????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε;;; 
Οι εγκυουλες πως τα πάνε;; 
τα κορίτσια που προσπαθείτε;;; 
ελπίζω για όλες να πάνε όλα καλά!!! 
Δεν σας προλαβαίνω με τόσα μνμ

Καλημερα, τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σήμερα ξύπνησα και ήμουν 44 ετών… Όμως νιώθω τυχερή και ευλογημένη για όλα αυτά που μου συμβαίνουν… ❤️ Στο μονοπάτι της ζωής σου λένε θα υπάρχουν και στιγμές που θα κουραστείς, θα σταματήσεις, άλλες στιγμές που θα σκοντάψεις, θα πέσεις… Θα βρεις άτομα που θα είναι δίπλα σου ή θα βρεθείς μόνος. Θα υπάρχουν μέρες που θα είσαι χαρούμενος ή θλιμμένος. Μην φοβηθείς, δεν έχεις κάνει λάθος μονοπάτι. Έτσι είναι η ζωή που παρ´όλα αυτά αξίζει να την ζεις! 
Σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας! Αντεύχομαι τα καλύτερα να μην αργήσουν άλλο! Είστε στις προσευχές μου να το ξέρετε! Όλες σας! Σας φιλώ μία προς μία! 💚

Χρονια πολλα αρχηγαρα μας κατι που ποθουςες σε λιγο καιρο θα το εχεις αγκαλια ευχομαι υγεια και συνεχεια χαμογελα απο εδω κ περα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ καλημερα κ καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν μεσα απο τη καρδια μ ..ηθελα να σας πω οτι κ γω ιανουαριο θα κανω εμβρυομεταφορα λογω δουλειας δε μπορω να λειψω νωριτερα.αυτους τους 3 μηνες λοιπον λεω να τους εκμεταλλευτω .. η αληθεια ειναι οτι εχω 12 κιλακια παραπανισια παντα εκανα αυτη τη διαιτα του ντουκαν τα εχανα ολα κ μετα ξανα τα ιδια .. σημερα εκλεισα ραντεβου με διατροφολογο για να ξεκινησω τη προσπαθεια μ για αυτα τα 12 κιλα .. πιστευετε θα βοηθησει η επρεπε να προσπαθησω παλι μονη μ εφοσον τα χανω με τη ντουκαν .. ; Σας ευχαριστω πολυ κ συγγνωμη για το σεντονι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ καλημερα κ καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν μεσα απο τη καρδια μ ..ηθελα να σας πω οτι κ γω ιανουαριο θα κανω εμβρυομεταφορα λογω δουλειας δε μπορω να λειψω νωριτερα.αυτους τους 3 μηνες λοιπον λεω να τους εκμεταλλευτω .. η αληθεια ειναι οτι εχω 12 κιλακια παραπανισια παντα εκανα αυτη τη διαιτα του ντουκαν τα εχανα ολα κ μετα ξανα τα ιδια .. σημερα εκλεισα ραντεβου με διατροφολογο για να ξεκινησω τη προσπαθεια μ για αυτα τα 12 κιλα .. πιστευετε θα βοηθησει η επρεπε να προσπαθησω παλι μονη μ εφοσον τα χανω με τη ντουκαν .. ; Σας ευχαριστω πολυ κ συγγνωμη για το σεντονι

Καλημέρα! Επειδή και εγώ μπήκα στην διαδικασία να χάσω μερικά κιλά πριν ξεκινήσω την διαδικασία της διέγερσης και της όλης διαδικασίας θα σου έλεγα ότι καλύτερο είναι να εμπιστευτείς έναν ειδικό διατροφολόγο ο οποίος θα μπορέσει να προσαρμόσει την διατροφή στις ανάγκες του οργανισμού σου. ΄Ώστε να μπορέσεις και εσύ μετά από μόνη σου να διατηρήσεις ένα πρόγραμμα χρησιμοποιώντας τις συμβουλές και οδηγίες που θα σου δώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα! Επειδή και εγώ μπήκα στην διαδικασία να χάσω μερικά κιλά πριν ξεκινήσω την διαδικασία της διέγερσης και της όλης διαδικασίας θα σου έλεγα ότι καλύτερο είναι να εμπιστευτείς έναν ειδικό διατροφολόγο ο οποίος θα μπορέσει να προσαρμόσει την διατροφή στις ανάγκες του οργανισμού σου. ΄Ώστε να μπορέσεις και εσύ μετά από μόνη σου να διατηρήσεις ένα πρόγραμμα χρησιμοποιώντας τις συμβουλές και οδηγίες που θα σου δώσει. 

Αυρο σκεφτηκα κ γω κ πως θα ναι κ πιο μονιμο το αποτελεσμα απο το να χανω να βαζω κ ξανα το ιδιο .. σε ευχαριστω πολυ κ σου ευχομαι συντομα ενα δυο μωρακια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natassou85 είπε:

Αυρο σκεφτηκα κ γω κ πως θα ναι κ πιο μονιμο το αποτελεσμα απο το να χανω να βαζω κ ξανα το ιδιο .. σε ευχαριστω πολυ κ σου ευχομαι συντομα ενα δυο μωρακια ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και σε σένα εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! Εχτές το βράδυ κοιμήθηκα και δεν είχα καθόλου αίμα και σήμερα ξύπνησα πάλι μες στο αίμα ! Και μπόλικο ! Το ξέρω ότι πρέπει να είμαι προετοιμασμένη να το συναντώ και θα το έχω για μέρες και εβδομάδες ίσως μέχρι να φύγει το αιμάτωμα αλλά το σοκ κάθε φορά είναι σοκ ! 😥

Φοβάμαι αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά στο τέλος... Προς το παρόν μόνο στο κρεβάτι είμαι όλη μέρα εδώ τρώω εδώ τα πάντα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Ειχα να μπώ λιγο καιρούλι,Συγχαρητήρια σε όσες έχουν μωράκι στη κοιλίτσα ευχομαι με ένα πόνο!!!Για τα κοριτσακια που προσπαθούνε ακόμα ευχομαι να πάνε όλα καλά!Μαυρόγαταααααααααααααααα!!!!Τι κάνεις πως είσαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εχτές το βράδυ κοιμήθηκα και δεν είχα καθόλου αίμα και σήμερα ξύπνησα πάλι μες στο αίμα ! Και μπόλικο ! Το ξέρω ότι πρέπει να είμαι προετοιμασμένη να το συναντώ και θα το έχω για μέρες και εβδομάδες ίσως μέχρι να φύγει το αιμάτωμα αλλά το σοκ κάθε φορά είναι σοκ ! 😥

Φοβάμαι αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά στο τέλος... Προς το παρόν μόνο στο κρεβάτι είμαι όλη μέρα εδώ τρώω εδώ τα πάντα... 

 

Υπομονη κοριτσι μου!!! Και καλη δύναμη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εχτές το βράδυ κοιμήθηκα και δεν είχα καθόλου αίμα και σήμερα ξύπνησα πάλι μες στο αίμα ! Και μπόλικο ! Το ξέρω ότι πρέπει να είμαι προετοιμασμένη να το συναντώ και θα το έχω για μέρες και εβδομάδες ίσως μέχρι να φύγει το αιμάτωμα αλλά το σοκ κάθε φορά είναι σοκ ! 😥

Φοβάμαι αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά στο τέλος... Προς το παρόν μόνο στο κρεβάτι είμαι όλη μέρα εδώ τρώω εδώ τα πάντα... 

 

Κοριτσι μου την εχω περασει τη μαυρη αυτη στιγμη  και καταλαβα το αγχος και τη στεναχωρια σου αλλα αφου ειπανε οι γιατροι ολα καλα ετσι ειναι.Καλα κανεις και  περιοριζεις τις κινησεις σου δε χρειαζεται να τρεχεις για τιποτα.Καλη πιστη στα μωρακια σου και υπομονη ευχομαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Melikara86 στην ποσοτητα και στην κινηση. Παντα θελαμε 3ο παιδακι. Η μεγαλη μ ειναι ενα πολυ ζορικο παιδακι και ιδιαιτερα μικροτερη μας ζοριζε παρα πολυ. Σε συνδυασμό με τη 2η ειναι 2 ζωηρα πολυ παιδια. Σκεψου οτι μολις περυσι το καλοκαιρι π ηταν 6 και 4 σταματήσαν να ξυπνάνε συστηματικα το βραδυ. Οποτε δ ειχαμε αμαν αντοχες για 3ο. Πέρυσι αρχες του ετους ειπαμε οτι εφοσον το θέλουμε αλλα δ ειμασταν κ σιγουροι 100% ειπαμε να το αφησουμε στην τυχη σχετικα. Καναμε συχνα επαφες οπως συνηθως απλα ελευθερα. Ηρθε στους 5 6 μηνες ελευθερων επαφων. Εγινε οτι εγινε, τα κορίτσια μεγαλωσαν, πηραμε μια ανασα, οποτε το συζητησαμε και ειπαμε φετος οτι γινει. Μετα ξεφεύγουν ηλικιακα κ τα κορίτσια. Εχουμε μια αλφα ανεση, μια σειρα. Πως να το πω, να ζησουμε λιγο σαν ανθρωποι.
    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...