Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

 βρε με αυτη την υπομονη!!!!! περιμενω να δω ποση εχω τελικα χαχαχαχαχ

Στο υπογράφω τόση που δεν ήξερες καν ότι έχεις 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Στο υπογράφω τόση που δεν ήξερες καν ότι έχεις 😂😂😂

εχει χαρη που ειναι καλος αλλιως θα τον ειχα βουτηξει τον γιατρο!!!!! χαχαχαχαχαχα εχω αφησει τα παιδακια μου τοσο καιρο μονα τους μεσα στο κρυο χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η sarah_k είπε:

Καλησπέρα. Έχω λίγο καιρό που έκανα την εγγραφή μου εδώ και να που ήρθεν η ώραν μου κι εμένα να γράψω-για πρώτη μου φορά!-σε forum (δεν ξέρω καν αν γράφω στο σωστό topic, εν τω μεταξύ🙄). Έχω την αίσθηση ότι συμμετέχοντας σε μια κοινότητα γυναικών που μοιράζονται τις ιστορίες, τους φόβους και τις εμπειρίες τους θα νιώσω καλύτερα σε αυτή την φάση της ζωής μου. Μια φάση με πολλά σκαμπανεβάσματα, όπως είναι λογικό, αλλά και αρκετή ενδοσκόπηση που με βοηθάει να καταλάβω λίγο καλύτερα τον εαυτό μου.

Η ιστορία μου δεν είναι και πολύ διαφορετική από αυτές που διαβάζω εδώ. Αισίως στα 41+ (ξεκίνησα προσπάθειες στα 39 με υποβοηθούμενη και σταμάτησα στα 40+) που όμως, όπως αποδείχτηκε, ήταν στα τυφλά και με ελλιπή ενημέρωση σε βασικά θέματα από την πλευρά μας. Η ετυμηγορία των εξωσωματικών βέβαια σαφής: φταίω εγώ, η ηλικία μου, η κακή ποιότητα των ωαρίων μου κλπ.-ειρήσθω εν παρόδω, ακόμη και σήμερα μετά τα 40 έχω ένα καλό ορμονικό προφίλ και μια τίμια AMH για την ηλικία μου που δεν παραπέμπουν σε μειωμένη ωοθηκική επάρκεια ή κάτι τέτοιο. Αλλά εγώ έπεισα τον εαυτό μου ότι φταίω εγώ και έπεσα σε μαύρη απέλπισία που μου κόστισε ψυχολογικά και συναισθηματικά πολύ. Πάρα πολύ. Μέχρι που άρχισα να ψιλοδιαβάζω και τις εμπειρίες άλλων γυναικών που βίωναν ανάλογες καταστάσεις και άρχισα να συνειδητοποιώ ότι τα πράγματα ίσως να μην ήταν ακριβώς όπως μου τα παρουσίαζαν οι γυναικολόγοι.  

Κάπου εδώ να σημειώσω μια μικρή αλλά ουσιαστική λεπτομέρεια: λόγω βεβαρυμμένου οικογενειακού ιστορικού η κλασσική εξωσωματική (με διέγερση δλδ.) δεν ήταν επιλογή για έμενα. Ακόμη και η ovitrelle ήταν ρίσκο. Έτσι έπεσα από την αρχή στη μαύρη τρύπα των (εντελώς) φυσικών κύκλων. Μια διαδικασία που όσες κοπέλες περάσαν μπορούν να πιστοποιήσουν πόσο εξαντλητική είναι. Τα αποτελέσματα απογοητευτικά: μια μόνο επιτυχημένη (ώριμο δλδ. που τελικά δεν γονιμοποιήθηκε) και οι υπολοιπες ανωριμα και χαμένα. Μέχρι που αποφάσισα-με πολύ φόβο-να δοκιμάσω τροποποιημένο φυσικό που μου πρότειναν με Femara+Ovitrelle+Arvekap. Τρια ωάρια που όμως δεν πήραμε ποτέ γιατί πολύ απλά, όπως μου ανακοίνωσε με μεγάλη φυσικότητα ο γιατρός, δεν τα πρόλαβαν και έσπασαν! Εκει έσπασαν και τα δικά μου νεύρα, τους ευχαρίστησα πολύ και αποχώρησα μεγαλοπρεπώς. Πέρασα ένα διάστημα μεγάλης μαυρίλας και εκεί τα forum που περιδιάβαινα αποδείχθηκαν σωτήρια, όπως προανέφερα. Όχι μόνο γιατί πήρα πολύτιμες πληροφορίες και οδηγίες αλλά άντλησα δύναμη και κουράγιο να μην πέσω εντελώς.

Στο σημερα, λοιπον, αφού επισκεφτήκαμε κι άλλες ειδικότητες καταλ΄ήξαμε ότι το πρόβλημα μας είναι ο ανδρικός παράγοντας (μετρήσεις στη "γκρίζα ζώνη" σε μορφολογία και dfi) και ψάχνουμε ανδρολόγο-ουρολόγο αναπαραγωγής (a propos αν υπάρχει κάποια κοπέλα που γνωρίζει κατι στη Θεσσαλονίκη θα το εκτιμούσα πολύ αν μπορούσε να με βοηθήσει 😊). Μέχρι τότε φροντίζω όσο μπορώ τον εαυτό μου και τη διατροφή μου, κάνω βελονισμό και ψάχνομαι για μια πιο ολιστική προσέγγιση στο ζήτημα μας. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και να σκέφτομαι τη θετική πλευρά των πραγμάτων. Ξόδεψα πολύτιμο χρόνο με άγχος και θλίψη και δεν θα ήθελα να το ξανακάνω.

Εύχομαι όλα τα κορίτσια να έχουν σύντομα αυτό που επιθυμούν. Η στήριξη που προσφέρετε η μια στην άλλη είναι πολύτιμη (υπάρχουν έρευνες που επιβεβαιώνουν πόσο ευεργετικά επιδρά η ύπαρξη μιας υποστηρικτικής κοινότητας σε γυναίκες που προσπαθούν να αποκτήσουν παιδί). Συγγνώμη αν σας κου΄ρασα με το σεντονακι μου κι εγώ, αλλά ειναι η πρώτη μου φορά και πήρα φόρα να τα πω όλα με τη μια...

No comments! Τα κορίτσια μου με κάλυψαν σε όλα! Εγώ θα σε καλωσορίσω κ με όλη μου την θετική ενέργεια θα σου ευχηθώ από καρδιάς τα καλύτερα να μην αργήσουν άλλο! Καλή τύχη!

Είμαστε εδώ ενωμένες κ οσονούπω όλες φουσκωμένες! 😉💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλημέρα και να ξέρεις ότι το "σεντονάκι" δεν κουράζει ποτέ γιατί ο στόχος είναι να έρθει το "μπεμπέ σεντονάκι" που θα μας κάνει να ξεχάσουμε ότι και αν συναντάμε στην πορεία ως την πολυπόθητη συνάντηση με το παιδί μας. Ότι έγινε είναι "δώρο" για να πιστέψεις στις δυνάμεις σου, στην αγάπη σας με τον σύζυγό σου, στον εαυτό σου και στο καλύτερο που δεν έζησες ακόμα. Ο οργανισμός σου όπως αναφέρεις είναι εδώ για να στο θυμίσει με τις καλές του μετρήσεις παρά την ηλικία σου. Ο δρόμος ίσως είναι λίγο πιο μακρύς για σένα, για μένα , για πολλές μας ακόμα,,,,αλλά σίγουρα έχει φως στον ορίζοντα. Είμαι σίγουρη πως όσο η φλόγα είναι δυνατή και εμείς αντίστοιχα πάντα παρούσες στο όνειρο αυτό να πραγματώνεται στο τέλος. 

Θα σου συστήσουν πολλά κορίτσια αρκετά κέντρα και γιατρούς είμαι σίγουρη. Η ομάδα εδώ είναι πάνω από Power. Δεν έχω να σου προτείνω κάτι γιατί είμαι μια "άλλη" περίπτωση εγώ πάλι που δε γράφω συχνά όχι γιατί δε θ΄έλω αλλά γιατί αισθάνομαι ότι πραγματικά δε μπορώ να πω κάτι που θα βοηθήσει κάποια κοπέλα. Συναισθηματικά μπορώ να γράφω όλη μέρα. Όλες τις διαβάζω και για όλες χαίρομαι όπως θα χαιρόμουν για μένα. Ξέρω πως η σειρά μου θα έρθει όταν είναι η ώρα μου , γιατί αυτό μόνος κάτι ανώτερο απο εμάς το ορίζει. Καλή τύχη και καλή συνέχεια στο ταξίδι σου.

Κορίτσια είστε όλες υπέροχες. 

Αχ, εσύ! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

εννοω ποσες μερες μετα τον υπερηχο.

Όχι δεν ξέρω. Εγώ πχ έκανα υπέρηχο 10η μέρα κ ετ μου είπε 8 μερες μετά. 18η δλδ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Vibet ?

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 ?

@angel35 ?

@kk88 ? 

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Katerinaki83  365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Luna777 8/10

@Apol 15/10

 

@Παρασκευαιδου αφιερωμένο!!! 💚

θα με προσθεσεις και μένα? 13/10 ειναι χοριακη μετα απο εμβρυομεταφορα 2 εμβρυων 3 ημερων στις 30/09

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Ενα θα σου πω η γιαγια μου καταγωγη κ μεγαλωμενη σε μικρη κοινωνια απο ευπορη οικογενεια με μικροαστικες αντιληψεις μου ειπε οταν της ειπα θα προσπαθησω για μωρακι ( δεν ειμαι σε γαμο κ δεν θα μπω κ το ξερουν). Να κανεις αν το θες απο καρδιας να το παλεψεις κ αν ο Δ δεν το θελει μην σε νοιαζει καθολου εσυ μποστα κ εμεις πισω να διαταζεις για βοηθεια ετων 87 παρακαλω. Αρα ναι πραγματικα δεν αξιζει να κρατας διπλα σου τοξικους ανθρωπους. 😉

 

Την αγαπώ την γιαγιά σου! Σπανίζει το είδος της! Να την χαίρεσαι κοριτσάκι μου κ εύχομαι να της χαρίσεις κ το δισέγγονο! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Vasilique Η χοριακη σου ήταν 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα 1729 ;παρά πολύ μεγάλη .

12η ημέρα με έμβρυα 4 ημερών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Vibet ?

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 14/10

@angel35 ?

@kk88 ? 

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Katerinaki83  365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Luna777 8/10

@Apol 15/10

 

@Παρασκευαιδου αφιερωμένο!!! 💚

Σε ευχαριστώ τοοοοοοσοοοο πολύ... ήδη ένιωσα ότι οι μέρες περνάνε πιο γρήγορα και θα ξανακρατησω ένα θετικό τεστ που αυτή την φορά θα παει καλά...  φιλάκια στην κοιλίτσα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Έλα αγάπη !! Ναιιι το θυμοσουν γλυκούλα μου ?? ♥️♥️ Στις 8 έχω ραντεβού όταν θα επιστρέψω θα σας ενημερώσω 🤞 

Ανυπομονώ και φοβάμαι !!! 

Εσύ έχεις νέα ?? Ήρθε η ακατανομαστη επιτέλους?? 

Εγω για αυτό μπήκα... α... για κανονίστε να μας γράφετε και τις ώρες απ τα ραντεβού... 🤣🥰🥰🥰 ανυπομονώ.... μαζί σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ τοοοοοοσοοοο πολύ... ήδη ένιωσα ότι οι μέρες περνάνε πιο γρήγορα και θα ξανακρατησω ένα θετικό τεστ που αυτή την φορά θα παει καλά...  φιλάκια στην κοιλίτσα σου 

εχω την εντυπωση πως με αποφευγεις χααχαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

εχω την εντυπωση πως με αποφευγεις χααχαχαχαχαχαχαχ

Χαχαχαχαχα δεν προλάβω να δω όλα τα μηνύματα κατσε είναι και 3 σελίδες χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,  ως πιο έμπειρες εδω στη παρεούλα θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή είμαι στη φάση που μαζεύω δικαιολογητικά για Την επιτροπή εξωσωματικής και στις 22 με 26 Νοεμβρίου πρέπει να στείλω τον φάκελο, μήπως μπορείτε να μου πείτε αν πρεπει κτ να  προσέξω, κάποιο χαρτί ίσως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! θα μ βαλετε και μενα στο τυχερο πινακακι? 13/10 ειναι να κανω χοριακη... στις 30/09 εκανα μεταφορα δυο εμβρυα 3 ημερων 

Με το καλό η χοριακη σου κορίτσι μου!

Να είναι τεράστια ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η χοριακη σου κορίτσι μου!

Να είναι τεράστια ♥️

ευχαριστω παρα πολυ! Μακαρι γρηγορα ολες να εχουμε τα θαυματακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,  ως πιο έμπειρες εδω στη παρεούλα θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή είμαι στη φάση που μαζεύω δικαιολογητικά για Την επιτροπή εξωσωματικής και στις 22 με 26 Νοεμβρίου πρέπει να στείλω τον φάκελο, μήπως μπορείτε να μου πείτε αν πρεπει κτ να  προσέξω, κάποιο χαρτί ίσως?

Να είναι εντός των προθεσμιών που λένε πχ τα σπερμοδιαγραμματα θέλουν συγκεκριμένες μέρες απόσταση το ένα από το άλλο , βάλτα με τη σειρά που τα ζητάνε κ αν χρειάζεται σφραγίδα στρογγυλή ΕΟΠΥ (νομίζω πλέον όχι γιατί πάνε κ χρόνια που πέραςα εγώ ) αλλά αν χρειάζεται σφραγίδα να την έχουν οι εξετάσεις.

Κανονικα το κέντρο σου πρέπει να τσεκάρει τα έγγραφα κ να σε καθοδηγήσει εμένα έτσι είχαν κάνει.

Ισως κάποια κοπέλα που περασε πιο πρόσφατα να τα ξέρει καλύτερα 

Καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Πολύ τις αγαπώ τέτοιες γιαγιάδες που είναι πολύ πιο open minded από πολλούς και πολλές νέους /νέες!!

Και εμένα η γιαγιούλα μου αν ζούσε το ίδιο θα μου έλεγε είμαι σίγουρη «μη φοβάσαι προχωρά εγώ είμαι εδώ».

Να την κανείς μεγάλες αγκαλιες!!❤️

Ναι ειναι θεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν εγώ πάω για το ωάριο του μήνα back to back.

Έκανα σήμερα 2η μέρα ορμονολογικές :

FSH 7.42

E2 15.5

PRG 0.62

Αν διαβάζει ο γιατρός @Vasilique τα φώτα σας παρακαλώ.

Την Τρίτη πάω για υπερηχο κ μου είπαν να προμηθευτώ κ μια ovitrelle γιατί είναι σε έλλειψη 😕

Ειναι όντως; Δυσκολευτήκατε να την βρείτε;

γιατι την προηγούμενη την είχα πάρει τον Μάιο κ δεν είχα δυσκολευτεί.

Ναι αγαπη ειναι ψαξε απο αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

ελα πάμε εισαι φωτιιάαααααααααα.......οχι εγώ τον προηγούμενο μήνα την βρήκα μια χαρα.....αλλά για ξεκίνα να την ψαχνεις για ασφαλεια.......

Εγω εδω κ μια εβδομαδα την ψαχνω εχω βαλει τον φαρμακοποιο μου θα την δανειστεί απο αλλο φαρμακειο ψαξε βρε αγαπη απο αυριο για σιγουρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Την αγαπώ την γιαγιά σου! Σπανίζει το είδος της! Να την χαίρεσαι κοριτσάκι μου κ εύχομαι να της χαρίσεις κ το δισέγγονο! 💚

Σε ευχαριστω Βασιλικη μου αν κ εχει ηδη 5 δισεγγονακια αντε να δει κ το 6😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,  ως πιο έμπειρες εδω στη παρεούλα θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή είμαι στη φάση που μαζεύω δικαιολογητικά για Την επιτροπή εξωσωματικής και στις 22 με 26 Νοεμβρίου πρέπει να στείλω τον φάκελο, μήπως μπορείτε να μου πείτε αν πρεπει κτ να  προσέξω, κάποιο χαρτί ίσως?

Εγω το μονο που θα σου πω να εχουν ολα σφραγιδα οτι ειναι τα μικροβιολογικα συμβεβλημενα με τον ΕΟΠΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Εγω εδω κ μια εβδομαδα την ψαχνω εχω βαλει τον φαρμακοποιο μου θα την δανειστεί απο αλλο φαρμακειο ψαξε βρε αγαπη απο αυριο για σιγουρια

Ωχ μη μου λες τετοια

θα βγω στο ψάξιμο αυριο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ωχ μη μου λες τετοια

θα βγω στο ψάξιμο αυριο

 

Αν δεν βρεις πες μου να σου πω το δικό μου φαρμακείο την έχει πάντα απλά είναι Χαλάνδρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sarah_k είπε:

Λυπάμαι πολύ που αναγκάστηκες να περάσεις κάτι τέτοιο. Δυστυχώς δε μπορούμε να το προβλέψουμε και να τους αποφύγουμε εγκαίρως αυτούς τους τύπους.

Γι' αυτό θα ήθελα να προτείνω κάτι απέναντι σε όλους τους "καλούς" ανθρώπους εκεί έξω που θεωρούν φοβερή ιδέα, ενω έχουμε το άγχος μας και το τρέξιμο μας, να μας λένε την αποψάρα τους γιατί μπορούν: μέθοδος Αϊκίντο.

Είχα διαβάσει παλαιότερα για αυτή και τελικά την εφάρμοσα τη μια και μοναδική φορά που μια γλυκούλα φιλεναδούλα σκέφτηκε πως είναι καλό να με ενημερώσει ότι κατά τη γνώμη της οι γυναίκες μετά τα 40 δεν πρέπει να κάνουν παιδιά γιατί αυτά σίγουρα θα έχουν πρόβλημα (όχι, για τους άνδρες δεν είχε ανάλογη ένσταση αν αναρωτιέστε...). Και μπορώ να σας πω ότι έπιασε. Την κοίταξα κατ΄αματα, εντελώς ανέκφραστη και αμίλητη. Με τη σιωπή μου τα λόγια της γύριζαν πίσω σε αυτή με όλη την αγένεια και την τοξικότητα που κουβαλούσαν. Δε σταμάτησα μέχρι που την είδα να κοκκινίζει ελαφρώς και να αλλάζει αρον αρον θεμα. Περιττό να πω ότι δεν μου ξαναμίλησε ποτέ για κάτι που να σχετίζεται με το θέμα των παιδιών-αν και η αλήθεια είναι ότι έκτοτε έχω ξεκόψει εμφατικά τα πολλά μαζί της. Δεν χρειάζομαι αγενείς και παρεμβατικούς ανθρώπους στη ζωή μου γενικά και όχι μόνο για το θέμα.

Έχετε το στο πίσω μέρος του μυαλό σας για κάθε περίπτωση που δέχεστε τέτοια σχόλια ή ερωτήματα που σας προσβάλλουν ή σας κάνουν να αισθάνεστε άβολα. Δεν το ξέραμε να παίρνουμε άδεια από το "λαϊκό δικαστήριο" για τις επιλογές μας και τις πράξεις μας. Θα τους ειδοποιήσουμε...

👏👏👏👏👏

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν εγώ πάω για το ωάριο του μήνα back to back.

Έκανα σήμερα 2η μέρα ορμονολογικές :

FSH 7.42

E2 15.5

PRG 0.62

Αν διαβάζει ο γιατρός @Vasilique τα φώτα σας παρακαλώ.

Την Τρίτη πάω για υπερηχο κ μου είπαν να προμηθευτώ κ μια ovitrelle γιατί είναι σε έλλειψη 😕

Ειναι όντως; Δυσκολευτήκατε να την βρείτε;

γιατι την προηγούμενη την είχα πάρει τον Μάιο κ δεν είχα δυσκολευτεί.

Αγάπη έχω εγώ μια ovitrelle στο ψυγείο μου ! Αν την θες, είμαι Αθήνα ! Μου είχε μείνει από τη διέγερση, δεν την χρησιμοποίησα τελικά καθόλου επειδή έκανα αβερκαπ πριν την ωοληψια! Και είχα δυσκολευτεί να τη βρω τοτε... 

@Margitcκορίτσι μου τώρα είδα ότι ψάχνεις και εσύ οβιτρελ

Αν την θέλει κάποια πείτε μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Εγω το μονο που θα σου πω να εχουν ολα σφραγιδα οτι ειναι τα μικροβιολογικα συμβεβλημενα με τον ΕΟΠΥ

Νομίζω αυτό έχει καταργηθεί πλέον και δεν ζητάνε σφραγίδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...