Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 21/5/2021 at 1:21 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@JNtina --> 19/5

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

--> Χοριακή

@Avocando

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@ΧΑΡΜΑ--28/5

@blueheart--31/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando


Καλημέρα κορίτσια! Καταρχάς θα ήθελα με τη σειρά μου να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια ανεξαρτήτως του σε ποιο στάδιο βρίσκονται αλλά ιδιαιτέρως σε εκείνα που έφτασαν στο τελευταίο στάδιο πριν να αγκαλιάσουν το όνειρό τους @ΧΑΡΜΑ@Dimi1981@blueheart-καλώς ήρθες κιόλας με την ευκαιρία- και @Nansi Μπράβο για την επιμονή κ την επιμονή σας!

@Margitcκαι @xrysasoulκαλώς μας ήρθατε! Εύχομαι να έρθουν όλα γρήγορα κ ξεκούραστα αν κ τα καλά κόποις κτώνται!

@Αννια27τι έγινε με την ωοληψία σου; Το έχασα νομίζω ... Έκανες; Θα κάνεις;

@Layla85Κάπου τώρα κοντά θα έκανες χοριακή ή λάθος θυμάμαι; Ενημέρωσέ μας αν θες ...

@JNtinaκαλή μου σε άφησα τελευταία για να σου πω πως νομίζω πως ήρθε η ώρα σου! Με το καλό κοριτσάκι μου να βάλεις τα εμβρυάκια σου! Ο αριθμός είναι σούπερ, το σ/κ κοίτα να ξεκουραστείς και η ερχόμενη Δευτέρα θα είναι η πιο όμορφη Δευτέρα της ζωής σου! Συνήθως τις Δευτέρες τις μισούμε αλλά αυτή η Δευτέρα για εσένα εύχομαι να είναι ξεχωριστή! 💚

Στα δικά μου τώρα, χθες πέρασα επιτροπή μαζί με την @Διόνη(συγχαρητήρια κ με το καλό να ξεκινήσεις το ταξίδι σου κοριτσάκι μου). Εγώ εχθές δεν πήρα στα χέρια μου την απόφαση καθόσον η χοριακή λόγω της ovitrelle που είχα κάνει ενόψει της ωοληψίας ήταν ανεβασμένη. Λογικό και επόμενο θα μου πεις! Ωστόσο η επιτροπή δεν με έκοψε, μου είπαν όταν μηδενίσει να πάρω να κλείσω εκ νέου ρνβ εκκρεμοτήτων. Αυτό το αναφέρω για να μην πανικοβάλλονται τα κορίτσια που είναι να περάσουν επιτροπή και είτε κάτι τους λείπει, είτε οι τιμές τους δεν είναι κ πολύ καλές @N.Angel.Η επιτροπή δεν κόβει εύκολα παρά μόνο σε ακραίες περιπτώσεις.  Συγκεκριμένα ο Πρόεδρος της επιτροπής που έτυχε και του μίλησα, μου είπε πως ετησίως βγάζουν -δεν θυμάμαι ακριβώς- ένα τρελό νούμερο αποφάσεων ...

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται ... Το πιστεύω!

Έκανα κάποιες διορθώσεις στο πινακάκι μας, αν κάποια ξέχασα να την περάσω ... Δώστε μου ένα credit, έρχεται σ/κ!

Καλησπέρα κορίτσια, εγω δεν έκανα διέγερση το καλοκαίρι γιατι αλλαξα γιατρό, περασα επιτροπή, είχα και ενα ωχρό σωμάτιο που επέμενε οπότε καθυστέρησε όλο. Τωρα που όλα πήγαν σε μια σειρά θα ξεκινήσω την διεγερση αυριο με MENOPUR μιας και αδιαθέτησα σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου
ιιιιιιιι έχω να πω μόνο. Καλά ούτε καν 33 και αγχώνεσαι για την ηλικία? Άσε αυτόν τον αγιο άνθρωπο να πάρει τις βιταμινουλες του. Μην τον αγχωνεις.  Προσπάθησε να χαλαρώσεις και εσύ, άδειασε το μυαλό σου, ξεκινα βελονισμό,  ρεφλεξολογια και είναι πολύ πιθανό να έρθει φυσιολογικά η επόμενη εγκυμοσύνη σου!

Αυτόν τον Άγιο άνθρωπο λέει 🤣🤣🤣🤣

Ένα σας λέω ουτε τα μισά απ όσα του κάνω/λεω ξέρετε  χαχαχαχαχ 

 

Αυτό το μυαλό πως το αδειάζω???

32.5 αλλά νιώθω μεγαλύτερη δυστυχώς:-/ το άγχος με έχει καταστρέψει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αγαπημενη μου, καλοστεριωτα τα μωράκια σου!! Σου εύχομαι μια υπέροχη τεράστια χοριακη!! Έχεις ολη τη θετική μας σκέψη και ενέργεια!! Ξεκούραση τώρα και υπομονή να περάσουν λίγες μερουλες μέχρι τις 15.. περιμένουμε νεακια σου..❤️🙏

Ευχαριστώ αγαπη μου, ναι ναι υπομονή λίγες μερούλες και εύχομαι να πιάσω κ εγώ το όνειρο!!! 😍😍😍❤️😍❤️😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εκλαψαα ζαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχΧ πωωω και δεν μπορώ να γελάσω πολύ...

Πω πω τι μου θύμησες. Όταν έκανα λαπαροσκόπηση για αφαίρεση σαλπιγγων κ δεν έβγαινα πολύ πολύ, Μαζευόμασταν παρεα σπίτι μου. Κ με έκαναν να γελαω τόσο που πονουσα. Τους έλεγε : «σταματήστε βρε σκασμένα. Πονάω» αυτοι εκει…το χαβά τους. Προσπαθούσαν να με κάνουν να ξεχαστω κ εγώ πονούσα περισσότερο απ τα γελια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Ευχαριστώ αγαπη μου, ναι ναι υπομονή λίγες μερούλες και εύχομαι να πιάσω κ εγώ το όνειρο!!! 😍😍😍❤️😍❤️😍

Είναι στην κοιλίτσα σου και σε λίγες μερούλες θα το μάθεις. Κάνε υπομονή 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Πω πω τι μου θύμησες. Όταν έκανα λαπαροσκόπηση για αφαίρεση σαλπιγγων κ δεν έβγαινα πολύ πολύ, Μαζευόμασταν παρεα σπίτι μου. Κ με έκαναν να γελαω τόσο που πονουσα. Τους έλεγε : «σταματήστε βρε σκασμένα. Πονάω» αυτοι εκει…το χαβά τους. Προσπαθούσαν να με κάνουν να ξεχαστω κ εγώ πονούσα περισσότερο απ τα γελια

Πόσες μέρες θα πονάω??? 

Μα ούτε να γελάσω σαν άνθρωπος δεν μπορώ και γενικά γελάω γελάω πολύ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Apolακι με το καλο!!!! Περιμενουμε μαζι σου μια τεράστια θετικότατη χοριακη!!! ❤️❤️🍀🍀🍀🍀🍀🍀🙏

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Αντε να περάσω στην όχθη σας απέναντι 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτόν τον Άγιο άνθρωπο λέει 🤣🤣🤣🤣

Ένα σας λέω ουτε τα μισά απ όσα του κάνω/λεω ξέρετε  χαχαχαχαχ 

 

Αυτό το μυαλό πως το αδειάζω???

32.5 αλλά νιώθω μεγαλύτερη δυστυχώς:-/ το άγχος με έχει καταστρέψει . 

Μην αγχώνεσαι!
Όταν θα φτάσεις στην ηλικία μου (39) , θα νιώθεις μπεμπεκα! Όσο πιο μικρή, τόσο πιο μεγάλη αισθάνεσαι.  Σου είπα τη λύση για το αγχος, βελονισμός, ρεφλεξολογια,  δες το αλλιώς ρε παιδί μου το θεμα. Όταν σταματήσεις να αγχώνεσαι,  τότε θα έρθει.  Εγω τον άντρα μου τον γνώρισα στην ηλικία σου περίπου, στα 33 μου. Είχα αποδεχτεί το γεγονός ότι ούτε θα παντρευτώ ούτε θα κάνω παιδιά και τότε ως δια μαγείας τον γνώρισα από το πουθενά.  Και σου είπα και χθες, οι 2 εγκυμοσύνες (άσχετα από την καταληξη) ήρθαν Όταν σταμάτησα να το σκέφτομαι.  Είσαι πολύ μικρή, πίστεψέ το και τότε θα έρθει το αδερφάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ένα δίκιο το έχεις με το σπέρμα... με έβαλες σε σκέψεις. το έλεγα για να ξεμπερδέψω με αυτό το κομμάτι ώστε να είμαι και χαλαρή αμα ξέρω ότι με περιμένουν τα παγωτινια. Αυγούστο έκανα διέγερση οπότε εκεί στον Νοέμβριο να έκανα την ωοληψια. 

Καλά βρε εσένα σε συμπαθούσα τώρα γιατί με έδωσες έτσι στεγνά για την ηλικία αχχαχαχαχαχα🤣🤣🤣

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα τα πούμε εμείς... θα σε κανονίσω χαχαχαχ χαρτί και καλαμαρι όλα τα λες χαχαχα 

Εεεε με προκαλείς φουλα..... είναι δυνατόν να μιλάς ότι θα μεγαλώσεις σε ένα 6 μηνο...... λοιπόν αφού δεν μπορώ να εκτοξευσω παντόφλα από Αθήνα Γερμανία σε έδωσα στη βορά των κοριτσιών εδώ..........χαχχαχαχαχχαχα..... Λοιπόν θα πάρετε βιταμίνες και θα είναι τα έμβρυα δυνατά δώσε χρόνο στο σπέρμα.....σαν και εμένα είσαι ανυπόμονη......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πόσες μέρες θα πονάω??? 

Μα ούτε να γελάσω σαν άνθρωπος δεν μπορώ και γενικά γελάω γελάω πολύ.  

Όχι πολλες. Κάθε μέρα θα πονάει κ λιγότερο. Ολα θα περάσουν. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ο Άργυρος είναι το πρώτο «παιδί του σωλήνα» στην Ελλάδα!Ειναι το πρώτο παιδί από εξωσωματική στα πάτρια εδάφη!!!Μαγικο;;;

Καθε φορά που τον βλέπω εκτός από το να τον χαίρεται η μανούλα του που σκέφτομαι λέω κιολας χαλάλι ο αγώνας αν είναι να βγαλω τέτοιο παλικαρο 😂😂😂😂

Το 1978 γεννήθηκε το πρώτο παίδι…δεν ειναι ο Αργυρός 😉!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η skorpina78 είπε:

Το 1978 γεννήθηκε το πρώτο παίδι…δεν ειναι ο Αργυρός 😉!

Τα πρώτα τρίδυμα με εξωσωματική, στην Ελλάδα είναι ο Αργυρός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μην αγχώνεσαι!
Όταν θα φτάσεις στην ηλικία μου (39) , θα νιώθεις μπεμπεκα! Όσο πιο μικρή, τόσο πιο μεγάλη αισθάνεσαι.  Σου είπα τη λύση για το αγχος, βελονισμός, ρεφλεξολογια,  δες το αλλιώς ρε παιδί μου το θεμα. Όταν σταματήσεις να αγχώνεσαι,  τότε θα έρθει.  Εγω τον άντρα μου τον γνώρισα στην ηλικία σου περίπου, στα 33 μου. Είχα αποδεχτεί το γεγονός ότι ούτε θα παντρευτώ ούτε θα κάνω παιδιά και τότε ως δια μαγείας τον γνώρισα από το πουθενά.  Και σου είπα και χθες, οι 2 εγκυμοσύνες (άσχετα από την καταληξη) ήρθαν Όταν σταμάτησα να το σκέφτομαι.  Είσαι πολύ μικρή, πίστεψέ το και τότε θα έρθει το αδερφάκι.

Αχ μακάρι αυτό με την ηλικία το έπαθα στα 30 σα να άλλαξαν όλα μέσα μου... 

Βελονισμό σε εμενα🙄🙄🙄🙄 με κάνω εικονααα χαχαχχαχ τρέμω τις βελόνες..  μωρε θα έρθει η μαμακα μου τον άλλο μήνα οπότε να τη η χαλάρωση μου . 🥰🥰🥰 έχω να την δω 1.5 χρόνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ μακάρι αυτό με την ηλικία το έπαθα στα 30 σα να άλλαξαν όλα μέσα μου... 

Βελονισμό σε εμενα🙄🙄🙄🙄 με κάνω εικονααα χαχαχχαχ τρέμω τις βελόνες..  μωρε θα έρθει η μαμακα μου τον άλλο μήνα οπότε να τη η χαλάρωση μου . 🥰🥰🥰 έχω να την δω 1.5 χρόνο.. 

αφού θα έρθει η μανουλα σου δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα 🥰🥰🥰 με το καλό να τη δεχτείς. Σιγουρα θα σου φτιάξει τη διάθεση και θα σε ξεκουράσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πραγματικά λυπάμαι κοπέλα μου .. θα σου πω κάτι τα δύσκολα δεν τα φοβούνται τα λιοντάρια . Μην σταματήσεις ποτε να ελπίζεις. 

Τωρα στο θέμα μας έχεις σκεφτεί τη δωρεά ωαρίων; υπάρχει κάποιος λόγος που δεν θέλεις να το κάνεις. Φυσικά αμα θέλεις μας λες. 

Και είμαι και λιοντάρι στο ζώδιο ετσιιι!!!

Έχω σκεφτεί και την δωρεά ναι... γι'αυτό το θέμα υπάρχει μια σύγκρουση στο μυαλό μου ακόμα.

Αλλά δεν το αποκλείω σε καμία περίπτωση.

Δεν σταματάω να ελπίζω κορίτσι μου ❤️ αλλά δεν θα το ζορισω πολύ ακόμα.

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

ΠΩΑ δεν εχεις με τιποτα οταν κατεβαζεις 8 ή 12 ωαρια!!!ξεχασε το..Παιδι θα κανεις σιγουρα !!!απλα ειχες ατυχια κ διαφορες ιστοριες  με το/α κεντρα κ ταλαιπωρηθηκες αδικα! Το οτι δεν πηρατε το βιολογικο ωαριο του μηνα συμβαινει τοσο συχνα,τον επομενο μηνα αν κανεις φυσικο ξανα ή τροπ.φυσικο μια χαρα ωαριο/α θα παρετε!!!μη μασας κ δε τα γραφω ετσι ,τα πιστευω!!!

Σε ευχαριστώ βρε Νεφέλη μου για τα όμορφα σου λόγια ❣️❣️❣️

Είσαι καταπληκτική και με έχεις στηρίξει από την αρχή!!

Μακάρι να τα καταφέρω... μακάρι!!

Επειδή έχεις ψαχτει πολύ με το θέμα εξωσωματική τι πιστεύεις είναι καλύτερο?

Φυσικό κύκλο ή φυσικό τροποποιημένο?

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, αντιλαμβάνομαι πλήρως την απογοήτευσή σου..όμως οι φυσικοί κύκλοι τα έχουν αυτά...στην διέγερση γενικά αντιδράς...πχ εγώ που είμαι 33 ανήκω στις φτωχες ανταποκρίτριες παρ' ολο που η ΑΜΗ μου δεν είναι δα και τόσο χαμηλή 1,67 και σε διέγερση με puregon εκανα μετά βιας 3 ωοθυλάκια...αυτή την φορά έκανα puregon μαζί με pergoveriς που έχει αρκετή lh και αντέδρασα καλύτερα έκανα 6 ωοθυλάκια...από τα οποία πήρα 4 ώριμα και φτάσανε όλα βλαστοκύστες. Η FSH πως είναι??? μήπως να δοκιμάσεις με κάποια διαφορετικό φάρμακο και οχι με γκονάλ???

Μην τα παρατας καλή μου είσαι νεότατη θα τα καταφέρεις σίγουρα.....Θα ακούσεις την λέξη μαμα όλες θα την ακούσουμε...απλά κάποιες θα δυσκολευτούμε λίγο παραπάνω... 

 

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!!!!

Για την FSH δεν έχω τώρα εικόνα.

Είχα κάνει πριν ένα χρόνο εξέταση αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πόσο είχα.

Όσο για τα gonal έλεγα αν είχε κάποια κοπέλα γτ είχα και εγώ ένα κουτί σπίτι .

Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.

Έχει γίνει καζάνι το κεφάλι μου.

Το πρόβλημα είναι πως έχω εξαντλήσει τα φάρμακα από ΕΟΠΥΥ και δεν μπορώ να πάρω αλλά δωρεάν.

Μου έβαλες ιδέα όμως τώρα και θα μιλήσω με τον γιατρό μου μήπως κάνω μια εξέταση fsh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτόν τον Άγιο άνθρωπο λέει 🤣🤣🤣🤣

Ένα σας λέω ουτε τα μισά απ όσα του κάνω/λεω ξέρετε  χαχαχαχαχ 

 

Αυτό το μυαλό πως το αδειάζω???

32.5 αλλά νιώθω μεγαλύτερη δυστυχώς:-/ το άγχος με έχει καταστρέψει . 

ρεφλεξολογία και πάλι ρεφλεξολογία....δοκιμασμένο και στο συστήνω διότι επίσης υποφέρω απο αγχος και επίσης με έχει καταστρέψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτόν τον Άγιο άνθρωπο λέει 🤣🤣🤣🤣

Ένα σας λέω ουτε τα μισά απ όσα του κάνω/λεω ξέρετε  χαχαχαχαχ 

 

Αυτό το μυαλό πως το αδειάζω???

32.5 αλλά νιώθω μεγαλύτερη δυστυχώς:-/ το άγχος με έχει καταστρέψει . 

A εκει που παω να σε δικαιολογήσω εσυ το συνεχιζεις πουλακι μου δεν μπορω αλλο θα στειλω τη δευτερη παντοφλα κανονισε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

ρεφλεξολογία και πάλι ρεφλεξολογία....δοκιμασμένο και στο συστήνω διότι επίσης υποφέρω απο αγχος και επίσης με έχει καταστρέψει.

Να ρωτήσω τι είναι? Δεν έχω ιδέα ακόμα... κάτι αρωματοθεραπειες έκανα τώρα εντάξει βρήκα με μια μύτη τούρμπο χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:

A εκει που παω να σε δικαιολογήσω εσυ το συνεχιζεις πουλακι μου δεν μπορω αλλο θα στειλω τη δευτερη παντοφλα κανονισε 

Χαχαχαχα έλα η μικρή γλωσσού είμαι χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πόσες μέρες θα πονάω??? 

Μα ούτε να γελάσω σαν άνθρωπος δεν μπορώ και γενικά γελάω γελάω πολύ.  

Εγω ψιλο πονουσα για 15 μερουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

A εκει που παω να σε δικαιολογήσω εσυ το συνεχιζεις πουλακι μου δεν μπορω αλλο θα στειλω τη δευτερη παντοφλα κανονισε 

Χαχαχχαχαχα θα τις κάνει ζευγάρι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να ρωτήσω τι είναι? Δεν έχω ιδέα ακόμα... κάτι αρωματοθεραπειες έκανα τώρα εντάξει βρήκα με μια μύτη τούρμπο χαχαχαχ 

Είναι πολύ ωραία! Είναι σαν να σου κάνουν μασάζ στα πόδια αλλά έχει θεραπευτικές και χαλαρωτικές ιδιότητες.  Βασίζεται σε μια ολόκληρη φιλοσοφία αυτοιασης.  Γκουγκλαρε το να δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα σήμερα να κλείσω για σπερμοδιαγραμμα,  dfi και οξειδωτικό στρες που μου είπατε χθες.  Θα μου κάνει λέει δώρο το σπερμοδιαγραμμα αλλά γύρω στα 300 κοστίζουν αυτά. Έλεος δηλαδή... τζιπ μερσεντες θα είχα πάρει 3 χρόνια τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Και είμαι και λιοντάρι στο ζώδιο ετσιιι!!!

Έχω σκεφτεί και την δωρεά ναι... γι'αυτό το θέμα υπάρχει μια σύγκρουση στο μυαλό μου ακόμα.

Αλλά δεν το αποκλείω σε καμία περίπτωση.

Δεν σταματάω να ελπίζω κορίτσι μου ❤️ αλλά δεν θα το ζορισω πολύ ακόμα.

 

Σε ευχαριστώ βρε Νεφέλη μου για τα όμορφα σου λόγια ❣️❣️❣️

Είσαι καταπληκτική και με έχεις στηρίξει από την αρχή!!

Μακάρι να τα καταφέρω... μακάρι!!

Επειδή έχεις ψαχτει πολύ με το θέμα εξωσωματική τι πιστεύεις είναι καλύτερο?

Φυσικό κύκλο ή φυσικό τροποποιημένο?

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!!!!

Για την FSH δεν έχω τώρα εικόνα.

Είχα κάνει πριν ένα χρόνο εξέταση αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πόσο είχα.

Όσο για τα gonal έλεγα αν είχε κάποια κοπέλα γτ είχα και εγώ ένα κουτί σπίτι .

Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.

Έχει γίνει καζάνι το κεφάλι μου.

Το πρόβλημα είναι πως έχω εξαντλήσει τα φάρμακα από ΕΟΠΥΥ και δεν μπορώ να πάρω αλλά δωρεάν.

Μου έβαλες ιδέα όμως τώρα και θα μιλήσω με τον γιατρό μου μήπως κάνω μια εξέταση fsh

Πολλές κοπέλες χαρίζουν φάρμακα. 

@Vasilique νομίζω είχες πει ότι έχεις κάποια.  

Όσο για τη δώρεα για εμενα απ τη στιγμή που θα το έχεις στα σπλάχνα σου είναι παιδί σου. 

Φυσικά εγω ειμαι η Παρασκευαιδου και με τον άντρα μου απ την αρχή είχαμε πει ότι θα υιοθετουσαμε παιδάκι.  Στο σπίτι μας θα είχαμε παιδική φωνή ότι και να γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Χαχαχχαχαχα θα τις κάνει ζευγάρι.......

Ρε θα τις στειλουμε με τη μαμα της .🤣 θα της πουμε δως τη καμια εσεις δεν ξερετε αυτη ξερει γιατι την παντοφλιαζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...