Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Γλυκούλα μου... ♥️

Είμαι καλύτερα δεν ένιωθα κάτι μόνο το μεσημέρι που ξάπλωσα να κοιμηθώ εκεί ένιωσα κάτι τσιμπήματα στη μήτρα, μπορεί να είναι η προγεστερόνη δεν βγάζεις άκρη τα έχουμε πει αυτά δεν υπάρχουν συμπτώματα... Έτσι κι αλλιώς και πιο παλιά τα ξαναειχα αυτά πριν την περίοδο και είναι η προγεστερόνη που τα προκαλεί... Οπότε απλά προσπαθώ να ξεχαστω γιατί είναι πολύ νωρίς, έχω φάει τα νύχια μου από την αγωνία όμως... Έχω δει κάθε βιντεάκι στο youtube με θέμα την εμβρυομεταφορα και μετά την εμβρυομεταφορα και τεστακια μετά την εμβρυομεταφορα χαχχα κατάλαβες τη φάση μου... 

Τρελή σου λέω !! 😋

Ουπς μόλις μάθατε τι έβλεπα χαχαχαχα 

Και εγώ τι έκανα πανάθεμα με ξέρω και 3 γλώσσες τα είδα και στις 3. 

Η μία δε ελεγε για κάτι τεστ που έδειχνα απ την 5 ημέρα κτλ τα πήρα τα τεστ και τι κατάλαβα? 

Εκλαψα λίγο αλλά εντάξει χαχαχαχαχ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε κορίτσια είμαι σε δίλημμα... 

Θα είμαι κρεβατωμενη μέχρι 04.10 :-/2 εβδομαδες . 

Τι θα κάνατε στη θέση μου; να το πω στον διευθυντή; να μη νομίζει ότι βγήκα άρρωστη ετσι ή όχι; 

Ρώτησα να πάω εφόσον έχω εύκολη δουλειά η απάντηση είναι όχι.  Όχι πολλές σκάλες, καναπέ και ηρεμία 

Όπως είπαν κ πιο πάνω τα κορίτσια εξαρτάται απ το τι θες Εσυ να μάθουν.  Εγώ προσωπικά θα το έλεγα. Ότι κ να αποφασισεις , Καντο κ κοιτά να χαλαρωσεις κ μην σκεφτεσαι τη δουλειά. Προηγείται το Μωρακι σου 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Γλυκούλα μου... ♥️

Είμαι καλύτερα δεν ένιωθα κάτι μόνο το μεσημέρι που ξάπλωσα να κοιμηθώ εκεί ένιωσα κάτι τσιμπήματα στη μήτρα, μπορεί να είναι η προγεστερόνη δεν βγάζεις άκρη τα έχουμε πει αυτά δεν υπάρχουν συμπτώματα... Έτσι κι αλλιώς και πιο παλιά τα ξαναειχα αυτά πριν την περίοδο και είναι η προγεστερόνη που τα προκαλεί... Οπότε απλά προσπαθώ να ξεχαστω γιατί είναι πολύ νωρίς, έχω φάει τα νύχια μου από την αγωνία όμως... Έχω δει κάθε βιντεάκι στο youtube με θέμα την εμβρυομεταφορα και μετά την εμβρυομεταφορα και τεστακια μετά την εμβρυομεταφορα χαχχα κατάλαβες τη φάση μου... 

Τρελή σου λέω !! 😋

Χαχαχαχαχα κάνω ακριβώς το ιδιο κ δεν έκανα ακόμα εμβρυομεταφορα. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

χαχαχχα εεε θα το κάνω δεν βαριέσαι όλα τα έκανα.....

Γενικά υπάρχουν πρωτόκολλα αλλά όπως βλέπουμε η κάθε μία ανταποκρίνεται διαφορετικά. 

Όπως και τα ωάρια. Όπως και τα έμβρυα 

Προσωπικά λέγαμε για λιγότερες μέρες ενέσεις αλλά είδαμε ότι θέλανε σπρωξιμο ετσι πήρα των ανταγωνιστών μην σκάσουν τα 2 τα μεγάλα και συνέχισα μέχρι που γίνανε τα περισσότερα 17-19. Και αποδεδειγμένα πολύ σωστά έκανα. 

Νομίζω σε αυτή τη φάση η στενή παρακολούθηση είναι το κλειδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ουπς μόλις μάθατε τι έβλεπα χαχαχαχα 

Και εγώ τι έκανα πανάθεμα με ξέρω και 3 γλώσσες τα είδα και στις 3. 

Η μία δε ελεγε για κάτι τεστ που έδειχνα απ την 5 ημέρα κτλ τα πήρα τα τεστ και τι κατάλαβα? 

Εκλαψα λίγο αλλά εντάξει χαχαχαχαχ 

 

Χαχαχχα και εγώ τα είδα αυτά με τα τεστ τη Πέμπτη ημέρα και λέω τιιιιι??? Καλά οι αμερικανίδες είναι εθισμένες να κατουρανε σε τεστ εγκυμοσύνης δεν εξηγείται..αλλά τις καταλαβαινω και μη σου πω έτσι θα καταλήξω να γίνω κι εγώ χαχαχα προσπαθώ να κρατηθώ μη τη πατήσω όπως εσύ !! Εσένα σκέφτομαι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Χαχαχαχαχα κάνω ακριβώς το ιδιο κ δεν έκανα ακόμα εμβρυομεταφορα. 😂😂

Χαχαχα σε καταλαβαίνω καλά κάνεις !! Καλά κι εγώ το ίδιο έκανα και σήμερα που μπήκα λέω όχι αυτό το έχω δει όχι αυτό το έχω δει αυτό το έχω δει ελάχιστα ήταν αυτά που δεν έχω δει !!! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Χαχαχα σε καταλαβαίνω καλά κάνεις !! Καλά κι εγώ το ίδιο έκανα και σήμερα που μπήκα λέω όχι αυτό το έχω δει όχι αυτό το έχω δει αυτό το έχω δει ελάχιστα ήταν αυτά που δεν έχω δει !!! 🤣🤣🤣

xaxxaxaxxaxxax έκλαψα.....να εύχεστε να βγούμε αλώβητες από όλο αυτό....πάντως όλες θα έχουμε αποδεδειγμένα τα ιδια κουσούρια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδουτι επαθες πουλάκι μου;;;; να κάτσεις στο κρεββάτι όσο χρειαστεί και για υπάρχει και ποικιλία πήγαινε και καναπέ!!!

 

κορίτσι εγώ τα νεότερα μου είναι πως απο τα 13 που μου πηραν τα 10 ήταν ώριμα, τα υπόλοιπα 3 ήταν μάλλον μόρτες και δεν πολύ ήθελαν και σήμερα έμαθα πως τα 6 έχουν γονιμοποιηθεί!!!!!!!!! 

θα μιλήσουμε πάλι αύριο να μου πουν νεότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρόλα αυτά τα ουτρο με εχουν τσακίσει!!!! ζήτησα για κολπικό δεν μου το αλλάζει ο χριστιανός με τίποτα! από  ότι μου είπε η γυναικολόγος μου μπορεί να φοβάται για καμια μόλυνση έτσι ερεθισμένα όπως είναι όλα εκεί μέσα και έτσι εκτός από τους πόνους που έχω ακόμα, έχω και ζαλάδες !!! περνάμε καταπληκτικά!!!! αλλά μόλις σκέφτομαι αυτά τα 6 που θα με περιμένουν λέω χαλάλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

παρόλα αυτά τα ουτρο με εχουν τσακίσει!!!! ζήτησα για κολπικό δεν μου το αλλάζει ο χριστιανός με τίποτα! από  ότι μου είπε η γυναικολόγος μου μπορεί να φοβάται για καμια μόλυνση έτσι ερεθισμένα όπως είναι όλα εκεί μέσα και έτσι εκτός από τους πόνους που έχω ακόμα, έχω και ζαλάδες !!! περνάμε καταπληκτικά!!!! αλλά μόλις σκέφτομαι αυτά τα 6 που θα με περιμένουν λέω χαλάλι!!!!

Μπραβο κορίτσι!! 6 τέλεια εμβρυακια!! Όλα να πάνε τελεια.. Ουτρο γιατί σου έδωσε? Θα κάνετε έμβρυομεταφορά τώρα τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Μπραβο κορίτσι!! 6 τέλεια εμβρυακια!! Όλα να πάνε τελεια.. Ουτρο γιατί σου έδωσε? Θα κάνετε έμβρυομεταφορά τώρα τελικά?

οχι αγαπη δεν θα κανω τωρα, μου ειπε να παρω ουτρο , ξερω γω χαχαχα μαλλον γτ η προγεστερονη μου ηταν πιο πανω;;;; να φτιαξει το ενδομήτριο;;; ξέρω γω χαχαχα εμαθα δυο λέξεις και τις λέω συνέχεια! 

έχω αλλες 7 μερες ουτρο, πινω ενα καθε βραδυ μου ειπε μετα απο 3-4 μερες που θα τα κοψω θα αδιαθετησω και τοτε να τον παρω τηλεφωνο, μετά από εκεί δεν ξέρω τι γινεται  :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

οχι αγαπη δεν θα κανω τωρα, μου ειπε να παρω ουτρο , ξερω γω χαχαχα μαλλον γτ η προγεστερονη μου ηταν πιο πανω;;;; να φτιαξει το ενδομήτριο;;; ξέρω γω χαχαχα εμαθα δυο λέξεις και τις λέω συνέχεια! 

έχω αλλες 7 μερες ουτρο, πινω ενα καθε βραδυ μου ειπε μετα απο 3-4 μερες που θα τα κοψω θα αδιαθετησω και τοτε να τον παρω τηλεφωνο, μετά από εκεί δεν ξέρω τι γινεται  :P

Δεν πειράζει θα τα μάθεις ένα ένα καλύτερα έτσι.. και εγώ το βραδινό Ουτρο το παίρνω από στόμα ακριβώς πριν κοιμηθώ οπότε ρίχνω κάτι τέλειους υπνους που δεν με ξυπνάει τίποτα και δεν μου φέρνει και ζαλάδες.. χιχι..υπομονή.. θα τα συνηθίσεις γιατί στην έμβρυομεταφορά δίνουν πολύ περισσότερη προγεστερόνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Δεν πειράζει θα τα μάθεις ένα ένα καλύτερα έτσι.. και εγώ το βραδινό Ουτρο το παίρνω από στόμα ακριβώς πριν κοιμηθώ οπότε ρίχνω κάτι τέλειους υπνους που δεν με ξυπνάει τίποτα και δεν μου φέρνει και ζαλάδες.. χιχι..υπομονή.. θα τα συνηθίσεις γιατί στην έμβρυομεταφορά δίνουν πολύ περισσότερη προγεστερόνη..

Καλέ ξεραινομαι ναι τι πράγμα είναι αυτό; χαχαχαχαχαχαχαχα 

Αλλά το πρωί που θα σηκωθώ θα σηκωθώ με ζαλάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η papant είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. 

Αλήθεια είναι οτι έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες που βρισκω στο ιντερνέτ και τόσα χρόνια δεν έχω βρει ένα γιατρό που να του έχω εμπιστοσύνη. Αυτός που πάω τα τελευταία χρόνια θεωρείτε από τους καλούς, πήγα συστημένη από μια φίλη και είναι και γιατρός που πηγαίνουν και «γνωστές» κυρίες. Παρόλα αυτά πέρα του παπ δεν μου έχει προσφέρει κάτι. Οταν έκανα τις αιματολογικές μπήκα στο γραφείο του, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ κακές, μου έδωσε ένα χαρτί για το τμήμα εξωσωματικής του ΙΑΣΩ έδωσα 100 ευρώ και έφυγα. Σε ένα λεπτό μέσα! Ούτε μου απάντησε στις ερωτήσεις μου , ούτε μου έδωσε κάποια παραπάνω εξήγηση ή πληροφορία. Βγήκα από το ιατρείο σα ζομπι.

@troia Αν θέλεις στείλε μου τα link που ανέφερες,

Στο Έλενα δε θέλω να πάω γιατί δεν είχα καλή εμπειρία και δεν θέλω να  παιδεύομαι πάλι με ραντεβού και αναμονές στο δημόσιο. Έχω ιδιωτική ασφάλεια από την εργασία του συζύγου και πιθανά να μπορώ να δικαιολογήσω εκεί κάποιες εξετάσεις.

Με την υιοθεσία θα προχωρήσουμε ασχέτως εξωσωματικής, το έχουμε πάρει απόφαση γιατι μπορεί να πάρει πάνω απο 2 χρόνια και αν μέχρι τότε έχουμε τριδυμα το βλέπουμε! :) Για αυτό και δε σκέφτομαι την περίπτωση με ξένα ωάρια, προτιμώ την υιοθεσία. 

Απλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω.

Εσείς που έχετε περάσει ή περνάτε τη διαδικασία της εξωσωματικής επιλέξατε βάση κέντρου ή βάση γιατρού;

Έχετε κάποια συγκεκριμένη πρόταση να μου κάνετε σε γιατρό ή κέντρο;

Και αντίστοιχα υπάρχει κάποιος γιατρός που θα με αποτρέπατε να πάω;

Θέλω τόσο πολύ να βρω έναν σωστό επιστήμονα που να με καθοδηγήσει.

Το τμ. αποβολών του Έλενα είναι strong recommendation ακόμα κι αν έχεις ιδιωτική ασφάλεια!!!! Το οικονομικό είναι το λιγότερο, το πιο σημαντικό είναι ότι εκεί θα δεις τίμιους γιατρούς (όχι γυναικολόγους) που δεν έχουν κάτι να κερδίσουν από εσένα και θα σου πουν αμερόληπτα τη γνώμη τους. Και μακάρι να προλάβαινες να γνωρίσεις την κα. Τσεκούρα, η οποία έχει τεράστια εμπειρία σε θέματα υπογονιμότητας και αποβολών. Για το συγκεκριμένο τμήμα του Έλενα σου το λέω και σου το υπογράφω χίλιες φορές και θα σου το πουν κι άλλες κοπέλες από εδώ, ό,τι και να αποφασίσεις, πέρνα μια βόλτα από εκεί πρώτα. Έχεις δίκιο που αισθάνεσαι έτσι, αλλά εκεί είναι αλλιώς. Μακριά από ιδιώτες που υποστηρίζουν ότι κάνουν την ίδια διερεύνηση με το συγκεκριμένο τμήμα!!!!! Ακόμα κι αν ακούγεται δελεαστικό λόγω της ιδ. ασφάλειας, πίστεψέ με, αυτοί έχουν ίδιο όφελος και πολλές φορές προτείνουν και επικίνδυνες "θεραπείες". Δε μπορώ να πω περισσότερα δημόσια, πολλές κοπέλες καταλαβαίνουν τι εννοώ.

Από εκεί και πέρα, αν είσαι ανένδοτη ότι δεν θέλεις να ξαναπατήσεις το πόδι σου στο Έλενα, πολύ πριν αρχίσεις να σκέφτεσαι για εξωσωματική, θα πρέπει, κατά τη γνώμη μου να επισκεφθείς τις εξής 3 ειδικότητες: εξειδικευμένο αιματολόγο, ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και ουρολόγο με ειδίκευση στα ανδρολογικά. Ειδικά για το θέμα του αιματολόγου καλύτερα να πας σε κάποιον που να έχει και την ειδικότητα της ανοσολογίας, ξέρω ότι από ιδιώτες τον ίδιο έλεγχο που κάνουν στο Έλενα τον κάνει η Λευκού στη Θεσ/νίκη, η οποία ενίοτε κάνει και εξ' αποστάσεως ραντεβού. Σε καμία από αυτές τις 3 ειδικότητες δεν πρέπει να πας σε τυχαίο γιατρό, γι' αυτό σου συνέστησα με κλειστά τα μάτια το αντίστοιχο τμήμα του Έλενα. Εκεί θα σε κατευθύνουν ανάλογα. Το θέμα της υπογονιμότητας και των αποβολών είναι πολυπαραγοντικό και η ειδικότητα της γυναικολογίας αδυνατεί να το καλύψει, δυστυχώς...

Τα link θα σου τα στείλω σε προσωπικό μήνυμα. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και αίσια έκβαση σε όποιον δρόμο επιλέξεις να ακολουθήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η papant είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. 

Αλήθεια είναι οτι έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες που βρισκω στο ιντερνέτ και τόσα χρόνια δεν έχω βρει ένα γιατρό που να του έχω εμπιστοσύνη. Αυτός που πάω τα τελευταία χρόνια θεωρείτε από τους καλούς, πήγα συστημένη από μια φίλη και είναι και γιατρός που πηγαίνουν και «γνωστές» κυρίες. Παρόλα αυτά πέρα του παπ δεν μου έχει προσφέρει κάτι. Οταν έκανα τις αιματολογικές μπήκα στο γραφείο του, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ κακές, μου έδωσε ένα χαρτί για το τμήμα εξωσωματικής του ΙΑΣΩ έδωσα 100 ευρώ και έφυγα. Σε ένα λεπτό μέσα! Ούτε μου απάντησε στις ερωτήσεις μου , ούτε μου έδωσε κάποια παραπάνω εξήγηση ή πληροφορία. Βγήκα από το ιατρείο σα ζομπι.

@troia Αν θέλεις στείλε μου τα link που ανέφερες,

Στο Έλενα δε θέλω να πάω γιατί δεν είχα καλή εμπειρία και δεν θέλω να  παιδεύομαι πάλι με ραντεβού και αναμονές στο δημόσιο. Έχω ιδιωτική ασφάλεια από την εργασία του συζύγου και πιθανά να μπορώ να δικαιολογήσω εκεί κάποιες εξετάσεις.

Με την υιοθεσία θα προχωρήσουμε ασχέτως εξωσωματικής, το έχουμε πάρει απόφαση γιατι μπορεί να πάρει πάνω απο 2 χρόνια και αν μέχρι τότε έχουμε τριδυμα το βλέπουμε! :) Για αυτό και δε σκέφτομαι την περίπτωση με ξένα ωάρια, προτιμώ την υιοθεσία. 

Απλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω.

Εσείς που έχετε περάσει ή περνάτε τη διαδικασία της εξωσωματικής επιλέξατε βάση κέντρου ή βάση γιατρού;

Έχετε κάποια συγκεκριμένη πρόταση να μου κάνετε σε γιατρό ή κέντρο;

Και αντίστοιχα υπάρχει κάποιος γιατρός που θα με αποτρέπατε να πάω;

Θέλω τόσο πολύ να βρω έναν σωστό επιστήμονα που να με καθοδηγήσει.

Το τμ. αποβολών του Έλενα είναι strong recommendation ακόμα κι αν έχεις ιδιωτική ασφάλεια!!!! Το οικονομικό είναι το λιγότερο, το πιο σημαντικό είναι ότι εκεί θα δεις τίμιους γιατρούς (όχι γυναικολόγους) που δεν έχουν κάτι να κερδίσουν από εσένα και θα σου πουν αμερόληπτα τη γνώμη τους. Και μακάρι να προλάβαινες να γνωρίσεις την κα. Τσεκούρα, η οποία έχει τεράστια εμπειρία σε θέματα υπογονιμότητας και αποβολών. Για το συγκεκριμένο τμήμα του Έλενα σου το λέω και σου το υπογράφω χίλιες φορές και θα σου το πουν κι άλλες κοπέλες από εδώ, ό,τι και να αποφασίσεις, πέρνα μια βόλτα από εκεί πρώτα. Έχεις δίκιο που αισθάνεσαι έτσι, αλλά εκεί είναι αλλιώς. Μακριά από ιδιώτες που υποστηρίζουν ότι κάνουν την ίδια διερεύνηση με το συγκεκριμένο τμήμα!!!!! Ακόμα κι αν ακούγεται δελεαστικό λόγω της ιδ. ασφάλειας, πίστεψέ με, αυτοί έχουν ίδιο όφελος και πολλές φορές προτείνουν και επικίνδυνες "θεραπείες". Δε μπορώ να πω περισσότερα δημόσια, πολλές κοπέλες καταλαβαίνουν τι εννοώ.

Από εκεί και πέρα, αν είσαι ανένδοτη ότι δεν θέλεις να ξαναπατήσεις το πόδι σου στο Έλενα, πολύ πριν αρχίσεις να σκέφτεσαι για εξωσωματική, θα πρέπει, κατά τη γνώμη μου να επισκεφθείς τις εξής 3 ειδικότητες: εξειδικευμένο αιματολόγο, ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και ουρολόγο με ειδίκευση στα ανδρολογικά. Ειδικά για το θέμα του αιματολόγου καλύτερα να πας σε κάποιον που να έχει και την ειδικότητα της ανοσολογίας, ξέρω ότι από ιδιώτες τον ίδιο έλεγχο που κάνουν στο Έλενα τον κάνει η Λευκού στη Θεσ/νίκη, η οποία ενίοτε κάνει και εξ' αποστάσεως ραντεβού. Σε καμία από αυτές τις 3 ειδικότητες δεν πρέπει να πας σε τυχαίο γιατρό, γι' αυτό σου συνέστησα με κλειστά τα μάτια το αντίστοιχο τμήμα του Έλενα. Εκεί θα σε κατευθύνουν ανάλογα. Το θέμα της υπογονιμότητας και των αποβολών είναι πολυπαραγοντικό και η ειδικότητα της γυναικολογίας αδυνατεί να το καλύψει, δυστυχώς...

Τα link θα σου τα στείλω σε προσωπικό μήνυμα. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και αίσια έκβαση σε όποιον δρόμο επιλέξεις να ακολουθήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλέ ξεραινομαι ναι τι πράγμα είναι αυτό; χαχαχαχαχαχαχαχα 

Αλλά το πρωί που θα σηκωθώ θα σηκωθώ με ζαλάδα 

Ειδες όλο ωραίους υπνους κάνουμε.. μια η μέθη, μια τα Ουτρο καλά τη βγάζουμε.. εγώ πρώτη φορά που τα πήρα πήγα στο γιατρό μου και του είπα υπνωτικά μου έδωσες? Πάντως κολπικά πραγματικά δεν έχουν παρενέργειες την επόμενη φορά να το διαπραγματευτείς που θα έχεις να παίρνεις περισσότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ειδες όλο ωραίους υπνους κάνουμε.. μια η μέθη, μια τα Ουτρο καλά τη βγάζουμε.. εγώ πρώτη φορά που τα πήρα πήγα στο γιατρό μου και του είπα υπνωτικά μου έδωσες? Πάντως κολπικά πραγματικά δεν έχουν παρενέργειες την επόμενη φορά να το διαπραγματευτείς που θα έχεις να παίρνεις περισσότερα!!

Ρε αγάπη του το έχω πει πολλές φορές επιμένει από πάνω. Είπα θα κάνω υπομονή. Εχω τα 6 και μου δίνουν δύναμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η evaki33 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! σας διαβάζω τον τελευταίο καιρό! Και εγω από Νοεμβριο θα μπω στην διαδικασία και ελπίζω σε καλα αποτελέσματα! Πολυκυστικές ωοθήκες εδώ και ελπίζω να τα καταφέρω με την πρώτη. Έχω φυσικά αγχωθεί αλλά λογικό!

Καλώς όρισες κορίτσι!Μαζί θα είμαστε οι συνονοματες!Εγώ σκέφτομαι αν δεν είναι με την πρώτη τουλάχιστον να έχω εμβρυακια για την δεύτερη.Ολες θα τα καταφέρουμε!Έχεις περάσει επιτροπή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

@Παρασκευαιδουτι επαθες πουλάκι μου;;;; να κάτσεις στο κρεββάτι όσο χρειαστεί και για υπάρχει και ποικιλία πήγαινε και καναπέ!!!

 

κορίτσι εγώ τα νεότερα μου είναι πως απο τα 13 που μου πηραν τα 10 ήταν ώριμα, τα υπόλοιπα 3 ήταν μάλλον μόρτες και δεν πολύ ήθελαν και σήμερα έμαθα πως τα 6 έχουν γονιμοποιηθεί!!!!!!!!! 

θα μιλήσουμε πάλι αύριο να μου πουν νεότερα! 

Τελειααααα είναι τα 6 !!! Ετοιμάζουμε και για σένα...  τη σκυτάλη...

Ένα σου λέω πιάστηκα βαρέθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου είμαι ενθουσιασμενη μόλις ξεκίνησα τις ενέσεις, τελικά δεν πόνεσε καθόλου και ο αντρουλης μου γλύτωσε την σφαλιάρα 😃 τζάμπα φοβόμουν τόσο καιρό....ελαφροχερης είναι ο άτιμος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είναι θεματακι    είχα βγει στην εξωσωματική, βγήκα και τώρα.. 

Αλλα δεν γίνεται αφού με λέει η γυναικολόγος εσύ πρέπει να κάνεις ότι είναι να το βοηθήσεις φαντάσου να πας να σου έρθει αίμα πιο πολυ; θα το έχεις τυψεις. 

Του είπα αν θέλει να κάνω home Office  απ το κρεβάτι.  Θα το σκεφτεί και με πει αύριο. Εγώ θέλω πολύ ώστε να περνάει και ο καιρός. 

Παντως απ την στιγμή που αύξησα προγεστερονη έχω πολύ πολύ λιγότερο αίμα βασικα έχω καφέ σαν αυτό που είμαστε στα τελειώματα. 

 

Καλό σημάδι αυτό.. Σημαίνει ότι πας πολύ καλύτερα, ξεκουρασου είτε με home office είτε χωρίς κ είμαι σίγουρη θα το ξεπεράσεις πολύ γρήγορα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια μου είμαι ενθουσιασμενη μόλις ξεκίνησα τις ενέσεις, τελικά δεν πόνεσε καθόλου και ο αντρουλης μου γλύτωσε την σφαλιάρα 😃 τζάμπα φοβόμουν τόσο καιρό....ελαφροχερης είναι ο άτιμος !

Εεε να στα λέγαμε..... δεν πονάνε καλέ......καλή αρχή.... καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueocean είπε:

ποιό βίντεο είναι αυτό??  για πες!! 4 more days to go....

Α έχουμε μερουλες οπότε γράψε στο YouTube embryo transfer ivf και δες τα όλα !! Δεν είναι ένα συγκεκριμένο! 

😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Α έχουμε μερουλες οπότε γράψε στο YouTube embryo transfer ivf και δες τα όλα !! Δεν είναι ένα συγκεκριμένο! 

😍😍😍

 

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Α έχουμε μερουλες οπότε γράψε στο YouTube embryo transfer ivf και δες τα όλα !! Δεν είναι ένα συγκεκριμένο! 

😍😍😍

@blueocean πως νιώθεις έχεις κάποιο σύμπτωμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κι εμένα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλά το αμνιακό υγρό και τα κιλά του μωρού, στον μέσο όρο μας είπε! εγώ έχω το contour ascensia.. για να δούμε τ θα δείξει.. εσύ ποιο έχεις? οπότε υπολογίζεις με αφαίρεση πόσο έχεις θεωρώντας ότι δείχνει 16 μονάδες πάνω?
    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...