Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Έκανα τον υπερηχο σήμερα και έχω περίπου 10 -11 ωαρια τα οποία είναι καλά αλλά την γιατρο την ανυσηχει ένα που είναι αρκετά μεγάλο και φοβάται μήπως μαζέψει αυτό τις ορμόνες οπότε δεν αφήσει τα άλλα να μεγαλώσουν:-/ θα πάω πάλι Παρασκευή και δεν γίνει αυτό που φοβάται τότε θα κάνουμε 01.08 ωοληψια αλλιως 😕 θα ακυρώσουμε.  

Μαλιστα μαλλον 1.09 λες . Εγω παλι λεω πως ολα θα πανε καλα. Δεν εφαγες τσαμπα τοσα τρυπηματα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Μια χαρά είσαι! Φυσικά και μπορείς να βάλεις δύο διαφορετικές βλαστοκυστες.. Δεν επηρεάζει η μία την άλλη.. Έτσι μου έχει πει ο γιατρός μου.. Αυτές που είναι να εμφυτευθουν θα εμφυτευθουν! Όπως και αυτές που είναι να προχωρήσουν.. Προσπάθησε πρώτα με τις 2 πρώτες και μετά αν δεν έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα δοκίμασε και με τις άλλες 2..Αν και δε νομίζω να χρειαστεί, θα τα καταφέρεις με την πρώτη! Να είσαι αισιόδοξη.. 

 

Ποσο δυναμη μ δινεις γλυκο μου κοριτσι .. σου ευχομαι κ γω με τη σειρα μ ποιοτικες κ πολλες βλαστοκυστες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ενέσεις συνεχίζω κανονικά, 200 πλέον από 175 μέχρι Παρασκευή. Μου είπε δεν ξέρω αν πάνε εκεί όλες οι ορμόνες και εμποδίσει τα άλλα. Περιπου  16 είναι τα άλλα. Αυτό δεν θυμάμαι:-/ μέσα στη στεναχώρια μου. Θα σας πω την Παρασκευή 

Ενέσεις «ανταγωνιστών» σου έχει δώσει;
Και εμένα στην 1η διέγερση δεν μου έδωσαν ,βέβαια τότε δεν ήξερα και δεν ρώτησα, αλλά ήμουν τυχερή κ είχαν μεγαλώσει όλα ομοιόμορφα (όχι τόσα πολλά βέβαια 6 είχαμε πάρει σύνολο).

Στους επόμενους γιατρούς που ανέφερα ότι δεν είχα ανταγωνιστές στην 1η διέγερση όλοι απόρησαν 

Οπως κ να έχει δεν νομίζω να ακυρώσει ωοληψια με τόσα ωάρια να ήταν ένα δυο να το συζητήσουμε αλλά 10-11 είναι πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ενέσεις «ανταγωνιστών» σου έχει δώσει;
Και εμένα στην 1η διέγερση δεν μου έδωσαν ,βέβαια τότε δεν ήξερα και δεν ρώτησα, αλλά ήμουν τυχερή κ είχαν μεγαλώσει όλα ομοιόμορφα (όχι τόσα πολλά βέβαια 6 είχαμε πάρει σύνολο).

Στους επόμενους γιατρούς που ανέφερα ότι δεν είχα ανταγωνιστές στην 1η διέγερση όλοι απόρησαν 

Οπως κ να έχει δεν νομίζω να ακυρώσει ωοληψια με τόσα ωάρια να ήταν ένα δυο να το συζητήσουμε αλλά 10-11 είναι πολλά

Οχι δεν μου έδωσε, μια ενεση κάνω κανονικά την ημερα και μετά βιταμίνες.  Δεν έχω κάτι άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ενέσεις «ανταγωνιστών» σου έχει δώσει;
Και εμένα στην 1η διέγερση δεν μου έδωσαν ,βέβαια τότε δεν ήξερα και δεν ρώτησα, αλλά ήμουν τυχερή κ είχαν μεγαλώσει όλα ομοιόμορφα (όχι τόσα πολλά βέβαια 6 είχαμε πάρει σύνολο).

Στους επόμενους γιατρούς που ανέφερα ότι δεν είχα ανταγωνιστές στην 1η διέγερση όλοι απόρησαν 

Οπως κ να έχει δεν νομίζω να ακυρώσει ωοληψια με τόσα ωάρια να ήταν ένα δυο να το συζητήσουμε αλλά 10-11 είναι πολλά

Και τι γίνεται κορίτσι αμα σκάσει αυτό με τα άλλα 🤔🤔🤔🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Μαλιστα μαλλον 1.09 λες . Εγω παλι λεω πως ολα θα πανε καλα. Δεν εφαγες τσαμπα τοσα τρυπηματα 😂

Φαντάσου πως ήμουν  χαχχαχα ναι..01.09 εχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια χαχαχαχαχ τώρα την ειδ αλλιως λέω έτσι και σκάσει θα το ξέρω και θα εξαφανιστώ θα χω τρελιτσες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Ποσο δυναμη μ δινεις γλυκο μου κοριτσι .. σου ευχομαι κ γω με τη σειρα μ ποιοτικες κ πολλες βλαστοκυστες ..

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και τι γίνεται κορίτσι αμα σκάσει αυτό με τα άλλα 🤔🤔🤔🙄🙄

Νομίζω ότι αν κάνεις ωορρηξία δε σκάει μόνο το ένα, αλλά και τα υπόλοιπα που ακολουθούν. Αυτό όμως πρέπει να γίνει ελεγμενα.. Δε γίνεται να σε αφήσει έτσι και απλά να σου πει σταμάτα τις ενέσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Νομίζω ότι αν κάνεις ωορρηξία δε σκάει μόνο το ένα, αλλά και τα υπόλοιπα που ακολουθούν. Αυτό όμως πρέπει να γίνει ελεγμενα.. Δε γίνεται να σε αφήσει έτσι και απλά να σου πει σταμάτα τις ενέσεις.. 

Έχω και εγώ την εντύπωση ότι το ένα παρασύρει κ τα υπόλοιπα αλλά δεν στο λέω με σιγουριά ίσως κάποιο άλλο κορίτσι ξέρει καλύτερα..

Τεσπα τσάμπα συζήτηση κάνουμε γιατί όλα θα πάνε καλά και δεν σκάσει κανένα και θα τα πάρετε τα αυγουλακια 

προφανως για να έχω κάνει κ εγώ Ελλάδα διέγερση χωρίς ανταγωνιστές αλλά κ εσυ Γερμανία είναι κάτι που γίνεται κ σίγουρα οι γιατροί ξέρουν καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ  κορίτσια μου. Θα σας ενημερώσω την Παρασκευή, σήμερα είμαι λιγάκι στα χαμένα μεταπτώσεις οι γνωστές σε εκείνη την λίστα που είχα βάλει με το άγχος βάλτε και τις μεταπτώσεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια σε ολες!!ειμαι 29 κ περσι ειχα 2 αποτυχημενες προσπαθειες.εχω αποφραγμενες κ τις 2 σαλπιγγες δυστυχως!τωρα ειμαι σε δίλημμα κ θελω τα φωτα σας.θα ξανα κανω αλλη μια τελευταια προσπαθεια.θελω γνωμες για τον κ.μαστρομηνα κ για το medimall.οποια κοπελα γνωριζει αν θελει να μου πει κ τα υπερ κ τα κακα.σας ευχαριστω εκ των προτέρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Σήμερα ξανά είδα αίμα, οπότε πήγα τρέχοντας στο γιατρό, τα καλά νέα είναι ότι τα εμβρυακια είναι καλά, τα ακούσαμε ξανά.. Εκανα μια lentogest ακόμη κ περίμενω, όμως αυτή τη φορά ο γιατρός είδε μια μικρή αποκόλληση στο ένα, η οποία μάλλον είπε οφείλεται στο ότι μεγαλώνει η μήτρα μου απότομα κ μπορεί να γίνει μια μικρή αποκόλληση.. Κ η ερώτηση είναι η εξής, εσείς βρε κορίτσια με τα δίδυμα τι κάνετε από δραστηριότητες; εγω το μόνο που εκανα ήταν να κατέβω μια βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι κ ένα μαγείρεμα.. Βεβαια ο γιατρός μου είπε ότι κ ξάπλα να ήμουν πάλι θα συνέβαινε.. Αλλά έχω καταλήξει να φοβάμαι να κάνω το οτιδήποτε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Σήμερα ξανά είδα αίμα, οπότε πήγα τρέχοντας στο γιατρό, τα καλά νέα είναι ότι τα εμβρυακια είναι καλά, τα ακούσαμε ξανά.. Εκανα μια lentogest ακόμη κ περίμενω, όμως αυτή τη φορά ο γιατρός είδε μια μικρή αποκόλληση στο ένα, η οποία μάλλον είπε οφείλεται στο ότι μεγαλώνει η μήτρα μου απότομα κ μπορεί να γίνει μια μικρή αποκόλληση.. Κ η ερώτηση είναι η εξής, εσείς βρε κορίτσια με τα δίδυμα τι κάνετε από δραστηριότητες; εγω το μόνο που εκανα ήταν να κατέβω μια βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι κ ένα μαγείρεμα.. Βεβαια ο γιατρός μου είπε ότι κ ξάπλα να ήμουν πάλι θα συνέβαινε.. Αλλά έχω καταλήξει να φοβάμαι να κάνω το οτιδήποτε.. 

Κοριτσάκι μου μια χαρά κάνεις δεν έκανες τίποτα που να οφείλεται στην αποκόλληση.  Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά πολλές κοπέλες έχουν αποκόλληση ακόμα και με ένα μωράκι. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Σήμερα ξανά είδα αίμα, οπότε πήγα τρέχοντας στο γιατρό, τα καλά νέα είναι ότι τα εμβρυακια είναι καλά, τα ακούσαμε ξανά.. Εκανα μια lentogest ακόμη κ περίμενω, όμως αυτή τη φορά ο γιατρός είδε μια μικρή αποκόλληση στο ένα, η οποία μάλλον είπε οφείλεται στο ότι μεγαλώνει η μήτρα μου απότομα κ μπορεί να γίνει μια μικρή αποκόλληση.. Κ η ερώτηση είναι η εξής, εσείς βρε κορίτσια με τα δίδυμα τι κάνετε από δραστηριότητες; εγω το μόνο που εκανα ήταν να κατέβω μια βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι κ ένα μαγείρεμα.. Βεβαια ο γιατρός μου είπε ότι κ ξάπλα να ήμουν πάλι θα συνέβαινε.. Αλλά έχω καταλήξει να φοβάμαι να κάνω το οτιδήποτε.. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Καταλαβαίνω την ανησυχία σου αλλά από την στιγμή που ο γιατρός σου δεν φαίνεται να ανησυχεί για κάτι τότε κ εσύ πρέπει να ηρεμήσεις. Δεν κάνεις κάτι κακό κ επιβαρυντικό. Ένα φαγητό κάνω κ εγώ μέσα στην ημέρα. Χαλαρά κ σιγά σιγά. Δεν σκύβω καθόλου, δεν σηκώνω βάρη φαντάζομαι πως ούτε κ εσύ. Πρέπει να κινούμαστε λιγάκι προς αποφυγή θρομβώσεων… Μην έχεις τύψεις κ φοβίες. 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα. Εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά. Δεν έχω μπει πάρα πάρα πολύ καιρό γιατί η εγκυμοσύνη μου έως τώρα είχε δυσκολίες, αιμορραγία, στο κρεβάτι όποτε με συγχωρείτε αν είμαι εκτός κλιματος. Θέλω να πω κάποια πράγματα που ελπίζω ότι θα βοηθήσουν. Ενώ λοιπόν η αυχενική ήταν σχετικά καλή η τροφοβλάστη που έκανα λόγω ηλικίας (κλείνω τα 37 όπου να ναι) έδειξε down. Ελεγα δεν μπορεί τόση προσπάθεια που έχουμε κάνει, τόσα χρόνια που το περιμένουμε... Όμως συμβαίνει. Και θα ήθελα κορίτσια να πω μην αφήνετε τίποτα στην τύχη του. Οι πιθανότητες για εμάς άνω των 35 για χρωμοσωμικες ανωμαλίες αυξάνονται κατακόρυφα. Κανενα μη επεμβατικό τεστ (nipt) δεν είναι διαγνωστικό. Η τροφοβλάστη από την άλλη από έμπειρο γιατρό έχει εξαιρετικά μικρες σχεδον μηδενικές πιθανότητες αποβολής. Σκεφτείτε το. Έζησα μια από τις δυσκολότερες εμπειρίες αλλά ελπίζω♥️. Σας φιλώ και εύχομαι σε όλες σύντομα όσες δυσκολίες κι αν περνάμε με μωράκια στην αγκαλιά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Styliana21 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια σε ολες!!ειμαι 29 κ περσι ειχα 2 αποτυχημενες προσπαθειες.εχω αποφραγμενες κ τις 2 σαλπιγγες δυστυχως!τωρα ειμαι σε δίλημμα κ θελω τα φωτα σας.θα ξανα κανω αλλη μια τελευταια προσπαθεια.θελω γνωμες για τον κ.μαστρομηνα κ για το medimall.οποια κοπελα γνωριζει αν θελει να μου πει κ τα υπερ κ τα κακα.σας ευχαριστω εκ των προτέρων. 

Καλημέρα. Είναι σίγουρο ότι έχεις και τις 2 σου σάλπιγγες αποφραγμένες; Πήρες σπασμολυτικά στη σαλπιγγογραφία για να αποκλείσεις ότι δεν έκανες σπασμούς και φάνηκαν ψευδώς αποφραγμένες οι σάλπιγγές σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Με πήραν από το κέντρο και από τις 5 γονιμοποιήσεις που είχα τα 3 προχωράνε καλά κι έχουν τις διαιρεσεις που θέλουν και τα άλλα 2 είναι πιο πίσω και δε ξέρουν αν θα καταφέρουν να φτάσουν σε βλαστοκυστες.. Επόμενη ενημέρωση το Σάββατο.. Μακάρι να συνεχίσουμε καλά.. Είμαι συγκρατημενα χαρούμενη.. Μακάρι να μην απογοητευτουμε πάλι.. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Σήμερα ξανά είδα αίμα, οπότε πήγα τρέχοντας στο γιατρό, τα καλά νέα είναι ότι τα εμβρυακια είναι καλά, τα ακούσαμε ξανά.. Εκανα μια lentogest ακόμη κ περίμενω, όμως αυτή τη φορά ο γιατρός είδε μια μικρή αποκόλληση στο ένα, η οποία μάλλον είπε οφείλεται στο ότι μεγαλώνει η μήτρα μου απότομα κ μπορεί να γίνει μια μικρή αποκόλληση.. Κ η ερώτηση είναι η εξής, εσείς βρε κορίτσια με τα δίδυμα τι κάνετε από δραστηριότητες; εγω το μόνο που εκανα ήταν να κατέβω μια βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι κ ένα μαγείρεμα.. Βεβαια ο γιατρός μου είπε ότι κ ξάπλα να ήμουν πάλι θα συνέβαινε.. Αλλά έχω καταλήξει να φοβάμαι να κάνω το οτιδήποτε.. 

Καλησπερα κ από εμένα... Εγω μέχρι αρχές 4ου που είδα αιματακι ελάχιστο ήμουν χαλαρή.. Δεν σκουπιζα αλλά έβαζα πλυντηριο πχ. Ε ήταν αποκκολησουλα κ έφυγε με καναπέ... !! Είχα κ χαμηλό πλακουντα στο ένα μωράκι που δεν ανέβηκε ποτε! Γενικά με τα δίδυμα θέλει προσοχή. Ήμουν αρκετά στο καναπέ παρόλο που είχα κ άψογο τράχηλο ως το τέλος.. Ανεβοκατεβαινα στη μαμά για βόλτα.. Μη φανταστείς πανω κατω είναι τα σπίτια μας.. Με το αμάξι κ σε καρέκλα μετά... Πολυ καναπέ όμως.. Από ένα σημείο κ μετα πχ τα Χριστούγεννα που πηγα αγορά μια φορά πεθανα 😍🤣 πηγα προγραμματισμενα 37+4 κ γέννησα τα κορίτσια μου. Με το καλό κ σ σένα... , 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz να προσθεσω ξαπλα τελείως δεν ημουν ποτε δε τη παλευα κιόλας

 . Στο πωπω κ καναπέ όμως το μεγαλυτερο διάστημα. Από δουλειές κ μαγειρεματα δεν εκανα τίποτα.. Το αίμα ήταν απ την αποκόλληση μην αγχώνεσαι.. Επίσης αρκετή προγεστερονη επαιρνα. Παρόλο που Μ έλεγε να τη σταματήσω εγώ έστω κ λίγη κολπική συνέχιζα. Ένιωθα πως με διατηρει. Όσες φορές επιχειρήσα να τη κόψω έβλεπα καφέ η λίγο αίμα.. όποτε ως το τέλος παρεα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια ! 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει καμία κοπέλα προετοιμασία εμβρυομεταφορας με κατεψυγμένα με averkap κι όλας. Αν έχει κάνει καμία μπορεί να μου πει τι διαδικασία ακολουθήθηκε και ποια ημέρα έκανε την εμβρυομεταφορα? Έχω την Δευτέρα ραντεβού με το γιατρό και θα τα μάθω εκεί τα επόμενα βήματα αλλά θέλω να μάθω ότι πληροφορία μπορώ δεν κρατιέμαι! 

εγω κάνω αβερκαπ από 16/8 και σήμερα ήρθε η περίοδος. Τον κάλεσα να τον ενημερώσω και μου είπε να συνεχίσω κανονικά τις αβερκαπ και τη Δευτέρα να πάω να με δει. Δεν μου είπε να ξεκινήσω ακόμα οιστραδιόλη... Λογικά θα μου πει τη Δευτέρα να τα ξεκινήσω πιστεύω αλλά θα είναι ήδη η 5η ημέρα του κύκλου τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια ! 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει καμία κοπέλα προετοιμασία εμβρυομεταφορας με κατεψυγμένα με averkap κι όλας. Αν έχει κάνει καμία μπορεί να μου πει τι διαδικασία ακολουθήθηκε και ποια ημέρα έκανε την εμβρυομεταφορα? Έχω την Δευτέρα ραντεβού με το γιατρό και θα τα μάθω εκεί τα επόμενα βήματα αλλά θέλω να μάθω ότι πληροφορία μπορώ δεν κρατιέμαι! 

εγω κάνω αβερκαπ από 16/8 και σήμερα ήρθε η περίοδος. Τον κάλεσα να τον ενημερώσω και μου είπε να συνεχίσω κανονικά τις αβερκαπ και τη Δευτέρα να πάω να με δει. Δεν μου είπε να ξεκινήσω ακόμα οιστραδιόλη... Λογικά θα μου πει τη Δευτέρα να τα ξεκινήσω πιστεύω αλλά θα είναι ήδη η 5η ημέρα του κύκλου τοτε...

Εγώ ξεκίνησα 3η μέρα, χωρίς arvekap όμως. Κ εμβρυομεταφορα έκανα την 20η μερα του κύκλου.. Απλώς ξεκινά να προμηθεύεσαι είτε τα cyclacur που υπάρχουν σε κάποια φαρμακεία είτε τα φτιαχτα για να μην τρέχεις τελευταία στιγμή.. Γιατί λογικά τη Δευτέρα κ εγώ πιστεύω πως θα σου πει να τα ξεκινήσεις!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι, με το καλό να συναντήσεις το/τα μικρούλια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

@Tvz να προσθεσω ξαπλα τελείως δεν ημουν ποτε δε τη παλευα κιόλας

 . Στο πωπω κ καναπέ όμως το μεγαλυτερο διάστημα. Από δουλειές κ μαγειρεματα δεν εκανα τίποτα.. Το αίμα ήταν απ την αποκόλληση μην αγχώνεσαι.. Επίσης αρκετή προγεστερονη επαιρνα. Παρόλο που Μ έλεγε να τη σταματήσω εγώ έστω κ λίγη κολπική συνέχιζα. Ένιωθα πως με διατηρει. Όσες φορές επιχειρήσα να τη κόψω έβλεπα καφέ η λίγο αίμα.. όποτε ως το τέλος παρεα... 

Παίρνω προγεστερονη σε ενεση, από το στόμα 5 τη μέρα κ κολπικό υπόθετο πρωί βράδυ.. Δε με αγχώνει τόσο η ξάπλα αλλά όταν βλέπω αίμα μου κόβονται τα πόδια τι να πω.. Δεν μπορώ να πω τις προηγούμενες μέρες έκανα κ τις διακοπές μου, πήγα κ θάλασσα, έκανα κ βόλτες όχι πολλές με μέτρο πάντα.. Τώρα τα κεφάλια μέσα.. Μακάρι να έρθει η 12η εβδομάδα κ να είμαστε καλά.. Μόνο αυτό το άγχος έχω για την ξάπλα δε με ενοχλεί θα τη βρούμε την άκρη με τον άντρα μου κ τις δουλειές του σπιτιού.. Τουλάχιστον δεν πρόκειται να δουλέψω καθόλου φέτος οπότε να μην έχω να αγχώνομαι κ για αυτό.. Το έχω σκεφτεί κ εγώ για τον καναπέ αλλά αυτές τις μέρες θα διαλέξω κρεβάτι κ μετά αλλάζουμε 😂😂.. Σε ευχαριστώ πολύ, να τα χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ ξεκίνησα 3η μέρα, χωρίς arvekap όμως. Κ εμβρυομεταφορα έκανα την 20η μερα του κύκλου.. Απλώς ξεκινά να προμηθεύεσαι είτε τα cyclacur που υπάρχουν σε κάποια φαρμακεία είτε τα φτιαχτα για να μην τρέχεις τελευταία στιγμή.. Γιατί λογικά τη Δευτέρα κ εγώ πιστεύω πως θα σου πει να τα ξεκινήσεις!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι, με το καλό να συναντήσεις το/τα μικρούλια σου!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ♥️🥰 ναι ναι τα έχω προμηθευτεί όλα όσα θα χρειαστώ απλά δεν ξέρω πότε θα τα ξεκινήσω, περίμενα να μου πει να τα ξεκινήσω 2η-3η ημέρα... θα μάθω τη Δευτέρα...

Να είσαι καλά κορίτσι μου και εσύ με το καλό να τα πάρεις αγκαλιά σου τα μωράκια σου ♥️ μην αγχώνεσαι βλέπω τα μηνύματα σου για το αίμα κλπ εφόσον δεν ανησυχεί ο γιατρός να μην ανησυχείς όλα καλά είναι και θα συνεχίσουν να είναι !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2021 at 9:44 ΠΜ, ο/η Margitc είπε:

Καλα κ εγω γυρισα απο αδεια κ τρεχω για τις εξετασεις της επιτροπης.

Ωω κατάλαβα.. εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Καταλαβαίνω την ανησυχία σου αλλά από την στιγμή που ο γιατρός σου δεν φαίνεται να ανησυχεί για κάτι τότε κ εσύ πρέπει να ηρεμήσεις. Δεν κάνεις κάτι κακό κ επιβαρυντικό. Ένα φαγητό κάνω κ εγώ μέσα στην ημέρα. Χαλαρά κ σιγά σιγά. Δεν σκύβω καθόλου, δεν σηκώνω βάρη φαντάζομαι πως ούτε κ εσύ. Πρέπει να κινούμαστε λιγάκι προς αποφυγή θρομβώσεων… Μην έχεις τύψεις κ φοβίες. 💚

Τώρα θα ξαπλώσω κάνα 2 μέρες  σίγουρα κ φαγητό έχει ο θεός!! Υπάρχουν πάντα κ τα delivery!! Βήμα βήμα κάθε εβδομάδα που περνάει είναι κέρδος!! Η αλήθεια είναι πως είχα αρχίσει να συνηθίζω τα καφέ, το κόκκινο αίμα είναι που μου κόβει τα πόδια!! Βέβαια χθες ο γιατρός μου είπε πως για να ανησυχησουμε θα πρέπει η ροή του αίματος να ειναι τριπλάσια ή τετραπλάσια της περιόδου.. Εσύ είσαι εντάξει; πλησιάζει κ η αυχενική σου όπου να ναι ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...