Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ...είμαι παλιά στο site , μετα από μια παλινδρομη κύηση μπήκα ξανά στην διαδικασία...έκανα εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης 6 μέρας ΑΑ και την Πέμπτη θα κάνω την χοριακη...έχω πονακια και σαν μουδιάσματα χαμηλά και πρησμένο στήθος αλλά τίποτα άλλο...στην προηγούμενη είχα αυξημένη θερμοκρασία και εμετούς και τώρα απογοητεύτηκα ..

Κανένα λόγο δεν έχεις να απογοητεύσαι πιστευω

Κάνε υπομονή ξέρουμε όλες πως νιώθεις και τι σκαμπανευασματα ψυχολογικά εχεις

Λίγο υπομονή ακόμα και εύχομαι μια τεράστια χοριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Άρα δλδ η εμβρυολογος καταλαβαινει την ποιότητα των βαριών?εμένα τωρα που μου βάλανε 2 τριών ημερών μου είπε ότι είναι πολύ καλά κ το ένα μάλιστα ήδη έχει πάει στην επόμενη φάση.κ μετά μιλάω με τον γιατρό κ μου λέει μορφολογία είναι πολύ καλά αλλά μέσα δεν ξέρουμε τι dna έχουν κ αυτο λόγω της ηλικίας μου.οποτε έχω μπερδευτεί φουλ.ακομα δεν μπορώ να καταλάβω πως καταλαβαίνουμε την ποιότητα.α

Δεν θα καταλάβεις ποτε.. αν έχεις δει πολλές φορές λέω το τι φαίνεται στο μικροσκόπιο και το τι είναι πραγματικά δυστυχώς δεν ξέρουμε.  Επίσης δεν ευθύνεται μόνο το ωάριο είναι συνδυασμός ευθύνεται και το σπέρμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ...είμαι παλιά στο site , μετα από μια παλινδρομη κύηση μπήκα ξανά στην διαδικασία...έκανα εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης 6 μέρας ΑΑ και την Πέμπτη θα κάνω την χοριακη...έχω πονακια και σαν μουδιάσματα χαμηλά και πρησμένο στήθος αλλά τίποτα άλλο...στην προηγούμενη είχα αυξημένη θερμοκρασία και εμετούς και τώρα απογοητεύτηκα ..

Δε βλέπεις εδώ που με φωνάζουν 🤣🤣🤣🤣 από πονους περιόδου άλλο τίποτα.. έχω μπόλικους. 

Σήμερα δεν είχα εκαν κάτι παραπάνω με έπιασαν, με έπιασε και η πλάτη μου καλά λέω πάμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πολύ σωστά στα είπε ο γιατρός. Ποιότητα θέλουμε, όχι ποσότητα. Και έχω παρατηρήσει ότι όσο είναι λιγότερα τα ωάρια, τόσο πιο ποιοτικά είναι. Και μόνο που άνοιξε μόνο για σένα, δείχνει πολλά για τον γιατρο σου! Μπράβο του! Αν θυμάμαι καλά πας με λίγες μονάδες. Μενοπουρ σωστά? Πόσες μονάδες κάνεις τη μέρα?

Menopur ,ναι αλλά δεν νομίζω ότι πήρα λίγες τελικά , πήρα 300 μονάδες από την 2η μέρα - 9η μέρα γιατί έβλεπε λίγα...2100 μονάδες...πήρα πολλές αλλά δεν έκανα πολλά ψάρια δεν ξέρω το γιατί....ευτυχώς που μου έδωσε το κορίτσι μου ή luna...1200 μονάδες και αγόρασα μόνο τις υπόλοιπες...ξεκινήσαμε σιγά σιγά αλλά έβλεπε ότι δεν είχα πολλά και μου έλεγε κάνε κι αύριο κάνε και μεθαύριο .. φτάσαμε στις 2100...και orgalutran από 6η και μετά...λίγα έκανα ε; Λέτε να μην έχω καμία γονιμοποίηση; Πφφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Έρχομαι άνετα 😂απλά δεν θα κάνω ότι βλέπει η πεθερά 😂

 

Ναι μορφολογικά μπορεί να φαίνεται αλλά από εξετάσεις δεν φαίνονται 

Και εγώ έτσι είμαι γενικά αλλά άμα με πιάσει η βαρεμάρα τότε με το ζόρι όσα βλέπει η πεθερά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δε βλέπεις εδώ που με φωνάζουν 🤣🤣🤣🤣 από πονους περιόδου άλλο τίποτα.. έχω μπόλικους. 

Σήμερα δεν είχα εκαν κάτι παραπάνω με έπιασαν, με έπιασε και η πλάτη μου καλά λέω πάμε. 

Έχεις δίκιο!!! Και εγώ πονάω πολύ στο στήθος δε μπορώ να κουνηθώ αλλά η δύναμη της συνήθειας σκέφτομαι την προηγούμενη φορά που το έχασα 2 μηνών και απογοητεύομαι...ούτε τεστ δε θέλω να κάνω τόσο πολύ φοβάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Έχεις δίκιο!!! Και εγώ πονάω πολύ στο στήθος δε μπορώ να κουνηθώ αλλά η δύναμη της συνήθειας σκέφτομαι την προηγούμενη φορά που το έχασα 2 μηνών και απογοητεύομαι...ούτε τεστ δε θέλω να κάνω τόσο πολύ φοβάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα !

Κάθε φορά είναι διαφορετική όμως αλλιώς δε θα προσπαθούσα ε θα στεκομασταν στη πρώτη αποτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Heart Κορίτσι μου πολύ καλά τα λέει ο γιατρός σου πως μας ενδιαφέρει η ποιότητα. Είναι βέβαια λίγο ξενέρωμα να ακούς για λίγα, αλλά στην τελική 1 καλό που θα πιάσει αρκεί! Και μπράβο του πραγματικά για το ενδιαφέρον και την προσοχή που σου δείχνει. Εσύ είσαι πολύ νέα κοπέλα, οπότε θεωρώ θα έχεις πολύ καλή ποιότητα. Επίσης, το σπέρμα έχεις πει οτι είναι πάρα πολύ καλό, άρα λογικά θα τα πάτε πολύ καλά με τις γονιμοποιήσεις! Μην αγχώνεσαι από τώρα. Έχεις καιρό να αγχωθείς μετά στην αναμονή της χοριακής 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Έχεις δίκιο!!! Και εγώ πονάω πολύ στο στήθος δε μπορώ να κουνηθώ αλλά η δύναμη της συνήθειας σκέφτομαι την προηγούμενη φορά που το έχασα 2 μηνών και απογοητεύομαι...ούτε τεστ δε θέλω να κάνω τόσο πολύ φοβάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα !

Και εγώ τον Σεπτέμβριο  είχα αποβολή. Στην 7 εβδομάδα.  Δεν είναι πάντα το ίδιο πρέπει να σκεφτόμαστε πάντα θετικά. 

Υπήρξα έγκυος 4 φορές και έχω τον γιόκα μου όλες ήταν τόσο διαφορετικές εγκυμοσύνες. Σε καμία δεν έμοιαζαν τα συμπτώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

@Heart Κορίτσι μου πολύ καλά τα λέει ο γιατρός σου πως μας ενδιαφέρει η ποιότητα. Είναι βέβαια λίγο ξενέρωμα να ακούς για λίγα, αλλά στην τελική 1 καλό που θα πιάσει αρκεί! Και μπράβο του πραγματικά για το ενδιαφέρον και την προσοχή που σου δείχνει. Εσύ είσαι πολύ νέα κοπέλα, οπότε θεωρώ θα έχεις πολύ καλή ποιότητα. Επίσης, το σπέρμα έχεις πει οτι είναι πάρα πολύ καλό, άρα λογικά θα τα πάτε πολύ καλά με τις γονιμοποιήσεις! Μην αγχώνεσαι από τώρα. Έχεις καιρό να αγχωθείς μετά στην αναμονή της χοριακής 😜

Καλή τύχη αύριο με την χοριακη σου κοριτσάκι μου! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ υψηλή! Περιμένουμε με αγωνία το νούμερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Menopur ,ναι αλλά δεν νομίζω ότι πήρα λίγες τελικά , πήρα 300 μονάδες από την 2η μέρα - 9η μέρα γιατί έβλεπε λίγα...2100 μονάδες...πήρα πολλές αλλά δεν έκανα πολλά ψάρια δεν ξέρω το γιατί....ευτυχώς που μου έδωσε το κορίτσι μου ή luna...1200 μονάδες και αγόρασα μόνο τις υπόλοιπες...ξεκινήσαμε σιγά σιγά αλλά έβλεπε ότι δεν είχα πολλά και μου έλεγε κάνε κι αύριο κάνε και μεθαύριο .. φτάσαμε στις 2100...και orgalutran από 6η και μετά...λίγα έκανα ε; Λέτε να μην έχω καμία γονιμοποίηση; Πφφφ 

Κοίτα καταλαβαίνω το ξενερωμα σου. Όντως είναι λίγα, αλλά όπως είπαμε πριν μας ενδιαφέρει η ποιότητα. Εμείς θέλουμε 1, 2 καλά. 

Εγω πχ που βγάζω πολλά ωάρια, τα περισσότερα δεν είναι καλά ποιοτικά.  Αντίθετα, η   @BlackCat που έχει φτωχή ανταπόκριση, τώρα που κάνει φυσικούς και τα μαζεύει ένα ένα ή δύο δύο έχει εξαιρετικά ποσοστά γονιμοποιησεων. Να ,  περιμένουμε αύριο τα νέα της να μας πει για την όμορφη βλαστοκύστη που έφτιαξε!

Οποτε να μην πτοείσαι καθόλου από τον αριθμό. Είμαι σίγουρη ότι θα τα πάτε υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Εύχομαι όπως όλες να γίνει η ανατροπή και να παρεις τη μεγαλυτερη χαρά κι εμείς μαζί σου! Περιμένουμε νέα! ❤️ Μεγάλη αγκαλιά από όλες μας εδώ! Είμαστε μια γροθιά σε αυτή την ομάδα, να το θυμάσαι είμαστε νοερά μαζί σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

@Heart Κορίτσι μου πολύ καλά τα λέει ο γιατρός σου πως μας ενδιαφέρει η ποιότητα. Είναι βέβαια λίγο ξενέρωμα να ακούς για λίγα, αλλά στην τελική 1 καλό που θα πιάσει αρκεί! Και μπράβο του πραγματικά για το ενδιαφέρον και την προσοχή που σου δείχνει. Εσύ είσαι πολύ νέα κοπέλα, οπότε θεωρώ θα έχεις πολύ καλή ποιότητα. Επίσης, το σπέρμα έχεις πει οτι είναι πάρα πολύ καλό, άρα λογικά θα τα πάτε πολύ καλά με τις γονιμοποιήσεις! Μην αγχώνεσαι από τώρα. Έχεις καιρό να αγχωθείς μετά στην αναμονή της χοριακής 😜

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου , έχω αγχωθει είναι η αλήθεια...ελπίζω ότι ο σύντροφός θα με βγάλει ασπροπροσωπη...!! Ανυπομονώ για το αυριανό θετικό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα καταλαβαίνω το ξενερωμα σου. Όντως είναι λίγα, αλλά όπως είπαμε πριν μας ενδιαφέρει η ποιότητα. Εμείς θέλουμε 1, 2 καλά. 

Εγω πχ που βγάζω πολλά ωάρια, τα περισσότερα δεν είναι καλά ποιοτικά.  Αντίθετα, η   @BlackCat που έχει φτωχή ανταπόκριση, τώρα που κάνει φυσικούς και τα μαζεύει ένα ένα ή δύο δύο έχει εξαιρετικά ποσοστά γονιμοποιησεων. Να ,  περιμένουμε αύριο τα νέα της να μας πει για την όμορφη βλαστοκύστη που έφτιαξε!

Οποτε να μην πτοείσαι καθόλου από τον αριθμό. Είμαι σίγουρη ότι θα τα πάτε υπέροχα!

Άμα σου πω ότι εσυ μου θύμησες ότι αύριο λογικά θα με πάρουν τηλεφωνο 😂😂😂

Εχω πάει σε άλλο level!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα καταλαβαίνω το ξενερωμα σου. Όντως είναι λίγα, αλλά όπως είπαμε πριν μας ενδιαφέρει η ποιότητα. Εμείς θέλουμε 1, 2 καλά. 

Εγω πχ που βγάζω πολλά ωάρια, τα περισσότερα δεν είναι καλά ποιοτικά.  Αντίθετα, η   @BlackCat που έχει φτωχή ανταπόκριση, τώρα που κάνει φυσικούς και τα μαζεύει ένα ένα ή δύο δύο έχει εξαιρετικά ποσοστά γονιμοποιησεων. Να ,  περιμένουμε αύριο τα νέα της να μας πει για την όμορφη βλαστοκύστη που έφτιαξε!

Οποτε να μην πτοείσαι καθόλου από τον αριθμό. Είμαι σίγουρη ότι θα τα πάτε υπέροχα!

Δίκιο έχετε αλλά θα ήμουν πιο σίγουρη με περισσότερα...αν και να πω την αλήθεια, ένα μόνο παιδακι μπορούμε να αντέξουμε οικονομικά αυτή τη στιγμή...ειδικά τώρα με τόση ακρίβεια και τόση ανασφάλεια....πολύ άγχος....σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Άμα σου πω ότι εσυ μου θύμησες ότι αύριο λογικά θα με πάρουν τηλεφωνο 😂😂😂

Εχω πάει σε άλλο level!!!

Να ξέρεις ότι τα καλύτερα έρχονται τότε! Αντε πάμε δυνατά για την κοράκλα αύριο! Μωρε λες να γίνεις και εσύ διδυμομανουλα? Για να δούμε γιατί αρχίζω και έχω τέτοιο feeling!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ...είμαι παλιά στο site , μετα από μια παλινδρομη κύηση μπήκα ξανά στην διαδικασία...έκανα εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης 6 μέρας ΑΑ και την Πέμπτη θα κάνω την χοριακη...έχω πονακια και σαν μουδιάσματα χαμηλά και πρησμένο στήθος αλλά τίποτα άλλο...στην προηγούμενη είχα αυξημένη θερμοκρασία και εμετούς και τώρα απογοητεύτηκα ..

κάθε φορά είναι διαφορετικά εύχομαι τα καλύτερα και θετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna0912 & @Luna777

Καλή επιτυχία για τις αυριανές χοριακες σας! Με το καλό μεγάλα νούμερα να έχετε!😍

@Heartοταν το σπερμα είναι καλό ακόμα και τα λίγα ωάρια είναι μια χαρά γιατί μας ενδιαφέρει η ποιότητα κατά βάση. Για τις μονάδες που πήρες ίσως είναι χαμηλή ανταπόκριση αλλά αν έχεις 4/4 γονιμοποιησεις και 4/4 3ων ημερών κ γιατί όχι 4/4 βλαστοκυστες είσαι άψογα. Καλή επιτυχία ♥️
 

@Salvation78 εύχομαι αύριο να σπάσεις κάθε προγνωστικό και να χοροπηδήσουμε όλες μαζί εδώ 🥰 Αλλά κ αν όχι πάλι μαζί θα το περάσουμε είμαστε εδώ για τα εύκολα αλλά κυρίως για τα δύσκολα..

@aggelikh_l συγχαρητήρια θα περιμένω κ τα κοριτσουδια που θα πάνε για χοριακη και θα ενημερώσω το πινακακι το τυχερό 

@Ιωάννα28iwantababyΥπομονή σε αυτό το δύσκολο διάστημα της αναμονής με το καλό η χοριακη σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Menopur ,ναι αλλά δεν νομίζω ότι πήρα λίγες τελικά , πήρα 300 μονάδες από την 2η μέρα - 9η μέρα γιατί έβλεπε λίγα...2100 μονάδες...πήρα πολλές αλλά δεν έκανα πολλά ψάρια δεν ξέρω το γιατί....ευτυχώς που μου έδωσε το κορίτσι μου ή luna...1200 μονάδες και αγόρασα μόνο τις υπόλοιπες...ξεκινήσαμε σιγά σιγά αλλά έβλεπε ότι δεν είχα πολλά και μου έλεγε κάνε κι αύριο κάνε και μεθαύριο .. φτάσαμε στις 2100...και orgalutran από 6η και μετά...λίγα έκανα ε; Λέτε να μην έχω καμία γονιμοποίηση; Πφφφ 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Heart είπε:

Αρκουλης , μίτωση...είναι η πρώτη προσπάθεια...είναι πολύ σίγουρος για όσα κάνει...και το γεγονός ότι σήμερα με πήρε τηλ 9 η ώρα το πρωί να πάω και ήρθε άνοιξε το ιατρείο του μπήκαμε μαζί και φύγαμε μαζί...δηλαδή ήρθε για εμένα με καθησύχασε πολύ..τι να πω ρε κορίτσια, δεν ξέρω πολλά είναι πρώτη μου φορά και αισθάνομαι πολύ μεγάλη ανασφάλεια , αν θα πάνε όλα καλά , αν έκανα σωστή επιλογή όλα ένα ερωτηματικο

Καλησπέρα και από μένα!
Σου γράφω γιατί την πρώτη μου εξωσωματική την έκανα στο ίδιο κέντρο με σένα. Έπαιρνα τα ίδια φάρμακα και κάθε ήμερα μου έλεγε κανε ακομα μια δοση...κοκ... και είχα ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα. Πήραμε 4 ωάρια και ευτυχώς τα 2 φτάσανε βλαστοκύστες 5 ημερων 3ΑΑ και οι δύο. Το αποτέλεσμα σε μένα δεν ήταν καλό.
Και γενικά απογοητεύτηκα από την εξήγηση του.
Βεβαία σε κάθε περίπτωση είναι διαφορετικά!


Εγώ αυτό που θα σε συμβούλευα, έχοντας εμπειρία από τον ίδιο γιατρό, ειναι να του λες ότι απορία έχεις.

Ισως ειναι καλυτερα να μην βιαστεις για την ΕΤ. Εμένα με πίεσε πολύ να την κάνω άμεσα και το αποτέλεσμα ήταν μηδέν. Οτι θέλεις και μπορω να σε βοηθησω μου λες...

Ευχομαι σε σένα να πάνε όλα καλα κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορία: Εαν ξεκινάει η περιοδος στις 9μμ το βραδυ με λιγα "καφε"...θεωρείται πρώτη μέρα? Για βοηθήστε βρε κορίτσια γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξέρω από το αγχος....
Η΄Πρεπει να τις μετραω ανα 24ωρα για να ξεκινήσω την διαδικασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Απορία: Εαν ξεκινάει η περιοδος στις 9μμ το βραδυ με λιγα "καφε"...θεωρείται πρώτη μέρα? Για βοηθήστε βρε κορίτσια γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξέρω από το αγχος....
Η΄Πρεπει να τις μετραω ανα 24ωρα για να ξεκινήσω την διαδικασία?

Όχι δεν θεωρείται 1η μέρα! Πρώτη είναι αυτή που θα δεις κανονικό αίμα! Κι αν δεις αίμα μετά τις 6-7 το απόγευμα πάλι η επόμενη θα θεωρείται πρώτη! Εμένα έτσι μου έχουν πει όλοι τουλάχιστον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Απορία: Εαν ξεκινάει η περιοδος στις 9μμ το βραδυ με λιγα "καφε"...θεωρείται πρώτη μέρα? Για βοηθήστε βρε κορίτσια γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξέρω από το αγχος....
Η΄Πρεπει να τις μετραω ανα 24ωρα για να ξεκινήσω την διαδικασία?

Όχι κοπέλα μου πρέπει να δεις κανονικό αίμα επίσης μετά από τις 4 το μεσημέρι πιάνετε για την επόμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Heart είπε:

Menopur ,ναι αλλά δεν νομίζω ότι πήρα λίγες τελικά , πήρα 300 μονάδες από την 2η μέρα - 9η μέρα γιατί έβλεπε λίγα...2100 μονάδες...πήρα πολλές αλλά δεν έκανα πολλά ψάρια δεν ξέρω το γιατί....ευτυχώς που μου έδωσε το κορίτσι μου ή luna...1200 μονάδες και αγόρασα μόνο τις υπόλοιπες...ξεκινήσαμε σιγά σιγά αλλά έβλεπε ότι δεν είχα πολλά και μου έλεγε κάνε κι αύριο κάνε και μεθαύριο .. φτάσαμε στις 2100...και orgalutran από 6η και μετά...λίγα έκανα ε; Λέτε να μην έχω καμία γονιμοποίηση; Πφφφ 

Καλησπέρα όσες μονάδες και να πάρεις δεν κανείς πιο πολλά ωάρια απλά μεγαλώνουν αυτά που ήδη έχεις .Όταν ξεκινάς τις ενέσεις ο γιατρός έχει δει ήδη πόσες καταβολές έχεις σε κάθε ωοθηκη .Αλλά δεν θελουμε ποσότητα αλλά ποιότητα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Απορία: Εαν ξεκινάει η περιοδος στις 9μμ το βραδυ με λιγα "καφε"...θεωρείται πρώτη μέρα? Για βοηθήστε βρε κορίτσια γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξέρω από το αγχος....
Η΄Πρεπει να τις μετραω ανα 24ωρα για να ξεκινήσω την διαδικασία?

Όπως σου είπε η Νικόλ σε εμένα είχα 18.04 καφετιά (ήξερα είναι περιόδου) αλλά στην εξωσωματική λάβαμε 19.04

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...