Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. 
Αν κατάλαβα καλά 10η μέρα ήταν ήδη 23χιλ; Έκανες και αιματολογικές την ίδια μέρα ή όχι; Εννοώ LH & E2. Αν ναι τι τιμές ειχες;

Στον τελευταίο φυσικό κύκλο που έκανα Ωοληψια ,Δευτέρα που ήταν 15η μέρα εμένα ήταν 22χιλ και είχα Ε2 358. Έκανα ovitrelle το ίδιο βράδυ κ το πήραμε Τετάρτη 17η μέρα κ όντως ήταν ώριμο κ γονιμοποιηθηκε.

Εγώ κάνω εξωσωματική βέβαια. Έχω κάνει δυο σπερματεγχυσεις στο παρελθόν αλλά επειδή ήμουν αγνή κ αθώα δεν ασχολήθηκα ποτέ με μέγεθος κ μέρα κλπ κ δεν μου έκαναν κ αιματολογικές τότε. Ήταν αποτυχημένες βέβαια αλλά είχαμε κ πολύ κακό σπερμα όποτε αδίκως τις έκανα.

Τώρα για το αν συμβαίνει να σπάσει κ να μην το προλάβεις δυστυχώς ναι μπορεί να συμβεί. Η να είναι κυστικο. Ή να είναι ανώριμο ή ακόμα κ να είναι άδειο το ωοθυλάκιο.

Αν δουν το post κ άλλες κοπέλες που έχουν εμπειρία θα σου απαντήσουν. Ότι καλύτερο από εδώ κ πέρα.
 

Με το καλό ο υπέρηχος σου όλα θα είναι άψογα θα το δεις ❤️

Τα είπες όλα μεγάλη αγκαλίτσα ☺️☺️

 

Ελπιδακι πως είσαι; Ελπίζω να πέρασαν οι πόνοι και τώρα να τρώγεσαι με τα ρούχα σου για τα υπόλοιπα. Όλα θα πάνε καλά κ αυτή τη φορά θα είναι η στιγμή σου για την κορακλα την Τοξοτινα 🥰🥰🥰

Μην κανείς τεστ και στον γιο σου pleaseeeee 😂😂😂 Σε έχω ικανή να κατουρατε όλοι μαζί τα τεστακια 😂😂

Περιμένουμε αύριο το μεγάλο σου νούμερο που θα σου πάρει κάθε στεναχώρια 🥰🥰🥰

Εμεινε πολύ λίγο ❤️

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.δεν μου κάνει εξετάσεις αίματος μόνο υπέρηχο.μου δημιουργήθηκαν αμφιβολίες για το γιατρό γι αυτό ρώτησα.απ ο.τι κατάλαβα ομως από την απάντηση σου μπορεί να συμβεί.περιμενω από Δευτέρα να δω και κάποιον άλλο γιατρό.και πάλι ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Όλα καλά θα πάνε, να έχεις πίστη, ελπίδα και υπομονή. Οι ανατροπές είναι για να γίνονται. Και ο θεός είναι μεγάλος! 
Αν σου πω τι μου έλεγε ο γιατρός μου για το ποσοστό να μείνω έγκυος σε αυτή την ηλικία θα δεις ότι εσύ έχεις μεγαλύτερο να συνεχιστεί το πολυπόθητο θαύμα! Να σκέφτεσαι θετικά γιατί έτσι το προκαλείς να γίνει και φυσικά καλά έκανες και ζήτησες από τον θεό να πάει καλά. 
Οι γιατροί μόνο με ποσοστά ξέρουν να μιλάνε, εμένα πλέον δεν με αγγίζουν αυτά που λένε. Δεν είναι θεοί! Ούτε ξέρουν πως θα εξελιχθεί μια εγκυμοσύνη. Υποθετικά μιλάνε πάντα. Για παράδειγμα ο δικός μου έλεγε θα πάρουμε αυτά τα 3ωάρια  (είχα πάει με φυσικό αρχικά και στην πορεία τροποποιημένο γιατί ειδε 3 θυλάκια και είπαμε να τα βοηθήσουμε) κι αν 1 γίνει βλαστοκύστη θα μεταφέρουμε και τα άλλα 2 από παλιότερη προσπάθεια -(που έχουν κάνει βόλτα σε όλη την Αθήνα!) - προ 2ετιας που θα είναι και καλύτερα. Έγιναν όμως 3 βλαστοκύστες που δεν το υπολόγιζε ποτέ, γιατί τα έθαβε τα ωαριάκια μου εξαρχής λόγω ηλικίας. Με είχε ζαλίσει για να με πείσει να πάω με δανεικά. Ενώ δεν είχαμε κάνει ακόμη την προσπάθεια! 1η μαζί του να σημειώσω. 

Οχι ότι δεν νιώθω και δεν συμμερίζομαι  την αγωνία σου γιατί έχω περάσει κι εγώ από εκεί στην 1η προσπάθεια, και ξέρω τον πόνο και την απελπισία που σε πιάνει, αλλά πίστεψε σε αυτό το θαυματάκι που προσπαθεί και ποτέ δεν ξέρεις! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά ❤️

Είναι η δεύτερη εξωσωματική, στη πρώτη πήρα κουλούρι, όμως έχω μειναι έγκυος με φυσική σύλληψη πριν 4.5 και 5. 5χρόνια αντιστοιχα

Στη πρώτη το κατάλαβα στη 10η εβδομάδα εξαιτιας χάλια κύκλου από ινομυωμα.,στη δεύτερη  κανονικά από την αρχη

Σε καμία δεν άκουσα καρδια και κουβαλάω μεγαλο φόβο και ψυχολογικά με αυτό 

Αν μου επιτρέπεις η ηλικία σου? 

Εγώ τα έχω βάλει με το γιατρό που επιμένει με δικά μου ωάρια ενώ εγώ προτιμώ με ξενα

Με έχει επηρεάσει και να  παλι ένα  μωρό χωρίς καρδιά... 

Δε ξέρω νιώθω ότι από μέσα μου δε θα γεννηθεί ποτέ ένα υγιές μωράκι 

Δηλαδή το ότι έχω πολλά ωάρια  δε σημαίνει πως είναι και καλά.... 

Αύτα πιστεύω εγω

Σε ευχαριστώ για τα λόγια εμψυχωσης όπως ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που με στήριξαν 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλα δεν το έδωσα και βάση. Ότι έπρεπε να μου δείξεις. Ωοληψια έκανα 01.04 και εμβρυομεταφορα 04.04 .. 

Αρα είμαι ετ+6 ημέρες ναι είναι νωρίς αρκετά.  Στις 17.04 όμως που είπε ο γιατρός σίγουρα πφφφ. 

Κοριτσι μου εγώ με διδυμάκια 3ημερων εμβρυάκια κ έκανα τεστ 7 ημ μετα την ετ με 25 ευαισθησια κ ηταν αρνητικό!!! Μη του δώσεις σημασία να σαι αισιοδοξη! Σε φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , καλησπέρα....ξεκίνησα την διέγερση , είμαι στην 10η μέρα του κύκλου...υπέρηχο έκανα 6η μέρα , 8η , 9η , είδαμε 4 ωάρια μόνο με αγχωσε πολύ αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ποιοτικά θέλουμε να είναι όχι πολλά σε ποσότητα....εχθές έκανα και αιματολογικές και με πήρε σήμερα το πρωί 9 η ώρα και μου λέει θέλω να σε ξαναδώ για να είμαι χίλια τα εκατό σίγουρος ότι θα πάμε για ωοληψια την Τρίτη....κορίτσι πήγα άρον άρον , άνοιξε το ιατρείο μόνο για εμένα ( ξαφνιάστηκα ευχάριστα γιατί ένιωσα μεγάλη ασφάλεια...) Καταλήξαμε ότι ωοληψια θα έχω την Τρίτη 7 η ώρα το πρωί...σήμερα στις 8 να κάνω οβιτρειλ....φοβάμαι μην τα χάσουμε , είναι και μόνο 4...τον ρώτησα πώς θα κινηθούμε μετά και μου είπε μάλλον με 3ων ημερών γιατί δεν έχουμε πολλά ....έτσι κι έτσι μου ακούγονται όλα...μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί το σπέρμα είναι πολύ καλό και τα 3ων ημερών πιστεύει θα είναι και ποιοτικά...τώρα ρε κορίτσια πραγματικά δεν ξέρω τι να αισθανθώ , είναι και η πρώτη φορά , έκανα και λίγα..δεν ξέρω...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου , καλησπέρα....ξεκίνησα την διέγερση , είμαι στην 10η μέρα του κύκλου...υπέρηχο έκανα 6η μέρα , 8η , 9η , είδαμε 4 ωάρια μόνο με αγχωσε πολύ αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ποιοτικά θέλουμε να είναι όχι πολλά σε ποσότητα....εχθές έκανα και αιματολογικές και με πήρε σήμερα το πρωί 9 η ώρα και μου λέει θέλω να σε ξαναδώ για να είμαι χίλια τα εκατό σίγουρος ότι θα πάμε για ωοληψια την Τρίτη....κορίτσι πήγα άρον άρον , άνοιξε το ιατρείο μόνο για εμένα ( ξαφνιάστηκα ευχάριστα γιατί ένιωσα μεγάλη ασφάλεια...) Καταλήξαμε ότι ωοληψια θα έχω την Τρίτη 7 η ώρα το πρωί...σήμερα στις 8 να κάνω οβιτρειλ....φοβάμαι μην τα χάσουμε , είναι και μόνο 4...τον ρώτησα πώς θα κινηθούμε μετά και μου είπε μάλλον με 3ων ημερών γιατί δεν έχουμε πολλά ....έτσι κι έτσι μου ακούγονται όλα...μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί το σπέρμα είναι πολύ καλό και τα 3ων ημερών πιστεύει θα είναι και ποιοτικά...τώρα ρε κορίτσια πραγματικά δεν ξέρω τι να αισθανθώ , είναι και η πρώτη φορά , έκανα και λίγα..δεν ξέρω...

 

 

Αυτό που σου είπε ότι θες ποιότητα και όχι ποσότητα είναι αληθεια

 

Το γεγονός πως σε είδε Κυριακή για να σιγουρευτεί δείχνει υπευθυνοτητα

Μία χάρα είσαι ξεκινά και ο Θεός να είναι μαζί σου κορίτσι μου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου , καλησπέρα....ξεκίνησα την διέγερση , είμαι στην 10η μέρα του κύκλου...υπέρηχο έκανα 6η μέρα , 8η , 9η , είδαμε 4 ωάρια μόνο με αγχωσε πολύ αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ποιοτικά θέλουμε να είναι όχι πολλά σε ποσότητα....εχθές έκανα και αιματολογικές και με πήρε σήμερα το πρωί 9 η ώρα και μου λέει θέλω να σε ξαναδώ για να είμαι χίλια τα εκατό σίγουρος ότι θα πάμε για ωοληψια την Τρίτη....κορίτσι πήγα άρον άρον , άνοιξε το ιατρείο μόνο για εμένα ( ξαφνιάστηκα ευχάριστα γιατί ένιωσα μεγάλη ασφάλεια...) Καταλήξαμε ότι ωοληψια θα έχω την Τρίτη 7 η ώρα το πρωί...σήμερα στις 8 να κάνω οβιτρειλ....φοβάμαι μην τα χάσουμε , είναι και μόνο 4...τον ρώτησα πώς θα κινηθούμε μετά και μου είπε μάλλον με 3ων ημερών γιατί δεν έχουμε πολλά ....έτσι κι έτσι μου ακούγονται όλα...μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί το σπέρμα είναι πολύ καλό και τα 3ων ημερών πιστεύει θα είναι και ποιοτικά...τώρα ρε κορίτσια πραγματικά δεν ξέρω τι να αισθανθώ , είναι και η πρώτη φορά , έκανα και λίγα..δεν ξέρω...

 

 

Λίγα και καλά θες κοπέλα μου με πιο γιατρό κανείς; Και σε ποιο κέντρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου , καλησπέρα....ξεκίνησα την διέγερση , είμαι στην 10η μέρα του κύκλου...υπέρηχο έκανα 6η μέρα , 8η , 9η , είδαμε 4 ωάρια μόνο με αγχωσε πολύ αυτό αλλά ο γιατρός μου είπε ποιοτικά θέλουμε να είναι όχι πολλά σε ποσότητα....εχθές έκανα και αιματολογικές και με πήρε σήμερα το πρωί 9 η ώρα και μου λέει θέλω να σε ξαναδώ για να είμαι χίλια τα εκατό σίγουρος ότι θα πάμε για ωοληψια την Τρίτη....κορίτσι πήγα άρον άρον , άνοιξε το ιατρείο μόνο για εμένα ( ξαφνιάστηκα ευχάριστα γιατί ένιωσα μεγάλη ασφάλεια...) Καταλήξαμε ότι ωοληψια θα έχω την Τρίτη 7 η ώρα το πρωί...σήμερα στις 8 να κάνω οβιτρειλ....φοβάμαι μην τα χάσουμε , είναι και μόνο 4...τον ρώτησα πώς θα κινηθούμε μετά και μου είπε μάλλον με 3ων ημερών γιατί δεν έχουμε πολλά ....έτσι κι έτσι μου ακούγονται όλα...μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί το σπέρμα είναι πολύ καλό και τα 3ων ημερών πιστεύει θα είναι και ποιοτικά...τώρα ρε κορίτσια πραγματικά δεν ξέρω τι να αισθανθώ , είναι και η πρώτη φορά , έκανα και λίγα..δεν ξέρω...

 

 

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια.  Ποιότητα θέλουμε και όχι ποσότητα.  

Είχα 10 , γονιμοποίηθηκαν τα 4

Είχα 6 γονιμοποίηθηκαν τα 3 (πιο ποιοτικά ) 

Καλά δε το συζητω ότι πήγε Κυριακή για εσένα στο ιατρείο.  Πόσο σε ζηλεύω (ούτε Σάββατο δεν πάνε σε εμένα:-( ) 

Αφού έψαχνα κέντρα να είναι ανοιχτά και Κυριακή γιατί θεωρώ ότι το θέμα αυτό δεν έχει ημέρες και ας μου λένε παίρνεις ανταγωνιστές και ρυθμίζονται.  

Καλή επιτυχία  🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου συγνώμη που δεν μπαίνω πολύ αλλά κάνω γενική στο σπιτι και όταν με πιάσει με πιάνει με ψυχαναγκασμους όποτε καταλαβαίνεται τι γίνεται (όταν με πιάνει αυτό έρχεται μετά η περίοδος για να δούμε γιατί άφαντη ως τώρα την περιμένω μετά από αποξεση) την προηγούμενη φορά ήρθε καπάκι τιν 8η ημέρα αλλά τώρα δεν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Είναι η δεύτερη εξωσωματική, στη πρώτη πήρα κουλούρι, όμως έχω μειναι έγκυος με φυσική σύλληψη πριν 4.5 και 5. 5χρόνια αντιστοιχα

Στη πρώτη το κατάλαβα στη 10η εβδομάδα εξαιτιας χάλια κύκλου από ινομυωμα.,στη δεύτερη  κανονικά από την αρχη

Σε καμία δεν άκουσα καρδια και κουβαλάω μεγαλο φόβο και ψυχολογικά με αυτό 

Αν μου επιτρέπεις η ηλικία σου? 

Εγώ τα έχω βάλει με το γιατρό που επιμένει με δικά μου ωάρια ενώ εγώ προτιμώ με ξενα

Με έχει επηρεάσει και να  παλι ένα  μωρό χωρίς καρδιά... 

Δε ξέρω νιώθω ότι από μέσα μου δε θα γεννηθεί ποτέ ένα υγιές μωράκι 

Δηλαδή το ότι έχω πολλά ωάρια  δε σημαίνει πως είναι και καλά.... 

Αύτα πιστεύω εγω

Σε ευχαριστώ για τα λόγια εμψυχωσης όπως ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που με στήριξαν 

 

Κοριτσάκι μου  μην προτρέχεις.  Θα περιμένω την Τρίτη και τότε μπορούμε να συζητήσουμε αυτό το θέμα. 

Κάνε λιγακι υπομονή Κοριτσάκι μου όσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό, αλλά δεν μπορείς ούτε να ξέρεις τι θα γίνει (εκτός και αν είσαι μεντιουμ) ούτε μπορείς να κάνεις κάτι. 

Μπορώ να καταλάβω ότι δεν μπορείς να σκέφτεσαι θετικά όμως δε θέλω να σκέφτεσαι και αρνητικά.  Απασχόλησε το μυαλό σου Κοριτσάκι μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ε, έλα στον δικό μου τότε, κατευθείαν θα σε πάει και θα χαρεί κιολας! Λάμπει το πρόσωπο του όταν μιλάει για δανεικά! Και είναι και πολύ καλός σε αυτή την κατηγορία, μου έλεγε πιο πολλές κοπέλες έχει με δανεικά πάρα με δικά τους. Γιατί τις πείθει με τον τρόπο του.  Μην κοιτάς εγώ που δεν μασάω. Είμαι 44,5, μεγαλύτερη από σένα απ’ ότι καταλαβαίνω. Κι εγώ έχω ανταπόκριση στις διεγέρσεις, γιατί έκανα από 6 βλαστοκύστες σε 2 κανονικές διεγέρσεις  αλλά εγώ έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με 1η παλλινδρομη και 4 αρνητικές χοριακές  στην σειρά. Αν θέλεις  σου στέλνω ινμποξ τον γιατρό. Είναι γνωστός, ειδικά για δανεικά. 

Αν μπορείς σε παρακαλώ αν και νομίζω καταλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Λύστε μου μια απορία.....την ποιότητα των ωαριων πως την καταλαβαίνουμε?

Όταν ρώτησα ένα γιατρό μου είπε δεν υπάρχει κάτι για να δούμε την ποιότητα των ωαρίων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκι μου  μην προτρέχεις.  Θα περιμένω την Τρίτη και τότε μπορούμε να συζητήσουμε αυτό το θέμα. 

Κάνε λιγακι υπομονή Κοριτσάκι μου όσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό, αλλά δεν μπορείς ούτε να ξέρεις τι θα γίνει (εκτός και αν είσαι μεντιουμ) ούτε μπορείς να κάνεις κάτι. 

Μπορώ να καταλάβω ότι δεν μπορείς να σκέφτεσαι θετικά όμως δε θέλω να σκέφτεσαι και αρνητικά.  Απασχόλησε το μυαλό σου Κοριτσάκι μου.  

Αύριο θα πάω και έχω χε... ΤΕΙ πάνω μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Λίγα και καλά θες κοπέλα μου με πιο γιατρό κανείς; Και σε ποιο κέντρο;

Αρκουλης , μίτωση...είναι η πρώτη προσπάθεια...είναι πολύ σίγουρος για όσα κάνει...και το γεγονός ότι σήμερα με πήρε τηλ 9 η ώρα το πρωί να πάω και ήρθε άνοιξε το ιατρείο του μπήκαμε μαζί και φύγαμε μαζί...δηλαδή ήρθε για εμένα με καθησύχασε πολύ..τι να πω ρε κορίτσια, δεν ξέρω πολλά είναι πρώτη μου φορά και αισθάνομαι πολύ μεγάλη ανασφάλεια , αν θα πάνε όλα καλά , αν έκανα σωστή επιλογή όλα ένα ερωτηματικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Αρκουλης , μίτωση...είναι η πρώτη προσπάθεια...είναι πολύ σίγουρος για όσα κάνει...και το γεγονός ότι σήμερα με πήρε τηλ 9 η ώρα το πρωί να πάω και ήρθε άνοιξε το ιατρείο του μπήκαμε μαζί και φύγαμε μαζί...δηλαδή ήρθε για εμένα με καθησύχασε πολύ..τι να πω ρε κορίτσια, δεν ξέρω πολλά είναι πρώτη μου φορά και αισθάνομαι πολύ μεγάλη ανασφάλεια , αν θα πάνε όλα καλά , αν έκανα σωστή επιλογή όλα ένα ερωτηματικο

Όχι μπράβο όλα καλά θα πάνε αχ αυτές η σκέψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη που δεν μπαίνω πολύ αλλά κάνω γενική στο σπιτι και όταν με πιάσει με πιάνει με ψυχαναγκασμους όποτε καταλαβαίνεται τι γίνεται (όταν με πιάνει αυτό έρχεται μετά η περίοδος για να δούμε γιατί άφαντη ως τώρα την περιμένω μετά από αποξεση) την προηγούμενη φορά ήρθε καπάκι τιν 8η ημέρα αλλά τώρα δεν 

Έλα και από εμένα γτ με έχει πιάσει κάνω ότι βλέπει η πεθερά. Σε εμένα ήρθε στις 40 μέρες μετά την αποξεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λύστε μου μια απορία.....την ποιότητα των ωαριων πως την καταλαβαίνουμε?

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Όταν ρώτησα ένα γιατρό μου είπε δεν υπάρχει κάτι για να δούμε την ποιότητα των ωαρίων 

α την πρώτη φορά έβγαλα 11 ωάρια.  Αλλά η εμβρυολογος μου είπε κατευθείαν 10 το 1 ήταν περίεργο το σχήματα που και δεν φαινόταν καλό στο μικροσκόπιο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έλα και από εμένα γτ με έχει πιάσει κάνω ότι βλέπει η πεθερά. Σε εμένα ήρθε στις 40 μέρες μετά την αποξεση. 

Έρχομαι άνετα 😂απλά δεν θα κάνω ότι βλέπει η πεθερά 😂

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

α την πρώτη φορά έβγαλα 11 ωάρια.  Αλλά η εμβρυολογος μου είπε κατευθείαν 10 το 1 ήταν περίεργο το σχήματα που και δεν φαινόταν καλό στο μικροσκόπιο.  

Ναι μορφολογικά μπορεί να φαίνεται αλλά από εξετάσεις δεν φαίνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Αρκουλης , μίτωση...είναι η πρώτη προσπάθεια...είναι πολύ σίγουρος για όσα κάνει...και το γεγονός ότι σήμερα με πήρε τηλ 9 η ώρα το πρωί να πάω και ήρθε άνοιξε το ιατρείο του μπήκαμε μαζί και φύγαμε μαζί...δηλαδή ήρθε για εμένα με καθησύχασε πολύ..τι να πω ρε κορίτσια, δεν ξέρω πολλά είναι πρώτη μου φορά και αισθάνομαι πολύ μεγάλη ανασφάλεια , αν θα πάνε όλα καλά , αν έκανα σωστή επιλογή όλα ένα ερωτηματικο

Πολύ σωστά στα είπε ο γιατρός. Ποιότητα θέλουμε, όχι ποσότητα. Και έχω παρατηρήσει ότι όσο είναι λιγότερα τα ωάρια, τόσο πιο ποιοτικά είναι. Και μόνο που άνοιξε μόνο για σένα, δείχνει πολλά για τον γιατρο σου! Μπράβο του! Αν θυμάμαι καλά πας με λίγες μονάδες. Μενοπουρ σωστά? Πόσες μονάδες κάνεις τη μέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Αν μπορείς σε παρακαλώ αν και νομίζω καταλαβα

Σου στέλνω σε προσωπικό μήνυμα, αλλά έχω να σου πω ότι πρώτον οι προσπάθειες σου είναι πολύ λίγες και δεύτερον και πιο σημαντικό είσαι έγκυος μην το ξεχνάς και μην προδικάζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Σου στέλνω σε προσωπικό μήνυμα, αλλά έχω να σου πω ότι πρώτον οι προσπάθειες σου είναι πολύ λίγες και δεύτερον και πιο σημαντικό είσαι έγκυος μην το ξεχνάς και μην προδικάζεις. 

Ευχαριστω πολύ 

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

α την πρώτη φορά έβγαλα 11 ωάρια.  Αλλά η εμβρυολογος μου είπε κατευθείαν 10 το 1 ήταν περίεργο το σχήματα που και δεν φαινόταν καλό στο μικροσκόπιο.  

Άρα δλδ η εμβρυολογος καταλαβαινει την ποιότητα των βαριών?εμένα τωρα που μου βάλανε 2 τριών ημερών μου είπε ότι είναι πολύ καλά κ το ένα μάλιστα ήδη έχει πάει στην επόμενη φάση.κ μετά μιλάω με τον γιατρό κ μου λέει μορφολογία είναι πολύ καλά αλλά μέσα δεν ξέρουμε τι dna έχουν κ αυτο λόγω της ηλικίας μου.οποτε έχω μπερδευτεί φουλ.ακομα δεν μπορώ να καταλάβω πως καταλαβαίνουμε την ποιότητα.α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Άρα δλδ η εμβρυολογος καταλαβαινει την ποιότητα των βαριών?εμένα τωρα που μου βάλανε 2 τριών ημερών μου είπε ότι είναι πολύ καλά κ το ένα μάλιστα ήδη έχει πάει στην επόμενη φάση.κ μετά μιλάω με τον γιατρό κ μου λέει μορφολογία είναι πολύ καλά αλλά μέσα δεν ξέρουμε τι dna έχουν κ αυτο λόγω της ηλικίας μου.οποτε έχω μπερδευτεί φουλ.ακομα δεν μπορώ να καταλάβω πως καταλαβαίνουμε την ποιότητα.α

Δυστυχώς και τα ωάρια και τα εμβρυα μόνο μορφολογικα μπορούν να τα κρίνουν! Και με βάση τη μορφολογία τα βαθμολογούν! Στα εμβρυα για να δεις το dna τους πρέπει να γίνει προεμφυτευτικος έλεγχος! Που σημαίνει ότι πρέπει να έχεις βλαστοκυστες και κατά προτίμηση πολλές γιατί ο προεμφυτευτικος κοστίζει αρκετά και δεν συμφέρει να το κανεις σε λίγα εμβρυα! 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ...είμαι παλιά στο site , μετα από μια παλινδρομη κύηση μπήκα ξανά στην διαδικασία...έκανα εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης 6 μέρας ΑΑ και την Πέμπτη θα κάνω την χοριακη...έχω πονακια και σαν μουδιάσματα χαμηλά και πρησμένο στήθος αλλά τίποτα άλλο...στην προηγούμενη είχα αυξημένη θερμοκρασία και εμετούς και τώρα απογοητεύτηκα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...