Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Τι ωραία ιστορία κοπέλα μου.. αυτά είναι σημάδια εγώ να ρωτήσω ποιος είναι ο Κ;

Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα για επαναληπτική χοριακή, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και βγήκε  1496 από 397 την Τρίτη η χοριακή . Αυτό είναι 88% αύξηση. Σύμφωνα με τον διπλασιασμό θα έπρεπε να ήταν 1588 και πάνω  και έχω μια ανησυχία. Η οιστραδιόλη 273 και η προγεστερόνη 19. Απλά στην προηγούμενη παλλινδρομη δεν διπλασιαζόταν ακριβώς η χοριακή και έχω μια ανησυχία αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Τρομερο! Εγω σου ειπα την ιστορια με το. Μπαμπα μου κ τον ανηψιο μου που γεννηθηκε εκτακτως την μερα της γιορτης του. 

Να μας την πεις και εμάς 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ πήγα για επαναληπτική χοριακή, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και βγήκε  1496 από 397 την Τρίτη η χοριακή . Αυτό είναι 88% αύξηση. Σύμφωνα με τον διπλασιασμό θα έπρεπε να ήταν 1588 και πάνω  και έχω μια ανησυχία. Η οιστραδιόλη 273 και η προγεστερόνη 19. Απλά στην προηγούμενη παλλινδρομη δεν διπλασιαζόταν ακριβώς η χοριακή και έχω μια ανησυχία αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. 

Η δικιά μου η μαια μου ειπχε πει πως μετα απο μια βδομάδα δεν ανεβαινρι παντα με 100% αυξηση! Ελπίδα και πιστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η troia είπε:

@Margitc@hope501@BlackCatΣας χρωστάω μία ιστορία με τον Άγιο Φανούριο, ο οποίος μου φανέρωσε τον εξωσωματιστή  μου. Συγγνώμη που άργησα να τη γράψω, αλλά το μικρό τερατάκι δεν με έχει αφήσει όλες αυτές τις μέρες...

Λοιπόν, τον εξωσωματιστή μου μας τον συνέστησε το καλοκαίρι του 2019 ο Ασβέστης όταν είχαμε φτάσει σε αδιέξοδο, γιατί είχαμε ελέγξει τα πάντα ενδελεχώς, αλλά δεν είχα βρει κάποιον γυναικολόγο που να εμπιστεύομαι...Πρώτη φορά τον είδαμε 26/08/2019 και ήμουν σε καλή φάση υπερηχογραφικά, οπότε αποφασίσαμε στις 28/08 να κάνουμε την πρώτη μας σπερματέγχυση για να δοκιμάσουμε και έτσι και κυρίως για ψυχολογικούς  λόγους, για να μη νιώθουμε αδρανείς. Έπρεπε να πάω στα ΚΕΠ να βγάλω ληξ. πράξη γάμου, γιατί τότε δεν υπήρχε το gov.gr και υπήρχε ένα ΚΕΠ καθ' οδόν προς το σταθμό του Μετρό, που δίπλα είχε μία εκκλησία του Αγ. Φανουρίου που συμπτωματικά εκείνη τη μέρα γιόρταζε. Αφού τέλειωσα με το ΚΕΠ σκέφτηκα να πάω να ανάψω ένα κεράκι να μας βοηθήσει ο Άγιος. Σκύβω να προσκυνήσω την εικόνα και έγραφε 'Δια χειρός Κ...(το όνομα του γιατρού που είχαμε δει την προηγούμενη και θα μου έκανε και τη σπερματέγχυση)! Παρόλο που κάναμε μαζί 4 σπερματεγχύσεις που απέτυχαν και οποιοσδήποτε στη θέση μας θα έλεγε ότι μας πήρε τα λεφτά και χάσαμε χρόνο κτλ. κτλ. κτλ. και παρόλο που όταν πήρα την απόφαση να προχωρήσω σε εξωσωματική ήθελα να δω και άλλους εξωσωματιστές, γιατί είχα δει ελάχιστους, αποφάσισα να συνεχίσω με τον ίδιο με κλειστά μάτια, γιατί ένιωθα ότι δεν θα έπρεπε να παραβλέψω αυτό το σημάδι. Και την εξέλιξη τη γνωρίζετε, καλύτερα δε μπορούσαμε να τα έχουμε πάει. Και μας έκανε και έκπτωση λόγω των σπερματεγχύσεων!

Τι ωραία!!! Μα πόσο υπέροχα είναι τέτοια σημάδια/θαύματα κτλ κτλ. (Δεν θυμάμαι, σε ποιον πηγές…;) 

Εγω, άσχετο τώρα, όταν πήγα για το τρίτο εμβόλιο δίπλα ήταν ένα εκκλησάκι του Αγίου Φανουρίου. Και πριν μπω για εμβόλιο πήγα και προσευχήθηκε. Και η δόση δόξα το Θεό δεν με πείραξε καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ πήγα για επαναληπτική χοριακή, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και βγήκε  1496 από 397 την Τρίτη η χοριακή . Αυτό είναι 88% αύξηση. Σύμφωνα με τον διπλασιασμό θα έπρεπε να ήταν 1588 και πάνω  και έχω μια ανησυχία. Η οιστραδιόλη 273 και η προγεστερόνη 19. Απλά στην προηγούμενη παλλινδρομη δεν διπλασιαζόταν ακριβώς η χοριακή και έχω μια ανησυχία αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. 

Βρε συ μια χαρά αυξήθηκε η χοριακή! Είπαμε θέλουμε περίπου διπλασιασμό ανά 2 μέρες, αν είσαι πάνω από 70% είναι μια χαρά! Και αυξήθηκαν και οι τιμές των ορμονών μια χαρά! 

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι επειδή παίρνω πάρα πολλά φάρμακα (σικλακουρ και ουτροτζεσταν) ο σίδηρος θα προκαλέσει δυσαπορροφηση. Τωρα τα έχω ήδη μειώσει κατά πολύ και από επόμενη εβδομάδα τα κόβω τελείως και θα ξεκινήσω σίδηρο και ασβέστιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

7 εβδομαδων ξεκινησα να παιρνω σιδηρο (ομαλιν)συμφωνα με την αιματολογο..επαιρνα μαζι  ντε, φιλισιν, σικλακουρ ,ουτρογεσταν ,σαλοσπιρ κ αντιπηκτικη δεν υπηρχε θεμα..μετα (13 εβδομάδων) προσθεσα και μαγνήσιο ασβεστιο και πολυβιταμινη.χαμος !

Κατάλαβα ναι δεν είπα ότι υπάρχει θέμα απλά ότι γενικά ότι δίνουν μετά από τον 3 μήνα και ότι θέλει από κάποια φάρμακα διαφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ πήγα για επαναληπτική χοριακή, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και βγήκε  1496 από 397 την Τρίτη η χοριακή . Αυτό είναι 88% αύξηση. Σύμφωνα με τον διπλασιασμό θα έπρεπε να ήταν 1588 και πάνω  και έχω μια ανησυχία. Η οιστραδιόλη 273 και η προγεστερόνη 19. Απλά στην προηγούμενη παλλινδρομη δεν διπλασιαζόταν ακριβώς η χοριακή και έχω μια ανησυχία αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. 

70% αύξηση θέλουμε    είναι τέλειο το νούμερο σου και σύντομα πας για υπέρηχο:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Κατάλαβα ναι δεν είπα ότι υπάρχει θέμα απλά ότι γενικά ότι δίνουν μετά από τον 3 μήνα και ότι θέλει από κάποια φάρμακα διαφορά 

Ναι, δε το ηξερα αυτο..οποτε ειναι αναλογα  τη περιπτωση και αυτο λογικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Βρε συ μια χαρά αυξήθηκε η χοριακή! Είπαμε θέλουμε περίπου διπλασιασμό ανά 2 μέρες, αν είσαι πάνω από 70% είναι μια χαρά! Και αυξήθηκαν και οι τιμές των ορμονών μια χαρά! 

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι επειδή παίρνω πάρα πολλά φάρμακα (σικλακουρ και ουτροτζεσταν) ο σίδηρος θα προκαλέσει δυσαπορροφηση. Τωρα τα έχω ήδη μειώσει κατά πολύ και από επόμενη εβδομάδα τα κόβω τελείως και θα ξεκινήσω σίδηρο και ασβέστιο. 

Αχ, σε ευχαριστώ μου δίνεις κουράγιο. Γιατί μου έχουν μείνει ψυχολογικά από την παλλίνδρομη. Αλλά κοίταξα τις τότε τιμές και με έβαζε κάθε 3 μέρες να κάνω εξέταση και δεν διπλασιαζόταν, όχι κάθε 2 όπως το υπολογίζω εγώ τώρα. 
Τι ωραία που κόβεις σιγά σιγά τελείως τα φάρμακα! Τέλεια θα έλεγα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

70% αύξηση θέλουμε    είναι τέλειο το νούμερο σου και σύντομα πας για υπέρηχο:-) 

Ευχαριστώ πολύ, με το καλό η θετική χοριακή σου!! Αναμένουμε να μας πεις τα χαρμόσυνα νέα!
Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο, είναι νωρίς ακόμη γενικά αλλά θέλω να σκέφτομαι θετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά λόγια, πραγματικά 💜 Και συγγνώμη που καταχράστηκα το θέμα μας για κάτι άσχετο και προσωπικό. Απο παιδί όλη μου η ζωή και η καθημερινότητα έχει να κάνει με ζώα και δυστυχώς έχω μάθει να διαχειρίζομαι καλά το θάνατο. Απλώς μου ήρθε πολύ ξαφνικό και εν αναμονή χοριακής που όσο να'ναι έχει οξυνθεί η συναισθηματική μου ανταπόκριση, με αναστάτωσε ακόμα περισσότερο. Δυστυχώς είναι μη αναστρέψιμη η κατάσταση...είναι 16.5 ετών και έχει λευχαιμία, καρδιακή ανεπάρκεια, νεφρά και συκώτι και ζυγίζει πλέον μόλις 3 κιλά. Το μόνο που με νοιάζει είναι να έχει καλή ποιότητα ζωής όσο είναι δυνατόν ακόμη. Αν υποφέρει ξέρω δυστυχώς τι πρέπει να κάνουμε. Αλλα ακόμα με το που με βλέπει χουρχουρίζει, αγκαλιές και βλέπω το βλέμμα του γεμάτο ζωή, οπότε ελπίζω σε λίγο χρόνο ακόμα. Ευτυχώς που ο άντρας μου είναι και αυτός άνθρωπος με ενσυναίσθηση και με βοηθάει πάρα πολύ. Αλλά με θλίβει να τον βλέπω και αυτόν να στεναχωριέται. Μακάρι να έχουμε μια θετική χοριακή να χαρούμε και εμείς επιτέλους για κάτι! 

Για το σίδηρο που λέτε, επειδή εγώ έχω στίγμα και ανέκαθεν χαμηλό αιματοκρίτη 33-35, ρώτησα την Οικονομοπούλου μήπως να πάρω λίγο να μπουστάρω τον οργανισμό μου. Μου είπε όχι, πως έχω καλή φερριτίνη και δεν χρειάζεται. Την εμπιστεύομαι και ακοκολουθώ τις οδηγίες της. Νομίζω πως είναι καλύτερα πάντα να συμβουλευόμαστε το γιατρό προτού πάρουμε κάποιο σκεύασμα. Η ίδια μου πρότεινε να συνεχίσω την D 2200 ημερησίως και το κάνω. Αλλά ειδικά σε αυτή τη φάση που βρισκόμαστε και με όλα αυτά τα φάρμακα που παίρνουνε δε θέλω να παίρνω πρωτοβουλίες από μόνη μου. Έτσι κι αλλιώς τον σίδηρο τον έχουμε στανταράκι σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Τώρα πολύ σημαντικό είναι το φυλλικό οξύ για τη σωστή αναπτυξη του νευρικού συστήματος του εμβρύου. Εκτός βέβαια αν υπάρχει και κάποια ανεπάρκεια, οπότε εκεί αλλάζει το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ πήγα για επαναληπτική χοριακή, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και βγήκε  1496 από 397 την Τρίτη η χοριακή . Αυτό είναι 88% αύξηση. Σύμφωνα με τον διπλασιασμό θα έπρεπε να ήταν 1588 και πάνω  και έχω μια ανησυχία. Η οιστραδιόλη 273 και η προγεστερόνη 19. Απλά στην προηγούμενη παλλινδρομη δεν διπλασιαζόταν ακριβώς η χοριακή και έχω μια ανησυχία αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. 

Εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά λόγια, πραγματικά 💜 Και συγγνώμη που καταχράστηκα το θέμα μας για κάτι άσχετο και προσωπικό. Απο παιδί όλη μου η ζωή και η καθημερινότητα έχει να κάνει με ζώα και δυστυχώς έχω μάθει να διαχειρίζομαι καλά το θάνατο. Απλώς μου ήρθε πολύ ξαφνικό και εν αναμονή χοριακής που όσο να'ναι έχει οξυνθεί η συναισθηματική μου ανταπόκριση, με αναστάτωσε ακόμα περισσότερο. Δυστυχώς είναι μη αναστρέψιμη η κατάσταση...είναι 16.5 ετών και έχει λευχαιμία, καρδιακή ανεπάρκεια, νεφρά και συκώτι και ζυγίζει πλέον μόλις 3 κιλά. Το μόνο που με νοιάζει είναι να έχει καλή ποιότητα ζωής όσο είναι δυνατόν ακόμη. Αν υποφέρει ξέρω δυστυχώς τι πρέπει να κάνουμε. Αλλα ακόμα με το που με βλέπει χουρχουρίζει, αγκαλιές και βλέπω το βλέμμα του γεμάτο ζωή, οπότε ελπίζω σε λίγο χρόνο ακόμα. Ευτυχώς που ο άντρας μου είναι και αυτός άνθρωπος με ενσυναίσθηση και με βοηθάει πάρα πολύ. Αλλά με θλίβει να τον βλέπω και αυτόν να στεναχωριέται. Μακάρι να έχουμε μια θετική χοριακή να χαρούμε και εμείς επιτέλους για κάτι! 

Για το σίδηρο που λέτε, επειδή εγώ έχω στίγμα και ανέκαθεν χαμηλό αιματοκρίτη 33-35, ρώτησα την Οικονομοπούλου μήπως να πάρω λίγο να μπουστάρω τον οργανισμό μου. Μου είπε όχι, πως έχω καλή φερριτίνη και δεν χρειάζεται. Την εμπιστεύομαι και ακοκολουθώ τις οδηγίες της. Νομίζω πως είναι καλύτερα πάντα να συμβουλευόμαστε το γιατρό προτού πάρουμε κάποιο σκεύασμα. Η ίδια μου πρότεινε να συνεχίσω την D 2200 ημερησίως και το κάνω. Αλλά ειδικά σε αυτή τη φάση που βρισκόμαστε και με όλα αυτά τα φάρμακα που παίρνουνε δε θέλω να παίρνω πρωτοβουλίες από μόνη μου. Έτσι κι αλλιώς τον σίδηρο τον έχουμε στανταράκι σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Τώρα πολύ σημαντικό είναι το φυλλικό οξύ για τη σωστή αναπτυξη του νευρικού συστήματος του εμβρύου. Εκτός βέβαια αν υπάρχει και κάποια ανεπάρκεια, οπότε εκεί αλλάζει το θέμα.

Κι εγώ έχω στίγμα αλλά ο αιματοκρίτης μου εκεί στο 38 αλλά ο Σίδηρος το Σεπτέμβριο μετά από την αποβολή έπεσε στο 40 (είχα αίμα μήνα αίμα είχα τις αποξεσης 7 μέρες και καπάκι ήρθαν και 3 περίοδοι) όπου σε εμάς στις γυναίκες πρέπει να είναι πάνω από 45 τώρα με στίγμα και καλό αιματοκρίτη είναι λόγο ότι επερνα μικρή για πολλά χρόνια σίδηρο σχεδόν από μωρό που μου έκαναν εξετάσεις και βρήκαν το στίγμα. Όποτε με είχαν φουλάρι από βιταμίνες. Επίσης δεν ξέρω τι να πω για το γατάκι πραγματικά εύχομαι δύναμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά λόγια, πραγματικά 💜 Και συγγνώμη που καταχράστηκα το θέμα μας για κάτι άσχετο και προσωπικό. Απο παιδί όλη μου η ζωή και η καθημερινότητα έχει να κάνει με ζώα και δυστυχώς έχω μάθει να διαχειρίζομαι καλά το θάνατο. Απλώς μου ήρθε πολύ ξαφνικό και εν αναμονή χοριακής που όσο να'ναι έχει οξυνθεί η συναισθηματική μου ανταπόκριση, με αναστάτωσε ακόμα περισσότερο. Δυστυχώς είναι μη αναστρέψιμη η κατάσταση...είναι 16.5 ετών και έχει λευχαιμία, καρδιακή ανεπάρκεια, νεφρά και συκώτι και ζυγίζει πλέον μόλις 3 κιλά. Το μόνο που με νοιάζει είναι να έχει καλή ποιότητα ζωής όσο είναι δυνατόν ακόμη. Αν υποφέρει ξέρω δυστυχώς τι πρέπει να κάνουμε. Αλλα ακόμα με το που με βλέπει χουρχουρίζει, αγκαλιές και βλέπω το βλέμμα του γεμάτο ζωή, οπότε ελπίζω σε λίγο χρόνο ακόμα. Ευτυχώς που ο άντρας μου είναι και αυτός άνθρωπος με ενσυναίσθηση και με βοηθάει πάρα πολύ. Αλλά με θλίβει να τον βλέπω και αυτόν να στεναχωριέται. Μακάρι να έχουμε μια θετική χοριακή να χαρούμε και εμείς επιτέλους για κάτι! 

Για το σίδηρο που λέτε, επειδή εγώ έχω στίγμα και ανέκαθεν χαμηλό αιματοκρίτη 33-35, ρώτησα την Οικονομοπούλου μήπως να πάρω λίγο να μπουστάρω τον οργανισμό μου. Μου είπε όχι, πως έχω καλή φερριτίνη και δεν χρειάζεται. Την εμπιστεύομαι και ακοκολουθώ τις οδηγίες της. Νομίζω πως είναι καλύτερα πάντα να συμβουλευόμαστε το γιατρό προτού πάρουμε κάποιο σκεύασμα. Η ίδια μου πρότεινε να συνεχίσω την D 2200 ημερησίως και το κάνω. Αλλά ειδικά σε αυτή τη φάση που βρισκόμαστε και με όλα αυτά τα φάρμακα που παίρνουνε δε θέλω να παίρνω πρωτοβουλίες από μόνη μου. Έτσι κι αλλιώς τον σίδηρο τον έχουμε στανταράκι σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Τώρα πολύ σημαντικό είναι το φυλλικό οξύ για τη σωστή αναπτυξη του νευρικού συστήματος του εμβρύου. Εκτός βέβαια αν υπάρχει και κάποια ανεπάρκεια, οπότε εκεί αλλάζει το θέμα.

Εφόσον ζει μαζί σου που τον φροντίζεις ξέρεις πολύ καλά ότι έχει μια ζωή γεμάτη αγάπη.

Όσο για την Δευτέρα είμαι σίγουρη ότι θα έχεις μόνο θετική χοριακη  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Βρε συ μια χαρά αυξήθηκε η χοριακή! Είπαμε θέλουμε περίπου διπλασιασμό ανά 2 μέρες, αν είσαι πάνω από 70% είναι μια χαρά! Και αυξήθηκαν και οι τιμές των ορμονών μια χαρά! 

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι επειδή παίρνω πάρα πολλά φάρμακα (σικλακουρ και ουτροτζεσταν) ο σίδηρος θα προκαλέσει δυσαπορροφηση. Τωρα τα έχω ήδη μειώσει κατά πολύ και από επόμενη εβδομάδα τα κόβω τελείως και θα ξεκινήσω σίδηρο και ασβέστιο. 

Αχ τι μου θύμησες; ; θυμάσαι αυτό το 70% βλέπω  πολύ καλά  :-* πωπω δεν θα το ξεχάσω ποτέ να χτυπιέμαι εγώ κ να σου λέω 70% :-) 😀 μαγικές στιγμές.. πλάκα πλάκα έχω αρκετές στιγμές μαζί σας.. η κρυφή μου οικογένεια.  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Αχ, σε ευχαριστώ μου δίνεις κουράγιο. Γιατί μου έχουν μείνει ψυχολογικά από την παλλίνδρομη. Αλλά κοίταξα τις τότε τιμές και με έβαζε κάθε 3 μέρες να κάνω εξέταση και δεν διπλασιαζόταν, όχι κάθε 2 όπως το υπολογίζω εγώ τώρα. 
Τι ωραία που κόβεις σιγά σιγά τελείως τα φάρμακα! Τέλεια θα έλεγα!!

Λογικο ειναι να αγχωνεσαι αλλα καθε φορα δεν ειναι διαφορετικη κ εσυ μεχρι τωρα εχεις πολυ καλες χοριακες. Οταν το ακουσεις θα ηρεμισεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν έχεις περάσει παλίνδρομη φοβάσαι τα πάντα! Εδώ εγώ έκανα 5 χοριακές εφτασα 50000 (αυξηση πολύ καλή)κ ακουσα κ 2 καρδουλες και όμως όσο πονάω κι έχω αίμα τρέμω κ φοβάμαι!! Ειμαι 6εβδ + 5! Δεν ειναι δυνατον να σου φυγει ο φοβος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ τι μου θύμησες; ; θυμάσαι αυτό το 70% βλέπω  πολύ καλά  :-* πωπω δεν θα το ξεχάσω ποτέ να χτυπιέμαι εγώ κ να σου λέω 70% :-) 😀 μαγικές στιγμές.. πλάκα πλάκα έχω αρκετές στιγμές μαζί σας.. η κρυφή μου οικογένεια.  :-)

Ναι μωρέ Ελπιδακι... ξεχνιούνται αυτές οι στιγμές και η στηριξη που πήρα από όλες σας? Μεγάλη κουβέντα θα πω, αλλά αυτή την περίοδο ήσασταν πιο πάνω και από οικογένεια μου και από φίλες μου και από όλους.  Όπως με καταλάβατε και με καταλαβαίνετε εσείς στη φάση που είμαι,  δεν με έχει καταλάβει κανείς και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα!

Έχω και τη φίλη μου την τρελή που της είπα τώρα ότι είμαι έγκυος και χάρηκε πραγματικά πάρα πολύ. Αυτή έχει ήδη τρία παιδιά που φυσικά τα απέκτησε με τον άνεμο. Ο χαβας της λοιπόν είναι να κάνω την αυχενική να δούμε αν είναι κοριτσάκι ή αγοράκι. Και εγώ -αδίκως βέβαια- ψιλοτσατιζομαι. Μα αλήθεια τώρα? Ο, τι θέλει ας είναι. Δεν με απασχολεί καθόλου μα καθόλου. Το μόνο που θέλω είναι να έχω καλά αποτελέσματα. 

Είναι αυτο που λέμε το πώς σε αλλάζει η υπογονιμοτητα.  Και εγώ παλιά έλεγα αχ θέλω κοριτσάκι, αχ θέλω αγοράκι, αχ όχι θέλω κοριτσάκι κτλ . Το μόνο που θέλω τώρα είναι ένα υγιές μωρό και ας είναι πραγματικά ο, τι μα ο,τι να είναι. Αυτό δεν μπορεί να το καταλάβει κάποια που δεν δυσκολεύτηκε καθόλου. Ξέρετε... έχει μεγαλώσει το στήθος μου, έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά μου και δεν μου κάνει πλέον τίποτα πέρα από κολαν και μπλουζοφορεματα. Και θέλω να πάω να πάρω σουτιέν εγκυμοσύνης, κανένα ρούχο, παντελόνι πιο άνετο και δεν πάω όχι λόγω οικονομίας, αλλά λόγω φόβου. Κάθε φορά λέω ασε να δούμε πώς θα πάει η επόμενη εβδομάδα και μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Τι ωραία!!! Μα πόσο υπέροχα είναι τέτοια σημάδια/θαύματα κτλ κτλ. (Δεν θυμάμαι, σε ποιον πηγές…;) 

Εγω, άσχετο τώρα, όταν πήγα για το τρίτο εμβόλιο δίπλα ήταν ένα εκκλησάκι του Αγίου Φανουρίου. Και πριν μπω για εμβόλιο πήγα και προσευχήθηκε. Και η δόση δόξα το Θεό δεν με πείραξε καθόλου.

Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Όταν έχεις περάσει παλίνδρομη φοβάσαι τα πάντα! Εδώ εγώ έκανα 5 χοριακές εφτασα 50000 (αυξηση πολύ καλή)κ ακουσα κ 2 καρδουλες και όμως όσο πονάω κι έχω αίμα τρέμω κ φοβάμαι!! Ειμαι 6εβδ + 5! Δεν ειναι δυνατον να σου φυγει ο φοβος!!

Ακριβός. Και νομίζω δεν φεύγει κιόλας. Ο αυτός ο φόβος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Αχ, σε ευχαριστώ μου δίνεις κουράγιο. Γιατί μου έχουν μείνει ψυχολογικά από την παλλίνδρομη. Αλλά κοίταξα τις τότε τιμές και με έβαζε κάθε 3 μέρες να κάνω εξέταση και δεν διπλασιαζόταν, όχι κάθε 2 όπως το υπολογίζω εγώ τώρα. 
Τι ωραία που κόβεις σιγά σιγά τελείως τα φάρμακα! Τέλεια θα έλεγα!!

Όταν έχεις περάσει παλινδρομη,  δυστυχώς δεν ηρεμεις ποτέ. Κάθε φορά έχεις και ένα διαφορετικό άγχος, απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτό και σιγά σιγά να το μετριαζεις.  Φαντάσου ότι εγώ αύριο κλείνω την 11η εβδομάδα. Πήγα λοιπόν χθες να κάνω οιστραδιολη, προγεστερονη και είχα πει στην γραμματέα να μου γράψει και μια χοριακη, έτσι από περιέργεια να δω πόσο είναι. Και μετά όταν πήγα στο μικροβιολογικο λέω:" μη μου κάνετε την χοριακη"

Φοβήθηκα... και αν πάλι δεν ήταν καλη? Οπότε έκατσα στα αυγουλακια μου. Επίσης έλεγα στον γιατρό μου ότι θα κάνω καισαρική γιατί φυσικά και φοβάμαι τον τοκετό.  Και μου λέει :"γιατί δεν θέλεις να κάνεις άλλο παιδί? Αν θέλεις άλλο παιδί, δεν θα κάνεις καισαρική " 

Και σκέφτομαι:" μα τι λέει? Τι άλλο παιδί? Ας κάνω πρώτα αυτό. " Ουτε που μου έχει περάσει από το μυαλο.

Όλα.καλα θα πάνε κοριτσι μου, θα το δεις. Ήρθε η στιγμή σου και εσένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι μωρέ Ελπιδακι... ξεχνιούνται αυτές οι στιγμές και η στηριξη που πήρα από όλες σας? Μεγάλη κουβέντα θα πω, αλλά αυτή την περίοδο ήσασταν πιο πάνω και από οικογένεια μου και από φίλες μου και από όλους.  Όπως με καταλάβατε και με καταλαβαίνετε εσείς στη φάση που είμαι,  δεν με έχει καταλάβει κανείς και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα!

Έχω και τη φίλη μου την τρελή που της είπα τώρα ότι είμαι έγκυος και χάρηκε πραγματικά πάρα πολύ. Αυτή έχει ήδη τρία παιδιά που φυσικά τα απέκτησε με τον άνεμο. Ο χαβας της λοιπόν είναι να κάνω την αυχενική να δούμε αν είναι κοριτσάκι ή αγοράκι. Και εγώ -αδίκως βέβαια- ψιλοτσατιζομαι. Μα αλήθεια τώρα? Ο, τι θέλει ας είναι. Δεν με απασχολεί καθόλου μα καθόλου. Το μόνο που θέλω είναι να έχω καλά αποτελέσματα. 

Είναι αυτο που λέμε το πώς σε αλλάζει η υπογονιμοτητα.  Και εγώ παλιά έλεγα αχ θέλω κοριτσάκι, αχ θέλω αγοράκι, αχ όχι θέλω κοριτσάκι κτλ . Το μόνο που θέλω τώρα είναι ένα υγιές μωρό και ας είναι πραγματικά ο, τι μα ο,τι να είναι. Αυτό δεν μπορεί να το καταλάβει κάποια που δεν δυσκολεύτηκε καθόλου. Ξέρετε... έχει μεγαλώσει το στήθος μου, έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά μου και δεν μου κάνει πλέον τίποτα πέρα από κολαν και μπλουζοφορεματα. Και θέλω να πάω να πάρω σουτιέν εγκυμοσύνης, κανένα ρούχο, παντελόνι πιο άνετο και δεν πάω όχι λόγω οικονομίας, αλλά λόγω φόβου. Κάθε φορά λέω ασε να δούμε πώς θα πάει η επόμενη εβδομάδα και μετά. 

Αγαπημένη μου ειναο όλα τόσο γνωστά και λογικά. 

Σιγα σιγα όμως θέλω να αρχίσεις και εσύ αυτά τα όνειρα.  Είναι το μεγάλο σου μαξιλαρακι θέλω από εδώ και πέρα να ξεκινησεις σιγα σιγα και τις αγορές και για τα παντελόνια ξέρεις γιατί καρδιά μου γιατί πλέον ολα ειναι καλά, και αυτή η περίοδος θα σου λείψει. Άκου μια παλιά καραβάνα:-D θα είναι ένα πράγμα σαν το 70% :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όταν έχεις περάσει παλινδρομη,  δυστυχώς δεν ηρεμεις ποτέ. Κάθε φορά έχεις και ένα διαφορετικό άγχος, απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτό και σιγά σιγά να το μετριαζεις.  Φαντάσου ότι εγώ αύριο κλείνω την 11η εβδομάδα. Πήγα λοιπόν χθες να κάνω οιστραδιολη, προγεστερονη και είχα πει στην γραμματέα να μου γράψει και μια χοριακη, έτσι από περιέργεια να δω πόσο είναι. Και μετά όταν πήγα στο μικροβιολογικο λέω:" μη μου κάνετε την χοριακη"

Φοβήθηκα... και αν πάλι δεν ήταν καλη? Οπότε έκατσα στα αυγουλακια μου. Επίσης έλεγα στον γιατρό μου ότι θα κάνω καισαρική γιατί φυσικά και φοβάμαι τον τοκετό.  Και μου λέει :"γιατί δεν θέλεις να κάνεις άλλο παιδί? Αν θέλεις άλλο παιδί, δεν θα κάνεις καισαρική " 

Και σκέφτομαι:" μα τι λέει? Τι άλλο παιδί? Ας κάνω πρώτα αυτό. " Ουτε που μου έχει περάσει από το μυαλο.

Όλα.καλα θα πάνε κοριτσι μου, θα το δεις. Ήρθε η στιγμή σου και εσένα! 

Δεν θα κανεις καισαρική χωρίς λόγο γτ θα μπω απ το τηλ όταν θα γέννας και θα φωνάζω σπρώξε...  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2022 at 3:39 ΜΜ, ο/η aggelikh_l είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , @Παρασκευαιδου καλά αποτελέσματα εύχομαι σύντομα να λάμψουν τα τεστ !! @BlackCat συγχαρητήρια για σήμερα , με το καλό η τελική ευθεία !! 
Σας είχα γράψει και τη Δευτέρα αλλα μάλλον χάθηκε το μήνυμα μέχρι να εμφανιστεί . Τη Δευτέρα είχα χοριακη 154 και σήμερα έχω 315 🤞🏻
Τωρα αναμένω οδηγίες από το γιατρό , από συμπτώματα πέρα από υποψία περιόδου , δεν έχω τίποτα !! 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου  🥰🥰 μάλλον χάνετε το μήνυμα σου. 

Γράφε μηνύματα ώστε να αρχίσεις να εμφανίζονται τα μηνύματα κανομικα. Πολύ καλή είναι η χοριακη σου.  Λογικά άλλη μια θα σου πει και μετά θα πας για υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...