Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Α.. και θέλω να ζητήσω συγνώμη σε όλα τα κορίτσια που τους χάλασα το κέφι. Αγχώνομαι τόσο πολύ μήπως και έγινε κάτι στην ωοληψια ή στην εμβρυομεταφορα που μου βγαίνει σε μιζέρια.. θα το επεξεργαστώ λιγακι μέσα μου και σας υπόσχομαι επανέρχομαι..  

Ε.. έκανα και τι πρώτο τεστ εγκυμοσύνης και τι λέτε να ειναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Παλι καλα να λες! Γιατι εγω τοτε τα εδωσα... Μετα τη βιοχημικη η Λευκου με εκανε φυλλο και φτερο στα παντα. Και βρηκαμε μονο την D ...δλδ αν παει κατι στραβα σιγουρα δεν θα ναι αιματολογικο... Δεν τα μετανιωνω ομως τα λεφτα εκεινα γιατι στο σημερα πιυ εφτασα και δεν το γνωριζα τοτε οτι θα φτασω ...με εχει σωσει γιατι δεν εχω καμια υποψια για τετοια πραγματα γιατι ειχα αψογα αποτελεσματα με πολυ χαμηλους τιτλους αντισωματων οπως γραφει στο πορισμα. Στα ωαρια και στα σπερματοζωαρια πεφτει ολο το βαρος. Γιατι και γυναικολογικα δεν μου βρηκαν τιποτα οσο εψαξαν... Τωρα που το σκεφτομαι με ψαξαν σε πολλα χωρις να εχω εγκυμοσυνες... ( Μπραβο τους γι αυτο και τους ευχαριστω και ας εχω πληρωσει πολλα) ..ευχαριστω για την ευχη σου , ξερεις οτι ευχομαι το ιδιο για σενα!!!!!!!!! 

Πιο γιατρό έχεις; 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α.. και θέλω να ζητήσω συγνώμη σε όλα τα κορίτσια που τους χάλασα το κέφι. Αγχώνομαι τόσο πολύ μήπως και έγινε κάτι στην ωοληψια ή στην εμβρυομεταφορα που μου βγαίνει σε μιζέρια.. θα το επεξεργαστώ λιγακι μέσα μου και σας υπόσχομαι επανέρχομαι..  

Ε.. έκανα και τι πρώτο τεστ εγκυμοσύνης και τι λέτε να ειναι; 

Κάλε μην ζητάς συγνώμη έσω είμαστε για να βοηθάει η μια την άλλη.. είχες βγάλει πολλά στην ωοληψια; Κοιτά κι εγώ ποναγα μετά από την ωοληψια και δεν μπορούσε να περπατήσω και να κάτσω αλλά επερνα παυσίπονα και τις πρώτες μέρες τις ετ είχα λίγα πονάκια (σκέψου δεν τα θυμόμουν καν άνοιξα το ημερολόγιο που κρατάω τα πάντα γραμμένα και το διάβασα και τα θυμήθηκα) ναι κρατάω "ημερολόγιο" εξωσωματικής γράφω τα πάντα μέσα μα τα πάντα πως ένιωσα τι είπα τι μου είπε ο γιατρός χαλαρά βιβλίο γίνεται 😂 αν ποτέ τελειώσει θα το έκδοσω 😂 ώρες ώρες το λέω για πλάκα αλλά ποτέ δεν ξέρεις λέω σε εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τότε με τη βιοχημικη τον ίδιο γιατρό είχα με τώρα κ μου χε πει τυχαίο είναι συμβαίνουν αυτά στις περισσότερες γυναίκες.κ δεν έψαξα τπτ.λεω οκ συμβαίνει τι να πω.το άφησα κ γω πολύ μετά.μπλεξαμε με άλλα θέματα με τον άντρα μου κ έφυγε ο χρόνος κ δεν το κατάλαβα.μια του κλέφτη δύο του κλέφτη τρεις δεν υπάρχει.αλλαξα γιατρό κ τέλος.τωρα θα ψάχτουν όλα κ θα πάνε τα.πραγματα όπως πρέπει.

 

@Παρασκευαιδουβρε κορίτσι μου γλυκο τι απολογείσαι.ειναι δυνατόν?δεν ρίχνεις κανενός τη ψυχολογια.ολες με τις ίδιες αγωνίες κναγχη είμαστε.κ μάλιστα δύσκολα τα μοιραζόμαστε κ έξω με αλλου ανθρώπους γιατί δεν το καταλαβαίνουν.εμενα η μια μου φιλη μου αρχισε7 εν ετει 2022 κ να μην κανεις.παιδι δεν πειράζει μην τρελαινεσαι. Κ σταμάτησα να της μιλάω γιατί μου κάνει κακό.ητσμ ώρα τώρα να μου το πει αυτό!!!!οποτε αποφάσισα να μην ανοίγω τέτοια θέματα με.ανθρωπους που δεν μπορούν να καταλάβουν

Εδώ είμαστε η μία για την άλλη ν δίνουμε.κουραγιο να προχωράμε.αντε όλα καλά θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μετά την πρώτη ωοληψία είχα πολύ πόνο και κράτησε λίγες μέρες σίγουρα. Δυσκολευόμουν πολύ στο σήκω-κάτσε. Δεν έπαιρνα παυσίπονο όμως. Δεν ξέρω μήπως και εσένα είναι από την ωοληψία τελικά. 

Εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ χάλια. Εκτός του οτι δεν νιώθω τίποτα απολύτως, μόνο έχει πρηστεί και πονάει το στήθος, μου προέκυψε άλλο θέμα δυστυχώς καο με τσάκισε. Ο ηλικιωμένος γάτος μου ξαφνικά παρυσίασε μεγάλη κατάπτωση και πλησιάζει προς το τέλος. Τρέχω δυο μέρες στις κλινικές και δεν εχω κλείσει μάτι απο τη στεναχώρια. Με έχει πειράξει και το έντερο από την κακή ψυχολογία και είμαι γενικά ράκος. Δεν είμαι τώρα σε κατάλληλη φάση για τέτοια απώλεια. Δευτέρα έχω χοριακή πρωί πρωί μετά δουλειά και καπάκι κτηνίατρο πάλι. 

Περαστικά στο γατουλη σου και υπομονή εύχομαι μια καλη αρχή τη Δευτερα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α.. και θέλω να ζητήσω συγνώμη σε όλα τα κορίτσια που τους χάλασα το κέφι. Αγχώνομαι τόσο πολύ μήπως και έγινε κάτι στην ωοληψια ή στην εμβρυομεταφορα που μου βγαίνει σε μιζέρια.. θα το επεξεργαστώ λιγακι μέσα μου και σας υπόσχομαι επανέρχομαι..  

Ε.. έκανα και τι πρώτο τεστ εγκυμοσύνης και τι λέτε να ειναι; 

Καμία μιζέρια δε βγάζεις, αλλά χαίρομαι που θες να φτιάξεις τη διάθεση σου και μπράβο σου

Είμαστε εδώ άγνωστες γυναίκες με κοινούς δρόμους και αγώνες και αυτό ειναι αρκετό να νιώθουμε τις αγωνίες τους πόνους τις χαρές η μία της αλλης

Τεστ ακούω ακόμα δε περασαν 5 μέρες? 

Όντως έκανες? 

Ατρομητη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Πιο γιατρό έχεις; 

 

Κάλε μην ζητάς συγνώμη έσω είμαστε για να βοηθάει η μια την άλλη.. είχες βγάλει πολλά στην ωοληψια; Κοιτά κι εγώ ποναγα μετά από την ωοληψια και δεν μπορούσε να περπατήσω και να κάτσω αλλά επερνα παυσίπονα και τις πρώτες μέρες τις ετ είχα λίγα πονάκια (σκέψου δεν τα θυμόμουν καν άνοιξα το ημερολόγιο που κρατάω τα πάντα γραμμένα και το διάβασα και τα θυμήθηκα) ναι κρατάω "ημερολόγιο" εξωσωματικής γράφω τα πάντα μέσα μα τα πάντα πως ένιωσα τι είπα τι μου είπε ο γιατρός χαλαρά βιβλίο γίνεται 😂 αν ποτέ τελειώσει θα το έκδοσω 😂 ώρες ώρες το λέω για πλάκα αλλά ποτέ δεν ξέρεις λέω σε εμένα 

Ναι ναι είπα να ανέβω λιγακι γτ δε με βοηθάει..  είναι αυτά τα σκαμπανεβασματα.  

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Τότε με τη βιοχημικη τον ίδιο γιατρό είχα με τώρα κ μου χε πει τυχαίο είναι συμβαίνουν αυτά στις περισσότερες γυναίκες.κ δεν έψαξα τπτ.λεω οκ συμβαίνει τι να πω.το άφησα κ γω πολύ μετά.μπλεξαμε με άλλα θέματα με τον άντρα μου κ έφυγε ο χρόνος κ δεν το κατάλαβα.μια του κλέφτη δύο του κλέφτη τρεις δεν υπάρχει.αλλαξα γιατρό κ τέλος.τωρα θα ψάχτουν όλα κ θα πάνε τα.πραγματα όπως πρέπει.

 

@Παρασκευαιδουβρε κορίτσι μου γλυκο τι απολογείσαι.ειναι δυνατόν?δεν ρίχνεις κανενός τη ψυχολογια.ολες με τις ίδιες αγωνίες κναγχη είμαστε.κ μάλιστα δύσκολα τα μοιραζόμαστε κ έξω με αλλου ανθρώπους γιατί δεν το καταλαβαίνουν.εμενα η μια μου φιλη μου αρχισε7 εν ετει 2022 κ να μην κανεις.παιδι δεν πειράζει μην τρελαινεσαι. Κ σταμάτησα να της μιλάω γιατί μου κάνει κακό.ητσμ ώρα τώρα να μου το πει αυτό!!!!οποτε αποφάσισα να μην ανοίγω τέτοια θέματα με.ανθρωπους που δεν μπορούν να καταλάβουν

Εδώ είμαστε η μία για την άλλη ν δίνουμε.κουραγιο να προχωράμε.αντε όλα καλά θα πανε

Κοιταξε συνήθως στην πρώτη βιοχημική δεν το ψάχνουν. Τώρα επειδή βλέπω και δεύτερη βιοχημική πάλι θα σου έλεγα να κάνετε κανα πιο εξειδικευμένο σπερμοδιαγραμμα.  Εγώ από εκεί θα ξεκινούσα. 

Και εγώ μια απ τα ίδια στην πρώτη ξέρανε, δεν μου είπαν κάτι τουλάχιστον οι δικοί μου (ειδικά με αυτό που πέρασα) αλλά επειδή έβλεπα μετά το βλέμμα τους της μαμάς μου ειδικά (στεναχώρια) δεν θέλω πλέον να την στεναχωρήσω και δεν το είπα καν. 

Απ την άλλη η παιδική μου φίλη είναι έγκυος 7 μηνων έμεινε μεσα στο 3μηνο εγκυος δεν θα μπορέσεις ποτε να βάλει τα παππουτσια μου σίγουρα το κάνει για να με ηρεμήσει οτσν μου λέει έχει τον μικρό σου τουλτουλάχιστον , σίγουρα τον έχω και σίγουρα δοξαζω το θεό που έχω αυτό το θαύμα, μήπως όμως επειδή ξέρω πόσο θαύμα είναι όλο αυτό θελω και αλλο παιδακι; 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καμία μιζέρια δε βγάζεις, αλλά χαίρομαι που θες να φτιάξεις τη διάθεση σου και μπράβο σου

Είμαστε εδώ άγνωστες γυναίκες με κοινούς δρόμους και αγώνες και αυτό ειναι αρκετό να νιώθουμε τις αγωνίες τους πόνους τις χαρές η μία της αλλης

Τεστ ακούω ακόμα δε περασαν 5 μέρες? 

Όντως έκανες? 

Ατρομητη

Ναι  ναι έκανα... 😂😂😂 καλα και θετικό να έδειχνε θα ήξερα είναι απ την οβιτρελε. Οπότε λέω οκ οβιτρελε έφυγε.  Τωρα ελπίζεις σε μια γραμμή θα το βάψω με στυλό σας το λέω 😂😂😂

 

 

Χθες το απόγευμα παρόλο που κουράστηκα πιο πολύ οι πονοι ήταν σε ανεκτό επίπεδο.  Άρα όντως απ την ωοληψια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι ναι είπα να ανέβω λιγακι γτ δε με βοηθάει..  είναι αυτά τα σκαμπανεβασματα.  

Κοιταξε συνήθως στην πρώτη βιοχημική δεν το ψάχνουν. Τώρα επειδή βλέπω και δεύτερη βιοχημική πάλι θα σου έλεγα να κάνετε κανα πιο εξειδικευμένο σπερμοδιαγραμμα.  Εγώ από εκεί θα ξεκινούσα. 

Και εγώ μια απ τα ίδια στην πρώτη ξέρανε, δεν μου είπαν κάτι τουλάχιστον οι δικοί μου (ειδικά με αυτό που πέρασα) αλλά επειδή έβλεπα μετά το βλέμμα τους της μαμάς μου ειδικά (στεναχώρια) δεν θέλω πλέον να την στεναχωρήσω και δεν το είπα καν. 

Απ την άλλη η παιδική μου φίλη είναι έγκυος 7 μηνων έμεινε μεσα στο 3μηνο εγκυος δεν θα μπορέσεις ποτε να βάλει τα παππουτσια μου σίγουρα το κάνει για να με ηρεμήσει οτσν μου λέει έχει τον μικρό σου τουλτουλάχιστον , σίγουρα τον έχω και σίγουρα δοξαζω το θεό που έχω αυτό το θαύμα, μήπως όμως επειδή ξέρω πόσο θαύμα είναι όλο αυτό θελω και αλλο παιδακι; 

Ναι  ναι έκανα... 😂😂😂 καλα και θετικό να έδειχνε θα ήξερα είναι απ την οβιτρελε. Οπότε λέω οκ οβιτρελε έφυγε.  Τωρα ελπίζεις σε μια γραμμή θα το βάψω με στυλό σας το λέω 😂😂😂

 

 

Χθες το απόγευμα παρόλο που κουράστηκα πιο πολύ οι πονοι ήταν σε ανεκτό επίπεδο.  Άρα όντως απ την ωοληψια. 

 

Τώρα δεν είχα βιοχημικη. Τώρα είδαμε σακο απλά δεν προχ ρήσεις.σπερμοδιαγραμμα έχουμε κανει είναι οκ.πιο εξειδικευμένο εξετάσεις θα κάνουμε τώρα.μα για αυτό μου είπε ο γιατρός για τη ντε.τωρα θα τα δούμε όλα αναλυτικά κ θα πάρουμε ότι είναι να πάρουμε να δώσουμε ένα μπουστ.ο γιατρός τώρα ήταν πολύ αισιόδοξος.μακαρι τι να πω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Χίλια δικιά έχεις.για αυτό υτμωσα κ γω κ με μένα που δεν τα ψαξα ολα οπως κανω συνήθως και πήγα σαν το γίδι.τωρα δεν θα αφήσω τπτ αραχτός και θα πάρω ότι χρειαστεί κ γω κ ο άντρας μου.οσο σκέφτομαι ότι δεν προχωρησε η κυηση,ενώ έμεινα έγκυος,για τη ντε μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.πως γίνεται να μην το ήξερε  η να μην το είδε κ να μην μου το πε δεν θα το χωνέψω ποτε!κ το εύκολο, κλασικό πόρισμα φταίνε τα ωαρια σου.αντε μην πω τπτ βραδιάτικα...

 

@Luna777ψυχουλιτσα μωρε....περαστικά στο γατάκι....μην μου λες τετοια γιατι δεν μπορώ καθολου εμεις έχουμε 3 σκυλιά.ο ντιεγκουλης μου ειδικα ειναι φουλ συναισθηματικος κ καταλαβαινει τα παντα.ηξερε οτι δεν ειμαι καλα κ ερχοταν κ κοιμοταν πανω μπυ το ζωντοβολο.ψυχουλες ειναι 

Σου γραφω από κάτω…

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω παντως εχω εδω και καποια χρονια μια τεραστια απορια.... Γιατι και εμενα στην αποβολη που στα καπακια με εκανε ελεγχο η λευκου να βρουμε τι φταιει με βρηκαν με ανεπαρκεια d και ειπαν μαλλον ευθυνεται.... Ρε παιδια κατι τοξικομανεις και κατι τετοιες ακυρες περιπτωσεις πως πιανουν για πλακα παιδια και εμας πειραζει η d... ?Με εκεινες τις καταχρησεις η με κατι ηρωινες και τετοια ειναι δυνατον να εχουν βιταμινες? Τωρα να μου πεις τι ψαχνω...αλλα σπαζομαι με την υπογονιμοτητα σε τετοια πραγματα ...οπως και για το αγχος. Ειναι δυνατον να μην εχουν αγχος αλλοι και μονο εμεις να εχουμε? Εγω 5 χρονια περασα απο πολλα σταδια και τιποτα δεν εγινε. Μου χει γινει και μενα εμμονη με τις βιταμινες παντως. Μεχρι και τη c φοβαμαι και ολα. Οπως και να χει ομως ανθη ψαξτα ολα γιατι η διαδικασιες που χρειαζομαστε εμεις για να κανουμε παιδι εδω που φτασαμε δν ειναι και μικρες οποτε δεν ειναι για πολλα ρισκα. Αι σιχτιρ θυμωσα παλι με την κατασταση. 

Κορίτσια μου γλυκά και όμορφα!!!!! 
Να πούμε λίγο για την D…. Είναι μια πολύ σημαντική βιταμίνη και την χρειαζόμαστε σαν άνθρωποι γενικά. Παλιά την παίρναμε και με τον ήλιο (ειδικά όσοι ζούσαν από πάντα σε νότιες ηλιόλουστες χώρες) τώρα όμως τα τελευταία χρόνια που ο ήλιος έγινε πολύ επικίνδυνος, δεν παίρνουνε την ιδια φυσιολογική δόση όπως παλιά. Αρχικά είμαστε αρκετές φορές και σε σκιά (μιλάω για το κατακαλόκαιρο) και στις παραλίες δεν λιαζόσαστε πια 15 ώρες χωρίς ομπρέλα. Επίσης εργαζόμαστε ή κτλ με αποτέλεσμα να είμαστε σε περιβάλλον κλειστό. Επομένως δεν είναι δυνατόν να απορροφήσει το σώμα μας την απαραίτητη δόση. Μπορώ να το αναλύσω κ’αλλο, αλλά θα φτάσω να γραφω δυο σελίδες. 
Τωρα….η συγκεκριμένη βιταμίνη είναι σημαντική και για την εγκυμοσύνη αλλά όχι μόνο. Είναι και άλλες όπως το φυλλικό, η Ε, η C, ιώδιο, σέλινο κτλ. Απλά λίγο έχουμε παρεξηγηθεί και παραξενευτεί γιατί δεν έχουμε δώσει 100% βάση και στις άλλες στη ζωή μας. Δεν ξέρω εάν με καταλαβαίνετε. Φυσικά μπορεί οποιαδήποτε ανεπάρκεια να προκαλέσει αποβολή (και βιοχημική) αλλά δεν είναι μόνο η D. Και εγώ στην αποβολή μου ξεκίνησα να παίρνω συμπληρώματα όταν έμεινα. Ίσως να είχα ανεπάρκεια σε πολλά ίσως όμως να ήταν και χρωμοσωματικα. @Ανθη7 δεν είσαι και δεν είμαστε γίδια. Κάναμε κάποια «λάθη» απο έλλειψη γνώσης και πήγαμε στα τυφλά. Με γιατρούς που επιλέξαμε να εμπιστευτούμε. Ο,τι έγινε έγινε. Παραμένουμε αισιόδοξες και προχωράμε σταθερά. Κάνουμε ο,τι καλύτερο μπορούμε για να πετύχουμε. 
Τώρα όσον αφορά τους τοξικομανής κτλ. Το να μείνεις φυσιολογικά έγκυος ως γυναίκα προϋποθέτει να έχεις ωορηξια και ωάρια. Η κάθε γυναίκα μπορεί να μείνει από την στιγμή που της έρχεται περίοδος. Άρα τους πιάνει όλους. Από ηλικία μικρού παιδιού(δυστυχώς υπάρχουν και αυτά) μέχρι και τοξικομανής μέχρι και κτλ… Μένουν «εύκολα» γιατί πολύ απλά δεν τους έχει κυριέψει η τόση σκέψη το τόσο άγχος και υπάρχει και ο παράγοντας σπερμα. Αλλά αυτό τώρα δεν το αναλύω. Βέβαια δεν σημαίνει πως πάντα κάνουν παιδιά και πετυχαίνει η εγκυμοσύνη, ούτε πως είναι υγιέστατα. Μπορείτε να δείτε στο YouTube πως είναι τα παιδιά από τοξικομανής/αλκοολικούς ανθρώπους. Όσο και να μην γουστάρουμε να το ακούμε και να μη θέλουμε να το συζητάμε ο παράγοντας άγχος είναι γενικά κακό και για το τι θελουμε να κάνουμε και για την υγεία μας γενικά. Δυστυχώς δύσκολα το αποβάλουμε αλλά χρειάζεται να προσπαθήσουν. 
Αυτό το λίγο μεγάλο σεντόνι από μένα…..

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α.. και θέλω να ζητήσω συγνώμη σε όλα τα κορίτσια που τους χάλασα το κέφι. Αγχώνομαι τόσο πολύ μήπως και έγινε κάτι στην ωοληψια ή στην εμβρυομεταφορα που μου βγαίνει σε μιζέρια.. θα το επεξεργαστώ λιγακι μέσα μου και σας υπόσχομαι επανέρχομαι..  

Ε.. έκανα και τι πρώτο τεστ εγκυμοσύνης και τι λέτε να ειναι; 

Να μη ζητάς συγνώμη για τίποτα. Είπαμε και θα το λέμε…. Είμαστε να υποστηρίζουμε η μια την άλλη και να συμπαραστεκόμαστε. Είμαστε στα καλά αλλά και στα άλλα. 
πως είσαι;;

στις πριν 10 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μετά την πρώτη ωοληψία είχα πολύ πόνο και κράτησε λίγες μέρες σίγουρα. Δυσκολευόμουν πολύ στο σήκω-κάτσε. Δεν έπαιρνα παυσίπονο όμως. Δεν ξέρω μήπως και εσένα είναι από την ωοληψία τελικά. 

Εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ χάλια. Εκτός του οτι δεν νιώθω τίποτα απολύτως, μόνο έχει πρηστεί και πονάει το στήθος, μου προέκυψε άλλο θέμα δυστυχώς καο με τσάκισε. Ο ηλικιωμένος γάτος μου ξαφνικά παρυσίασε μεγάλη κατάπτωση και πλησιάζει προς το τέλος. Τρέχω δυο μέρες στις κλινικές και δεν εχω κλείσει μάτι απο τη στεναχώρια. Με έχει πειράξει και το έντερο από την κακή ψυχολογία και είμαι γενικά ράκος. Δεν είμαι τώρα σε κατάλληλη φάση για τέτοια απώλεια. Δευτέρα έχω χοριακή πρωί πρωί μετά δουλειά και καπάκι κτηνίατρο πάλι. 

Κρίμα πραγματικά για το γατάκι. Δυστυχώς η ζωή μας επιφυλάσσει πάντα πολλές εκπλήξεις. Καλές ή στενάχωρες. Δεν πειράζει που είσαι στεναχωρημένη. Το ζωάκι σας είναι μέλος της οικογένειας σας και του χαρίζετε απέραντη αγάπη. Επόμενο να στεναχωριέσαι. Σου στέλνω την αγκαλιά μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας,

Γνωρίζω ότι είμαι σε λάθος γκρουπ αλλά βλέπω ότι είναι το πιο ενημερωμένο και μιας και έχω τρελαθεί θα σας ενόχλησω.επιχειρησαμε δευτερη προσπάθεια σπερματεγχυσης, είχα 3 ωοθηλακια και η εικόνα ήταν πολύ καλή.Πηγα την 8η και τη 10η μέρα(23 μέγεθος τα δύο) του κύκλου κι ενώ μου έβγαζε τη πιο γόνιμη μέρα τη 12,μου λέει θα τη κάνουμε τη 13η.μου είπε την 11η να κανω οβιτρελ στις 9 το βράδυ(στις 7 πήρα ντεπον γτ είχα πόνους απτην ωορηξια όπως αποδείχτηκε)και πάω στη 12η να με δει και μου λέει έσπασε το ωοθηλακιο το χάσαμε.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Η Ν ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΌ.;Σας ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μετά την πρώτη ωοληψία είχα πολύ πόνο και κράτησε λίγες μέρες σίγουρα. Δυσκολευόμουν πολύ στο σήκω-κάτσε. Δεν έπαιρνα παυσίπονο όμως. Δεν ξέρω μήπως και εσένα είναι από την ωοληψία τελικά. 

Εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ χάλια. Εκτός του οτι δεν νιώθω τίποτα απολύτως, μόνο έχει πρηστεί και πονάει το στήθος, μου προέκυψε άλλο θέμα δυστυχώς καο με τσάκισε. Ο ηλικιωμένος γάτος μου ξαφνικά παρυσίασε μεγάλη κατάπτωση και πλησιάζει προς το τέλος. Τρέχω δυο μέρες στις κλινικές και δεν εχω κλείσει μάτι απο τη στεναχώρια. Με έχει πειράξει και το έντερο από την κακή ψυχολογία και είμαι γενικά ράκος. Δεν είμαι τώρα σε κατάλληλη φάση για τέτοια απώλεια. Δευτέρα έχω χοριακή πρωί πρωί μετά δουλειά και καπάκι κτηνίατρο πάλι. 

Κοριτσάκι μου εύχομαι ο γατάκος να έχει ακόμα πολλή ενέργεια και να πάει καλύτερα. Ελπίζω επίσης να προσέχεις με τις μετακινήσεις σου και να μην κουβαλάς βάρη, καλάθι γάτου με γάτο μέσα κλπ…

ειναι δύσκολο που σου ετυχε μέσα σε αυτές τις μέρες, πιστεύω τη Δευτέρα όμως να παρεις ένα νούμερο χοριακης που να σε κάνει να ξεχάσεις την ταλαιπωρία. Ξέρεις πολύ καλά ότι δεν πρέπει να δίνεις σημασία σε συμπτώματα ούτε να το βάζεις κάτω. Θα γίνει οπότε προσεχε, να είσαι όσο μπορεις ήρεμη και να ξεκουράζεσαι. Πολλά φιλιά και σε σένα και στον γατούλη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι ναι είπα να ανέβω λιγακι γτ δε με βοηθάει..  είναι αυτά τα σκαμπανεβασματα.  

Κοιταξε συνήθως στην πρώτη βιοχημική δεν το ψάχνουν. Τώρα επειδή βλέπω και δεύτερη βιοχημική πάλι θα σου έλεγα να κάνετε κανα πιο εξειδικευμένο σπερμοδιαγραμμα.  Εγώ από εκεί θα ξεκινούσα. 

Και εγώ μια απ τα ίδια στην πρώτη ξέρανε, δεν μου είπαν κάτι τουλάχιστον οι δικοί μου (ειδικά με αυτό που πέρασα) αλλά επειδή έβλεπα μετά το βλέμμα τους της μαμάς μου ειδικά (στεναχώρια) δεν θέλω πλέον να την στεναχωρήσω και δεν το είπα καν. 

Απ την άλλη η παιδική μου φίλη είναι έγκυος 7 μηνων έμεινε μεσα στο 3μηνο εγκυος δεν θα μπορέσεις ποτε να βάλει τα παππουτσια μου σίγουρα το κάνει για να με ηρεμήσει οτσν μου λέει έχει τον μικρό σου τουλτουλάχιστον , σίγουρα τον έχω και σίγουρα δοξαζω το θεό που έχω αυτό το θαύμα, μήπως όμως επειδή ξέρω πόσο θαύμα είναι όλο αυτό θελω και αλλο παιδακι; 

Ναι  ναι έκανα... 😂😂😂 καλα και θετικό να έδειχνε θα ήξερα είναι απ την οβιτρελε. Οπότε λέω οκ οβιτρελε έφυγε.  Τωρα ελπίζεις σε μια γραμμή θα το βάψω με στυλό σας το λέω 😂😂😂

 

 

Χθες το απόγευμα παρόλο που κουράστηκα πιο πολύ οι πονοι ήταν σε ανεκτό επίπεδο.  Άρα όντως απ την ωοληψια. 

 

Εγώ στην τελευταία ωοληψια που είχα μόλις 4 ωάρια, είχα για ένα διήμερο κάτι απίστευτους πόνους που αναγκάστηκα να πάω για υπέρηχο στο γιατρο και μου είπε ότι είναι λίγο ερεθισμένη η ωοθηκη αλλά δεν έδωσε σημασία και φαινόταν τελείως κουλό που ποναγα τόσο. Και λέω για τα 4 ωάρια γιατί έχω βγάλει και 20 και 24 άλλες φορές και δεν ποναγα τόσο (είχα φυσικά πρήξιμο). Επίσης το κουλό ήταν ότι ενώ η ωοληψια έγινε Δευτέρα πρωί, έφυγα από εκεί μια χαρά, Δευτέρα απόγευμα πήγα και για ψώνια σε μαγαζιά κλπ, Τρίτη ήμουν επίσης μια χαρά και Τετάρτη ξημερώματα αρχισα να πονάω και πρήστηκα, και κράτησε 2 μέρες. Δλδ δεν ξεκίνησε αμέσως μετά την ωοληψια αλλά σχεδόν 2 μέρες αργότερα …τι να πεις, οι ωοθήκες μας Βαράνε τρέλα, ποτέ δε μπορεις να ξέρεις πως θα αντιδράσουν,,

σιγουρα όμως δεν έχουν τη δική σου τρέλα πουλάκι μου οποτε κοιτα να ανέβεις! Θα δεις θα υποχωρήσει ο πόνος, μιλα και με τους γιατρούς ξανά στην ανάγκη. Και μην ψάχνεις τα συμπτώματα, πρώτη και καλύτερη το ξέρεις ότι δεν υπάρχουν,,,

κανε τα τεστάκια σου, δεν θα σου πουμε όχι, αφού είσαι κατηγορία μόνη σου! Τα αγόρασες? Πρέπει να τα καταναλώσεις! Αν δεν τα κανεις εσυ δηλαδή, ποια θα τα κάνει εδώ μέσα? 
ψυχραιμια και αισιοδοξία Ελπιδακι! Θα γίνει πουλί μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Σε νιωθω και μενα κατι τετοια μου λεγαν τοτε... Απ το 17 προσπαθω.. ηρθε στο ασχετο το 19  αυτη η εγκυμοσυνη ,εφυγε και απο τοτε τιποτα ξανα.. ακουσα αυτα που ειπα... Εεε ειναι να μην θυμωνεις? Σαν το μωρο που το πηραν το παγωτο απ το χερι νιωθω και η μαμα να λεει δεν εχουμε αλλα λεφτα να παρουμε αλλο... Τι να πω μακαρι η εξωσωματικη να με διαψευσει... Παντως τωρα εχω D 40 και φοβηθηκα να συνεχισω γιατι παιρνω μια αμπουλα 25000UI τη βδομαδα αλλα οπως ειπε και η hope μου θα συνεχισω και θα ξανακανω εξεταση σε κανα μηνα να δω για να κοψω ...  Τουλαχιστον αν παει κατι στραβα να μην φταιει η D... 🧐

Να συνεχισεις και οταν φτασεις πχ 60 απλά θα παιρνεις για συντηρηση παντα 2000 ιυ 3-4 φορες τη βδομαδα ή 4000 2-3 φορες τη βδομαδα.αν κοψεις θα πέσει ξανα !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Margitc@hope501@BlackCatΣας χρωστάω μία ιστορία με τον Άγιο Φανούριο, ο οποίος μου φανέρωσε τον εξωσωματιστή  μου. Συγγνώμη που άργησα να τη γράψω, αλλά το μικρό τερατάκι δεν με έχει αφήσει όλες αυτές τις μέρες...

Λοιπόν, τον εξωσωματιστή μου μας τον συνέστησε το καλοκαίρι του 2019 ο Ασβέστης όταν είχαμε φτάσει σε αδιέξοδο, γιατί είχαμε ελέγξει τα πάντα ενδελεχώς, αλλά δεν είχα βρει κάποιον γυναικολόγο που να εμπιστεύομαι...Πρώτη φορά τον είδαμε 26/08/2019 και ήμουν σε καλή φάση υπερηχογραφικά, οπότε αποφασίσαμε στις 28/08 να κάνουμε την πρώτη μας σπερματέγχυση για να δοκιμάσουμε και έτσι και κυρίως για ψυχολογικούς  λόγους, για να μη νιώθουμε αδρανείς. Έπρεπε να πάω στα ΚΕΠ να βγάλω ληξ. πράξη γάμου, γιατί τότε δεν υπήρχε το gov.gr και υπήρχε ένα ΚΕΠ καθ' οδόν προς το σταθμό του Μετρό, που δίπλα είχε μία εκκλησία του Αγ. Φανουρίου που συμπτωματικά εκείνη τη μέρα γιόρταζε. Αφού τέλειωσα με το ΚΕΠ σκέφτηκα να πάω να ανάψω ένα κεράκι να μας βοηθήσει ο Άγιος. Σκύβω να προσκυνήσω την εικόνα και έγραφε 'Δια χειρός Κ...(το όνομα του γιατρού που είχαμε δει την προηγούμενη και θα μου έκανε και τη σπερματέγχυση)! Παρόλο που κάναμε μαζί 4 σπερματεγχύσεις που απέτυχαν και οποιοσδήποτε στη θέση μας θα έλεγε ότι μας πήρε τα λεφτά και χάσαμε χρόνο κτλ. κτλ. κτλ. και παρόλο που όταν πήρα την απόφαση να προχωρήσω σε εξωσωματική ήθελα να δω και άλλους εξωσωματιστές, γιατί είχα δει ελάχιστους, αποφάσισα να συνεχίσω με τον ίδιο με κλειστά μάτια, γιατί ένιωθα ότι δεν θα έπρεπε να παραβλέψω αυτό το σημάδι. Και την εξέλιξη τη γνωρίζετε, καλύτερα δε μπορούσαμε να τα έχουμε πάει. Και μας έκανε και έκπτωση λόγω των σπερματεγχύσεων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου χαίρομαι κοριτσάκι μου που σε βοήθησαν οι οδηγίες της Λευκού και που αισθάνεσαι καλύτερα! Πώς είσαι σήμερα?

Και επειδή βλέπω ότι πολλά κορίτσια λέτε για τη d θα σας πω ότι κανένας μα κανενας γυναικολογος / εξωσωματιστης δεν μου είπε ποτέ τίποτα. Γενικά νομίζω ότι είναι λίγο και της μόδας. Οι μόνοι που ασχολήθηκαν και με έβαλαν να μετρήσω τη d ήταν η ρευματολογος και η αιματολογος που και αυτές είχαν διαφορετική άποψη μεταξύ τους.

Η ρευματολογος πχ με d 34 μου είπε να παίρνω 2 κάψουλες των 25000 μονάδων την εβδομάδα και ότι την θεωρεί χαμηλή για εγκυμοσύνη.  Μετά που μίλησα με  την Λευκού μου είπε να τη μειώσω σε 1 φορά την εβδομάδα γιατί τώρα καλοκαιριαζει. Και όπως είπε και ένα άλλο κοριτσι είναι τόσα πολλά που πρέπει επίσης να ρυθμίσουμε. Σίδηρο κτλ.

Αλλο παράδειγμα. Πάω το καλοκαίρι με αιματοκρίτη 32, 6 στην παθολόγο και παθαίνει σοκ. Μου λέει απορώ πώς στέκεσαι στα πόδια σου. Πώς περιμένεις να μείνεις έγκυος και να κρατήσεις την εγκυμοσύνη με τόσο χαμηλό αιματοκρίτη?

Τωρα έχω πάλι 32,6 αιματοκρίτη και παρακαλάω τον γιατρο να πάρω σίδηρο και μου λέει :"Όχι θα πάρεις μετά την αυχενική που θα έχεις σταματήσει όλα τα φάρμακα γιατί τώρα μόνο κακό θα κάνει"

Που σημαίνει ότι ο γυναικολόγος δεν θεωρεί τόσο σημαντικό τον σίδηρο ή μάλλον  για να είμαι πιο σωστή θεωρεί ότι προτεραιότητα να ρυθμιστούν έχουν αλλά θέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

@Margitc@hope501@BlackCatΣας χρωστάω μία ιστορία με τον Άγιο Φανούριο, ο οποίος μου φανέρωσε τον εξωσωματιστή  μου. Συγγνώμη που άργησα να τη γράψω, αλλά το μικρό τερατάκι δεν με έχει αφήσει όλες αυτές τις μέρες...

Λοιπόν, τον εξωσωματιστή μου μας τον συνέστησε το καλοκαίρι του 2019 ο Ασβέστης όταν είχαμε φτάσει σε αδιέξοδο, γιατί είχαμε ελέγξει τα πάντα ενδελεχώς, αλλά δεν είχα βρει κάποιον γυναικολόγο που να εμπιστεύομαι...Πρώτη φορά τον είδαμε 26/08/2019 και ήμουν σε καλή φάση υπερηχογραφικά, οπότε αποφασίσαμε στις 28/08 να κάνουμε την πρώτη μας σπερματέγχυση για να δοκιμάσουμε και έτσι και κυρίως για ψυχολογικούς  λόγους, για να μη νιώθουμε αδρανείς. Έπρεπε να πάω στα ΚΕΠ να βγάλω ληξ. πράξη γάμου, γιατί τότε δεν υπήρχε το gov.gr και υπήρχε ένα ΚΕΠ καθ' οδόν προς το σταθμό του Μετρό, που δίπλα είχε μία εκκλησία του Αγ. Φανουρίου που συμπτωματικά εκείνη τη μέρα γιόρταζε. Αφού τέλειωσα με το ΚΕΠ σκέφτηκα να πάω να ανάψω ένα κεράκι να μας βοηθήσει ο Άγιος. Σκύβω να προσκυνήσω την εικόνα και έγραφε 'Δια χειρός Κ...(το όνομα του γιατρού που είχαμε δει την προηγούμενη και θα μου έκανε και τη σπερματέγχυση)! Παρόλο που κάναμε μαζί 4 σπερματεγχύσεις που απέτυχαν και οποιοσδήποτε στη θέση μας θα έλεγε ότι μας πήρε τα λεφτά και χάσαμε χρόνο κτλ. κτλ. κτλ. και παρόλο που όταν πήρα την απόφαση να προχωρήσω σε εξωσωματική ήθελα να δω και άλλους εξωσωματιστές, γιατί είχα δει ελάχιστους, αποφάσισα να συνεχίσω με τον ίδιο με κλειστά μάτια, γιατί ένιωθα ότι δεν θα έπρεπε να παραβλέψω αυτό το σημάδι. Και την εξέλιξη τη γνωρίζετε, καλύτερα δε μπορούσαμε να τα έχουμε πάει. Και μας έκανε και έκπτωση λόγω των σπερματεγχύσεων!

Τι ωραία ιστορία κοπέλα μου.. αυτά είναι σημάδια εγώ να ρωτήσω ποιος είναι ο Κ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου χαίρομαι κοριτσάκι μου που σε βοήθησαν οι οδηγίες της Λευκού και που αισθάνεσαι καλύτερα! Πώς είσαι σήμερα?

Και επειδή βλέπω ότι πολλά κορίτσια λέτε για τη d θα σας πω ότι κανένας μα κανενας γυναικολογος / εξωσωματιστης δεν μου είπε ποτέ τίποτα. Γενικά νομίζω ότι είναι λίγο και της μόδας. Οι μόνοι που ασχολήθηκαν και με έβαλαν να μετρήσω τη d ήταν η ρευματολογος και η αιματολογος που και αυτές είχαν διαφορετική άποψη μεταξύ τους.

Η ρευματολογος πχ με d 34 μου είπε να παίρνω 2 κάψουλες των 25000 μονάδων την εβδομάδα και ότι την θεωρεί χαμηλή για εγκυμοσύνη.  Μετά που μίλησα με  την Λευκού μου είπε να τη μειώσω σε 1 φορά την εβδομάδα γιατί τώρα καλοκαιριαζει. Και όπως είπε και ένα άλλο κοριτσι είναι τόσα πολλά που πρέπει επίσης να ρυθμίσουμε. Σίδηρο κτλ.

Αλλο παράδειγμα. Πάω το καλοκαίρι με αιματοκρίτη 32, 6 στην παθολόγο και παθαίνει σοκ. Μου λέει απορώ πώς στέκεσαι στα πόδια σου. Πώς περιμένεις να μείνεις έγκυος και να κρατήσεις την εγκυμοσύνη με τόσο χαμηλό αιματοκρίτη?

Τωρα έχω πάλι 32,6 αιματοκρίτη και παρακαλάω τον γιατρο να πάρω σίδηρο και μου λέει :"Όχι θα πάρεις μετά την αυχενική που θα έχεις σταματήσει όλα τα φάρμακα γιατί τώρα μόνο κακό θα κάνει"

Που σημαίνει ότι ο γυναικολόγος δεν θεωρεί τόσο σημαντικό τον σίδηρο ή μάλλον  για να είμαι πιο σωστή θεωρεί ότι προτεραιότητα να ρυθμιστούν έχουν αλλά θέματα.

Ναι σίδηρο δίνουν μετά από την αυχενική όπου κόβεις φάρμακα γιατί δεν κάνει με κάποια φάρμακα να το περνεις κοντά επίσης είναι φυσιολογικό ο αιματοκρίτης να πέφτει στην εγκυμοσινη λόγο πτι τραβάει το παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Παίρνω τόσο καιρό προγεστερόνη σε χάπι από το στόμα και prolutex και είναι όλα μια χαρά. Αλλά σήμερα με έχει πιάσει μια ζάλη που πήρα και τα 2 μαζί και είναι βαρύ το κεφάλι μου, είναι φυσιολογικό; 

Ναι κορίτσι μου φυσιολογικό ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι σίδηρο δίνουν μετά από την αυχενική όπου κόβεις φάρμακα γιατί δεν κάνει με κάποια φάρμακα να το περνεις κοντά επίσης είναι φυσιολογικό ο αιματοκρίτης να πέφτει στην εγκυμοσινη λόγο πτι τραβάει το παιδί 

Με ποια φάρμακα δεν κάνει να παίρνεις σίδηρο; Ξέρεις; Γιατί εγώ λόγω πολύ χαμηλής φεριτίνης παίρνω. Και η μαία που μίλησα, γιατί δεν βρίσκω εύκολα τον γιατρό μου είπε στο 1ο τρίμηνο δεν υπάρχει πρόβλημα. Μπορείς να παίρνεις ελεύθερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η TRigirl είπε:

Με ποια φάρμακα δεν κάνει να παίρνεις σίδηρο; Ξέρεις; Γιατί εγώ λόγω πολύ χαμηλής φεριτίνης παίρνω. Και η μαία που μίλησα, γιατί δεν βρίσκω εύκολα τον γιατρό μου είπε στο 1ο τρίμηνο δεν υπάρχει πρόβλημα. Μπορείς να παίρνεις ελεύθερα! 

Ναι δεν υπάρχει θέμα ποτέ θα το πάρεις αλλά ποιο πολύ προτιμούν μετά από το πρώτο τρίμηνο. Δεν θυμάμαι με ποια φάρμακα γιατί όταν το επερνα δεν επερνα κάποια από τα φάρμακα που περνούμε σε εγκυμοσινη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

@Margitc@hope501@BlackCatΣας χρωστάω μία ιστορία με τον Άγιο Φανούριο, ο οποίος μου φανέρωσε τον εξωσωματιστή  μου. Συγγνώμη που άργησα να τη γράψω, αλλά το μικρό τερατάκι δεν με έχει αφήσει όλες αυτές τις μέρες...

Λοιπόν, τον εξωσωματιστή μου μας τον συνέστησε το καλοκαίρι του 2019 ο Ασβέστης όταν είχαμε φτάσει σε αδιέξοδο, γιατί είχαμε ελέγξει τα πάντα ενδελεχώς, αλλά δεν είχα βρει κάποιον γυναικολόγο που να εμπιστεύομαι...Πρώτη φορά τον είδαμε 26/08/2019 και ήμουν σε καλή φάση υπερηχογραφικά, οπότε αποφασίσαμε στις 28/08 να κάνουμε την πρώτη μας σπερματέγχυση για να δοκιμάσουμε και έτσι και κυρίως για ψυχολογικούς  λόγους, για να μη νιώθουμε αδρανείς. Έπρεπε να πάω στα ΚΕΠ να βγάλω ληξ. πράξη γάμου, γιατί τότε δεν υπήρχε το gov.gr και υπήρχε ένα ΚΕΠ καθ' οδόν προς το σταθμό του Μετρό, που δίπλα είχε μία εκκλησία του Αγ. Φανουρίου που συμπτωματικά εκείνη τη μέρα γιόρταζε. Αφού τέλειωσα με το ΚΕΠ σκέφτηκα να πάω να ανάψω ένα κεράκι να μας βοηθήσει ο Άγιος. Σκύβω να προσκυνήσω την εικόνα και έγραφε 'Δια χειρός Κ...(το όνομα του γιατρού που είχαμε δει την προηγούμενη και θα μου έκανε και τη σπερματέγχυση)! Παρόλο που κάναμε μαζί 4 σπερματεγχύσεις που απέτυχαν και οποιοσδήποτε στη θέση μας θα έλεγε ότι μας πήρε τα λεφτά και χάσαμε χρόνο κτλ. κτλ. κτλ. και παρόλο που όταν πήρα την απόφαση να προχωρήσω σε εξωσωματική ήθελα να δω και άλλους εξωσωματιστές, γιατί είχα δει ελάχιστους, αποφάσισα να συνεχίσω με τον ίδιο με κλειστά μάτια, γιατί ένιωθα ότι δεν θα έπρεπε να παραβλέψω αυτό το σημάδι. Και την εξέλιξη τη γνωρίζετε, καλύτερα δε μπορούσαμε να τα έχουμε πάει. Και μας έκανε και έκπτωση λόγω των σπερματεγχύσεων!

Τρομερο! Εγω σου ειπα την ιστορια με το. Μπαμπα μου κ τον ανηψιο μου που γεννηθηκε εκτακτως την μερα της γιορτης του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Εγώ στην τελευταία ωοληψια που είχα μόλις 4 ωάρια, είχα για ένα διήμερο κάτι απίστευτους πόνους που αναγκάστηκα να πάω για υπέρηχο στο γιατρο και μου είπε ότι είναι λίγο ερεθισμένη η ωοθηκη αλλά δεν έδωσε σημασία και φαινόταν τελείως κουλό που ποναγα τόσο. Και λέω για τα 4 ωάρια γιατί έχω βγάλει και 20 και 24 άλλες φορές και δεν ποναγα τόσο (είχα φυσικά πρήξιμο). Επίσης το κουλό ήταν ότι ενώ η ωοληψια έγινε Δευτέρα πρωί, έφυγα από εκεί μια χαρά, Δευτέρα απόγευμα πήγα και για ψώνια σε μαγαζιά κλπ, Τρίτη ήμουν επίσης μια χαρά και Τετάρτη ξημερώματα αρχισα να πονάω και πρήστηκα, και κράτησε 2 μέρες. Δλδ δεν ξεκίνησε αμέσως μετά την ωοληψια αλλά σχεδόν 2 μέρες αργότερα …τι να πεις, οι ωοθήκες μας Βαράνε τρέλα, ποτέ δε μπορεις να ξέρεις πως θα αντιδράσουν,,

σιγουρα όμως δεν έχουν τη δική σου τρέλα πουλάκι μου οποτε κοιτα να ανέβεις! Θα δεις θα υποχωρήσει ο πόνος, μιλα και με τους γιατρούς ξανά στην ανάγκη. Και μην ψάχνεις τα συμπτώματα, πρώτη και καλύτερη το ξέρεις ότι δεν υπάρχουν,,,

κανε τα τεστάκια σου, δεν θα σου πουμε όχι, αφού είσαι κατηγορία μόνη σου! Τα αγόρασες? Πρέπει να τα καταναλώσεις! Αν δεν τα κανεις εσυ δηλαδή, ποια θα τα κάνει εδώ μέσα? 
ψυχραιμια και αισιοδοξία Ελπιδακι! Θα γίνει πουλί μου! 

Αχ δεν ξες ποσο ηρέμησα γτ την προηγούμενη είχα περισσότερα ωάρια και λέω τι γίνεται.  Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ. :-)

Ένα τεστ την ημέρα το γιατρό κάνει πέρα. 

Μπα δεν ψάχνω συμπτώματα το ξέρω πολύ καλά δεν υπάρχουν . Πιο πολύ τρόμαξα μήπως και έπαθα κάτι απ την ωοληψια.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ δεν ξες ποσο ηρέμησα γτ την προηγούμενη είχα περισσότερα ωάρια και λέω τι γίνεται.  Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ. :-)

Ένα τεστ την ημέρα το γιατρό κάνει πέρα. 

Μπα δεν ψάχνω συμπτώματα το ξέρω πολύ καλά δεν υπάρχουν . Πιο πολύ τρόμαξα μήπως και έπαθα κάτι απ την ωοληψια.  

Μπραβο κοριτσαρα που εισαι τωρα ηρεμη. Αντε μονο ενα τεστεκανες ; Ειχες αγχωθει για αυτο μαλλον περιμενα να εχεις κανει ηδη 5-6✌️😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι δεν υπάρχει θέμα ποτέ θα το πάρεις αλλά ποιο πολύ προτιμούν μετά από το πρώτο τρίμηνο. Δεν θυμάμαι με ποια φάρμακα γιατί όταν το επερνα δεν επερνα κάποια από τα φάρμακα που περνούμε σε εγκυμοσινη 

7 εβδομαδων ξεκινησα να παιρνω σιδηρο (ομαλιν)συμφωνα με την αιματολογο..επαιρνα μαζι  ντε, φιλισιν, σικλακουρ ,ουτρογεσταν ,σαλοσπιρ κ αντιπηκτικη δεν υπηρχε θεμα..μετα (13 εβδομάδων) προσθεσα και μαγνήσιο ασβεστιο και πολυβιταμινη.χαμος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Τρομερο! Εγω σου ειπα την ιστορια με το. Μπαμπα μου κ τον ανηψιο μου που γεννηθηκε εκτακτως την μερα της γιορτης του. 

Ναι, το θυμάμαι. Όντως φανερώνει πράγματα και πρόσωπα ο Άγιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...