Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας..θα ξεκινήσω στο δημόσιο και θα σας κρατάω ενήμερες για την διαδικασία εκεί,ναι έχουμε κάνει όλες τις.εξετασεις είμαστε σε όλα μια χαρά λογικά ανχος;;;;δν ξέρω τι να πω..έχουμε κάνει και 3 σπερματεχυνσεις αλλά άδικος κόπος..τεσπά δν πειράζει..πάμε δυνατα τώρα!! Έγω είμαι 33 και ο καλός μου 38!! Ελπίζω ο καινούργιος χρόνος να φέρει σε όλες μας ένα μωράκι!φιλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Κορίτσια μου εμένα το θρίλερ όπως πολυυ σωστά είπε το μαυρογατακι μας,συνεχίζεται.311 την Δευτέρα η χοριακη,είχα υπέρηχο σήμερα,είδαμε κάτι που μοιάζει με σάκο ενδομήτρια αλλά δεν είναι σίγουρος ο γιατρός.Και να είναι σάκος είπε κατά 99% δεν θα συνεχιστεί η κυηση.Επειδη έχω αίμα πια πίστευε ότι η χοριακη θα έχει πέσει αυτή όμως πήγε στο 430😥Οπότε συνεχίζω χάπια και δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το εξωμήτριο.Υπερηχο κ χοριακη ξανά Τετάρτη.Η ψυχολογία μου στα τάρταρα κ πρέπει να εμφανιστω κ σε πόσα τράπεζια..

Πφφφ τεσπά... πιστεύετε πρέπει να κλείσω κ εγώ ένα ραντεβού στο τμήμα αποβολών στο Έλενα?

Καλημερα ,δύσκολη πιστα αυτό το θρίλερ και σωματικά και ψυχολογικα.

Δεν ξέρω τι να σου πω δύναμη και υπομονή μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο και αν πρόκειται για το αρνητικό σενάριο να γίνει όσο πιο ανώδυνα γίνεται.

Οσο για τα τραπέζια όλες λίγο πολύ έχουμε βρεθεί σε παρόμοια θέση ,πλέον στην ηλικία που είμαι βάζω προτεραιότητα την ψυχική μου υγεία και απέχω και οποίος παρεξηγηθεί παρεξηγήθηκε. Να κανείς όπως νιώθεις η ζωή είναι μικρή για να τρώμε τόση καταπίεση από παντού!

Σε φιλώ κ σε κάνω αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπηκα να σας πω καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία.  Εύχομαι ο καινούργιος χρόνος που έρχεται να σας βρει όλες με γεμάτες αγκαλίτσες. 

Έχω "κλειστεί λιγακι στο κλουβάκι μου " μετά από τον προηγούμενο μήνα για αυτό χρειάζομαι τον χρόνο μου. Θα επανέλθω όμως και θα είμαι εδώ να πετάω παντόφλες 

Καλές γιορτές με υγεία αγαπημένη 

Να δώσεις πολλά Φιλακια στον γιοκα σου

Σε περιμένουμε με τα παντοφλινια σου τα αγαπημένα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!!! Εύχομαι καλές γιορτές με υγεία πάνω από όλα και ο καινούργιος χρόνος να μας βρει με φουσκωμένες κοιλίτσες και υγιή μωράκια!!!!!

Να περάσετε όμορφα με τις οικογένειες σας και να ξεκουραστείτε γιατί όλες μας πιστεύω το χρειαζόμαστε αυτό. Κυρίως ψυχολογικά....

Τα φιλιά μου σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλα Χριστούγεννα!! Να σας κάνω μια ερώτηση...λίγο χαζουλα.. όσον αφορά τις δουλειές του σπιτιού. Επειδή είμαστε πρωτάρηδες χαχα. 

Σημερα έκανα τη δεύτερη χοριακη και γενικά από την ημέρα που έκανα ετ φυλάγομαι γενικά, δεν σηκώνω βαρη, δεν ανεβοκατεβαίνω σκάλες κλπ. αλλά δε γίνεται να ζητάω βοήθεια συνέχεια. Σκούπα ηλεκτρική και τέτοιες δουλειές εσείς που είστε πιο παλιές τις κάνετε μόνες σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλα Χριστούγεννα!! Να σας κάνω μια ερώτηση...λίγο χαζουλα.. όσον αφορά τις δουλειές του σπιτιού. Επειδή είμαστε πρωτάρηδες χαχα. 

Σημερα έκανα τη δεύτερη χοριακη και γενικά από την ημέρα που έκανα ετ φυλάγομαι γενικά, δεν σηκώνω βαρη, δεν ανεβοκατεβαίνω σκάλες κλπ. αλλά δε γίνεται να ζητάω βοήθεια συνέχεια. Σκούπα ηλεκτρική και τέτοιες δουλειές εσείς που είστε πιο παλιές τις κάνετε μόνες σας? 

Καλημέρα κορίτσι...και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.....εγώ που έχω και δίδυμα δεν κάνω ακόμα τις βαριές δουλειές....ξεσκονισμα  εννοείται κάνω....ψώνια από σούπερ δεν σηκώνω...σκάλες ανεβαίνω αλλά προσπαθώ να τις αποφεύγω όσο γίνεται δεν τρελαίνομαι...σκούπα βάζω απλά δεν την σηκώνω εγώ....μου την βγάζει ο άντρας μου και είμαι σχετικά προσεκτική...στην πολύ αρχές όπως εσυ απέφευγα η αλήθεια είναι και τη σκούπα....αλλά τώρα που είμαι στην 11 η βδομάδα την βάζω όπως σου είπα... γενικά τα βάρη να προσέχεις και να μην κουράζεσαι πολύ...θέλω ξεκούραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2021 at 10:34 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Εγώ πήρα την αρνητική μου χοριακη 22 Οκτώβρη και μετά αποφασισα να παρω γνώμη από άλλο γιατρο και τελικά άλλαξα. Έκανα υστεροσκοπηση και καλλιεργεια που όλα βρέθηκαν καθαρά και ιδανικά όπως είπε ο καινούριος γιατρός, αναμένω να περάσω επιτροπή στις 14 Γενάρη και τέλος Γενάρη θεωρητικά ξεκινάω νέα διέγερση. Ακόμα δεν ξέρω τι πρωτοκολλο θα μου δώσει ο καινούριος γιατρός αλλά πιστεύω ότι το μενοπουρ με ανταγωνιστή cetrotide που έπαιρνα δούλευε σε εμένα άρα γιατί να αλλάξω? Άσε που έχω κι ένα κουτί περίσσευμα στο ψυγείο. 
Επισης πήγα στο Έλενα στις 2 Δεκέμβρη και στις 14 έκανα εξετάσεις αίματος και θα παρω αποτελέσματα γύρω στις 10 Γενάρη για να δω τα ανοσολογικα-θρομβοφιλικα ζητήματα. (Έχω ενα θέμα με πρησμένα δάχτυλα ένα χρόνο τωρσ, συν θετικά ΑΝΑ και φοβάμαι για αρχή κάποιου αυτοάνοσου-θα δείξει). Τέλος, θα ξαναπάμε και στον ουρολογο αμέσως μετά τις γιορτές γιατί λόγω κακής ψυχολογίας και ποτού, ο άντρας μου εβγαλε το χειροτερο σπερμοδιαγραμμα ever πριν μια βδομάδα. 
Κοινως, όλα αυτα που σου πρότεινα, τα έχω βάλει και στο δικό μου προγραμμα ..

Η βοήθεια σου είναι ο καλός λόγος και τώρα που έχεις μπει στο παρεάκι για τα καλά, θα δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη. ❤️
Αν θες μπορεις να μας πεις δυο λόγια για τους γιατρούς που έχεις αλλάξει και τη γνώμη που έχεις γι αυτούς, μήπως κάποια από εμάς βοηθηθεί. 

Σου ε΄υχομαι @Lucia79 με το καλό να πάρεις καλά αποτελέσματα στις 10 Γενάρη και να βρεθεί άμεσα η λύση!

Το μενοπουρ με ανταγωνιστή cetrotide δεν το γνωρίχω εγω εχω πάρει μόνο gonal και clomiphene, εφ΄όσων έχει δουλέψει καλά με την παραγωγή ωαρίων σου γτ να το αλλάξεις σωστά!

Ναι να σας πω απο ποιούς γιατρούς εχω περάσει όλο αυτό το χρονικό διάστημα...

Ξεκίνησα με τον κ. Κουμαντάκη ο οποίος ειναι ενας εξαιρετικός άνθρωπος πάνω απ'όλα και πολύ ζεστός και παρηγορητικός! Έφυγα όμως απο αυτόν μέσα στον ένα χρόνο και αφού ειχμε κανει μαζί μια σπρματέγχυση γιατί έβλεπα πως με καθυστερούσε λίγο με διάφορες εξετάσεις και επίσης συνεργαζόταν με την ομάδα του Πάντου (Genesis) ενα σύστημα που θεωρώ λίγο εμποροπανύγηρι. Επίσης καθε φορά μου έλεγε να κανω καποιες μικροεπεμβάσεις και άρχισα να δυσπιστώ λίγο γτ με παρέπεμπε στο γενεσις φυσικά και αυτούς εκει δεν τους συμπαθούσα! Απο την άλλη οι μικροεπεμβάσεις που μου έλεγε να κανω δεν ηταν λανθασμένες (λαπαροσκόπηση και looping λογω κακων αποτελεσματων στο τεστ παπ) απλά εγω ειχα τοτε απογοητευτεί με τις συνεχόμενες εξετάσεις και σκέφτηκα να φύγω...

Μετά πηγα σε εναν άσχετο με εξωσωματικές κ αυτο γτ ειχα καλές συστάσεις, τον Τσεσμελάκη ο οποίος βλέποντας τις εξετάσεις μου μου λέει πως εχω πολλές πιθανότητες  με μια απλή σπερματέγχυση δεν μου δίνει τίποτα απο φάρμακα και προχωράμε στη διαδικασία και φυσικά αποτυγχάνει. Μετά τον έπαιρνα τηλ. και δεν μου το σήκωνε...

Στη συνέχεια για κακή μου τύχη έπεσα σε εναν γιατρό που θεωρώ τσαρλατάνο τον Καραγιαννίδη. Αυτός ο γιατρός λοιπόν πέρα οτι με πέτυχε σε μια πολύ ευάλωτη στιγμή, στο 1ο μας ραντεβού μίλησε άσημα για μενα στο σύζηγό μου (του είπε οτι πρέπει να είμαι λίγο υστέρω κάνοντας χιούμορ) και  απο την άλλη μας ψάρωσε με το γεγονός οτι έλεγε ε βέβαια πως να μην εισα ετσι καλό μου αφού οι προηγούμενοι γιατροί σε εχουν ταλαιπωρήσει και σε βάζουν αν κανεις σπερματεγχύσεις σε αυτη την ηλικία.. αυτός λοιπόν βρήκε εντελώς έτοιμο υλικό... δεν με βάζει να κανω καμία εξέταση μολις ειχα παρει κ τα φαρμακα απο την επιτροπή και με παέι κατύθειαν για εξωσωματική σε ενα κέντρο  στο Life Clinic στην Ιπποκρατους που ανήκε σε καποιον φίλο του και ειναι στο κέντρο. Εκει λοιπον την ημέρα της εμβρυομταφοράς και ενω εχω πιει 2 λιτρα νερό και περιμένω να έρθει .. αυτός απο την ώρα που ειχαμ πει να γίνει έρχεται 1,5 ώρα μετα ακριβώς δεν ζητάει συγνώμη ουτε καν και εγω ειμαι σε μια κατάσταση να κρατάω τα ο΄ρα μου τόσην ώρα κ να μην αντέχω... τελικά μου λεει πήγαινε στην τουαλ΄έτα να βγάλεις λίγα για να σου φυγει η πιεση και κράτα μερικά για να προχωρήσουμε. Την ωρα της εμβρυομεταφοράς συζητούσε με τον εμβρυολόγο για μια κοπέλα άλλη που ειχε και που η εγκυμοσύνη της δυστηχώς δεν προχώρησε και εγω ηταν σαν να μην υπήρχα...

μετα απο 2 εβδομδες παιρνω μια αρνητική χοριακή την 1η μου και λεω στον εαυτο μου μην το βαλεις κατω...

Μετά με πάει μια φίλη σε εναν άλλον γιατρό τον Αναστάσιο Πάντο που είναι στο κέντρο στη Βασιλίσσης Σοφίας κανουμε ενα ραντεβού απλό μαζί του για να συζητησουμε και πληρώνουμε ενα ποσο γυρω στα 100 ευρώ! Παθαίνουμε το 1ο σοκ και ενω μας μιλούσε λοιπόν για την διαδικασία που ακολουθεί μας πετάει μπροστά μας στην κυριολεξία και το βιβλίο του που έχει γράψει ο ίδιος. Γέλασα λίγο με αυτη την κίνηση γτ μου φάνηκε παντελώς επιδεικτική και φυσικά δεν προχωρήσαμε α΄λλο μαζί του.

Στη συνέχεια κανουμε ενα ραντεβού με εναν άλλο γιατρό στο Κολωνάκι τον κ.ο Βρυώνη ο οποίος μου φάνηκε πολύ καλός... μετρημένος ήρεμος αλλά επειδη κ αυτος μας εδωσε να κανουμε παρα πολλες εξετασεις ο σύζηγός μου το θεώρησε λιγο ασκοπο... κακως φυσικά γτ μετα τις καναμε με αλλον γιατρό αφου τα ξαναακουσαμε. Αυτός ο γιατρός εμενα μου αρεσε κατι μου εβγαλε και υπαρχει πιθανότητα να ξαναπαω σε αυτον, αν διαβάζει και καποια κοπέλα που ειχε παραπανω εμπειρια μαζι του θα ηθελα μια ενημερωση.

Τέλος τωρα ειμαστε στον Καπετανάκη με δυο αποτυχημένες προσπαθειες συνολο 3 δηλαδη με την 1η στον αλλον γιατρο και ειμαστε σε μια φαση τωρα να χαλαρωσουμε λιγο για ενα μηνα ειναι κ γιορτες και βλεπουμε πως θα παει.. εχω και το ραντεβού στις 10 στο Έλενα κ πάμε αισιόδοξα!!!!!

Ελ΄πιζω να βοήθησα κα΄ποια κοπέλα και μακαρι να πέφτουμε σε λιγοτερο κακους γιατρούς γτ ο τελειος δεν υπαρχει ειδικα σε αυτό τον τομέα!!

Καλές γιορτές να έχουμε και όλα θα πάνε καλά!! Ο Θεός ειναι μεγάλος, να έχουμε πίστη και ειμαι σιγουρη πως η γέννηση του Χριστού θα φωτίσει με ηρεμία και θετικότητα τις καρδιές μας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ditimama είπε:

Σου ε΄υχομαι @Lucia79 με το καλό να πάρεις καλά αποτελέσματα στις 10 Γενάρη και να βρεθεί άμεσα η λύση!

Το μενοπουρ με ανταγωνιστή cetrotide δεν το γνωρίχω εγω εχω πάρει μόνο gonal και clomiphene, εφ΄όσων έχει δουλέψει καλά με την παραγωγή ωαρίων σου γτ να το αλλάξεις σωστά!

Ναι να σας πω απο ποιούς γιατρούς εχω περάσει όλο αυτό το χρονικό διάστημα...

Ξεκίνησα με τον κ. Κουμαντάκη ο οποίος ειναι ενας εξαιρετικός άνθρωπος πάνω απ'όλα και πολύ ζεστός και παρηγορητικός! Έφυγα όμως απο αυτόν μέσα στον ένα χρόνο και αφού ειχμε κανει μαζί μια σπρματέγχυση γιατί έβλεπα πως με καθυστερούσε λίγο με διάφορες εξετάσεις και επίσης συνεργαζόταν με την ομάδα του Πάντου (Genesis) ενα σύστημα που θεωρώ λίγο εμποροπανύγηρι. Επίσης καθε φορά μου έλεγε να κανω καποιες μικροεπεμβάσεις και άρχισα να δυσπιστώ λίγο γτ με παρέπεμπε στο γενεσις φυσικά και αυτούς εκει δεν τους συμπαθούσα! Απο την άλλη οι μικροεπεμβάσεις που μου έλεγε να κανω δεν ηταν λανθασμένες (λαπαροσκόπηση και looping λογω κακων αποτελεσματων στο τεστ παπ) απλά εγω ειχα τοτε απογοητευτεί με τις συνεχόμενες εξετάσεις και σκέφτηκα να φύγω...

Μετά πηγα σε εναν άσχετο με εξωσωματικές κ αυτο γτ ειχα καλές συστάσεις, τον Τσεσμελάκη ο οποίος βλέποντας τις εξετάσεις μου μου λέει πως εχω πολλές πιθανότητες  με μια απλή σπερματέγχυση δεν μου δίνει τίποτα απο φάρμακα και προχωράμε στη διαδικασία και φυσικά αποτυγχάνει. Μετά τον έπαιρνα τηλ. και δεν μου το σήκωνε...

Στη συνέχεια για κακή μου τύχη έπεσα σε εναν γιατρό που θεωρώ τσαρλατάνο τον Καραγιαννίδη. Αυτός ο γιατρός λοιπόν πέρα οτι με πέτυχε σε μια πολύ ευάλωτη στιγμή, στο 1ο μας ραντεβού μίλησε άσημα για μενα στο σύζηγό μου (του είπε οτι πρέπει να είμαι λίγο υστέρω κάνοντας χιούμορ) και  απο την άλλη μας ψάρωσε με το γεγονός οτι έλεγε ε βέβαια πως να μην εισα ετσι καλό μου αφού οι προηγούμενοι γιατροί σε εχουν ταλαιπωρήσει και σε βάζουν αν κανεις σπερματεγχύσεις σε αυτη την ηλικία.. αυτός λοιπόν βρήκε εντελώς έτοιμο υλικό... δεν με βάζει να κανω καμία εξέταση μολις ειχα παρει κ τα φαρμακα απο την επιτροπή και με παέι κατύθειαν για εξωσωματική σε ενα κέντρο  στο Life Clinic στην Ιπποκρατους που ανήκε σε καποιον φίλο του και ειναι στο κέντρο. Εκει λοιπον την ημέρα της εμβρυομταφοράς και ενω εχω πιει 2 λιτρα νερό και περιμένω να έρθει .. αυτός απο την ώρα που ειχαμ πει να γίνει έρχεται 1,5 ώρα μετα ακριβώς δεν ζητάει συγνώμη ουτε καν και εγω ειμαι σε μια κατάσταση να κρατάω τα ο΄ρα μου τόσην ώρα κ να μην αντέχω... τελικά μου λεει πήγαινε στην τουαλ΄έτα να βγάλεις λίγα για να σου φυγει η πιεση και κράτα μερικά για να προχωρήσουμε. Την ωρα της εμβρυομεταφοράς συζητούσε με τον εμβρυολόγο για μια κοπέλα άλλη που ειχε και που η εγκυμοσύνη της δυστηχώς δεν προχώρησε και εγω ηταν σαν να μην υπήρχα...

μετα απο 2 εβδομδες παιρνω μια αρνητική χοριακή την 1η μου και λεω στον εαυτο μου μην το βαλεις κατω...

Μετά με πάει μια φίλη σε εναν άλλον γιατρό τον Αναστάσιο Πάντο που είναι στο κέντρο στη Βασιλίσσης Σοφίας κανουμε ενα ραντεβού απλό μαζί του για να συζητησουμε και πληρώνουμε ενα ποσο γυρω στα 100 ευρώ! Παθαίνουμε το 1ο σοκ και ενω μας μιλούσε λοιπόν για την διαδικασία που ακολουθεί μας πετάει μπροστά μας στην κυριολεξία και το βιβλίο του που έχει γράψει ο ίδιος. Γέλασα λίγο με αυτη την κίνηση γτ μου φάνηκε παντελώς επιδεικτική και φυσικά δεν προχωρήσαμε α΄λλο μαζί του.

Στη συνέχεια κανουμε ενα ραντεβού με εναν άλλο γιατρό στο Κολωνάκι τον κ.ο Βρυώνη ο οποίος μου φάνηκε πολύ καλός... μετρημένος ήρεμος αλλά επειδη κ αυτος μας εδωσε να κανουμε παρα πολλες εξετασεις ο σύζηγός μου το θεώρησε λιγο ασκοπο... κακως φυσικά γτ μετα τις καναμε με αλλον γιατρό αφου τα ξαναακουσαμε. Αυτός ο γιατρός εμενα μου αρεσε κατι μου εβγαλε και υπαρχει πιθανότητα να ξαναπαω σε αυτον, αν διαβάζει και καποια κοπέλα που ειχε παραπανω εμπειρια μαζι του θα ηθελα μια ενημερωση.

Τέλος τωρα ειμαστε στον Καπετανάκη με δυο αποτυχημένες προσπαθειες συνολο 3 δηλαδη με την 1η στον αλλον γιατρο και ειμαστε σε μια φαση τωρα να χαλαρωσουμε λιγο για ενα μηνα ειναι κ γιορτες και βλεπουμε πως θα παει.. εχω και το ραντεβού στις 10 στο Έλενα κ πάμε αισιόδοξα!!!!!

Ελ΄πιζω να βοήθησα κα΄ποια κοπέλα και μακαρι να πέφτουμε σε λιγοτερο κακους γιατρούς γτ ο τελειος δεν υπαρχει ειδικα σε αυτό τον τομέα!!

Καλές γιορτές να έχουμε και όλα θα πάνε καλά!! Ο Θεός ειναι μεγάλος, να έχουμε πίστη και ειμαι σιγουρη πως η γέννηση του Χριστού θα φωτίσει με ηρεμία και θετικότητα τις καρδιές μας !!!

Καταρχάς συγχαρητήρια για την υπομονή και την επιμονή σου! Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις ειλικρινά.

Καμία φορά σκέφτομαι εμείς που είμαστε στην επαρχία ναι μεν δεν έχουμε τόσες επιλογές από γιατρούς και στο τέλος αναγκαστικά συμβιβαζόμαστε με έναν από αυτούς τους δύο-τρεις μήπως τελικά είναι καλύτερα. Γιατί όσο να ναι σε μια επαρχιακή πόλη που όλα μαθαίνονται, κάνει και τον γιατρό να σε προσέξει περισσότερο. 

Καλα Χριστούγεννα και καλή δύναμη σου εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι...και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.....εγώ που έχω και δίδυμα δεν κάνω ακόμα τις βαριές δουλειές....ξεσκονισμα  εννοείται κάνω....ψώνια από σούπερ δεν σηκώνω...σκάλες ανεβαίνω αλλά προσπαθώ να τις αποφεύγω όσο γίνεται δεν τρελαίνομαι...σκούπα βάζω απλά δεν την σηκώνω εγώ....μου την βγάζει ο άντρας μου και είμαι σχετικά προσεκτική...στην πολύ αρχές όπως εσυ απέφευγα η αλήθεια είναι και τη σκούπα....αλλά τώρα που είμαι στην 11 η βδομάδα την βάζω όπως σου είπα... γενικά τα βάρη να προσέχεις και να μην κουράζεσαι πολύ...θέλω ξεκούραση...

Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντηση!! Θα συνεχίσω να προσέχω ναι ναι.Σιγά σιγά θα κάνω λίγες δουλίτσες..με χαλαρούς ρυθμούς. Μάλλον είναι δύο και τα δικά μου χιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Καταρχάς συγχαρητήρια για την υπομονή και την επιμονή σου! Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις ειλικρινά.

Καμία φορά σκέφτομαι εμείς που είμαστε στην επαρχία ναι μεν δεν έχουμε τόσες επιλογές από γιατρούς και στο τέλος αναγκαστικά συμβιβαζόμαστε με έναν από αυτούς τους δύο-τρεις μήπως τελικά είναι καλύτερα. Γιατί όσο να ναι σε μια επαρχιακή πόλη που όλα μαθαίνονται, κάνει και τον γιατρό να σε προσέξει περισσότερο. 

Καλα Χριστούγεννα και καλή δύναμη σου εύχομαι

Να είσαι καλά @Mary.Ger σου εύχομαι και σε εσενα καλή επιτυχία . Ισχύει αυτο που λες στην επαρχία δεν υπάρχει η υπερπληθώρα θεράποντων και σε συνδυασμο με την πιο αυστηρή κριτική πιστεύω πως οι γιατροί εκει δεν τους παίρνει και για πολλά πολλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντηση!! Θα συνεχίσω να προσέχω ναι ναι.Σιγά σιγά θα κάνω λίγες δουλίτσες..με χαλαρούς ρυθμούς. Μάλλον είναι δύο και τα δικά μου χιχι!!

Μπράβο σου το εύχομαι ολόψυχα... οπότε προσέχεις διπλα και ξεκουράζεσαι διπλά αυτό έχε στο μυαλό σου... εντάξει δεν είπαμε να κάθεσαι σαν άγαλμα...σιγά σιγά κάνε ήπιες δουλίτσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Μπράβο σου το εύχομαι ολόψυχα... οπότε προσέχεις διπλα και ξεκουράζεσαι διπλά αυτό έχε στο μυαλό σου... εντάξει δεν είπαμε να κάθεσαι σαν άγαλμα...σιγά σιγά κάνε ήπιες δουλίτσες....

Μόλις βγήκε κι η χοριακη μου. Σήμερα είναι 10η μέρα, πήγε στο 508.50. Ευτυχώς Παναγίτσα μου διπλασιάστηκε. Το είχα πολύ αγχος. Απλά μου είπε να πάω για υπέρηχο την Τετάρτη. Πολύ νωρίς δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημερα ,δύσκολη πιστα αυτό το θρίλερ και σωματικά και ψυχολογικα.

Δεν ξέρω τι να σου πω δύναμη και υπομονή μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο και αν πρόκειται για το αρνητικό σενάριο να γίνει όσο πιο ανώδυνα γίνεται.

Οσο για τα τραπέζια όλες λίγο πολύ έχουμε βρεθεί σε παρόμοια θέση ,πλέον στην ηλικία που είμαι βάζω προτεραιότητα την ψυχική μου υγεία και απέχω και οποίος παρεξηγηθεί παρεξηγήθηκε. Να κανείς όπως νιώθεις η ζωή είναι μικρή για να τρώμε τόση καταπίεση από παντού!

Σε φιλώ κ σε κάνω αγκαλιά 

@BlackCat   @Παρασκευαιδου ανταποδίδω τις αγκαλιές σε εσάς κ σε όλες υπόλοιπες που ακόμα παλεύουμε!

Συγχαρητήρια στις εγκυουλες μας,στείλτε τόνους μπεμπεδοσκονη κ εδώ!

ΕΙναι γουρλιδικο το πινάκακι μας,μέχρι να τελειώσει το 22 ΟΛΕΣ ΜΑΣ θα έχουμε γεμάτες κοιλιτσες🙏🙏🙏

Χρόνια πολλά κορίτσια μου♥️Καλά Χριστούγεννα♥️Με υγεία πάνω απ' όλα σε εσάς κ στις οικογένειες σας♥️

Να είμαστε καλά,να έχουμε δίπλα μας τους ανθρώπους μας που μας αγαπάνε κ οοοολα θα γίνουν!Ο Θεός θα μας βοηθήσει 🙏

Φάτε,πιείτε λοιπόν,αγκαλιάστε τους αγαπημένους σας, γελάστε κ ας ευχηθούμε του χρόνου να λέμε όλες για καρότσια κ μωρουδιακα🙏🙏🙏🙏

Σας φιλώ♥️ 

@Παρασκευαιδουσιγουρα θα σε ενοχλήσω♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Κορίτσια μου εμένα το θρίλερ όπως πολυυ σωστά είπε το μαυρογατακι μας,συνεχίζεται.311 την Δευτέρα η χοριακη,είχα υπέρηχο σήμερα,είδαμε κάτι που μοιάζει με σάκο ενδομήτρια αλλά δεν είναι σίγουρος ο γιατρός.Και να είναι σάκος είπε κατά 99% δεν θα συνεχιστεί η κυηση.Επειδη έχω αίμα πια πίστευε ότι η χοριακη θα έχει πέσει αυτή όμως πήγε στο 430😥Οπότε συνεχίζω χάπια και δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το εξωμήτριο.Υπερηχο κ χοριακη ξανά Τετάρτη.Η ψυχολογία μου στα τάρταρα κ πρέπει να εμφανιστω κ σε πόσα τράπεζια..

Πφφφ τεσπά... πιστεύετε πρέπει να κλείσω κ εγώ ένα ραντεβού στο τμήμα αποβολών στο Έλενα?

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ που δεν προχωράει καλά σύμφωνα με τον γιατρό σου πάντα βέβαια... ελπίζω να πάρει μπρος και τη Τετάρτη να είναι άλλη η εικόνα ! 

Όπως και να έχει θα γίνει θα έρθει το μωράκι σας ! Όσο για τα τραπέζια να κάνεις αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.... Αν είναι να πας για να ξεχαστείς καλώς αλλιώς μη πιεζεσαι... ♥️

Πάντως αυτό που λέει η @Παρασκευαιδου εγώ δεν το έζησα το να πονάω πολύ και να μη μπορώ να πάρω ανάσα ! Εγώ δεν ποναγα καθόλου σχεδόν ! Είχα ίσα ίσα που και που κάτι ήπια πονακια όπως και τώρα που μεγαλώνει η μήτρα και δεν ήταν από δεξιά η αριστερά που λένε... Τα ένιωθα στη μέση όπως τώρα... Οπότε δεν παίζει ρόλο το να πονάς... Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός... 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@BlackCat γιατί μου θυμίζει την δικιά μου ιστορία  😕

κοπέλα μου ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΧΑΠΙΑ και φυσικά μην κάνεις κάποια άλλη παρέμβαση εφόσον μιλάμε για 400 χοριακη.  Στην εξωμητρια κύηση πονάς πολύ δεν μπορείς να πάρεις ανάσα (είχε η κοπέλα δίπλα μου) 

δεν ξέρεις πόσο μα πόσο σε νιωθω. :-( θέλω να σε πάρω αγκαλίτσα το πέρασα τον Σεπτέμβριο . Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε οπότε και εσύ να σκέφτεσαι θετικά μόνο.  Αν δεν θες μην πας σε τραπέζι(πες είσαι λιγακι κρυωμένη ) αλλά φρόντισε να είσαι εσύ καλά.  Μη διστάσεις να μου στείλεις μήνυμα για όποια ερώτηση έχεις. 

Ζουζούνα μου ♥️♥️♥️ που είσαι εσύ ? Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα να περάσετε όμορφα με την οικογένειά σου 😘😘😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα😊

Καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά. Υγεία και απέραντη ευτυχία σας εύχομαι.🎄🎅

Να περάσετε όμορφα αυτές τις μέρες και να απολάυσετε τους ανθρώπους με τους οποίους θα γιορτάσετε αυτη την Άγια μέρα.

Χρόνια πολλά και στις εορτάζουσες και να χαίρεστε όποιον δικό σας γιορτάζει😃

Σας φιλώ και σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά❤️🤗:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα κοριτσια! 🎄

Να είναι τα τελευταία Χριστούγεννα που περνάμε με άδειες κοιλίτσες!! 
Υγεια και ευτυχία σε όλους μας!! 🥰🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Μόλις βγήκε κι η χοριακη μου. Σήμερα είναι 10η μέρα, πήγε στο 508.50. Ευτυχώς Παναγίτσα μου διπλασιάστηκε. Το είχα πολύ αγχος. Απλά μου είπε να πάω για υπέρηχο την Τετάρτη. Πολύ νωρίς δεν είναι?

Μεγαλη χοριακη για 10η μερα..Παίζουν 2 ανετα ! Συγχαρητητεοα ! Ναι ειναι νωρις ,μετα απο 2 βδομαδες γινεται ο υπερηχος..εγω εκανα χοριακες μεχρι κ 18 μερες μετα την ετ γιατι την 1η χοριακη την εκανα 12η μερα..μετα 2η 15η κ 3η 18η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλα σε ολες ! Καλα χριστουγεννα! Υγεια αγαπη παντα κ χαρες και ολες με μωρακια τα επόμενα χριστουγεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μεγαλη χοριακη για 10η μερα..Παίζουν 2 ανετα ! Συγχαρητητεοα ! Ναι ειναι νωρις ,μετα απο 2 βδομαδες γινεται ο υπερηχος..εγω εκανα χοριακες μεχρι κ 18 μερες μετα την ετ γιατι την 1η χοριακη την εκανα 12η μερα..μετα 2η 15η κ 3η 18η

Χρόνια πολλά! Ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ λέω να κάνω τη Δευτέρα όπως μου είπε ο γιατρός άλλη μια χοριακη. Και μετά να ξαναπάω μέσα στην εβδομάδα καθαρά για ψυχολογικούς λόγους! Μου φεύγει το άγχος όταν βλέπω ότι προχωράει. Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κοριτσαρες!!! Καλα Χριστούγεννα! 🎄🎄🎄Ευχομαι απο καρδιάς του χρόνου ολες με μπεμπε αγκαλιτσα η στην κοιλιτσα!!! ❤️❤️❤️❤️🙂🙂🙂🙂😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2021 at 11:48 ΠΜ, ο/η Ditimama είπε:

Σου ε΄υχομαι @Lucia79 με το καλό να πάρεις καλά αποτελέσματα στις 10 Γενάρη και να βρεθεί άμεσα η λύση!

Το μενοπουρ με ανταγωνιστή cetrotide δεν το γνωρίχω εγω εχω πάρει μόνο gonal και clomiphene, εφ΄όσων έχει δουλέψει καλά με την παραγωγή ωαρίων σου γτ να το αλλάξεις σωστά!

Ναι να σας πω απο ποιούς γιατρούς εχω περάσει όλο αυτό το χρονικό διάστημα...

Ξεκίνησα με τον κ. Κουμαντάκη ο οποίος ειναι ενας εξαιρετικός άνθρωπος πάνω απ'όλα και πολύ ζεστός και παρηγορητικός! Έφυγα όμως απο αυτόν μέσα στον ένα χρόνο και αφού ειχμε κανει μαζί μια σπρματέγχυση γιατί έβλεπα πως με καθυστερούσε λίγο με διάφορες εξετάσεις και επίσης συνεργαζόταν με την ομάδα του Πάντου (Genesis) ενα σύστημα που θεωρώ λίγο εμποροπανύγηρι. Επίσης καθε φορά μου έλεγε να κανω καποιες μικροεπεμβάσεις και άρχισα να δυσπιστώ λίγο γτ με παρέπεμπε στο γενεσις φυσικά και αυτούς εκει δεν τους συμπαθούσα! Απο την άλλη οι μικροεπεμβάσεις που μου έλεγε να κανω δεν ηταν λανθασμένες (λαπαροσκόπηση και looping λογω κακων αποτελεσματων στο τεστ παπ) απλά εγω ειχα τοτε απογοητευτεί με τις συνεχόμενες εξετάσεις και σκέφτηκα να φύγω...

Μετά πηγα σε εναν άσχετο με εξωσωματικές κ αυτο γτ ειχα καλές συστάσεις, τον Τσεσμελάκη ο οποίος βλέποντας τις εξετάσεις μου μου λέει πως εχω πολλές πιθανότητες  με μια απλή σπερματέγχυση δεν μου δίνει τίποτα απο φάρμακα και προχωράμε στη διαδικασία και φυσικά αποτυγχάνει. Μετά τον έπαιρνα τηλ. και δεν μου το σήκωνε...

Στη συνέχεια για κακή μου τύχη έπεσα σε εναν γιατρό που θεωρώ τσαρλατάνο τον Καραγιαννίδη. Αυτός ο γιατρός λοιπόν πέρα οτι με πέτυχε σε μια πολύ ευάλωτη στιγμή, στο 1ο μας ραντεβού μίλησε άσημα για μενα στο σύζηγό μου (του είπε οτι πρέπει να είμαι λίγο υστέρω κάνοντας χιούμορ) και  απο την άλλη μας ψάρωσε με το γεγονός οτι έλεγε ε βέβαια πως να μην εισα ετσι καλό μου αφού οι προηγούμενοι γιατροί σε εχουν ταλαιπωρήσει και σε βάζουν αν κανεις σπερματεγχύσεις σε αυτη την ηλικία.. αυτός λοιπόν βρήκε εντελώς έτοιμο υλικό... δεν με βάζει να κανω καμία εξέταση μολις ειχα παρει κ τα φαρμακα απο την επιτροπή και με παέι κατύθειαν για εξωσωματική σε ενα κέντρο  στο Life Clinic στην Ιπποκρατους που ανήκε σε καποιον φίλο του και ειναι στο κέντρο. Εκει λοιπον την ημέρα της εμβρυομταφοράς και ενω εχω πιει 2 λιτρα νερό και περιμένω να έρθει .. αυτός απο την ώρα που ειχαμ πει να γίνει έρχεται 1,5 ώρα μετα ακριβώς δεν ζητάει συγνώμη ουτε καν και εγω ειμαι σε μια κατάσταση να κρατάω τα ο΄ρα μου τόσην ώρα κ να μην αντέχω... τελικά μου λεει πήγαινε στην τουαλ΄έτα να βγάλεις λίγα για να σου φυγει η πιεση και κράτα μερικά για να προχωρήσουμε. Την ωρα της εμβρυομεταφοράς συζητούσε με τον εμβρυολόγο για μια κοπέλα άλλη που ειχε και που η εγκυμοσύνη της δυστηχώς δεν προχώρησε και εγω ηταν σαν να μην υπήρχα...

μετα απο 2 εβδομδες παιρνω μια αρνητική χοριακή την 1η μου και λεω στον εαυτο μου μην το βαλεις κατω...

Μετά με πάει μια φίλη σε εναν άλλον γιατρό τον Αναστάσιο Πάντο που είναι στο κέντρο στη Βασιλίσσης Σοφίας κανουμε ενα ραντεβού απλό μαζί του για να συζητησουμε και πληρώνουμε ενα ποσο γυρω στα 100 ευρώ! Παθαίνουμε το 1ο σοκ και ενω μας μιλούσε λοιπόν για την διαδικασία που ακολουθεί μας πετάει μπροστά μας στην κυριολεξία και το βιβλίο του που έχει γράψει ο ίδιος. Γέλασα λίγο με αυτη την κίνηση γτ μου φάνηκε παντελώς επιδεικτική και φυσικά δεν προχωρήσαμε α΄λλο μαζί του.

Στη συνέχεια κανουμε ενα ραντεβού με εναν άλλο γιατρό στο Κολωνάκι τον κ.ο Βρυώνη ο οποίος μου φάνηκε πολύ καλός... μετρημένος ήρεμος αλλά επειδη κ αυτος μας εδωσε να κανουμε παρα πολλες εξετασεις ο σύζηγός μου το θεώρησε λιγο ασκοπο... κακως φυσικά γτ μετα τις καναμε με αλλον γιατρό αφου τα ξαναακουσαμε. Αυτός ο γιατρός εμενα μου αρεσε κατι μου εβγαλε και υπαρχει πιθανότητα να ξαναπαω σε αυτον, αν διαβάζει και καποια κοπέλα που ειχε παραπανω εμπειρια μαζι του θα ηθελα μια ενημερωση.

Τέλος τωρα ειμαστε στον Καπετανάκη με δυο αποτυχημένες προσπαθειες συνολο 3 δηλαδη με την 1η στον αλλον γιατρο και ειμαστε σε μια φαση τωρα να χαλαρωσουμε λιγο για ενα μηνα ειναι κ γιορτες και βλεπουμε πως θα παει.. εχω και το ραντεβού στις 10 στο Έλενα κ πάμε αισιόδοξα!!!!!

Ελ΄πιζω να βοήθησα κα΄ποια κοπέλα και μακαρι να πέφτουμε σε λιγοτερο κακους γιατρούς γτ ο τελειος δεν υπαρχει ειδικα σε αυτό τον τομέα!!

Καλές γιορτές να έχουμε και όλα θα πάνε καλά!! Ο Θεός ειναι μεγάλος, να έχουμε πίστη και ειμαι σιγουρη πως η γέννηση του Χριστού θα φωτίσει με ηρεμία και θετικότητα τις καρδιές μας !!!

Εγώ με τον Καπετανάκη μόλις έμεινα έγκυος 🤰 με τον Βασίλη είμαι !

Είμαι που ευχαριστημένη αν θέλεις πληροφορίες μπορείς να μου στείλεις και προσωπικο μήνυμα ! Τον πέρασα πολλά τεστ αλλά μου απέδειξε πως αξιζε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2021 at 10:30 ΠΜ, ο/η hope501 είπε:

 

ναι ναι θα κρατάω ταμπέλα όπως κάνουν στους δρόμους και θα φωνάζω free hugs (κλάψτε ελευθερα) 😍🤗είμαι σίγουρη πως με κάποιες έχουμε βρεθει και κοιταχτεί και με την @Margitc σίγουρα θα βρεθώ, εκτός αν αλλάξει κάτι στο δικό μου ραντεβού.

@Mimi26 τι έκανες με την χοριακή????

Κορίτσια μου καλά, αναφέρομαι και στις "παλαιότερες" και την αρχηγό μας @BlackCat @Kiddo @troia και δεν θυμάμαι ποια άλλη....🙈🙈 πιο πάνω η καινου΄ργια κοπέλα @Joann ρωτάει για εξωσωματική σε δημόσιο. Εγώ δεν ξέρω τίποτα.. μήπως γνωρίζετε κάτι?? Χάνεται και το μήνυμα της μιας και είναι δοκιμαστικό μελος...

 

 

Κορίτσι μου πήγα τη Πέμπτη 23/12 κ είχα χοριακή 3.200 !

Μάλλον έχω δίδυμα μου είπε ο γιατρός!

Θα πάω πάλι αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα χρόνια πολλά σε όλες σας !!!! Να χαίρεστε αν έχετε σήμερα Μάνωλη Εμμανουέλα!! Εγώ έχω τον άντρουλη μου!! Εύχομαι καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε με τις καλύτερες ευχές σε όλες από καρδιάς 💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου πήγα τη Πέμπτη 23/12 κ είχα χοριακή 3.200 !

Μάλλον έχω δίδυμα μου είπε ο γιατρός!

Θα πάω πάλι αυριο!

Μιμι μου σε ποια μέρα είσαι μετά την ετ? Για να συγκρίνω κι εγώ καμία από τις τιμές μας αύριο που θα πάω πάλι για χοριακη. Με έχει πιάσει άγχος γτ δε νιώθω τίποτα. Φύγανε και τα τσιμπήματα... 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Μιμι μου σε ποια μέρα είσαι μετά την ετ? Για να συγκρίνω κι εγώ καμία από τις τιμές μας αύριο που θα πάω πάλι για χοριακη. Με έχει πιάσει άγχος γτ δε νιώθω τίποτα. Φύγανε και τα τσιμπήματα... 😥

Καλημέρα Mary! Πήγες για χοριακη; Περιμένουμε νέα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...