Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Πω βρε κορίτσια  @BlackCat  @Nefeliap εκτός από την ταλαιπωρία έχουν κ κόστος παραπάνω οι φυσικοί ε?Ας είναι όμως,τι να κάνουμε...Ότι μπορούμε θα κάνουμε🙏

Εμένα σήμερα η χοριακη είναι 311😳, ενισχύεται η εκδοχή για εξωμήτριο.Την Πέμπτη μου είπε να πάω για υπέρηχο κ βλέπουμε.

Υπάρχει καμία κοπέλα με εξωμήτριο να μου πει λίγο χοριακες κ συμπτώματα? 

@blueheart @Mimi26  @Mary.Ger

Τερααααστιες χοριακες κ το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο σας εύχομαι!

Ω ρε γαμωτο..εξωμήτριο; Σου ειπε τέτοιο πραγμα ο γιατρος;;ποια μερα εισαι σημερα απο ετ κ ποτε ειχες χοριακη 48 ;οι φυσικοί ειναι ταλαιπωρια αλλα ειναι λυση κ δοξα τω θεω υπαρχουν. εγραψα στο άλλο φορουμ ποσα πληρωνα στα κανω κοπι πειστ Εγώ στον κουμπαρο του εδινα 350€ καθε μηνα για φυσικο ( πακετο για 4 ωοληψιες δηλαδη σύνολο 1400 €) Νομιζω τωρα το ανεβασανε στα 400€ Εξτρα ειναι 80€ ο αναισθησιολογος αν ζητησεις μεθη κ καρδιολογος 30..εκτος αν εχεις χαρτι 6μηνου απο τον δευτερο..η ετ μου στοιχισε 2400€ διοτι κανονικα κανει 3800€ και αφαιρουνε τα 1400 (απο τις 4 ωοληψιες) ειπα δε θελω αποδειξη κ μου αφαίρεσαν 400€ Σε άλλη ετ ενος μονο εμβρυο απο φυσικο  1000€ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Δεν ξέρω τι εργασία κάνεις κι αν έχεις ενημερώσεις στη δουλειά σου για τη διαδικασία στην οποία βρίσκεσαι, αλλά από τον νόμο δικαιούσαι άδεια χωρίς να τη χρεωθείς από την κανονική σου. 

Αν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες πες μου να σου στείλω. 

καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ @blueheart αλλά δυστυχώς στη δουλειά μου δεν πρέπει να μάθουν τι κάνω αλλοιως θα με αναγκάσουν με τον τρόπο τους να φύγω.. δεν με θέλουν μανούλα όποτε δεν πρέπει να μάθουν τίποτα.  Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ω ρε γαμωτο..εξωμήτριο; Σου ειπε τέτοιο πραγμα ο γιατρος;;ποια μερα εισαι σημερα απο ετ κ ποτε ειχες χοριακη 48 ;οι φυσικοί ειναι ταλαιπωρια αλλα ειναι λυση κ δοξα τω θεω υπαρχουν. εγραψα στο άλλο φορουμ ποσα πληρωνα στα κανω κοπι πειστ Εγώ στον κουμπαρο του εδινα 350€ καθε μηνα για φυσικο ( πακετο για 4 ωοληψιες δηλαδη σύνολο 1400 €) Νομιζω τωρα το ανεβασανε στα 400€ Εξτρα ειναι 80€ ο αναισθησιολογος αν ζητησεις μεθη κ καρδιολογος 30..εκτος αν εχεις χαρτι 6μηνου απο τον δευτερο..η ετ μου στοιχισε 2400€ διοτι κανονικα κανει 3800€ και αφαιρουνε τα 1400 (απο τις 4 ωοληψιες) ειπα δε θελω αποδειξη κ μου αφαίρεσαν 400€ Σε άλλη ετ ενος μονο εμβρυο απο φυσικο  1000€ 

Ω ρε κ δεν έχω καμία τράπεζα😳😂Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

13η μέρα από ετ την Παρασκευή δηλαδή, είχα 48 κ σήμερα 16η μέρα 311.

Ο γιατρός ναι, φοβάται για εξωμήτριο.

Κ σήμερα έχω κ λίγα καφέ.Πφφφ...

Υπάρχει περίπτωση λέτε για εγκυμοσύνη?Να πήρε μπρος αργά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ditimama είπε:

Πόσο δίκιο έχεις Όχι μόνο κάνουν ότι τα ξέρουν όλα αλλά έχουν και μια έπαρση που ώρες ώρες σε αφήνει άφωνο!!! Κάθεται κ μου αραδιάζει τα επιτεύγματα του και τι έκανε στην μια περίπτωση κ τι στην άλλη...αντι να μου προτείνει λύσεις... ας όψεται που τους έχουμε ανάγκ η κ έχω αλλάξει πολλούς...  τελοσπαντων ευτυχώς που υπάρχει αυτό το φόρουμ και μαθαίνουμε Τίποτα! Να σε έχει ο Θεός καλά @Lucia79 και σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια να σου πάνε όλα καλά με πολύ ευχάριστα νέα σύντομα! Άνθρωποι που κάνουν καλό το βρίσκουν διπλά πίσω είναι το κάρμα 🤗

Να ρωτήσω κάτι ακόμα.... Η γιατρός Οικονομόπουλου είναι εκεί κάθε μέρα? Δηλαδή αυτή θα με δει ? Μακάρι να είναι τόσο τυχερή οπως τα λες μακάρι κ να βρεθεί γρήγορα η λύση 

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου. ❤️ Ταυτίστηκα με την περίπτωση σου, έχουμε και ίδια ηλικία και όσο να πεις δεν έχουμε καιρό για χάσιμο και για άσκοπες ενέργειες. Πρέπει να πάρουμε τις καλύτερες αποφάσεις. 

Στο Έλενα μια φορά έχω πάει οπότε δεν είμαι 100% σίγουρη ότι η Οικονομοπούλου είναι κάθε μέρα εκεί, αλλά λίγο πριν και λίγο μετά από μένα πήγαν και οι @hope501 και @Luna777και την βρήκαν εκεί. Θεωρώ πως είναι εκεί πάντα. 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ditimama είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @blueheart αλλά δυστυχώς στη δουλειά μου δεν πρέπει να μάθουν τι κάνω αλλοιως θα με αναγκάσουν με τον τρόπο τους να φύγω.. δεν με θέλουν μανούλα όποτε δεν πρέπει να μάθουν τίποτα.  Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!

Σε τι τομέα εργάζεσαι ρε κορίτσι μου και είναι τόσο απάνθρωπες οι συνθήκες??? Εννοείται κανένας εργοδότης δεν χαίρεται αν του ανακοίνωσεις εγκυμοσύνη αλλά να σε ρωτάνε και αν σκοπεύεις να μείνεις έγκυος αλλιώς δεν θα παρεις αύξηση είναι παράνομο. 
Κι εγώ βέβαια στη δουλειά μου που είμαι με σύμβαση έργου, όταν ξεκίνησα πριν 3 χρόνια, ο προϊστάμενος πέταγε συνέχεια ατάκες «και τώρα κορίτσια ξέρετε, για 3 χρόνια αντισύλληψη» και κάτι τέτοια….αντε μετά να μείνεις έγκυος με τέτοιες συνθήκες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Ω ρε κ δεν έχω καμία τράπεζα😳😂Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

13η μέρα από ετ την Παρασκευή δηλαδή, είχα 48 κ σήμερα 16η μέρα 311.

Ο γιατρός ναι, φοβάται για εξωμήτριο.

Κ σήμερα έχω κ λίγα καφέ.Πφφφ...

Υπάρχει περίπτωση λέτε για εγκυμοσύνη?Να πήρε μπρος αργά?

Δε καταλαβαινω γιατι το ειπε αυτο,κ ετσι να ειναι γνωμη μου ειναι οτι δε θα επρεπε να το αναφερει..ποτε δεν καταλαβαινα τις χοριακες που διαβαζα να σου πω την αληθεια αλλα ξερω οτι σε 3 μερες ειναι οκ αν εχουμε διπλασιασμό κ εσυ τον εχεις ανετα ..!!!!Τα καφε δεν λενε τιποτα..δηλ για να καταλαβω.. σε περιπτωσεις εξωμήτριου η χοριακη αυξανεται κανονικα;;;;;;ας μας πουνε κ τα κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ω ρε γαμωτο..εξωμήτριο; Σου ειπε τέτοιο πραγμα ο γιατρος;;ποια μερα εισαι σημερα απο ετ κ ποτε ειχες χοριακη 48 ;οι φυσικοί ειναι ταλαιπωρια αλλα ειναι λυση κ δοξα τω θεω υπαρχουν. εγραψα στο άλλο φορουμ ποσα πληρωνα στα κανω κοπι πειστ Εγώ στον κουμπαρο του εδινα 350€ καθε μηνα για φυσικο ( πακετο για 4 ωοληψιες δηλαδη σύνολο 1400 €) Νομιζω τωρα το ανεβασανε στα 400€ Εξτρα ειναι 80€ ο αναισθησιολογος αν ζητησεις μεθη κ καρδιολογος 30..εκτος αν εχεις χαρτι 6μηνου απο τον δευτερο..η ετ μου στοιχισε 2400€ διοτι κανονικα κανει 3800€ και αφαιρουνε τα 1400 (απο τις 4 ωοληψιες) ειπα δε θελω αποδειξη κ μου αφαίρεσαν 400€ Σε άλλη ετ ενος μονο εμβρυο απο φυσικο  1000€ 

2400 € η εμβρυομεταφορα μόνο;;;; Μου φαίνονται υπερβολικά πολλά. Μήπως μέσα σε αυτά είναι και η κατάψυξη από τις 4 ωοληψιες ; Αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δε καταλαβαινω γιατι το ειπε αυτο,κ ετσι να ειναι γνωμη μου ειναι οτι δε θα επρεπε να το αναφερει..ποτε δεν καταλαβαινα τις χοριακες που διαβαζα να σου πω την αληθεια αλλα ξερω οτι σε 3 μερες ειναι οκ αν εχουμε διπλασιασμό κ εσυ τον εχεις ανετα ..!!!!Τα καφε δεν λενε τιποτα..δηλ για να καταλαβω.. σε περιπτωσεις εξωμήτριου η χοριακη αυξανεται κανονικα;;;;;;ας μας πουνε κ τα κοριτσια..

Βασικά εγώ ρώτησα κ μου είπαν πως ναι μπορεί να είναι μπορεί κ όχι.Το μυαλό μου όμως εμένα μένει στο κακο.

Σε περίπτωση εξωμήτριου όχι δεν αυξάνονται κανονικά οι χοριακες.Κ οι δικές μου δεν ήταν από την αρχή φυσιολογικές.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

2400 € η εμβρυομεταφορα μόνο;;;; Μου φαίνονται υπερβολικά πολλά. Μήπως μέσα σε αυτά είναι και η κατάψυξη από τις 4 ωοληψιες ; Αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται 

Ναι μεσα ειναι! καταψυξη δε πληρώνεις εξτρα .ουτε κ μικρογονιμοποιηση σπερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Βασικά εγώ ρώτησα κ μου είπαν πως ναι μπορεί να είναι μπορεί κ όχι.Το μυαλό μου όμως εμένα μένει στο κακο.

Σε περίπτωση εξωμήτριου όχι δεν αυξάνονται κανονικά οι χοριακες.Κ οι δικές μου δεν ήταν από την αρχή φυσιολογικές.

 

Τότε ας σκεφτουμε θετικά! :-) Ναι στην αρχη οχι ,αλλα μετα μια χαρα οποτε να πηρε μπρος που λεμε! Στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου.!!στη θεση σου θα εκανα αλλη μια χοριακη τη τεταρτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Ω ρε κ δεν έχω καμία τράπεζα😳😂Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

13η μέρα από ετ την Παρασκευή δηλαδή, είχα 48 κ σήμερα 16η μέρα 311.

Ο γιατρός ναι, φοβάται για εξωμήτριο.

Κ σήμερα έχω κ λίγα καφέ.Πφφφ...

Υπάρχει περίπτωση λέτε για εγκυμοσύνη?Να πήρε μπρος αργά?

Κοριτσάκι μου, εγώ χωρίς να είμαι γιατρός βέβαια.. μια χαρά τη κρίνω την αύξηση που έχεις!! Προσωπικά θα έκανα άλλη μια χοριακη σε δύο μέρες να δω πάλι την αύξηση που υπάρχει και αν είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια δεν θα το σκεφτόμουν περισσότερο..! Το ότι ξεκίνησε με μικρό νούμερο δεν λέει τίποτα απολύτως! Δεν ξεκινάνε όλες οι τελειομηνες εγκυμοσύνες με 700-800+! Έχουμε δει πολλές φορές μικρό σχετικά νούμερο χοριακης να πηγαίνει τέλεια μετά και να εξελίσσεται σε μια υγιή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Εγώ θα σου ευχηθώ τα καλύτερα και να πάνε όλα κατ'ευχήν χωρίς περισσότερο άγχος! Συγκρατημένη αισιοδοξία γλυκιά μου! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θα ήθελα τη γνώμη σας. 

Εμβυομεταφορα Πέμπτη 9/12 με δυο βλαστοκύστες .

Δευτέρα κ Πέμπτη 13+16/12 ovitrelle.

Σήμερα 20/12 είμαι 11η μέρα έκανα λοιπόν βγήκεχοριακή 1000.

Ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακή την Πέμπτη όμως 23/11 

Λέτε να ανιχνεύει η χοριακη την ένεση κ να μην είμαι έγκυος 🤰;

Δεν γνωρίζω καθόλου πόσο βγαίνει η χοριακη με την ovitrelle και η αλήθεια είναι ότι έχουν περάσει μόλις 4 μέρες από όταν έκανες τη τελευταία.. αλλά σου εύχομαι ολόψυχα η χοριακη σου να είναι από εγκυμοσύνη και να πάνε όλα κατ'ευχήν!! Ξανακανε όταν σου είπε ο γιατρός σου και αν έχει αυξηθεί σίγουρα θα είναι από εγκυμοσύνη!!  Να μας πεις ε;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Τότε ας σκεφτουμε θετικά! :-) Ναι στην αρχη οχι ,αλλα μετα μια χαρα οποτε να πηρε μπρος που λεμε! Στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου.!!στη θεση σου θα εκανα αλλη μια χοριακη τη τεταρτη 

Θα κάνω την Πέμπτη που θα πάω κ για τον υπέρηχο!Σ ευχαριστώ πολύ πολύ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κοριτσάκι μου, εγώ χωρίς να είμαι γιατρός βέβαια.. μια χαρά τη κρίνω την αύξηση που έχεις!! Προσωπικά θα έκανα άλλη μια χοριακη σε δύο μέρες να δω πάλι την αύξηση που υπάρχει και αν είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια δεν θα το σκεφτόμουν περισσότερο..! Το ότι ξεκίνησε με μικρό νούμερο δεν λέει τίποτα απολύτως! Δεν ξεκινάνε όλες οι τελειομηνες εγκυμοσύνες με 700-800+! Έχουμε δει πολλές φορές μικρό σχετικά νούμερο χοριακης να πηγαίνει τέλεια μετά και να εξελίσσεται σε μια υγιή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Εγώ θα σου ευχηθώ τα καλύτερα και να πάνε όλα κατ'ευχήν χωρίς περισσότερο άγχος! Συγκρατημένη αισιοδοξία γλυκιά μου! 😊

Η πρώτη μου ήταν 20,32,48 κ σήμερα 311.Αχ θα δούμε!Υπομονή τι άλλο να κάνω ..

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Αυριο έχω αιμοληψία στο Έλενα. Χαζή ερώτηση, δεν μου είπε πως πρεπει να είμαι νηστική. Δεν νομίζω πως οι αιμοληψίες θέλουν άδειο στομάχι. Έτσι δεν είναι; Μετά έχω και καλλιέργεια κολπικων υγρών και θα την βγάλω στο Έλενα με νετφλιξ…

@Lucia79 βρήκες ραντεβού για υπερηχογράφημα; Εγώ πήρα τηλ και μου είπε τέλος Φλεβάρη και καλύτερα να πάω έξω. Λέω να πάω στον άγιο σαββα. Έχεις μήπως καμία άλλη πρόταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rouseva είπε:

Θα κάνω την Πέμπτη που θα πάω κ για τον υπέρηχο!Σ ευχαριστώ πολύ πολύ♥️

Εντωμεταξύ δεν καταλαβαίνω γιατί θα σου κάνει υπέρηχο.. είναι ακόμα πολύ μικρή η χοριακη για να φανεί το οτιδήποτε.. ήτε εξωμήτριο ήτε όχι.. μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις τώρα να δείς πως θα εξελιχθεί με τις χοριακες..

στις πριν 1 ώρα, ο/η rouseva είπε:

Η πρώτη μου ήταν 20,32,48 κ σήμερα 311.Αχ θα δούμε!Υπομονή τι άλλο να κάνω ..

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️

Στο ίδιο διαγνωστικό κέντρο έγιναν;

Αυτό ακριβώς.. υπομονή.. εδώ θα είμαστε όμως μαζί σου να ξέρεις..! Ειλικρινά εύχομαι απλά να άργησε να πάρει μπρος και να εξελιχθεί σε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..!!😍🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αυριο έχω αιμοληψία στο Έλενα. Χαζή ερώτηση, δεν μου είπε πως πρεπει να είμαι νηστική. Δεν νομίζω πως οι αιμοληψίες θέλουν άδειο στομάχι. Έτσι δεν είναι; Μετά έχω και καλλιέργεια κολπικων υγρών και θα την βγάλω στο Έλενα με νετφλιξ…

@Lucia79 βρήκες ραντεβού για υπερηχογράφημα; Εγώ πήρα τηλ και μου είπε τέλος Φλεβάρη και καλύτερα να πάω έξω. Λέω να πάω στον άγιο σαββα. Έχεις μήπως καμία άλλη πρόταση; 

Εξαρτάται τι εξετάσεις είναι.. η προηγούμενη γιατρός του τμήματος για βιταμίνες που μου έκανε και γλυκοζυλιωμένη μου ζήτησε να είμαι νηστική.. αλλά επειδή ήταν διάφορα μαζί τα έκανα νηστική όλα να τελειώνω..!

Όσο για το υπερηχογράφημα αν και το καταλαβαίνω και σίγουρα να κάνεις αυτό που πιστεύεις εσύ καλύτερο, θα σου πω όμως ότι η κ.Σπάθη και η κ.Παλαιογιαννιδου αξίζουν σίγουρα την αναμονή γιατί είναι εξειδικευμένες ακτινοδιαγνωστριες.. τη κ.Σπαθη έτυχε να γνωρίσω και μου τα εξήγησε όλα αναλυτικά όπως ποτέ γυναικολόγος δεν μπόρεσε ποτέ στο παρελθόν.. μου βρήκε και ένα θέμα το οποίο βέβαια δεν ενοχλεί κάπου σε εγκυμοσύνη αλλά δεν είχα ιδέα ότι είχα.. βέβαια νομίζω τώρα έχει φύγει μια από τις δύο και επειδή έμεινε μόνη της η άλλη γιατρός έχει προκύψει και αυτή η μεγάλη αναμονή..😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Πω βρε κορίτσια  @BlackCat  @Nefeliap εκτός από την ταλαιπωρία έχουν κ κόστος παραπάνω οι φυσικοί ε?Ας είναι όμως,τι να κάνουμε...Ότι μπορούμε θα κάνουμε🙏

Εμένα σήμερα η χοριακη είναι 311😳, ενισχύεται η εκδοχή για εξωμήτριο.Την Πέμπτη μου είπε να πάω για υπέρηχο κ βλέπουμε.

Υπάρχει καμία κοπέλα με εξωμήτριο να μου πει λίγο χοριακες κ συμπτώματα? 

@blueheart @Mimi26  @Mary.Ger

Τερααααστιες χοριακες κ το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο σας εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μην απογοήτευσαι και μην χάνεις την ελπίδα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Εξαρτάται τι εξετάσεις είναι.. η προηγούμενη γιατρός του τμήματος για βιταμίνες που μου έκανε και γλυκοζυλιωμένη μου ζήτησε να είμαι νηστική.. αλλά επειδή ήταν διάφορα μαζί τα έκανα νηστική όλα να τελειώνω..!

Όσο για το υπερηχογράφημα αν και το καταλαβαίνω και σίγουρα να κάνεις αυτό που πιστεύεις εσύ καλύτερο, θα σου πω όμως ότι η κ.Σπάθη και η κ.Παλαιογιαννιδου αξίζουν σίγουρα την αναμονή γιατί είναι εξειδικευμένες ακτινοδιαγνωστριες.. τη κ.Σπαθη έτυχε να γνωρίσω και μου τα εξήγησε όλα αναλυτικά όπως ποτέ γυναικολόγος δεν μπόρεσε ποτέ στο παρελθόν.. μου βρήκε και ένα θέμα το οποίο βέβαια δεν ενοχλεί κάπου σε εγκυμοσύνη αλλά δεν είχα ιδέα ότι είχα.. βέβαια νομίζω τώρα έχει φύγει μια από τις δύο και επειδή έμεινε μόνη της η άλλη γιατρός έχει προκύψει και αυτή η μεγάλη αναμονή..😕

Θα πάω νηστική… δεν μου είπε τίποτα αλλά καλού κακού θα πάω νηστική…

Στο τηλ για το υπερηχογράφημα δεν μου είπαν πως λείπει μια από τις δυο. Ζήτησα και τις δυο. Αλλά μου απευθείας, πως έχει αναμονή και να πάω στα πρωινά ραντεβού κάτω κοιλιάς. Η αλλου. Έψαξα στο 1535 κάτω κοιλιάς στο Έλενα και δεν βρηκα να εχει. Επίσης τη θέμα είναι πως τον Φλεβάρη είπαμε να ξεκινήσουμε την διέγερση… πως να κάνω υπερηχογράφημα τότε; Και το άλλο που μου είπε είναι πως πρεπει να την κάνω 8η-12η μέρα. Δεν μου βγαίνει ο κύκλος μου. 
Θα ρωτήσω μετά μήπως υπάρχει κάποια ακύρωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Θα πάω νηστική… δεν μου είπε τίποτα αλλά καλού κακού θα πάω νηστική…

Στο τηλ για το υπερηχογράφημα δεν μου είπαν πως λείπει μια από τις δυο. Ζήτησα και τις δυο. Αλλά μου απευθείας, πως έχει αναμονή και να πάω στα πρωινά ραντεβού κάτω κοιλιάς. Η αλλου. Έψαξα στο 1535 κάτω κοιλιάς στο Έλενα και δεν βρηκα να εχει. Επίσης τη θέμα είναι πως τον Φλεβάρη είπαμε να ξεκινήσουμε την διέγερση… πως να κάνω υπερηχογράφημα τότε; Και το άλλο που μου είπε είναι πως πρεπει να την κάνω 8η-12η μέρα. Δεν μου βγαίνει ο κύκλος μου. 
Θα ρωτήσω μετά μήπως υπάρχει κάποια ακύρωση. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Πάλι πουρνο πουρνο στο φόρουμ παιδί μου;; 😂😂😂 Για ψάρεμα πάς πριν τη δουλειά;; 😝😂😂😂

Για το ότι αν λείπει ή όχι κάποια γιατρός άλλη κοπέλα μου το είχε πει, δεν έτυχε να πάρω προσωπικά τηλέφωνο. Μπορεί να έλειπε τότε όταν μίλησε η κοπέλα εκείνη και τώρα να επέστρεψε, ειλικρινά δεν το γνωρίζω σίγουρα. Ο υπέρηχος πιστεύω είναι σημαντικό να γίνει πριν την έμβρυομεταφορά για να δείτε ενδελεχώς το περιβάλλον της μήτρας και αν χρειάζεται κάποια υστεροσκοπηση πχ ή όποια άλλη περαιτέρω διερεύνηση πριν τη μεταφορά δεν πιστεύω ότι θα είναι πρόβλημα αν κάνεις διέγερση αλλά δεν είναι κάτι που γνωρίζω και σίγουρα. Για τη μέρα του κύκλου στον οποίο θα βρίσκεσαι μην σε αγχωνει τόσο, αρκεί να μην έχεις περίοδο βέβαια, πήγαινε τη μέρα του ραντεβού και αν δεν είναι οι μέρες που θέλουν του κύκλου σου θα σε δουν αυτοί υπερηχογραφικά πρώτα και αν είναι θα σου ζητήσουν να ξαναπάς όταν θα είναι 8η-12η χωρίς ραντεβού! Από εκεί και πέρα επειδή είναι κατανοητά όλα, όπου και αν επιλέξεις να πάς, σεβαστό είναι! Απλώς σου περιέγραψα τη δική μου εμπειρία και πως για εμένα αξίζει η αναμονή..! 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι καινούρια στο φόρουμ..δν ξέρω αν μπήκα στην σωστή συζήτηση..θα ξεκινήσω εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο έχει κάνει καμία;επειδή δν είχα του συζύγου τα σπερμοδιαγραμματα ετσι όπως τα ζητάνε με διάφορα 75 μέρες θα με πάει λίγο πιο μετά η επιτροπή,αλλά θα δω τώρα στο ραντεβού που έχω είναι στις 10γεναρη με τον γιατρό είναι το πρώτο μήπως πάω χωρίς επιτροπή θα δουμε..ανάλογος το κόστος φαρμακων😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μόλις τελείωσα από το Ελενα. Πήγα για αιμοληψία και μετα για καλλιέργεια κολπικού υγρού. Εκεί που καθόμουν και μου μίλησαν δυο κοπέλες και λέγαμε τις ιστορίες μας, ήταν η μια κοπέλα που δάκρυζε και με αγκάλιασε τόσο σφιχτά. Έκλαιγε για μένα που προσπαθώ΄ κτλ και έμεινα. Μια κοπέλα άσχετη, μια κοπέλα που και εκείνη έχει τα δικά της θέματα μια άγνωστη. Και πραγματικά για άλλη μια φορά έρχομαι και λεω πως κάποιος άσχετος σε πονάει δηλ. σε νοιάζεται πιο πολυ απο τον δικό σου κύκλο. Είχε να με αγκαλιάσει έτσι άνθρωπος (εκτος τον άντρα μου) πολύ καιρό. Την χάρηκα την αγκαλιά. Σκέφτηκα πως η κοπέλα δεν σκέφτηκε ιούς και πανδημίες αλλά σκέφτηκε συμπαράσταση και αγάπη. Να είναι καλά και να σκεφτόμαστε πως όλες έχουμε τα δικά μας.

@Kiddo πουρνο πουρνο... όπως έλεγα και στη @kk88 κότες ταΐζουμε 😂😂 αχαχαχαχα 😂 

Μίλησα με την Οικονομοπούλου και είπαμε πως να κλε΄σιω το ραντεβού και να το έχω. Να παίρνω για τυχον ακύρωση και να κοιτάξω αν έχει και στο Αλεξάνδρας ραντεβού, γιατι στο 1535 δεν δείχνει να έχει τέτοιο τμήμα. Εκτός αν το έχει ως γενικό υπερηχογράφημα. Και βλέπουμε....

 

@Ditimama και ε΄γω δεν δουλεύω στο καλύτερο περιβάλλον, αλλά δεν θα κάνω αυτό που θέλουν αυτοί. Κοίτα να κοιτάξεις εσένα και μάθε να απαντάς ανάλογα. Δεν υπάρχει με τον τρόπο τους, διότι αυτό ειναι Bullying και ποινικό αδίκημα. Επίσης η @condios μου έδωσε τις προάλλες φοβερή απάντηση. Να σου πει και σένα μια για τους δικούς σου εκεί ή να χρησιμοποιησεις αυτή που έδωσε και σε με΄να. Πάντα με χαμόγελο βέβαια. Πρώτα στόχος να κάνουμε ένα παιδάκι, μετά η δουλειά.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου♥️Το άγχος δεν φεύγει όσο οι χοριακες με κοροϊδεύουν.

Εγώ που πέρασα επιτροπή 26/10 μπορώ να ξαναπαώ τον Μάρτη?Με την απόφαση κ μια χοριακη?

Δεν ξέρω βέβαια αν θα ξανακάνω με φάρμακα αλλά να ξέρω...

 

Λυπαμαι αληθεια σε νιωθω. Ναι μπορεις να περασεις το Μαρτιο. Εκτος της χοριακης 15 μερες πριν πας για τα φαρμακα θα χρειαστεις μια βεβαιωση απο το γιατρο σου οτι εκανες ωοληψια εμβρυομεταφορα κ δεν εχεις εμβρυα στην καταψυξη κ την συνταγη για τα νεα φαρμακα. Τωρα αν θα ξανακανεις διεγερση με φαρμακα η με φυσικο το βλεπεις τωρα η διαδικασια για τα φαρμακα ομως ειναι πιο απλη απο αυτη της αποφασης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Ω ρε κ δεν έχω καμία τράπεζα😳😂Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

13η μέρα από ετ την Παρασκευή δηλαδή, είχα 48 κ σήμερα 16η μέρα 311.

Ο γιατρός ναι, φοβάται για εξωμήτριο.

Κ σήμερα έχω κ λίγα καφέ.Πφφφ...

Υπάρχει περίπτωση λέτε για εγκυμοσύνη?Να πήρε μπρος αργά?

Μπορει ρε παιδι μου να αργησε κατσε να δεις κ στον υπερηχο. Ευχομαι να εχεις απλα καθυστερημενη εμφυτευση κ να εχεις τα πιο ομορφα Χριστουγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Μπορει ρε παιδι μου να αργησε κατσε να δεις κ στον υπερηχο. Ευχομαι να εχεις απλα καθυστερημενη εμφυτευση κ να εχεις τα πιο ομορφα Χριστουγεννα

@rouseva εύχομαι να μην είναι εξωμήτριο φυσικά αλλά η @Eva29 μας το ε΄χει ζήσει αν θυμάμαι καλά πριν την τωρινή της εγκυμοσύνη. Αν το δει θα σε συμβουλέψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Vibet είπε:

Καλησπέρα black cat , δυστυχώς και σήμερα αρνητική βγήκε :-( !!! Παμε για άλλα ...

Λυπάμαι πολύ αλλά σε θέλω μάχιμη όπως είμαστε όλες.

Πέφτουμε πότε πότε αλλά με την μεγάλη αγκαλιά εδώ σηκωνόμαστε να μπούμε στην μάχη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...