Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τη χοριακή... 16.023!! τη Δευτέρα ήταν 3.395, τώρα τι ήταν τα καφέ υγρά δεν ξέρω(λέω στον γιατρό μου δεν ήταν αίμα γιατρέ ήταν καφέ υγρά και μου λέει αίμα είναι κ αυτά πουλάκι μου 😂

Καταπληκτικά νεα είναι αυτά! Μπράβο. Τωρα θέλει μονο χαρα και πάλι χαρά. Και όλα θα γίνουν  😀❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Την έκανα μόλις χωρίς να βγάλω τον αέρα... κορίτσια πέθανα από τον πονο...μα γιατί πονάει το υγρό τόσο πολύ δεν μπορώ να καταλάβω αλήθεια.....

Αυτό λέω κι εγώ.. Με αέρα και χωρίς αέρα το ίδιο πονάει!! Άστα να πάνε.. Όταν πλησιάζει η ώρα να την κάνω με πιάνει η καρδιά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Αυτό λέω κι εγώ.. Με αέρα και χωρίς αέρα το ίδιο πονάει!! Άστα να πάνε.. Όταν πλησιάζει η ώρα να την κάνω με πιάνει η καρδιά μου.. 

Μάλλον πρέπει να να σας κάνω βιντεάκι 😂😂 εμένα το καλοκαίρι που την εκανα πρωτη φορα με πονεσε. μετα οπως είπα βρήκα το κολπο για μενα. Αλλα λεω ξανά, εγω βρήκα το "κόλπο" για τις κλεξαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μάλλον πρέπει να να σας κάνω βιντεάκι 😂😂 εμένα το καλοκαίρι που την εκανα πρωτη φορα με πονεσε. μετα οπως είπα βρήκα το κολπο για μενα. Αλλα λεω ξανά, εγω βρήκα το "κόλπο" για τις κλεξαν.

Θέλουμε βίντεο! Εγώ τις σταμάτησα μετά την αυχενική καθ´υπόδειξη της αιματολόγου που με παρακολουθεί, αλλά μου είπε πως μετά την β´ επιπέδου θα τις αρχίσουμε πάλι… Κ δεν θέλω να το σκέφτομαι καθόλου! Τις clexane κάνω οπότε θέλω video! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Θέλουμε βίντεο! Εγώ τις σταμάτησα μετά την αυχενική καθ´υπόδειξη της αιματολόγου που με παρακολουθεί, αλλά μου είπε πως μετά την β´ επιπέδου θα τις αρχίσουμε πάλι… Κ δεν θέλω να το σκέφτομαι καθόλου! Τις clexane κάνω οπότε θέλω video! 😉

Μόλις βρω τον σύζυγο σε καλό mood θα το κάνω και θα σας το στείλω😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Lucia79 ακόμη;;; 

Αν το πιστεύεις δε με έχουν πάρει. Παίρνω τώρα….τι να πω …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αν το πιστεύεις δε με έχουν πάρει. Παίρνω τώρα….τι να πω …

Πάρε εσύ ναι! Προφανώς σε ξέχασαν… Σε δύο ώρες την βγάζουν εκεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Πάρε εσύ ναι! Προφανώς σε ξέχασαν… Σε δύο ώρες την βγάζουν εκεί…

Έκαναν λέει μια αναβάθμιση σε κάτι συστήματα στο μικροβιολογικό σήμερα και έχουν καθυστερήσει όλα τα αποτελέσματα. Μα σήμερα βρήκαν??? Θα με πάρουν λέει πιο μετά..

οριακα τη βγάζω σας το λέω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Έκαναν λέει μια αναβάθμιση σε κάτι συστήματα στο μικροβιολογικό σήμερα και έχουν καθυστερήσει όλα τα αποτελέσματα. Μα σήμερα βρήκαν??? Θα με πάρουν λέει πιο μετά..

οριακα τη βγάζω σας το λέω!

Εντάξει αυτό είναι το μαρτύριο της σταγόνας!!!

Θα είχα φάει και τους τοίχους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@hope501εννοείται θέλουμε βιντεακι αν και δε νομίζω ότι εγώ θα έχω σωτηρία.. 

@Apolειλικρινά κι εγώ έχω μείνει εκπληκτη.. Δεν έχουν νόημα άλλες χοριακές εννοείται! Μόνο ταλαιπωρία τραβάς τώρα.. 

@Lucia79υπομονή, ειλικρινά έπεσες στη περίπτωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλησπέρα!

Να σας κάνω μια ερώτηση; Έχει κάνει κάποιας ο άντρας triplex οσχεων σε δημόσιο νοσοκομείο να μου πει που; Γιατί ψάχνω αλλά δεν..! Ή αν ξέρετε να μου πείτε κάποιο αξιόπιστο ιδ.διαγνωστικο που δέχεται παραπεμπτικό.. που ίσως σας συνέστησε εκεί κάποιος γιατρός ως πιο αξιόπιστο κέντρο για να κάνετε το triplex..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Έκαναν λέει μια αναβάθμιση σε κάτι συστήματα στο μικροβιολογικό σήμερα και έχουν καθυστερήσει όλα τα αποτελέσματα. Μα σήμερα βρήκαν??? Θα με πάρουν λέει πιο μετά..

οριακα τη βγάζω σας το λέω!

Βουνό το δίκιο σου! Ένα θα σου πω! Όλα του γάμου δύσκολα και η νύφη ΓΚΑΣΤΡΩΜΕΝΗ !!! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

Να σας κάνω μια ερώτηση; Έχει κάνει κάποιας ο άντρας triplex οσχεων σε δημόσιο νοσοκομείο να μου πει που; Γιατί ψάχνω αλλά δεν..! Ή αν ξέρετε να μου πείτε κάποιο αξιόπιστο ιδ.διαγνωστικο που δέχεται παραπεμπτικό.. που ίσως σας συνέστησε εκεί κάποιος γιατρός ως πιο αξιόπιστο κέντρο για να κάνετε το triplex..;

Για Αθήνα αναφέρομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Βουνό το δίκιο σου! Ένα θα σου πω! Όλα του γάμου δύσκολα και η νύφη ΓΚΑΣΤΡΩΜΕΝΗ !!! 😆

Μακάρι αλλά με τέτοιο πρηξιδι για ανεμογκάστρι με βλέπω….αντε να δούμε…5 η ώρα..σε λίγο η @elena0212θα βγάλει και τη 2η χοριακη της κ εγώ δε θα ξέρω ακόμα την 1η μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Για Αθήνα αναφέρομαι..

κοριτσι μου εμεις καναμε (ε οχι και εμεις αλλα ο αντρας μου 😅😅) τριπλεξ οσχεων στην ευρωδιαγνωστικη στο κεντρο της αθηνας.. νομιζω πλατεια κανιγγος ειναι. μας το προτεινω ο ουρολογος Χ.Α. και το εκανε ο αντρας μου με παραπεμπτικο. η συμμετοχη ηταν 3€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου εμεις καναμε (ε οχι και εμεις αλλα ο αντρας μου 😅😅) τριπλεξ οσχεων στην ευρωδιαγνωστικη στο κεντρο της αθηνας.. νομιζω πλατεια κανιγγος ειναι. μας το προτεινω ο ουρολογος Χ.Α. και το εκανε ο αντρας μου με παραπεμπτικο. η συμμετοχη ηταν 3€.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Του έκαναν την εξέταση ενώ ήταν ξαπλωμένος ή όρθιος; Ξέρεις να μου πεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Του έκαναν την εξέταση ενώ ήταν ξαπλωμένος ή όρθιος; Ξέρεις να μου πεις;

Τίποτα κοριτσι μου...

ξαπλωμενος... και νομιζω πρεπει να σου κανουν και σε ορθια θεση ε; και τον ρωτησα αν ηταν νεος αυτος που την εκανε και μου ειπε το εκανε αυτος που το εχει....😊 και εχει και κιρσοκηλη Grade II (εννοω δεν ηταν περιπτωση που οκ δεν ειχε κατι....)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Τίποτα κοριτσι μου...

ξαπλωμενος... και νομιζω πρεπει να σου κανουν και σε ορθια θεση ε; και τον ρωτησα αν ηταν νεος αυτος που την εκανε και μου ειπε το εκανε αυτος που το εχει....😊 και εχει και κιρσοκηλη Grade II (εννοω δεν ηταν περιπτωση που οκ δεν ειχε κατι....)

 

Ναι για αυτό σε ρώτησα.. η εξέταση για να είναι σωστή πρέπει να γίνει σε όρθια στάση.. ο γιατρός μας είχε στείλει σε ακτινοδιαγνωστή αλλά ζητάει 100€ και δεν δέχεται παραπεμπτικό.. αλλιώς μας είπε σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν βρίσκω κάπου να κάνουν.. και εμείς έχουμε κιρσοκήλη αλλά κυρίως θέλουμε να δούμε το μέγεθος των όρχεων αν έχει αλλάξει καθόλου τώρα με τη θεραπεία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ναι για αυτό σε ρώτησα.. η εξέταση για να είναι σωστή πρέπει να γίνει σε όρθια στάση.. ο γιατρός μας είχε στείλει σε ακτινοδιαγνωστή αλλά ζητάει 100€ και δεν δέχεται παραπεμπτικό.. αλλιώς μας είπε σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν βρίσκω κάπου να κάνουν.. και εμείς έχουμε κιρσοκήλη αλλά κυρίως θέλουμε να δούμε το μέγεθος των όρχεων αν έχει αλλάξει καθόλου τώρα με τη θεραπεία.. 

μακαρι να μπορουσα να βοηθησω.. Ευχομαι να πανε ολα καλα!! 🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Το έκανες στο νοσοκομείο; που είσαι Θεσσαλονίκη;

Αθήνα είμαι. Πήγα σε ενα δημόσιο κέντρο υγείας Covid. Είναι συγκεκριμένα τα κέντρα που ειναι για Covid. Το βρήκα από το idika.gr στην αναζήτηση για ιατρεία Covid. Αν πεις ότι έχεις συμπτώματα σου το κάνουν επιτόπου. Δεν χρειάζεται ραντεβού. Πάρε ένα τηλέφωνο να το επιβεβαιώσεις ομως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, έχει κάνει καμία μοριακό έλεγχο μικροβιώματος ενδομητρίου; Πήγαμε και σε άλλο κέντρο εξωσωματικής και μου πρότειναν να κανω αυτό πρώτα και μετά βλέπουμε για υστεροσκόπηση. Δεν είναι το ίδιο με τη βιοψία που γίνεται μαζί με την υστεροσκόπηση.  Αυτό δείχνει όλους τους μικροοργανισμούς που υπάρχουν, όχι μόνο τους παθογόνους, και σε τι ποσοστά.

Μας είπαν οτι θεωρούν πως δεν είμαστε στην παρούσα φάση ζευγάρι για εξωσωματική και πως βιαστήκαμε να κανουμε την πρώτη. Μας είπαν πως πρώτα πρέπει να εντοπίσουμε και να καταπολεμήσουμε το εμπόδιο και πως μετά πρέπει να προσπαθήσουμε φυσιολογικά. Έδωσαν στον άντρα μου αγωγή για 40 μέρες και εμένα μου είπαν για το μικροβίωμα σαν πρωτο βημα. Μου άρεσε αυτή η προσέγγιση, αλλά νιώθω αρκετά μπερδεμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...