Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Δεν είναι καλά τα νέα μου. 12,3 η χοριακη μου. Φοβαμαι μήπως φτάνει το μικροβιολογικό που είναι παλιό. Μολισ πήγα και έκανα και σε δευτερο. Θα μάθω το απόγευμα.

Κοίτα έκανες 8η ημέρα χοριακη με βλαστοκυστες σωστά ? Αν σήμερα η χοριακη όντως είναι 12.3 αύριο μπορεί να είναι 50 δεν ξέρεις... Και ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.... Άλλες έχουν τεράστιες χοριακες άλλες πιο μικρες. Σημασια έχει να διπλασιάζεται όπως πρέπει... Οπότε απλά θα σε φάει λίγο το άγχος μέχρι να κάνεις την επαναληπτική... Οπλισου με υπομονή και εύχομαι όλα να πάνε καλά ! Έχε πίστη ! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα σουπερ ! Θα προσευχηθώ σήμερα και για τις δύο μας 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Ναι μωρέ τα ξέρω.

Για αυτό σε έναν ιδανικό κόσμο θα ήθελα να με κοιμήσουν στην ΕΤ και να με ξυπνήσουν στην γέννα!!!

Πω πω θα ήταν ότι καλύτερο!!!! Πόση ψυχική ηρεμία θα κερδίζαμε θεε μου!!

Δέκα χρόνια από τη ζωή μας θα κερδίζαμε... Τι τραβάμε για να γίνουμε μάνες... Και ακόμα είμαστε στην αρχή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου, δεύτερον  είδα την φωτογραφία με τα τεστ και είναι πολύ έντονη η γραμμή σε όλα και ιδικά στο ηλεκτρονικό λέει ξεκάθαρα 5 εβδομάδες χαλάρωσε και περίμενε τα αποτελέσματα από το δεύτερο 

@elena0212 κορίτσια τώρα που είδα το τεστ το early predictor της  Ελενας εγώ το είχα κάνει την 5η ημέρα της εμβρυομεταφορας και ήταν έτσι (και είχα δίδυμα)  και μετά έκανα σε 4 ημέρες χοριακη και περίμενα να δω τεράστιο νούμερο και τελικά ήταν 294 αν θυμάστε ! Τα τεστ ανιχνεύουν με πολύ μικρή χοριακη... Άλλες έχουν τεράστιες χοριακες άλλες όχι δεν έχει να κάνει τόσο... Σημασία έχει να διπλασιάζεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας Ευχαριστω πολύ όλες. Δεν έχω καρδούλες για όλες σας. Αλλά σας στελνω τεράστια αγκαλιά. Θα κάνουμε επιβεβαίωση το απόγευμα κ θα περιμένουμε την επαναληπτική τη Δευτέρα. Ίσως είναι βιοχημική. Ίσως απλά πολυ χαμηλή.  Αύριο είχα κανονίσει να πάω κ στο μοναστήρι που πήγα πριν την εξωσωματική. Όποτε υπομονη, προσευχή κ θετικές σκέψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου, δεύτερον  είδα την φωτογραφία με τα τεστ και είναι πολύ έντονη η γραμμή σε όλα και ιδικά στο ηλεκτρονικό λέει ξεκάθαρα 5 εβδομάδες χαλάρωσε και περίμενε τα αποτελέσματα από το δεύτερο 

Στο τελευταίο λέει 1-2 (βδομαδες απ τη σύλληψη). Εγώ ημουν 7 ημερών από ετ με βλαστοκυστες. Σ Ευχαριστω πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις πήρα τη χοριακή... 16.023!! τη Δευτέρα ήταν 3.395, τώρα τι ήταν τα καφέ υγρά δεν ξέρω(λέω στον γιατρό μου δεν ήταν αίμα γιατρέ ήταν καφέ υγρά και μου λέει αίμα είναι κ αυτά πουλάκι μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου σας Ευχαριστω πολύ όλες. Δεν έχω καρδούλες για όλες σας. Αλλά σας στελνω τεράστια αγκαλιά. Θα κάνουμε επιβεβαίωση το απόγευμα κ θα περιμένουμε την επαναληπτική τη Δευτέρα. Ίσως είναι βιοχημική. Ίσως απλά πολυ χαμηλή.  Αύριο είχα κανονίσει να πάω κ στο μοναστήρι που πήγα πριν την εξωσωματική. Όποτε υπομονη, προσευχή κ θετικές σκέψεις. 

🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💚💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τη χοριακή... 16.023!! τη Δευτέρα ήταν 3.395, τώρα τι ήταν τα καφέ υγρά δεν ξέρω(λέω στον γιατρό μου δεν ήταν αίμα γιατρέ ήταν καφέ υγρά και μου λέει αίμα είναι κ αυτά πουλάκι μου 😂

Όλα βαίνουν υπέροχα! Μην μου πεις πως θα κάνεις κ άλλα χοριακή;;; Έλεος! 🤪

Πότε πας για υπέρηχο σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τη χοριακή... 16.023!! τη Δευτέρα ήταν 3.395, τώρα τι ήταν τα καφέ υγρά δεν ξέρω(λέω στον γιατρό μου δεν ήταν αίμα γιατρέ ήταν καφέ υγρά και μου λέει αίμα είναι κ αυτά πουλάκι μου 😂

Φανταστικά νέα !!! Καλέ εσύ μήπως έχεις παραπάνω από δύο  ??? Τεράστιες είναι οι χοριακες σου !!! 😂 Μπράβο γλυκούλα μου όλα τέλεια με το καλό ο υπέρυχος να τα δείτε !! Πότε θα πας ?? ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τη χοριακή... 16.023!! τη Δευτέρα ήταν 3.395, τώρα τι ήταν τα καφέ υγρά δεν ξέρω(λέω στον γιατρό μου δεν ήταν αίμα γιατρέ ήταν καφέ υγρά και μου λέει αίμα είναι κ αυτά πουλάκι μου 😂

Τέλεια η χοριακη σου εσένα διπλασιάζεται ακόμα και τώρα που κανονικά διπλασιάζεται κάθε 4 μέρες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Ναι μωρέ τα ξέρω.

Για αυτό σε έναν ιδανικό κόσμο θα ήθελα να με κοιμήσουν στην ΕΤ και να με ξυπνήσουν στην γέννα!!!

Πω πω θα ήταν ότι καλύτερο!!!! Πόση ψυχική ηρεμία θα κερδίζαμε θεε μου!!

@BlackCat αγάπη μου μην τσιγκουνεύεσαι….στον ιδανικό κοσμο θελουμε να μας ξυπνήσουν ΜΕΤΑ τη γέννα, το μωρό να είναι πλυμένο και να μυρίζει προδερμ. Δεν ξέρω για εσάς, εγώ ούτε τον ομφάλιο λώρο δε θέλω να δω…προς το παρόν βέβαια κοντεύω να φάω τα πατώματα που με έχουν αφήσει να περιμένω ως αυτή την ώρα….δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.

@Apol έχεις σπάσει κάθε κοντέρ κοπελια, το τερμάτισες!
@elena0212 Υπομονή κι εσυ κοπέλα μου, πάντως τα νέα σου δεν είναι άσχημα, έχεις μια θετική χοριακη, είναι και λίγο νωρίτερα απ ότι θα πρεπε, αναμένουμε τις εξελίξεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

@BlackCat αγάπη μου μην τσιγκουνεύεσαι….στον ιδανικό κοσμο θελουμε να μας ξυπνήσουν ΜΕΤΑ τη γέννα, το μωρό να είναι πλυμένο και να μυρίζει προδερμ. Δεν ξέρω για εσάς, εγώ ούτε τον ομφάλιο λώρο δε θέλω να δω…προς το παρόν βέβαια κοντεύω να φάω τα πατώματα που με έχουν αφήσει να περιμένω ως αυτή την ώρα….δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.

@Apol έχεις σπάσει κάθε κοντέρ κοπελια, το τερμάτισες!
@elena0212 Υπομονή κι εσυ κοπέλα μου, πάντως τα νέα σου δεν είναι άσχημα, έχεις μια θετική χοριακη, είναι και λίγο νωρίτερα απ ότι θα πρεπε, αναμένουμε τις εξελίξεις. 

Δεν τους παίρνεις Εσυ;;;άντε. Πολύ άργησαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τη χοριακή... 16.023!! τη Δευτέρα ήταν 3.395, τώρα τι ήταν τα καφέ υγρά δεν ξέρω(λέω στον γιατρό μου δεν ήταν αίμα γιατρέ ήταν καφέ υγρά και μου λέει αίμα είναι κ αυτά πουλάκι μου 😂

Σουπεεεεεεεεεερ!!!! Μπραβο!!! Με το καλο για τον υπέρηχο!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Δεν τους παίρνεις Εσυ;;;άντε. Πολύ άργησαν

Φοβάμαι να παρω…όπως δεν έκανα και τεστ έτσι κάθομαι μοιρολατρικά και περιμένω…άλλωστε όσο δεν ξέρω υπάρχει ελπίδα. Αλλά ναι μια ώρα το πολύ θα περιμένω. Είναι και λίγο αφύσικο ότι έχουν αργήσει τόσο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Στο τελευταίο λέει 1-2 (βδομαδες απ τη σύλληψη). Εγώ ημουν 7 ημερών από ετ με βλαστοκυστες. Σ Ευχαριστω πολύ ❤️

Αχαχαχαχχαχ τι χαζή είμαι δεν είχα προσέξει ότι ήσουν τόσο κοντά από την εμβρυομεταφορά, ε αφού είναι τόσο νωρίς και έχεις πάνω από 5 είσαι έγκυος για τα καλά κοπέλα μου καλό αποτέλεσμα για το απόγευμα 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

 

Ναι μωρέ τα ξέρω.

Για αυτό σε έναν ιδανικό κόσμο θα ήθελα να με κοιμήσουν στην ΕΤ και να με ξυπνήσουν στην γέννα!!!

Πω πω θα ήταν ότι καλύτερο!!!! Πόση ψυχική ηρεμία θα κερδίζαμε θεε μου!!

Αχ μακάρι να ήταν όλα τόσα εύκολα! Δεν μας φτάνουν οι στεναχώριες της καθημερινότητας έχουμε και τις στεναχώριες που θέλουμε να δώσουμε την αγάπη μας και όλα τα είναι μας σε ένα δικό μας πλασματάκι. Να δημιουργήσουμε οικογένεια και να υπάρχει και συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Φοβάμαι να παρω…όπως δεν έκανα και τεστ έτσι κάθομαι μοιρολατρικά και περιμένω…άλλωστε όσο δεν ξέρω υπάρχει ελπίδα. Αλλά ναι μια ώρα το πολύ θα περιμένω. Είναι και λίγο αφύσικο ότι έχουν αργήσει τόσο…

Δεν ειναι αφύσικο. Εγώ στην προηγούμενη την έκανα 7 το πρωι και μου την στείλανε στις 4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όλα βαίνουν υπέροχα! Μην μου πεις πως θα κάνεις κ άλλα χοριακή;;; Έλεος! 🤪

Πότε πας για υπέρηχο σου είπε;

😂😂😂 Ρε δεν θέλω αλληηηη και ο γιατρός μου είπε να κάνω την άλλη Παρασκευή και να με δει μετά για υπέρηχο.. Όμως υποψιάζομαι ότι θα είναι εκτός κ σου λέει ας κάνουμε τουλάχιστον χοριακή!!! Έλεος αυτό λέω κ εγω αγαπημένη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Φοβάμαι να παρω…όπως δεν έκανα και τεστ έτσι κάθομαι μοιρολατρικά και περιμένω…άλλωστε όσο δεν ξέρω υπάρχει ελπίδα. Αλλά ναι μια ώρα το πολύ θα περιμένω. Είναι και λίγο αφύσικο ότι έχουν αργήσει τόσο…

Μέχρι τις 16:00 θα σε έχουν πάρει γιατί μετά φεύγουν οι μαίες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

😂😂😂 Ρε δεν θέλω αλληηηη και ο γιατρός μου είπε να κάνω την άλλη Παρασκευή και να με δει μετά για υπέρηχο.. Όμως υποψιάζομαι ότι θα είναι εκτός κ σου λέει ας κάνουμε τουλάχιστον χοριακή!!! Έλεος αυτό λέω κ εγω αγαπημένη.. 

Πλάκα μου κάνεις;;; Μα δεν έχει νόημα τώρα πια να κάνεις άλλη! Το πράγμα έδειξε από την αρχή! Αυτός έτσι όπως το πάει θα σου κάνει απευθείας αυχενική! 😜😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@Apol μπράβο κορίτσι μου. Με το καλό ο υπέρηχος τώρα 😍😍😍

Έλενα μου σε ευχαριστώ, τώρα διάβασα τα δικά σου, ας μην απογοητευομαστε αγαπημένη μου, ας περιμένουμε και το άλλο εργαστήριο να δούμε τι θα βγάλει.. Υπομονή λέξη πολλή δύσκολη αλλά τι να κανουμε.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Πλάκα μου κάνεις;;; Μα δεν έχει νόημα τώρα πια να κάνεις άλλη! Το πράγμα έδειξε από την αρχή! Αυτός έτσι όπως το πάει θα σου κάνει απευθείας αυχενική! 😜😜😜😜

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Τι να κάνω η έρμη μάνα;;;;; εγώ θέλω να δω σάκους να ακούσω καρδούλες δεν αντέχω άλλο ειδικά μετά το αίμα που είδα κ αγχώθηκα τόσο μα τόσο πολύ...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...