Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου διάβασα τι περνάς....λυπάμαι πολύ που ταλαιπωρεισαι ακόμα... Συγνώμη που θα το πω αλλά μήπως υπάρχει περίπτωση να έπιασε το ένα κανονικά και το άλλο να ήταν στη σάλπιγγα επομένως να έγινε η αποβολή και να το καθάρισαν με την απόξεση το ένα αλλά το άλλο να είναι εξωμητριο τώρα ? Έχεις αίμα τώρα ? Έχεις καφέ ? Πονάς ? 

Αν έρθεις στην Αθήνα αν θες πες μου να πας στον γυναικολόγο μου που σου είχα πει μου είχε σώσει τη ζωή με το εξωμητριο το είχε βρει όταν 2 άλλοι προηγούμενοι γιατροι δεν το έβρισκαν ! 

Ελπίζω να μην είναι κάτι και απλά να πέσει η χοριακη σου αύριο και να σταματήσει επιτέλους όλο αυτό ξέρω πόσο ψυχοφθόρο είναι...  Σου στέλνω αγκαλιά ♥️ 

Ευακι μου σε ευχαριστώ πολύ  για την στήριξη.  Έκανα λαπαροσκοπηση μαζί με την αποξεση γίνεται να μη το βλέπανε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευακι μου σε ευχαριστώ πολύ  για την στήριξη.  Έκανα λαπαροσκοπηση μαζί με την αποξεση γίνεται να μη το βλέπανε? 

Τι να πω καρδούλα μου... Λογικά θα το βλέπανε αν ήταν κατι αφού σε άνοιξαν και είδαν τα πάντα μέσα... έχεις δίκιο...

θα κάνεις εισαγωγή στο νοσοκομείο να σε παρακολουθούν τώρα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Τι να πω καρδούλα μου... Λογικά θα το βλέπανε αν ήταν κατι αφού σε άνοιξαν και είδαν τα πάντα μέσα... έχεις δίκιο...

θα κάνεις εισαγωγή στο νοσοκομείο να σε παρακολουθούν τώρα ? 

Με παρακολουθεί η γυναικολόγος μου.  Θέλανε στο νοσοκομείο να κάνω αποξεση πάλι.  Πράγμα που δεν καταλαβαίνω. 

Δεν έχω αίμα, ούτε πόνο  κάτι τσιμπήματα μόνο που κ που

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σου κάνει ο τωρινός γιατρός υπέρηχο τη 2η μέρα? Εμένα όχι, μου ζητάει μόνο οιστραδιολη, fsh και prg. 

Καλημερα όχι εγραψα ότι να ναι γιατί καποιος νύσταζε εχθες😎😎

Εξετασεις 2η μέρα περιόδου κ υπερηχο την 8η κάνω στον τελευταίο γιατρό.

οι υπόλοιποι που δεν έκαναν αιματολογικές έκαναν 2η μέρα υπερηχο.

Φιλια στα σπορακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου διάβασα τι περνάς....λυπάμαι πολύ που ταλαιπωρεισαι ακόμα... Συγνώμη που θα το πω αλλά μήπως υπάρχει περίπτωση να έπιασε το ένα κανονικά και το άλλο να ήταν στη σάλπιγγα επομένως να έγινε η αποβολή και να το καθάρισαν με την απόξεση το ένα αλλά το άλλο να είναι εξωμητριο τώρα ? Έχεις αίμα τώρα ? Έχεις καφέ ? Πονάς ? 

Αν έρθεις στην Αθήνα αν θες πες μου να πας στον γυναικολόγο μου που σου είχα πει μου είχε σώσει τη ζωή με το εξωμητριο το είχε βρει όταν 2 άλλοι προηγούμενοι γιατροι δεν το έβρισκαν ! 

Ελπίζω να μην είναι κάτι και απλά να πέσει η χοριακη σου αύριο και να σταματήσει επιτέλους όλο αυτό ξέρω πόσο ψυχοφθόρο είναι...  Σου στέλνω αγκαλιά ♥️ 

Δεν το έβρισκαν με υπερηχο εννοείς Ευακι;

Μπορεί δηλαδή κ στην @Παρασκευαιδουνα μην το εντοπίζουν ακόμα και με λαπαροσκόπηση;;

Καμερα δεν μπαίνει;

Ρε μήπως εξ αρχής νομίζανε ότι είναι ένα; Και δεν έδωσαν βάση σε δεύτερο σάκο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν το έβρισκαν με υπερηχο εννοείς Ευακι;

Μπορεί δηλαδή κ στην @Παρασκευαιδουνα μην το εντοπίζουν ακόμα και με λαπαροσκόπηση;;

Καμερα δεν μπαίνει;

Ρε μήπως εξ αρχής νομίζανε ότι είναι ένα; Και δεν έδωσαν βάση σε δεύτερο σάκο;

Και σε λαπαροσκοπηση να μη το δουν?? 🤔κάμερα μπήκε υπάρχει και βίντεο και φωτογραφίες.  Ανατρέξαμε πάλι να τα δούμε.  Και δεν μου είπαν να ξανακάνω λαπαροσκοπηση αλλά αποξεση (εξωμητριο αν είναι τι σχέσει έχει η αποξεση? )

Διαβάζω πάλι τις εξετάσεις και βλέπω την Παρασκευή το ενδομήτριο μου ήταν 8 πως γίνεται αυτό? Μετά από 11 μερες απ την αποξεση ποσο είναι το ενδομήτριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Υπερηχο δεν βλέπουν τίποτα το περίεργο συγκεκριμένα σε λίγες μέρες θα έχω και ωορρηξία.  

Μαγνητική δεν κανανε , υστεροσκοπιση δεν κανανε .. το μόνο ελα να κάνουμε αποξεση .. 😰 δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.  Θα δω μέχρι το άλλο σκ αλλιώς θα έρθω Ελλάδα. 

Εγώ έπαιρνα χάπι για δυο μέρες cytotec και μηδένιζε η χοριακη γιατί σου έκαναν απόξεση δεν κατάλαβα σε τόσο μικρή εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εγώ έπαιρνα χάπι για δυο μέρες cytotec και μηδένιζε η χοριακη γιατί σου έκαναν απόξεση δεν κατάλαβα σε τόσο μικρή εβδομάδα.

Το ότι θέλουν να με ξανακάνουν; 🤔 είχε φτάσει 1000+ αλλά μετά έπεσε στο 400 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το ότι θέλουν να με ξανακάνουν; 🤔 είχε φτάσει 1000+ αλλά μετά έπεσε στο 400 

Αγαπη προφανώς κάποιος έχει κάνει λάθος την δουλειά του 

Αυτος που σε άνοιξε;Αυτός που μετράει το αίμα;Δεν ξέρω πάντως κάποιος κάτι κάνει λάθος δεν μπορεί να ανεβαίνει η χοριακη χωρίς να υπάρχει κάτι. 
Εχω κάνει 2 αποξεσεις με επιβεβαιωμένη ενδομήτριο κύηση είδαμε σάκο κανονικά πηρα κ τις δυο φορές τα χαπάκια που λέει το Κατερινακι σε δυο ώρες είχα αίμα χωρίς πόνο κ έμπαινα για απόξεση στα καπάκια.

Στην πρώτη κύηση που έφτασε έως 10η εβδομάδα η χοριακη μηδένισε 30 μέρες μετά το χειρουργείο και 40 μέρες μετά περίπου αδιαθέτησα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το ότι θέλουν να με ξανακάνουν; 🤔 είχε φτάσει 1000+ αλλά μετά έπεσε στο 400 

Πάρε έκει ένα χάπι να φύγει ότι έχει μείνει εγώ άκουγα για απόξεση και έφευγα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και σε λαπαροσκοπηση να μη το δουν?? 🤔κάμερα μπήκε υπάρχει και βίντεο και φωτογραφίες.  Ανατρέξαμε πάλι να τα δούμε.  Και δεν μου είπαν να ξανακάνω λαπαροσκοπηση αλλά αποξεση (εξωμητριο αν είναι τι σχέσει έχει η αποξεση? )

Διαβάζω πάλι τις εξετάσεις και βλέπω την Παρασκευή το ενδομήτριο μου ήταν 8 πως γίνεται αυτό? Μετά από 11 μερες απ την αποξεση ποσο είναι το ενδομήτριο; 

Προφανώς δεν αποβλήθηκε το ενδομήτριο συμβαίνει αυτό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αγαπη προφανώς κάποιος έχει κάνει λάθος την δουλειά του 

Αυτος που σε άνοιξε;Αυτός που μετράει το αίμα;Δεν ξέρω πάντως κάποιος κάτι κάνει λάθος δεν μπορεί να ανεβαίνει η χοριακη χωρίς να υπάρχει κάτι. 
Εχω κάνει 2 αποξεσεις με επιβεβαιωμένη ενδομήτριο κύηση είδαμε σάκο κανονικά πηρα κ τις δυο φορές τα χαπάκια που λέει το Κατερινακι σε δυο ώρες είχα αίμα χωρίς πόνο κ έμπαινα για απόξεση στα καπάκια.

Στην πρώτη κύηση που έφτασε έως 10η εβδομάδα η χοριακη μηδένισε 30 μέρες μετά το χειρουργείο και 40 μέρες μετά περίπου αδιαθέτησα

 

Οι χορικες είναι σωστές γιατί τις μετράμε σε 2 εργαστήρια. 

Υποψιάζομαι τώρα δεν έγινε σωστά η αποξεση το πήραν γραμμή απ το ενδομήτριο  8mm τόσο νωρίς δεν παίζει και σιγά μη το παραδεχτούν για αυτο θελαν να με ξαναχωσουν.  Θα μιλήσω τη Δευτέρα με τη γυναικολόγο για αυτά τα χαπια τα ξέρουν είναι γερμανικά δεν γίνεται να μη τα ξέρουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Προφανώς δεν αποβλήθηκε το ενδομήτριο συμβαίνει αυτό .

Με αποξεση λογικά δε θα έπρεπε να αποβάλλεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Λυπάμαι πολύ.Το έχω νιώσει πολλές φορες αλλά δεν το βάζουμε κάτω. Βλαστοκυστες έβαλες ;που εντοπίζεται το πρόβλημα ;

Ναι, 2 βλαστοκύστες έβαλα. Το πρόβλημα μας ήταν το σπέρμα, το οποίο όμως έφτασε στα φυσιολογικά επίπεδα με την αγωγή. Δεν έχουμε εντοπίσει κάποιο άλλο θέμα ως τώρα. Ο Μ. μου είπε χθες πως δεν το περίμενε αυτό το αποτέλεσμα. Θα το συζητήσει και με τους άλλους γιατρούς και το εμβρυολογικό για να δούμε τι μπορεί να έφταιξε και πως θα κινηθούμε στη συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Με αποξεση λογικά δε θα έπρεπε να αποβάλλεται? 

Ναι έπρεπε αφού σε καθαρίζουν .Ακριβώς κάποιος δεν έκανε σωστά την δουλειά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου τι Γολγοθάς είναι αυτός τώρα????? Να ρωτήσω κάτι όταν έκανες λαπαροσκόπηση και σου έκαναν αποξηση σημαίνει ότι το βρήκαν το έμβρυο σωστά????? Το βίντεο το έδειξες σε άλλο γιατρό????? Κάτι δεν πάει καλά σίγουρα πάντως....η που δεν βρήκαν το άλλο η που δεν σε καθάρισαν καλά..... μήπως να πας σε άλλον γιατρό υπάρχει τέτοια δυνατότητα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα, βάλαμε και τα δυο εμβρυακια και είπαν ότι είχαν προχωρήσει κι άλλο σήμερα και ότι είναι πολύ καλής ποιότητας. Τώρα την έπεσα στον καναπέ και έχω μια ανακατωσούρα από τη μέθη αλλά όλα καλά. Μακάρι να είναι καποιο από τα δυο το τυχερό  μας!

Καλημερα, ευχομαι να ειναι αυτα που θα χαρισουν το μωρακι σου. Με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΠαρασκευαιδουπΠαρασκευαιδου πόσο πολύ λυπάμαι κοριτσάκι μου...και νευριαζω παράλληλα. Προφανώς δεν έκαναν σωστά τη δουλειά τους. Ίσως όντως να υπάρχει δεύτερο. Κρίμα πραγματικά να ταλαιπωρείσαι έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μάλλον θα έχει κάποια περίεργη κλήση η μήτρα σου και θα είναι δύσκολο να μπει το σωληνάκι .Εγώ τον κολποδιαστολεα δεν τον μπορώ καθόλου αλλα τι να κάνουμε όλα τα δεχόμαστε .

Αυτος ειναι ο κολποδιαστολεας που βαζουν κ στο τεστ παπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, 2 βλαστοκύστες έβαλα. Το πρόβλημα μας ήταν το σπέρμα, το οποίο όμως έφτασε στα φυσιολογικά επίπεδα με την αγωγή. Δεν έχουμε εντοπίσει κάποιο άλλο θέμα ως τώρα. Ο Μ. μου είπε χθες πως δεν το περίμενε αυτό το αποτέλεσμα. Θα το συζητήσει και με τους άλλους γιατρούς και το εμβρυολογικό για να δούμε τι μπορεί να έφταιξε και πως θα κινηθούμε στη συνέχεια.

Συμβουλή επειδή παλεύω με το σπερμα χρονια

Σε όλες τις προσπάθειες μας η ανάλυση σπέρματος στο κέντρο εξωσωματικής που ήμασταν  ήταν σούπερ τόσο που δεν το πιστεύαμε κ ήταν κ οι τιμές ίδιες καθε μα καθε φορά γεγονός που μας προβλημάτισε γιατί μωρό δεν είχαμε στο τέλος.

Πλεον δεν δίνω σημασία στην ανάλυση του σπέρματος στα κεντρα παρά μόνο στην αξιολόγηση των εμβρύων μετά την γονιμοποίηση. Και εμπιστευόμαστε πλέον εξετάσεις σπέρματος είτε από δημόσιο είτε από τον Λυμπεροπουλο πχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αυτος ειναι ο κολποδιαστολεας που βαζουν κ στο τεστ παπ;

Ναι ο ίδιος είναι δεν νομίζω ότι διαφέρει 

Εχω κάνει τεστ ΠΑΠ σε ιδιώτες έχω κάνει ΕΤ (4) έχω κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού και σε ιδιωτικό κ σε Δημόσιο ο ίδιος ήταν μια ενόχληση υπάρχει όσο να πεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Με αποξεση λογικά δε θα έπρεπε να αποβάλλεται? 

Ναι αν έχει γίνει σωστα η απόξεση βέβαια 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αυτος ειναι ο κολποδιαστολεας που βαζουν κ στο τεστ παπ;

Εδώ μια εντύπωση ότι δεν είναι ίδιος. Εμένα στο τεστ παπ δεν με ενοχλεί ο κολποδιαστολεας, με ενοχλεί όμως πάρα πολύ στην σαλπιγγογραφια, στην ωοληψια και στην ετ. Οπότε υποψιάζομαι ότι είναι διαφορετικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εδώ μια εντύπωση ότι δεν είναι ίδιος. Εμένα στο τεστ παπ δεν με ενοχλεί ο κολποδιαστολεας, με ενοχλεί όμως πάρα πολύ στην σαλπιγγογραφια, στην ωοληψια και στην ετ. Οπότε υποψιάζομαι ότι είναι διαφορετικός.

Δεν παίρνω και όρκο αλλά έχει να κάνει με το «χέρι» που τον τοποθετεί και ποσό το σφίγγει γιατί κ εγώ δεν έχω την ίδια ενόχληση κάθε φορα

Οταν τοποθετηθεί βιαστικά κ πιο άγαρμπα υπάρχει ένας πόνος αν υπάρχει κ ανατομικό θέμα φαντάζομαι αυτό γίνεται χειρότερο.

Μιλαω πάντα για τις δικές μου εμπειριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...