Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 🌷

Ξεκινάω και γώ επίσημα!! 🤗 Απο χθες ξεκίνησα με χαπάκια και σήμερα αρχίζω ενεσουλες..τις έχω ένα άγχος αυτές τις ενέσεις αλλά ανυπομονώ κιόλας! Τετάρτη θα πάω για τον πρωτο υπέρηχο και λογικά εκεί γύρω θα ξέρουμε ποτε θα γίνει και η ωοληψια!! 
Θελω πολύ να πάνε όλα καλά! 🙏🙏

Καλή αρχή!! Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, η πρώτη είναι η δυσκολη μετά το χέρι συνηθίζει!! Όλα θα πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,παίρνω utrogestan Ανα 8ωρο κολπικά το πρωινό στις 8 χθες κ σήμερα είδα α πέφτει λιωμένο στην τουαλέτα.. Μετά από μια ώρα που πήγα, άρα τσάμπα πάει το πρωτο;; τι να κάνω να οργανώνω να πηγαίνω τουαλέτα πριν το πάρω;; 😂😂τι άλλο θα κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 🌷

Ξεκινάω και γώ επίσημα!! 🤗 Απο χθες ξεκίνησα με χαπάκια και σήμερα αρχίζω ενεσουλες..τις έχω ένα άγχος αυτές τις ενέσεις αλλά ανυπομονώ κιόλας! Τετάρτη θα πάω για τον πρωτο υπέρηχο και λογικά εκεί γύρω θα ξέρουμε ποτε θα γίνει και η ωοληψια!! 
Θελω πολύ να πάνε όλα καλά! 🙏🙏

Καλημέρα και καλή αρχή..Όλα θα πάνε καλά..

Μην φοβάσαι δεν είναι τίποτα. Η πρώτη κρυάδα είναι η δύσκολη.

Για κάθε ένεση υπάρχουν βιντεάκια στο utube με οδηγίες και την διαδικασία βήμα βήμα.

Πριν την κάνεις ρίξε μια ματιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλημέρα,παίρνω utrogestan Ανα 8ωρο κολπικά το πρωινό στις 8 χθες κ σήμερα είδα α πέφτει λιωμένο στην τουαλέτα.. Μετά από μια ώρα που πήγα, άρα τσάμπα πάει το πρωτο;; τι να κάνω να οργανώνω να πηγαίνω τουαλέτα πριν το πάρω;; 😂😂τι άλλο θα κάνουμε 

Μην αγχώνεσαι αυτό που πρέπει να μείνει μέσα, μένει.

Απώλειες θα έχεις για όσο τα παίρνεις. Είναι νορμάλ.

Μπορείς να κάθεσαι 15 λεπτά μετά την τοποθέτηση για ψυχολογικούς λόγους κυρίως δεν είναι απαραίτητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μην αγχώνεσαι αυτό που πρέπει να μείνει μέσα, μένει.

Απώλειες θα έχεις για όσο τα παίρνεις. Είναι νορμάλ.

Μπορείς να κάθεσαι 15 λεπτά μετά την τοποθέτηση για ψυχολογικούς λόγους κυρίως δεν είναι απαραίτητο.

Μα έχω φάει σκάλωμα τώρα, λέω τι γίνεται.. Ευχαριστώ πολύ! Σε λίγο πάω για το τεστ covid για να είμαι έτοιμη για Δευτέρα! Δηλ συγγνώμη αν μια κοπέλα βγει θετική σταματάει όλη η διαδικασία; δηλ εγώ έκανα αρβεκαπ από 1 Σεπτεμβρίου μέχρι προχθές τόσες ενέσεις τόσα χαπια όλα στο βρόντο;; τι εποχές ζούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Μα έχω φάει σκάλωμα τώρα, λέω τι γίνεται.. Ευχαριστώ πολύ! Σε λίγο πάω για το τεστ covid για να είμαι έτοιμη για Δευτέρα! Δηλ συγγνώμη αν μια κοπέλα βγει θετική σταματάει όλη η διαδικασία; δηλ εγώ έκανα αρβεκαπ από 1 Σεπτεμβρίου μέχρι προχθές τόσες ενέσεις τόσα χαπια όλα στο βρόντο;; τι εποχές ζούμε 

Καλή επιτυχία.

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, δεν ρώτησα ποτέ αλλά το βρίσκω ακραίο να διακόπτουν την διαδικασία μετά από διέγερση.

Στην αρχή της πανδημίας είχα διαβάσει ότι πας σε νοσοκομείο αναφοράς και κάνεις πχ την ωοληψία αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Ρώτησες στο κέντρο σου και σου είπαν ότι διακόπτεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Καλή επιτυχία.

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, δεν ρώτησα ποτέ αλλά το βρίσκω ακραίο να διακόπτουν την διαδικασία μετά από διέγερση.

Στην αρχή της πανδημίας είχα διαβάσει ότι πας σε νοσοκομείο αναφοράς και κάνεις πχ την ωοληψία αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Ρώτησες στο κέντρο σου και σου είπαν ότι διακόπτεται?

Ευχαριστώ πολύ! Όχι όχι δε ρώτησα, απλά τώρα λόγω του ότι θα κάνω σήμερα μου ήρθε σαν απορία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Μα έχω φάει σκάλωμα τώρα, λέω τι γίνεται.. Ευχαριστώ πολύ! Σε λίγο πάω για το τεστ covid για να είμαι έτοιμη για Δευτέρα! Δηλ συγγνώμη αν μια κοπέλα βγει θετική σταματάει όλη η διαδικασία; δηλ εγώ έκανα αρβεκαπ από 1 Σεπτεμβρίου μέχρι προχθές τόσες ενέσεις τόσα χαπια όλα στο βρόντο;; τι εποχές ζούμε 

Αν και δεν μου το είπαν ποτέ ξεκάθαρα δυστυχώς κατάλαβα ότι σταματάνε τη διαδικασία.. δεν νομίζω και να υπάρχει στη Θεσσαλονίκη νοσοκομείο αναφοράς που να κάνει ωοληψιες και ετ οπότε έχουμε και αυτό το άγχος τώρα άστα!! Με το καλό κορίτσι μου η ετ σου..εύχομαι σύντομα να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αν και δεν μου το είπαν ποτέ ξεκάθαρα δυστυχώς κατάλαβα ότι σταματάνε τη διαδικασία.. δεν νομίζω και να υπάρχει στη Θεσσαλονίκη νοσοκομείο αναφοράς που να κάνει ωοληψιες και ετ οπότε έχουμε και αυτό το άγχος τώρα άστα!! Με το καλό κορίτσι μου η ετ σου..εύχομαι σύντομα να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!!❤️

Ευχαριστώ πολύ ❤️ ❤️ ❤️ πω πω σαν χθες θυμάμαι τις πρώτες μας συζητήσεις την άνοιξη.. Και δες τώρα!!! Εύχομαι να πάρω τη σκυτάλη από σένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 🌷

Ξεκινάω και γώ επίσημα!! 🤗 Απο χθες ξεκίνησα με χαπάκια και σήμερα αρχίζω ενεσουλες..τις έχω ένα άγχος αυτές τις ενέσεις αλλά ανυπομονώ κιόλας! Τετάρτη θα πάω για τον πρωτο υπέρηχο και λογικά εκεί γύρω θα ξέρουμε ποτε θα γίνει και η ωοληψια!! 
Θελω πολύ να πάνε όλα καλά! 🙏🙏

Καλή αρχή λοιπόν! Ότι θελεις γράψε μας γιατί σίγουρα θα έχεις διάφορες σκέψεις και αγωνίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ!!! Εύχομαι τα καλύτερα για όλες σας, για όσες προσπαθούν και για όσες έχουν ξεκινήσει ήδη το ταξίδι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα......τι ωραία μέρα είναι αυτή....... κορίτσια πετύχαμε 4 στα 4......4 βλαστοκυστες δύο άριστες 4 ΑΑ και δύο 3ΑΑ....... μακάρι να είναι το μωρό μας μέσα..... 

@Apol όχι δεν πάει στο βροντο η διαδικασία σου κάνουν ωοληψια σε νοσοκομείο αναφοράς....το έχει κάνει ο γιατρός μου σε άλλη περίπτωση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Massa είπε:

 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ!!! Εύχομαι τα καλύτερα για όλες σας, για όσες προσπαθούν και για όσες έχουν ξεκινήσει ήδη το ταξίδι!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!! Όλα θα πάνε καλά... ζήσε το υπέροχο αυτό ταξίδι όσο μπορείς με λιγότερο άγχος για να το απολαύσεις περισσότερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μόλις μίλησα με τον γιατρό τα ίδια μου είπε κ αυτός.

Να κάνω φυσικό ή τροποποιημένο φυσικό (θα εξαρτηθεί από τις ορμονολογικές 2ης μέρας) να μαζέψω άλλη μια βλαστοκύστη κ να τις μεταφέρουμε μαζί.

Εννοειται με picsi πάλι δεν αλλάζει αυτό.

Στον Σφακ. είμαι αυτή τη φορά.

 

Μαυρογατακι είμαστε στον ίδιο γιατρο! Σίγουρα έχουμε καπου συναντηθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα......τι ωραία μέρα είναι αυτή....... κορίτσια πετύχαμε 4 στα 4......4 βλαστοκυστες δύο άριστες 4 ΑΑ και δύο 3ΑΑ....... μακάρι να είναι το μωρό μας μέσα..... 

@Apol όχι δεν πάει στο βροντο η διαδικασία σου κάνουν ωοληψια σε νοσοκομείο αναφοράς....το έχει κάνει ο γιατρός μου σε άλλη περίπτωση.....

Α μάλιστα, να τι μαθαίνουμε!μπράβο κορίτσι μου!!σίγουρα θα ειναι μέσα το μωράκι σας θα το δεις!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Α μάλιστα, να τι μαθαίνουμε!μπράβο κορίτσι μου!!σίγουρα θα ειναι μέσα το μωράκι σας θα το δεις!! ❤️ 

Μακάρι Παναγία μου και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο!!!!! Σύντομα μανούλα!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα......τι ωραία μέρα είναι αυτή....... κορίτσια πετύχαμε 4 στα 4......4 βλαστοκυστες δύο άριστες 4 ΑΑ και δύο 3ΑΑ....... μακάρι να είναι το μωρό μας μέσα..... 

@Apol όχι δεν πάει στο βροντο η διαδικασία σου κάνουν ωοληψια σε νοσοκομείο αναφοράς....το έχει κάνει ο γιατρός μου σε άλλη περίπτωση.....

τελειες οι βλαστοκύστες σου! ολα να παν οπως τα εύχεστε και οπως τα θέλετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueocean είπε:

τελειες οι βλαστοκύστες σου! ολα να παν οπως τα εύχεστε και οπως τα θέλετε! 

Σε ευχαριστώ καλή μου!!!!και σε εσένα εύχομαι όλα τα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερώτηση....έχει κάνει καμιά απο σας εξωσωματική σε φυσικό κύκλο? δλδ να πηγαινεις ανα μήνα για ωοληψία χωρίς πολλά φάρμακα? υπάρχει μέγαλη διαφορά στο κόστος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!! Όλα θα πάνε καλά... ζήσε το υπέροχο αυτό ταξίδι όσο μπορείς με λιγότερο άγχος για να το απολαύσεις περισσότερο....

Ευχαριστώ πολύ!!

Τι ωραία τα νέα σου!! Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η blueocean είπε:

ερώτηση....έχει κάνει καμιά απο σας εξωσωματική σε φυσικό κύκλο? δλδ να πηγαινεις ανα μήνα για ωοληψία χωρίς πολλά φάρμακα? υπάρχει μέγαλη διαφορά στο κόστος? 

Εγώ έχω κάνει μια φορά.... χωρίς καθόλου φάρμακα μόνο με οβιτρελ..... θέλει παρακολούθηση στενή όμως......η ωοληψια ήταν πιο οικονομική.... δηλαδή εκεί που πλήρωνα 500 πλήρωσα 300. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα......τι ωραία μέρα είναι αυτή....... κορίτσια πετύχαμε 4 στα 4......4 βλαστοκυστες δύο άριστες 4 ΑΑ και δύο 3ΑΑ....... μακάρι να είναι το μωρό μας μέσα..... 

@Apol όχι δεν πάει στο βροντο η διαδικασία σου κάνουν ωοληψια σε νοσοκομείο αναφοράς....το έχει κάνει ο γιατρός μου σε άλλη περίπτωση.....

Μπραβοοοοο ρε φίλη!!! Άναψε τα βεγγαλικά σου λοιπόν να τα χαρούμε όλες!!!

Σίγουρα είναι το / τα μωρά σας αυτά!! Πίστεψε το και θα γίνει!!

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

ερώτηση....έχει κάνει καμιά απο σας εξωσωματική σε φυσικό κύκλο? δλδ να πηγαινεις ανα μήνα για ωοληψία χωρίς πολλά φάρμακα? υπάρχει μέγαλη διαφορά στο κόστος? 

Καλημέρα!! Εγώ κάνω κάθε μήνα χωρίς καθόλου φάρμακα μόνο Ovitrelle. Πληρώνω την φορά 510€ γιατί κάνω μεθη. 400€ η ωοληψια και τα υπόλοιπα για την μέθη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Μπραβοοοοο ρε φίλη!!! Άναψε τα βεγγαλικά σου λοιπόν να τα χαρούμε όλες!!!

Σίγουρα είναι το / τα μωρά σας αυτά!! Πίστεψε το και θα γίνει!!

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου❤️

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου παρά πολύ!!!!!!! Έχω τρελαθεί από την χαρά μου!!! Το πιστεύω αλήθεια αυτή την φορά θα τα καταφέρουμε δεν γίνεται!!!!!! Όλες θα τα καταφέρουμε άλλωστε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μαυρογατακι είμαστε στον ίδιο γιατρο! Σίγουρα έχουμε καπου συναντηθεί!

Τώρα μας έκανα εικόνα μέσα στον χαμό να φωνάζω εγώ @Lucia79με φωνή δυνατή και εσύ BlackCat και να τρέχουμε σε slow motion η μία προς την άλλη, τρελλές!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ε και όλο κάποια "σιωπηλή" που διαβάζει αλλά ντρέπεται θα πεταχτεί και θα πει ψιθυριστά "Mammyland, mammyland"..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...