Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

@Eva29 είσαι εντελώς τρελή ;θα κανείς τεστ 5η μέρα ; Εγώ σήμερα έχω πονάκια χαμηλά αύριο κανονικά θα ήταν να αδιαθετησω τρέμω μη δω αίμα κάθε φορά την ημέρα που ήταν να αδιαθετησω έβλεπα καφέ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Eva29 είσαι εντελώς τρελή ;θα κανείς τεστ 5η μέρα ; Εγώ σήμερα έχω πονάκια χαμηλά αύριο κανονικά θα ήταν να αδιαθετησω τρέμω μη δω αίμα κάθε φορά την ημέρα που ήταν να αδιαθετησω έβλεπα καφέ .

Χαχαχ βρε κορίτσια βλέπω στο ίντερνετ κάποιες αμερικανίδες που κάνουν τεστ 5η ημέρα και βλέπουν πολύ αχνό ! Για αυτό μου μπήκε η ιδέα ! 🙄

Αλλά έχετε δίκιο θα κρατηθώ...

Κι εγώ έχω πονακια έρχονται και φεύγουν τίποτα άλλο ! 

Υπομονή κορίτσι μου ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Χαχαχ βρε κορίτσια βλέπω στο ίντερνετ κάποιες αμερικανίδες που κάνουν τεστ 5η ημέρα και βλέπουν πολύ αχνό ! Για αυτό μου μπήκε η ιδέα ! 🙄

Αλλά έχετε δίκιο θα κρατηθώ...

Κι εγώ έχω πονακια έρχονται και φεύγουν τίποτα άλλο ! 

Υπομονή κορίτσι μου ♥️🙏

Κοιτά μου έχει τύχει κοπέλα εδώ από το φορούμ να έχει κάνει και είχε φανεί η γραμμή πολύ άχνη και είχε δίδυμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Χαχαχ βρε κορίτσια βλέπω στο ίντερνετ κάποιες αμερικανίδες που κάνουν τεστ 5η ημέρα και βλέπουν πολύ αχνό ! Για αυτό μου μπήκε η ιδέα ! 🙄

Αλλά έχετε δίκιο θα κρατηθώ...

Κι εγώ έχω πονακια έρχονται και φεύγουν τίποτα άλλο ! 

Υπομονή κορίτσι μου ♥️🙏

Δεν ξέρω τι κάνουν οι αμερικανίδες πάντως Την προηγούμενη φορά εγώ είχα κάνει τεστακι 8 μέρες μετά την ετ, μια μέρα πριν κάνω χοριακη δηλαδή, και όντως έδειξε σωστα αλλά ήταν αχνό, και την άλλη μέρα η χοριακη 200.. για να ήταν αχνό με τόση χοριακη δεν θα έδειχνε νομίζω στις 5 μέρες και θα έκλαιγα σαν τη χαζη.. είναι ρίσκο.. τα πονακια έρχονται και φεύγουν όντως και σε μένα έτσι ήταν και είναι ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Eva29 είσαι εντελώς τρελή ;θα κανείς τεστ 5η μέρα ; Εγώ σήμερα έχω πονάκια χαμηλά αύριο κανονικά θα ήταν να αδιαθετησω τρέμω μη δω αίμα κάθε φορά την ημέρα που ήταν να αδιαθετησω έβλεπα καφέ .

δλδ παρολα τα φαρμακα και τις ορμονες η περίοδος ερχεται κανονικα? γιατι αμα ειναι ετσι να πανηγυριζω απο τωρα. θυμαμαι απο τις αλλες φορες οτι οταν σταματουσα τα φαρμακα ερχοταν η περιοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueocean είπε:

δλδ παρολα τα φαρμακα και τις ορμονες η περίοδος ερχεται κανονικα? γιατι αμα ειναι ετσι να πανηγυριζω απο τωρα. θυμαμαι απο τις αλλες φορες οτι οταν σταματουσα τα φαρμακα ερχοταν η περιοδος.

Δεν μου ερχόταν περίοδος είχα καφέ βλέννες αλλά όχι μια μέρα έβλεπα 2 -3 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και λίγο το απόγευμα έχω σαν εφίδρωση και ανοίγω aircondition καλά πέρα ότι δεν κοιμάμαι .ακούω από άλλες πως φέρνουν τα ουτροτζεσταν υπνηλία εμένα τίποτα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια έκλεισε @Eva29 κάτσε στα αυγά σου κυριολεκτικά.....μην κάνεις κίνηση μέχρι την Κυριακή σε έφαγα..... @blueocean καλή επιτυχία για αύριο.....με θετικό αποτέλεσμα κορίτσι μου✌️✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Τέλεια έκλεισε @Eva29 κάτσε στα αυγά σου κυριολεκτικά.....μην κάνεις κίνηση μέχρι την Κυριακή σε έφαγα..... @blueocean καλή επιτυχία για αύριο.....με θετικό αποτέλεσμα κορίτσι μου✌️✌️✌️✌️

Με πείσατε όλες 😘😘😘 θα κρατηθώ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και λίγο το απόγευμα έχω σαν εφίδρωση και ανοίγω aircondition καλά πέρα ότι δεν κοιμάμαι .ακούω από άλλες πως φέρνουν τα ουτροτζεσταν υπνηλία εμένα τίποτα .

Κι εγώ ζεσταίνομαι συνέχεια είμαι με air-condition και επίσης δεν νυσταζω... Ίσα ίσα ξενυχτάω θα έλεγα.... Από το άγχος ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Τέλεια έκλεισε @Eva29 κάτσε στα αυγά σου κυριολεκτικά.....μην κάνεις κίνηση μέχρι την Κυριακή σε έφαγα..... @blueocean καλή επιτυχία για αύριο.....με θετικό αποτέλεσμα κορίτσι μου✌️✌️✌️✌️

😘♥️♥️😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rouseva είπε:

🤗

Εντωμεταξυ κ εγώ τώρα τα λέω...Μόλις έρθει η ώρα μου κ μένα...Μισή μέρα καθυστέρηση είχα κ έτρεχα για τεστ κ διάβαζα για πρωιμα συμπτωματα😌

Εσύ τι έκανες τελικά με την δουλειά σου?

Έχω ΚΑΙ αυτό το άγχος🤷

Και στο πρωτο το παιδάκι μου αλλά και τώρα δεν είχα τίποτα.  Οπότε δεν ψάχνουμε για συμπτώματα. Είμαι άρρωστη γραμμή γτ πηγαίνω και για υπερηχους λόγο του αίματος ευτυχως δεν έχω πλέον . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueocean είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μολις εχω νέα το πρωί θα ενημερώσω!!! Η Παναγία να βοηθήσει!

Καλή επιτυχία  .. όλα καλά θα πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Χαχαχ βρε κορίτσια βλέπω στο ίντερνετ κάποιες αμερικανίδες που κάνουν τεστ 5η ημέρα και βλέπουν πολύ αχνό ! Για αυτό μου μπήκε η ιδέα ! 🙄

Αλλά έχετε δίκιο θα κρατηθώ...

Κι εγώ έχω πονακια έρχονται και φεύγουν τίποτα άλλο ! 

Υπομονή κορίτσι μου ♥️🙏

Καοβεγω έβλεπα...μάλιστα πήρα και τα ίδια τεστ τρομάρα μου χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 ασε και το άλλο... 

Πες ότι κάνεις τεστ πες ότι δείχνει αχνό θετικό.. ξέρεις πόσες εβδομάδες θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να δεις κατι? 

εγώ είδα την Κυριακή σε ενα απ τα καλύτερα μηχανήματα που υπάρχουν στην κλινική αλλιώς δεν θα βλέπαμε.  Σήμερα σε πληροφορίες δεν είδαμε στο κέντρο έκανα χοριακη και διπλασιαστηκε κανονικα οπότε περιμένω μια εβδομάδα ακόμα.  

Για πες μου τελικά μήπως θα έλεγες ας το μάθω στην ώρα του μετά να μην έχω τόσο χρόνο να περιμένω? 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Eva29 ασε και το άλλο... 

Πες ότι κάνεις τεστ πες ότι δείχνει αχνό θετικό.. ξέρεις πόσες εβδομάδες θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να δεις κατι? 

εγώ είδα την Κυριακή σε ενα απ τα καλύτερα μηχανήματα που υπάρχουν στην κλινική αλλιώς δεν θα βλέπαμε.  Σήμερα σε πληροφορίες δεν είδαμε στο κέντρο έκανα χοριακη και διπλασιαστηκε κανονικα οπότε περιμένω μια εβδομάδα ακόμα.  

Για πες μου τελικά μήπως θα έλεγες ας το μάθω στην ώρα του μετά να μην έχω τόσο χρόνο να περιμένω? 🤔

Τέλεια κορίτσι μου που διπλασιάστηκε !! Άντε να ηρεμήσεις και εσύ και να αρχίσεις να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου.... ♥️😘

Ναι μωρέ το ξέρω... Έχεις δίκιο... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα είναι...  Θα περιμένω λίγο ακόμα... Θα δούμε 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

Καλημέρα σας....δυστυχώς δεν πήρα καλα νέα είναι αρνητικό. Αυριο θα κάνω τη χοριακή απλά για επιβεβαίωση.

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ θα σου πρότεινα να κανεις σήμερα χοριακη. Υπάρχει περιπτωση απλά να είναι πολύ χαμηλή κ να μην την εντοπίζει το τεστ εγκυμοσύνης.Είμαστε εδω για ότι χρειαστείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueocean είπε:

Καλημέρα σας....δυστυχώς δεν πήρα καλα νέα είναι αρνητικό. Αυριο θα κάνω τη χοριακή απλά για επιβεβαίωση.

 Και εμένα το τεστ ήταν αρνητικό και η χοριακη θετική :-)

το τεστ έδειξε όταν έφτασε 127 ! Οπότε πάνε αύριο για χοριακη ή και σήμερα για να σου φύγει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueocean είπε:

Καλημέρα σας....δυστυχώς δεν πήρα καλα νέα είναι αρνητικό. Αυριο θα κάνω τη χοριακή απλά για επιβεβαίωση.

Καλημερα, κανε κ μια χοριακη βρε παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueocean είπε:

Καλημέρα σας....δυστυχώς δεν πήρα καλα νέα είναι αρνητικό. Αυριο θα κάνω τη χοριακή απλά για επιβεβαίωση.

Καλημέρα κορίτσι μου ! Κάνε και χοριακη και σήμερα αν μπορείς μη το έχεις και σε τρώει όλη μέρα γιατί μπορεί να είναι θετική! Τα τεστ είναι τεστ μπορεί για χψ λόγο να μην έδειξε και να ήταν λάθος ! 

Σου στέλνω μεγάλη μεγάλη αγκαλιά ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις  μελλουσες μανούλες ! Γράφω πρώτη φορά στο φόρουμ, είμαι στην 4 η εβδομάδα κυήσεως μετά από εξωσωματική ! Την Κυριακή είχα αιμορραγία που με άγχωσε παρά πολύ ! Δευτερα πήγαμε για υπέρηχο είδαμε διό σάκους , ο ένας όμως είχε λίγο αίμα ! Χτες το βράδυ στο σκούπισμα είχα πάλι καφέ κ ελάχιστο αίμα ! Έχω πανικοβληθεί και δεν μπορώ να ηρεμήσω … πάω τουαλέτα κ με τρόμο βλέπω το χαρτι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueocean είπε:

Καλημέρα σας....δυστυχώς δεν πήρα καλα νέα είναι αρνητικό. Αυριο θα κάνω τη χοριακή απλά για επιβεβαίωση.

Όχι ρε γαμωτο με το που ξύπνησα λέω θα μπω να δω και κάτι ευχάριστο .αν είχες πάρει τεστ πρώιμης ανίχνευσης ΔΥστηχως δεν κάνουν λάθος αν είχες από τα υπόλοιπα είναι πολύ πιθανό .Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η evaki33 είπε:

 

Ευχομαι το ίδιο για όλες!

@Luna777 θα συμφωνησω μαζί σου...εγω είμαι vegeterian και από τότε που έγινα όλα έχουν καλυτερέυσει.  τώρα στο θέμα των γαλακτοκομικών δυστυχώς είμαι λάτρης των τυριών και είναι αδύνατο σχεδόν να τα κόψω αλλά έχω κόψει το γαλα.

@kk88 πες μας νέα όλα καλα?

 

Είμαι καινούρια και εγω και αργούν να ανέβουν

Α τέλεια! Πολύ χαίρομαι που υπάρχει κι άλλη χορτοφάγος εδώ 😄  Για το τυρί που λες είχα και εγώ τις αμφιβολίες μου αρχικά αν θα τα καταφέρω. Περιέχει καζείνη που είναι πολύ εθιστική, γι'αυτό στους περισσότερους είναι λίγο δύσκολο στην αρχή. Πλέον μου είναι εντελώς αδιάφορο και μη σου πω με αηδιάζει και λίγο (ιδίως το λιπαρό λιωμένο χαχα).Να φανταστείς ούτε καν υποκατάστατα τυριού δεν τρώω! Βρήκα λυσεις που με ικανοποιούν πλήρως πχ. στα ζυμαρικά διατροφική μαγιά, στην πιτσα μπόλικη σάλτσα ντομάτα, στα τοστ/σάντουιτς κλπ βάζω αβοκάντο, χούμους, πάστα ελιάς ή λιαστή ντομάτα και όλο και κάτι νέο βρίσκω. Μπράβο σου πάντως για την προσπάθεια! Σχετικά με την διατροφη κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, το έχω συζητήσει με τους γιατρούς μου και είναι όλοι θετικοί. Θα ακολουθώ βέβαια και οδηγίες ειδικού διατροφολόγου για να νιώθω πιο σίγουρη. Αν ποτέ χρειαστείς βοήθεια μου λες ελεύθερα!

Πολύ πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι από καρδιάς! Με ένα μωράκι σύντομα στην αγκαλιά σου! 💓  💓  💓

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

@kk88 @BlackCat Μπράβο κορίτσια!!!! Με το καλό να μεγαλώσουν! Και εγώ είμαι αρκετά κοντά σας, 10η μέρα σήμερα με πρωτόκολλο ανταγωνιστών. Την Παρασκευή πάω για ωοληψία. Πάνω από 15 αυγουλάκια έχουμε δει, αλλά είμαι συγκρατημένη να δω πόσα θα είναι ώριμα και πόσα θα γονιμοποιηθούν τελικά. Μεγάλη αγωνία!

Να ρωτήσω και κάτι. Είναι λίγο νωρίς ακόμα, αλλά όλες πάτε για 2 στην εμβρυομεταφορά; Φοβάμαι πολύ τα διδυμάκια για διάφορους λόγους...αλλά με 1 μόνο μειώνεται κατά πολύ η πιθανότητα επιτυχίας.

Καλή επιτυχία για αύριο με το καλό να πάρετε πολλά και ποιοτικά αυγουλάκια.

Δεν έχω συζητήσει με τον νέο γιατρό πόσα θα μεταφέρω η αλήθεια είναι γιατί δεν ξέρω και πόσα θα μείνουν.

Τις δυο φορές που έχω μείνει έγκυος ήταν με ένα μόνο έμβρυο και ήμουν 38 και 39 αντίστοιχα.

Αν έχω δυο θα μεταφέρω σίγουρα δυο, τώρα αν προκύψουν τρία που ηλικιακά μπορώ να τα βάλω θα προβληματιστώ αρκετά η αλήθεια είναι. Αλλά θα το σκεφτώ τότε , θα ρωτήσω και την γνώμη του γιατρού γιατί εξαρτάται και από την ποιότητα κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...