Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 28/8/2021 at 1:31 ΜΜ, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου !!! Μας έλειψες !! Χαίρομαι πολύ που πάνε όλα σουπερ !! Με το καλό η αυχενική ! Πες μας όταν θα κλείσεις ραντεβού! Εμενα έχει έρθει περίοδος συνεχίζω αβερκαπ για καταστολή ωορρηξίας (μη μας κάνει καμία έκπληξη γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο) και τη Δευτέρα θα πάω για υπέρυχο να με δει να μου πει ποτέ θα ξεκινήσω οιστραδιόλη. Τη Δευτέρα θα είναι 5η μέρα του κύκλου... Δεν έχω ιδέα πότε θα κάνουμε εμβρυομεταφορα θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα... μετράω τις μέρες σαν τους φυλακισμένους, μόνο αυτό σκέφτομαι! Μου δίνετε όλες εσείς κουράγιο και δύναμη που λέμε τα νέα μας ! Ευτυχώς υπάρχει και αυτό το γκρουπακι ! ♥️🥰

 

Εντωμεταξύ μόλις μέτρησα αν κάνεις μετά από 14 μέρες τότε θα κάνουμε μαζί... 06.09 απίστευτο??? Αντε αύριο και εγώ έχω υπερηχο οπότε παμε να μάθουμε τα νεακια μας χαχαχα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2021 at 1:49 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Ω κορίτσι πόσο χαίρομαι!! Μεγαλώνετε και πλησιάζει η αυχενική.. τέλεια θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα!!

Εμένα μου έβαλε πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη..να δούμε τι γίνεται εκεί μέσα..

Τι θα γίνει θα δεις την πιο όμορφη εικόνα μια κουκίδα αλλά ένας έρωτας!! , :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Στην εμβρυομεταφορα κ εμένα απ εξω ήταν ο άντρας μου, είδε τα εμβρυακια σε φωτογραφία στον υπέρηχο!! Ναι εκεί στο κέντρο έκανα κ εγώ τα τεστ covid, σου κάνουν κ καλύτερη τιμη😂 κ δεν σκας κ πότε θα βγουν τα αποτελέσματα!! 

"Θα καθίσεις Απ εξω να τρώς τα νύχια σου" ετσι του είπα μόλις είδα το μήνυμα σου αχχαχαχα 

Αμ αυτό με κάτι έξτρα τιμές που το πάμε? Τώρα που μου το θύμησες θα ερθεξ σίγουρα έξτρα για κορβιτ αποστείρωση..θα πάω την Δευτέρα να πάρω και το αντισηπτικό που λέγαμε χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι αυτό ο καθετήρας που λέτε είναι σαν της σπερματενχυσης? Αν ναι εγώ δεν ένιωθα τίποτα. Αναίσθητο όπως πάντα μόνο τις ενέσεις δεν θέλω να βλέπω (και εκει δεν πονάω είναι στο μυαλό μου απλα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να ρωτήσω κάτι αυτό ο καθετήρας που λέτε είναι σαν της σπερματενχυσης? Αν ναι εγώ δεν ένιωθα τίποτα. Αναίσθητο όπως πάντα μόνο τις ενέσεις δεν θέλω να βλέπω (και εκει δεν πονάω είναι στο μυαλό μου απλα) 

Έλα κορίτσι μου!!!! Περίπου σαν και αυτόν είναι...... καλέ δεν θα καταλάβεις πότε μπήκε και πότε βγήκε 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έλα κορίτσι μου!!!! Περίπου σαν και αυτόν είναι...... καλέ δεν θα καταλάβεις πότε μπήκε και πότε βγήκε 🤣🤣🤣🤣🤣

  Ανυπομονώ λέμε τότε 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εντωμεταξύ μόλις μέτρησα αν κάνεις μετά από 14 μέρες τότε θα κάνουμε μαζί... 06.09 απίστευτο??? Αντε αύριο και εγώ έχω υπερηχο οπότε παμε να μάθουμε τα νεακια μας χαχαχα :-)

Έλα να μετράμε μαζί τις μέρες κορίτσι μου !! Νιώθουμε την ανυπομονησία στο φουλ τώρα !! Είμαστε στην τελική ευθεία! Εγώ το κόβω να γίνει 14-15 Σεπτεμβρη αν όλα πάνε καλά γιατί από ότι έχω ακούσει από άλλα κορίτσια γίνεται συνήθως 20η-21η ημέρα του κύκλου... Τώρα θα δείξει κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..  θα ήταν υπέροχο να κάναμε μαζί θα μιλάγαμε συνεχώς για τα συμπτώματα μας χαχαχ 😋 αλλά και πάλι θα είμαστε πολύ κοντά στις ημέρες και θα περιμένω να μου δώσεις την τυχερή σκυτάλη μόλις μάθεις τα φανταστικά νέα σου !! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 4:49 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Εγώ θα μείνω μάλλον για ένα μήνα ακόμα με το ερωτηματικό. Σήμερα ήρθε επιτέλους περίοδος (4 μέρες καθυστέρηση μετά την 2η δόση, 9 μερες καθυστέρηση μετά την 1η) αλλά δε θα ξεκινησω τελικά τώρα διέγερση γιατί αποφασίσαμε να πάρουμε επιτέλους και γνώμη ουρολόγου (παρότι ο εξωσωματιστης θεωρούσε τόσο καιρό ότι δεν χρειάζεται μιας και έτσι κι αλλιώς κάνουμε μικρογονιμοποιηση). Οποτε έχουμε ραντεβού την άλλη Παρασκευη και διέγερση θα ξεκινησω καπου 25 Σεπτεμβρίου. Ελπίζω αλλος ένας μήνας να μην έχει φοβερές συνέπειες στα απόθεματα μου. 
@Παρασκευαιδου είδες που όλα καλά πάνε; Μην ανησυχείς, αυτή η φάση είναι η λιγότερο αγχωτική όλης της διαδικασίας οποτε κρατα ενέργεια! 
Οσες έχετε ωοληψια τώρα κοντά: ισχύει ακόμα ότι θέλουν αρνητικό pcr τεστ ε, ακόμα κι αν έχουμε εμβολιαστεί; Δεν έχει αλλάξει κατι μετά το εμβόλιο. 
@Sandyb όλα καλά να πάνε με τον υπέρηχο και να δείτε το μικρό σας!

@Vasiliqueεσυ πως πας διπλή μανούλα; Ξεκουράζεσαι;

Κάνω κ τίποτε άλλο! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 4:49 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Εγώ θα μείνω μάλλον για ένα μήνα ακόμα με το ερωτηματικό. Σήμερα ήρθε επιτέλους περίοδος (4 μέρες καθυστέρηση μετά την 2η δόση, 9 μερες καθυστέρηση μετά την 1η) αλλά δε θα ξεκινησω τελικά τώρα διέγερση γιατί αποφασίσαμε να πάρουμε επιτέλους και γνώμη ουρολόγου (παρότι ο εξωσωματιστης θεωρούσε τόσο καιρό ότι δεν χρειάζεται μιας και έτσι κι αλλιώς κάνουμε μικρογονιμοποιηση). Οποτε έχουμε ραντεβού την άλλη Παρασκευη και διέγερση θα ξεκινησω καπου 25 Σεπτεμβρίου. Ελπίζω αλλος ένας μήνας να μην έχει φοβερές συνέπειες στα απόθεματα μου. 
@Παρασκευαιδου είδες που όλα καλά πάνε; Μην ανησυχείς, αυτή η φάση είναι η λιγότερο αγχωτική όλης της διαδικασίας οποτε κρατα ενέργεια! 
Οσες έχετε ωοληψια τώρα κοντά: ισχύει ακόμα ότι θέλουν αρνητικό pcr τεστ ε, ακόμα κι αν έχουμε εμβολιαστεί; Δεν έχει αλλάξει κατι μετά το εμβόλιο. 
@Sandyb όλα καλά να πάνε με τον υπέρηχο και να δείτε το μικρό σας!

@Vasiliqueεσυ πως πας διπλή μανούλα; Ξεκουράζεσαι;

Καλησπέρα!! Εμείς που έχουμε σοβαρο θέμα με το σπέρμα, 1% φυσιολογικές μορφές και  12-15 εκ. αριθμός και 18% κινητικότητα κάναμε μικρογονιμοποιηση. Είχαμε πάει σε ουρολόγο δεν βγάλαμε άκρη βέβαια δεν ήταν και καλός ούτε εξειδικευμένος. Ο εξωσωματιστης μας είχε πει να μην πάμε καν εμείς πήγαμε χωρίς να το πούμε στον εξωσωματιστη γιατί δεν θέλαμε να του δείξουμε ότι τον αμφισβητούμε. Κάναμε μικρογονιμοποιηση και ευτυχώς είχαμε 8 βλαστοκυστες από τα 15 ωάρια. Οπότε ναι πιστεύω μέχρι τώρα πως με την μικρογονιμοποιηση ξεπερνιέται το θέμα όπως μας είπε και ο εξωσωματιστης. Βέβαια δεν έχουμε κάνει ακόμα εμβρυομεταφορα ούτε είναι ελεγμένα τα έμβρυα να δούμε αν είναι υγιή. Ελπίζω όλα να πάνε καλά ! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και από μένα! Εμείς τελικά καταφέραμε να στείλουμε 2 βλαστοκυστες για προεμφυτευτικο.. Τώρα υπομονή, προσευχή και πίστη μέχρι τα αποτελέσματα.. Μακάρι να είναι καλές.. Όποια έκανε προεμφυτευτικο πόσες μέρες περίμενε? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα! Εμείς τελικά καταφέραμε να στείλουμε 2 βλαστοκυστες για προεμφυτευτικο.. Τώρα υπομονή, προσευχή και πίστη μέχρι τα αποτελέσματα.. Μακάρι να είναι καλές.. Όποια έκανε προεμφυτευτικο πόσες μέρες περίμενε? 

 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου ! Υπομονή και πίστη τώρα ! 🤍🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα! Εμείς τελικά καταφέραμε να στείλουμε 2 βλαστοκυστες για προεμφυτευτικο.. Τώρα υπομονή, προσευχή και πίστη μέχρι τα αποτελέσματα.. Μακάρι να είναι καλές.. Όποια έκανε προεμφυτευτικο πόσες μέρες περίμενε? 

 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι! Εύχομαι τα καλύτερα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς που έχουμε σοβαρο θέμα με το σπέρμα, 1% φυσιολογικές μορφές και  12-15 εκ. αριθμός και 18% κινητικότητα κάναμε μικρογονιμοποιηση. Είχαμε πάει σε ουρολόγο δεν βγάλαμε άκρη βέβαια δεν ήταν και καλός ούτε εξειδικευμένος. Ο εξωσωματιστης μας είχε πει να μην πάμε καν εμείς πήγαμε χωρίς να το πούμε στον εξωσωματιστη γιατί δεν θέλαμε να του δείξουμε ότι τον αμφισβητούμε. Κάναμε μικρογονιμοποιηση και ευτυχώς είχαμε 8 βλαστοκυστες από τα 15 ωάρια. Οπότε ναι πιστεύω μέχρι τώρα πως με την μικρογονιμοποιηση ξεπερνιέται το θέμα όπως μας είπε και ο εξωσωματιστης. Βέβαια δεν έχουμε κάνει ακόμα εμβρυομεταφορα ούτε είναι ελεγμένα τα έμβρυα να δούμε αν είναι υγιή. Ελπίζω όλα να πάνε καλά ! 🙏

Ναι φυσικα πάμε να μετρήσουμε... 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα?? Ξέρω ρωτάω πολλά, αλλά με συγχωρείτε 😕 έχω όλο ερωτηματικά... 

Έχω πονους σα να μου έρχεται η περίοδος,  είναι φυσιολογικό? Συχνα έχω και πριν την ωορρηξία αλλά όχι τόσο. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα! Εμείς τελικά καταφέραμε να στείλουμε 2 βλαστοκυστες για προεμφυτευτικο.. Τώρα υπομονή, προσευχή και πίστη μέχρι τα αποτελέσματα.. Μακάρι να είναι καλές.. Όποια έκανε προεμφυτευτικο πόσες μέρες περίμενε? 

 

Όλα θα πάνε καλά κοπέλα μου ,είμαι σίγουρη.... :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα! Εμείς τελικά καταφέραμε να στείλουμε 2 βλαστοκυστες για προεμφυτευτικο.. Τώρα υπομονή, προσευχή και πίστη μέχρι τα αποτελέσματα.. Μακάρι να είναι καλές.. Όποια έκανε προεμφυτευτικο πόσες μέρες περίμενε? 

 

Εγώ που έχω κάνει δυο φορές προεμφυτευτικό, την 1η τα αποτελέσματα έκαναν 20 μέρες, τη 2η 15 μετά από πολύ πίεση δική μου να τα βγάλουν νωρίτερα. Όμως για να σε προλάβω, σίγουρα έχει να κάνει και με το τί έλεγχο κάνεις, εμείς δηλαδή κάνουμε Pgt-a, που είναι ο έλεγχος για όλες τις χρωμοσομικες ανωμαλίες, ίσως αλλου είδους έλεγχοι να γίνονται πιο σύντομα.
Επίσης (και αυτό το έμαθα από τους εμβρυολογους του κέντρου εξωσωματικής), εμάς μας τα άργησαν επίτηδες τα αποτελέσματα διότι όταν έστειλαν τα δείγματα των εμβρύων από το κέντρο στον γενετιστή, τους είπαν ότι τα βάζουν κατάψυξη διότι έτσι κι αλλιώς εγώ πάντα κάνω εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο επειδή ο γιατρός μου φοβάται υπερδιέγερση, οπότε ξέρανε στον γενετιστή ότι έχουν περιθώριο ένα μήνα να τα βγάλουν και ότι δεν βιαζόμαστε.  Εγώ αυτό δεν το ήξερα βέβαια και νόμιζα ότι πάντα κάνουν τόσες μέρες να βγουν όμως τελικά αυτό δεν ισχύει. Εάν κανεις φρέσκια εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο, θα τους το πουν από το κέντρο εξωσωματικής για να βιαστούν να τα βγάλουν γρήγορα.
Είναι απίστευτο ότι όλα αυτα δεν λέγονται ποτέ ξεκάθαρα αλλά τα μαθαίνεις από μισόλογα από τον έναν και τον άλλο, οπότε θα σου έλεγα, πάρε τον γενετιστή και ρώτα σαφώς σε πόσες μέρες θα τα βγάλουν και πίεσε όσο μπορεις. Τόσα λεφτά παίρνουν! Ας είναι τουλάχιστον συνεπείς και να μην παίζουν με την αγωνία σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κάνω κ τίποτε άλλο! 🤪

Καντο τώρα που μπορεις γιατί αφού γεννήσεις τα διδυμάκια, η επόμενη ξεκούραση θα έρθει όταν τα στείλεις πανεπιστήμιο σε άλλη πόλη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καντο τώρα που μπορεις γιατί αφού γεννήσεις τα διδυμάκια, η επόμενη ξεκούραση θα έρθει όταν τα στείλεις πανεπιστήμιο σε άλλη πόλη :) 

Πόσο δίκιο 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι φυσικα πάμε να μετρήσουμε... 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα?? Ξέρω ρωτάω πολλά, αλλά με συγχωρείτε 😕 έχω όλο ερωτηματικά... 

Έχω πονους σα να μου έρχεται η περίοδος,  είναι φυσιολογικό? Συχνα έχω και πριν την ωορρηξία αλλά όχι τόσο. 😕

Φυσιολογικό! Κ υγρά θα έχεις ενδεχομένως…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς που έχουμε σοβαρο θέμα με το σπέρμα, 1% φυσιολογικές μορφές και  12-15 εκ. αριθμός και 18% κινητικότητα κάναμε μικρογονιμοποιηση. Είχαμε πάει σε ουρολόγο δεν βγάλαμε άκρη βέβαια δεν ήταν και καλός ούτε εξειδικευμένος. Ο εξωσωματιστης μας είχε πει να μην πάμε καν εμείς πήγαμε χωρίς να το πούμε στον εξωσωματιστη γιατί δεν θέλαμε να του δείξουμε ότι τον αμφισβητούμε. Κάναμε μικρογονιμοποιηση και ευτυχώς είχαμε 8 βλαστοκυστες από τα 15 ωάρια. Οπότε ναι πιστεύω μέχρι τώρα πως με την μικρογονιμοποιηση ξεπερνιέται το θέμα όπως μας είπε και ο εξωσωματιστης. Βέβαια δεν έχουμε κάνει ακόμα εμβρυομεταφορα ούτε είναι ελεγμένα τα έμβρυα να δούμε αν είναι υγιή. Ελπίζω όλα να πάνε καλά ! 🙏

Κορίτσι όλα καλά θα πάνε και εμείς τα ίδια και τα καταφέραμε με την πρώτη και τώρα είμαι σχεδόν 4 μηνών και περιμένω τα διδυμάκια μας!!!πιστη και αισιοδοξία μετράει παρα πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Τετάρτη  πρωί η ωοληψια , μια με δύο  ώρες θα μείνω εκεί.

Τωρα στο ψητό τα ωοθυλάκια είναι περιπου 17mm αρα Τετάρτη θα είναι 20? Σωστά? Έχω και τα 2 αρκετά μεγάλα που φοβάται η γιατρος μήπως είναι κυστικα (αυτο ποτε το μαθαίνουμε; και αν είναι; ) 

Σύνολο είμαστε στα 10 απ τα οποία 2 είναι μεγάλα μιλάμε δηλαδή για 8 καλά. 

Πως σας φαίνονται? 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι όλα καλά θα πάνε και εμείς τα ίδια και τα καταφέραμε με την πρώτη και τώρα είμαι σχεδόν 4 μηνών και περιμένω τα διδυμάκια μας!!!πιστη και αισιοδοξία μετράει παρα πολύ!!!!

Τι κάνεις κοπέλα μου? Φύγανε οι αναγούλες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι κάνεις κοπέλα μου? Φύγανε οι αναγούλες; 

Καλά είμαι κορίτσι μου!προσπαθω έχουν ελαττωθεί αρκετά!εναν εμετό την μέρα και αναγούλες μια ναι και μια όχι είμαι σε καλό δρόμο νομίζω!!!ευχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!!❤️😉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια Τετάρτη  πρωί η ωοληψια , μια με δύο  ώρες θα μείνω εκεί.

Τωρα στο ψητό τα ωοθυλάκια είναι περιπου 17mm αρα Τετάρτη θα είναι 20? Σωστά? Έχω και τα 2 αρκετά μεγάλα που φοβάται η γιατρος μήπως είναι κυστικα (αυτο ποτε το μαθαίνουμε; και αν είναι; ) 

Σύνολο είμαστε στα 10 απ τα οποία 2 είναι μεγάλα μιλάμε δηλαδή για 8 καλά. 

Πως σας φαίνονται? 🤔🤔

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά με το καλό η ωοληψια!! Σήμερα θα κάνεις ovitrelle επομένως ? Η τελευταία ένεση και μετά τέλος ! Λογικά τη Τετάρτη θα είναι 20mm, το αν είναι κυστικα νομίζω τη Τετάρτη θα στο πει μετά την ωοληψια... Εμένα τότε μου είπε. 

Τέλεια τα πας μια χαρά με το καλό να γίνουν οι γονιμοποιήσεις! Θα κάνετε μικρογονιμοποιηση η όχι ? 

Κι εγώ πήγα σήμερα για υπέρυχο και μου είπε ότι είναι σαν να είναι σήμερα η 1η ημέρα του κύκλου επειδή κάνω αβερκαπ, οπότε από αύριο ξεκινώ οιστραδιόλη και salospir και patches demestril, filicine, vitamini d και συνεχίζω αβερκαπ αλλά μισή τη μέρα... Τη Δευτέρα 13/9 θα πάω να με δει και υπολογίζει 18-20/9 να κάνουμε εμβρυομεταφορα. Το άφησε πάνω μας να επιλέξουμε πόσα θα βάλουμε ένα η δύο και λέμε να βάλουμε δύο βλαστοκυστες τελικά για να αυξήσουμε τις πιθανότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά με το καλό η ωοληψια!! Σήμερα θα κάνεις ovitrelle επομένως ? Η τελευταία ένεση και μετά τέλος ! Λογικά τη Τετάρτη θα είναι 20mm, το αν είναι κυστικα νομίζω τη Τετάρτη θα στο πει μετά την ωοληψια... Εμένα τότε μου είπε. 

Τέλεια τα πας μια χαρά με το καλό να γίνουν οι γονιμοποιήσεις! Θα κάνετε μικρογονιμοποιηση η όχι ? 

Κι εγώ πήγα σήμερα για υπέρυχο και μου είπε ότι είναι σαν να είναι σήμερα η 1η ημέρα του κύκλου επειδή κάνω αβερκαπ, οπότε από αύριο ξεκινώ οιστραδιόλη και salospir και patches demestril, filicine, vitamini d και συνεχίζω αβερκαπ αλλά μισή τη μέρα... Τη Δευτέρα 13/9 θα πάω να με δει και υπολογίζει 18-20/9 να κάνουμε εμβρυομεταφορα. Το άφησε πάνω μας να επιλέξουμε πόσα θα βάλουμε ένα η δύο και λέμε να βάλουμε δύο βλαστοκυστες τελικά για να αυξήσουμε τις πιθανότητες. 

Κορίτσια, να ρωτήσω γιατί παίρνουμε salospir στην προετοιμασία εμβρυομεταφορας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2021 at 11:14 ΠΜ, ο/η Natassou85 είπε:

Κ εγω στο ρεα εκανα τη σαλπιγγογραφια μ .. νοσοκομειο δεν ειναι κ αυτο;; Εσεις εκει την κανατε κ σας βρηκαν κλειστες κ τις 

@Natassou85εγω στο ρεα την εκανα κ μου βρηκαν δυστυχως κ τις 2 σάλπιγγες κλειστες.εσενα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...