Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μια χαρά είναι τα ωοθυλάκια! Όλα θα πάνε τέλεια! Όχι τόσο άγχος από τώρα! Έχεις δρόμο πολύ! Κράτα γερά! 🤪

Σε περνάω για 1/9 κ ο Θεός μαζί σου! 🙏🏻💚

Μα σας ειπα είμαι ο πρωτεργάτης 🤣🤣🤣 αμα έχει κάποια άγχος ας στο στείλει σε εμένα που είμαι συνηθισμένη χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έλα κοριτσάρα όλα καλά πάνε...τέλεια τα ωοθυλάκια πας εξαιρετικά ξεκίνησες και ανταγωνιστές οπότε είσαι σούπερ......καλή επιτυχία να έχεις καλή μου!!!!!!

Αντε κοριτσάκι μου θα πάρω σκυτάλη και θα σου την δώσω με πολύ πολυ  αγάπη :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δευτέρα έχεις και εσύ υπερηχο ... θα δεις μια εικόνα που θα λατρέψεις και μόνο εμείς οι μανούλες ξέρουμε γτ λατρεύουμε αυτή τη Βούλα:-*

Ναι δόξα το Θεό.  Ήμουν χάλια και έλεγα αμα σκάσει πάνε όλα. Ευτυχώς όμως σήμερα ήρθα με ευχάριστα νέα:-) 

Πέμπτη έχω υπέρηχο εγώ..ο γιατρός ήθελε ακόμα λίγο πιο μετά αλλά ξέρει ότι αποκλείεται να τα βγάλει πέρα με τη γκρίνια μου οπότε θα με δει σε μια βδομάδα.. όλα ευχάριστα θα σου πάνε θα το δεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Πέμπτη έχω υπέρηχο εγώ..ο γιατρός ήθελε ακόμα λίγο πιο μετά αλλά ξέρει ότι αποκλείεται να τα βγάλει πέρα με τη γκρίνια μου οπότε θα με δει σε μια βδομάδα.. όλα ευχάριστα θα σου πάνε θα το δεις!!

 Χαχαχα το φαντάζομαι... λογικό να θέλει πιο μετά για να μη σε αγχώνει. Αλλά απ την άλλη σε καταλαβαίνω και εσενα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique τελικά βάλε με στις 01.09 :-)

ωοληψια.  

Πήγα σήμερα και τα νέα μου είναι ότι το  μεγάλο 20mm δεν μεγάλωσε :-) ενω τα άλλα τα μικρούλια μεγάλωσαν είναι 13-16mm και στοχεύουμε σε αυτά. 

Μου έδωσε τελικά και ενέσεις ανταγωνιστών ή πως στο καλό λέγονται (αντε κι άλλες ενέσεις χαχαχαχ) μέχρι Δευτέρα (εχω πάλι υπερηχο )που μάλλον εκεί θα μου δώσει και άλλη ενεση (που σκάνε σωστά δεν τα λέω χαχαχαχ που θα παει θα μάθω και αυτές τις ωρολογιες) 

Με το καλο να παρεις καλα αβγουλακια😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε κοριτσάκι μου θα πάρω σκυτάλη και θα σου την δώσω με πολύ πολυ  αγάπη :-*

Θα την πάρεις είμαι σίγουρη και σταδιακά θ την δίνουμε η μία στην άλλη με απεριόριστη αγάπη... γιατί μόνο εμείς που το ζούμε ξέρουμε πόσο ανάγκη έχουμε αυτό που συμβαίνει σε αυτό το φόρουμ!!!!✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε κοριτσάκι μου θα πάρω σκυτάλη και θα σου την δώσω με πολύ πολυ  αγάπη :-*

Με το καλο κοριτσι μου τα αυγουλακια σου!!! Να πανε ολα καλα σου ευχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Με το καλο να παρεις καλα αβγουλακια😜

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου τα αυγουλακια σου!!! Να πανε ολα καλα σου ευχομαι!! 

Σαν κοτουλα νιωθω χαχαχαχ μετρούσαμε σήμερα και λέω στη γιατρο ποσα είναι είναι καλα; να κάνω κο κο κο αχχαχα και έσκασε στα γέλια αχχαχαχ 

Ευχαριστώ πολύ  πολύ ανυπομονώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Θα την πάρεις είμαι σίγουρη και σταδιακά θ την δίνουμε η μία στην άλλη με απεριόριστη αγάπη... γιατί μόνο εμείς που το ζούμε ξέρουμε πόσο ανάγκη έχουμε αυτό που συμβαίνει σε αυτό το φόρουμ!!!!✌️✌️✌️

Δεν έχω άλλες καρδούλες.. ❤❤❤❤❤❤❤❤💝💝💝💝💞💞💞💞💕💕💕💗🧡🧡🤰🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Σαν κοτουλα νιωθω χαχαχαχ μετρούσαμε σήμερα και λέω στη γιατρο ποσα είναι είναι καλα; να κάνω κο κο κο αχχαχα και έσκασε στα γέλια αχχαχαχ 

Ευχαριστώ πολύ  πολύ ανυπομονώ 

Χαχαχαχαχχαχα!!! Μια χαρα!!! 
Με το καλο ολα!!! Ευχομαι να πανε ολα θετικά!!!🙏🍀🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτησα και για τις επαφές . 

Η γιατρος είπε πλέον όχι γιατί θα πονέσω και αυτο θα έχει αρνητικό αντίκτυπο στο μέλλον. Καθώς έχω αρκετά αυγουλακια, όπως μου είπε και να φοράω παντελόνια που δεν πιέζουν στην κοιλιά.

Το σπερμα θα πρέπει να είναι φρέσκο αρα θα πρέπει να είναι 2 ημερών το πολύ (εναλλακτικά που λέγαμε) 

Και οι υπέρηχοι συνήθως τους θέλει πρωί αν ξεκινήσεις πρωί ώστε να έχουμε ακριβώς κάθε 2 μέρες ποσο μεγαλώνουν (μου είπε φαντάσου έρχεσαι Τετάρτη βράδυ μετράμε κτλ ) και μετά Παρασκευή πρωί, ή το αντίθετο ετσι δεν θα έχουμε ακριβώς 2 μέρες.  Συν ότι η ωοληψια γίνεται πρωί . 

Εγω βγηκα άρρωστη γιατί ξέρω θέλει κάθε 2 μέρες να με βλέπει(αυτο φυσικά εξαρτάται πως θα πήγαινε επειδή όμως έγινε έτσι θέλει κάθε 2 μέρες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Χαχαχαχαχχαχα!!! Μια χαρα!!! 
Με το καλο ολα!!! Ευχομαι να πανε ολα θετικά!!!🙏🍀🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ  σκέφτομαι πολύ πολύ θετικά μετά τον σημερινό υπερηχο.. 😁😁😁πήρα και τους ανταγωνιστές μου πάει τώρα πετάω στα σύννεφα ψαχαχαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ  σκέφτομαι πολύ πολύ θετικά μετά τον σημερινό υπερηχο.. 😁😁😁πήρα και τους ανταγωνιστές μου πάει τώρα πετάω στα σύννεφα ψαχαχαψ

Ετσι μπραβο!!! Θετική σκέψη ώστε να φέρει και θετικά αποτελέσματα!!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@Maroulita! ->16/9

@Margitc-> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> 30/8

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Eva29 -> ?

Χοριακή 

@Sandyb -> 357 🥰

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->1358 🥰 

Τι κάνετε κορίτσια μου; Πώς είστε; Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά! Ανυπομονώ να σας περάσω πινακάκι! Είπαμε θα σας  φουσκώσω όλες! Περιμένω τα νέα σας κ τις ημερομηνίες σας κυρίως! 😉

Καλό μας σ/κ! 😘💚

@Διόνη μου όλα καλά; Έχουμε μέρες να σε ακούσουμε ή είναι η ιδέα μου; 

Καλησπερα σε όλες! Εγώ θα μείνω μάλλον για ένα μήνα ακόμα με το ερωτηματικό. Σήμερα ήρθε επιτέλους περίοδος (4 μέρες καθυστέρηση μετά την 2η δόση, 9 μερες καθυστέρηση μετά την 1η) αλλά δε θα ξεκινησω τελικά τώρα διέγερση γιατί αποφασίσαμε να πάρουμε επιτέλους και γνώμη ουρολόγου (παρότι ο εξωσωματιστης θεωρούσε τόσο καιρό ότι δεν χρειάζεται μιας και έτσι κι αλλιώς κάνουμε μικρογονιμοποιηση). Οποτε έχουμε ραντεβού την άλλη Παρασκευη και διέγερση θα ξεκινησω καπου 25 Σεπτεμβρίου. Ελπίζω αλλος ένας μήνας να μην έχει φοβερές συνέπειες στα απόθεματα μου. 
@Παρασκευαιδου είδες που όλα καλά πάνε; Μην ανησυχείς, αυτή η φάση είναι η λιγότερο αγχωτική όλης της διαδικασίας οποτε κρατα ενέργεια! 
Οσες έχετε ωοληψια τώρα κοντά: ισχύει ακόμα ότι θέλουν αρνητικό pcr τεστ ε, ακόμα κι αν έχουμε εμβολιαστεί; Δεν έχει αλλάξει κατι μετά το εμβόλιο. 
@Sandyb όλα καλά να πάνε με τον υπέρηχο και να δείτε το μικρό σας!

@Vasiliqueεσυ πως πας διπλή μανούλα; Ξεκουράζεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Εγώ θα μείνω μάλλον για ένα μήνα ακόμα με το ερωτηματικό. Σήμερα ήρθε επιτέλους περίοδος (4 μέρες καθυστέρηση μετά την 2η δόση, 9 μερες καθυστέρηση μετά την 1η) αλλά δε θα ξεκινησω τελικά τώρα διέγερση γιατί αποφασίσαμε να πάρουμε επιτέλους και γνώμη ουρολόγου (παρότι ο εξωσωματιστης θεωρούσε τόσο καιρό ότι δεν χρειάζεται μιας και έτσι κι αλλιώς κάνουμε μικρογονιμοποιηση). Οποτε έχουμε ραντεβού την άλλη Παρασκευη και διέγερση θα ξεκινησω καπου 25 Σεπτεμβρίου. Ελπίζω αλλος ένας μήνας να μην έχει φοβερές συνέπειες στα απόθεματα μου. 
@Παρασκευαιδου είδες που όλα καλά πάνε; Μην ανησυχείς, αυτή η φάση είναι η λιγότερο αγχωτική όλης της διαδικασίας οποτε κρατα ενέργεια! 
Οσες έχετε ωοληψια τώρα κοντά: ισχύει ακόμα ότι θέλουν αρνητικό pcr τεστ ε, ακόμα κι αν έχουμε εμβολιαστεί; Δεν έχει αλλάξει κατι μετά το εμβόλιο. 
@Sandyb όλα καλά να πάνε με τον υπέρηχο και να δείτε το μικρό σας!

@Vasiliqueεσυ πως πας διπλή μανούλα; Ξεκουράζεσαι;

Κοριτσάκι μου  καλά κάνατε και αποφασίσατε ετσι. Έτσι θα είσαι και πιο σίγουρη. 3 μήνες με ένα ? Ήμουν αλλά εντάξει τουλάχιστον εκανα το εμβόλιο (και εγώ καθυστέρηση κτλ είχα) αλλά τέλος καλά όλα καλα και ξεκινάω. Τώρα στην ερώτηση σου δεν μπορώ να σου απαντήσω  γτ εγω ειμαι στην Γερμανία.  Με τον αναισθησιολογο που είχα ραντεβού μόλις είδε ότι ήμουν και 14 μέρες μετά το εμβόλιο μου λέει και εγώ εχω κανει εμβόλιο οπότε μπορούμε να βγάλουμε και τις μάσκες. 

Στο κέντρο πάω χωρίς τεστ και χωρίς να δείχνω ότι έκανα το εμβόλιο (τους το είχα πει από τηλ αλλά δεν έχουν δει κάποιο χαρτί που το επιβεβαιώνει) 

Και σε γιατρό στην Ελλάδα πρέπει να έχετε τεστ ή εμβόλιο? 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Εγώ θα μείνω μάλλον για ένα μήνα ακόμα με το ερωτηματικό. Σήμερα ήρθε επιτέλους περίοδος (4 μέρες καθυστέρηση μετά την 2η δόση, 9 μερες καθυστέρηση μετά την 1η) αλλά δε θα ξεκινησω τελικά τώρα διέγερση γιατί αποφασίσαμε να πάρουμε επιτέλους και γνώμη ουρολόγου (παρότι ο εξωσωματιστης θεωρούσε τόσο καιρό ότι δεν χρειάζεται μιας και έτσι κι αλλιώς κάνουμε μικρογονιμοποιηση). Οποτε έχουμε ραντεβού την άλλη Παρασκευη και διέγερση θα ξεκινησω καπου 25 Σεπτεμβρίου. Ελπίζω αλλος ένας μήνας να μην έχει φοβερές συνέπειες στα απόθεματα μου. 
@Παρασκευαιδου είδες που όλα καλά πάνε; Μην ανησυχείς, αυτή η φάση είναι η λιγότερο αγχωτική όλης της διαδικασίας οποτε κρατα ενέργεια! 
Οσες έχετε ωοληψια τώρα κοντά: ισχύει ακόμα ότι θέλουν αρνητικό pcr τεστ ε, ακόμα κι αν έχουμε εμβολιαστεί; Δεν έχει αλλάξει κατι μετά το εμβόλιο. 
@Sandyb όλα καλά να πάνε με τον υπέρηχο και να δείτε το μικρό σας!

@Vasiliqueεσυ πως πας διπλή μανούλα; Ξεκουράζεσαι;

Εγώ που έκανα εμβρυομεταφορα 23.7 έκανα κανονικά pcr κ ας ήμουν πλήρως εμβολιασμενη ένα μήνα πριν.. Οπότε θεωρώ πως ισχύει για ωοληψιες κ εμβρυομεταφορες ή επεμβάσεις τα pcr κανονικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκι μου  καλά κάνατε και αποφασίσατε ετσι. Έτσι θα είσαι και πιο σίγουρη. 3 μήνες με ένα ? Ήμουν αλλά εντάξει τουλάχιστον εκανα το εμβόλιο (και εγώ καθυστέρηση κτλ είχα) αλλά τέλος καλά όλα καλα και ξεκινάω. Τώρα στην ερώτηση σου δεν μπορώ να σου απαντήσω  γτ εγω ειμαι στην Γερμανία.  Με τον αναισθησιολογο που είχα ραντεβού μόλις είδε ότι ήμουν και 14 μέρες μετά το εμβόλιο μου λέει και εγώ εχω κανει εμβόλιο οπότε μπορούμε να βγάλουμε και τις μάσκες. 

Στο κέντρο πάω χωρίς τεστ και χωρίς να δείχνω ότι έκανα το εμβόλιο (τους το είχα πει από τηλ αλλά δεν έχουν δει κάποιο χαρτί που το επιβεβαιώνει) 

Και σε γιατρό στην Ελλάδα πρέπει να έχετε τεστ ή εμβόλιο? 🤔

Εννοείται καλε, όχι τόσο σε ιδιωτικά ιατρεία αλλά στα κέντρα όταν πας για ωοληψια κτλ κανονικά τεστ είτε έχεις κάνει εμβόλιο είτε όχι. Εγώ τουλάχιστον τον Ιούλιο έκανα στην εμβρυομεταφορα κ είχε περάσει 1 μήνας από τη 2η δόση εμβολίου.. Μια χαρά πήγε η αυγουλοπαραγωγη σου, ε;; θετική σκέψη τώρα κ μην αγχώνεσαι άλλο, κράτα λίγο κ για μετά γονιμοποιησεις, εμβρυομεταφορα, εγκυμοσύνη!! Έχεις δρόμο μπροστά σου!! Όλα κάλα να σου πάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Εννοείται καλε, όχι τόσο σε ιδιωτικά ιατρεία αλλά στα κέντρα όταν πας για ωοληψια κτλ κανονικά τεστ είτε έχεις κάνει εμβόλιο είτε όχι. Εγώ τουλάχιστον τον Ιούλιο έκανα στην εμβρυομεταφορα κ είχε περάσει 1 μήνας από τη 2η δόση εμβολίου.. Μια χαρά πήγε η αυγουλοπαραγωγη σου, ε;; θετική σκέψη τώρα κ μην αγχώνεσαι άλλο, κράτα λίγο κ για μετά γονιμοποιησεις, εμβρυομεταφορα, εγκυμοσύνη!! Έχεις δρόμο μπροστά σου!! Όλα κάλα να σου πάνε.. 

A...μάλιστα κατάλαβα. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θετική σκέψη να τώρα τα κλωσαω χαχαχαχαχ 

Αα.. από άγχος έχω πάντα χαχαχαχα δεν φοβάμαι για εμενα 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκι μου  καλά κάνατε και αποφασίσατε ετσι. Έτσι θα είσαι και πιο σίγουρη. 3 μήνες με ένα ? Ήμουν αλλά εντάξει τουλάχιστον εκανα το εμβόλιο (και εγώ καθυστέρηση κτλ είχα) αλλά τέλος καλά όλα καλα και ξεκινάω. Τώρα στην ερώτηση σου δεν μπορώ να σου απαντήσω  γτ εγω ειμαι στην Γερμανία.  Με τον αναισθησιολογο που είχα ραντεβού μόλις είδε ότι ήμουν και 14 μέρες μετά το εμβόλιο μου λέει και εγώ εχω κανει εμβόλιο οπότε μπορούμε να βγάλουμε και τις μάσκες. 

Στο κέντρο πάω χωρίς τεστ και χωρίς να δείχνω ότι έκανα το εμβόλιο (τους το είχα πει από τηλ αλλά δεν έχουν δει κάποιο χαρτί που το επιβεβαιώνει) 

Και σε γιατρό στην Ελλάδα πρέπει να έχετε τεστ ή εμβόλιο? 🤔

Στο κέντρο για απλή επίσκεψη σε γιατρο, υπέρηχο κλπ. μπαίνουμε χωρίς τεστ. Αλλά για να μπεις σε χώρο χειρουργείου για ωοληψια ή υστεροσκοπηση κλπ χρειάζεται αρνητικό pcr. 

@Tvz Έκανες εμβρυομεταφορα με μέθη, ή σε χώρο χειρουργείου; Εμένα στην εμβρυομεταφορα δεν μου είχαν ζητήσει αρνητικό τεστ γιατί την κάνουν σε απλό δωμάτιο και δε σε βάζουν στο χειρουργείο. 
 

Γενικα λογικό είναι να μην έχει αλλάξει κάτι και μετά τον εμβολιασμό γιατί όπως φαίνεται μπορεις κάλλιστα να κολλήσεις και εμβολιασμένος.
Εγώ τις δυο προηγούμενες φορές έκανα από μόνη μου κι ένα τεστ την 1η μέρα της περιόδου πριν ξεκινησω ενέσεις διέγερσης, μην τυχόν και έχω κολλήσει κάτι να το ξέρω και να μην ξεκινησω άδικα τις ενέσεις…
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Στο κέντρο για απλή επίσκεψη σε γιατρο, υπέρηχο κλπ. μπαίνουμε χωρίς τεστ. Αλλά για να μπεις σε χώρο χειρουργείου για ωοληψια ή υστεροσκοπηση κλπ χρειάζεται αρνητικό pcr. 

@Tvz Έκανες εμβρυομεταφορα με μέθη, ή σε χώρο χειρουργείου; Εμένα στην εμβρυομεταφορα δεν μου είχαν ζητήσει αρνητικό τεστ γιατί την κάνουν σε απλό δωμάτιο και δε σε βάζουν στο χειρουργείο. 
 

Γενικα λογικό είναι να μην έχει αλλάξει κάτι και μετά τον εμβολιασμό γιατί όπως φαίνεται μπορεις κάλλιστα να κολλήσεις και εμβολιασμένος.
Εγώ τις δυο προηγούμενες φορές έκανα από μόνη μου κι ένα τεστ την 1η μέρα της περιόδου πριν ξεκινησω ενέσεις διέγερσης, μην τυχόν και έχω κολλήσει κάτι να το ξέρω και να μην ξεκινησω άδικα τις ενέσεις…
 

Σωστή σε βρίσκω.. Εμβρυομεταφορα έκανα στον ίδιο θάλαμο που έκανα την ωοληψια χωρίς μέθη βέβαια κ με μάσκα όλοι μας αλλά ήταν μέρος του πρωτοκόλλου από ότι φαίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σωστή σε βρίσκω.. Εμβρυομεταφορα έκανα στον ίδιο θάλαμο που έκανα την ωοληψια χωρίς μέθη βέβαια κ με μάσκα όλοι μας αλλά ήταν μέρος του πρωτοκόλλου από ότι φαίνεται.. 

Χμ εγω από όσο ξέρω δεν θα κάνει να είναι ο σύζυγος στην εμβρυομεταφορα λόγο κοριτ και τον είχα τόσο ανάγκη. 😕 ναι με μάσκες ήμαστε και εμείς, δεν μου ζητάνε τεστ. Τα κέντρα δεν μπορούν να κάνουν? Στο κέντρο που είναι να φανταστείτε μπήκε πριν κάνα 2μηνο ένας παππούς κοιτάω λέω τι φάση τώρα αυτός εδώ??🤫🤫 και ακούω ήρθα να κάνω το εμβόλιο (κανανε και εμβόλια εκει ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η troia είπε:

Εεεεεε, μήπως να την επαναλάβεις σε ειδικό ακτινοδιαγνώστη που θα σου δώσει σπασμολυτικά μισή ώρα πριν; 

@troia δεν μου το εχει ξανα πει κανενας πρωτη φορα το ακουω.οπως κ να χει σε ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω κ αν χρειαστει θα την επαναλαβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Styliana21 είπε:

@troia δεν μου το εχει ξανα πει κανενας πρωτη φορα το ακουω.οπως κ να χει σε ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω κ αν χρειαστει θα την επαναλαβω!

Κορίτσι μου κανε αλλη μια προσπάθεια σε αλλον σε παρακαλώ. Εμένα σε ιδιωτικό μου ειχαν πει οτι εχω κλειστες σαλπιγγες και πηγα να τρελαθω. Μετά πηγα στο νοσοκομειο και ολα μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! 🌷

Ελπίζω όλες να είστε καλά! 🥰 Εμείς είμαστε σε διαδικασία συγκέντρωσης δικαιολογητικών για την επιτροπή και υπάρχει ένα κάποιο τρεξιματακι καθώς τρέχω για όλα! 
Ηθελα να σας ρωτήσω βρε κοριτσια, προχθές πήγα στον γιατρό να μου κάνει τον  υπέρηχο για την επιτροπή και αφού τελείωσε κάναμε μια πρόβα για την εμβρυομεταφορα..Το απόγευμα είχα αρκετα καφέ υγρά..τηλεφώνησα εννοείτε στο κέντρο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό! Ανησύχησα όμως..είναι οντως φυσιολογικό ή το είπε για να καθησυχάσει; Και αν συμβεί και στην εμβρυομεταφορα αύριο μεθαύριο τι γίνεται; 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!μολις καταφερα να διαβασω τα νεα ολων σας!!!!
@Παρασκευαιδου με το καλο κοριτσι μου!!! να πανε ολα τελεια ευχομαι!!!
@Sandyb τι τελεια χοριακη!!!! ισως καπου το εχασα.. σου ειπε για το ποτε θα πας για υπερηχο;;;;;;
@Vasilique μην ξανοιγεσαι κι ας σταματησαν τα καφε....ασε να κανεις και την αυχενικουλα σου και μετα...
ημουν λιγο χαμενη γιατι ο αντρας μου εχει αδεια και μου σφετεριζεται το λαπτοπ χαχχαχα  αλλα κανουμε και καμι βολτουλα αυτες τις μερες γιατι απο διακοπες ουτε καν.....
εκανα τον δευτερο υπερηχο μου κι ολα καλα μεγαλωσε το ζουζουνι... απο 11/9 και μετα η αυχενικη... θα κλεισω τη δευτερα ραντεβου...

αυτα τα δικα μου....θελω να δινω λιγο χωρο και στις κοπελες που τωρα εχουν διεγερσεις ωοληψιες εμβρυομεταφορες και διαδικασιες να μοιραζονται εμπειριες...


@Eva29 ποτε κανεις εμβρυμεταφορα εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...