Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα. Εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά. Δεν έχω μπει πάρα πάρα πολύ καιρό γιατί η εγκυμοσύνη μου έως τώρα είχε δυσκολίες, αιμορραγία, στο κρεβάτι όποτε με συγχωρείτε αν είμαι εκτός κλιματος. Θέλω να πω κάποια πράγματα που ελπίζω ότι θα βοηθήσουν. Ενώ λοιπόν η αυχενική ήταν σχετικά καλή η τροφοβλάστη που έκανα λόγω ηλικίας (κλείνω τα 37 όπου να ναι) έδειξε down. Ελεγα δεν μπορεί τόση προσπάθεια που έχουμε κάνει, τόσα χρόνια που το περιμένουμε... Όμως συμβαίνει. Και θα ήθελα κορίτσια να πω μην αφήνετε τίποτα στην τύχη του. Οι πιθανότητες για εμάς άνω των 35 για χρωμοσωμικες ανωμαλίες αυξάνονται κατακόρυφα. Κανενα μη επεμβατικό τεστ (nipt) δεν είναι διαγνωστικό. Η τροφοβλάστη από την άλλη από έμπειρο γιατρό έχει εξαιρετικά μικρες σχεδον μηδενικές πιθανότητες αποβολής. Σκεφτείτε το. Έζησα μια από τις δυσκολότερες εμπειρίες αλλά ελπίζω♥️. Σας φιλώ και εύχομαι σε όλες σύντομα όσες δυσκολίες κι αν περνάμε με μωράκια στην αγκαλιά μας.

Λήψη τροφοβλάστη σε ποια εβδομάδα κορίτσι μου έκανες; Σ´ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας… Αυτή είναι κ η αγωνία όλων των κοριτσιών μέχρι να τελειώσει κ η εξέταση της αυχενικής… Η Παναγία να μας βοηθήσει όλες! Μην απογοητεύεσαι! Ο Θεός σας φώτισε κ σίγουρα θα σας βοηθήσει κ στο μέλλον! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Τώρα θα ξαπλώσω κάνα 2 μέρες  σίγουρα κ φαγητό έχει ο θεός!! Υπάρχουν πάντα κ τα delivery!! Βήμα βήμα κάθε εβδομάδα που περνάει είναι κέρδος!! Η αλήθεια είναι πως είχα αρχίσει να συνηθίζω τα καφέ, το κόκκινο αίμα είναι που μου κόβει τα πόδια!! Βέβαια χθες ο γιατρός μου είπε πως για να ανησυχησουμε θα πρέπει η ροή του αίματος να ειναι τριπλάσια ή τετραπλάσια της περιόδου.. Εσύ είσαι εντάξει; πλησιάζει κ η αυχενική σου όπου να ναι ε; 

Εμένα σταμάτησαν τα καφέ εδώ κ μια εβδομάδα κ πήρα λιγάκι τα πάνω μου! Δεν ξανοίγομαι όμως! Μόνο ένα φαγητό! Παίρνω γυναίκα για το σπίτι μία φορά την εβδομάδα κ ο σύζυγος κάνει κ αυτός ό,τι μπορεί… Μετράς προγεστερόνη; Πόσο είναι; Από περιέργεια σε ρωτάω γιατί η αλήθεια είναι ότι παίρνεις πολύ πράμα! Εγώ έχω ρνβ για αυχενική 8/9 κ η Παναγιά μαζί μας! 🙏🏻 Χθες έκανα κ καμπύλη σακχάρου προληπτικά κ αύριο έχω ρνβ με τον ενδοκρινολόγο-διαβητολόγο. Να δούμε τι θα ακούσουμε κ από εκεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Σήμερα ξανά είδα αίμα, οπότε πήγα τρέχοντας στο γιατρό, τα καλά νέα είναι ότι τα εμβρυακια είναι καλά, τα ακούσαμε ξανά.. Εκανα μια lentogest ακόμη κ περίμενω, όμως αυτή τη φορά ο γιατρός είδε μια μικρή αποκόλληση στο ένα, η οποία μάλλον είπε οφείλεται στο ότι μεγαλώνει η μήτρα μου απότομα κ μπορεί να γίνει μια μικρή αποκόλληση.. Κ η ερώτηση είναι η εξής, εσείς βρε κορίτσια με τα δίδυμα τι κάνετε από δραστηριότητες; εγω το μόνο που εκανα ήταν να κατέβω μια βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι κ ένα μαγείρεμα.. Βεβαια ο γιατρός μου είπε ότι κ ξάπλα να ήμουν πάλι θα συνέβαινε.. Αλλά έχω καταλήξει να φοβάμαι να κάνω το οτιδήποτε.. 

κορίτσι μου καλησπέρα είχα ακριβώς το ίδιο θέμα κι εγώ κεχρί την 9η εβδομάδα και μου είχε πει ο γιατρός ότι είχα ένα μικρό αιμάτωμα όχι ακριβώς αποκόλληση λόγω δίδυμης κύησης μου είπε ότι μεγαλώνουν όλα πιο πολλοί μέσα και εσυ γίνεται αυτό!εκανα κι εγώ αυτή την ένεση και μετά από μια εβδομάδα σταμάτησαν όλα και τα καφέ και τα ροζ και τα πιο κόκκινα 9η εβδομάδα και μετά δεν είδα τίποτα!κι εγώ καναπέ την έβγαζα για σιγουριά αλλά μου είχε πει να μην αγχώνομαι γιατί εμβρυακια ήταν κι σε πολύ καλη θέση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα. Εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά. Δεν έχω μπει πάρα πάρα πολύ καιρό γιατί η εγκυμοσύνη μου έως τώρα είχε δυσκολίες, αιμορραγία, στο κρεβάτι όποτε με συγχωρείτε αν είμαι εκτός κλιματος. Θέλω να πω κάποια πράγματα που ελπίζω ότι θα βοηθήσουν. Ενώ λοιπόν η αυχενική ήταν σχετικά καλή η τροφοβλάστη που έκανα λόγω ηλικίας (κλείνω τα 37 όπου να ναι) έδειξε down. Ελεγα δεν μπορεί τόση προσπάθεια που έχουμε κάνει, τόσα χρόνια που το περιμένουμε... Όμως συμβαίνει. Και θα ήθελα κορίτσια να πω μην αφήνετε τίποτα στην τύχη του. Οι πιθανότητες για εμάς άνω των 35 για χρωμοσωμικες ανωμαλίες αυξάνονται κατακόρυφα. Κανενα μη επεμβατικό τεστ (nipt) δεν είναι διαγνωστικό. Η τροφοβλάστη από την άλλη από έμπειρο γιατρό έχει εξαιρετικά μικρες σχεδον μηδενικές πιθανότητες αποβολής. Σκεφτείτε το. Έζησα μια από τις δυσκολότερες εμπειρίες αλλά ελπίζω♥️. Σας φιλώ και εύχομαι σε όλες σύντομα όσες δυσκολίες κι αν περνάμε με μωράκια στην αγκαλιά μας.

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Έχω κάνει κ εγώ τρεις φορές λήψη τροφοβλάστη λόγω στίγματος μεσογειακής αναιμίας. Οι δύο τελευταίες δυστυχώς με αρνητικό  αποτέλεσμα. Πάω ξανά τώρα με εξωσωματική κ προεμφυτευτικό. Για χρωμοσωμικές πρέπει να είναι μικρότερο το κόστος. Εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχει κάνει καμία προεγχειρητικό έλεγχο στο Μητέρα πριν την υστεροσκοπηση???? Μου είπε η μαία του γιατρού μου ότι θα με ενημερώσει αλλά ήθελα να δω μήπως κάποια από εσάς το έχει κάνει πρόσφατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου έχει κάνει καμία προεγχειρητικό έλεγχο στο Μητέρα πριν την υστεροσκοπηση???? Μου είπε η μαία του γιατρού μου ότι θα με ενημερώσει αλλά ήθελα να δω μήπως κάποια από εσάς το έχει κάνει πρόσφατα

καλησπερα κοπελα μου...ναι ειχα εγω τον ιουλιο για υστεροσκοπηση κ γω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα. Εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά. Δεν έχω μπει πάρα πάρα πολύ καιρό γιατί η εγκυμοσύνη μου έως τώρα είχε δυσκολίες, αιμορραγία, στο κρεβάτι όποτε με συγχωρείτε αν είμαι εκτός κλιματος. Θέλω να πω κάποια πράγματα που ελπίζω ότι θα βοηθήσουν. Ενώ λοιπόν η αυχενική ήταν σχετικά καλή η τροφοβλάστη που έκανα λόγω ηλικίας (κλείνω τα 37 όπου να ναι) έδειξε down. Ελεγα δεν μπορεί τόση προσπάθεια που έχουμε κάνει, τόσα χρόνια που το περιμένουμε... Όμως συμβαίνει. Και θα ήθελα κορίτσια να πω μην αφήνετε τίποτα στην τύχη του. Οι πιθανότητες για εμάς άνω των 35 για χρωμοσωμικες ανωμαλίες αυξάνονται κατακόρυφα. Κανενα μη επεμβατικό τεστ (nipt) δεν είναι διαγνωστικό. Η τροφοβλάστη από την άλλη από έμπειρο γιατρό έχει εξαιρετικά μικρες σχεδον μηδενικές πιθανότητες αποβολής. Σκεφτείτε το. Έζησα μια από τις δυσκολότερες εμπειρίες αλλά ελπίζω♥️. Σας φιλώ και εύχομαι σε όλες σύντομα όσες δυσκολίες κι αν περνάμε με μωράκια στην αγκαλιά μας.

Προσωπικά είχα κάνει μόνο τον γνωστό υπερηχο και την αιματολογική (και αυτο για να είμαι ενήμερη τι θα εχω να αντιμετωπίσω) αυτά τα παιδάκια είναι τόσο αθωα που εμείς  ούτε στο δαχτυλάκι τους δεν φτάνουμε, για αυτό και το μεγάλωμα σε ένα παιδάκι με αθωότητα  χρησιμοποιούμε διαφορετικη μεταχείριση. Προσωπική μου άποψη πάντα για εμένα να σκέφτεσαι θετικά και αν έχεις χρόνο ψάξε για το μεγάλωμα ενός παιδιού(μου διαφεύγει και ένα βιβλίο που είχα διαβάσει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dep14 είπε:

καλησπερα κοπελα μου...ναι ειχα εγω τον ιουλιο για υστεροσκοπηση κ γω

Τι εξετάσεις έκανες κορίτσι μου πριν την υστεροσκοπηση θυμάσαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Έχω κάνει κ εγώ τρεις φορές λήψη τροφοβλάστη λόγω στίγματος μεσογειακής αναιμίας. Οι δύο τελευταίες δυστυχώς με αρνητικό  αποτέλεσμα. Πάω ξανά τώρα με εξωσωματική κ προεμφυτευτικό. Για χρωμοσωμικές πρέπει να είναι μικρότερο το κόστος. Εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά.

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Λήψη τροφοβλάστη σε ποια εβδομάδα κορίτσι μου έκανες; Σ´ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας… Αυτή είναι κ η αγωνία όλων των κοριτσιών μέχρι να τελειώσει κ η εξέταση της αυχενικής… Η Παναγία να μας βοηθήσει όλες! Μην απογοητεύεσαι! Ο Θεός σας φώτισε κ σίγουρα θα σας βοηθήσει κ στο μέλλον! 💚

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολυ για τη συμπαράσταση. Την τροφοβλάστη την έκανα στην 13η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Προσωπικά είχα κάνει μόνο τον γνωστό υπερηχο και την αιματολογική (και αυτο για να είμαι ενήμερη τι θα εχω να αντιμετωπίσω) αυτά τα παιδάκια είναι τόσο αθωα που εμείς  ούτε στο δαχτυλάκι τους δεν φτάνουμε, για αυτό και το μεγάλωμα σε ένα παιδάκι με αθωότητα  χρησιμοποιούμε διαφορετικη μεταχείριση. Προσωπική μου άποψη πάντα για εμένα να σκέφτεσαι θετικά και αν έχεις χρόνο ψάξε για το μεγάλωμα ενός παιδιού(μου διαφεύγει και ένα βιβλίο που είχα διαβάσει) 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Έχω κάνει κ εγώ τρεις φορές λήψη τροφοβλάστη λόγω στίγματος μεσογειακής αναιμίας. Οι δύο τελευταίες δυστυχώς με αρνητικό  αποτέλεσμα. Πάω ξανά τώρα με εξωσωματική κ προεμφυτευτικό. Για χρωμοσωμικές πρέπει να είναι μικρότερο το κόστος. Εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά.

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Λήψη τροφοβλάστη σε ποια εβδομάδα κορίτσι μου έκανες; Σ´ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας Αυτή είναι κ η αγωνία όλων των κοριτσιών μέχρι να τελειώσει κ η εξέταση της αυχενικής… Η Παναγία να μας βοηθήσει όλες! Μην απογοητεύεσαι! Ο Θεός σας φώτισε κ σίγουρα θα σας βοηθήσει κ στο μέλλον! 💚

Απευθύνομαι στα ζευγάρια που γνωρίζοντας όλες τις πτυχές του να μεγαλώνει μια οικογένεια ενα τέτοιο παιδί έχει αποφάσισει ότι δεν μπορεί να το υποστηρίξει. Οφείλει να γνωρίζει ότι ούτε η αυχενική ούτε το nipt είναι διαγνωστικές εξετάσεις. Αυτό ήθελα να τονίσω γιατί υπάρχει μεγάλη σύγχυση. Εάν παλι ένα ζευγάρι έχει αποφασίσει να μεγαλώσει ένα τέτοιο παιδάκι η οποιοδήποτε παιδάκι με κάποιο πρόβλημα δεν χρειάζεται να κάνει καμία επεμβατική εξέταση. Όσον αφορά στη δική μου ενημέρωση για τα προβλήματα παιδιών με γενετικές ανωμαλίες κι όχι μόνο γίνεται χρόνια τώρα μέσα από το επάγγελμά μου. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση εύχομαι και σε εσένα το καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εμένα σταμάτησαν τα καφέ εδώ κ μια εβδομάδα κ πήρα λιγάκι τα πάνω μου! Δεν ξανοίγομαι όμως! Μόνο ένα φαγητό! Παίρνω γυναίκα για το σπίτι μία φορά την εβδομάδα κ ο σύζυγος κάνει κ αυτός ό,τι μπορεί… Μετράς προγεστερόνη; Πόσο είναι; Από περιέργεια σε ρωτάω γιατί η αλήθεια είναι ότι παίρνεις πολύ πράμα! Εγώ έχω ρνβ για αυχενική 8/9 κ η Παναγιά μαζί μας! 🙏🏻 Χθες έκανα κ καμπύλη σακχάρου προληπτικά κ αύριο έχω ρνβ με τον ενδοκρινολόγο-διαβητολόγο. Να δούμε τι θα ακούσουμε κ από εκεί…

Όχι δεν έχω μετρήσει να πω την αλήθεια. Δε μου έχει ζητήσει ο γιατρός, αλλά μου το είχε πει από την αρχή όταν υπάρχουν καφέ θα αυξάνουμε τα utrogestan. Εγώ έκανα χθες αυτές τις εξετάσεις του προγεννητικου ελέγχου κ τηε κυστικής ινωσης. Τώρα για καμπύλη δε μου έχει πει κάτι ακόμα, βέβαια εγώ επειδή το μόνο που λιγουρευομαι είναι μακαρόνια έχω κόψει αρκετά τα γλυκά, τα έχω αντικατάστησει με φρούτα!! 8/9 δλδ θα είσαι 12η εβδομάδα; κ εγώ αυτή τη μέρα περιμένω που θα συμπληρώσω τη 12η εβδομάδα, να "δέσουν" να φύγει κ αυτό το άγχος!! Μακάρι να σου πάνε όλα καλά κ να σούπερ τα εμβρυακια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Τι εξετάσεις έκανες κορίτσι μου πριν την υστεροσκοπηση θυμάσαι????

εκανα καρδιογραφημα  με ειδε κ ο καρδιολογος κ γενικες εξετασεις αιματος αυτα...το μοριακο το ειχα κανει την προηγουμενη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dep14 είπε:

εκανα καρδιογραφημα  με ειδε κ ο καρδιολογος κ γενικες εξετασεις αιματος αυτα...το μοριακο το ειχα κανει την προηγουμενη μερα

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι υπεφερα στην σαλπιγγογραφια.λιποθυμησα 3-4 φορες οταν την εκανα.αν κ με ειχαν δεσει εγω κουνιομουν απ'οτι θυμαμαι απο τον πονο.με δυσκολια την ολοκληρωσα την διαδικασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η troia είπε:

Καλημέρα. Είναι σίγουρο ότι έχεις και τις 2 σου σάλπιγγες αποφραγμένες; Πήρες σπασμολυτικά στη σαλπιγγογραφία για να αποκλείσεις ότι δεν έκανες σπασμούς και φάνηκαν ψευδώς αποφραγμένες οι σάλπιγγές σου; 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η troia είπε:

Καλημέρα. Είναι σίγουρο ότι έχεις και τις 2 σου σάλπιγγες αποφραγμένες; Πήρες σπασμολυτικά στη σαλπιγγογραφία για να αποκλείσεις ότι δεν έκανες σπασμούς και φάνηκαν ψευδώς αποφραγμένες οι σάλπιγγές σου; 

@troia η αληθεια ειναι οτι υπεφερα στην σαλπιγγογραφια.λιποθυμησα 3-4 φορες απο τον πονο κατα την διαρκεια της σαλπιγγογρραφιας.κ απ'οτι θυμαμαι κουνιομουν,πεταγομουν δν μπορουσα να αντεξω αυτον τον πονο.με δυσκολια καταφερα να ολοκληρωσω ολη την διαδικασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Styliana21 είπε:

 

@troia η αληθεια ειναι οτι υπεφερα στην σαλπιγγογραφια.λιποθυμησα 3-4 φορες απο τον πονο κατα την διαρκεια της σαλπιγγογρραφιας.κ απ'οτι θυμαμαι κουνιομουν,πεταγομουν δν μπορουσα να αντεξω αυτον τον πονο.με δυσκολια καταφερα να ολοκληρωσω ολη την διαδικασια.

Εεεεεε, μήπως να την επαναλάβεις σε ειδικό ακτινοδιαγνώστη που θα σου δώσει σπασμολυτικά μισή ώρα πριν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sylia είπε:

 

Απευθύνομαι στα ζευγάρια που γνωρίζοντας όλες τις πτυχές του να μεγαλώνει μια οικογένεια ενα τέτοιο παιδί έχει αποφάσισει ότι δεν μπορεί να το υποστηρίξει. Οφείλει να γνωρίζει ότι ούτε η αυχενική ούτε το nipt είναι διαγνωστικές εξετάσεις. Αυτό ήθελα να τονίσω γιατί υπάρχει μεγάλη σύγχυση. Εάν παλι ένα ζευγάρι έχει αποφασίσει να μεγαλώσει ένα τέτοιο παιδάκι η οποιοδήποτε παιδάκι με κάποιο πρόβλημα δεν χρειάζεται να κάνει καμία επεμβατική εξέταση. Όσον αφορά στη δική μου ενημέρωση για τα προβλήματα παιδιών με γενετικές ανωμαλίες κι όχι μόνο γίνεται χρόνια τώρα μέσα από το επάγγελμά μου. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση εύχομαι και σε εσένα το καλύτερο.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. :-)

Και να έχεις πιο εύκολη εγκυμοσύνη σύντομα. :-) καλή δύναμη.  Αναμένουμε τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Styliana21 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι υπεφερα στην σαλπιγγογραφια.λιποθυμησα 3-4 φορες οταν την εκανα.αν κ με ειχαν δεσει εγω κουνιομουν απ'οτι θυμαμαι απο τον πονο.με δυσκολια την ολοκληρωσα την διαδικασια.

Και βγηκε καλη; 

Ένιωσα όπως όταν κάνω υπερηχο και σα να με πιτσιλισαν (μη γελάτε σας βλεπω) αλλά πόνο κτλ τίποτα. 

Η γιατρος πάντως μου ελεγε να έχω επαφή μαζί της και αν νιώσω πόνο να την ενημερώσω.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique τελικά βάλε με στις 01.09 :-)

ωοληψια.  

Πήγα σήμερα και τα νέα μου είναι ότι το  μεγάλο 20mm δεν μεγάλωσε :-) ενω τα άλλα τα μικρούλια μεγάλωσαν είναι 13-16mm και στοχεύουμε σε αυτά. 

Μου έδωσε τελικά και ενέσεις ανταγωνιστών ή πως στο καλό λέγονται (αντε κι άλλες ενέσεις χαχαχαχ) μέχρι Δευτέρα (εχω πάλι υπερηχο )που μάλλον εκεί θα μου δώσει και άλλη ενεση (που σκάνε σωστά δεν τα λέω χαχαχαχ που θα παει θα μάθω και αυτές τις ωρολογιες) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique τελικά βάλε με στις 01.09 :-)

ωοληψια.  

Πήγα σήμερα και τα νέα μου είναι ότι το  μεγάλο 20mm δεν μεγάλωσε :-) ενω τα άλλα τα μικρούλια μεγάλωσαν είναι 13-16mm και στοχεύουμε σε αυτά. 

Μου έδωσε τελικά και ενέσεις ανταγωνιστών ή πως στο καλό λέγονται (αντε κι άλλες ενέσεις χαχαχαχ) μέχρι Δευτέρα (εχω πάλι υπερηχο )που μάλλον εκεί θα μου δώσει και άλλη ενεση (που σκάνε σωστά δεν τα λέω χαχαχαχ που θα παει θα μάθω και αυτές τις ωρολογιες) 

Μπράβο βρε κορίτσι!! Είδες? Όλα καλά πάνε τελικά!! Εγώ πάλι σου εύχομαι να μη μάθεις τις ωρολογιες..όλα θα πάνε καλά τώρα και δεν θα τις χρειαστεις..θα περιμένουμε νέα σου τη Δευτέρα..άντε κοντεύεις να τελειώσεις με τις ενέσεις..λίγη υπομονή ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique τελικά βάλε με στις 01.09 :-)

ωοληψια.  

Πήγα σήμερα και τα νέα μου είναι ότι το  μεγάλο 20mm δεν μεγάλωσε :-) ενω τα άλλα τα μικρούλια μεγάλωσαν είναι 13-16mm και στοχεύουμε σε αυτά. 

Μου έδωσε τελικά και ενέσεις ανταγωνιστών ή πως στο καλό λέγονται (αντε κι άλλες ενέσεις χαχαχαχ) μέχρι Δευτέρα (εχω πάλι υπερηχο )που μάλλον εκεί θα μου δώσει και άλλη ενεση (που σκάνε σωστά δεν τα λέω χαχαχαχ που θα παει θα μάθω και αυτές τις ωρολογιες) 

Μια χαρά είναι τα ωοθυλάκια! Όλα θα πάνε τέλεια! Όχι τόσο άγχος από τώρα! Έχεις δρόμο πολύ! Κράτα γερά! 🤪

Σε περνάω για 1/9 κ ο Θεός μαζί σου! 🙏🏻💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Maroulita! ->16/9

@Margitc-> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> 30/8

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Eva29 -> ?

Χοριακή 

@Sandyb -> 357 🥰

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->1358 🥰 

Τι κάνετε κορίτσια μου; Πώς είστε; Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά! Ανυπομονώ να σας περάσω πινακάκι! Είπαμε θα σας  φουσκώσω όλες! Περιμένω τα νέα σας κ τις ημερομηνίες σας κυρίως! 😉

Καλό μας σ/κ! 😘💚

@Διόνη μου όλα καλά; Έχουμε μέρες να σε ακούσουμε ή είναι η ιδέα μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique τελικά βάλε με στις 01.09 :-)

ωοληψια.  

Πήγα σήμερα και τα νέα μου είναι ότι το  μεγάλο 20mm δεν μεγάλωσε :-) ενω τα άλλα τα μικρούλια μεγάλωσαν είναι 13-16mm και στοχεύουμε σε αυτά. 

Μου έδωσε τελικά και ενέσεις ανταγωνιστών ή πως στο καλό λέγονται (αντε κι άλλες ενέσεις χαχαχαχ) μέχρι Δευτέρα (εχω πάλι υπερηχο )που μάλλον εκεί θα μου δώσει και άλλη ενεση (που σκάνε σωστά δεν τα λέω χαχαχαχ που θα παει θα μάθω και αυτές τις ωρολογιες) 

Έλα κοριτσάρα όλα καλά πάνε...τέλεια τα ωοθυλάκια πας εξαιρετικά ξεκίνησες και ανταγωνιστές οπότε είσαι σούπερ......καλή επιτυχία να έχεις καλή μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι!! Είδες? Όλα καλά πάνε τελικά!! Εγώ πάλι σου εύχομαι να μη μάθεις τις ωρολογιες..όλα θα πάνε καλά τώρα και δεν θα τις χρειαστεις..θα περιμένουμε νέα σου τη Δευτέρα..άντε κοντεύεις να τελειώσεις με τις ενέσεις..λίγη υπομονή ακόμα..

Δευτέρα έχεις και εσύ υπερηχο ... θα δεις μια εικόνα που θα λατρέψεις και μόνο εμείς οι μανούλες ξέρουμε γτ λατρεύουμε αυτή τη Βούλα:-*

Ναι δόξα το Θεό.  Ήμουν χάλια και έλεγα αμα σκάσει πάνε όλα. Ευτυχώς όμως σήμερα ήρθα με ευχάριστα νέα:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...