Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

καλα κανεις και τα ετοιμαζεις απο τωρα!!! κοριτσι μου ειχα και εχω κι εγω prolutex και νιωθω τα ιδια...με ειχε προειδοποιησει και η φαρμακοποιος....εκτος απο τον τρομερο πονο εχω πρηστει παρα πολυ και απο τiς ενεσεις της διεγερσης και απο αυτες λες και ειμαι 5 μηνων εγκυος...σε σημειο που ολοι με ρωτανε αν ειμαι εγκυος απο τωρα... χαχαχχα οι αντιπηκτικες εχουν απλα λιγο πιο xoντρη βελονιτσα νιωθω και πονανε στο τσιμπημα....εγω κανω μια εβδομαδα στη μια μερια τη μια και στην αλλη μερια την αλλη απο πανω προς τα κατω και μετα την αλλη εβδομαδα τις κανω εναλλαξ....αλλα δεν ξερω αν βοηθαει καπου...απλα μετακινω τον πονο της prolutex καπως χαχαχαχα....παντως η @BlackCat εχει δικιο στον τροπο βοηθαει...
τωρα για τις innohep μεγαλο θεμα ...κατι θελει για να μη μελανιαζεις να  τιναζεις τη βελονα να κατεβει ο αερας στο εμβολο ..δεν ξερω αν το κανω σωστα παντως δεν εχω μελανιασει μονο κανω σημαδακια κυριως απο τη βελονα.
 

Α όλα τα καλά και συ.. ευτυχώς που δεν έχεις μελανιασει.. είναι άτιμες αυτές οι innohep δεν μελανιαζουν πάντα, το κάνουν από κει που δεν το περιμένεις..ο γιατρός μου είχε πει ότι χτυπάω κάποια σημεία και μελανιαζα όταν έβγαζε λίγο αιματακι δεν είχα καταλάβει όμως πως να το αποφυγω..θα δούμε την Παρασκευή που θα τις ξεκινήσω πως θα πάει και με αυτες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Όχι δεν κάνω τέτοιες, δε μου έδωσε ο γιατρός!! Κ εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τις μελανιες αλλά από αυτές τις ενέσεις ευτυχώς έχω μόνο μια μελάνια, κ πολλές πολλές τρυπιτσες. Της διέγερσης ήταν χειρότερες, είχα μελανιες παντού!! Εννοείται χαλάλι για τα μωράκια!! 

Αχ αλήθεια? Εγώ στη διέγερση δεν κατάλαβα τίποτα..αφού προχτές έλεγα στον άντρα μου ότι από όλα αυτά που έχω κάνει οι gonal ήταν οι καλύτερες με διαφορά..σαν να μην τις έκανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ αλήθεια? Εγώ στη διέγερση δεν κατάλαβα τίποτα..αφού προχτές έλεγα στον άντρα μου ότι από όλα αυτά που έχω κάνει οι gonal ήταν οι καλύτερες με διαφορά..σαν να μην τις έκανα..

Δεν πονουσα αλλά μελανιαζα. Τώρα φυσικά είναι διαφορετικό γιατί πονάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nektaria82 είπε:

Δε μου έχουν στείλει τίποτα, οπότε πήρα σπο το φαρμακείο τεστ. Αρνητικότατο... Να σου πάνε όλα καλά! Σε όλες σας μέσα απο την καρδιά μου!!!

Λυπάμαι πολύ! Παρολ’ αυτα ας περιμένουμε μέχρι αύριο και τη χοριακη, δεν ξέρεις ποτέ!! Αλλιώς πάμε για την επόμενη!! Να μην πέφτουμε είναι το θέμα!! Δεν είναι εύκολο, η απογοήτευση είναι τεράστια αλλά πρέπει να βρίσκουμε δύναμη κι αισιοδοξία να συνεχίσουμε! Κάποια στιγμή όλες θα τα καταφέρουμε!! Έτσι δεν είναι;; 
Σε φιλω και σου στέλνω μια σφιχτή αγκαλιά!❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Λυπάμαι πολύ! Παρολ’ αυτα ας περιμένουμε μέχρι αύριο και τη χοριακη, δεν ξέρεις ποτέ!! Αλλιώς πάμε για την επόμενη!! Να μην πέφτουμε είναι το θέμα!! Δεν είναι εύκολο, η απογοήτευση είναι τεράστια αλλά πρέπει να βρίσκουμε δύναμη κι αισιοδοξία να συνεχίσουμε! Κάποια στιγμή όλες θα τα καταφέρουμε!! Έτσι δεν είναι;; 
Σε φιλω και σου στέλνω μια σφιχτή αγκαλιά!❣️

Κορίτσια καλημερα.ειμαι καινούργια δεν σας έχω διαβάσει.ευχομαι σύντομα όλες σας να γεμισουν οι κοιλιτσες σας με ένα η δύο μωράκια. Ειμαι στην 6η μέρα εμβρυομεταφορας και ψάχνοντας στο ίντερνετ για συμπτώματα έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ.για πείτε μου εγώ δεν έχω τίποτα από συμπτώματα μόνο πρησμένο στήθος,μην φανταστείτε όμως αυτό που λένε ότι δεν αντέχω ούτε σουτιέν σε φυσιολογικά επίπεδα.εχω απογοητευτεί λίγο σήμερα και έχω αρχίσει να κάνω δουλειές στο σπιτι,πόσο να καθίσω πιαααα.ξεχασα να σας πω βαλαμε δύο βλαστοκυστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2021 at 11:25 ΜΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου θα σας πω την ιστοριουλα μου κ ελπίζω να δωσω κουράγιο. Έκανα διέγερση πριν 3 μήνες κ βάλαμε 4 εμβρυακια στην κατάψυξη. Την εμβρυομεραφορα είπα να τη κάνω από Σεπτέμβρη κ τη Τρίτη έμαθα ότι ΕΊΜΑΙ ΈΓΚΥΟΣ!!! εγώ με ενδομητροιωση κ ο άντρας μου με 240000 σπερπατοζωαρια. Πάντα υπάρχει ελπίδα. 

Τώρα το θέμα που έχω είναι ότι η χοριακη μου η πρώτη ήταν 657, η δεύτερη 1093 κ η τρίτη 4 μέρες μέτα απ τη δεύτερη είναι 4477 νομίζω είναι χαμηλή κ φοβάμαι γτ είναι κάτι που δε περίμενα τώρα. Συγνώμη για το σεντόνι κορίτσια μου. 

Συγχαρητήρια!!! Μην ανησυχείς για τίποτα, βλέπεις ποσο ευχάριστα απρόβλεπτη είναι η ζωή. Σε βοηθάει βέβαια και η ηλικία σου (αν το 31 που έχεις στο όνομα έχει να κάνει με ηλικία) αλλά πραγματι μας δίνεις κουράγιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

Λυπάμαι πολύ Ιωάννα μου.

Για πολλές απο εμάς το ταξίδι αυτό είναι δύσκολο και μακρύ.

Καλή δύναμη και υπομονή για να βρείτε τα πατήματά σας.

Μεγάλη αγκαλιά😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

Λυπάμαι τόσο πολύ! Καλή δύναμη και κουράγιο σ εσένα!! 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

κοριτσι μου καλο λυπαμαι παρα πολυ...αληθεια...δεν εχω λογια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Summer123 είπε:

Κορίτσια καλημερα.ειμαι καινούργια δεν σας έχω διαβάσει.ευχομαι σύντομα όλες σας να γεμισουν οι κοιλιτσες σας με ένα η δύο μωράκια. Ειμαι στην 6η μέρα εμβρυομεταφορας και ψάχνοντας στο ίντερνετ για συμπτώματα έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ.για πείτε μου εγώ δεν έχω τίποτα από συμπτώματα μόνο πρησμένο στήθος,μην φανταστείτε όμως αυτό που λένε ότι δεν αντέχω ούτε σουτιέν σε φυσιολογικά επίπεδα.εχω απογοητευτεί λίγο σήμερα και έχω αρχίσει να κάνω δουλειές στο σπιτι,πόσο να καθίσω πιαααα.ξεχασα να σας πω βαλαμε δύο βλαστοκυστες.

Καλώς την!! Μην ψάχνεις για συμπτώματα!! Δεν υπάρχουν!! Είναι πολύ νωρίς για να νιώσεις οτιδηποτε νομίζω! Βέβαια όλες ψάχνουμε αλλά αλήθεια νομίζω το κάνουμε για να περνάει η ώρα μας! Μην κάνεις όμως δουλειές, δεν πρέπει να κουράζεσαι! Κάνε λίγο υπομονή και ξεκουράσου!! Ξέρω δεν περνάν οι μέρες με τίποτα, αλλά πρέπει να κάνουμε υπομονή! Όπως έχουμε ξαναπεί αυτές οι 14 μέρες είναι το χειρότερο κομμάτι της εξωσωματικής! Σου εύχομαι με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακή και τα εμβρυακια  σου να έχουν φωλιάσει στην κοιλίτσα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

Ποσο λυπαμαι κοπελα μου πραγματικα !! κουραγιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Καλώς την!! Μην ψάχνεις για συμπτώματα!! Δεν υπάρχουν!! Είναι πολύ νωρίς για να νιώσεις οτιδηποτε νομίζω! Βέβαια όλες ψάχνουμε αλλά αλήθεια νομίζω το κάνουμε για να περνάει η ώρα μας! Μην κάνεις όμως δουλειές, δεν πρέπει να κουράζεσαι! Κάνε λίγο υπομονή και ξεκουράσου!! Ξέρω δεν περνάν οι μέρες με τίποτα, αλλά πρέπει να κάνουμε υπομονή! Όπως έχουμε ξαναπεί αυτές οι 14 μέρες είναι το χειρότερο κομμάτι της εξωσωματικής! Σου εύχομαι με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακή και τα εμβρυακια  σου να έχουν φωλιάσει στην κοιλίτσα σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που μου απάντησες.η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.συγνωμη αλλά δεν γνωρίζω καμία από τις ιστορίες σας πρέπει να διαβάσω τα νέα σας.ευχομαι σύντομα κορίτσια μου να μείνουμε όλες εγκυουλες και να μιλάμε για αναγουλες και ζαλάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

Χοριακή 

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->1358 🥰

@nikol88 -

Χαθήκαμε κορίτσια μου! Τι κάνετε; Διάβασα τα νέα σας… @nikol88 εμείς το ξέραμε! Εσύ κοίτα να το πιστέψεις! Συγχαρητήρια ρεεεεε! Όλα θα πάνε καλά! Θα το δεις! Για όλες μας! Κ αν δεν πάνε στο τέλος, σίγουρα τότε δεν είναι το τέλος! Κ αναφέρομαι σε σένα κορίτσι μου @Ιωάννα28iwantababy. Τίποτα δεν τελειώνει όταν το θέλουμε πολύ! Ανασυγκροτούμε και συνεχίζουμε! Πεισμώνουμε κ την επιθυμία μας την κάνουμε σημαία! Εάν οι λόγοι είναι οικονομικοί μπορώ να κατανοήσω την όποια καθυστέρηση. Διαφορετικά προχωράμε κ κάνουμε τον χρόνο σύμμαχο. Η ηλικία σου αγαπημένο μου κορίτσι είναι άσσος στο μανίκι σου. Κάτι υπάρχει που ακόμη δεν το έχετε βρει. Θα βρεθεί όμως και μια ημέρα θα γίνεις μανούλα! Στο υπογράφω! 💚

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου... Πόσο κρίμα.. Κουράγιο κ δύναμη τώρα βήμα βήμα θα ξανά βρείτε τα πατήματα σας κ θα ανασυνταχθείτε.. Τι συνέβη; αν δε γίνομαι αδιάκριτη φυσικά κ θέλεις να μας μιλήσεις για αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

Χοριακή 

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->1358 🥰

@nikol88 -

Χαθήκαμε κορίτσια μου! Τι κάνετε; Διάβασα τα νέα σας… @nikol88 εμείς το ξέραμε! Εσύ κοίτα να το πιστέψεις! Συγχαρητήρια ρεεεεε! Όλα θα πάνε καλά! Θα το δεις! Για όλες μας! Κ αν δεν πάνε στο τέλος, σίγουρα τότε δεν είναι το τέλος! Κ αναφέρομαι σε σένα κορίτσι μου @Ιωάννα28iwantababy. Τίποτα δεν τελειώνει όταν το θέλουμε πολύ! Ανασυγκροτούμε και συνεχίζουμε! Πεισμώνουμε κ την επιθυμία μας την κάνουμε σημαία! Εάν οι λόγοι είναι οικονομικοί μπορώ να κατανοήσω την όποια καθυστέρηση. Διαφορετικά προχωράμε κ κάνουμε τον χρόνο σύμμαχο. Η ηλικία σου αγαπημένο μου κορίτσι είναι άσσος στο μανίκι σου. Κάτι υπάρχει που ακόμη δεν το έχετε βρει. Θα βρεθεί όμως και μια ημέρα θα γίνεις μανούλα! Στο υπογράφω! 💚

 

 

Πως είσαι @Vasiliqueμου; τι κάνουν τα μωρά; άκουσες καρδιές; πηγές διακοπουλες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Summer123 είπε:

Κορίτσια καλημερα.ειμαι καινούργια δεν σας έχω διαβάσει.ευχομαι σύντομα όλες σας να γεμισουν οι κοιλιτσες σας με ένα η δύο μωράκια. Ειμαι στην 6η μέρα εμβρυομεταφορας και ψάχνοντας στο ίντερνετ για συμπτώματα έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ.για πείτε μου εγώ δεν έχω τίποτα από συμπτώματα μόνο πρησμένο στήθος,μην φανταστείτε όμως αυτό που λένε ότι δεν αντέχω ούτε σουτιέν σε φυσιολογικά επίπεδα.εχω απογοητευτεί λίγο σήμερα και έχω αρχίσει να κάνω δουλειές στο σπιτι,πόσο να καθίσω πιαααα.ξεχασα να σας πω βαλαμε δύο βλαστοκυστες.

Μην απογοητεύεσαι, είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπτώματα. Να ξεκουραζεσαι κ να μην κάνεις πολλά βαριά πράγματα.. Τα πάνω πανω που λένε..αλλωστε τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μοιάζουν πολύ με της περιόδου κ μέχρι να δεις θετική χοριακη έτσι κ αλλιώς θα έχεις άγχος ότι συμπτώματα κ αν έχεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Summer123 είπε:

Κορίτσια καλημερα.ειμαι καινούργια δεν σας έχω διαβάσει.ευχομαι σύντομα όλες σας να γεμισουν οι κοιλιτσες σας με ένα η δύο μωράκια. Ειμαι στην 6η μέρα εμβρυομεταφορας και ψάχνοντας στο ίντερνετ για συμπτώματα έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ.για πείτε μου εγώ δεν έχω τίποτα από συμπτώματα μόνο πρησμένο στήθος,μην φανταστείτε όμως αυτό που λένε ότι δεν αντέχω ούτε σουτιέν σε φυσιολογικά επίπεδα.εχω απογοητευτεί λίγο σήμερα και έχω αρχίσει να κάνω δουλειές στο σπιτι,πόσο να καθίσω πιαααα.ξεχασα να σας πω βαλαμε δύο βλαστοκυστες.

Ποτέ πας για χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

Χοριακή 

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->1358 🥰

@nikol88 -

Χαθήκαμε κορίτσια μου! Τι κάνετε; Διάβασα τα νέα σας… @nikol88 εμείς το ξέραμε! Εσύ κοίτα να το πιστέψεις! Συγχαρητήρια ρεεεεε! Όλα θα πάνε καλά! Θα το δεις! Για όλες μας! Κ αν δεν πάνε στο τέλος, σίγουρα τότε δεν είναι το τέλος! Κ αναφέρομαι σε σένα κορίτσι μου @Ιωάννα28iwantababy. Τίποτα δεν τελειώνει όταν το θέλουμε πολύ! Ανασυγκροτούμε και συνεχίζουμε! Πεισμώνουμε κ την επιθυμία μας την κάνουμε σημαία! Εάν οι λόγοι είναι οικονομικοί μπορώ να κατανοήσω την όποια καθυστέρηση. Διαφορετικά προχωράμε κ κάνουμε τον χρόνο σύμμαχο. Η ηλικία σου αγαπημένο μου κορίτσι είναι άσσος στο μανίκι σου. Κάτι υπάρχει που ακόμη δεν το έχετε βρει. Θα βρεθεί όμως και μια ημέρα θα γίνεις μανούλα! Στο υπογράφω! 💚

 

 

Συμφωνω με όσα λες!!! Ετσι ειναι!!! 
Που εισαι εσυ;; Ολα καλα κοριτσι μου;; Πως πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Πως είσαι @Vasiliqueμου; τι κάνουν τα μωρά; άκουσες καρδιές; πηγές διακοπουλες;; 

Διακοπές;;; Τι είναι αυτό; Χαχαχα! Όχι, εδώ Αθήνα κ όλη την ημέρα αραχτή στο σπίτι…Ναι, χθες πήγαμε κ ακούσαμε καρδούλες! ❤️❤️ Η αλήθεια είναι πως ησυχάζεις μόλις ακούσεις αλλά για λίγο… Κάτι πάντα θα μας αγχώνει… Σήμερα μετά από κάποιες γενικές εξετάσεις βρέθηκε στα ούρα ένα μικρόβιο. Για την ώρα μου είπαν πολύ νερό κ να μην υπάρχει στάση ούρων. Την Παρασκευή το βράδυ είχα αίμα. Πήγα κατευθείαν για ένεση. Με είχε προετοιμάσει η μαία αλλά όσο προετοιμασμένη κ να είσαι παθαίνεις ένα σοκ… Άρχισαν τα όργανα! Οι δίδυμες κυήσεις είναι πιο επίφοβες για αιμορραγίες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

Χοριακή 

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->1358 🥰

@nikol88 -

Χαθήκαμε κορίτσια μου! Τι κάνετε; Διάβασα τα νέα σας… @nikol88 εμείς το ξέραμε! Εσύ κοίτα να το πιστέψεις! Συγχαρητήρια ρεεεεε! Όλα θα πάνε καλά! Θα το δεις! Για όλες μας! Κ αν δεν πάνε στο τέλος, σίγουρα τότε δεν είναι το τέλος! Κ αναφέρομαι σε σένα κορίτσι μου @Ιωάννα28iwantababy. Τίποτα δεν τελειώνει όταν το θέλουμε πολύ! Ανασυγκροτούμε και συνεχίζουμε! Πεισμώνουμε κ την επιθυμία μας την κάνουμε σημαία! Εάν οι λόγοι είναι οικονομικοί μπορώ να κατανοήσω την όποια καθυστέρηση. Διαφορετικά προχωράμε κ κάνουμε τον χρόνο σύμμαχο. Η ηλικία σου αγαπημένο μου κορίτσι είναι άσσος στο μανίκι σου. Κάτι υπάρχει που ακόμη δεν το έχετε βρει. Θα βρεθεί όμως και μια ημέρα θα γίνεις μανούλα! Στο υπογράφω! 💚

 

 

Ευχαριστώ Βασιλική μου!  Αύριο πάω για επαναληπτική! Αν δω κάτι καλό μπορεί και να ηρεμήσω επιτελους!! Εσυ πως είσαι;; Πως πάνε τα μπεμπέ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Summer123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που μου απάντησες.η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.συγνωμη αλλά δεν γνωρίζω καμία από τις ιστορίες σας πρέπει να διαβάσω τα νέα σας.ευχομαι σύντομα κορίτσια μου να μείνουμε όλες εγκυουλες και να μιλάμε για αναγουλες και ζαλάδες.

Θα μας μάθεις σιγά σιγά!! Κ εγώ ακόμα μπερδεύομαι καμία φορά με την πορεία της καθεμιάς! Νομίζω όλες το παθαίνουμε γιατί είμαστε και πολλές! 🤷🏻‍♀️ Όπως και να χει στηρίζουμε η μια την άλλη, την καθησυχάζουμε και δίνουμε θάρρος, οπότε είσαι στο σωστό μέρος! 😁 Ότι ανησυχία έχεις να μας λες!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Διακοπές;;; Τι είναι αυτό; Χαχαχα! Όχι, εδώ Αθήνα κ όλη την ημέρα αραχτή στο σπίτι…Ναι, χθες πήγαμε κ ακούσαμε καρδούλες! ❤️❤️ Η αλήθεια είναι πως ησυχάζεις μόλις ακούσεις αλλά για λίγο… Κάτι πάντα θα μας αγχώνει… Σήμερα μετά από κάποιες γενικές εξετάσεις βρέθηκε στα ούρα ένα μικρόβιο. Για την ώρα μου είπαν πολύ νερό κ να μην υπάρχει στάση ούρων. Την Παρασκευή το βράδυ είχα αίμα. Πήγα κατευθείαν για ένεση. Με είχε προετοιμάσει η μαία αλλά όσο προετοιμασμένη κ να είσαι παθαίνεις ένα σοκ… Άρχισαν τα όργανα! Οι δίδυμες κυήσεις είναι πιο επίφοβες για αιμορραγίες…

Έτσι όπως τα λες είναι. Κάθε βήμα έχει το άγχος του, μετά ηρεμείς λιγο κ ξανά πάλι από την αρχή. Εγώ σχεδόν σε κάθε πόνο τρέμω μη δω κ αίμα γιατί έχω αρκετά πονάκια είναι η αλήθεια. Ευτυχώς το δοσολογικο σχημα προγεστερονης δε μου το άλλαξε καθόλου αλλά μου έκοψε το ένα χαπάκι cyclacur μέχρι την Κυριακή που θα το σταματήσω τελείως. Κ όσο να ναι με αγχώνει κ αυτό κάπως. Τι ένεση έκανες; προγεστερονης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια... Για μένα το ταξίδι της εξωσωματικής έφτασε στο τέλος τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια ... Δυστυχώς παλλινδρομισε και αύριο θα με καθαρίσουν... Καλή δύναμη σε όλες ..καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όσες είναι και καλή δύναμη στα υπόλοιπα κορίτσια!

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... Ειλικρινά λυπάμαι και θυμώνω όταν ακούω για αποτυχίες... Δυστυχώς για πολλές ο δρόμος είναι μακρύς αλλά στο τέλος θα γίνει το θαύμα μην χάνεις την πίστη σου... Υπομονή... Συνεχίστε να δουλεύετε για τον στόχο σας και θα γίνει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...