Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@dep14 --> 12/7

@Eva29--> 13/7

@Lucia79--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Διόνη--> 13/7

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> ?

@Vasilique--> 16/7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Ναι κ εμένα με έκανε να νιώσω πολύ καλά!!!!!!! Εύχομαι να πάνε καλύτερα την επομενη!!!!! Καλο σκ να έχουμε!!!! Περιμένουμε νεώτερα σου όταν έρθει η ώρα!!!!!! ❣️❣️❣️❣️

Όπως κ να έχει θα βγει ανακοινωθέν! Είτε λιτό, είτε με τυμπανοκρουσίες ... 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> 13/7

@Lucia79--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> ?

@Vasilique--> 16/7

Θα ξέρω το βράδυ μετά από τις 20:30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

Θα ξέρω το βράδυ μετά από τις 20:30

Η αγωνία στα ύψη αλλά εύχομαι να ακούσεις ένα όμορφο νούμερο! Τεράστιο! 💚

Πες μας εάν θέλεις πώς έφτασες μέχρι εδώ ... Ποια προσπάθειά σου ήταν αυτή, πόσα εμβρυάκια έβαλες κλπ κλπ ξέρεις εσύ ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> 13/7

@Lucia79--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> ?

@Vasilique--> 16/7

Κατευθείαν  στην εγκυμοσύνη... Αυτό ρε ετσι σε θέλω ετσι για την διαφορά.. :-) μην τυχόν και  το αλλάξεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Καλά αποτελέσματα να έχετε όλες όσες περιμένετε..... Και πολλές κ καλές χοριακες!!!!! Εγώ δυστυχώς η ευτυχώς σταματάω τελικά την διέγερση(14ημερα)! Και δεν θα προχωρήσουμε σε ωοληψία.... Σήμερα είχα υπερηχο (16ημερα) και είδε μόνο 3ωοθηλακια αλλά η οιστραδιόλη δεν έχει ανέβει καθόλου....μου είπε ο δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει για αυτά τα 3...δεν είναι σίγουρος! Κ καλύτερα να το αφήσουμε! Τέλος Αυγούστου θα τον ξανά δω για να μου γράψει πάλι ενέσεις κ να δούμε πως θα κινηθούμε!!!!! Καλή συνέχεια κορίτσια σε όλες .... Εδώ θα ειμαι!!!!!! Να έχουμε ένα όμορφο σκ!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Μπράβο στο γιατρό σου..  τωρα θα νιώθεις ακόμα πιο σίγουρη ότι είναι καλός και όχι απλά για τα φράγκα.. 😉 ξέρω την απογοήτευση σου, έτσι ένιωσα όταν μου είπε η γοατρος κάνε πρώτα το εμβόλιο και μετα έλα ένιωσα ότι χάνω χρόνο... τωρα την έχω δει αλλιως ίσως και γλύτωσω(ίσως πιάσω μωράκι) τα  1500€ λίγα δεν ειναι. 

 

Υσ να μην είμαι και μόνη..  29.08 περίπου θα κάνω κάνω κι εγώ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω αρκετές μέρες να μπω! Προσπαθούσα με τον αντρούλη μου να τα βάλουμε κάτω να δούμε τις επόμενες κινήσεις μας! Πρώτον αποφασίσαμε να εμβολιαστώ! Σήμερα έκανα την πρώτη δόση μοντέρνα κ 6/8 θα κάνω την δεύτερη!Δεύτερον θα ξανακάνω εμβρυομεταφορά τέλη ιουλίου αρχες αυγούστου με το τελευταιο εμβρυάκι μου! 
Τρίτον αν δε πετύχει κ αυτή τη φορά θα πάω Αθήνα με γιατρό τον κο Παράσχο από Σεπτέμβριο!Ξέρει κάποια να μου πει κάτι; Καμια εμπειρία; Πήγαμε χτες Αθήνα με τον άντρα μου κι ενιωσα πολυ οικεία μαζί του! Μου πε πως το πρώτο πράγμα που θέλει να κάνουμε ειναι μια υστεροσκόπηση θα δούμε το αποτελεσμα κ υστερα να μπουμε σε πρόγραμμα! 
Κάθε τυχον εμπειρία σας θα με βοηθούσε πολύ! 
Φιλιά σε όλες κ εύχομαι με το καλό να γίνουμε όλες μανούλες!!! ❤️❤️❤️

Δεν έχω εμπειρία από το γιατρό!! Παρόλα αυτά χαίρομαι που διάβασα νέα σου και μας ενημέρωσες ...

Καλη επιτυχία σου εύχομαι γλυκιά μου.... Δε σταματάμε μέχρι να πετύχουμε το στόχο μας!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Καλά αποτελέσματα να έχετε όλες όσες περιμένετε..... Και πολλές κ καλές χοριακες!!!!! Εγώ δυστυχώς η ευτυχώς σταματάω τελικά την διέγερση(14ημερα)! Και δεν θα προχωρήσουμε σε ωοληψία.... Σήμερα είχα υπερηχο (16ημερα) και είδε μόνο 3ωοθηλακια αλλά η οιστραδιόλη δεν έχει ανέβει καθόλου....μου είπε ο δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει για αυτά τα 3...δεν είναι σίγουρος! Κ καλύτερα να το αφήσουμε! Τέλος Αυγούστου θα τον ξανά δω για να μου γράψει πάλι ενέσεις κ να δούμε πως θα κινηθούμε!!!!! Καλή συνέχεια κορίτσια σε όλες .... Εδώ θα ειμαι!!!!!! Να έχουμε ένα όμορφο σκ!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Όλα θα πάνε τέλεια γλυκάκι μου!!! Θα δεις!! Ο γιατρουλης έκανε καλές κινήσεις και κάτι ξέρει παραπάνω!! 😉😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... Είχα νέα σήμερα!! Από τα 8 γονιμοποιηθηκαν και τα 8....🙏🙏🙏🙏🙏 

Έχω 2 ερωτήματα... 

1) πόσα λέτε να μείνουν μέχρι την Τρίτη που έχω εμβρυομεταφορα; 

2) βάζω καλά το utrogestan βρε κορίτσια?? Βλέπω κάτι λευκό στο εσώρουχο!!! 

@Vasilique μου τρίτη εμβρυομεταφορα!!!!!!! 😊😊😊😊😊Είσαι καλά εσύ;;; πως νιώθεις κορίτσι μου;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια... Είχα νέα σήμερα!! Από τα 8 γονιμοποιηθηκαν και τα 8....🙏🙏🙏🙏🙏 

Έχω 2 ερωτήματα... 

1) πόσα λέτε να μείνουν μέχρι την Τρίτη που έχω εμβρυομεταφορα; 

2) βάζω καλά το utrogestan βρε κορίτσια?? Βλέπω κάτι λευκό στο εσώρουχο!!! 

@Vasilique μου τρίτη εμβρυομεταφορα!!!!!!! 😊😊😊😊😊Είσαι καλά εσύ;;; πως νιώθεις κορίτσι μου;;; 

 

Γονιμοποιηθηκαν όλα βρε θηρίο?? Μπράβο κορίτσι μου τέλεια νέα!!! Εύχομαι να προχωρήσουν όλα τα εμβρυακια σου...δεν θα σε πάρουν στην πορεία να σου πούνε πως τα πάτε? Εμένα την 3η μέρα των εμβρύων είχαν μια εικόνα για το τι γινεται..για το ουτρο δεν ξέρω να σου απαντήσω πρώτη φορά θα το πάρω κολπικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Γονιμοποιηθηκαν όλα βρε θηρίο?? Μπράβο κορίτσι μου τέλεια νέα!!! Εύχομαι να προχωρήσουν όλα τα εμβρυακια σου...δεν θα σε πάρουν στην πορεία να σου πούνε πως τα πάτε? Εμένα την 3η μέρα των εμβρύων είχαν μια εικόνα για το τι γινεται..για το ουτρο δεν ξέρω να σου απαντήσω πρώτη φορά θα το πάρω κολπικά..

Ναι σαντυ μου!!!!!!! 💕

Όχι ρώτησα τον έμβρυολογο και μου είπε δε χρειάζεται... Κατευθείαν την Τρίτη! Τώρα δεν ξέρω γιατί... Έχω μια αγωνία η αλήθεια είναι αλλά λέω δεν πειράζει τώρα..γι αυτό είπα να σας ρωτήσω!!

Χμμ ούτε εσύ τα έχεις πάρει κολπικά ε; τα σπρώχνω αλλά δεν ξέρω αν τα σπρώχνω καλά 😂😂 καλά είδες κάνω και την άλλη ένεση προγεστερονης αλλά θέλω να έχω καλή αφομοίωση προγεστερονης. Κρίμα είναι να μην το βάζω σωστά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Είμαι καλά!!!!!!! Στην αρχή βέβαια ήμουν πολύ χάλια!!!!! Είναι η πρώτη προσπάθεια κ τα έριξα λίγο κ μένα...γτ???τι φταίει????Αλλά..... Οπότε γίνει!!!!! Πλέον είμαι πολύ καλά κ ήρεμη!!!!! Ξεκίνησα με menopur 225 μετά με πήγε με menopur 300.... Όταν ξεκινήσω πάλι δεν ξέρω με τι......!!!!!!! Να είμαστε καλά κ όλα καλά θα πάνε κάποια στιγμή για όλες μας!!!!!

Μακρυα απο παραsx@ δεν διαβαζεις δεν ακους μακρυα απο αυτον εχει καψει πολλες κοπελες δεν ξερω αν συμμετεχεις στο parents  μπες να διαβασεις δεν θελω καμια κοπελα να περασει αυτα που περασα 

Προσοχη λοιπον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπράβο στο γιατρό σου..  τωρα θα νιώθεις ακόμα πιο σίγουρη ότι είναι καλός και όχι απλά για τα φράγκα.. 😉 ξέρω την απογοήτευση σου, έτσι ένιωσα όταν μου είπε η γοατρος κάνε πρώτα το εμβόλιο και μετα έλα ένιωσα ότι χάνω χρόνο... τωρα την έχω δει αλλιως ίσως και γλύτωσω(ίσως πιάσω μωράκι) τα  1500€ λίγα δεν ειναι. 

 

Υσ να μην είμαι και μόνη..  29.08 περίπου θα κάνω κάνω κι εγώ;-)

Ναι πολύ ενθαρρυντικο όταν υπάρχουν τέτοιοι γιατροί!!!!!!! Ναι υπήρχε απογοήτευση κ κλάμα στην αρχή!!!!!! Αλλά τώρα όχι!!!!!! Ίσως είναι κ καλύτερα!!!!!!! Δεν θα είσαι μόνη όχι!!!!!!!!! Ελπίζω το φθινόπωρο να μας πάει καλά!!!!!!!! 🤗😉🤗😉🤗😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

Μακρυα απο παραsx@ δεν διαβαζεις δεν ακους μακρυα απο αυτον εχει καψει πολλες κοπελες δεν ξερω αν συμμετεχεις στο parents  μπες να διαβασεις δεν θελω καμια κοπελα να περασει αυτα που περασα 

Προσοχη λοιπον

Δεν έχω αυτόν τον γιατρό κοπέλα μου!!!!!! Είμαι σε δημόσιο Νοσοκομείο και όχι στην Αθήνα!!!!! 😉👍👍👍👍😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Όλα θα πάνε τέλεια γλυκάκι μου!!! Θα δεις!! Ο γιατρουλης έκανε καλές κινήσεις και κάτι ξέρει παραπάνω!! 😉😉😉😉😉

Ο γιατρουλης μας τελικά είδες??????? Κάτι τέτοια κάνει κ κερδίζει πόντους!!!!! 🥰🥰🥰🥰🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια... Είχα νέα σήμερα!! Από τα 8 γονιμοποιηθηκαν και τα 8....🙏🙏🙏🙏🙏 

Έχω 2 ερωτήματα... 

1) πόσα λέτε να μείνουν μέχρι την Τρίτη που έχω εμβρυομεταφορα; 

2) βάζω καλά το utrogestan βρε κορίτσια?? Βλέπω κάτι λευκό στο εσώρουχο!!! 

@Vasilique μου τρίτη εμβρυομεταφορα!!!!!!! 😊😊😊😊😊Είσαι καλά εσύ;;; πως νιώθεις κορίτσι μου;;; 

 

Εγώ πιστεύω ότι εκεί θα είναι και τα 8 και θα σε περιμένουν την τρίτη!!!!! ❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Η αγωνία στα ύψη αλλά εύχομαι να ακούσεις ένα όμορφο νούμερο! Τεράστιο! 💚

Πες μας εάν θέλεις πώς έφτασες μέχρι εδώ ... Ποια προσπάθειά σου ήταν αυτή, πόσα εμβρυάκια έβαλες κλπ κλπ ξέρεις εσύ ... 

είναι η δεύτερη εμβρυομεταφορα μου με κατεψυγμένα έβαλα τα δυο Τελευταία που είχα! Την πρώτη φορά είχε επιτυχία αλλά παλινδρόμησε παραμονή Χριστουγέννων του 2019! Μετά μας έπιασε η καραντίνα και Μετά από εκεί έδωσα χρόνο να μπορέσω να βρω ενδοκρινολόγο έναν σωστό να μην με πανικοβάλει και να μην μου φέρετε σαν να τελειώνει η ζωή μου μέρα σε μέρα οπωσ Και να μην μου λέει για τα κιλά μου τον βρήκα μου εξήγησε τα πάντα και με έβαλε σε ένα σωστό δρόμο! Μετά λέγαμε από Σεπτέμβριο να κάνουμε άλλη μια διέγερση για να έχω αλλά με πρόλαβε μια "αιμορραγία" 30ημερων και μπέικα και έκανα υστεροσκοπιση τον Απρίλιο όπου με καθάρισε μιας και είχα υπερπλασία ενδομητρίου και πολύποδες μαζί και φλεγμονή ήπια όποτε μετά σε ένα ραντεβού για να δούμε αν είναι όλα καλά μου λέει δεν τα βάζουμε στο κύκλο που θα ερχόταν (άργησε λίγο στο υπέρηχο έβλεπε το πολύ ότι θα έρθει το πολύ σε 10 ημέρες Αλλά πέρασε 1 μήνας όπου πήρα Προγεστερονη για να έρθει) όποτε είπαμε ας τα βάλουμε για να κάνω το Σεπτέμβριο διέγερση που λήγουν και οι ενέσεις όποτε 2/6 αδιαθέτησα και ξεκίνησα οιστραδιολη και 22η μέρα του κύκλου κάναμε την εμβρυομεταφορα αλλά με πολύ φόβο και χωρίς να ξέρει κανείς φτάσαμε στο σήμερα όπου μέρα με την μέρα φοβάμαι μην έχω τα ίδια όποτε τρέμω κάθε στιγμή! Ξέρω ότι είναι θετική η χοριακη μου μιας και έχω κάνει τεστ όχι ένα αλλά 12τεστ! Αλλά κοιμάμαι και βλέπω συνέχεια ότι έχω αιμορραγία και ότι έχω χάσει το παιδί και όλο τέτοια όποτε δεν μπορώ να χαρώ καθόλου και εγώ και ο άντρας μου είμαστε φουλ φοβισμένοι! 
 

σας κούρασα συγνώμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

είναι η δεύτερη εμβρυομεταφορα μου με κατεψυγμένα έβαλα τα δυο Τελευταία που είχα! Την πρώτη φορά είχε επιτυχία αλλά παλινδρόμησε παραμονή Χριστουγέννων του 2019! Μετά μας έπιασε η καραντίνα και Μετά από εκεί έδωσα χρόνο να μπορέσω να βρω ενδοκρινολόγο έναν σωστό να μην με πανικοβάλει και να μην μου φέρετε σαν να τελειώνει η ζωή μου μέρα σε μέρα οπωσ Και να μην μου λέει για τα κιλά μου τον βρήκα μου εξήγησε τα πάντα και με έβαλε σε ένα σωστό δρόμο! Μετά λέγαμε από Σεπτέμβριο να κάνουμε άλλη μια διέγερση για να έχω αλλά με πρόλαβε μια "αιμορραγία" 30ημερων και μπέικα και έκανα υστεροσκοπιση τον Απρίλιο όπου με καθάρισε μιας και είχα υπερπλασία ενδομητρίου και πολύποδες μαζί και φλεγμονή ήπια όποτε μετά σε ένα ραντεβού για να δούμε αν είναι όλα καλά μου λέει δεν τα βάζουμε στο κύκλο που θα ερχόταν (άργησε λίγο στο υπέρηχο έβλεπε το πολύ ότι θα έρθει το πολύ σε 10 ημέρες Αλλά πέρασε 1 μήνας όπου πήρα Προγεστερονη για να έρθει) όποτε είπαμε ας τα βάλουμε για να κάνω το Σεπτέμβριο διέγερση που λήγουν και οι ενέσεις όποτε 2/6 αδιαθέτησα και ξεκίνησα οιστραδιολη και 22η μέρα του κύκλου κάναμε την εμβρυομεταφορα αλλά με πολύ φόβο και χωρίς να ξέρει κανείς φτάσαμε στο σήμερα όπου μέρα με την μέρα φοβάμαι μην έχω τα ίδια όποτε τρέμω κάθε στιγμή! Ξέρω ότι είναι θετική η χοριακη μου μιας και έχω κάνει τεστ όχι ένα αλλά 12τεστ! Αλλά κοιμάμαι και βλέπω συνέχεια ότι έχω αιμορραγία και ότι έχω χάσει το παιδί και όλο τέτοια όποτε δεν μπορώ να χαρώ καθόλου και εγώ και ο άντρας μου είμαστε φουλ φοβισμένοι! 
 

σας κούρασα συγνώμη! 

Όχι βρε συ, σκέψου θετικά.. Επειδή μια φορά σου συνέβη κάτι άσχημο, δε σημαίνει πως θα ξανά συμβεί.. Καταλαβαίνω το φόβο σου αλλά θετική σκέψη.. Κ με το καλό η θετική σου χοριακη!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω αρκετές μέρες να μπω! Προσπαθούσα με τον αντρούλη μου να τα βάλουμε κάτω να δούμε τις επόμενες κινήσεις μας! Πρώτον αποφασίσαμε να εμβολιαστώ! Σήμερα έκανα την πρώτη δόση μοντέρνα κ 6/8 θα κάνω την δεύτερη!Δεύτερον θα ξανακάνω εμβρυομεταφορά τέλη ιουλίου αρχες αυγούστου με το τελευταιο εμβρυάκι μου! 
Τρίτον αν δε πετύχει κ αυτή τη φορά θα πάω Αθήνα με γιατρό τον κο Παράσχο από Σεπτέμβριο!Ξέρει κάποια να μου πει κάτι; Καμια εμπειρία; Πήγαμε χτες Αθήνα με τον άντρα μου κι ενιωσα πολυ οικεία μαζί του! Μου πε πως το πρώτο πράγμα που θέλει να κάνουμε ειναι μια υστεροσκόπηση θα δούμε το αποτελεσμα κ υστερα να μπουμε σε πρόγραμμα! 
Κάθε τυχον εμπειρία σας θα με βοηθούσε πολύ! 
Φιλιά σε όλες κ εύχομαι με το καλό να γίνουμε όλες μανούλες!!! ❤️❤️❤️

Κοπέλα μου θα σου πω μακριά!!! Έχει καταστρέψει φίλες μου!! Για εμένα θα έπρεπε να είχε κλείσει εδώ και χρόνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Όχι βρε συ, σκέψου θετικά.. Επειδή μια φορά σου συνέβη κάτι άσχημο, δε σημαίνει πως θα ξανά συμβεί.. Καταλαβαίνω το φόβο σου αλλά θετική σκέψη.. Κ με το καλό η θετική σου χοριακη!! 🤞🤞

Προσπαθούμε!! Αλλά μας καταβάλει η πρώτη εμπειρία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ναι σαντυ μου!!!!!!! 💕

Όχι ρώτησα τον έμβρυολογο και μου είπε δε χρειάζεται... Κατευθείαν την Τρίτη! Τώρα δεν ξέρω γιατί... Έχω μια αγωνία η αλήθεια είναι αλλά λέω δεν πειράζει τώρα..γι αυτό είπα να σας ρωτήσω!!

Χμμ ούτε εσύ τα έχεις πάρει κολπικά ε; τα σπρώχνω αλλά δεν ξέρω αν τα σπρώχνω καλά 😂😂 καλά είδες κάνω και την άλλη ένεση προγεστερονης αλλά θέλω να έχω καλή αφομοίωση προγεστερονης. Κρίμα είναι να μην το βάζω σωστά! 

Πολλά συγχαρητήρια για τα εμβρυακια σου!! Ο γιατρός μου, μου είχε πει πως γύρω στο 50% φτάνουν στο στάδιο των βλαστοκυστων!! Εγώ όμως σου εύχομαι να γίνουν και τα 8 κ να πας κόντρα σε όλα τα στατιστικά!! Με το καλό να τα υποδεχτείς την Τρίτη!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ναι σαντυ μου!!!!!!! 💕

Όχι ρώτησα τον έμβρυολογο και μου είπε δε χρειάζεται... Κατευθείαν την Τρίτη! Τώρα δεν ξέρω γιατί... Έχω μια αγωνία η αλήθεια είναι αλλά λέω δεν πειράζει τώρα..γι αυτό είπα να σας ρωτήσω!!

Χμμ ούτε εσύ τα έχεις πάρει κολπικά ε; τα σπρώχνω αλλά δεν ξέρω αν τα σπρώχνω καλά 😂😂 καλά είδες κάνω και την άλλη ένεση προγεστερονης αλλά θέλω να έχω καλή αφομοίωση προγεστερονης. Κρίμα είναι να μην το βάζω σωστά! 

Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου!!! Και όλα να πάνε τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Προσπαθούμε!! Αλλά μας καταβάλει η πρώτη εμπειρία! 

Το καταλαβαίνω, είναι απολύτως λογικό.. Κ εγώ μέσα στο άγχος ζω, να πάνε όλα καλά, να ανταποκριθώ στα φάρμακα κτλ. Εγώ; που δεν αγχωνομουν με τπτ κ για τπτ. Το θέλουμε όμως τόσο πολύ να αποκτήσουμε μωράκια κ θα συμβεί.. Γιατί το προσπαθούμε με πολλή δύναμη κ δε γίνεται οι προσπαθείες μας θα ανταμειφθούν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω αρκετές μέρες να μπω! Προσπαθούσα με τον αντρούλη μου να τα βάλουμε κάτω να δούμε τις επόμενες κινήσεις μας! Πρώτον αποφασίσαμε να εμβολιαστώ! Σήμερα έκανα την πρώτη δόση μοντέρνα κ 6/8 θα κάνω την δεύτερη!Δεύτερον θα ξανακάνω εμβρυομεταφορά τέλη ιουλίου αρχες αυγούστου με το τελευταιο εμβρυάκι μου! 
Τρίτον αν δε πετύχει κ αυτή τη φορά θα πάω Αθήνα με γιατρό τον κο Παράσχο από Σεπτέμβριο!Ξέρει κάποια να μου πει κάτι; Καμια εμπειρία; Πήγαμε χτες Αθήνα με τον άντρα μου κι ενιωσα πολυ οικεία μαζί του! Μου πε πως το πρώτο πράγμα που θέλει να κάνουμε ειναι μια υστεροσκόπηση θα δούμε το αποτελεσμα κ υστερα να μπουμε σε πρόγραμμα! 
Κάθε τυχον εμπειρία σας θα με βοηθούσε πολύ! 
Φιλιά σε όλες κ εύχομαι με το καλό να γίνουμε όλες μανούλες!!! ❤️❤️❤️

Μακρυα απο παρασχο σε παρακαλω μπες να διαβασεις για δαυτον 

Αλαργααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

είναι η δεύτερη εμβρυομεταφορα μου με κατεψυγμένα έβαλα τα δυο Τελευταία που είχα! Την πρώτη φορά είχε επιτυχία αλλά παλινδρόμησε παραμονή Χριστουγέννων του 2019! Μετά μας έπιασε η καραντίνα και Μετά από εκεί έδωσα χρόνο να μπορέσω να βρω ενδοκρινολόγο έναν σωστό να μην με πανικοβάλει και να μην μου φέρετε σαν να τελειώνει η ζωή μου μέρα σε μέρα οπωσ Και να μην μου λέει για τα κιλά μου τον βρήκα μου εξήγησε τα πάντα και με έβαλε σε ένα σωστό δρόμο! Μετά λέγαμε από Σεπτέμβριο να κάνουμε άλλη μια διέγερση για να έχω αλλά με πρόλαβε μια "αιμορραγία" 30ημερων και μπέικα και έκανα υστεροσκοπιση τον Απρίλιο όπου με καθάρισε μιας και είχα υπερπλασία ενδομητρίου και πολύποδες μαζί και φλεγμονή ήπια όποτε μετά σε ένα ραντεβού για να δούμε αν είναι όλα καλά μου λέει δεν τα βάζουμε στο κύκλο που θα ερχόταν (άργησε λίγο στο υπέρηχο έβλεπε το πολύ ότι θα έρθει το πολύ σε 10 ημέρες Αλλά πέρασε 1 μήνας όπου πήρα Προγεστερονη για να έρθει) όποτε είπαμε ας τα βάλουμε για να κάνω το Σεπτέμβριο διέγερση που λήγουν και οι ενέσεις όποτε 2/6 αδιαθέτησα και ξεκίνησα οιστραδιολη και 22η μέρα του κύκλου κάναμε την εμβρυομεταφορα αλλά με πολύ φόβο και χωρίς να ξέρει κανείς φτάσαμε στο σήμερα όπου μέρα με την μέρα φοβάμαι μην έχω τα ίδια όποτε τρέμω κάθε στιγμή! Ξέρω ότι είναι θετική η χοριακη μου μιας και έχω κάνει τεστ όχι ένα αλλά 12τεστ! Αλλά κοιμάμαι και βλέπω συνέχεια ότι έχω αιμορραγία και ότι έχω χάσει το παιδί και όλο τέτοια όποτε δεν μπορώ να χαρώ καθόλου και εγώ και ο άντρας μου είμαστε φουλ φοβισμένοι! 
 

σας κούρασα συγνώμη! 

Καλη τυχη ολα να πανε καλα τα φαρμακα προκαλουν εφιαλτες ω ναι οι ορμονες 

Με υπομονη κανει οτι σε ευχαριστει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...