Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, κορίτσι μου να ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω! Αυτές οι 14 ημέρες είναι το χειρότερο κομμάτι της διαδικασίας. Δεν παλεύεται με τίποτα λέμε! Όμως εσύ τελειώνεις! Τι έμεινε; Τρεις μερούλες μόνο! Να είσαι αισιόδοξη γιατί οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου! Έχεις βάλει ελεγμένες βλαστοκύστες κ αυτό είναι το θετικό. Για το αίμα εμφύτευσης μην τρελαίνεσαι, δεν το βλέπουν όλες οι γυναίκες. Οι ενοχλήσεις άρχισαν από την πρώτη ημέρα ή τώρα προς το τέλος τις αισθάνεσαι; Δέκατα από πότε έχεις; Κάνω έρευνα! Για πες!

Αχ άστα κορίτσι μου... Είναι η τρίτη φορά που περνάω αυτό το μαρτυριο... Βέβαια οι δύο πρώτες ήταν σα να μην έγιναν είχα βάλει πολύ καλής ποιότητας λόγω ότι η βιοψία είχε γίνει στην 3η μέρα , δεν ήξερα αν είχαν το στίγμα και απλώς μου έκανα την εμβρυομεταφορα ίσα για να γίνει... Τώρα όμως είναι αλλιώς... Την θερμοκρασία μου την μέτρησα από το Σάββατο και έχει σκαμπανεβάσματα 38,8 και 37 ...οι πόνοι με έπιασαν 3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα αλλά δεν μπορώ αν τους ερμηνεύσω ακριβώς ... Είναι σαν περιόδου αλλά όχι ότι φοβάμαι μη μου κατέβουν... Σαν τσιμπήματα ..και η δυσφορία που έχω οφείλονται σίγουρα στα φάρμακα .... Εσύ είσαι αγχωμενη; Εγώ είμαι αισιόδοξη για σένα... Θα έρθει το θαύμα σίγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά.. Εμένα μου ήρθε τελικά η περίοδος την Παρασκευή το βράδυ κανονικά, οπότε σταμάτησα τα duphaston κ αύριο ξεκινάω την οιστραδιολη. 14 Ιούλη πάω για υπέρηχο κ ελπίζω 23 για εμβρυομεταφορα. Δεν πιστεύω να μου τη σκάσει το ενδομητριο κ να μη μεγαλώσει!! Με ξεκιναει με 1 για 3 μέρες, 2 για 3 μέρες για να καταλήξουμε στα 3 για 3 μέρες κ μετά υπέρηχος!! Ελπίζω να παμε καλα κ να μην αγχωθω κ για αυτό. Αν κ όσο θα πλησιάζω στον υπέρηχο νομίζω θα αγχώνομαι γιατί δεν το έχω ξανά κάνει κ δεν ξέρω πως θα πάει αλλά πιστεύω πως ο γιατρός το ελέγχει με αυτό το δοσολογικο σχήμα!! Καλής εβδομάδα να έχουμε με θετικές απαντήσεις στα κορίτσια που περιμενουν❤️❤️

καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Πηγα την προηγούμενη Πέμπτη και ολα καλα! Τωρα μου ειπε σε δυο εβδομάδες αλλα θα τον παρω αυριο να δω τι θα μου πει… 

τον πηρες κοριτσι μου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αχ άστα κορίτσι μου... Είναι η τρίτη φορά που περνάω αυτό το μαρτυριο... Βέβαια οι δύο πρώτες ήταν σα να μην έγιναν είχα βάλει πολύ καλής ποιότητας λόγω ότι η βιοψία είχε γίνει στην 3η μέρα , δεν ήξερα αν είχαν το στίγμα και απλώς μου έκανα την εμβρυομεταφορα ίσα για να γίνει... Τώρα όμως είναι αλλιώς... Την θερμοκρασία μου την μέτρησα από το Σάββατο και έχει σκαμπανεβάσματα 38,8 και 37 ...οι πόνοι με έπιασαν 3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα αλλά δεν μπορώ αν τους ερμηνεύσω ακριβώς ... Είναι σαν περιόδου αλλά όχι ότι φοβάμαι μη μου κατέβουν... Σαν τσιμπήματα ..και η δυσφορία που έχω οφείλονται σίγουρα στα φάρμακα .... Εσύ είσαι αγχωμενη; Εγώ είμαι αισιόδοξη για σένα... Θα έρθει το θαύμα σίγουρα!!

Το είπες μόνη σου! Τώρα είναι αλλιώς! Εγώ όλα αυτά τα αξιολογώ πως είναι ωραιότατα σημάδια εγκυμοσύνης! Πίστεψέ το κ θα το δεις κ μόνη σου την Πέμπτη ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου οπως ολα δειχνουν παω για ωοληψια την πεμπτη!!!! ωστοσο αν δεν συμβει κατι αναπαντεχο -γιατι ολα γινονται,αυτο εχω καταλαβει!- σε αυτον τον κυκλο θα κανω εμβρυομεταφορα. εσενα το φυσικο σου ενδομητριο ποσο ειναι πανω κατω;;
πρεπει να γινει την μερα της ωοληψιας η εμβρυομεταφορα...;δεν εχω καταλαβει καθολου

Ε πες το ντε να σε περάσω στο πινακάκι μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Το είπες μόνη σου! Τώρα είναι αλλιώς! Εγώ όλα αυτά τα αξιολογώ πως είναι ωραιότατα σημάδια εγκυμοσύνης! Πίστεψέ το κ θα το δεις κ μόνη σου την Πέμπτη ... 

Μακάρι κορίτσι μου ... Ειλικρινά εύχομαι για όλες μας να πάνε καλά ... Κάθε κοπέλα έχει την δική της ιστορία και κάθε φορά που τις  διαβάζω νιώθω σα να είμαι εγώ ... Θέλω πολύ όλες μας να μεταφερθούμε σε άλλο γκρουπ σύντομα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω για ολα!

ζουπακι -θα προσπαθησετε παλι!!  μη στεναχωριεσαι !! το θαυμα εγινε μια φορα και ειμαι σιγουρη θα ξαναγινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ε πες το ντε να σε περάσω στο πινακάκι μας! 

ααααααααααααααααααααχ δεν το πιστευω οτι θα μπω πινακακι!!!!! ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

κοριτσια καλημερα!Σκεφτομουνα να μην γραψω να μην μαυρισω την ημερα στις κοπελες που προσπαθουνε τωρα και περιμενουν αλλα επεσε η χωριακη στο 1,6 οποτε βιοχημικη.Το καλο ειναι οτι ηταν βιοχημικη και δεν ηταν τιποτα εξωμητριο,τουλαχιστον αυτο.Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι! 

Ζουπάκι μου καλό! Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλια!!!! Εσύ τα μπορείς όλα!!!!!!! ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

κοριτσια καλημερα!Σκεφτομουνα να μην γραψω να μην μαυρισω την ημερα στις κοπελες που προσπαθουνε τωρα και περιμενουν αλλα επεσε η χωριακη στο 1,6 οποτε βιοχημικη.Το καλο ειναι οτι ηταν βιοχημικη και δεν ηταν τιποτα εξωμητριο,τουλαχιστον αυτο.Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι! 

Κορίτσι μου τουλάχιστον έγινε σύλληψη, επομένως είναι θέμα χρόνου, θα δεις μόλις κάνετε την έμβρυο μεταφορά θα φωλιάσει το μωράκι σας ! Υπομονή λίγο ακόμα ! 

Εμείς με ολιγοασθενοτερατοσπερμια, είχαμε μια σύλληψη τον Σεπτέμβρη που πέρασε ( και ο γιατρός απορεί πως έγινε ) και ήταν εξωμητριο, οπότε ναι πάλι καλά ήταν βιοχημική να κοιτάς το θετικό... Σου εύχομαι ολόψυχα τον επόμενο μήνα με ένα μωράκι στην κοιλιτσα 😘♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω για ολα!

Εφόσον έμεινες έστω κ έτσι έγκυος, γύρευε τι έχει να γίνει με την επέμβαση του εργαστηρίου!! Έχεις ήδη τα επόμενα βήματα κ από ότι έχω καταλάβει θα μπεις άμεσα σε διαδικασία διέγερσης!! Θετική σκέψη κ προχωράμε, πιστεύω ότι σύντομα θα πρέπει να μετονομασουμε το γκρουπακι μας σε εγκυούλες εξωσωματικής 2022😜😜!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

τον πηρες κοριτσι μου;;;;

Ναι κοριτσι μου τον πηρα! Σε ευχαριστω που ρωτας!!! Τον ρωτησα αν πρεπει να ανησυχω πολυ και μου ειπε οχι! Κι αν θελω για να ηρεμήσω να παω να τον δω οποτε θελω… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου οπως ολα δειχνουν παω για ωοληψια την πεμπτη!!!! ωστοσο αν δεν συμβει κατι αναπαντεχο -γιατι ολα γινονται,αυτο εχω καταλαβει!- σε αυτον τον κυκλο θα κανω εμβρυομεταφορα. εσενα το φυσικο σου ενδομητριο ποσο ειναι πανω κατω;;
πρεπει να γινει την μερα της ωοληψιας η εμβρυομεταφορα...;δεν εχω καταλαβει καθολου

Ω τέλεια!! Κοντευεις στην ωοληψια..με το καλό κορίτσι μου..το ενδομήτριο μου είναι γύρω στο 9 όσες φορές μου το είχαν μετρήσει σε άσχετους κύκλους..στον κύκλο της διέγερσης μου μέτρησαν στον τελευταίο υπέρηχο και στην ωοληψια και ήταν 9,5 και μου είπαν ειναι πολύ καλό (έχουν ένα όριο αυτοί αλλά ποτέ δεν το ρώτησα). Εστίασε τώρα στο πρώτο καλο βήμα που είναι η ωοληψια σου και τα υπόλοιπα θα πάρουν το δρόμο τους..μετά έχετε να δείτε τις γονιμοποιήσεις και μετά έμβρυομεταφορά 3 ή 5 μέρες αργότερα ανάλογα τα εμβρυακια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θα με πεθανουν....δεν έχω ακόμα νέα.........αλλά φοβάμαι μήπως ισχυσει στην περιπτωση μου η λαική ρηση "πλοίο που αργεί σκατά φέρνει".........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

κοριτσια θα με πεθανουν....δεν έχω ακόμα νέα.........αλλά φοβάμαι μήπως ισχυσει στην περιπτωση μου η λαική ρηση "πλοίο που αργεί σκατά φέρνει".........

βρε τι ειναι αυτά που λες;;;;;;;;;;;;;;;;

γτ δεν τους παιρνεις ενα τηλ εσυ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

κοριτσια θα με πεθανουν....δεν έχω ακόμα νέα.........αλλά φοβάμαι μήπως ισχυσει στην περιπτωση μου η λαική ρηση "πλοίο που αργεί σκατά φέρνει".........

Έλα μην ανησυχείς!!! Το καλό πράγμα αργεί !!! ♥️♥️ Λογικό είναι νωρίς ακόμα, αν έχουν και πολύ κόσμο λογικό να αργούν.... Σε λίγο θα ξερεις 🥰🥰 προσπάθησε να ηρεμήσεις πάρε βαθιές ανάσες !! 

Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο έπειτα από 5 ημέρες ενέσεων με 150 μονάδες puregon. Μου είπε ότι βλέπουμε αρκετά των 10 χιλ. Και μου κατέβασε τη δόση σε 120 μονάδες τη μέρα και από σήμερα ξεκινάμε και ανταγωνιστές orgalutran. 

Τη Πέμπτη θα ξαναπάω να με δει.. μου είπε ότι θα κάνω μια μικρή υπερδιέγερση αλλά να μη φοβάμαι... Κορίτσια ας πονεσω και ας βγάλω όσα γίνεται αυτό νιώθω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

κοριτσια θα με πεθανουν....δεν έχω ακόμα νέα.........αλλά φοβάμαι μήπως ισχυσει στην περιπτωση μου η λαική ρηση "πλοίο που αργεί σκατά φέρνει".........

Κορίτσι που έκανες χοριακη γιατί και εμένα σήμερα πρώτη φορά με αργούν τόσο κι εγώ ακόμα δεν έχω αποτελέσματα!!!και γιατί να μην αφιχθεί το καλό αργεί τα γίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

βρε τι ειναι αυτά που λες;;;;;;;;;;;;;;;;

γτ δεν τους παιρνεις ενα τηλ εσυ;;;;;

πήρα την γραμματέα του γιατρού και μου είπαν θα ξέρουν σε λίγο.......πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι που έκανες χοριακη γιατί και εμένα σήμερα πρώτη φορά με αργούν τόσο κι εγώ ακόμα δεν έχω αποτελέσματα!!!και γιατί να μην αφιχθεί το καλό αργεί τα γίνει;

πήγα στο Μητέρα και την έκανα.......εχεις δίκιο αλλά ειλικρινά το αγχος δεν με αφήνει να σκεφτώ αισιόδοξα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

κοριτσια θα με πεθανουν....δεν έχω ακόμα νέα.........αλλά φοβάμαι μήπως ισχυσει στην περιπτωση μου η λαική ρηση "πλοίο που αργεί σκατά φέρνει".........

Άντε καλέ ,,, συμφωνώ με τη συμπεθέρα @geo2222,,,,το καλό πράγμα αργεί να γίνει 🙏👶❤️👶❤️ Μεγάλη αγκαλιά από τώρα να ξες 😉💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

πήγα στο Μητέρα και την έκανα.......εχεις δίκιο αλλά ειλικρινά το αγχος δεν με αφήνει να σκεφτώ αισιόδοξα.......

Κι εγώ στο μητέρα την έκανα!πρωτη φορά γίνεται αυτό στις 3 ώρες βγαίνει και πηγα 9:30 το πρωί υπομονη κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Άντε καλέ ,,, συμφωνώ με τη συμπεθέρα @geo2222,,,,το καλό πράγμα αργεί να γίνει 🙏👶❤️👶❤️ Μεγάλη αγκαλιά από τώρα να ξες 😉💗

σε ευχαριστώ πάρα πολύ καλή μου...ανταποδίδω σφιχτή αγκαλιά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Έλα μην ανησυχείς!!! Το καλό πράγμα αργεί !!! ♥️♥️ Λογικό είναι νωρίς ακόμα, αν έχουν και πολύ κόσμο λογικό να αργούν.... Σε λίγο θα ξερεις 🥰🥰 προσπάθησε να ηρεμήσεις πάρε βαθιές ανάσες !! 

Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο έπειτα από 5 ημέρες ενέσεων με 150 μονάδες puregon. Μου είπε ότι βλέπουμε αρκετά των 10 χιλ. Και μου κατέβασε τη δόση σε 120 μονάδες τη μέρα και από σήμερα ξεκινάμε και ανταγωνιστές orgalutran. 

Τη Πέμπτη θα ξαναπάω να με δει.. μου είπε ότι θα κάνω μια μικρή υπερδιέγερση αλλά να μη φοβάμαι... Κορίτσια ας πονεσω και ας βγάλω όσα γίνεται αυτό νιώθω !! 

Είσαι φοβερή κορίτσι μου...φαντάσου τι αυγουλοπαραγωγή έχεις και σου έριξε κι αλλο την δόση....πάμε για πολλές και καλές βλαστοκυστούλες.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Κι εγώ στο μητέρα την έκανα!πρωτη φορά γίνεται αυτό στις 3 ώρες βγαίνει και πηγα 9:30 το πρωί υπομονη κορίτσι μου!

και εγώ στις 9 παρά πήγα.........τι να πω ας με παρει να τελειωσει το μαρτυριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...