Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Ήρθε η μέρα για τη Β επιπέδου!! Άντε να φεύγει και αυτό το άγχος!! Χθες συναντήσαμε και τον παπά,  ετοιμάσαμε τα χαρτιά και αν δεν γίνει καμιά στραβή,  τη Τρίτη θα πάμε στην Μητρόπολη να βγάλουμε τις άδειες! Τελευταία στιγμή όλα!!

@Doritoula11περαστικά στο παιδί!!

@Stardust_83 καφέ δεν έπινα ποτέ ούτως ή άλλως...αντε κανενα ελληνικό αν νιώθω ότι δεν μπορώ να ξυπνήσω.  Που και που πίνω κάποια φυτικά υποκατάστατα καφέ, μου θυμίζουν φίλτρου και δεν με πειράζουν κιόλας όπως ο καφές. 

Ζάχαρη ενώ πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια, ούτε πολλά, ούτε καθόλου, μόλις έμεινα έγκυος, τους πρώτους 4μηνες δεν ήθελα να βλέπω γλυκό! Τώρα τελευταία με τραβάει που και που αλλά φροντίζω να μην το παρακάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα εγκυούλες!!! Έχω ξυπνήσει από τις 7μισηωκ στριφογυρναω...τι κακό να μη μπορώ να κοιμηθώ  το πρωί κι άλλο... 

Θα συμφωνήσω ότι η ζάχαρη είναι ότι χειρότερο.. όχι μόνο για την εγκυμοσύνη αλλά κ γενικότερα. Εγώ  αν βάλω σε γλυκό που φτιάχνω θα βάλω μόνο καρύδας που έχει χαμηλότερο γλυκαιμικο δείκτη ή στέβια.. άσπρη μαύρη καστανή είναι ακριβώς τα ίδια.. οπότε προσοχή στα αγοραστα κυρίως γλυκά αλλά κ στα υπόλοιπα τρόφιμα... 

Την καμπύλη ζαχάρου,αν κ είμαι από τις τελευταίες Νοεμβρίου,μου την έγραψε κ θα την κάνω το Σάββατο. 

@Stardust_83 εγώ καφέ δεν πίνω καθόλου.. δε μ αρέσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ακριβώς τα ίδια και εγώ. Κάποτε έπινα τον καφέ γλυκό και έκοψα την ζάχαρη μαχαίρι. Γενικά το ψυγείο φουλ γλυκά να είναι δεν με συγκινούν καθόλου.

Αλήθεια, καφέ πίνετε κορίτσια;

Καλημέρα κορίτσι μου!εγώ καφέ δεν έπινα ούτε πριν την εγκυμοσύνη δε μου άρεσε ιδιαίτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και εγώ δεν έπινα καφέ πριν μείνω έγκυος έναν καφέ τον μήνα και αν

Η γιατρός μου επιτρέπει έναν καφέ την ημέρα αλλά αφού δεν έπινα και πριν δεν πεινώ και τώρα

Αλλα μια στο τόσο αν θα πιω θέλω να είναι όπως μου αρέσει γλυκός δεν πίνω που δεν πίνω πολύ όταν θα πιω θέλω να τον ευχαριστηθώ 😁😁😁😁😁

Γλυκά δεν έτρωγα πριν την εγκυμοσύνη τώρα αν έχει στο ψυγείο θέλω να φάω για αυτό είπα τον σύζυγο - γλυκατζή αν με δει να τρώω να μου το πέρνει εκείνος 🤪🤪🤪

Σε δυο εβδομάδες έχω την καμπύλη ζαχάρου και θέλω να προσέχω λίγο τώρα για να μην μου τα κόψει μετά🤤🤤🤤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ήρθε η μέρα για τη Β επιπέδου!! Άντε να φεύγει και αυτό το άγχος!! Χθες συναντήσαμε και τον παπά,  ετοιμάσαμε τα χαρτιά και αν δεν γίνει καμιά στραβή,  τη Τρίτη θα πάμε στην Μητρόπολη να βγάλουμε τις άδειες! Τελευταία στιγμή όλα!!

@troiaπεραστικά στο παιδί!!

@Stardust_83 καφέ δεν έπινα ποτέ ούτως ή άλλως...αντε κανενα ελληνικό αν νιώθω ότι δεν μπορώ να ξυπνήσω.  Που και που πίνω κάποια φυτικά υποκατάστατα καφέ, μου θυμίζουν φίλτρου και δεν με πειράζουν κιόλας όπως ο καφές. 

Ζάχαρη ενώ πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια, ούτε πολλά, ούτε καθόλου, μόλις έμεινα έγκυος, τους πρώτους 4μηνες δεν ήθελα να βλέπω γλυκό! Τώρα τελευταία με τραβάει που και που αλλά φροντίζω να μην το παρακάνω. 

Καλημέρα ήρθε και η σειρά σου !ολα καλά να πάνε!! Όσο για τον καφέ ένα φλυτζάνι την ημέρα μου το επιτρέπει αλλά η ελληνικό η γαλλικό! Η αλήθεια είναι ότι Αν δεν πιω καφέ δεν λειτουργώ ! Στην πρώτη εγκυμοσύνη φοβόμουν και ήπια πρώτη φορά στον 7 μήνα τώρα όμως πίνω κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια και εγώ δεν έπινα καφέ πριν μείνω έγκυος έναν καφέ τον μήνα και αν

Η γιατρός μου επιτρέπει έναν καφέ την ημέρα αλλά αφού δεν έπινα και πριν δεν πεινώ και τώρα

Αλλα μια στο τόσο αν θα πιω θέλω να είναι όπως μου αρέσει γλυκός δεν πίνω που δεν πίνω πολύ όταν θα πιω θέλω να τον ευχαριστηθώ 😁😁😁😁😁

Γλυκά δεν έτρωγα πριν την εγκυμοσύνη τώρα αν έχει στο ψυγείο θέλω να φάω για αυτό είπα τον σύζυγο - γλυκατζή αν με δει να τρώω να μου το πέρνει εκείνος 🤪🤪🤪

Σε δυο εβδομάδες έχω την καμπύλη ζαχάρου και θέλω να προσέχω λίγο τώρα για να μην μου τα κόψει μετά🤤🤤🤤

Καλημέρα!! Εγώ τα γλυκάκια  μ τα τρώω με μέτρο γτ είναι και θέμα ψυχολογίας για εμένα !!! Όσο για τον καφέ ξέχασα να αναφέρω με βοηθάει και για την τουαλέτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ τα γλυκάκια  μ τα τρώω με μέτρο γτ είναι και θέμα ψυχολογίας για εμένα !!! Όσο για τον καφέ ξέχασα να αναφέρω με βοηθάει και για την τουαλέτα! 

Ένα γλυκάκι την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα 🤪🤪🤪🤪🤪

Τραβιέται το άτιμο το γλυκάκι 😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ένα γλυκάκι την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα 🤪🤪🤪🤪🤪

Τραβιέται το άτιμο το γλυκάκι 😁😁😁😁

Αυτό ακριβώς χαχαχα!! Γλυκό λέγοντας πχ να αλείψω και μια φέτα μερεντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/7/2021 at 6:07 ΜΜ, ο/η sweetheart12 είπε:

Μια χαρά! Κ γω πάντως λέω να κάνω μια λίστα κ οποίος με ρωτήσει τι θέλει να μου πάρει θα του πω! Εεε ναι μη πάρουν όλοι μωρέ ρουχαλάκια κ τέτοια κ γεμίσουμε με αυτά! Απλά επειδή είναι το πρώτο παιδάκι δν ξέρω ακόμα τι χρειάζεται γι αυτό θα πάω σε κατάστημα που λενε ότι σου δίνουν κ εκεί μια λίστα με το τι είναι απαραίτητο να πάρεις για το μωρό.

Μια λίστα θα βοηθήσει αρκετά, δεν το ειχα σκεφτεί. 

Θα ρωτήσω άτομα που γέννησαν πρόσφατα τι χρειάστηκαν θα τα σημειώσω και θα λέω στο κάθε ένα που μας ρωτάει και κάτι!! Το δωματιακι θα μας το παρουν οι γονείς μου οπότε έφυγε και αυτό από τ μυαλό μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Αυτό ακριβώς χαχαχα!! Γλυκό λέγοντας πχ να αλείψω και μια φέτα μερεντα 

Μπα εμένα με λιγώνει πολύ η μερέντα εγώ θέλω μια από τις πολύ μικρές τις σοκολατιτσες αυτή με τα 6 τα κομματάκια μέσα 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....σας έχασα λιγάκι...

Προσπαθώ να προσαρμοστώ με την καινούρια διατροφή κ.λ.π...

Τέλεια νέα διάβασα για τις περισσότερες!!!

Εμείς έχουμε την Τρίτη γυναικολόγο και τέλος του μήνα την Β.Επιπέδου... οπότε περιμένουμε...

Στο μεταξύ έχουμε ξεκινήσει να αδειάζουμε το δωμάτιο που θα γίνει παιδικό γιατί το χρησιμοποιούσαμε πριν. Αν και το πρώτο καιρό θα κοιμάται μαζί μας στο δωμάτιο θέλουμε να βάλουμε μια σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ακριβώς τα ίδια και εγώ. Κάποτε έπινα τον καφέ γλυκό και έκοψα την ζάχαρη μαχαίρι. Γενικά το ψυγείο φουλ γλυκά να είναι δεν με συγκινούν καθόλου.

Αλήθεια, καφέ πίνετε κορίτσια;

Εγώ πίνω ένα την εβδομάδα, συνήθως το ΣΚ που θα πάμε καμία βολτίτσα μου έχει πει ότι μπορώ να πίνω αλλά όχι ντεκαφεϊνέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα, έχει πάρει κάποια μαξιλάρι υπνου αυτό που μπαίνει ανάμεσα από τα πόδια?? 

Καλημέρα! Ναι έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη βοηθάει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα, έχει πάρει κάποια μαξιλάρι υπνου αυτό που μπαίνει ανάμεσα από τα πόδια?? 

Κι εγώ πήρα ένα οικονομικό γιατί δεν ήξερα αν θα με βολέψει αλλά αξίζει...εμένα με βοήθησε πάρα πολύ...είχα θέμα με τον ύπνο και την μέση μου από την αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Μπα εμένα με λιγώνει πολύ η μερέντα εγώ θέλω μια από τις πολύ μικρές τις σοκολατιτσες αυτή με τα 6 τα κομματάκια μέσα 😉😉😉

Ααα εσυ είσαι της σοκολάτας! Ένα γλυκάκι αν τρώμε μέσα στην ημέρα δεν πειράζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Ααα εσυ είσαι της σοκολάτας! Ένα γλυκάκι αν τρώμε μέσα στην ημέρα δεν πειράζει 

Ναι ναι εγώ είμαι της σοκολάτας χαχαχαχαχα 

Αν δεν προλάβει να τα φάει ο σύζυγος εκείνος είναι πολύ του γλυκού γλυκό να είναι και ότι νανε

Μερεντα ενός κιλού μια βδομάδα και αν τον πάει 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ναι ναι εγώ είμαι της σοκολάτας χαχαχαχαχα 

Αν δεν προλάβει να τα φάει ο σύζυγος εκείνος είναι πολύ του γλυκού γλυκό να είναι και ότι νανε

Μερεντα ενός κιλού μια βδομάδα και αν τον πάει 🤣🤣🤣🤣🤣

Ααα και εμένα τρώει αρκετά ευτυχώς ο μικρός σχεδόν καθόλου πάλι καλά! Μου λείπουν οι κρέπες και όλα αυτά εδώ δεν έχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Ααα και εμένα τρώει αρκετά ευτυχώς ο μικρός σχεδόν καθόλου πάλι καλά! Μου λείπουν οι κρέπες και όλα αυτά εδώ δεν έχει! 

Δεν ξέρουν να τρώνε εκει 🤪🤪🤪🤪

Θα κάνεις εσυ στο σπίτι μην σκας 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα, έχει πάρει κάποια μαξιλάρι υπνου αυτό που μπαίνει ανάμεσα από τα πόδια?? 

Καλημέρα!εγώ έχω πάρει και με έχει βολεψει πολύ🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Δεν ξέρουν να τρώνε εκει 🤪🤪🤪🤪

Θα κάνεις εσυ στο σπίτι μην σκας 😁😁😁

Πρώτα ο θεός θα έρθει η μαμά μου από Ελλάδα άρα θα έχω βοήθεια! Θέλω κανονικό φαγητό χαχαχα εδώ όλο κάτι χαζομάρες έχει!!πρωτα π ο θεός μακάρι να είναι καλά το παιδί να έρθει ο άντρας μου το Σάββατο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Πρώτα ο θεός θα έρθει η μαμά μου από Ελλάδα άρα θα έχω βοήθεια! Θέλω κανονικό φαγητό χαχαχα εδώ όλο κάτι χαζομάρες έχει!!πρωτα π ο θεός μακάρι να είναι καλά το παιδί να έρθει ο άντρας μου το Σάββατο!! 

Όλα καλά θα είναι σε έχουν ενημερώσει έχει πέσει ο πυρετός???
Αντε θα έχεις και την μαμά σου κοντά σου μπορώ να σε καταλάβω εγώ ήμουν Αμερική 4 χρόνια και κανέναν δεν είχα κοντά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Όλα καλά θα είναι σε έχουν ενημερώσει έχει πέσει ο πυρετός???
Αντε θα έχεις και την μαμά σου κοντά σου μπορώ να σε καταλάβω εγώ ήμουν Αμερική 4 χρόνια και κανέναν δεν είχα κοντά μου

Έχει πέσει ναι και το βράδυ κοιμήθηκε κανονικά δόξα τον θεό!! Άσε εινΑι πολύ δύσκολο μόνη!! Λοιπόν frezyderm εγώ χρησιμοποιώ ακόμη στον μικρό είναι υπέροχα !! Στο γένεσις με το καλό φεύγοντας από εκεί τα δίνουν ως δωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια έχω ερώτηση 😁😁😁😁

Τι προϊόντα θα πάρετε για την φροντίδα του μωρού σας ποιας εταιρίας????

Αλλά εδώ Βερολίνο πρώτα ο θεός θα πάρω όλα της penaten γτ δεν έχει frezyderm αφού είναι ελληνικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...