Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια μόλις κάνουμε τη β επιπέδου όλες να φτιάξουμε ένα πίνακακι με τις πητ και το φύλλο του μωρού της καθεμία μας!Τι λέτε; 

Καλημέρα!!! 

Ωραία ιδέα όντως 🥰μέχρι τέλος Ιουλίου νομίζω θα τις έχουμε κάνει όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Ένιωθα σαν μικρά τιναγματακια στην κοιλιά και είχα πολύ έντονο πόνο στα δεξιά κοντά στον αφαλό. Ευτυχώς πέρασε όταν ξάπλωσα. Άσε, δεν πάω πουθενά, από το να με φάει το άγχος πώς θα πάω και πώς θα γυρίσω κ πώς το ένα κ το άλλο, καλύτερα σπίτι με το κλιματιστικό παρέα.

Καλημερα κοριτσια σε όλες.. Δεν χρειαζεσαι να αγχώνεσαι θεωρώ.. Ειδικα αφου και ο γιατρο σου δεν σου ειοε οτι ειναι κατι ανησυχιτικο... Εγω νιωθω ετσι συνέχεια... Εκει οου καθομαι η οταν ειμαι ορθια νιώθω πονακια και τραβηγματα απο την μια η την άλλη εβδομάδα θα πλευρα η οταν οαω να σηκωθώ η να αλλαξω πλευρω σαν να τραβιουνται ολα προς τα κατω.. Και πολλες φορες οταν και η μπέμπα κλωτσαει ειναι δυνατα τα τιναγματα που νιωθω.. Και τον τελευταίο καιρο εχουν γινει πιο εντονα.. Ακομα και οι συσπάσεις ειναι φυσιολογικες.. Ειναι τα braxton hicks δηλαδη η εξάσκηση της μήτρας σου για τον τοκετο.. Επίσης ανοίγουν οι σύνδεσμοι της μητρας σου για να φιλοξενήσουν το μωρακι που μεγαλωνει οπότε μην σε αγχώνει.. Ενημερωνε τον γιατρο σου και αυτός θα ξερει ποτε κατι δεν παει καλα.. Οσο για τις διακοπές εννοειται πως πράττεις οπως νιωθεις πιο καλα εσυ και σε κανει πιο ηρεμη!! Σου εύχομαι ολα να ειναι τελεια και απολαυσε το!!! 😘😘😘😘😘👣👣👣👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι ναι τέλειο θα είναι να δούμε και πόσα αγοράκια και πόσα θα κοριτσάκια θα έχουμε τελικά στην παρέα!!!

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα!!! 

Ωραία ιδέα όντως 🥰μέχρι τέλος Ιουλίου νομίζω θα τις έχουμε κάνει όλες!!! 

Καλημέρα κορίτσια! Ωραία τέλη Ιουλίου θα το φτιάξουμε 🤰👶👣🍭🍼🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα !ειμαι 20 εβδομάδων και σήμερα βγαίνω από χειρουργείο περιδεσης τραχήλου λόγω ιστορικού από την προηγούμενη εγκυμοσύνη !ειχε κάποια κάτι παρόμοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Ένιωθα σαν μικρά τιναγματακια στην κοιλιά και είχα πολύ έντονο πόνο στα δεξιά κοντά στον αφαλό. Ευτυχώς πέρασε όταν ξάπλωσα. Άσε, δεν πάω πουθενά, από το να με φάει το άγχος πώς θα πάω και πώς θα γυρίσω κ πώς το ένα κ το άλλο, καλύτερα σπίτι με το κλιματιστικό παρέα.

Καλημέρα ! Λοιπόν αυτά τα τινάγματακια πιστεύω κ γω πως ήταν το μωρό! Γτ έτσι κάνει κ μένα σαν μικρά χτυπηματακια ποτέ από τη μια ποτέ από την άλλη! Κ ίσως οι πόνοι στον αφαλό οφείλονται στο ότι σιγά σιγά πετάγεται προς τα έξω λόγω του ότι τσιτώνει τώρα το δέρμα κ μεγαλώνει η κοιλιά! Αλλά όλα καλά αφού ξάπλωσες κ πέρασαν. Καλύτερα όπως είπες σπιτι σου κ να είσαι ήρεμη παρά να εχεις άγχος στις διακοπές. Θα πας του χρόνου με το μωράκι σου 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα ! Λοιπόν αυτά τα τινάγματακια πιστεύω κ γω πως ήταν το μωρό! Γτ έτσι κάνει κ μένα σαν μικρά χτυπηματακια ποτέ από τη μια ποτέ από την άλλη! Κ ίσως οι πόνοι στον αφαλό οφείλονται στο ότι σιγά σιγά πετάγεται προς τα έξω λόγω του ότι τσιτώνει τώρα το δέρμα κ μεγαλώνει η κοιλιά! Αλλά όλα καλά αφού ξάπλωσες κ πέρασαν. Καλύτερα όπως είπες σπιτι σου κ να είσαι ήρεμη παρά να εχεις άγχος στις διακοπές. Θα πας του χρόνου με το μωράκι σου 🙂

Καλημέρα !και εγώ από χθες το βράδυ έχω αυτά τα τιναγματακια κάποιες φορές πιο έντονα βέβαια χθες το πρωί έκανα πάλι δουλειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι 20 εβδομάδων και βγαίνω από χειρουργείο περιδεσης τραχήλου !λογω ιστορικού προηγούμενης εγκυμοσύνης !εχει κάποια κάτι παρόμοιο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα !και εγώ από χθες το βράδυ έχω αυτά τα τιναγματακια κάποιες φορές πιο έντονα βέβαια χθες το πρωί έκανα πάλι δουλειες!

Εγώ αυτό που αισθάνομαι σαν μικρά χτυπηματακια τα έχω όταν είμαι ξαπλωμένη το πρωί κ το βράδυ κ γι αυτό ξέρω ότι ειναι το μωρό . Σήμερα το πρωί ειδικά τα είχα μια απο την μια πλευρά κ μια απο την άλλη κ συνεχόμενα! Μετά σταματήσε.Δν βολευόταν μάλλον 😂😜 Αυτά τα τινάγματα που λες μάλλον μπορεί να είναι οι σύνδεσμοι της μήτρας Γτ τώρα θυμήθηκα είχα κ γω που κ που όταν κουραζόμουν .Αλλά τα είχα μέχρι 14η με 15η βδομάδα. Δν ειναι κάτι σοβαρό πιστευω. Αμα δν υπάρχει έντονος πόνος δν χρειάζεται να ανησυχούμε! Αλλά όταν τα νιώθουμε καλό ειναι να ξεκουραζόμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ αυτό που αισθάνομαι σαν μικρά χτυπηματακια τα έχω όταν είμαι ξαπλωμένη το πρωί κ το βράδυ κ γι αυτό ξέρω ότι ειναι το μωρό . Σήμερα το πρωί ειδικά τα είχα μια απο την μια πλευρά κ μια απο την άλλη κ συνεχόμενα! Μετά σταματήσε.Δν βολευόταν μάλλον 😂😜 Αυτά τα τινάγματα που λες μάλλον μπορεί να είναι οι σύνδεσμοι της μήτρας Γτ τώρα θυμήθηκα είχα κ γω που κ που όταν κουραζόμουν .Αλλά τα είχα μέχρι 14η με 15η βδομάδα. Δν ειναι κάτι σοβαρό πιστευω. Αμα δν υπάρχει έντονος πόνος δν χρειάζεται να ανησυχούμε! Αλλά όταν τα νιώθουμε καλό ειναι να ξεκουραζόμαστε. 

Αν δω ότι συνεχιζουν θα πάρω αύριο το γιατρό!θα περιμένω γιατί σήμερα άλλαξα και βδομάδα!🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι 20 εβδομάδων και βγαίνω από χειρουργείο περιδεσης τραχήλου !λογω ιστορικού προηγούμενης εγκυμοσύνης !εχει κάποια κάτι παρόμοιο ;

Καλησπέρα κοπέλα μου!περαστικά και όλα καλά να πάνε με το μωράκι σου!🙂Έχω ακούσει για την περίδεση,θες να μας πεις τι είδε ο γιατρός σου και προχώρησε στο χειρουργείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!περαστικά και όλα καλά να πάνε με το μωράκι σου!🙂Έχω ακούσει για την περίδεση,θες να μας πεις τι είδε ο γιατρός σου και προχώρησε στο χειρουργείο;

Ευχαριστώ πολύ!γεννησα το παιδάκι μ 36 εβδομάδων μετά από δυο μήνες στο νοσοκομείο λόγω συσπάσεων και εδώ Γερμανία είπαν να το κάνω προληπτικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά η μέρα μου ξεκίνησε πάλι με πόνο στα δεξιά κοντά στον αφαλό και πήγα στο νοσοκομείο. Μου έκαναν υπέρηχο, το μωρό είναι καλά, γενική αίματος και ούρων που ήταν καλές και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται υπέρηχος άνω κοιλίας. Και αυτό διότι το σημείο που πονάω μου είπαν ότι δεν σχετίζεται με άνω και αν ήταν κάτι θα είχε σχέση με ουροδόχο αλλά η γενική ούρων ήταν καλή.

Το απόγευμα πήρα τηλέφωνο την γιατρό μου να την ενημερώσω, μου είπε ότι το πρόβλημα δεν είναι μαιευτικο αλλά να κάνω καλλιέργεια ούρων και αντιβιογραμμα και αν συνεχιστεί ο πόνος να κάνω υπέρηχο άνω κοιλίας. Έψαξα για ραντεβού και Σέρρες και Θεσσαλονίκη τίποτα. Τώρα ξεκουράζομαι μπας κ ήταν από κούραση.

Αυτά τα ολίγα από εμένα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά η μέρα μου ξεκίνησε πάλι με πόνο στα δεξιά κοντά στον αφαλό και πήγα στο νοσοκομείο. Μου έκαναν υπέρηχο, το μωρό είναι καλά, γενική αίματος και ούρων που ήταν καλές και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται υπέρηχος άνω κοιλίας. Και αυτό διότι το σημείο που πονάω μου είπαν ότι δεν σχετίζεται με άνω και αν ήταν κάτι θα είχε σχέση με ουροδόχο αλλά η γενική ούρων ήταν καλή.

Το απόγευμα πήρα τηλέφωνο την γιατρό μου να την ενημερώσω, μου είπε ότι το πρόβλημα δεν είναι μαιευτικο αλλά να κάνω καλλιέργεια ούρων και αντιβιογραμμα και αν συνεχιστεί ο πόνος να κάνω υπέρηχο άνω κοιλίας. Έψαξα για ραντεβού και Σέρρες και Θεσσαλονίκη τίποτα. Τώρα ξεκουράζομαι μπας κ ήταν από κούραση.

Αυτά τα ολίγα από εμένα.....

Καλησπέρα κοπέλα μου!Μην αγχώνεσαι αφού είναι καλά ο μπέμπης σου🙂 Όλα θα πάνε καλά!Νιώθεις κάποιο τσούξιμο η κάψιμο κατά την ούρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!Μην αγχώνεσαι αφού είναι καλά ο μπέμπης σου🙂 Όλα θα πάνε καλά!Νιώθεις κάποιο τσούξιμο η κάψιμο κατά την ούρηση;

Όχι. Ακόμη δεν έχω καταλάβει τι μου συμβαίνει και αυτό με στεναχωρεί. Ότι δεν μπορώ να προσφέρω στον άντρα μου, στο σπίτι μου, ότι νιώθω ότι βάζω σε κίνδυνο το μωρό μου. Ευτυχώς μένουμε στην ίδια αυλή με την πεθερά μου και τα έχει αναλάβει σχεδόν όλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Stardust_83 είπε:

Όχι. Ακόμη δεν έχω καταλάβει τι μου συμβαίνει και αυτό με στεναχωρεί. Ότι δεν μπορώ να προσφέρω στον άντρα μου, στο σπίτι μου, ότι νιώθω ότι βάζω σε κίνδυνο το μωρό μου. Ευτυχώς μένουμε στην ίδια αυλή με την πεθερά μου και τα έχει αναλάβει σχεδόν όλα....

Καλησπέρα !εχε πίστη και ολα θα πάνε καλά !ενιωθα το ίδιο με εσένα και δυστυχώς η άσχημη ψυχολογία μου επιβάρυνε τις συσπάσεις !!!πανω από όλα καλή ψυχολογία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Όχι. Ακόμη δεν έχω καταλάβει τι μου συμβαίνει και αυτό με στεναχωρεί. Ότι δεν μπορώ να προσφέρω στον άντρα μου, στο σπίτι μου, ότι νιώθω ότι βάζω σε κίνδυνο το μωρό μου. Ευτυχώς μένουμε στην ίδια αυλή με την πεθερά μου και τα έχει αναλάβει σχεδόν όλα....

Μην στεναχωριέσαι τώρα και μην αγχώνεσαι δε βοηθάει ούτε εσένα ούτε το μωρό σου!Ξεκουράσου λίγες μερες κάνε τις εξετάσεις που σου είπε η γιατρός σου και θα δεις!Δε θα είναι κάτι !🙂🙂 Νερό πίνεις αρκετό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά η μέρα μου ξεκίνησε πάλι με πόνο στα δεξιά κοντά στον αφαλό και πήγα στο νοσοκομείο. Μου έκαναν υπέρηχο, το μωρό είναι καλά, γενική αίματος και ούρων που ήταν καλές και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται υπέρηχος άνω κοιλίας. Και αυτό διότι το σημείο που πονάω μου είπαν ότι δεν σχετίζεται με άνω και αν ήταν κάτι θα είχε σχέση με ουροδόχο αλλά η γενική ούρων ήταν καλή.

Το απόγευμα πήρα τηλέφωνο την γιατρό μου να την ενημερώσω, μου είπε ότι το πρόβλημα δεν είναι μαιευτικο αλλά να κάνω καλλιέργεια ούρων και αντιβιογραμμα και αν συνεχιστεί ο πόνος να κάνω υπέρηχο άνω κοιλίας. Έψαξα για ραντεβού και Σέρρες και Θεσσαλονίκη τίποτα. Τώρα ξεκουράζομαι μπας κ ήταν από κούραση.

Αυτά τα ολίγα από εμένα.....

Κορίτσι μου περαστικά! Ευχομαι να μην είναι τπτ . Το σημαντικό είναι ότι το μωράκι σου είναι καλά! Καλά έκανε η γιατρος σου κ σου είπε να κανείς κ καλλιέργεια ούρων Γτ καμία φορά μπορεί να μη φαίνεται στην γενική αν υπάρχει μικρόβιο. Ξεκούραση τώρα κ θετική σκέψη! Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μην στεναχωριέσαι τώρα και μην αγχώνεσαι δε βοηθάει ούτε εσένα ούτε το μωρό σου!Ξεκουράσου λίγες μερες κάνε τις εξετάσεις που σου είπε η γιατρός σου και θα δεις!Δε θα είναι κάτι !🙂🙂 Νερό πίνεις αρκετό;

Μακάρι. Όλη μέρα με ένα μπουκαλάκι νερό είμαι, χειμώνα-καλοκαιρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Μακάρι. Όλη μέρα με ένα μπουκαλάκι νερό είμαι, χειμώνα-καλοκαιρι.

Έχε θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!Ξεκουράσου αυτές τις μέρες δε θα ναι τίποτα θα το δεις!💙💙💙 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Έχε θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!Ξεκουράσου αυτές τις μέρες δε θα ναι τίποτα θα το δεις!💙💙💙 

Να σαι καλά, σας ευχαριστώ όλες για τα θετικά μηνύματα. Καλό βράδυ σε όλες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγκυουλες μου καλημερα σας... Μολις γυρισα απο τον γιατρο και καναμε την Β επιπέδου.... Η μικρη ειμαι μια χαρουλα αρκετα κινητικη και ατίθαση καθως το ενα το χεράκι το ειχε συνεχώς μπουνιτσα και οταν την θελαμε στο πλαι δεν γυρνούσε... Ευτυχως ομως πήραμε τις μετρησεις ολες και ολα είναι τελεια... Αντε και στα δικα σας ραντεβού τωρα να πάνε ολα μια χαρουλα!!!! 🥳🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mairpapa είπε:

Εγκυουλες μου καλημερα σας... Μολις γυρισα απο τον γιατρο και καναμε την Β επιπέδου.... Η μικρη ειμαι μια χαρουλα αρκετα κινητικη και ατίθαση καθως το ενα το χεράκι το ειχε συνεχώς μπουνιτσα και οταν την θελαμε στο πλαι δεν γυρνούσε... Ευτυχως ομως πήραμε τις μετρησεις ολες και ολα είναι τελεια... Αντε και στα δικα σας ραντεβού τωρα να πάνε ολα μια χαρουλα!!!! 🥳🥳🥳🥳

Μπράβοοο κορίτσι μου...τέλεια να πάνε όλα μέχρι το τέλος!!!

Εμείς κλείσαμε Β επιπέδου 29/7 έχουμε ακόμα καιρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η mairpapa είπε:

Εγκυουλες μου καλημερα σας... Μολις γυρισα απο τον γιατρο και καναμε την Β επιπέδου.... Η μικρη ειμαι μια χαρουλα αρκετα κινητικη και ατίθαση καθως το ενα το χεράκι το ειχε συνεχώς μπουνιτσα και οταν την θελαμε στο πλαι δεν γυρνούσε... Ευτυχως ομως πήραμε τις μετρησεις ολες και ολα είναι τελεια... Αντε και στα δικα σας ραντεβού τωρα να πάνε ολα μια χαρουλα!!!! 🥳🥳🥳🥳

Μπράβο κοπέλα μου! Να πάνε όλα τέλεια μέχρι το τέλος!!🍭🍼 Βουνό μου φαίνεται μέχρι τις 12/7😏 ποτέ έχεις πητ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Να σαι καλά, σας ευχαριστώ όλες για τα θετικά μηνύματα. Καλό βράδυ σε όλες ♥️

Πως είσαι σήμερα κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mairpapa είπε:

Εγκυουλες μου καλημερα σας... Μολις γυρισα απο τον γιατρο και καναμε την Β επιπέδου.... Η μικρη ειμαι μια χαρουλα αρκετα κινητικη και ατίθαση καθως το ενα το χεράκι το ειχε συνεχώς μπουνιτσα και οταν την θελαμε στο πλαι δεν γυρνούσε... Ευτυχως ομως πήραμε τις μετρησεις ολες και ολα είναι τελεια... Αντε και στα δικα σας ραντεβού τωρα να πάνε ολα μια χαρουλα!!!! 🥳🥳🥳🥳

Μπράβο! Πολύ ωραία νέα! Εγώ έκλεισα να την κάνω στις 12/7.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...