Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

@Maimoudaki92 κάνε λίγη υπομονή για την εξέταση και εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να ηρεμήσεις! Την αμνιοπαρακέντηση την φοβάμαι είναι η αλήθεια γιατί έχει κίνδυνο αποβολής... εγώ πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά! Σου είπε αν υποπτεύεται το φύλο του μωρού? 

@touloumpitsa όλα τέλεια δηλαδή! Τι εννοείς με το "μέχρι και τα αγοράκια του μου έδειξε " ?? Είναι αυτό που καταλαβαίνω? Αγοράκι? Αντε όλα καλά να πάνε για όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

@Maimoudaki92 κάνε λίγη υπομονή για την εξέταση και εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να ηρεμήσεις! Την αμνιοπαρακέντηση την φοβάμαι είναι η αλήθεια γιατί έχει κίνδυνο αποβολής... εγώ πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά! Σου είπε αν υποπτεύεται το φύλο του μωρού? 

@touloumpitsa όλα τέλεια δηλαδή! Τι εννοείς με το "μέχρι και τα αγοράκια του μου έδειξε " ?? Είναι αυτό που καταλαβαίνω? Αγοράκι? Αντε όλα καλά να πάνε για όλες μας! 

Τα αφτάκια του εννοούσα... Το διόρθωσα... 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Τα αφτάκια του εννοούσα... Το διόρθωσα... 😉😉

Εεεε μα είπα κι εγώ!! Διάβαζα, ξαναδιάβαζα...😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια πήγα στο γιατρό κ τα νέα είναι πολύ ευχάριστα.. το μικρούλι όλο κουνιόταν.. μέχρι κ τα αγοράκια του μου έδειξε..  είναι 4μιση εκατοστά με 170 παλμούς.. η αποκόλληση μου πάει να κλείσει κ σε δύο βδομάδες πάω για αυχενική.. πολύ χάρηκα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 

@Maimoudaki κανονικά το ποσοστό πόσο θα έπρεπε να είναι; θα ψάξω κι εγώ να δω τις προηγούμενες αυχενικες που είχα κάνει.. Κάθε γιατρός σίγουρα έχει μια γραμμή που ακολουθεί.. δε λένε όλοι τα ίδια..  για αυτό διαλέγεις αυτόν που πιστεύεις ότι σου κάνει κ ακολουθείς τις συμβουλές του..  άντε να βγουν τα αποτελέσματα σου να ηρεμήσεις λίγο!! 

Αχ ναι για δες αν τις έχεις πρόχειρες εμένα εκείνο που τους προβληματίζει είναι η τρισωμια 21 που ειναι 1/509  στον 2ο. 1/300 και κάτω είσαι αυξημένου κινδύνου εγω ειμαι μετρίου κινδύνου αλλα και πάλι είναι επιφυλακτικος. Πραγματικά θέλω να βγουν να ηρεμήσω δε μπορώ άλλο! 

Χαίρομαι που πήγε καλά και είδες το αγοράκι σου! Έτσι να προχωράμε βήμα βήμα και να πανε όλα καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

@Maimoudaki92 κάνε λίγη υπομονή για την εξέταση και εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να ηρεμήσεις! Την αμνιοπαρακέντηση την φοβάμαι είναι η αλήθεια γιατί έχει κίνδυνο αποβολής... εγώ πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά! Σου είπε αν υποπτεύεται το φύλο του μωρού? 

@touloumpitsa όλα τέλεια δηλαδή! Τι εννοείς με το "μέχρι και τα αγοράκια του μου έδειξε " ?? Είναι αυτό που καταλαβαίνω? Αγοράκι? Αντε όλα καλά να πάνε για όλες μας! 

Μια απο τα ιδια τη φοβάμαι και εγω πολύ έχει πιθανότητες να το χάσεις και είναι κρίμα. Αντε να περνάνε οι ημέρες να ηρεμήσουμε 😐

Αγοράκι με ειπαν κατα 80% αλλα θα φανεί και στο nipt 100% οποτε σε λίγες ημέρες θα τα μάθω όλα 🙏🙏🙏 Και σένα λογικά θα σε πουν από μέρα σε μέρα που βγαίνουν τα αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια περνει καμια ασπιρίνη; και αν ναι εχει κάποιο πρόβλημα; όπως σας είπα παραπάνω μου συνέστησε να πάρω ο εμβρυολογος λόγω της χαμηλής papp a το είπα στη γυναικολόγο μου και συμφώνησε αλλα διαβαζα διαφορά και με προβληματίζει και αυτό αν κάνει κακό συο έμβρυο. 🤔🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Αχ ναι για δες αν τις έχεις πρόχειρες εμένα εκείνο που τους προβληματίζει είναι η τρισωμια 21 που ειναι 1/509  στον 2ο. 1/300 και κάτω είσαι αυξημένου κινδύνου εγω ειμαι μετρίου κινδύνου αλλα και πάλι είναι επιφυλακτικος. Πραγματικά θέλω να βγουν να ηρεμήσω δε μπορώ άλλο! 

Χαίρομαι που πήγε καλά και είδες το αγοράκι σου! Έτσι να προχωράμε βήμα βήμα και να πανε όλα καλά 😊

Δεν ειδαμε φύλο... Λάθος διατύπωση έγινε.. 😂

Σου στέλνω φώτο να δεις γτ έχει δύο τιμές και δεν ξέρω... Ηλικία 30 τότε.. 

16204124244191261709145920189935.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Δεν ειδαμε φύλο... Λάθος διατύπωση έγινε.. 😂

Σου στέλνω φώτο να δεις γτ έχει δύο τιμές και δεν ξέρω... Ηλικία 30 τότε.. 

16204124244191261709145920189935.jpg

Είσαι πολύ καλά είχες 1 πιθανότητα στις 12 χιλιάδες εμενα με βγάζει 1 πιθανότητα στα 500 να εχει σύνδρομο down 🥺🥺 

Πολύ καλές εξετάσεις είχες 😇😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Είσαι πολύ καλά είχες 1 πιθανότητα στις 12 χιλιάδες εμενα με βγάζει 1 πιθανότητα στα 500 να εχει σύνδρομο down 🥺🥺 

Πολύ καλές εξετάσεις είχες 😇😊

Ναι... Μετά που σου το έστειλα είδα ότι τελικά ισχύει η κάτω τιμή... Εσύ κάνε λίγες μέρες υπομονή να βγουν τα άλλα αποτελέσματα να δούμε τι θα δείξουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@touloumpitsaΣυγχαρητήρια...μακαρι να συνεχίσουν όλα έτσι καλα...

Το είδαμε και εμείς σήμερα...κουνιόταν πολύ!!!Η ηλικία του είναι περίπου 10 εβδομάδες...Αυχενική έχω όμως την άλλη βδομάδα....Βάση Τερ εγώ είμαι 11ε.

Λίγο οριακά αλλά εκεί που θέλω να πάω είναι λίγο δύσκολα τα ραντεβού...

Είχαμε 175 παλμούς και είναι περίπου 3,5 εκατοστά....🥰🥰🥰🥰

Ανυπομονώ να μεγαλώσουμε κι άλλο...

@Maimoudaki92Πω πω καταλαβαίνω την αγωνία σου...άντε βγάλε άκρη τώρα...το πολύ πολύ περίμενε μέχρι να βγουν οι εξετάσεις σου και ξεκινάς μετά αν είναι την ασπιρίνη. Το λέω επειδή βλέπω ότι σε φοβίζει λίγο...παντως μην χάνεις τις ελπίδες σου...ακομα έχεις μεγάλο ποσοστό να είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

@touloumpitsaΣυγχαρητήρια...μακαρι να συνεχίσουν όλα έτσι καλα...

Το είδαμε και εμείς σήμερα...κουνιόταν πολύ!!!Η ηλικία του είναι περίπου 10 εβδομάδες...Αυχενική έχω όμως την άλλη βδομάδα....Βάση Τερ εγώ είμαι 11ε.

Λίγο οριακά αλλά εκεί που θέλω να πάω είναι λίγο δύσκολα τα ραντεβού...

Είχαμε 175 παλμούς και είναι περίπου 3,5 εκατοστά....🥰🥰🥰🥰

Ανυπομονώ να μεγαλώσουμε κι άλλο...

@Maimoudaki92Πω πω καταλαβαίνω την αγωνία σου...άντε βγάλε άκρη τώρα...το πολύ πολύ περίμενε μέχρι να βγουν οι εξετάσεις σου και ξεκινάς μετά αν είναι την ασπιρίνη. Το λέω επειδή βλέπω ότι σε φοβίζει λίγο...παντως μην χάνεις τις ελπίδες σου...ακομα έχεις μεγάλο ποσοστό να είναι καλά!!!

Πολύ καλά νέα και τα δικά σου!!! Συγχαρητήρια!! Με το καλό και η αυχενική!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

@touloumpitsaΣυγχαρητήρια...μακαρι να συνεχίσουν όλα έτσι καλα...

Το είδαμε και εμείς σήμερα...κουνιόταν πολύ!!!Η ηλικία του είναι περίπου 10 εβδομάδες...Αυχενική έχω όμως την άλλη βδομάδα....Βάση Τερ εγώ είμαι 11ε.

Λίγο οριακά αλλά εκεί που θέλω να πάω είναι λίγο δύσκολα τα ραντεβού...

Είχαμε 175 παλμούς και είναι περίπου 3,5 εκατοστά....🥰🥰🥰🥰

Ανυπομονώ να μεγαλώσουμε κι άλλο...

@Maimoudaki92Πω πω καταλαβαίνω την αγωνία σου...άντε βγάλε άκρη τώρα...το πολύ πολύ περίμενε μέχρι να βγουν οι εξετάσεις σου και ξεκινάς μετά αν είναι την ασπιρίνη. Το λέω επειδή βλέπω ότι σε φοβίζει λίγο...παντως μην χάνεις τις ελπίδες σου...ακομα έχεις μεγάλο ποσοστό να είναι καλά!!!

Αντε ωραία! Μια χαρά κι εσείς! Χαίρομαι που όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

@troia καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Μάθατε φύλο?

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ! Καλώς σας βρήκα! Όχι, το φύλο δεν φαινόταν, οπότε ίσως κοριτσάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα και από εμένα, καλώς ήλθες στην ομάδα! Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

@troia Καλώς ήρθες στην παρέα!! Πολύ ευχάριστα νέα!!! Συγχαρητήρια!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Καλώς σας βρήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

@touloumpitsaΣυγχαρητήρια...μακαρι να συνεχίσουν όλα έτσι καλα...

Το είδαμε και εμείς σήμερα...κουνιόταν πολύ!!!Η ηλικία του είναι περίπου 10 εβδομάδες...Αυχενική έχω όμως την άλλη βδομάδα....Βάση Τερ εγώ είμαι 11ε.

Λίγο οριακά αλλά εκεί που θέλω να πάω είναι λίγο δύσκολα τα ραντεβού...

Είχαμε 175 παλμούς και είναι περίπου 3,5 εκατοστά....🥰🥰🥰🥰

Ανυπομονώ να μεγαλώσουμε κι άλλο...

@Maimoudaki92Πω πω καταλαβαίνω την αγωνία σου...άντε βγάλε άκρη τώρα...το πολύ πολύ περίμενε μέχρι να βγουν οι εξετάσεις σου και ξεκινάς μετά αν είναι την ασπιρίνη. Το λέω επειδή βλέπω ότι σε φοβίζει λίγο...παντως μην χάνεις τις ελπίδες σου...ακομα έχεις μεγάλο ποσοστό να είναι καλά!!!

Καπως ετσι το σκέφτομαι ναι! Να βγουν τα αποτελέσματα να ηρεμήσουμε! Με την ασπιρίνη με φόβισε γιατί διαβαζα διαφορά ότι προκαλεί αποκόλληση κλπ ελπίζω να μην ισχύουν 😏

Αντε να έρθει και η σειρά σας για την αυχενική να μάθετε να ηρεμήσετε και εσείς και να μάθετε και φύλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καπως ετσι το σκέφτομαι ναι! Να βγουν τα αποτελέσματα να ηρεμήσουμε! Με την ασπιρίνη με φόβισε γιατί διαβαζα διαφορά ότι προκαλεί αποκόλληση κλπ ελπίζω να μην ισχύουν 😏

Αντε να έρθει και η σειρά σας για την αυχενική να μάθετε να ηρεμήσετε και εσείς και να μάθετε και φύλο! 

Δεν έχω προσωπική εμπειρία όσον αφορά στην ασπιρίνη αλλά έχω ακούσει ότι σε κάποιες περιπτώσεις τη χορηγούν σε έγκυες.. Μην αναστατωνεσαι γιατί δε νομίζω να σου έδινε ο γιατρός κάτι που δεν ενδείκνυται.. θα υπάρχει λόγος.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καπως ετσι το σκέφτομαι ναι! Να βγουν τα αποτελέσματα να ηρεμήσουμε! Με την ασπιρίνη με φόβισε γιατί διαβαζα διαφορά ότι προκαλεί αποκόλληση κλπ ελπίζω να μην ισχύουν 😏

Αντε να έρθει και η σειρά σας για την αυχενική να μάθετε να ηρεμήσετε και εσείς και να μάθετε και φύλο! 

Θα ήταν καλύτερο για αυτό το θέμα να συμβουλευτείς και κάποιον αιματολόγο ειδικό για θέματα κύησης. Βέβαια η όποια απόφαση για αγωγή παίρνεται πάντα σε συνεργασία με το γυναικολόγο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2021 at 4:46 ΜΜ, ο/η annoula1987 είπε:

@troia καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Μάθατε φύλο?

@Anna Tsakχαίρομαι που όλα πηγαίνουν καλά! Αντε και καλά αποτελέσματα στην αυχενική, μετά από αυτό νομίζω οι περισσότερες ηρεμούν αρκετά. Από βιταμίνες παίρνω το pregnacare από την στιγμή που έμαθα για την εγκυμοσύνη,  πριν έπαιρνα φολικο οξύ και σίδηρο γιατί ήμασταν σε φάση ελεύθερης επαφής και να είναι έτοιμος ο οργανισμός μου να υποδεχτεί το μωράκι!

Περιμένω νέα από τα κορίτσια που θα πάνε σήμερα γιατρό!!

Περιμένω την μέρα της αυχενικής διαφάνειας πως κ πως, πιστεύω θα μου φύγει ένα πολύ μεγάλο βάρος. Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Περιμένω την μέρα της αυχενικής διαφάνειας πως κ πως, πιστεύω θα μου φύγει ένα πολύ μεγάλο βάρος. Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Κορίτσια σήμερα πάω για αυχενική διαφάνεια θα σκάσω από το άγχος  μου ελπίζω να μην είμαι η μονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2021 at 11:18 ΜΜ, ο/η Dioni20 είπε:

@touloumpitsaΣυγχαρητήρια...μακαρι να συνεχίσουν όλα έτσι καλα...

Το είδαμε και εμείς σήμερα...κουνιόταν πολύ!!!Η ηλικία του είναι περίπου 10 εβδομάδες...Αυχενική έχω όμως την άλλη βδομάδα....Βάση Τερ εγώ είμαι 11ε.

Λίγο οριακά αλλά εκεί που θέλω να πάω είναι λίγο δύσκολα τα ραντεβού...

Είχαμε 175 παλμούς και είναι περίπου 3,5 εκατοστά....🥰🥰🥰🥰

Ανυπομονώ να μεγαλώσουμε κι άλλο...

@Maimoudaki92Πω πω καταλαβαίνω την αγωνία σου...άντε βγάλε άκρη τώρα...το πολύ πολύ περίμενε μέχρι να βγουν οι εξετάσεις σου και ξεκινάς μετά αν είναι την ασπιρίνη. Το λέω επειδή βλέπω ότι σε φοβίζει λίγο...παντως μην χάνεις τις ελπίδες σου...ακομα έχεις μεγάλο ποσοστό να είναι καλά!!!

Υπέροχα νέα και τα δικά σου...🥰🥰 Όλα πηγαίνουν καταπληκτικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...