Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Εγώ θα πάω 19/7 κ θα είμαι τότε 22 βδομαδων κ 1 ημέρα . Κ να φανταστείς το άλλαξα από 22/7 Γτ το θεώρησα πολύ αργά κ με προβληματίζει Γτ το μωρό χθες στον υπέρηχο βγήκε 6 μέρες μεγαλυτερο! Κ γω τοσο ήθελα να το κάνω 21 βδομαδων κ κάτι αλλά μου είπε ότι ο γιατρος θέλει να είμαι 22 κ κάτι Γτ λέει έχει καλύτερη εικόνα . Τώρα τι να πω αυτός ξερει.

Εγώ ξέρω ότι από 20 εβδομάδων γίνεται μέχρι 24 και εγώ το άλλαξα μου το είχε βάλει 12 αλλά ήθελα να είναι ανοιχτά τα μαγαζιά γιατί ζω σε χωριό και ήθελα να κάνω καμία βόλτα μετά από τόσο καιρό Κλεισούρας εμένα στην αυχενική μου την είχαν βγάλει 3 μέρες ποιο μεγάλη όποτε αλλάξαμε και την ΠΗΤ.

Εννοείτε πως ο γιατρός κάτι παραπάνω ξέρει😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Νωρίς στην έβαλε, εμένα μου είπε να είμαι στην 26η εβδομάδα 🤔

Εγώ ξέρω κορίτσια πως η Β επιπέδου από την 20η βδομάδα γίνεται μέχρι την 24

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

@Doritoula11 @Stardust_83 πολύ καλά τα νέα σας μπράβο!!! Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες!! 

Εγώ θα πάω στις 26 για την β επιπέδου που θα είμαι 22 εβδομάδων ακριβώς κ μου έγραψε να κάνω κ την καμπύλη ζαχάρου μέσα στο μήνα μαζί με τις καθιερωμένες εξετάσεις... όσο σκέφτομαι ότι πρέπει να  κάτσω δυο ώρες εκεί, βαριέμαι από τώρα... 

Για την καμπύλη ζαχάρου εμένα με είπε πως πρέπει να είμαι κοντά στην 26 βδομάδα για να την κάνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ ξέρω ότι από 20 εβδομάδων γίνεται μέχρι 24 και εγώ το άλλαξα μου το είχε βάλει 12 αλλά ήθελα να είναι ανοιχτά τα μαγαζιά γιατί ζω σε χωριό και ήθελα να κάνω καμία βόλτα μετά από τόσο καιρό Κλεισούρας εμένα στην αυχενική μου την είχαν βγάλει 3 μέρες ποιο μεγάλη όποτε αλλάξαμε και την ΠΗΤ.

Εννοείτε πως ο γιατρός κάτι παραπάνω ξέρει😊😊😊

Καλά έκανες κ το άλλαξες τότε .Αφού θα κατέβεις να μπορέσεις να πας κ μια βόλτα στην αγορά. Η ιδανικότερη λένε ότι είναι η 22η βδομάδα τι να πω όπως είπε ο γιατρος ξερει. Κ μένα πάντως στην αυχενική είχε βγει 3 μέρες μεγαλύτερος αλλά δν μου την άλλαξε την ΠΗΤ , ίσως μου την αλλάξει τώρα στην β επιπέδου Γτ τώρα είναι 6 μέρες μεγαλύτερος κ ο γιατρος μου μου είπε ότι αν είναι μέχρι κ 5 μέρες δν την αλλάζουν ,αλλά αν είναι πάνω από 5 την αλλάζουν. Βρε ας είναι καλά τα μωράκια μας κ δν με νοιάζει πολύ η ΠΗΤ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Ναι δεν ξέρω γιατί... Ούτε ρώτησα... 

Καλημέρα. Στην καμπύλη γλυκόζης αναφέρομαι. Σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ ξέρω ότι από 20 εβδομάδων γίνεται μέχρι 24 και εγώ το άλλαξα μου το είχε βάλει 12 αλλά ήθελα να είναι ανοιχτά τα μαγαζιά γιατί ζω σε χωριό και ήθελα να κάνω καμία βόλτα μετά από τόσο καιρό Κλεισούρας εμένα στην αυχενική μου την είχαν βγάλει 3 μέρες ποιο μεγάλη όποτε αλλάξαμε και την ΠΗΤ.

Εννοείτε πως ο γιατρός κάτι παραπάνω ξέρει😊😊😊

Και πολύ καλά θα κάνεις. Εγώ μένω σε χωριό κοντά στην πόλη των Σερρών. Παρ όλα αυτά δεν έχουμε μαγαζιά με βρεφικά, καροτσια κλπ οπότε μάλλον θα δω από Θεσσαλονίκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τα νέα μου είναι πολύ καλά. Μου βρήκαν τέλειο το μωράκι. Το μόνο μικρό θεματακι είναι ότι το ένα νεφρό είναι ελαφρώς πιο μεγάλο από το άλλο, στα φυσιολογικά πλαίσια. Η γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ συχνό στα αγόρια (προκαλεί παλινδρόμηση ούρων) και πιστεύει ότι θα στρώσει. Θα κάνουμε επανέλεγχο μεταξύ 32-34ης εβδομάδας για σίγουρα ώστε αν υπάρχει ακόμη να ενημερώσουμε τον παιδίατρο όταν γεννήσω για να του κάνει υπέρηχο.

Η γιατρός μου είπε να προσέχω την διατροφή μου γιατί οι πόνοι που είχα ισωυ είναι από έναν πολύποδα που έχω στην χολή. Πριν αυτό δεν δημιουργούσε θέμα αλλά στην εγκυμοσύνη μπορεί να μου κάνει κολικό αν δεν προσέξω.

Επίσης, έχω καμπύλη γλυκόζης στο τέλος του μήνα.

Είδαμε και στα prenatal για καρότσι αλλά δεν κλείσαμε κάτι ακόμη.

Καλημέρα κοπέλα μου!Πολύ ευχάριστα τα νέα σου για τον μπεμπακο σου! 👶👣Όσο για τη χολή όντως θέλει προσοχή με τη διατροφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα....κορίτσια εμένα που βγήκε λίγο τσιμπημένη η γλυκοζυλιωμένη μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε την καμπύλη νωρίτερα αν δούμε ότι χρειάζεται...οπότε και στην @touloumpitsaμπορεί να έχει δει κάτι και να θέλει ο γιατρός να την κάνει νωρίτερα...

Γενικά πως είστε;;Νιώθω απίστευτη κούραση τον τελευταίο καιρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα....κορίτσια εμένα που βγήκε λίγο τσιμπημένη η γλυκοζυλιωμένη μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε την καμπύλη νωρίτερα αν δούμε ότι χρειάζεται...οπότε και στην @touloumpitsaμπορεί να έχει δει κάτι και να θέλει ο γιατρός να την κάνει νωρίτερα...

Γενικά πως είστε;;Νιώθω απίστευτη κούραση τον τελευταίο καιρό...

Καλημέρα!έκανα και εγώ χθες τις εξετάσεις του μήνα και ενώ είχα άγχος για το σάκχαρο γιατί συνήθως έχω 95 έπεσε στο 84 ,τελικά έχω χαμηλό αιματοκρίτη και παρόλο που παίρνω σίδηρο😔 Την τρίτη που έχω ραντεβού θα δω τι θα μου πει ο γιατρός! Νιώθω και εγώ ατονία αλλά μάλλον είναι από αυτό☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλά έκανες κ το άλλαξες τότε .Αφού θα κατέβεις να μπορέσεις να πας κ μια βόλτα στην αγορά. Η ιδανικότερη λένε ότι είναι η 22η βδομάδα τι να πω όπως είπε ο γιατρος ξερει. Κ μένα πάντως στην αυχενική είχε βγει 3 μέρες μεγαλύτερος αλλά δν μου την άλλαξε την ΠΗΤ , ίσως μου την αλλάξει τώρα στην β επιπέδου Γτ τώρα είναι 6 μέρες μεγαλύτερος κ ο γιατρος μου μου είπε ότι αν είναι μέχρι κ 5 μέρες δν την αλλάζουν ,αλλά αν είναι πάνω από 5 την αλλάζουν. Βρε ας είναι καλά τα μωράκια μας κ δν με νοιάζει πολύ η ΠΗΤ . 

Καλά να είναι τα μωράκια μας η ΠΗΤ δεν είναι και σίγουρη  τα μωράκια μας μπορεί να θέλουν να κάτσουν κι άλλο η μπορεί να θέλουν να βγουνε ποιο νωρίς ας είναι γερά και υγειής και τα υπόλοιπα δεν με νοιάζουν τόσο μέσα στον χειμώνα θα γεννήσουμε όποτε δεν θα μπορούμε να πάμε και πουθενά πάλι θα μας κλείσουν μέσα αυτοί 🤪🤪🤪🤪το ίδιο θα είναι για εμάς 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Και πολύ καλά θα κάνεις. Εγώ μένω σε χωριό κοντά στην πόλη των Σερρών. Παρ όλα αυτά δεν έχουμε μαγαζιά με βρεφικά, καροτσια κλπ οπότε μάλλον θα δω από Θεσσαλονίκη.

Εγώ και Θεσσαλονίκη που είδα για καρότσι δεν μπόρεσα να πω πως μου άρεσε κάτι στα Λητώ

Αλλά για το δωμάτιο για την Μπέμπα κρεβάτι ντουλάπα και σιρταριέρα βολεύτηκα στα beboulino και το κρεβάτι είναι το πολυμορφικό θα το έχει μέχρι τα 12α της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω να σας κάνω την εξής ερώτηση σκέφτομαι να πάρω μουσικό μενταγιόν Bola έχει πάρει καμία σας είναι όντως καλο για το μωράκι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα!έκανα και εγώ χθες τις εξετάσεις του μήνα και ενώ είχα άγχος για το σάκχαρο γιατί συνήθως έχω 95 έπεσε στο 84 ,τελικά έχω χαμηλό αιματοκρίτη και παρόλο που παίρνω σίδηρο😔 Την τρίτη που έχω ραντεβού θα δω τι θα μου πει ο γιατρός! Νιώθω και εγώ ατονία αλλά μάλλον είναι από αυτό☹️

Άμα έκανες σωστή διατροφή μπορεί απ αυτό να έπεσε το ζάχαρο! Κορίτσι μου ο αιματοκρίτης στην εγκυμοσυνη πέφτει γενικά. Κ οσο σίδηρο κ να πάρεις άντε να το ανεβάσει 1 με 2 μονάδες . Η ατονία είναι από τον χαμηλό αιματοκρίτη εγω γενικά έχω χαμηλό κ πλέον ακόμη πιο χαμηλό ,όποτε κουράζομαι ακόμη πιο εύκολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια έχω να σας κάνω την εξής ερώτηση σκέφτομαι να πάρω μουσικό μενταγιόν Bola έχει πάρει καμία σας είναι όντως καλο για το μωράκι???

Αυτό το μενταγιόν κάπου το πήρε το μάτι μου κ μένα ! Αλλά δν έχω καταλάβει ποια είναι η χρησιμότητα του κ αν είναι για τωρα στην εγκυμοσυνη ή για το όταν γεννηθεί το μωρό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα!έκανα και εγώ χθες τις εξετάσεις του μήνα και ενώ είχα άγχος για το σάκχαρο γιατί συνήθως έχω 95 έπεσε στο 84 ,τελικά έχω χαμηλό αιματοκρίτη και παρόλο που παίρνω σίδηρο😔 Την τρίτη που έχω ραντεβού θα δω τι θα μου πει ο γιατρός! Νιώθω και εγώ ατονία αλλά μάλλον είναι από αυτό☹️

Κορίτσι μου ο αιματοκρίτης πέφτει στην εγκυμοσύνη.. κ εμένα ήταν 35 τελευταία κ μου είπε να διπλασιάσω τη δόση σιδήρου που παίρνω..  το σάκχαρο που έπεσε δεν είναι καλό; Αν ανεβαίνει δεν πρέπει να ανησυχούμε;; όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Αυτό το μενταγιόν κάπου το πήρε το μάτι μου κ μένα ! Αλλά δν έχω καταλάβει ποια είναι η χρησιμότητα του κ αν είναι για τωρα στην εγκυμοσυνη ή για το όταν γεννηθεί το μωρό ;

Από όσο γνωρίζω παράγει κάτι ήχους και κάνει το μωρό να γυρίσει για αυτό και το χρησιμοποιούν από την 20 βδομάδα που ακούει το μωρό αλλά δεν ξέρω αν όντως αξίζει τα λεφτά του η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Από όσο γνωρίζω παράγει κάτι ήχους και κάνει το μωρό να γυρίσει για αυτό και το χρησιμοποιούν από την 20 βδομάδα που ακούει το μωρό αλλά δεν ξέρω αν όντως αξίζει τα λεφτά του η οχι

Η αδερφή μου είχε πάρει στην εγκυμοσύνη της, το φορούσε όταν έβγαινε, υποτίθεται ότι το ακούει το μωρό και ηρεμεί. Εγώ πάλι πιστεύω ότι το μωρό είναι ήρεμο όταν είναι και η μαμά του και ακούει την φωνή της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Από όσο γνωρίζω παράγει κάτι ήχους και κάνει το μωρό να γυρίσει για αυτό και το χρησιμοποιούν από την 20 βδομάδα που ακούει το μωρό αλλά δεν ξέρω αν όντως αξίζει τα λεφτά του η οχι

Ααα μάλιστα ! Εμένα στριφογυρίζει συνέχεια 😜 Άμα πάρω κ αυτό σε ησυχία δν θα με αφήσει! Εεε νομίζω ότι δν θα τα αξίζει κ πολύ! Άμα του μιλάς  Εσυ θα δεις πως θα γυρίζει! Εγώ με το που του μιλάω κ του λέω κλωτσα τη μανούλα 😉 εεε μετά από κάνα 2 λεπτά αρχίζει! Καλύτερα να ακούει συνέχεια τη φωνή σου παρά αυτό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω μία άλλη ερώτηση. Επειδή διαβάζω ότι κάποιες φτιάχνετε παιδικό δωμάτιο, τα μωράκια σας έχετε σκοπό Νάτα βάλετε από την αρχή σε ξεχωριστό δωμάτιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ έχω μία άλλη ερώτηση. Επειδή διαβάζω ότι κάποιες φτιάχνετε παιδικό δωμάτιο, τα μωράκια σας έχετε σκοπό Νάτα βάλετε από την αρχή σε ξεχωριστό δωμάτιο;

Καλησπέρα !το πρώτο μ παιδάκι μέχρι 8 μηνών ήταν μαζί μας σε λίκνο μετά μόνος του αλλά ακόμη ξυπνάει μες στην νύχτα και ο άντρας μ τον φέρνει στο κρεβάτι μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ έχω μία άλλη ερώτηση. Επειδή διαβάζω ότι κάποιες φτιάχνετε παιδικό δωμάτιο, τα μωράκια σας έχετε σκοπό Νάτα βάλετε από την αρχή σε ξεχωριστό δωμάτιο;

Εγώ δν έχω αρχίσει να φτιάχνω ακόμα δωμάτιο. Θα το ξεκινήσω μετά τον 15αυγουστο . Προσωπικά θα πάρω λίκνο για το πρώτο εξάμηνο να κοιμάται πάντα δίπλα μου το μωρό . Στην κούνια θα το βάλω να κοιμηθεί μετά τους 6-8 μήνες . Αν κ θα έχω κ κρεβάτι μέσα στο δωμάτιο του κ όποτε  κατά τη διάρκεια της μέρας μπορεί να το βάζω κ στη κούνια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Άμα έκανες σωστή διατροφή μπορεί απ αυτό να έπεσε το ζάχαρο! Κορίτσι μου ο αιματοκρίτης στην εγκυμοσυνη πέφτει γενικά. Κ οσο σίδηρο κ να πάρεις άντε να το ανεβάσει 1 με 2 μονάδες . Η ατονία είναι από τον χαμηλό αιματοκρίτη εγω γενικά έχω χαμηλό κ πλέον ακόμη πιο χαμηλό ,όποτε κουράζομαι ακόμη πιο εύκολα! 

Ναι τρώει μακαρόνια ολικής, ψωμί μαύρο ,έχω κόψει σφολιατες και έχω μειώσει γλυκά!Πάντα είχα χαμηλό αιματοκρίτη ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσι μου ο αιματοκρίτης πέφτει στην εγκυμοσύνη.. κ εμένα ήταν 35 τελευταία κ μου είπε να διπλασιάσω τη δόση σιδήρου που παίρνω..  το σάκχαρο που έπεσε δεν είναι καλό; Αν ανεβαίνει δεν πρέπει να ανησυχούμε;; όχι;

Εμένα είναι 31😔 Ναι πολύ καλό είναι που έπεσε  δεν περίμενα να πέσει γιατί είμαι πολύ γλυκατζου🍰🍨 προσπαθώ να προσέχω γιατί έχουμε και την καμπύλη σακχάρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια έχω να σας κάνω την εξής ερώτηση σκέφτομαι να πάρω μουσικό μενταγιόν Bola έχει πάρει καμία σας είναι όντως καλο για το μωράκι???

Το κοιτούσα και εγώ κάποια στιγμή αλλά νομίζω ότι δε θα βολεψει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ έχω μία άλλη ερώτηση. Επειδή διαβάζω ότι κάποιες φτιάχνετε παιδικό δωμάτιο, τα μωράκια σας έχετε σκοπό Νάτα βάλετε από την αρχή σε ξεχωριστό δωμάτιο;

Εγω κορίτσι μου θα το βάλω στο δωμάτιο για το πρώτο 8 μηνο και μετά στο δωμάτιο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Τα γράφεις πολύ όμορφα και με εκφράζουν όλα.Εχω σκαμπανεβάσματα αρκετά.Προσπαθω όμως....Καλή επιτυχία και σε σένα.Ποτε θα κάνεις χοριακη σου είπε;Σε 11 μέρες ;
    • Καλησπέρα κοριτσαρες! χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍 εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια! Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου! εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο! εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα! αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει; εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷 σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε; η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..
    • Κουράγιο Μαριλου μου! Την έκανα κ εγώ χτες την ΕΤ. Όλα καλά πήγαν κ ξεκίνησε και η δική μου αντιστροφή μέτρηση. Μέχρι τώρα είμαι καλά. Αλλά ξέρω πως όπως περιέγραψες τα σημερινά σιυ συναίσθηματα, θα μοι έρθουν κ εμένα. Όπως πάντα. Είναι τόσο δύσκολο να προσπαθούμε να ελέγχουμε το ίδιο μας το μυαλό. Αλλά πάντα να κερδίζει..  Έχω στο μυαλό μου ότι θα τα περάσω όλα αυτά τα σκαμπανευασματα κ έτσι προετοιμαζομαι αρχικά στο να τα αποδεχτώ και Κ να μη νιώθω άσχημα ακόμα κ για τις άσχημες σκέψεις μου. Όλα τα συναισθήματα μας είναι δικά μας και είμαστε εμείς. Είναι μέρη του εαυτού μας κ τα αγαπάμε. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι είναι οκ να σκέφτεσαι αρνητικά κ να πέφτεις. Είναι οκ κ να ξυπνάς πλυμμηρισμενη από ελπίδα..  Ας μην ενιχοποιουμε κανένας μας συναίσθημα! Ειμαστε εδώ να ακούσουμε τα πάντα κ να τα αποδεχτούμε! Καλα έκανες και εκφράστηκες εδώ!  Πάμε γερά!!!! Ελπίδα! 🤞🤞
    • Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣 @Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες…. Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...