Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

@sweetheart12 μαγνήσιο μου είχε δώσει έτσι και αλλιώς. Αλλά δύο μέρες κουράστηκα και μου αύξησε την δόση. Φυσικά από τότε ξαναγύρισα στους ρυθμούς χελώνας για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

@Anna Tsak είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, η γιατρός με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και πάνω απ'όλα είναι άνθρωπος.

@Lenia1983 σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!φαγανη η μικρούλα σου!όλα καλά να πάνε με τη μπέμπα σου!💖💗

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Μακάρι!! 💖💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

@sweetheart12 μαγνήσιο μου είχε δώσει έτσι και αλλιώς. Αλλά δύο μέρες κουράστηκα και μου αύξησε την δόση. Φυσικά από τότε ξαναγύρισα στους ρυθμούς χελώνας για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

@Anna Tsak είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, η γιατρός με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και πάνω απ'όλα είναι άνθρωπος.

@Lenia1983 σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ♥️

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλά έκανες κ επέστρεψες σε ρυθμούς χελώνας! Ακόμη είναι νωρίς για να κάνουμε πολλά πράγματα! Μετα τους 5,5 μήνες θα είμαστε λίγο πιο ενεργητικές. Κ γω μέχρι στιγμής δν κάνω τπτ άλλο πέρα από μαγείρεμα σε δουλειές κ καμία βόλτα μια φορά τη βδομάδα! Γτ όταν κουραστώ λίγο παραπάνω νιώθω κ γω κάποιες μικρές ενοχλήσεις. Δν χρειάζεται να κάνουμε κ πολλα πάνω απ όλα τώρα έχει σημασία το μωράκι μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Καλημέρα! 

Πώς μου είστε? 

Εγώ μόλις γύρισα απο το μικροβιολογικό, που ξαναέγραψα σίδηρο προχτές επειδή είχα χαμηλό. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Ευχομαι καλά αποτελέσματα! Μήπως πρέπει να πάρεις μεγαλύτερη δόση σε σίδηρο αφού ήταν χαμηλά; Τι σου  είπε ο γιατρος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpounio είπε:

Καλημέρα! 

Πώς μου είστε? 

Εγώ μόλις γύρισα απο το μικροβιολογικό, που ξαναέγραψα σίδηρο προχτές επειδή είχα χαμηλό. 

Καλημέρααα, εμένα δεν μου έχει δώσει ακόμα σίδηρο...υποθέτω ότι ήταν οκ στις εξετάσεις...εσύ παίρνεις ήδη αλλά πάλι είναι χαμηλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίρνω ήδη πρωί - βράδυ αλλά μάλλον θα χρειαστεί να μου το αύξηση. Από μικρή θυμάμαι ειχα χαμηλό σίδηρο, χωρίς να έχω στίγμα, και κατά διαστήματα παλιά έπαιρνα legofer. 

Dioni20 λογικά έπρεπε να σου το ειχε ξεκινηση το σίδηρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpounio είπε:

Καλημέρα! 

Πώς μου είστε? 

Εγώ μόλις γύρισα απο το μικροβιολογικό, που ξαναέγραψα σίδηρο προχτές επειδή είχα χαμηλό. 

Καλημέρα! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Τρως τρόφιμα που περιέχουν σίδηρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

@sweetheart12 μαγνήσιο μου είχε δώσει έτσι και αλλιώς. Αλλά δύο μέρες κουράστηκα και μου αύξησε την δόση. Φυσικά από τότε ξαναγύρισα στους ρυθμούς χελώνας για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

@Anna Tsak είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, η γιατρός με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και πάνω απ'όλα είναι άνθρωπος.

@Lenia1983 σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ♥️

Έχεις απόλυτο δίκιο είναι άνθρωπος, όποτε και για ότι την χρειαστείς είναι πάντα εκεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mpounio είπε:

Καλημέρα! 

Πώς μου είστε? 

Εγώ μόλις γύρισα απο το μικροβιολογικό, που ξαναέγραψα σίδηρο προχτές επειδή είχα χαμηλό. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! 

Καλά αποτελέσματα να έχεις, πιστεύω ότι θα σου αυξήσει το σίδηρο αφού λες ότι είχες και παλιά θεματάκια καλύτερα να είσαι καλυμμένη🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Παίρνω ήδη πρωί - βράδυ αλλά μάλλον θα χρειαστεί να μου το αύξηση. Από μικρή θυμάμαι ειχα χαμηλό σίδηρο, χωρίς να έχω στίγμα, και κατά διαστήματα παλιά έπαιρνα legofer. 

Dioni20 λογικά έπρεπε να σου το ειχε ξεκινηση το σίδηρο. 

Είναι άλλο το στίγμα κορίτσι μου κ άλλο η σιδηροπενική αναιμία! Προφανώς εσυ μπορεί να έχεις το δεύτερο ,όπου πάντα ο σιδηρος είναι χαμηλός. Έχει ο πατέρας μου στίγμα κ ο σιδηρος του κ ο αιματοκρίτης του είναι μια χαρά. Ενώ η κολλητή μου έχει σιδηροπενικη αναιμία κ έχει πάντα χαμηλοί σίδηρο κ αιματοκρίτη κ παίρνει ανά διαστήματα σίδηρο.Όποτε τώρα που είσαι εγκυος έχεις μεγαλύτερες ανάγκες σε σίδηρο άρα πρέπει να πάρεις μεγαλύτερη δόση από ότι η συνηθισμένη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Ελπίζω να σου ανέβει @mpounio γρήγορα!! 

Ξέρω ότι χρειάζεται συμπλήρωμα σιδήρου στο 2ο κ 3ο τρίμηνο γιατί η παραγωγή αίματος στην εγκυμοσύνη μειώνεται στο μισό. Το έχει ανάγκη το έμβρυο για την ανάπτυξη του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweetheart12 και εμένα ο αιματοκριτης μου πάντα υψηλός είναι. Στις τελευταίες εξετάσεις ο αιματοκριτης ειναι 39, η Φερριτινη 32, με οριο 30-270.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Ελπίζω να σου ανέβει @mpounio γρήγορα!! 

Ξέρω ότι χρειάζεται συμπλήρωμα σιδήρου στο 2ο κ 3ο τρίμηνο γιατί η παραγωγή αίματος στην εγκυμοσύνη μειώνεται στο μισό. Το έχει ανάγκη το έμβρυο για την ανάπτυξη του. 

Και με το ζόρι πίνετε το viofer! 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Και με το ζόρι πίνετε το viofer! 😔

Αχχχχ μπορώ να σε καταλάβω το ίδιο εχουμε και περνώ δυο την ημέρα 🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Sweetheart12 και εμένα ο αιματοκριτης μου πάντα υψηλός είναι. Στις τελευταίες εξετάσεις ο αιματοκριτης ειναι 39, η Φερριτινη 32, με οριο 30-270.

Ναι η φερριτινη ειναι αρκετά χαμηλή ! Ο αιματοκρίτης ειναι οκ. Όποτε χρειάζεσαι μεγαλύτερη δόση σίγουρα.Προσπάθησε να τρως περισσότερα  τρόφιμα πλούσια σε σίδηρο αλλά με σωστο συνδυασμό! Πχ φακές ,σπανάκι να τα τρως χωρίς φέτα κ να ρίχνεις πάνω τους λίγο χυμό λεμονιού , Γτ η βιτ. C βοηθάει στην απορρόφηση σιδήρου! Κ το πρωί κ το βράδυ που παίρνεις τον σίδηρο να πίνεις κ χυμό πορτοκαλιού! Ίσως έτσι να βοηθηθείς περισσότερο κ να ανεβεί κάπως η φερριτινη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Ελπίζω να σου ανέβει @mpounio γρήγορα!! 

Ξέρω ότι χρειάζεται συμπλήρωμα σιδήρου στο 2ο κ 3ο τρίμηνο γιατί η παραγωγή αίματος στην εγκυμοσύνη μειώνεται στο μισό. Το έχει ανάγκη το έμβρυο για την ανάπτυξη του. 

Άρα μπορεί να μου δώσει την άλλη Παρασκευή που έχουμε ραντεβού...🤔🤔🤔

Θα τον ρωτήσω κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω τρείς μέρες που δεν έχω πάει για δουλειά, είπαμε με τον άντρα μου να μην πηγαίνω κάθε μέρα!! 

Αλλά έχω βαρεθεί απίστευτα σπίτι, αποφεύγω να κάνω και πολλές δουλειές κανένα πλυντήριο και μαγείρεμα, εσείς τ κάνετε για να περάσει η μέρα σάς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου έχω τρείς μέρες που δεν έχω πάει για δουλειά, είπαμε με τον άντρα μου να μην πηγαίνω κάθε μέρα!! 

Αλλά έχω βαρεθεί απίστευτα σπίτι, αποφεύγω να κάνω και πολλές δουλειές κανένα πλυντήριο και μαγείρεμα, εσείς τ κάνετε για να περάσει η μέρα σάς!!! 

Εγώ δεν δουλεύω. Εκτός από τις καθημερινές δουλειές διαβάζω και τώρα έχω αρχίσει να πλέκω ένα κουβερτακι για το μωράκι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου έχω τρείς μέρες που δεν έχω πάει για δουλειά, είπαμε με τον άντρα μου να μην πηγαίνω κάθε μέρα!! 

Αλλά έχω βαρεθεί απίστευτα σπίτι, αποφεύγω να κάνω και πολλές δουλειές κανένα πλυντήριο και μαγείρεμα, εσείς τ κάνετε για να περάσει η μέρα σάς!!! 

Κ γω δν δουλεύω Γτ είμαι σε άδεια από την αρχή της εγκυμοσυνης! Λίγο τηλεόραση ,λίγο διάβασμα , μαγείρεμα κ χάζεμα στο κιν κάπως έτσι περνάει η ώρα μου. Υπάρχουν μέρες που δν την παλεύω καθόλου μέσα αλλά τι να κάνω είναι για καλό του μωρού Γτ ακόμα φοβάμαι να πηγαίνω κ για περπάτημα. Βασικά περιμένω πως κ πως να καλοκαιριασει παραπάνω για να πάω να μείνω στο εξοχικό μου με τους δικούς μου! Εκεί θα περνάει ευχάριστα η ώρα με τη θάλασσα με περπάτημα στον κήπο κ γενικά έχει ηρεμία κ καθαρό αέρα , δν ειναι όπως στην πόλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου έχω τρείς μέρες που δεν έχω πάει για δουλειά, είπαμε με τον άντρα μου να μην πηγαίνω κάθε μέρα!! 

Αλλά έχω βαρεθεί απίστευτα σπίτι, αποφεύγω να κάνω και πολλές δουλειές κανένα πλυντήριο και μαγείρεμα, εσείς τ κάνετε για να περάσει η μέρα σάς!!! 

Και εγώ προς το παρόν δε δουλεύω από την αρχή της εγκυμοσύνης αν και σκέφτομαι μετά το τριήμερο να επιστρέψω! Και εγώ δεν κάνω πολλά από δουλειές κανενα μαγειρεμα ,πλυντήριο καμία σκούπα! Τις υπόλοιπες ώρες λίγο διάβασμα ,λίγο τηλεόραση και πολύ internet χαζεύω ρούχα για τη μικρή πως θα φτιάξω το δωμάτιο της κτλ! Δε ξέρω από πού να ξεκινήσω!Ξέρω βιάζομαι αλλά θέλω να τ έχω όλα έτοιμα!🙂😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpounio είπε:

Και με το ζόρι πίνετε το viofer! 😔

Τόσο χάλια; Αλήθεια; Δε γίνεται να στο αλλάξει; Τόσα σκευάσματα υπάρχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Άρα μπορεί να μου δώσει την άλλη Παρασκευή που έχουμε ραντεβού...🤔🤔🤔

Θα τον ρωτήσω κιόλας...

Λογικά θα σου δώσει... Προσωπικά δεν έχω ακούσει έγκυο να μην παίρνει συμπλήρωμα. Ίσως το δίνει από τον 5ο ο δικός σου .. ποιος ξέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ προς το παρόν δε δουλεύω από την αρχή της εγκυμοσύνης αν και σκέφτομαι μετά το τριήμερο να επιστρέψω! Και εγώ δεν κάνω πολλά από δουλειές κανενα μαγειρεμα ,πλυντήριο καμία σκούπα! Τις υπόλοιπες ώρες λίγο διάβασμα ,λίγο τηλεόραση και πολύ internet χαζεύω ρούχα για τη μικρή πως θα φτιάξω το δωμάτιο της κτλ! Δε ξέρω από πού να ξεκινήσω!Ξέρω βιάζομαι αλλά θέλω να τ έχω όλα έτοιμα!🙂😄

Πωπω κ σύ είσαι σαν κ μένα! Κ γω όλη μέρα χαζεύω μωρουδιακά κ  τα θέλω ολα να είναι έτοιμα Γτ είμαι άνθρωπος της οργάνωσης κ δν μπορώ να τρέχω τελευταία στιγμή. Άσε που έχω ένα σωρό δουλειές Γτ στο παιδικό πρέπει να αλλάξουμε την διαρρύθμιση επειδή δν τα είχαμε σκεφτεί καλά κ θα ξαναγίνει μια μικρή ανακαίνιση ευτυχως μια μέρα θα πάρει κ μετά θα το βάψουμε. Παλι καλά ντουλάπα κ κούνια θα μου τα φτιάξει ο Κουνιαδος μου όπως κ όλα τα έπιπλα που έχω. Καρότσι ήδη έχω βρει κ μάλλον αυτό θα πάρω. Οποτε όλα τα αλλά μετά τις 25 Ιουλίου θα αρχίσω σιγά σιγά να τα ψωνίζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου έχω τρείς μέρες που δεν έχω πάει για δουλειά, είπαμε με τον άντρα μου να μην πηγαίνω κάθε μέρα!! 

Αλλά έχω βαρεθεί απίστευτα σπίτι, αποφεύγω να κάνω και πολλές δουλειές κανένα πλυντήριο και μαγείρεμα, εσείς τ κάνετε για να περάσει η μέρα σάς!!! 

Νετφλιξ, μαγείρεμα, κινητό, τηλεόραση... Δεν κάνω κάτι άλλο όλη μέρα... Ούτε δουλειές,ούτε έξω.. κ το παιδί που το πηγαινοφερνω με το αυτοκίνητο στο σχολείο.. άντε να πάμε διακοπές να ξεσκασουμε λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...