Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Κορίτσια μόλις τελείωσα από γιατρό και ψώνια.

Το μωράκι μας είναι σίγουρα αγοράκι,ένας παίδαρος 224 γραμμάρια! Β επιπέδου με έβαλε 12/7 κ μου είπε να μειώσω το μαγνήσιο.

Ρούχα εγκυμοσύνης στα H&M και Marks and Spencer είχε 1-2 κομμάτια. Πήρα από το δεύτερο ένα σορτσάκι με λάστιχο και δύο μπλουζάκια σε μεγαλύτερο μέγεθος και προς την ώρα βολεύεομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα από γιατρό και ψώνια.

Το μωράκι μας είναι σίγουρα αγοράκι,ένας παίδαρος 224 γραμμάρια! Β επιπέδου με έβαλε 12/7 κ μου είπε να μειώσω το μαγνήσιο.

Ρούχα εγκυμοσύνης στα H&M και Marks and Spencer είχε 1-2 κομμάτια. Πήρα από το δεύτερο ένα σορτσάκι με λάστιχο και δύο μπλουζάκια σε μεγαλύτερο μέγεθος και προς την ώρα βολεύεομαι.

Μπράβο 😊

Με το καλό το αγοράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα από γιατρό και ψώνια.

Το μωράκι μας είναι σίγουρα αγοράκι,ένας παίδαρος 224 γραμμάρια! Β επιπέδου με έβαλε 12/7 κ μου είπε να μειώσω το μαγνήσιο.

Ρούχα εγκυμοσύνης στα H&M και Marks and Spencer είχε 1-2 κομμάτια. Πήρα από το δεύτερο ένα σορτσάκι με λάστιχο και δύο μπλουζάκια σε μεγαλύτερο μέγεθος και προς την ώρα βολεύεομαι.

Τι ωραία κορίτσι μου! Με το καλό το αγοράκι σας λοιπόν! Κ γω αγόρι έχω. Ποσό εβδομάδων είσαι τώρα; Αλήθεια δν είχε πολλά ρούχα στο H&M ? Στο e-shop πάντως έχουν παρά πολλά σχέδια. Από ότι θυμάμαι εσυ είσαι από  Θεσσαλονίκη; Σε ποιον γιατρό πας;  Κ γω από Θεσσαλονίκη είμαι. Β’επιπεδου που θα κανείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Μπράβο 😊

Με το καλό το αγοράκι σου! 

Σ'ευχαριστώ πολύ! ♥️

@sweetheart1217+4 είμαι. Είμαι από Σέρρες, μένουμε σε χωριό, αλλά γιατρό έχω Θεσσαλονίκη, την κυρία Κική Τηρεκιδου. Β' επιπέδου θα κάνω στην Ιατρική Εμβρύου, εκεί έκανα και την αυχενική.

Πραγματικά δεν είχε σχεδόν τίποτα. Δύο τρία ρούχα και πήγα Τσιμισκή που είναι κεντρικό μαγαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η mpounio είπε:

Κορίτσια τώρα επέστρεψα σπίτι. Ειχα περάσει απο μια φιλη μου και καθυστέρησα. 

Όλα μια χαρά! 

Βγήκε και το nifty test και τα αποτελέσματα ητανε τέλεια! 

Αγοράκι και επισήμως! 

105 γραμμάρια. 

Σε ενα μήνα μου ειπε πάλι να κλείσω ραντεβού. 

Μπορώ να πάω διακοπές αλλά όχι μακρυά, σε στεριά και σε απόσταση 2 ωρών 😊

Τελειααα γερο να ειναι το αντράκι σου!!!! 

Και οι κοντινές διακοπουλες καλες ειναι αν αφορά την ασφαλεια μας και των μωρων μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι ωραία νέα διαβάζω από όλες σας...Δεν προλαβαίνω να μπαίνω λόγο δουλειάς αλλά σας διαβάζω στα κλεφτά!!!

Πρέπει να δούμε στο τέλος πόσα αγοράκια και πόσα κοριτσάκια έχουμε!!!😁😁😁

Κάθε μέρα Ανυπομονώ και πιο πολύ να δούμε κι εμείς το μωρό μας...αυτή την εβδομάδα έχουν μειωθεί πάρα πολύ τα πονακια και σχεδόν "Δεν νιώθω έγκυος"...Είναι λίγο περίεργο μιας και μέχρι τώρα όλο και κάτι είχα κάθε μέρα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

@mpounioσυγχαρητηρια!! Έφυγε το άγχος ε; με το καλό να ξεπροβάλει ο μικρούλης!!!

εγώ από σίδηρο παίρνω το fysiofol. Είναι σε φιαλίδιο κ έχει κ φυλλικό μέσα... 

Και εγω το fysiofol περνω που ειμαι στην κυπρο και επισης περνω μαγνήσιο ασβέστιο και prenatal πόλυβιταμίνες της swiss energy και το φολικο folicil. Κοριτσι εσενα πως πηγε το ραντεβου σου σημερα?? Σημερα δεν ειχες αν δεν κανω λάθος?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ! ♥️

@sweetheart1217+4 είμαι. Είμαι από Σέρρες, μένουμε σε χωριό, αλλά γιατρό έχω Θεσσαλονίκη, την κυρία Κική Τηρεκιδου. Β' επιπέδου θα κάνω στην Ιατρική Εμβρύου, εκεί έκανα και την αυχενική.

Πραγματικά δεν είχε σχεδόν τίποτα. Δύο τρία ρούχα και πήγα Τσιμισκή που είναι κεντρικό μαγαζί.

Τέλεια γι αυτό είναι 224γρ ο μπέμπης ! Γτ λέω σίγουρα θα είναι 17η βδομάδα. Έχουμε μια βδομάδα διαφορά,εγώ 16+2 σήμερα κ την προηγούμενη Πέμπτη που πήγα ήμουν 15+4 κ ο μπέμπης ήταν 150γρ . Εκανες στην Ψαρρά την αυχενική ,εγώ έκανα στην εμβρυομητρικη στον Δαγκλή κ dvd μου είχε δώσει πάντως Γτ είδα ότι δν σου έδωσε εσένα. Πηγές στης Τσιμισκη κ δν είχε τπτ… πωπω τι να πω! Κ γω κατέβηκα τις προάλλες αλλά είχε τόση ουρά  κ δν μπορούσα να περιμένω με τπτ. Καλύτερα να πάρω από το e-shop ,πιο πολύ κάνα 2 μπλούζες θέλω κ γω κ κάνα σορτσάκι με λάστιχο για να μην πατάνε την κοιλιτσα. Τώρα ποτέ έχεις ραντεβού; Ή κατευθείαν για Β επιπέδου θα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Εμένα χθες ο σύζυγος μου είπε "αν πάρουμε στηθοσκοπιο θα το ακουμε-νιωσουμε;;;"και πέθανα στα γέλια θυμήθηκα τα κορίτσια που το συζητούσαν πριν λίγες μέρες! Και αυτοί οι γλυκουληδες άγχος έχουν αλλά το παίζουν άνετοι!😄🤣😂🤣😄

Χαχαχα και εμενα ετσι μου λέει και πολλες φορες θα βαλει το αυτί του στην κοιλια μου λες και θα καταφερει να ακουσει κατι ο γλυκουλης μου!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Μόλις γύρισα από το γιατρό... Όλα καλά βαίνουν.. 140 γραμμάρια κοριτσάκι και μου το έβγαλε +5 μέρες μεγαλύτερο αυτή τη φορά.... Τρώει το φαγάκι της κι ας μην τρώω εγώ πολύ.. 😂 Ραντεβού σε 3 βδομάδες πάλι.. μου είπε να συνεχίσω τα utrogestan  κ τα 3 μαγνήσιο την ημέρα για τις ενοχλήσεις που έχω.. 

@Lenia1983 @Stardust_83 επιτέλους όλες ευχάριστα νέα έχουμε!! Κι έτσι να συνεχίσουμε..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα... Επίσης αγόρασα από Celestino μια παντελονα κ κάτι φορέματα πολύ αέρινα και άνετα.. και σούπερ οικονομικά... Να είμαστε όμορφες εγκυούλες.. με στυλ... 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Μόλις γύρισα από το γιατρό... Όλα καλά βαίνουν.. 140 γραμμάρια κοριτσάκι και μου το έβγαλε +5 μέρες μεγαλύτερο αυτή τη φορά.... Τρώει το φαγάκι της κι ας μην τρώω εγώ πολύ.. 😂 Ραντεβού σε 3 βδομάδες πάλι.. μου είπε να συνεχίσω τα utrogestan  κ τα 3 μαγνήσιο την ημέρα για τις ενοχλήσεις που έχω.. 

@Lenia1983 @Stardust_83 επιτέλους όλες ευχάριστα νέα έχουμε!! Κι έτσι να συνεχίσουμε..  

Πολύ χαίρομαι για όλες μας! 

Touloumpitsa μπράβο η κοριτσάρα σου! 

Σου άλλαξε και ΠΗΤ δηλαδη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Τέλεια γι αυτό είναι 224γρ ο μπέμπης ! Γτ λέω σίγουρα θα είναι 17η βδομάδα. Έχουμε μια βδομάδα διαφορά,εγώ 16+2 σήμερα κ την προηγούμενη Πέμπτη που πήγα ήμουν 15+4 κ ο μπέμπης ήταν 150γρ . Εκανες στην Ψαρρά την αυχενική ,εγώ έκανα στην εμβρυομητρικη στον Δαγκλή κ dvd μου είχε δώσει πάντως Γτ είδα ότι δν σου έδωσε εσένα. Πηγές στης Τσιμισκη κ δν είχε τπτ… πωπω τι να πω! Κ γω κατέβηκα τις προάλλες αλλά είχε τόση ουρά  κ δν μπορούσα να περιμένω με τπτ. Καλύτερα να πάρω από το e-shop ,πιο πολύ κάνα 2 μπλούζες θέλω κ γω κ κάνα σορτσάκι με λάστιχο για να μην πατάνε την κοιλιτσα. Τώρα ποτέ έχεις ραντεβού; Ή κατευθείαν για Β επιπέδου θα πας;

Ναι στην Ψαρρά αλλά με εξέτασε η κυρία Σωτηροπούλου. Την ημέρα που έχω την β επιπέδου θα πάω και στην γυναικολόγο. Το ίδιο έκανα και στην αυχενική. Τα βάζω μαζί για μην έρχομαι συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Πολύ χαίρομαι για όλες μας! 

Touloumpitsa μπράβο η κοριτσάρα σου! 

Σου άλλαξε και ΠΗΤ δηλαδη? 

Ευχαριστω κορίτσι μου!! Μου την έβγαλε 25 αντί 29 την ημερομηνία στον υπέρηχο αλλά δεν ξέρω τι θα ισχύσει μέχρι τότε... Μπορεί να αλλάξει πάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Μόλις γύρισα από το γιατρό... Όλα καλά βαίνουν.. 140 γραμμάρια κοριτσάκι και μου το έβγαλε +5 μέρες μεγαλύτερο αυτή τη φορά.... Τρώει το φαγάκι της κι ας μην τρώω εγώ πολύ.. 😂 Ραντεβού σε 3 βδομάδες πάλι.. μου είπε να συνεχίσω τα utrogestan  κ τα 3 μαγνήσιο την ημέρα για τις ενοχλήσεις που έχω.. 

@Lenia1983 @Stardust_83 επιτέλους όλες ευχάριστα νέα έχουμε!! Κι έτσι να συνεχίσουμε..  

Πολύ  ωραία νέα κορίτσι μου! Τι ωραία βγαίνει κ μεγαλύτερη η Μπέμπα σας! Κ μένα ο δικός μου 4 μέρες μεγαλύτερος βγαίνει στις μετρήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι στην Ψαρρά αλλά με εξέτασε η κυρία Σωτηροπούλου. Την ημέρα που έχω την β επιπέδου θα πάω και στην γυναικολόγο. Το ίδιο έκανα και στην αυχενική. Τα βάζω μαζί για μην έρχομαι συνέχεια.

Εεε ναι λογικό Γτ έρχεσαι από άλλη πόλη. Πωπω όμως μέχρι 12/7 για να ξαναπάς κ στη γιατρό είναι λίγο μαρτύριο! Εγω έχω 1/7 γιατρό τώρα κ ήδη θελω να παω πάλι …χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ευχαριστω κορίτσι μου!! Μου την έβγαλε 25 αντί 29 την ημερομηνία στον υπέρηχο αλλά δεν ξέρω τι θα ισχύσει μέχρι τότε... Μπορεί να αλλάξει πάλι... 

Απ όσο ξέρω δν αλλάζουν ΠΗΤ παρά μόνο στην αυχενική αν βγει 5 μέρες μεγαλύτερο ή μικρότερο. Κ μένα δν μου την άλλαξε την ΠΗΤ που βγαίνει 4 μέρες μεγαλύτερος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sweetheart12 είπε:

Εεε ναι λογικό Γτ έρχεσαι από άλλη πόλη. Πωπω όμως μέχρι 12/7 για να ξαναπάς κ στη γιατρό είναι λίγο μαρτύριο! Εγω έχω 1/7 γιατρό τώρα κ ήδη θελω να παω πάλι …χαχαχα

Να σου πω, αν δεν έχω ενοχλήσεις δεν έχω θέμα να περιμένω. Καλά να είναι το μωράκι μου μόνο και κάνω υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Να σου πω, αν δεν έχω ενοχλήσεις δεν έχω θέμα να περιμένω. Καλά να είναι το μωράκι μου μόνο και κάνω υπομονή.

Εννοείται πως το σημαντικότερο είναι να είναι καλά τα μωράκια μας κ ας πηγαίνουμε κάθε μήνα. Τι ενοχλήσεις είχες; Πονάκια; Γι αυτο πήρες παραπάνω μαγνήσιο; Κ γω νιώθω που κ που κάτι τσιμπηματάκια αριστερά στο πλάι  κ πήρα το γιατρό πριν κ μου είπε ότι είναι το έντερο Γτ υπολειτουργεί τώρα στην εγκυμοσυνη. Αλλά εγώ καλού κακού εδώ κ 2 μέρες παίρνω ένα χαπάκι trofocard max που είχα από παλιά , Γτ εμένα δν δίνει γενικά μαγνήσιο ο γιατρος μου παρά μόνο αν εχει κάποιο εγκυμονούσα κράμπες στα πόδια ή στη κοιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Πολύ  ωραία νέα κορίτσι μου! Τι ωραία βγαίνει κ μεγαλύτερη η Μπέμπα σας! Κ μένα ο δικός μου 4 μέρες μεγαλύτερος βγαίνει στις μετρήσεις. 

Καλοθρεμενα τα μπεμπουλάκια μας.. 😊🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Απ όσο ξέρω δν αλλάζουν ΠΗΤ παρά μόνο στην αυχενική αν βγει 5 μέρες μεγαλύτερο ή μικρότερο. Κ μένα δν μου την άλλαξε την ΠΗΤ που βγαίνει 4 μέρες μεγαλύτερος 

Ότι ΠΗΤ και να έχουμε αν θέλουν να βγουν πιο νωρίς θα βγουν.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ! ♥️

@sweetheart1217+4 είμαι. Είμαι από Σέρρες, μένουμε σε χωριό, αλλά γιατρό έχω Θεσσαλονίκη, την κυρία Κική Τηρεκιδου. Β' επιπέδου θα κάνω στην Ιατρική Εμβρύου, εκεί έκανα και την αυχενική.

Πραγματικά δεν είχε σχεδόν τίποτα. Δύο τρία ρούχα και πήγα Τσιμισκή που είναι κεντρικό μαγαζί.

Αχχχ την ίδια γιατρό έχουμε!!!

Είσαι ευχαριστημένη?? Και η κουμπάρα μου την ίδια είχε γέννησε τον Ιανουάριο που μας πέρασε!!! 

Και εγώ στην ιατρική εμβρύου θα την κάνω στις 27/07 εκεί έκανα και την αυχενική διαφάνεια με την κυρία Ψαρρά!!!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα από γιατρό και ψώνια.

Το μωράκι μας είναι σίγουρα αγοράκι,ένας παίδαρος 224 γραμμάρια! Β επιπέδου με έβαλε 12/7 κ μου είπε να μειώσω το μαγνήσιο.

Ρούχα εγκυμοσύνης στα H&M και Marks and Spencer είχε 1-2 κομμάτια. Πήρα από το δεύτερο ένα σορτσάκι με λάστιχο και δύο μπλουζάκια σε μεγαλύτερο μέγεθος και προς την ώρα βολεύεομαι.

Μπράβο κοπέλα μου με το καλό το αγοράκι σας!👣💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Μόλις γύρισα από το γιατρό... Όλα καλά βαίνουν.. 140 γραμμάρια κοριτσάκι και μου το έβγαλε +5 μέρες μεγαλύτερο αυτή τη φορά.... Τρώει το φαγάκι της κι ας μην τρώω εγώ πολύ.. 😂 Ραντεβού σε 3 βδομάδες πάλι.. μου είπε να συνεχίσω τα utrogestan  κ τα 3 μαγνήσιο την ημέρα για τις ενοχλήσεις που έχω.. 

@Lenia1983 @Stardust_83 επιτέλους όλες ευχάριστα νέα έχουμε!! Κι έτσι να συνεχίσουμε..  

Μπράβο κοπέλα μου!φαγανη η μικρούλα σου!όλα καλά να πάνε με τη μπέμπα σου!💖💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...