Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να λάνω έκτρωση :(


twins!

Recommended Posts

Ξέρω χωρισμένες μανούλες που έχουν σχέση και τα παιδιά τους δεν το ξέρουν καν.Η μια συγκεκριμενα χωρισε λιγους μηνες μετα την γεννηση της κορης της.Το κοριτσάκι της είναι σημερα 11 ετών έχει μια άριστη σχέση με τον πατέρα και δεν ξέρει τον 4ετή δεσ,ό της μητέρας της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

twins! έγραψε:

Καλησπέρα!

Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας.Διανύω την 9 εβδομάδα δίδυμης κύησης.Θα ήθελα να σας αφηγηθώ την ιστορία μου και να ακούσω τις απόψεις σας.

>>Με τον Αποστόλη είχαμε σχέση 6 χρόνια.Δεν τον είχα πιέσει ποτέ για γάμο αντιθέτως εγώ ήμουνα πάντα αυτή που δεν ήθελε.Πρίν ένα χρόνο περίπου αποφασίσαμε να επισημοποιήσουμε την σχέση μας για να κάνουμε και ένα παιδάκια όσο ακόμα ήμασταν νέοι.Στην αρχή ξεκινήσαμε να ερχόμαστε ελεύθερα σε επαφή για περίπου δυο μήνες.Μετά ξεκινήσαμε εντατικά,τις ημέρες της ωορηξίας μου.Έβλεπα ότι ήθελε πολύ ένα παιδί και στεναχωριόταν όταν μου ερχόταν περίοδος ή το τέστ έβγαινε αρνητικό.Τελικά έμεινα έγκυος και μάλιστα σε δίδυμα.Όταν του το ανακοίνωσα κατσούφιασε και μου είπε ότι δεν ήταν η κατάλληλη περίοδος για παιδί,ότι είχαμε πολλά έξοδα λόγω των προετοιμασιών για το γάμο(που παρεπιμπτόντως θα τον πλήρωναν οι γονείς μου) και το καινούργιο μας σπίτι:blink: Μου είπε ότι έπρεπε να κάνω έκτρωση,οτι είμαστε πολύ νέοι και σίγουρα θα κάνουμε πολλά παιδιά!:angry: Ναι,αυτά ήταν τα λόγια του ιδίου ανθρώπου που παρακαλούσε να γίνει πατέρας,με τα ίδια δεδομένα(γάμος και σπίτι).Εγώ δεν το δέχτηκα με τίποτα!Του το ξέκοψα απο την αρχή,απέκλεια το ενδεχόμενο της έκτρωσης.Αποτέλεσμα να τσακωνόμαστε συνέχεια και τώρα να έχουμε χωρίσει.Με πήρε χτες τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν πρόκειται να αποδεχτεί ποτέ αυτά τα παιδιά.Μετά άλλαξε τόνο και μου είπε να κάνω την έκτρωση και ''όλα να γίνουν όπως πριν!!!'':angry: Είμαι πολύ θυμωμένη!!!:angry: :angry: :angry:

Εγώ είμαι διορισμένη καθηγήτρια αγγλικών οπότε έχω ένα σταθερό εισόδημα.Οι γονείς έχουν πετάξει απο την χαρά τους και θέλουν πολύ να με βοηθήσουν με τα μωρά όταν με το καλό γεννήσω.;)

Δεν το έχουμε ανάγκη και σίγουρα εκείνος θα είναι ο μόνος χαμένος της υπόθεσης γαιτί θα χάσει την ευκαιρία να ζήσει όλο αυτό το θαύμα!

Νιώθω πολύ δυνατή και έτοιμη να αντιμετωπίσω την κάθε δυσκολία στον δύσκολο αλλά σωστό δρόμο που διάλεξα!Υπάρχουν όμως φορές που ξεσπάω:dry:

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις αποψεις σας...

Koritsi mou apo ti stigmi pou to i8ele polu kai to perimenate pos kai pos den blepw to logo na ginei kati tetoio. Mallon gia agxwmeno kai fobismeno ton blepw pou otan syneiditopoiisei ti nea katastasi 8a allaksei gnwmi! Ayto pou 8a se rwtousa egw einai an 8es pragmatika na pantruteis enan tetoio an8rwpo o opoios den 8elei na dextei san paidia tou auta pou einai idi paidia tou!!! Sou zitaei na ginei ektrwsi xwris kamia tipsi...kai meta esu 8a eisai ena rakos otan guriseis spiti kai suneiditopoiiseis ti ekanes...kai tote 8a einai pia arga..Mallon prepei na ana8ewrisis ta sunais8imata sou gia auton ton an8rwpo poy feretai teleiws anwrima!! Skepsou oti o an8rwpos poy pantreuomaste einai ekeinos poy kseroume oti 8a mas stiriksei stis apofaseis tis zwis mas!! Den blepw na steketai sto upsos twn peristasewn kai na anagnwrizei ta apotelesmata twn praksewn tou!!!PAntws min fobi8eis na antimetwpiseis kai moni soy ti nea pragmatikotita giati esu exeis tin eutuxia sta xeria sou kai kanenas allos. To 8ema einai pws 8a tin xeiristeis!! Akou tion kardia sou ti pragmatika 8elei kai akoloy8a tin!!!Prosekse omws na tin akoyseis giati i kardia psi8irizei enw to mualo fwnazei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη κορίτσια αλλά όλες σχεδόν μιλάτε ό,τι τρομοκρατήθηκε λόγω της εγκυμοσύνης!!! Και τι είναι ρε παιδιά, τα μωρά? Ταλιμπάν ή ο Βεελζεβούλ και τρομοκρατουνται οι άντρες? Εμάς τις γυναίκες, ποιός μας προετοιμάζει για το λούκι της εγκυμοσύνης και της ανατροφής? Εμείς δεν δικαιούμαστε να τρομοκρατούμαστε? Μόνο οι σπορείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twins... den uparxei them sizitisis... enamegalo mpravo se sena kai stin oikogeneia sou pou se stirizei.. oso gia ton "apostoli" opos eipes kiesu tha einai monos xamenos stin upothesi tha to katalabei to lathos tou otan pleon tha einai arga... sugxaritiria kai pali mpravo sou...:)

tha dis pou la kala tha pane.. kali egkumosini sou euxomai kai kali leuteria.... aaaa kai kalosirthes stin parea mas :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.youtube.com/watch?v=7jCRl_1O ... re=related

καλησπερα και μπραβο σου που εχεις παρει μια πολλη σπουδαι αποφαση .εγω θα γινω πολλη σκληρη με τον αποστολη και αυτο γιατι δεν προκετε για ενα ανηλικο η ενα 20αρι που ξαφνικα του ανακοινωνει η φιλη του οτι περιμενει μωρο. Ειναι ανευθυνος και με την πρωτη δυσκολια την κανει φαντασου δηλαδη αν θα γεννηθουν με το καλο τα μωρακια και κρυολογησουν και χρειαστει το οτιδηποτε τι θα γινει θα σε βαζει εενα να τρεχεις η τους γονεις του που να εισαι σιγουρη τους τα εχει πει ολα και οι ανθρωποι απο τυψεις προσπαθουν να μαζεψουν τα αμαζευτα του κανακαρη τους. Λοιπον ακου τι σου προτεινω φωναξε τον και πατα πανω στη διευθυνση ειναι ενα βιντεο με εκτρωση .Πες του να αγαπη μου κοιτα δεν θελεις να κανω κατι απλο αυτο θες και δειξτου το να δεις οτι θα σε παρακαλαει μετα να γυρισει αλλα προσεχε τη θα του πεις και ποιοι θα ειναι οι οροι σου.Α:ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΜΟΝΟς ΤΟΥ ΟΧΙ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΦΡΙΚΑΛΕΟ .φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolanda έγραψε:

Συγγνώμη κορίτσια αλλά όλες σχεδόν μιλάτε ό,τι τρομοκρατήθηκε λόγω της εγκυμοσύνης!!! Και τι είναι ρε παιδιά, τα μωρά? Ταλιμπάν ή ο Βεελζεβούλ και τρομοκρατουνται οι άντρες? Εμάς τις γυναίκες, ποιός μας προετοιμάζει για το λούκι της εγκυμοσύνης και της ανατροφής? Εμείς δεν δικαιούμαστε να τρομοκρατούμαστε? Μόνο οι σπορείς?
DEn katalabes mallon ti ennooume. Otan egw ema8a oti eimai egkuos arxisa na klaiw apo to sok...fobi8ika kai den iksera ti prokeitai na sumbei! Se tromazei oso nanai...safws k den pisteuw oti to sok mporei na kratisei toso wste na xwrisoun opws leei!!mallon den i8ele kan auto to gamo k brike eukairia!I gia na pw auto poy mou erxetai sto mualo...mallon brike kati "kalutero"!!!Krima..aneu8unos teleiws!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twins δεν ξέρω τί άλλο να σου πω... Απλά θα συμφωνήσω και με την arhontia. Καλός ο εγωϊσμός, καλή η αξιοπρέπεια, καλά τα κηρύγματα, καλή η αυτοεκτίμηση, όλα τα δίκια σ'εσένα αλλά θεωρώ ότι οφείλεις να τα παραμερίσεις όλα για τα μωρά σου! Ήδη πρέπει να αρχίσεις με αυτήν τη θυσία... Καλή σκέψη εύχομαι και πραγματικά όλα να πάνε καλά και μακάρι να είναι μία δυνατή μπόρα που σύντομα θα τελειώσει! Γιατί και τις μπόρες πρέπει να τις δεχόμαστε και να προσπαθούμε να επιβιώνουμε, έστω και αν κάνουμε εκπτώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ και πάλι για τις ευχες σας!

Τυρογαριδάκι δεν θα τον παντρευτώ.Για μένα έχει τελειώσει σαν σύντροφος.Και δεν θα του επιτρέψω σε 5-6 χρόνια να θυμηθεί ότι έχει δυο παιδιά και να ρθει να το παίξει καλός πατέρας χαλώντας την ισορροπία μας.Φυσικά δεν θα σκοτώσω τα παιδιά μου,αυτό είναι δεδομένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με το ''τυρογαριδάκι'' (απίστευτο ψευδώνυμο)! Υοlanda οι άντρες θέλουν άλλη μεταχείριση! Κάθε γυναίκα φαντάζομαι το γνωρίζει αυτό... Φίλη μου κολλητή πανικοβλήθηκε τόσο με την αναπάντεχη εγκυμοσύνη της και δυστυχώς σκεφτόταν το ακατονόμαστο! Ευτυχώς είχε ένα περιβάλλον ψύχραιμο και λογικό, γιατί παραλίγο να συμβεί το μοιραίο. Πλέον όλο προσεύχεται για το μωρό της και ακόμη έχει τύψεις! Και μάλιστα δυνατός χαρακτήρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TWINS! ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ..ΕΠΕΙΤΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΘΡΗΣΚΑ ΟΥΤΕ ΜΟΙΡΟΛΑΤΡΗΣ..ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ,ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕ.ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΝΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΕΣ.

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΡΗΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ,ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΝΕΟΤΑΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΔΕΡΦΟ.

ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΔΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ.ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ 2 ΣΟΒΑΡΟΙ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΕΝΟΙ ΝΕΑΡΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΣ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΠΩΣ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ..

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΟΣ Η' ΦΟΒΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΛΑ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ ΑΝΩΡΙΜΟΣ...

ΖΗΤΗΣΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ...

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΣΑΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...

ΓΙΩΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.Μπραβο για την αποφαση που πηρες.Θα συνφωνησω με τα κοριτσια,πηστευω πως φωβηθηκε αλλα με ασχημο τροπο το εδειξε,ολοι μας φοβομαστε στην ιδεα της υπαρξης ενος μωρου για το εαν θα καταφερουμε να ειμαστε καλοι γονεις,κανενας ομως δεν γεννιετε γονιος.Δεν καταλαβενω το σκεφτικο του συντροφου σου,νομιζω πως οταν θα αντικριση τα αγγελουδια σας οταν γεννηθουν με το καλο θα καταλαβει πως ολο αυτο του πηστευε ηταν ενα μοιραιο λαθος!!Δικους του ανθρωπους για να τον συνβουλεψουν δεν εχει;ΟΛΑ θα σου πανε μια χαρα,να μην ανχονεσε και να χαιρεσε που εχεις τους δικους σου ανθρωπους διπλα σου.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twins! καταρχήν δεν ξέρεις πόσο σε ζηλεύω(με την καλή έννοια) που κυοφορείς δυο ζουζουνακια! Είσαι πολύ τυχερή! Εγώ θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο! Δεν θα σου δώσω καμία συμβουλή γιατί η άποψή μου είναι επιφανειακή! Εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και ότι θελήσεις είμαστε εδώ! Είσαι σπουδαία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενη θα στο πω στην ψυχρα! Χεσε τον Αποστολη! Σορυ για το επιπεδο αλλα αυτο του αρμοζει...Μονη εννοια ειναι τα διδυμακια σου, να προσεχεις , να τρεφεσαι σωστα να κανεις τις εξετασεις σου, να φροντιζεις τον εαυτο σου. Τιποτα άλλο! Τι τυχερη που είσαι!!! Με ενα σμπάρο δυο τριγώνια, που λένε! Εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλα έχει αλλα αυτή την στιγμή δεν τον αναγνωρίζω.Δεν ειναι ο Αποστόλης αυτός.Τελος πάντων είναι μεγάλος και κάνει τις επιλογές του.

Γιώτα,σίγουρα δεν θα στερηθούνε τίποτα.Θα προσπαθήσω να τα μεγαλώσω με αξίες και να βγάλω δυο σωστούς ανθρώπους στην κοινωνία.Αυτή θα είναι η ανταμοιβή μου σαν μάνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

twins! καταρχήν δεν ξέρεις πόσο σε ζηλεύω(με την καλή έννοια) που κυοφορείς δυο ζουζουνακια! Είσαι πολύ τυχερή! Εγώ θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο! Δεν θα σου δώσω καμία συμβουλή γιατί η άποψή μου είναι επιφανειακή! Εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και ότι θελήσεις είμαστε εδώ! Είσαι σπουδαία!

ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ ΑΠΟΛΥΤΑ Η ΦΙΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΕΙΣΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΤΥΧΕΡΗ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

de mporo na katalabo pos ginete enas anthroposna mi apodexete ta paidia tou...ta idia tou ta paidia...an einai dinaton..

sigxaritiria pou tolmas na ta kratiseis moni sou...megali ipothesi..

de exo logia gia ayto ton anthropo...aytos tha xasei to thauma tis zois...kali egkimosini k me to kalo na ta dexteis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή δύναμη και απο μένα καλή μου και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη.

Είναι μεγάλο δώρο τα μωράκια σου είτε τα μεγαλώσεις μόνη σου, είτε με τον πατέρα τους.

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου καλησπέρα και απο μένα!!Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να φέρεις με το καλό στον κόσμο 2 γερά παιδάκια!!Να εισαι σίγουρη οτι τον δρόμο που διάλεξες δεν θα τον μετανιώσεις ποτέ!Θα στον επιβεβαιώνουν μέρα με την μέρα 2 ομορφα αγγελάκια.Οσο για τον πατέρα των παιδιών αυτο που κατάλαβα απ τα λεγόμενα σου ειναι οτι μάλλον τρόμαξε και δεν ήταν απολυτα συνειδητοποιημένος και ουτε σε θέση να αναλάβει τις ευθήνες του..Ενοιωσε τον ερχομο των παιδιών σαν μια απειλή που θα ανατρέψει την ζωή σας και την σχέση σας..και φυσικά δεν θεωρω σωστή την στάση του(που σιγουρα στο μέλλον θα το μετανιώσει οταν βάλει το μυαλο του να σκεφτεί και καταλάβει οτι απαρνείται τα ιδια του τα παιδιά)Δεν ειμαι σε θέση όμως να κατακρινω κανέναν,ουτε να αναλωθώ σε διαφορες κατηγορίες για την στάση που κράτησε..δεν θα το κάνω γιατί δεν αξίζει..Αυτο που ειναι σημαντικό ειναι τα παιδιά σου!!Αν έπελεξες ή επιλέξεις τελικά να τα μεγαλώσεις μόνη σου να ξέρεις οτι θα υπάρχουν δυσκολίες και πρέπει να προσέχεις για την ψυχική τους υγεια και να μην "τραυματιστούν"Εχεις όμως την δουλεια σου και τους γονεις σου που σε στηρίζουν -και μπράβο τους-σε αυτη την επιλογή..Το καλήτερο για ένα παιδί ειναι να μεγαλώνει και με τους δυο γονείς..αλλα πολλές φορές αυτο δεν επιτυγχάνεται..Σε τέτοιες περιπτώσεις λοιπόν τον ρόλο αυτον του πατέρα τον παιρνει κάποιος απ το οικογενειακο περιβάλλον της μητέρας,ειτε δηλαδη ο πατέρας σου ειτε ο αδερφος σου θα ειναι το πατρικο πρότυπο για τα παιδιά σου..Αυτο που θέλω να τονίσω ειναι μην ποτέ θεσεις τα παιδιά σε δικαστικούς αγώνες και αντιμαχίες με τον συντροφο σου!!Μην τα κάνεις ποτέ να νοιώσουν υπευθηνα για οτι έγινε!Οτι και να έκανε,οτι και να ειπε δεν φτανει να ειναι ο πατέρας τους!!Δεν συμφωνώ οτι ειναι το καλήτερο για τα παιδιά να κατηγορούνε τον πατέρα τους όποιος να ειναι αυτός..Δώσε αγάπη!!Πολλή αγάπη στα παιδιά!!Και αυτο που τελικά θα αποφασίσεις κοίτα να ειναι το καλήτερο για τα παιδιά σου πρώτα!!Απ την στιγμή όμως που πήρες μια πολύ σωστη απόφαση ειμαι σίγουρη οτι έτσι θα συνεχίσεις κιόλας..Να κοιτάξεις το καλό των παιδιών σου και να δημιουργήσεις ένα υγιές περιβάλλον να μεγαλώσουν!!

Μπράβο σου που δεν πήρες τον εύκολο δρόμο και δεν "πέταξες"το δώρο που σου έστειλε ο Θεός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twins δεν μπορώ να πιστέψω αυτά που διαβάζω βραδιάτικα! Μπήκα να χαλαρώσω λίγο πριν κοιμηθώ και συγχήστικα περισσότερο!!!

Είσαι πολύ τυχερή κοπέλα μου που θα φέρεις στον κόσμο δύο μπεμπάκια! Κι εμένα ήταν αναπάντεχη εγκυμοσύνη, είμασταν μαζί 1 χρόνο και μόλις είχαμε αρχίσει να συζούμε. Όσο κι αν ντρέπομαι γι'υτο που θα πω, μου είχε περάσει από το μυαλό η έκτρωση. Μόλις όμως του το ανέφερα μόνο που δεν πέθανε από τη στεναχώρια του...

Είναι το καλύτερο δώρο της ζωής και δεν αξίζει κανένας π....ης να το πετάξεις στα σκουπίδια!!!

Καλή δύναμη κοπέλα μου και να προσέχεις τον εαυτό σου για να είναι καλά και τα μπεμπάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twins μου, τα θερμα μου συγχαρητηρια για την αποφαση σου!!!!

εισαι πραγματικα ΑΞΙΕΠΑΙΝΗ κοπελα μου!!!!

για τον συντροφο σου, δεν εχω λογια...:angry: ο,τι και να πω θα 'ναι λιγο... σε βρισκω τρομερα προσγειωμενη και πολυ σωστη...;) λυπαμαι για 'κεινον, ειλικρινα ΤΟΝ λυπαμαι.....:angry::(

με το καλο να φερεις στο κοσμο τα μωρουλια σου!!! και να 'σαι σιγουρη πως με ΤΕΤΟΙΑ μανουλα, θα γινουν ΣΙΓΟΥΡΑ δυο πολυ σωστοι και ισορροπημενοι ανθρωποι...;) και ναι, αυτη θα ειναι η ανταμοιβη σου, για μια ολοκληρη ζωη!!!!;) δεν προκειται να μετανιωσεις ΠΟΤΕ για την αποφαση σου κοριτσι μου!!! τα παιδακια μας ειναι ο θησαυρος μας!!!!:)

και παλι συγχαρητηρια σε σενα και στην υπεροχη οικογενεια σου!!!!!;)

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ!Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΦΕΡΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΠΙΚΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ.ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΟΡΦΡΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΟΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΡΝΗΘΗΚΕ 2 ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...