Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαμαδες που προσπαθούν και για ακομη ένα παιδάκι


Alexiamama

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Gogo34 είπε:

Καλημερα σε όλες τις μανούλες!!!εγω εχω ένα αγοράκι 3,5 ετών κ αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε για δεύτερο!!πηγαμε στον γιατρο για ένα απλό τσεκ απ κ μου είπε οτι πιθανόν να εχω βουβές περιόδους!!δλδ κάποιες φορές δεν εχω αβγό!!χωρις βέβαια να ειναι σιγουρος γιατι ήμουν στην 8 μέρα του κύκλου οταν με είδε!!!τι να πω;;;την πρώτη φορά πάντως τον πιάσαμε κατευθείαν τον μικρό μας!!!ευχομαι να πάνε ολα καλα!!θα δείξει...

Καλησπέρα, σίγουρα κάποιους μήνες δεν κάνουμε ωορρηξία αλλα ή σε κάποιους μήνες το ωοθηλακιο να μην είναι καλά ποιοτικό. Μπορείς πάντα να τσεκάρεις κ με τεστ ωορρηξίας που δείχνει αν αυξάνεται η ορμόνη που είναι υπεύθυνη για την ωορρηξία. Κ γω μετά από μια βιοχημική τον προηγούμενο μήνα θα ξαναπροσπαθήσω για 2ο παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η zogia είπε:

Καλησπέρα, σίγουρα κάποιους μήνες δεν κάνουμε ωορρηξία αλλα ή σε κάποιους μήνες το ωοθηλακιο να μην είναι καλά ποιοτικό. Μπορείς πάντα να τσεκάρεις κ με τεστ ωορρηξίας που δείχνει αν αυξάνεται η ορμόνη που είναι υπεύθυνη για την ωορρηξία. Κ γω μετά από μια βιοχημική τον προηγούμενο μήνα θα ξαναπροσπαθήσω για 2ο παιδάκι.

Καλημερα έκανα τεστ ωορηξιας αλλά έδειχνε χωρίς χαμόγελο παρολαυτα είχα έντονους πόνους ωορηξιας για 3 μέρες συνεχόμενα κ τα υγρά έδειχναν όπως πρέπει.δεν ξέρω γιατι έδειχνε αρνητικό ίσως να φταίει το γεγονός οτι πίνω συνέχεια νερο ακόμα κ την νύχτα σηκώνομαι 😁😆😆οποτε μπορεί να έφταιγε κ αυτο!!!anyway οι προσπαθείες ξεκίνησαν θα δείξει🙏🏻!ευχομαι κ σένα μα έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα σύντομα...εσυ έχεις χρησιμοποίησει τεστ ωορηξιας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Gogo34 είπε:

Καλημερα έκανα τεστ ωορηξιας αλλά έδειχνε χωρίς χαμόγελο παρολαυτα είχα έντονους πόνους ωορηξιας για 3 μέρες συνεχόμενα κ τα υγρά έδειχναν όπως πρέπει.δεν ξέρω γιατι έδειχνε αρνητικό ίσως να φταίει το γεγονός οτι πίνω συνέχεια νερο ακόμα κ την νύχτα σηκώνομαι 😁😆😆οποτε μπορεί να έφταιγε κ αυτο!!!anyway οι προσπαθείες ξεκίνησαν θα δείξει🙏🏻!ευχομαι κ σένα μα έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα σύντομα...εσυ έχεις χρησιμοποίησει τεστ ωορηξιας;;;

Καλημέρα, ναι χρησιμοποίησα στην κόρη μου κ τώρα που προσπαθώ για δεύτερο ξαναπήρα. Με βοηθούν πολύ. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες ομορφες!😀😊εχουμε και εμεις μια κοριτσαρα 16 μηνων και τωρα θελουμε ενα αδελφακι .Με εξωσωματικη παμε εμεις πετυχαμε κτευθειαν.Τωρα ηρθε παλι ο καιρος οπου ναναι αυτους τους μηνες να κανουμε ετ σε 1 εμβρυακι που εχουμε κρατησει .ολες μας οι ελπιδες ειναι εκει θα δειξειιι...ευχομαι σε ολες με το καλοοο το 2οο και 3οοο γιατι οχι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας μανουλες ομορφες!😀😊εχουμε και εμεις μια κοριτσαρα 16 μηνων και τωρα θελουμε ενα αδελφακι .Με εξωσωματικη παμε εμεις πετυχαμε κτευθειαν.Τωρα ηρθε παλι ο καιρος οπου ναναι αυτους τους μηνες να κανουμε ετ σε 1 εμβρυακι που εχουμε κρατησει .ολες μας οι ελπιδες ειναι εκει θα δειξειιι...ευχομαι σε ολες με το καλοοο το 2οο και 3οοο γιατι οχι??

Καλημέρα καλη επιτυχία ευχομαι!!!να πάνε ολα καλα!!!εμεις προσπαθούμε φυσιολογικά κ ελπιζω να πετύχει!καλη επιτυχία σε όλες μας🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gogo34 είπε:

Καλημέρα καλη επιτυχία ευχομαι!!!να πάνε ολα καλα!!!εμεις προσπαθούμε φυσιολογικά κ ελπιζω να πετύχει!καλη επιτυχία σε όλες μας🙏🏻

Ευχαριστουμε!!!με το καλο λοιπον και σε εσας !!!!!και γρηγορα το θετικο αποτελεσμα!!!😀😇😇😇κοριτσακι η αγορακι? Εχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2021 at 8:52 ΠΜ, ο/η Gogo34 είπε:

Καλημερα ένα αγοράκι 3,5 ετών περίπου!!!χαμος γίνεται 😂😂

Αχ τι ωραιαααα οποτε ειστε ετοιμοι για κοριτσακι???!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αχ τι ωραιαααα οποτε ειστε ετοιμοι για κοριτσακι???!!!

Μακάρι!!!!απο το στομα σου κ στου θεού το αυτί που λενε!!!!ελπιζω να έρθει σύντομα κ οτι θέλει ας ειναι...εσυ ποτε με το καλό ξεκινάς την μεταφορά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gogo34 είπε:

Μακάρι!!!!απο το στομα σου κ στου θεού το αυτί που λενε!!!!ελπιζω να έρθει σύντομα κ οτι θέλει ας ειναι...εσυ ποτε με το καλό ξεκινάς την μεταφορά;;

Αντε αντε θα ερθει♡♡προσπαθειτε καιρο??εμεις μαλλον μαιο!!!εκτος αν το βιαστουμε και προχωρησουμε τωρα Απριλιο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!οχι μια προσπαθεία εχει γίνει κ περιμενω απο μέρα σε μέρα να δω αν θα αδιαθετησω η θα έχει γίνει το θαύμα🙏🏻....επειδή την πρώτη φορά γίνανε ολα με την πρώτη τωρα δεν ξέρω αν θα ξαναγίνει ετσι...ευχομαι ολα να πάνε καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Gogo34 είπε:

Καλημέρα!!!οχι μια προσπαθεία εχει γίνει κ περιμενω απο μέρα σε μέρα να δω αν θα αδιαθετησω η θα έχει γίνει το θαύμα🙏🏻....επειδή την πρώτη φορά γίνανε ολα με την πρώτη τωρα δεν ξέρω αν θα ξαναγίνει ετσι...ευχομαι ολα να πάνε καλα!! 

Ολα θα πανε κάλα!!!!😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2021 at 11:09 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας μανουλες ομορφες!😀😊εχουμε και εμεις μια κοριτσαρα 16 μηνων και τωρα θελουμε ενα αδελφακι .Με εξωσωματικη παμε εμεις πετυχαμε κτευθειαν.Τωρα ηρθε παλι ο καιρος οπου ναναι αυτους τους μηνες να κανουμε ετ σε 1 εμβρυακι που εχουμε κρατησει .ολες μας οι ελπιδες ειναι εκει θα δειξειιι...ευχομαι σε ολες με το καλοοο το 2οο και 3οο

Γεια σας κορίτσια!Τι κάνετε?Εμείς ξεκινάμε από αυτόν τον μήνα μονο ελεύθερες επαφές,το πήραμε απόφαση ότι θέλουμε να κάνουμε ελεύθερα κ αν ερθει τρίτο μωράκι καλώς να ερθει!Αυτη τη στιγμή βρίσκομαι στα μέσα του κύκλου οπότε βουρ χαχαχ!Αν μας ευλογήσει ο Θεός με ακομη ένα παιδάκι θα χαρούμε πολύ!Αν όχι είμαστε ευγνώμων όπως κ να χει!Αυτή τη φορά δεν έχω κ αγχος.Καλη επιτυχία σε όλες μας!!Μπεμπελουκα καλη επιτυχία στην επόμενη εξωσωματική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2021 at 9:07 ΠΜ, ο/η Gogo34 είπε:

Καλημέρα κ καλη επιτυχία ευχομαι να έχεις!!!ευλογια σίγουρα!!!ολα να πάνε όπως θες!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Εσύ τι κάνεις σε τι φάση είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Με το καλό όλες οι προσπάθειες.

Εγώ είμαι φρέσκια μαμά, καθώς το μωράκι μου σε λίγο καιρό θα γίνει τεσσάρων μηνών.

Θα ήθελα να του χαρίσω ένα αδελφάκι, εάν τα καταφέρουμε. Σε πόσο χρονικό διάστημα από την πρώτη σας εγκυμοσύνη ξεκινήσατε τις προσπάθειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα! Είμαι 39 ετών κι έχω ένα αγοράκι 5 ετών. Τον Νοέμβριο αποφασίσαμε για δεύτερο αλλά είχα μια βιοχημική κι αυτό μας έριξε ψυχολογικά.

Αφού ο κύκλος μου έγινε χάλια (έφτασε έως και 35 μέρες, εκεί που ήταν σταθερός 29 με 30), έβλεπα ροζ σταγόνες κάπου στην μέση και καφέ προς το τέλος, αγόρασα τον προηγούμενο μήνα τεστ ωορηξίας. Από την 11η έως και 26η μέρα βγήκαν όλα αρνητικά.

Ωστόσο προσπαθώ να το δω θετικά και χαίρομαι που άνοιξε αυτό το topic, διότι βλέπω ανάλογες περιπτώσεις με την δικιά μου και παίρνω ελπίδες.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Με το καλό όλες οι προσπάθειες.

Εγώ είμαι φρέσκια μαμά, καθώς το μωράκι μου σε λίγο καιρό θα γίνει τεσσάρων μηνών.

Θα ήθελα να του χαρίσω ένα αδελφάκι, εάν τα καταφέρουμε. Σε πόσο χρονικό διάστημα από την πρώτη σας εγκυμοσύνη ξεκινήσατε τις προσπάθειες;

Καλησπερα εγω τωρα ξεκίνησα τις προσπάθειες!!ο μικρός μου ειναι 3,5 ετών τωρα!!!καλη επιτυχία σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2021 at 12:20 ΠΜ, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα. Είμαι και εγώ μαμά ενός αγοριού και προσπαθώ για δεύτερο αλλά ακόμα τίποτα. Μετά από την πρώτη επιτυχή  εγκυμοσύνη είχα το καλοκαίρι μία αποβολή και απλο τότε ακόμα τίποτα. Κάθε μήνα ελπίζω αλλά....

Καλησπερα κορίτσι μου!!μην απελπίζεσαι!!σκεψου θετικά!!ευχομαι να πάνε καλα τα πράγματα κ για σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gogo34 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου!!μην απελπίζεσαι!!σκεψου θετικά!!ευχομαι να πάνε καλα τα πράγματα κ για σένα!!

Καλησπέρα και πάλι. Και αυτόν τον μήμα μάλλον τζίφος. Περιμένω σε 4 μέρες και ήδη έχω πονάκια σε κοιλιά και στήθος. 😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Chri.sa είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Είμαι 39 ετών κι έχω ένα αγοράκι 5 ετών. Τον Νοέμβριο αποφασίσαμε για δεύτερο αλλά είχα μια βιοχημική κι αυτό μας έριξε ψυχολογικά.

Αφού ο κύκλος μου έγινε χάλια (έφτασε έως και 35 μέρες, εκεί που ήταν σταθερός 29 με 30), έβλεπα ροζ σταγόνες κάπου στην μέση και καφέ προς το τέλος, αγόρασα τον προηγούμενο μήνα τεστ ωορηξίας. Από την 11η έως και 26η μέρα βγήκαν όλα αρνητικά.

Ωστόσο προσπαθώ να το δω θετικά και χαίρομαι που άνοιξε αυτό το topic, διότι βλέπω ανάλογες περιπτώσεις με την δικιά μου και παίρνω ελπίδες.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!

Καλησπερα!ευχομαι γρήγορα να έρθει αυτο που επιθυμεις!εγω είχα πάει στον γυναικολο κ μου είχε πει οτι μετά τα 34-35 καποιες γυναίκες κάνουν περιόδους χωρίς ωορηξια αλλά χωρίς αυτο να συμβαίνει καθε μήνα!πηρα κ γω τον προηγούμενο μήνα τεστ ωορηξιας κ επίσης είχαν βγει αρνητικά παρόλο που αισθανόμουν τους πόνους της ωορηξιας κανονικά!!τι να πω;;;θετική ενέργεια κ σκέψη κ ολα καλα θα πανε🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2021 at 7:27 ΜΜ, ο/η Alexiamama είπε:

Μην αγχώνεσαι, αφού έκανες ένα παιδάκι θα μπορέσεις να κάνεις κ δεύτερο,ξεκινήστε ηρεμα τις ελεύθερες επαφές σας κ βλέπεις στην πορεία!

Αυτο μου είπε κ ο γιατρός!!!αφου τον πρώτο τον έπιασες με την πρώτη να ξεανχωθω κ ολα καλα θα πάνε..απλα ξερεις οταν με την πρώτη έχεις μείνει κατευθείαν μετά απορείς γιατι να πάνε ετσι τα πράγματα...προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κ να το αφήσω να κυλήσει ομαλά...αυτα!!ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να αποκτήσουν σύντομα όσα παιδάκια επιθυμούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Με το καλό όλες οι προσπάθειες.

Εγώ είμαι φρέσκια μαμά, καθώς το μωράκι μου σε λίγο καιρό θα γίνει τεσσάρων μηνών.

Θα ήθελα να του χαρίσω ένα αδελφάκι, εάν τα καταφέρουμε. Σε πόσο χρονικό διάστημα από την πρώτη σας εγκυμοσύνη ξεκινήσατε τις προσπάθειες;

Καλησπερα!εμεις τωρα ξεκινήσαμε μετά απο 3,5 χρονια!!την πρώτη φορά έμεινα απευθείας!!τωρα έχουμε κάνει μια προσπάθεια χωρίς επιτυχία...θα δείξει..καλη επιτυχία σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο τέλος δεν μπορεί... θα τα καταφέρουμε όλες μας!!

Αυτό για τους ανοωρρηκτικούς κύκλους το έχω διαβάσει κι εγώ και με έπιασε μια ανησυχία, δεν το κρύβω! 

Από την άλλη λέω: "Τον μήνα που αγόρασα τα τεστ έτυχε αυτό;;;" 

Όπως και να' χει, τώρα ηρθε η ώρα να πάω στον γιατρό μου να δούμε και υπερηχογραφικά τι γίνεται γιατί αν βασιστώ μόνο στα τεστ, ίσως απογοητευτώ παραπάνω...

Σας στελνω θετική ενέργεια και μόνο αισιόδοξες σκέψεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Chri.sa είπε:

Στο τέλος δεν μπορεί... θα τα καταφέρουμε όλες μας!!

Αυτό για τους ανοωρρηκτικούς κύκλους το έχω διαβάσει κι εγώ και με έπιασε μια ανησυχία, δεν το κρύβω! 

Από την άλλη λέω: "Τον μήνα που αγόρασα τα τεστ έτυχε αυτό;;;" 

Όπως και να' χει, τώρα ηρθε η ώρα να πάω στον γιατρό μου να δούμε και υπερηχογραφικά τι γίνεται γιατί αν βασιστώ μόνο στα τεστ, ίσως απογοητευτώ παραπάνω...

Σας στελνω θετική ενέργεια και μόνο αισιόδοξες σκέψεις!

 

Ναι κορίτσι μου ισχύει!!!!ειχα πάει για τυπικό ελενχο κ το είδε ο γυναικολόγος!!!!κ απλα το τεστ το επιβεβαίωσε😩😩!!!με καθυσηχασε κ μου είπε πως συμβαίνει στις γυναίκες αυτο δεν ειναι κάτι....αυτοί ξέρουν καλύτερα ας μην ανυσηχουμε απο την στιγμή που υπάρχει ήδη ένα παιδι..να πας κορίτσι μου κ με το καλό ολα σου ευχομαι ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...