Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!!!Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να γίνει ακόμα μεγαλύτερη η οικογένεια σας!🤗

Έχεις δίκαιο ότι δεν πρέπει να κάνουμε στοχευμένα αλλά εγώ γιατί δεν μπορώ;😆 Όταν έρχονται οι γόνιμες όλο εκεί έχω το μυαλό μου!😁 Πραγματικά θαυμάζω τις γυναίκες που το καταφέρνουν!💗

Είναι λογικό,υπάρχει αγχος κακα τα ψέμματα,απλως είναι ανάλογα πως λειτουργεί το ζευγάρι.Εγω αν του πω είναι γόνιμες έλα δεν θα του κάνει κούκου χαχαχα!Αλλα υπάρχουν ζευγάρια που δεν έχουν θέμα σε αυτό οπότε όλα καλά!Το κάθε ζευγάρι λειτουργει αλλιως 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ είμαι στην προσπάθεια για το πρώτο βέβαια δεν είναι εύκολο γιατί έχω και κάποια ηλικία αλλά επειδή θαύματα γίνονται πάντα ελπίζουμε και ότι γίνει....

Πόσο χρονών είσαι κορίτσι μου?Προσπαθειτε καιρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μωρέ και το δικό μου το μυαλό συνέχεια εκεί είναι και πριν και μετά τις γόνιμες απλά στις γόνιμες με αυτό το πρέπει υπάρχουν φορές που δεν μπορώ να το ευχαριστηθω

Έτσι είναι lacostaki μου! Κι εγώ το νιώθω αυτό και το ίδιο δυστυχώς πιστεύω ότι νιώθει κι άντρας μου πολλές φορές. Ο έρωτας💏 είναι ένα συναίσθημα που πρέπει να σου βγαίνει αβίαστα αλλιώς άστα να πάνε!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Εγω περιμενω πως κ πως να ξημερώσει να παω να κανω κ την δεύτερη χοριακη!!!εκανα την πρωτη το σαββατο κ ήταν 460.Άγχος πολυ γιατι τον Δεκέμβριο έμεινα πρωτη φορά έγκυος αλλα δυστυχώς απέβαλα.Τωρα ελπίζω να μου πάνε ολα καλα κ να αποκτήσω κ εγω ένα παιδάκι που τόσο πολυ θελουμε!!!

Θα περιμένουμε νέα σου αύριο αλλα είμαι σίγουρη ότι θα είναι τέλεια η χοριακη σου!Μη φοβάσαι, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!Εγώ έκανα το πρώτο, μετα έμεινα έγκυος κ απεβαλα στην αρχη κ μετα ξανα έμεινα κ εκανα το δεύτερο μου!Όλα καλά θα πάνε!!Θετική σκέψη!!Με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Alexiamama είπε:

Είναι λογικό,υπάρχει αγχος κακα τα ψέμματα,απλως είναι ανάλογα πως λειτουργεί το ζευγάρι.Εγω αν του πω είναι γόνιμες έλα δεν θα του κάνει κούκου χαχαχα!Αλλα υπάρχουν ζευγάρια που δεν έχουν θέμα σε αυτό οπότε όλα καλά!Το κάθε ζευγάρι λειτουργει αλλιως 😊

Άρα είναι γενικό το κακό!😆 Δεν κομπλαρει μόνο ο δικός μου; Γιατί κι εμείς μερικές φορές έχουμε θέμα. Κακά τα ψέματα είναι απολύτως λογικό. Δεν είναι μηχανές! Για αυτό κι εγώ οπότε μπορώ του το φέρνω απ' έξω απ' έξω. Πετάω υπονοούμενα όπως... αχ πονάει οι κοιλιά μου κτλ και έτσι κάτι πιάνει κι έχει τον νου του!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Άρα είναι γενικό το κακό!😆 Δεν κομπλαρει μόνο ο δικός μου; Γιατί κι εμείς μερικές φορές έχουμε θέμα. Κακά τα ψέματα είναι απολύτως λογικό. Δεν είναι μηχανές! Για αυτό κι εγώ οπότε μπορώ του το φέρνω απ' έξω απ' έξω. Πετάω υπονοούμενα όπως... αχ πονάει οι κοιλιά μου κτλ και έτσι κάτι πιάνει κι έχει τον νου του!😄

Πιστεύω πρέπει απλα να το απολαμβάνουμε κ αυτό έρχεται όταν είναι η ωρα του!Έχω φίλες που είχαν ένα παιδί,για καιρό δεν έπιαναν δεύτερο κ μετα οχι απλα εκαναν δεύτερο αλλα έπιασαν κ καταλαθος το τρίτο!Όταν είναι να έρθει θα έρθει.Αγχος έχουμε ειδικά εμεις οι γυναίκες όμως να περνάμε καλά κ αυτο ξερει πότε θα έρθει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κανονικά θα περίμενα 14/04 Τετάρτη αλλά από ότι φαίνεται θα έρθει πιο νωρίς δηλαδή 10/04 Σάββατο αμαρτία δεν είναι να μου χαλάσει το σκ;;;;

Μπορεί να έχεις ευχάριστα νέα όμως για να το γιορτάσετε😁 Σκέφτομαι κ εγώ πως καλύτερα είναι να λέω πως θα έρθει για να μην απογοητεύομαι, αλλά κ πάλι δεν αλλάζει κάτι, η στεναχώρια  ίδια παραμένει. Αντε μήπως είμαστε τυχερές κ κάνουμε Χριστουγεννιάτικα μπεμπάκια😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ υπολογίζω ότι αυτήν την εβδομάδα αρχίζουν οι γόνιμές μου μέρες. Θα ξεκινήσω και τα τεστάκια από αύριο. Ο κύκλος μου είναι 30 μέρες συνήθως οπότε ΔΕΝ περιμένω στις 18 περίπου αν θέλετε να με βάλετε στο πινακάκι. @Lacostaki τουλάχιστον έχεις μικρό κύκλο και δεν χρειάζεται να περιμένεις πολύ σαν κι εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Alexiamama είπε:

Πόσο χρονών είσαι κορίτσι μου?Προσπαθειτε καιρό?

Είμαι στα 43 προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο περίπου βέβαια το σύστημα ακόμα λειτουργεί καλά και έχω και πολύ καλή ΑΜΗ αλλά η ηλικία είναι ένα μεγάλο θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα..πηγα έκανα την χοριακη μου αλλα ακομα δεν εχουν βγει τα αποτελέσματα.Οταν γύρισα σπιτι κ πηγα τουαλέτα ειδα στο εσώρουχο μου ελάχιστα υγρά μπεζ-καφε.....κ μου εχουν κοπεί τα φτερά...Λέτε να ξαναζήσω τα ιδια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..πηγα έκανα την χοριακη μου αλλα ακομα δεν εχουν βγει τα αποτελέσματα.Οταν γύρισα σπιτι κ πηγα τουαλέτα ειδα στο εσώρουχο μου ελάχιστα υγρά μπεζ-καφε.....κ μου εχουν κοπεί τα φτερά...Λέτε να ξαναζήσω τα ιδια;;;

Μην απελπίζεσαι!! Περίμενε να βγει κ η χοριακη. Τα καφέ υγρα είναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μην απελπίζεσαι!! Περίμενε να βγει κ η χοριακη. Τα καφέ υγρα είναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη. 

Μακάρι αλλα κ την προηγούμενη φορά ετσι είχε ξεκινήσει η αποβολή μου..Δεν ξερω αλλα όσο κ να θελω να σκεφτώ θετικά δεν μπορω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γεια σας! Είμαι καινούργια στο mammyland. Έχω 3 μέρες καθυστέρηση. Εκανα τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης αλλά ήταν πάρα πολύ αχνή η γραμμή, από εκείνες που δεν είσαι σίγουρη ότι κάτι βλέπεις ή απλά την φαντάζεσαι... Οπόταν περιμένω να δω πώς θα εξελιχθεί. Εύχομαι σε όλες σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mimimimi είπε:

Μακάρι αλλα κ την προηγούμενη φορά ετσι είχε ξεκινήσει η αποβολή μου..Δεν ξερω αλλα όσο κ να θελω να σκεφτώ θετικά δεν μπορω..

Εγώ πιστεύω ότι με την χοριακή που είχες (ήταν τέλεια) αποκλείεται να είναι βιοχημική. Εγώ αρχές Μάρτη που είχα βιοχημική είχα αίμα κατακόκκινο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα που κ που καφέ κ πήγαν όλα καλά ως το τέλος ευτυχώς.Το ίδιο εύχομαι κ για σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Εγώ πιστεύω ότι με την χοριακή που είχες (ήταν τέλεια) αποκλείεται να είναι βιοχημική. Εγώ αρχές Μάρτη που είχα βιοχημική είχα αίμα κατακόκκινο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα που κ που καφέ κ πήγαν όλα καλά ως το τέλος ευτυχώς.Το ίδιο εύχομαι κ για σένα.

Η σημερινή χοριακη μου ειναι 769...κ μου είχε γράψει να κανω κ μια εξέταση προγεστερονη που αυτή ειναι 11.30.Πήρα την γιατρό κ δεν την ανησύχησε η χοριακη αλλα η προγεστερονη.Μου ειπε οτι ειναι λιγο χαμηλή κ μου έδωσε ουτρογκεσταν των 200 κ να επαναλάβω κ τις 2 εξετασεις την Τετάρτη.Επίσης ειπε να κατσω στο κρεβάτι..τι λέτε ρε κορίτσια;;;πως τα βλέπετε τα αποτελέσματα;;;εγω κ την χοριακη περισσοτερο την περιμενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Η σημερινή χοριακη μου ειναι 769...κ μου είχε γράψει να κανω κ μια εξέταση προγεστερονη που αυτή ειναι 11.30.Πήρα την γιατρό κ δεν την ανησύχησε η χοριακη αλλα η προγεστερονη.Μου ειπε οτι ειναι λιγο χαμηλή κ μου έδωσε ουτρογκεσταν των 200 κ να επαναλάβω κ τις 2 εξετασεις την Τετάρτη.Επίσης ειπε να κατσω στο κρεβάτι..τι λέτε ρε κορίτσια;;;πως τα βλέπετε τα αποτελέσματα;;;εγω κ την χοριακη περισσοτερο την περιμενα..

Κορίτσι γύρω στα 400 ήταν η χοριακή την πρώτη φορά? Καλά θυμάμαι?Πόσες μέρες έχουν περάσει από την πρώτη? Πήγες στο ίδιο μικροβιολογικό γιατί παίζει ρόλο. Είναι λίγο χαμηλή η προγεστερόνη αλλά με τα χάπια θα είσαι οκ. Καφέ έχεις ακόμα? Όσο δεν έχεις αίμα είναι πολύ θετικό!!! Ηρέμησε κ όσο μπορείς ξαπλωμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Κορίτσι γύρω στα 400 ήταν η χοριακή την πρώτη φορά? Καλά θυμάμαι?Πόσες μέρες έχουν περάσει από την πρώτη? Πήγες στο ίδιο μικροβιολογικό γιατί παίζει ρόλο. Είναι λίγο χαμηλή η προγεστερόνη αλλά με τα χάπια θα είσαι οκ. Καφέ έχεις ακόμα? Όσο δεν έχεις αίμα είναι πολύ θετικό!!! Ηρέμησε κ όσο μπορείς ξαπλωμένη!!!

Το Σαββατο ήταν η πρωτη χοριακη 468..εχω μπεζ υγρά σαν νερό..επίσης δεν ξερω αν ειναι απο τον φόβο μου αλλα νομιζω εχω κ πονάκια ελάχιστα.Δεν ειναι χαμηλή κ η χοριακη;;;Η προγεστερονη ξερεις κανονικά ποσό θα έπρεπε να ειναι;;;ναι ειναι απο το ιδιο εργαστηριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Το Σαββατο ήταν η πρωτη χοριακη 468..εχω μπεζ υγρά σαν νερό..επίσης δεν ξερω αν ειναι απο τον φόβο μου αλλα νομιζω εχω κ πονάκια ελάχιστα.Δεν ειναι χαμηλή κ η χοριακη;;;Η προγεστερονη ξερεις κανονικά ποσό θα έπρεπε να ειναι;;;ναι ειναι απο το ιδιο εργαστηριο

Κοίτα κανονικα θέλουμε διπλασιασμό της χοριακής απο το Σάββατο έως σήμερα. Θυμάμαι τη δικη μου προγεστερόνη γυρω στο 20 νομίζω στην πρώτη εγκυμοσύνη. Τώρα στη βιοχημικη δεν προλαβα να κανω δευτερη χοριακη μου ήρθε αίμα. Επειδή κ γω παρόλο που έχω ενα παιδάκι εχω δυο αποβολές έκανα εναν ελεγχο θρομβοφιλιας για να ξερω πως θα συνεχίσω. Γυναίκα που μένει έγκυος παιδί θα κανει!!! Έτσι μου έλεγαν κ είχαν δίκιο! Εσύ τώρα ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ήταν μόνο η χαμηλή προγεστερονη δεν θα ειχα απογοητευτεί τόσο...αλλα κ εμένα η χοριακη δεν μου φαίνεται καλη παρόλο που η γιατρός σε Αυτο το κομματι με καθυσηχασε...ειναι κ τα καφε υγρά οποτε πιστευω ειναι ερπετά τα αρνητικά σημάδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mimimimi είπε:

Αν ήταν μόνο η χαμηλή προγεστερονη δεν θα ειχα απογοητευτεί τόσο...αλλα κ εμένα η χοριακη δεν μου φαίνεται καλη παρόλο που η γιατρός σε Αυτο το κομματι με καθυσηχασε...ειναι κ τα καφε υγρά οποτε πιστευω ειναι ερπετά τα αρνητικά σημάδια...

Συγγνώμη αρκετά ήθελα να γραψω αλλα απο την βιασύνη μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Αν ήταν μόνο η χαμηλή προγεστερονη δεν θα ειχα απογοητευτεί τόσο...αλλα κ εμένα η χοριακη δεν μου φαίνεται καλη παρόλο που η γιατρός σε Αυτο το κομματι με καθυσηχασε...ειναι κ τα καφε υγρά οποτε πιστευω ειναι ερπετά τα αρνητικά σημάδια...

Έχεις απόλυτο δίκιο...σε καταλαβαίνω....το έχω περάσει πριν κάνω την κόρη μου με χοριακές να ανεβαίνουν με το σταγονόμετρο. Άλλες περιπτώσεις πάνε καλά άλλες όχι. Κάνε λίγο υπομονή μεχρι την Τετάρτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Αν ήταν μόνο η χαμηλή προγεστερονη δεν θα ειχα απογοητευτεί τόσο...αλλα κ εμένα η χοριακη δεν μου φαίνεται καλη παρόλο που η γιατρός σε Αυτο το κομματι με καθυσηχασε...ειναι κ τα καφε υγρά οποτε πιστευω ειναι ερπετά τα αρνητικά σημάδια...

Καλησπέρα!!! Εγώ πάλι θα σου πω ότι για να μην σνησυχει η γιατρός σου θα έχει το λόγο της κάτι παραπάνω ξέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mimimimi είπε:

Δεν θα έπρεπε λες να μου πει κ για την χοριακη;;;μόνο για προγεστερονη μου ειπε..

Γιατρός είναι...κάτι θα ξέρει παραπάνω απο εμάς!Δωσε λιγο χρόνο μέχρι ρην Τετάρτη. Ίσως θέλει να δει κ τρίτη μέτρηση για να σου πςι τι συμβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...