Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Έτσι είναι ο ένας στηρίζει τον άλλον!θα δεις ότι θα φτιάξουν όλα είναι λογικό να είσαι έτσι γιατί είναι ακόμα νωρίς με τον καιρό θα φτιάξουν όλα μέσα σου και θα νιώσεις καλύτερα!περιμενε να κάνετε και την θεραπεία δώσω χρόνο εμάς ο γιατρός μας είπε 3 μήνες και μετά επανάληψη βέβαια για εμάς είναι δύσκολο να φτιάξει γιατί και η μορφολογία είναι χάλια αλλά εσεις έχετε μόνο την κινητικότητα όποτε μπορεί να και να φτιάξει πιο εύκολο!αισιοδοξη και χαλαρή όσο μπορείς! Και προσπάθησε τώρα να πηγαίνετε στοχευμένα στις προσπάθειες!

Εμείς και πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες επαφές είχαμε παρα πολυ συχνά.. Καθε δύο μέρες σίγουρα.. Και ειδικά τώρα είμαστε το ίδιο.. μπορει καμία φορά 3 με 4 μέρες  διάφορα το πολυ αλλα ειδικά στην ωορρηξία μπορει να γίνεται και κάθε μέρα...γι αυτό έλεγα γιατι σε εμάς...που έχουμε μια τόσο καλή σεξουαλική ζωη;;;

Αλλά ετσι είναι...παντου μπορεί να χτυπήσει αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Εμείς και πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες επαφές είχαμε παρα πολυ συχνά.. Καθε δύο μέρες σίγουρα.. Και ειδικά τώρα είμαστε το ίδιο.. μπορει καμία φορά 3 με 4 μέρες  διάφορα το πολυ αλλα ειδικά στην ωορρηξία μπορει να γίνεται και κάθε μέρα...γι αυτό έλεγα γιατι σε εμάς...που έχουμε μια τόσο καλή σεξουαλική ζωη;;;

Αλλά ετσι είναι...παντου μπορεί να χτυπήσει αυτό...

Κορίτσι μου μην το ψάχνεις έτσι δεν βγάζεις άκρη...εμείς πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες είχαμε σχεδόν καθημερινές επαφές και το ότι δεν είχαμε κάποιο "ατύχημα" τότε ( που είχαμε απλά δεν το ξέραμε) οφείλεται λογικά στο ινωμυωμα και τώρα που το θέλουμε δεν μας κάθεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου μην το ψάχνεις έτσι δεν βγάζεις άκρη...εμείς πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες είχαμε σχεδόν καθημερινές επαφές και το ότι δεν είχαμε κάποιο "ατύχημα" τότε ( που είχαμε απλά δεν το ξέραμε) οφείλεται λογικά στο ινωμυωμα και τώρα που το θέλουμε δεν μας κάθεται 

Lacostaki Μ, τώρα ανακάλυψες το ινωμυωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Βγήκαν κ οι υπόλοιπες εξετάσεις.

Τελικά έχω κληρονομική θρομβοφιλια. Μετάλλαξη σε 2 γονίδια, το V LEIDEN κ στην ομοκυστεΐνη.

Πρέπει να δω κ αιματολογο μου είπε η γιατρός.

Μου είπε να μην ανησυχώ, όμως δ γίνεται. 

Γνωρίζει μήπως καμία κοπέλα από εμπειρία αν είναι σοβαρό αυτό το πρόβλημα; Λέτε να μη τα καταφέρω τελικά;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Βγήκαν κ οι υπόλοιπες εξετάσεις.

Τελικά έχω κληρονομική θρομβοφιλια. Μετάλλαξη σε 2 γονίδια, το V LEIDEN κ στην ομοκυστεΐνη.

Πρέπει να δω κ αιματολογο μου είπε η γιατρός.

Μου είπε να μην ανησυχώ, όμως δ γίνεται. 

Γνωρίζει μήπως καμία κοπέλα από εμπειρία αν είναι σοβαρό αυτό το πρόβλημα; Λέτε να μη τα καταφέρω τελικά;

 

Όχι κορίτσι μου, δεν είναι σοβαρό. Απλά όταν με το καλό μείνεις εγκυούλα θα κάνεις κάθε μέρα μία ένεση. Εγώ έχω στην ομοκυστέινη κ έκανα τις inohep. Με τις θρομβοφιλίες υπάρχει κίνδυνος αποβολής κ όχι σύλληψης. Όλα είναι καλά, μην αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Όχι κορίτσι μου, δεν είναι σοβαρό. Απλά όταν με το καλό μείνεις εγκυούλα θα κάνεις κάθε μέρα μία ένεση. Εγώ έχω στην ομοκυστέινη κ έκανα τις inohep. Με τις θρομβοφιλίες υπάρχει κίνδυνος αποβολής κ όχι σύλληψης. Όλα είναι καλά, μην αγχώνεσαι.

Σ ευχαριστω κορίτσι μου.

Είχα κ γω 2βιοχημικες κ έτσι ξεκινήσαμε με την γιατρό μου να το ψάχνουμε. 

Κ μενα η ομοκυστεΐνη είναι πολύ ανεβασμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Βγήκαν κ οι υπόλοιπες εξετάσεις.

Τελικά έχω κληρονομική θρομβοφιλια. Μετάλλαξη σε 2 γονίδια, το V LEIDEN κ στην ομοκυστεΐνη.

Πρέπει να δω κ αιματολογο μου είπε η γιατρός.

Μου είπε να μην ανησυχώ, όμως δ γίνεται. 

Γνωρίζει μήπως καμία κοπέλα από εμπειρία αν είναι σοβαρό αυτό το πρόβλημα; Λέτε να μη τα καταφέρω τελικά;

 

Εγώ έχω στην ομοκυστεινη και έκανα ινοχεπ καθαρά για προληπτικούς λόγους στο 1ο 3μηνο λόγο ότι είχα 2 αποτυχίες. Τώρα συνεχίζω μόνο με σαλοσπιρ και όλα πάνε καλά. Απλά θα σου δώσει και φιλισιν από τώρα μάλλον. 

Σχετικά με τον v. Leiden ίσως χρειαστείς για όλη την κυηση ενεσακια. Αλλά να μην αγχώνεσαι. Η μητέρα μου έχει 3 παιδιά και έχει και εκείνη Ομοζυγοτια στον v. Leiden και το ανακάλυψε τώρα στα 60 της. Απλά μας γέννησε όλους γύρω στις 37 εβδομάδες χωρίς να ξέρει τότε τον λόγο. Χωρίς αντιπηκτικες χωρίς τίποτα.. Τότε δεν έκαναν αυτές τις εξετάσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ έχω στην ομοκυστεινη και έκανα ινοχεπ καθαρά για προληπτικούς λόγους στο 1ο 3μηνο λόγο ότι είχα 2 αποτυχίες. Τώρα συνεχίζω μόνο με σαλοσπιρ και όλα πάνε καλά. Απλά θα σου δώσει και φιλισιν από τώρα μάλλον. 

Σχετικά με τον v. Leiden ίσως χρειαστείς για όλη την κυηση ενεσακια. Αλλά να μην αγχώνεσαι. Η μητέρα μου έχει 3 παιδιά και έχει και εκείνη Ομοζυγοτια στον v. Leiden και το ανακάλυψε τώρα στα 60 της. Απλά μας γέννησε όλους γύρω στις 37 εβδομάδες χωρίς να ξέρει τότε τον λόγο. Χωρίς αντιπηκτικες χωρίς τίποτα.. Τότε δεν έκαναν αυτές τις εξετάσεις.. 

Ήδη μου έδωσε φιλισιν κ θα πάω κ στον αιματολογο μήπως χρειαστεί κ κάτι ακόμα.

Εμένα ο νLeiden είναι ετεροζυγωτης. Η ομοκυστεΐνη MTHFR είναι ομοζυγωτης.

Ας πάνε όλα καλά κ δ με πειράζουν ούτε τα χάπια ούτε τα ενεσακια.....

Αχ σ ευχαριστω πάρα πολύ κορίτσι μου για τη απάντηση σου!!

Να είσαι καλά!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Celine είπε:

Lacostaki Μ, τώρα ανακάλυψες το ινωμυωμα;

Όχι το έχω ήδη αφαιρέσει πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου μην το ψάχνεις έτσι δεν βγάζεις άκρη...εμείς πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες είχαμε σχεδόν καθημερινές επαφές και το ότι δεν είχαμε κάποιο "ατύχημα" τότε ( που είχαμε απλά δεν το ξέραμε) οφείλεται λογικά στο ινωμυωμα και τώρα που το θέλουμε δεν μας κάθεται 

Καλημέρα κοπελα μου...

Έχεις δίκιο σε αυτό..όταν το θέλεις δεν σου έρχεται εύκολα αλλα λες ρε παιδί μου κάνω τα πάντα και ακούς καμία φορά που σου λένε με υφος πω πω μια φορά δεν προσεξαμε και έμεινα αμέσως...και σε αυτή τη φάση που ειμαι...δεν θέλω και πολύ να ακούω τέτοια...χαίρομαι βέβαια αλλα στεναχωριέμαι ταυτόχρονα και για εμάς...

Θα δούμε τι θα γίνει και αυτόν τον μήνα και βλέπουμε...Όπως μας πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοπελα μου...

Έχεις δίκιο σε αυτό..όταν το θέλεις δεν σου έρχεται εύκολα αλλα λες ρε παιδί μου κάνω τα πάντα και ακούς καμία φορά που σου λένε με υφος πω πω μια φορά δεν προσεξαμε και έμεινα αμέσως...και σε αυτή τη φάση που ειμαι...δεν θέλω και πολύ να ακούω τέτοια...χαίρομαι βέβαια αλλα στεναχωριέμαι ταυτόχρονα και για εμάς...

Θα δούμε τι θα γίνει και αυτόν τον μήνα και βλέπουμε...Όπως μας πάει...

Καλημερα! Απο αυτα τα με μια φορά μας έτυχε, καλε εμείς δεν προσπαθουσαμε κλπ να μην πιστευεις το 80%. Οι πιο πολλοι προσπαθουν αλλά δεν το λένε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημερα! Απο αυτα τα με μια φορά μας έτυχε, καλε εμείς δεν προσπαθουσαμε κλπ να μην πιστευεις το 80%. Οι πιο πολλοι προσπαθουν αλλά δεν το λένε. 

Το ότι μας ετυχε είναι το χειρότερο από όλα...εμένα τόσα χρόνια γιατι δεν μου εχει τύχει δηλαδη;;;τελοσπαντων καλα ειναι όλες κι ας τα πιάνουν στην τύχη...ίσως εγω δεν εχω τόσο μεγάλη τύχη από οτι φαίνεται...

Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι οτι και τα 2 σπερμοδιαγραμματα που κάναμε βγηκαν μια χαρα αλλα η κινητικότητα 0...μηπως δεν την παλεύει το μηχάνημα στο εργαστήριο εδω που το κανουμε;;;Τι να πω...Έτσι κι αλλιώς δεν εχω πολλές ελπίδες μεσα μου καιβπιστευω οτι θα αδιαθετησω παλι τον επόμενο μήνα και σίγουρα θα πάμε στην Αθήνα στον γυναικολόγο μου και θα κάνουμε και σε εκείνο το νοσοκομείο παλι και θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοπελα μου...

Έχεις δίκιο σε αυτό..όταν το θέλεις δεν σου έρχεται εύκολα αλλα λες ρε παιδί μου κάνω τα πάντα και ακούς καμία φορά που σου λένε με υφος πω πω μια φορά δεν προσεξαμε και έμεινα αμέσως...και σε αυτή τη φάση που ειμαι...δεν θέλω και πολύ να ακούω τέτοια...χαίρομαι βέβαια αλλα στεναχωριέμαι ταυτόχρονα και για εμάς...

Θα δούμε τι θα γίνει και αυτόν τον μήνα και βλέπουμε...Όπως μας πάει...

Αυτές είναι οι λεγόμενες κ@λ@φαρδες....Η ξαδέρφη μου και τα 3 της τα παιδιά τα έπιασε με το λεγόμενο τράβηγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αυτές είναι οι λεγόμενες κ@λ@φαρδες....Η ξαδέρφη μου και τα 3 της τα παιδιά τα έπιασε με το λεγόμενο τράβηγμα...

Κ εγώ Lacostaki μία τέτοια ήμουν στον μικρό μου😁. Ήμασταν σε διαδικασία εξωσωματικής τότε κ τραβιότανε ο δικός μου. Τώρα είμαστε στον τέταρτο μήνα προσπαθειών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αυτές είναι οι λεγόμενες κ@λ@φαρδες....Η ξαδέρφη μου και τα 3 της τα παιδιά τα έπιασε με το λεγόμενο τράβηγμα...

Ναι ναι εχω ακούσει πολλά τέτοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας κ πάλι! Μετά την βιοχημική τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα κ παλι τεστάκια ωορρηξίας. Σήμερα είναι η 3η μέρα με θετικό τεστ. Δευτέρα είχα πάει για υπέρηχο στο γιατρό κ είχα ένα ωοθηλάκιο 2 εκατοστά κ ότι είμαι σε γόνιμη περίοδο. Δεν θα έπρεπε να είχε σπάσει κ να πέφτει η ορμόνη της ωορρηξίας?Στους προηγούμενους μήνες είχα πάντα δύο μέρες θετικό τεστ κ την τρίτη γινόταν αρνητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Κορίτσια γεια σας κ πάλι! Μετά την βιοχημική τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα κ παλι τεστάκια ωορρηξίας. Σήμερα είναι η 3η μέρα με θετικό τεστ. Δευτέρα είχα πάει για υπέρηχο στο γιατρό κ είχα ένα ωοθηλάκιο 2 εκατοστά κ ότι είμαι σε γόνιμη περίοδο. Δεν θα έπρεπε να είχε σπάσει κ να πέφτει η ορμόνη της ωορρηξίας?Στους προηγούμενους μήνες είχα πάντα δύο μέρες θετικό τεστ κ την τρίτη γινόταν αρνητικό.

Κάνε ακόμα ένα το απόγευμα. Κανεις τα ψηφιακά η τις Γράμμουλες? Γιατί μπορεί να ερμηνεύσουμε λάθος πχ το θετικό σ αυτα με τις Γράμμουλες. Κανονικά ναι πρέπει να αρχίσει να σβήνει κ να σκάσει.. Δε θα ξανά πας για υπέρηχο? γιατί μπορεί να μεγαλώνει παααρα πολυ κ να σκάσει η να γίνει κυστικό που δε δείχνει καλό κυκλο.. Μην αγχώνεσαι παντως αφου έμεινες θα ξανά μείνεις άμεσα, με το καλό!!κάνε εσυ τις προσπαθειες σου αφου είσαι σε γόνιμες 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κάνε ακόμα ένα το απόγευμα. Κανεις τα ψηφιακά η τις Γράμμουλες? Γιατί μπορεί να ερμηνεύσουμε λάθος πχ το θετικό σ αυτα με τις Γράμμουλες. Κανονικά ναι πρέπει να αρχίσει να σβήνει κ να σκάσει.. Δε θα ξανά πας για υπέρηχο? γιατί μπορεί να μεγαλώνει παααρα πολυ κ να σκάσει η να γίνει κυστικό που δε δείχνει καλό κυκλο.. Μην αγχώνεσαι παντως αφου έμεινες θα ξανά μείνεις άμεσα, με το καλό!!κάνε εσυ τις προσπαθειες σου αφου είσαι σε γόνιμες 😍😍

Τα ψηφιακά κάνω!Με αυτά έπιασα κ την κόρη μου κ τώρα ελπίζω για το αδερφάκι. Οχι, δεν θα ξαναπάω για υπέρηχο. Ήταν προγραμματισμένο ραντεβού για τεστ Παπ αλλά κάναμε κ τον υπέρηχο. Ίσως φταίει κ η βιοχημική κ να μην είναι καλή αυτή η ωορρηξία. Λυπάμαι κ τα λεφτά για να ξανακάνω το απόγευμα...είναι ακριβά τα άτιμα τα ψηφιακά!Θα δείξει σε 15 μέρες. Αλλιώς θα ξαναπροσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κ εγώ Lacostaki μία τέτοια ήμουν στον μικρό μου😁. Ήμασταν σε διαδικασία εξωσωματικής τότε κ τραβιότανε ο δικός μου. Τώρα είμαστε στον τέταρτο μήνα προσπαθειών...

Εσένα κορίτσι μου σου έτυχε μια φορά η άλλη έχει 3 στα 3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εσένα κορίτσι μου σου έτυχε μια φορά η άλλη έχει 3 στα 3 

Καλά θα ήταν να τα πιάναμε όλες έτσι.😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zogia είπε:

Τα ψηφιακά κάνω!Με αυτά έπιασα κ την κόρη μου κ τώρα ελπίζω για το αδερφάκι. Οχι, δεν θα ξαναπάω για υπέρηχο. Ήταν προγραμματισμένο ραντεβού για τεστ Παπ αλλά κάναμε κ τον υπέρηχο. Ίσως φταίει κ η βιοχημική κ να μην είναι καλή αυτή η ωορρηξία. Λυπάμαι κ τα λεφτά για να ξανακάνω το απόγευμα...είναι ακριβά τα άτιμα τα ψηφιακά!Θα δείξει σε 15 μέρες. Αλλιώς θα ξαναπροσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εννοείται κ πολυ συντομα θα έχετε κ αδελφάκι!! Ναι τα άτιμα ακριβά είναι ειδικά αμα παιρνεις από φαρμακείο ..συμφέρει πιο πολυ ηλεκτρονικα.. Έχε εσυ τις επαφουλες σου κ μπορεί να μας εχεις ευχάριστα αυτό το μήνα🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά κορίτσια!!Ειμαι καινούργια εδώ στην παρέα σας.Αρχικά να ευχηθώ να πάνε όλα καλά στα κορίτσια που έχουν ήδη το μικρό θαύματακι στην κοιλιτσα τους κ να έχουν μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κ στη συνέχεια σε όλες εμάς που προσπαθούμε είτε για το πρώτο παιδάκι είτε για το επόμενο να τα καταφέρουμε..Συγκινούμε όταν διαβάζω το ποσο κουραγιο δίνεται η μια στην άλλη,καλη δύναμη σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...