Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! Αυτή τη φορά η ακατανομαστη δεν κράτησε ούτε 2 μέρες σωστές την Παρασκευή ξεκίνησε και από χθες το βράδυ είμαι στα τελειώματα...έεε μα κι αυτή τη θέλει κι έρχεται για 1μιση μέρα;;; ή έλα κανονικά κυρά μου ή μην έρχεσαι καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Όταν λέω ένα βήμα παρακάτω μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ να πάτε για εξωσωματική εννοώ να πάρει την θεραπεία και τις βιταμίνες να κάνετε τις προσπάθειες με αισιοδοξία μην σας πάρει από κάτω και τα παρατήσετε γιατί αυτό που λέει εμένα ο γιατρό μου το ένα θελουμε από όλα αυτά!επισης ήθελα να σε ρωτήσω η μορφολογία πως είναι ;

Καλημέρα κοριτσάκι μου...Σ ευχαριστώ πολυ που με είχες έννοια...

Φυσιολογικό 55% γράφει και μετά ανώμαλες μορφές 45,αμων.κεφαλης 45, ανωμ.αυχενα 40 και ανωμ. ουρά 25... συγκολλησεις μεικτές λίγες και ποσότητα 87.000.000 και κινητικότητα την 1η ώρα 0....

Μου είπε ο γιατρός ότι είναι ένα καλό σπερμοδιαγραμμα και να πάρει το τρεμπον για την αυξημένη γλοιοτητα...τι να σου πω ρε κοριτσάκι μου....ήμουν πολύ απελπισμένη αλλα τελικα σκέφτομαι ότι θα αρρωσταινα αν συνέχιζα ετσι οπως την Παρασκευή...ευχομαι κάθε μέρα που περνάει να ειμαι πιο θετική...τι να πω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08)20ΑΓΟΡΑΚΙ🍼🦋💙

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΓΕΝΝΗΣΕ 6/12/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💗🎂🌺👶

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 22/07👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie: ΓΈΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ💙🍼💗🎂👶

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Αna1989: ΘΕΤΙΚΟ👶

Celine:ΘΕΤΙΚΟ👶

Manoula84: ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μaroulli:ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrys_pa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Μarakii: ΘΕΤΙΚΟ  👶

maimoudaki92: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Kostef:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :27/03

diana8:?

Lacostaki:?

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:03/04

misofeggaro:23/03

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:15/04

Pixies:? 

 

Matilda94:? 

Ntinaki83:26/03

Marakii:23/02 

Mt3508:14/01 

geo2222:23/02

Dina970:?

Tonakiv:?

Elii:05/03

Daizy28:15/03

HopefulMama2Be:14/03

elissavet90:24/3

Mantiko:12/03

Evaki:21/03

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :27/03

diana8:?

Lacostaki:?

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:03/04

misofeggaro:23/03

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:15/04

Pixies:? 

 

Matilda94:? 

Ntinaki83:26/03

Marakii:23/02 

Mt3508:14/01 

geo2222:23/02

Dina970:?

Tonakiv:?

Elii:05/03

Daizy28:15/03

HopefulMama2Be:14/03

elissavet90:24/3

Mantiko:12/03

Evaki:21/03

@I want a baby έχουμε ευχαριστα από το κορίτσι μας!!! Με το καλόοοοο🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! Αυτή τη φορά η ακατανομαστη δεν κράτησε ούτε 2 μέρες σωστές την Παρασκευή ξεκίνησε και από χθες το βράδυ είμαι στα τελειώματα...έεε μα κι αυτή τη θέλει κι έρχεται για 1μιση μέρα;;; ή έλα κανονικά κυρά μου ή μην έρχεσαι καθόλου

Δε πειραζει, θα ξεκινήσεις πιο γρήγορα προσπαθειες.. Βέβαια ανέφερε το κ στο γιατρό σου γιατί ανωμαλια θεωρείται κ η 1,5 μέρα περιοδο.. Η το αίμα πιο νωρίς που βλέπεις.. Με το καλό να ξεκινήσεις νέα προσπαθεια κ να έρθει το μωράκι σας συντομα🤩😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου...Σ ευχαριστώ πολυ που με είχες έννοια...

Φυσιολογικό 55% γράφει και μετά ανώμαλες μορφές 45,αμων.κεφαλης 45, ανωμ.αυχενα 40 και ανωμ. ουρά 25... συγκολλησεις μεικτές λίγες και ποσότητα 87.000.000 και κινητικότητα την 1η ώρα 0....

Μου είπε ο γιατρός ότι είναι ένα καλό σπερμοδιαγραμμα και να πάρει το τρεμπον για την αυξημένη γλοιοτητα...τι να σου πω ρε κοριτσάκι μου....ήμουν πολύ απελπισμένη αλλα τελικα σκέφτομαι ότι θα αρρωσταινα αν συνέχιζα ετσι οπως την Παρασκευή...ευχομαι κάθε μέρα που περνάει να ειμαι πιο θετική...τι να πω...

 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μη το βάζεις κάτω έχε αισιοδοξία και θετική σκέψη.. προσευχή κ πίστη. Δεν θα μας αφήσεις έτσι ο θεός σίγουρα θα γίνει κάτι θα έρθει το θαύμα μας..το πιστεύω ότι θα γίνει σίγουρα. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο λένε. Ο αντρουλης θέλει μεγαλεί στηριξει.. εμάς ο γιατρός είπε ότι είναι ένα σημαντικό ποσοστό κ το άγχος στα αποτελέσματα. Δεν είναι εύκολη διαδικασία κ για αυτούς. Πιστεύω με το φάρμακο που σας έδωσε θα φτιάξει η κινητικότητα. Ρώτησες τον γιατρό αν μπορείτε για σπερματεγχυνση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε πειραζει, θα ξεκινήσεις πιο γρήγορα προσπαθειες.. Βέβαια ανέφερε το κ στο γιατρό σου γιατί ανωμαλια θεωρείται κ η 1,5 μέρα περιοδο.. Η το αίμα πιο νωρίς που βλέπεις.. Με το καλό να ξεκινήσεις νέα προσπαθεια κ να έρθει το μωράκι σας συντομα🤩😍

Του το είχα πει πιο παλιά που είχε ξανά τύχει και μου είχε πει ότι από τη στιγμή που βλέπω κανονικά αιμα να μην ανησυχώ όσο για τα καφέ ροζ που βλέπω κάποιες φορές πριν την περίοδο μου είπε ότι είναι κακές ωορρηξίας οι οποίες είναι απόλυτα φυσιολογικές.. από τοτε που ξεκίνησα τα τεστακια έρχεται στάνταρ 14 με 15 μέρες μετά το θετικό...αίματακι πριν την περίοδο είχα μόνο αυτή τη φορά κι αυτό ήταν σταγονες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

@I want a baby έχουμε ευχαριστα από το κορίτσι μας!!! Με το καλόοοοο🥰🥰🥰 

Δηλαδή να βάλω θετικο?? Έτσι να με ενημερώνετε κι εμένα γιατί δεν προλαβαίνω να τα διαβάζω όλα τα νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δηλαδή να βάλω θετικο?? Έτσι να με ενημερώνετε κι εμένα γιατί δεν προλαβαίνω να τα διαβάζω όλα τα νέα

Ευχαριστα πηρε το μάτι μου.. Θα μας τα πει κ το κορίτσι μόλις μπει κ θα τη βάλεις .. 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και σ'αυτό το θέμα!!! Εδώ είμαι!!!
Έμαθα χθες 8η μέρα εμβρυομεταφοράς μιας βλαστοκύστης τη χοριακή μου και είναι 124.68!!!
Αύριο πάω ξανά για επαναληπτική!
@Lacostaki @lactaki
Είδα την ειδοποίηση και ήρθα να σας το ανακοινώσω κι εδώ!

Ελπίζω να συνεχίσει βέβαια και να πάει καλά!

Επιτέλους θα μπω κι εγώ στο πινακάκι!

Εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να έχουνε ευχάριστα όσες προσπαθούν!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια και σ'αυτό το θέμα!!! Εδώ είμαι!!!
Έμαθα χθες 8η μέρα εμβρυομεταφοράς μιας βλαστοκύστης τη χοριακή μου και είναι 124.68!!!
Αύριο πάω ξανά για επαναληπτική!
@Lacostaki @lactaki
Είδα την ειδοποίηση και ήρθα να σας το ανακοινώσω κι εδώ!

Ελπίζω να συνεχίσει βέβαια και να πάει καλά!

Επιτέλους θα μπω κι εγώ στο πινακάκι!

Εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να έχουνε ευχάριστα όσες προσπαθούν!
 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!! Όταν πάρεις τα αποτελέσματα της επαναληπτικής να μας ενημερώσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!! Όταν πάρεις τα αποτελέσματα της επαναληπτικής να μας ενημερώσεις!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου να έχεις κι εσύ σύντομα ευχάριστα νέα!
Εννοείται! Αύριο πρωί μόλις πάρω τα αποτελέσματα θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια και σ'αυτό το θέμα!!! Εδώ είμαι!!!
Έμαθα χθες 8η μέρα εμβρυομεταφοράς μιας βλαστοκύστης τη χοριακή μου και είναι 124.68!!!
Αύριο πάω ξανά για επαναληπτική!
@Lacostaki @lactaki
Είδα την ειδοποίηση και ήρθα να σας το ανακοινώσω κι εδώ!

Ελπίζω να συνεχίσει βέβαια και να πάει καλά!

Επιτέλους θα μπω κι εγώ στο πινακάκι!

Εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να έχουνε ευχάριστα όσες προσπαθούν!
 

Μπράβο,,, συγχαρητήρια,,, πολύ καλή χοριακη για 8η ημέρα από ετ!!!! Με το καλό να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να την απολαύσεις 🙏👶❤️ όλα τα καλά του Θεού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια και σ'αυτό το θέμα!!! Εδώ είμαι!!!
Έμαθα χθες 8η μέρα εμβρυομεταφοράς μιας βλαστοκύστης τη χοριακή μου και είναι 124.68!!!
Αύριο πάω ξανά για επαναληπτική!
@Lacostaki @lactaki
Είδα την ειδοποίηση και ήρθα να σας το ανακοινώσω κι εδώ!

Ελπίζω να συνεχίσει βέβαια και να πάει καλά!

Επιτέλους θα μπω κι εγώ στο πινακάκι!

Εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να έχουνε ευχάριστα όσες προσπαθούν!
 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Να σου πανε ολα τέλεια!με το καλό να έχεις μια υπεροχη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια και σ'αυτό το θέμα!!! Εδώ είμαι!!!
Έμαθα χθες 8η μέρα εμβρυομεταφοράς μιας βλαστοκύστης τη χοριακή μου και είναι 124.68!!!
Αύριο πάω ξανά για επαναληπτική!
@Lacostaki @lactaki
Είδα την ειδοποίηση και ήρθα να σας το ανακοινώσω κι εδώ!

Ελπίζω να συνεχίσει βέβαια και να πάει καλά!

Επιτέλους θα μπω κι εγώ στο πινακάκι!

Εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να έχουνε ευχάριστα όσες προσπαθούν!
 

συγχαρητηρια να εχεις μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια και σ'αυτό το θέμα!!! Εδώ είμαι!!!
Έμαθα χθες 8η μέρα εμβρυομεταφοράς μιας βλαστοκύστης τη χοριακή μου και είναι 124.68!!!
Αύριο πάω ξανά για επαναληπτική!
@Lacostaki @lactaki
Είδα την ειδοποίηση και ήρθα να σας το ανακοινώσω κι εδώ!

Ελπίζω να συνεχίσει βέβαια και να πάει καλά!

Επιτέλους θα μπω κι εγώ στο πινακάκι!

Εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να έχουνε ευχάριστα όσες προσπαθούν!
 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🥳🥳🥳 να έχεις μία όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια και σ'αυτό το θέμα!!! Εδώ είμαι!!!
Έμαθα χθες 8η μέρα εμβρυομεταφοράς μιας βλαστοκύστης τη χοριακή μου και είναι 124.68!!!
Αύριο πάω ξανά για επαναληπτική!
@Lacostaki @lactaki
Είδα την ειδοποίηση και ήρθα να σας το ανακοινώσω κι εδώ!

Ελπίζω να συνεχίσει βέβαια και να πάει καλά!

Επιτέλους θα μπω κι εγώ στο πινακάκι!

Εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να έχουνε ευχάριστα όσες προσπαθούν!
 

Εννοειται ότι θα πανε ολα καλα, άψογη η χοριακη σου. Ένα νέο ταξίδι ξεκινά... απόλαυσε το, με το καλό το μωράκι σας🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου...Σ ευχαριστώ πολυ που με είχες έννοια...

Φυσιολογικό 55% γράφει και μετά ανώμαλες μορφές 45,αμων.κεφαλης 45, ανωμ.αυχενα 40 και ανωμ. ουρά 25... συγκολλησεις μεικτές λίγες και ποσότητα 87.000.000 και κινητικότητα την 1η ώρα 0....

Μου είπε ο γιατρός ότι είναι ένα καλό σπερμοδιαγραμμα και να πάρει το τρεμπον για την αυξημένη γλοιοτητα...τι να σου πω ρε κοριτσάκι μου....ήμουν πολύ απελπισμένη αλλα τελικα σκέφτομαι ότι θα αρρωσταινα αν συνέχιζα ετσι οπως την Παρασκευή...ευχομαι κάθε μέρα που περνάει να ειμαι πιο θετική...τι να πω...

 

Την δεύτερη ώρα ποσό έχει ;εμάς όσο ήταν την δεύτερη ώρα 42 μας έλεγαν ότι ήταν ένα μέτριο σπερμοδιαγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Την δεύτερη ώρα ποσό έχει ;εμάς όσο ήταν την δεύτερη ώρα 42 μας έλεγαν ότι ήταν ένα μέτριο σπερμοδιαγραμμα

1η,2η και 3η ώρα η ταχεία είναι 0%...

Η καλή την 1η ωρα ειναι 10%,την 2η είναι 5% και την 3η ειναι 2%...

Η επιτόπια την 1η είναι 30%,την 2η 25% και την 3η 22%...

Και τα ακίνητα την 1η είναι 60%,την 2η 70% και την 3η 75%...

Συγγολησεις μικρές λίγες.. γλοιοτητα αυξημένη..ph 8 και όγκο 6.5 ml...

Αριθμός ανα ml 13.400.000 και ολικος αριθμός 87.100.000...

Αυτά είναι τα περισσότερα....τώρα δεν ξερω τι ακριβώς θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/3/2021 at 12:59 ΜΜ, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια και σ'αυτό το θέμα!!! Εδώ είμαι!!!
Έμαθα χθες 8η μέρα εμβρυομεταφοράς μιας βλαστοκύστης τη χοριακή μου και είναι 124.68!!!
Αύριο πάω ξανά για επαναληπτική!
@Lacostaki @lactaki
Είδα την ειδοποίηση και ήρθα να σας το ανακοινώσω κι εδώ!

Ελπίζω να συνεχίσει βέβαια και να πάει καλά!

Επιτέλους θα μπω κι εγώ στο πινακάκι!

Εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου σύντομα να έχουνε ευχάριστα όσες προσπαθούν!
 

😃🤗 Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Τι καταπληκτικά νέα! Εύχομαι ολόψυχα μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Φυσικά και θα ερχόταν και για εσένα η σειρά να δεις θετικό! Είπαμε ότι όλες θα τα καταφέρουμε! Να μας γράφεις τα νέα σου κι εδώ! Καλά αποτελέσματα αύριο! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...