Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!!! Είμαι η Έλλη, 42 χρόνων κ προσπαθούμε εδώ κ 8 μήνες με τον άντρα μου για δεύτερο παιδάκι. Η μικρή μου είναι 7 ετών κ δυστυχώς βάλαμε αλλες προτεραιότητες στη ζωή μας από το να της χαρίσουμε αδερφάκι. Κάθε μήνα που έρχεται η περίοδος απογοητεύομαι όλο και πιο πολύ. Ξέρουμε ότι τα πράγματα είναι δύσκολα, λόγω κυρίως της ηλικίας μου. Δυστυχώς μετά τα 40 τα ωάρια κάθε γυναίκας δεν είναι ποιοτικά. Ο γιατρός μας έδωσε λίγες ελπίδες κ αυτές κυρίως επειδή έχω κάνει πιο νέα παιδί. Μας πρότεινε να προσπαθήσουμε άλλο ένα εξάμηνο  γιατί ο καιρός περνάει κ θα δυσκολεύουν ακόμα πιο πολύ τα πράγματα. Εγώ σκεφτόμουν να ξεκινήσουμε άμεσα τις διαδικασίες για εξωσωματική, αλλά ο σύζυγος επιμένει να προσπαθήσουμε λίγο ακόμα. Εύχομαι τελειομανή εγκυμοσύνη στις εγκυούλες κ με το καλό σε εμάς που προσπαθούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Μη στεναχωριέσαι. Την γνωρίζω αυτήν την απογοήτευση, την έχω βιώσει στο πετσί μου που λένε. Όμως αμέσως μόλις έρθει,παρόλο που με στεναχωρεί, βάζω κάποιους στόχους.Χαζους μεν, αλλά δε πειράζει. Τι εννοώ; Για παράδειγμα τώρα με την καραντίνα έβαλα 5-6 κιλά. Πάντα ήμουν 54-55 κ έφτασα 60. Λέω λοιπόν ότι είναι ευκαιρία να κάνω μια διατροφή έτσι ώστε όταν με το καλό θελήσει ο Θεουλης να μας στείλει το σπορακι μας να έχω περιθώριο να βάλω κ κάτι παραπάνω. Άλλο παράδειγμα να βάψω τα μαλλιά μου(γιατί έχω κ πολλά άσπρα από τα 23 μου, όχι τώρα που έφτασα 40). Να με βρει έτοιμη το μπουμπουκακι μου. 

Ξέρω ότι είναι χαζα, αλλά έτσι παίρνω λίγο τα πάνω μου κ ξαναπροσπαθω..... Σκέψου κι εσύ κάποια πραγματακια που μετά δε θα μπορείς να τα κάνεις κ κάνε τα τώρα. 

Θα έρθει το μωράκι σας στην κατάλληλη στιγμή με το καλό!!

ΥΓ. μη γελάς με αυτά τα παραδείγματα που σου έγραψα.. βέβαια αν θέλεις γελά!! Καλό κάνει😉😉

Τον επόμενο μήνα λοιπόν!!

Φιλιά πολλά 😘😘

Κορίτσι μου ακριβώς έτσι σκέφτομαι και γω. Από 55 κιλά έφτασα 60κ μόλις είπα αρχίζω γυμναστική και διατροφή έμεινα έγκυος. Μονο 1 κιλό πρόλαβα να χάσω 😁😁 άντε και στα δικά σου 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Κορίτσι μου ακριβώς έτσι σκέφτομαι και γω. Από 55 κιλά έφτασα 60κ μόλις είπα αρχίζω γυμναστική και διατροφή έμεινα έγκυος. Μονο 1 κιλό πρόλαβα να χάσω 😁😁 άντε και στα δικά σου 🙏🙏🙏

Αχ τι καλά!!

Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!!

Ό,τι καλύτερο εύχομαι κορίτσι μου!!!!

😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

κοιτα να δεις ασπρες τριχες εχω ολες κι ολες 3-4 οποτε το μαλλι δεν νομιζω να με απασχολησει ιδιετερα το μονο που ισως δεν θα μπορω να κανω οταν ερθει το σπορακι ειναι s@@ οπως το θελω οποτε αυτο λεω να το εκμεταλευτω οπως μπορω

Παράδειγμα ήταν το μαλλί. 

Εννοώ πράγματα που μετά ή δε θα επιτρέπονται ή θα είναι πιο δύσκολο να γίνουν..

Εσύ βρήκες αυτό. Κάνε αυτό λοιπόν. Έτσι κ αλλιως χωρίς αυτό δε γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Παράδειγμα ήταν το μαλλί. 

Εννοώ πράγματα που μετά ή δε θα επιτρέπονται ή θα είναι πιο δύσκολο να γίνουν..

Εσύ βρήκες αυτό. Κάνε αυτό λοιπόν. Έτσι κ αλλιως χωρίς αυτό δε γίνεται

Ναι δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που θα μου λείψει ίσως μόνο το ότι δεν θα μπορώ να τρώω και να πίνω ότι θέλω.....όσο για την διατροφή έχω ελλατωση τη ζάχαρη και το αλάτι τώρα δεν τρώω και κρέας λόγο Σαρακοστής αν κόψω και το άμυλο τελείως δεν θα μείνουν και πολλά πράγματα να τρωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τελικά τζάμπα η χαρά η ακατανομαστη άρχισε να έρχεται βέβαια ακόμα είναι καφέ ροζ το αίμα αλλά έχω πόνους οπότε πάμε παρακάτω 

Πάμε παρακάτω όπως τα λες ...Και σε μένα ήρθε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2021 at 6:01 ΜΜ, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια άκουσα καρδιά! 116 χτυποι! Μου το βρήκε λίγο μικρότερο αλλά δε φάνηκε να τον ανησυχεί, μου είπε στην αυχενικη θα μετρηθεί σωστά! Με πηραν τα ζουμιά στο ιατρείο χαχα!! 

Κοριτσάρα μουυυυυ πόσο χαρούμενη ειμαιιιιιι περίμενα να διαβάσω τα χαρούμενα νέα σου και μετά να σου ευχηθώ με όλη μου την καρδιά μια υπέροχη ήρεμη εγκυμοσύνη..και θα ευχηθώ επίσης άντε και με μια κόρη χιχιχιχι σε φιλώ και όλα να πάνε τελειαααααα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια καλο σκ να εχουμε!!! Εγω περιμενω να τελειωσω με την ακατανομαστη για να ξεκινησω παλι προσπαθειες ευτυχως δεν κραταει ποτε πανω απο 4 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα..

Πήραμε χθες τα αποτελέσματα από το 2ο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου και από ποσότητα ανεβήκαμε αρκετά...τώρα έχουμε 87.000.000 αλλα από κινητικό τητα παλι χαλια...0 την πρώτη ώρα...

Όταν είδα τα αποτελέσματα επεσε η γη να με πλακώσει...μιλησα με τον γυναικολόγο μου και μου ειπε να συνεχίσει τις profertil και να πάρουμε και το trebon γιατι είχε αυξημένη γλοιότητα μηπως τον βοηθήσει.. 

Του ειπα οτι περιμένω τη δευτερα και μου ειπε αν έρθει αυτή η περιοδος να περάσει και να δω την επόμενη αν αδιαθετησω και τότε να πάμε Αθήνα να δούμε πως θα ξεκινήσουμε...

Μου είπε οτι το σπέρμα είναι καλό γιατι εχει πολλά σπερματοζωάρια και ίσως με το trebon φτιάξει η γλοιοτητα που βοηθάει τα σπερματοζωάρια να κινηθούν πιο εύκολα...

Ειμαι να τρελαθώ...δεν περιμενα να εχουμε σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα...σημερα το βράδυ δςν κοιμήθηκα καθολου...εκλαιγα όλη νύχτα και όταν κοιμήθηκε ο άντρας μου ξέσπασα πια μονη μου για να μην τον στεναχωρώ κι αυτόν.. 

Δεν ξερω τι θα γίνει πραγματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2021 at 3:51 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΓΕΝΝΗΣΕ 6/12/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💗🎂🌺👶

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 22/07👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie: ΓΈΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ💙🍼💗🎂👶

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Αna1989: ΘΕΤΙΚΟ👶

Celine:ΘΕΤΙΚΟ👶

Manoula84: ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μaroulli:ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrys_pa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Μarakii: ΘΕΤΙΚΟ  👶

maimoudaki92: ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

και τελικά εχω αγοράκι!!!3 -1 λοιπον θα έχουνε στην οικογένεια...3 αγόρια κ την κόρη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια καλο σκ να εχουμε!!! Εγω περιμενω να τελειωσω με την ακατανομαστη για να ξεκινησω παλι προσπαθειες ευτυχως δεν κραταει ποτε πανω απο 4 μερες

οποτε τελικα ποτε εκανες ωορρηξια 5 με 6 Μαρτίου που έλεγες?καλη επιτυχία εύχομαι!!!αυτή την φορά να ειναι η τυχερη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

οποτε τελικα ποτε εκανες ωορρηξια 5 με 6 Μαρτίου που έλεγες?καλη επιτυχία εύχομαι!!!αυτή την φορά να ειναι η τυχερη!!

Καλημέρα 6 Μαρτίου είχα θετικό πότε έγινε ακριβώς η ωορρηξία δεν ξέρω...σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημερα..

Πήραμε χθες τα αποτελέσματα από το 2ο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου και από ποσότητα ανεβήκαμε αρκετά...τώρα έχουμε 87.000.000 αλλα από κινητικό τητα παλι χαλια...0 την πρώτη ώρα...

Όταν είδα τα αποτελέσματα επεσε η γη να με πλακώσει...μιλησα με τον γυναικολόγο μου και μου ειπε να συνεχίσει τις profertil και να πάρουμε και το trebon γιατι είχε αυξημένη γλοιότητα μηπως τον βοηθήσει.. 

Του ειπα οτι περιμένω τη δευτερα και μου ειπε αν έρθει αυτή η περιοδος να περάσει και να δω την επόμενη αν αδιαθετησω και τότε να πάμε Αθήνα να δούμε πως θα ξεκινήσουμε...

Μου είπε οτι το σπέρμα είναι καλό γιατι εχει πολλά σπερματοζωάρια και ίσως με το trebon φτιάξει η γλοιοτητα που βοηθάει τα σπερματοζωάρια να κινηθούν πιο εύκολα...

Ειμαι να τρελαθώ...δεν περιμενα να εχουμε σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα...σημερα το βράδυ δςν κοιμήθηκα καθολου...εκλαιγα όλη νύχτα και όταν κοιμήθηκε ο άντρας μου ξέσπασα πια μονη μου για να μην τον στεναχωρώ κι αυτόν.. 

Δεν ξερω τι θα γίνει πραγματικά...

Κορίτσι μου επειδή παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ το να έχει πρόβλημα κινητικότητας το σπέρμα είναι σε εισαγωγικά στις εύκολες καταστάσεις. Δυστυχώς πολλά κορίτσια αντιμετωπίζουν σοβαρά γυναικολογικά προβλήματα κ δυσκολεύονται πολύ ακόμα κ με εξωσωματική. Με τον ενα ή τον άλλο τρόπο θα καταφέρεις να γίνεις μανούλα. Προσπάθησε να είσαι δυνατή κ να μην δείχνεις στον άντρα σου την απογοήτευση σου, γιατί σίγουρα θα έχει επηρεαστεί κ αυτός τώρα ειδικά επειδή έχει αυτός το «θέμα». Θέλει πολύ πολύ δύναμη, υπομονή κ πολύ αγάπη κ θα τα καταφέρετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Όπως σας έχω πει είχα μια βιοχημική αρχές του μήνα κ τώρα είμαι υποτίθεται στις γόνιμες μέρες. Ως τώρα τους προηγούμενους μήνες έκανα ωορρηξία 13η ή14η μέρα του κύκλου. Σήμερα όμως 14η είχα πάλι αρνητικό τεστάκι. Υπάρχει περίπτωση η βιοχημική να καθυστερήσει την ωορρηξιά?Ή δεν είναι καλός αυτός ο κύκλος μου? Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!💗💗💗💗 Έχω ημέρες να γράψω αλλά μπαίνω και διαβάζω τα νέα! Η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί τρομερά τις τελευταίες 2 εβδομάδες αφού μετακομίζουμε στο καινούργιο μας σπίτι και δεν σταματάω όλη μέρα.

@Kostef μου πόσο χάρηκα κορίτσι μου με τα νέα! Το αδερφάκι έρχεται!!!!!!!!!🤗

@lavie μου ο ανδρολογος τι θεραπεία του δίνει; Επειδή κι εμείς κάτι τέτοιο περίπου αντιμετωπίσαμε αλλά με την θεραπεία τα καταφέραμε μήπως πρέπει να κάνει κάτι παραπάνω. Ο δικός μου αν θυμάμαι καλά πήρε trebon, πολυβιταμινες, βιταμίνη Ε και αντιβίωση.💗

@Elli. μου καλώς ήρθες στην παρέα μας! Έχε πίστη! Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ προσπαθώ για δεύτερο αρκετούς μήνες αλλά δεν μας έρχεται. Εύχομαι μέχρι το καλοκαίρι να τα καταφέρουμε και να χαρίσουμε το αδερφάκι στα παιδάκια μας!😘

@ζουζουνα* μου τι υπέροχα νέα! Με το καλό να υποδεχτείτε το νέο αντράκι στη οικογένεια!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημερα..

Πήραμε χθες τα αποτελέσματα από το 2ο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου και από ποσότητα ανεβήκαμε αρκετά...τώρα έχουμε 87.000.000 αλλα από κινητικό τητα παλι χαλια...0 την πρώτη ώρα...

Όταν είδα τα αποτελέσματα επεσε η γη να με πλακώσει...μιλησα με τον γυναικολόγο μου και μου ειπε να συνεχίσει τις profertil και να πάρουμε και το trebon γιατι είχε αυξημένη γλοιότητα μηπως τον βοηθήσει.. 

Του ειπα οτι περιμένω τη δευτερα και μου ειπε αν έρθει αυτή η περιοδος να περάσει και να δω την επόμενη αν αδιαθετησω και τότε να πάμε Αθήνα να δούμε πως θα ξεκινήσουμε...

Μου είπε οτι το σπέρμα είναι καλό γιατι εχει πολλά σπερματοζωάρια και ίσως με το trebon φτιάξει η γλοιοτητα που βοηθάει τα σπερματοζωάρια να κινηθούν πιο εύκολα...

Ειμαι να τρελαθώ...δεν περιμενα να εχουμε σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα...σημερα το βράδυ δςν κοιμήθηκα καθολου...εκλαιγα όλη νύχτα και όταν κοιμήθηκε ο άντρας μου ξέσπασα πια μονη μου για να μην τον στεναχωρώ κι αυτόν.. 

Δεν ξερω τι θα γίνει πραγματικά...

Κορίτσι μου γλυκό σε είχα στο μυαλό μου αλλά νόμιζα Δευτέρα θα είχατε αποτελέσματα!ποοοοσοοοοο μα ποοοοοσοοο μου θυμίζεις εμένα και σαν ιστορία και σαν την πρώτη μου αντίδραση!ντρεμπον παίρνει και ο δικός μου τώρα!!!οτι και να σου πω το ξέρω δεν θα σου απαλύνω τον πόνο που νιώθεις!απλα θα σου πω τον άντρα σου προσεξε μην τον πάρει τελείως από κάτω γιατί οι άντρες τα κρατάνε μέσα τους και στεναχωριούντε παρα πολύ για εμάς!δυναμη ο ένας στον άλλον και κάντε ένα βήμα παρα κάτω μην χάνετε χρόνο και σας τρώει το πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό σε είχα στο μυαλό μου αλλά νόμιζα Δευτέρα θα είχατε αποτελέσματα!ποοοοσοοοοο μα ποοοοοσοοο μου θυμίζεις εμένα και σαν ιστορία και σαν την πρώτη μου αντίδραση!ντρεμπον παίρνει και ο δικός μου τώρα!!!οτι και να σου πω το ξέρω δεν θα σου απαλύνω τον πόνο που νιώθεις!απλα θα σου πω τον άντρα σου προσεξε μην τον πάρει τελείως από κάτω γιατί οι άντρες τα κρατάνε μέσα τους και στεναχωριούντε παρα πολύ για εμάς!δυναμη ο ένας στον άλλον και κάντε ένα βήμα παρα κάτω μην χάνετε χρόνο και σας τρώει το πρόβλημα!

Όταν λέω ένα βήμα παρακάτω μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ να πάτε για εξωσωματική εννοώ να πάρει την θεραπεία και τις βιταμίνες να κάνετε τις προσπάθειες με αισιοδοξία μην σας πάρει από κάτω και τα παρατήσετε γιατί αυτό που λέει εμένα ο γιατρό μου το ένα θελουμε από όλα αυτά!επισης ήθελα να σε ρωτήσω η μορφολογία πως είναι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zogia είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Όπως σας έχω πει είχα μια βιοχημική αρχές του μήνα κ τώρα είμαι υποτίθεται στις γόνιμες μέρες. Ως τώρα τους προηγούμενους μήνες έκανα ωορρηξία 13η ή14η μέρα του κύκλου. Σήμερα όμως 14η είχα πάλι αρνητικό τεστάκι. Υπάρχει περίπτωση η βιοχημική να καθυστερήσει την ωορρηξιά?Ή δεν είναι καλός αυτός ο κύκλος μου? Ευχαριστώ!

Κορίτσι πιστεύω πως  θα έχεις μεγαλύτερο κύκλο από τις υπόλοιπες φορές. Συνέχισε τα τεστάκια μέχρι να βρεις θετικό. Κάνεις τα ψηφιακά ή ταινίες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι πιστεύω πως  θα έχεις μεγαλύτερο κύκλο από τις υπόλοιπες φορές. Συνέχισε τα τεστάκια μέχρι να βρεις θετικό. Κάνεις τα ψηφιακά ή ταινίες;

Ναι, κ εγώ αυτό πιστεύω. Απλά όταν μεγαλώνει ο κύκλος δεν είναι κ πολύ καλό το ωάριο. Ψηφιακά κάνω στις πιο πιθανές μέρες κ αν έχω ταινίες κάνω τις λιγότερες πιθανές. Θα δείξει γι αυτόν τον μήνα...έχω τις αμφιβολίες μου αλλιώς δυναμικά τον Απρίλη!!!Θα προσπαθήσω εντατικά δυο τρεις μήνες γιατί κ στην πρώτη μου παλλίνδρομη δυο μήνες μετά ήμουν πάλι έγκυος κ όλα πήγαν καλά!!!!Ίσως είμαι τυχερή κ πάλι κ της κάνω αδερφάκι! Ευχαριστώ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως ακόμα και οι πόνοι αυτή τη φορά δεν έχουν καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές δεν έχω καν πόνους στην κοιλιά.....πονάω χαμηλά στην αριστερή πλευρά για να καταλάβετε περίπου κοντά στην ένωση με το πόδι η κοιλιά μου μόνο εχθές το πρωί με πονάγε κι αυτό για λίγο με πονάει και λίγο η μέση αλλά κατά τα άλλα κανένα από τα συνηθισμένα συμπτώματα περιόδου δηλαδή πάλι καλά που έχω το αίμα και το θυμάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zogia είπε:

Ναι, κ εγώ αυτό πιστεύω. Απλά όταν μεγαλώνει ο κύκλος δεν είναι κ πολύ καλό το ωάριο. Ψηφιακά κάνω στις πιο πιθανές μέρες κ αν έχω ταινίες κάνω τις λιγότερες πιθανές. Θα δείξει γι αυτόν τον μήνα...έχω τις αμφιβολίες μου αλλιώς δυναμικά τον Απρίλη!!!Θα προσπαθήσω εντατικά δυο τρεις μήνες γιατί κ στην πρώτη μου παλλίνδρομη δυο μήνες μετά ήμουν πάλι έγκυος κ όλα πήγαν καλά!!!!Ίσως είμαι τυχερή κ πάλι κ της κάνω αδερφάκι! Ευχαριστώ για την απάντηση!

Εγώ έκανα διακοπή κύησης τον Οκτώβριο  κ προσπαθώ από τον Ιανούάριο πάλι. Οι κύκλοι μου δεν είναι σταθεροί από τότε, διαρκούν λιγότερες μέρες. Αν έχεις πολλά τεστ κάνε καλύτερα 2 την ημέρα. Μπορεί να ανεβεί απότομα η ορμόνη κ να μην προλάβεις να το δεις. Μου έχει τύχει γί´αυτό στο λέω. Καλή επιτυχία μας εύχομαι, να χαρίσουμε αδερφάκια στα παιδάκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Εγώ έκανα διακοπή κύησης τον Οκτώβριο  κ προσπαθώ από τον Ιανούάριο πάλι. Οι κύκλοι μου δεν είναι σταθεροί από τότε, διαρκούν λιγότερες μέρες. Αν έχεις πολλά τεστ κάνε καλύτερα 2 την ημέρα. Μπορεί να ανεβεί απότομα η ορμόνη κ να μην προλάβεις να το δεις. Μου έχει τύχει γί´αυτό στο λέω. Καλή επιτυχία μας εύχομαι, να χαρίσουμε αδερφάκια στα παιδάκια μας!!

Ναι, το σκέφτομαι αλλά τα ψηφιακά είναι κ ακριβά τα άτιμα!!!Μακάρι να τους χαρίσουμε ενα αδερφάκι!!!Θετικη σκέψη κ όλα θα γίνουν. Εμένα για τον κύκλο μου με βοήθησαν πάρα πολύ τα inofert κ τώρα τα συνεχίζω μέχρι να μείνω. Το ίδιο έκανα κ την πρώτη φορά. Χρειάζεται 3 μήνες να τα πάιρνεις για να στρώσει ο κύκλος κ για να κάνεις κ πιο καλή ωορρηξία. Μακάρι να έχουμε ευχάριστα κ οι δυο πολύ σύντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2021 at 6:01 ΜΜ, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια άκουσα καρδιά! 116 χτυποι! Μου το βρήκε λίγο μικρότερο αλλά δε φάνηκε να τον ανησυχεί, μου είπε στην αυχενικη θα μετρηθεί σωστά! Με πηραν τα ζουμιά στο ιατρείο χαχα!! 

Αχχ με συγκίνησες!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! ❤️ Με το καλό το αδερφάκι 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου επειδή παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ το να έχει πρόβλημα κινητικότητας το σπέρμα είναι σε εισαγωγικά στις εύκολες καταστάσεις. Δυστυχώς πολλά κορίτσια αντιμετωπίζουν σοβαρά γυναικολογικά προβλήματα κ δυσκολεύονται πολύ ακόμα κ με εξωσωματική. Με τον ενα ή τον άλλο τρόπο θα καταφέρεις να γίνεις μανούλα. Προσπάθησε να είσαι δυνατή κ να μην δείχνεις στον άντρα σου την απογοήτευση σου, γιατί σίγουρα θα έχει επηρεαστεί κ αυτός τώρα ειδικά επειδή έχει αυτός το «θέμα». Θέλει πολύ πολύ δύναμη, υπομονή κ πολύ αγάπη κ θα τα καταφέρετε. 

Καλημέρα κοπέλα μου...

Έχεις δίκιο το ξέρω.. έχω διαβάσει και έχω ακούσει πολύ πιο άσχημη πράγματα από ότι αυτό που περνάμε εμείς αλλά προχθές με το που είδα τα αποτελέσματα νομίζω ότι ήταν οι τις χειρότερες μέρες της ζωής μου..εννοείται ότι μπροστά του είμαι εντάξει απλά λέμε και οι δύο εντάξει θα προσπαθήσουμε και θα το καταφέρουμε κάποια στιγμή.. Είμαστε από τις περιπτώσεις που είδαμε ότι δεν θα μας έρθει τόσο εύκολα όποτε σηκώνουμε το κεφάλι και προχωράμε όπως μας πει ο γιατρός μας και βλέπουμε.. πόνεσα πολύ την Παρασκευή το βράδυ αλλά από την άλλη μέρα σαν να έγινα λίγο πιο δυνατή και σκέφτομαι τα θετικά.. Αυτή τη στιγμή έτσι νοιώθω...τώρα αν σε λίγους μήνες μιλάμε πάλι και σας λέω ότι πάλι τα ίδια αποτελέσματα έχουμε Τότε δεν ξέρω πώς θα γυρίσει το κεφάλι μου και η ψυχολογία μου...ελπιζω και εύχομαι ότι είναι να μας βρει να μπορέσουμε να το αντιμετωπίσουμε ψυχολογικά αλλά και οικονομικά γιατί αυτό το κομμάτι με ενδιαφέρει περισσότερο γιατί είμαστε πολύ δύσκολα για περαιτέρω περιπέτειες αν χρειαστούν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!💗💗💗💗 Έχω ημέρες να γράψω αλλά μπαίνω και διαβάζω τα νέα! Η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί τρομερά τις τελευταίες 2 εβδομάδες αφού μετακομίζουμε στο καινούργιο μας σπίτι και δεν σταματάω όλη μέρα.

@Kostef μου πόσο χάρηκα κορίτσι μου με τα νέα! Το αδερφάκι έρχεται!!!!!!!!!🤗

@lavie μου ο ανδρολογος τι θεραπεία του δίνει; Επειδή κι εμείς κάτι τέτοιο περίπου αντιμετωπίσαμε αλλά με την θεραπεία τα καταφέραμε μήπως πρέπει να κάνει κάτι παραπάνω. Ο δικός μου αν θυμάμαι καλά πήρε trebon, πολυβιταμινες, βιταμίνη Ε και αντιβίωση.💗

@Elli. μου καλώς ήρθες στην παρέα μας! Έχε πίστη! Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ προσπαθώ για δεύτερο αρκετούς μήνες αλλά δεν μας έρχεται. Εύχομαι μέχρι το καλοκαίρι να τα καταφέρουμε και να χαρίσουμε το αδερφάκι στα παιδάκια μας!😘

@ζουζουνα* μου τι υπέροχα νέα! Με το καλό να υποδεχτείτε το νέο αντράκι στη οικογένεια!🥰

Καλημέρα κορίτσια μου...του έχει δώσει profertil εδω και ένα μισή μήνα και τώρα μας είπε να ξεκινήσουμε το trebon...αντιβίωση δεν χρειάζεται μας είπε γιατι η καλλιέργεια για κάποιο μικρόβιο βγήκε αρνητική...αυτά παίρνει τωρα...βέβαια μας είπε να κόψουμε και το τσιγάρο...από τη μια σκέφτομαι και λέω εχω ενα εκατομμυριο γνωστούς που καπνίζουν 2 και 3 πακέτα τη μέρα και έχουν 3 και 4 παιδιά...εμείς έχουμε θέμα με το τσιγαρο;;;;Αλλά παρόλα αυτά το έχει ελλατωσει ο άντρας μου κατά πολύ...τωρα ρε κοριτσάκι θα δούμε τι θα γίνει και με αυτα που παίρνει...δεν ξέρω τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...