Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ναι κορίτσια καλά διαβάσατε...Το θέμα που μας απασχολεί για άλλη μια φορά είναι οι πεθερά:P .Το έχουμε συζητήσει,έχουμε κάνει αναλύσεις,άπειρους καυγάδες αλλα τελικά το θέμα πεθερά είναι πολύ δυνατό,δεν εξαντλείται και ναι,είναι ακόμα εδώ!

Μπορείτε να πείτε όλα τα παράπονα σας εδώ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ti sou symbainei akribws?emena einai kalh de lew kai me agapaei pisteyw.alla exei yperyperyperbolikh adynamia sto gioka kai to deixnei synexeia kai neyriazw.athn arxh den elega kati alla meta anti na kanw ta entera moy kokoretsi arxisa na lew ston antra moy ti me peirazei alla oxi prosbalontas th mama toy alla me plagio tropo.p.x. e mwro moy ftanei pia megalwses twra exeis gynaikoyla na se frontizei kai na soy mageireyei!ti egw monh 8a trww/E KAPWS TO KATALABE KAI TO SWSA!E LOIPON ME AYTO TON TROPO TWRA LEW AYTA POY 8ELW.KATI EINAI KAI AYTO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια.. Δεν έχω κανένα παράπονο.. Είναι πολύ γλυκιά, διαλλακτική, υπομονετική, συγκαταβατική, στόμα έχει και μιλιά δεν έχει!!

Είναι πολύ καλή γυναίκα, μητέρα, γιαγιά.. τι να πω.. στο θέμα πεθερά στάθηκα πολύ τυχερή!!!

Η ζωή με αποζημίωσε.. Στις δύο προηγούμενες σχέσεις μου ήμουν πεθερόπληκτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα εγώ είχα ανέκαθεν μια πολύ καλή σχέση με την πεθερά μου,σε σημειο να μας περνάνε μάνα και κόρη.Δεν ξέρω τον τελευταίο καιρο μου φαίνεται πιο ψυχρή και πιο απόμακρη:(:dry: Το ενδιαφέρον της είναι το ίδιο αλλα κάτι έχει αλλάξει...:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποια στιγμη η κουμπαρα μου μου ειχε πει οτι πεθερα και καλη δεν υπαρχει.... τη θεωρησα υπερβολικη. Μετα το γαμο μου ανακαλυψα ποσο δικιο ειχε... δεν ειναι αναγκη να ειναι στριγκλα και μονο που δεν ειναι η μαμα σου και δεν εχει την ιδια νοοτροπια με σενα φτανει πιστευω να σε βγαλει απ τα ρουχα σου. Δυστυχως ομως ολοι εχουμε μια μανα και πρεπει ως μικροτερες να κανουμε παντα υποχωρηση αν θελουμε να χουμε το κεφαλι μας ησυχο ... (ακουγεται λιγο παλιομοδιτικο αλλα σκεφτειτε.. τι προτιματε να του τριβελιζει συνεχεια το κεφαλι με μουρμουρα ή να νομιζει οτι ολα ειναι μια χαρα και να σας αφηνει ησυχη?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BASIKA FILENEDA OYTE POY MPOREIS NA SKEFTEIS TI EXEI PA8EI.DEN TIS KATALABAINEIS DIOTI MPOREI NAXOYN STRABWSEI ME OTIDHPOTE.EMENE EINAI KALH ALLA ME NEYRIAZEI GIATI TA XEREI OLA PIA.AMAN .OPOTE DE MARESOYN OI SYZHTHSEIS MAZI THS.MAS DEIXNEI KAI SYNEXEIA THN ADYNAMIA POY XEI STO GIO.AMAN PIA XANA..BASIKA EGW KRYWSW OTAN EIXA STTON 2 MHNA AIMORAGIA KAI HMOYN STO KREBATI.H MANA MOY ERXOTAN KAI KA8ARIZE SYXNA KAI TOTE XAIROMOYN POYXA PAREA.HR8E 1 FORA KAI AYTO GIA NA AFHSEI KATI PRAMATA POY THS EDWSE OANTRAS MOY.E TO MWRAKI MOY NANAI GERO 8ELW PANAGIA MOY ALLA OTAN GENNH8EI DE 8ELW POLLA POLLA.OTAN HMOYN XALIA DHLADH HMOYN MONH KAI META TH GENNA 8A EMFANISTOYN OLOI.YPOKRISIA DEN EINAI????8ELW THN HSYXIA MOY KAI 8A DW PWS 8A TO XEIRISTW.AKPOUGOMAI SKLHRH ALLA ETSI ME KANANE!!!!!!DEN EXOYN GNWMH STO DIKO MOY TO MWRO.EGW KAI O MPAMPAS TOY MONO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η δικια μου η πεθερα ειναι καλη και χρυση γυναικα. Δειχνει να με αγαπαει και νοιαζεται πολυ για το μωρο. Μου κανει δωρακια και ειναι πολυ διακριτικη γενικοτερα, αλλα, καλο ειναι να κραταμε παντα μια αποσταση ασφαλειας. Η σχεση πεθερας-νυφης δεν προκειται να γινει ποτε σχεση μανας-κορης. Γι'αυτο οσο καλη και να'ναι μακρια και αγαπημενες.:unsure:

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δυστυχώς είμαι άτυχη στο θέμα των πεθερικών γενικότερα! Φυσικά το κακό έχει τη ρίζα του στην πεθερά! :( Η νοοτροπία είναι εντελώς διαφορετική και δυστυχώς δεν υπάρχει κώδικας επικοινωνίας.:(

Όσο υπομονετική και να είμαι, όσο και να συγχωρώ, δεν υπάρχει όριο, οπότε οι σχέσεις αμέσως καθίστανται δύσκολες! :(

Είναι και η κουνιάδα μία από τα ίδια, οπότε δεν υπάρχει πλέον καμία ελπίδα...:(:blush:

Το παρήγορο στην όλη υπόθεση είναι ότι ζούμε χιλιόμετρα μακριά! :)

Και επιπλέον ο άντρας μου έχει συνείδηση των όλων γεγονότων και φυσικά πρώτα έχει τη γυναίκα του! :)

Εύχομαι κάποια στιγμή να είναι καλύτερα τα πράγματα...:S :S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΤΟ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ.ΕΙΝΑΙ ΓΛΟΙΩΔΗΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙΘ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΗΣΑ.ΕΝΩ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΟΛΥΜΙΛΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΙΟ ΣΤΟ ΒΡΑΚΙ ΤΗΣ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ.ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑ.ΑΝ ΣΑΣ ΠΩ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΘΕΛΩ ΜΕΡΕΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΛΑΜΜΑΤΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΣΟ.ΠΙΚΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα θα μου επιτρεψετε να κανω λιγο το συνηγορο του διαβολου σ΄αυτο το θεμα!

πιστευω οτι πολλες φορες εχουμε λαθος αντιληψη πανω στο θεμα, τη λεξη πεθερα την εχουμε συνδεσει με τη λεξη, τερας, στριμμενη, αχωνευτη και αλλα ομορφα κοσμητικα...

καταρχην δικαιολογουμε παντα την αδυναμια και την καλη σχεση μανας-κορης αλλα το αναποδο μανα-γιος μας εκνευριζει... γιατι ??

ειναι λογικο να εχουν αδυναμια στους γιους τους οπως και οι δικες μας μαμαδες εχουν σε μας!

ειναι λογικο και ο αντρας μας να θελει να τρωει πχ στη μαμα του, πραγμα που εμεις κατηγορουμε...

γιατι εμεις δικαιολογουμαστε να θαυμαζουμε το φαγακι της δικης μας μανουλας ενω εκεινοι οχι ???

γιατι οι δικες μας μαμαδες τα κανουν ολα σωστα οτι αφορα τα εγγονια ενω οι πεθερες οχι ?

γιατι ζηταμε να βαλουν εμας στην πρωτη θεση ? δεν τιθεται θεμα αγωνα και πρωτιας εδω...

εμεις βλεπουμε τον αντρα μας σαν στηριγμα, ο αντρας του σπιτιου... για εκεκεινες ειναι το παιδι τους!

το παιδι που φερανε στον κοσμο, με την ιδια αγωνια, αγαπη που φερνουμε και εμεις τα δικα μας στον κοσμο!

ισως αυτη η κοντρα και αυτος ο ανταγωνισμος να δημιουργειτε απλα απο μια προκαταληψη... τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεθερες το αγαπημενο μου θεμα .Εγω πιστευω οτι τυχερη ειναι η γυναικα η οποια θα βρει εναν ορφανο αντρα να μην εχει κανεναν οκευ μπορει να εχει καποια ψυχολογικα αλλα σιγουρα το κοστος ενος ειδικου ειναι λιγοτερο απο το κοστος να τρως στη μαπα καποιες γυναικες οι οποιες υποτιθετε οτι θελουν το καλυτερο για τους γιους τους.Το καλυτερο ομως οπως το εχουν αυτες στο μυαλο τους να εχουν διπλα τους αβουλα κοριτσοπουλα και οι γιοί τους να ειναι τα αφεντικα. Πριν γνωρισω τον αντρα μου ειχα σχεση με καποιον πολλα χρονια μεγαλυτερο ημουν 23 ηταν 37 εγω προερχομουν απο μια λαικη ταξη και μεχρι τοτε εκανα σχεσεις πλατωνικες .Αυτος λοιπον ο αντρας ηταν και ο πρωτος αντρας της ερωτικης μου ζωης μεσα σε 3 μηνες ημουν τρελλη και παλαβη για αυτον εκανα οτι δεν ειχα κανει στις προηγουμενες σχεσεις .Στον ενα μηνα εανω μου λεει οτι θελει να παντρευτουμε οτι εχει βρει σε μενα αυτο το διαφορετικο εγω τοτε ημουν ενα ανοητο κοριτσοπουλο που νι ειχα θαμπωθει απ τα μεγαλα λογια και απο την μεγαλη οικονομικη κατασταση που ειχε , οχι οτι κυνηγαγα τα λεφτα απλα αυτος ηξερε πως να φερθει σεμια κοπελα .Ηθελε να με γνωρσει στους γονεις του ετσι λοιπον ξεκινησαμε μια αυγουστιατικη κυριακη να παμε να τους επισκεφτουμε στο εξοχικο τους .Ειχα αγχος δεν ηξερα πως θα με εκριναν λεω οκει ολα καλα θα εισαι τυπικη ευγενικη και συγκρατημενη οπως αλλωστε θα ειναι και αυτη.Φτασαμε εξω απο το σπιτι και βλεπω μια γυναικα να τρεχει και να με αγκαλιαζει αχ καλη μου τη ομορφη και τη καλαη που εισαι μου λεει ;και ξαφνικα μου ερχετε η σκεψη αυτη η καλη ειναι η πολυ πονηρη και επεσα μεσα. μου ανακοινωσε οτι θα ερθουν να με ζητησουν και μαλιστα ο αντρας αυτος πηγς και μιλησε στο πατερα μου ο οποιος πατερας μου εξαψε και φοβηθηκε γιατι εμεις δεν ειχαμε καμια δουλεια με το κοσμο τους ομως ηθελε ναμεδει ευτυχισμενη οπως ο καθε πατερας .Ετοιμαζομουν για τη μεγαλη στιγμη στο διαστημα αυτο και ενω ειχαν ηδη περασει 3 μηνες καναμε και ερωτα και ακριβως μετααπο μια εβδομαδα μου σκαει το παραμυθι οτι οι δικοι του ειναι εξαλλη γαιτι εμαθαν οτι εγω δεν ημουν καλο και ηθικο κοριτσι ετσι λεει τους ειχαν ενημερωσει , αυτος προσπαθησε να με υπερασπιστει και καλα και της ειπε:μαμα δεν ειναι ετσι αφου ειναι καλο κοριτσι ηταν παρθενα α ναι του λεει αυτη και πως ηταν και ο μαλακας εκατσε και εδωσε λεπτομερειες οταν μου τα ειπε βεβαια κατι εσπασε μεσα μου καταλαβα ποσο λαθοε ειχα κανει περασα ασχημα εγω ειχα περασει πολλα που δεν εχουν σημασια πως μια γυναικα που αποκαλειτε μανα μπαινει τοσο πολυ στη προσωπικη ζωη του παιδιου της ; μετα αποα αυτο εμαθα να ειμαι απομακρη ετσι οταν γνωρισα τη σημερινη πεθερα μου η οποια ηταν μαμα της φιλης μου αυτη ηταν η υπευθυνη που τα εφτοιαξαμε τον αντρα μου δηλαδη η ισδια η πεθερα μου μου εκανε κονε.Την σεβομουν και τη σεβομα ομως ειαι πολυ κουραστικη οταν επιμενει οταν θεωρει οτι ολα πρεπει να ειναι σωστα με τη δικη της σκεψη.Οχι δεν τα κραταω μεσα μου της τα χωνω εχει κανει λαθη αλλα δεν παυει να ειναι η μαμα του αντρα μου που εγω επιλεξα και γιαγια του παιδιου μου απαλ την εχω στην αποσταση που πρεπει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα lisaki! Ωστόσο δεν είναι πάντα έτσι. Υπάρχουν πεθερές και πεθερές. Η δική μου πεθερά πχ. μέχρι και το εσώρουχο μου άλλαζε στο μαιευτήριο και με καλοδέχτηκε από την πρωτη στιγμή. Με βλέπει σαν την κόρη που ήθελε και δεν είχε. Τί να κάνει και αυτή με 3 μαντράχαλους που έχει! :) Απο την άλλη γνωρίζω και περιπτώσεις πεθερών που είναι μονίμως στην επίκριση και τη μουρμούρα. Όπως υπάρχουν και νύφες άκρως κτητικές, λες και ο σύζυγος δεν είχε ζωή πριν απ' αυτές! Λες και φύτρωσε σε κανα λιβάδι!!

Όλα στη ζωή είναι. Δε βαριέσαι...

Σε μένα πάλι έχει τύχει ενοχλητικός πεθερός! Παρεμβατικός και ξερόλας. Αλλά τι να τον κάνω που είναι πατέρας του αντρού μου και του οφείλω που τον μεγάλωσε σωστά;

Το θέμα είναι πως χειρίζεται το ζευγάρι τα εξωτερικά ερεθίσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ έγραψε:

Το θέμα είναι πως χειρίζεται το ζευγάρι τα εξωτερικά ερεθίσματα.

ακριβως αυτο Σισσιω μου!!! :)

και δεν ειναι λιγες οι φορες που οχι μονο τα πεθερικα και οι γονεις επεμβενουν ή εχουν και απαιτησεις αν θελεις... αλλα και καποιοι τριτοι ασχετοι, θειες, θειοι κλπ

απο την αλλη αυτο που εχω παρατηρησει πολλες φορες ειναι οτι περισσοτερο κτητικες γινομαστε εμεις οι γυναικες προς τους αντρες μας ακομα και αν εκεινοι δεν ειναι οι "μαμακηδες" οπως συνηθιζεται να τους αποκαλουμε...

να η μουρμουρα, να η γκρινια, να τα μουτρα και ολα αυτα γιατι ???

για τον ανταγωνισμο πεθερας - νυφης!!

αν στο ζευγαρι υπαρχει, αγαπη, σεβασμος, επικοινωνια και κατανοηση ολα τ΄αλλα θελω να πιστευω οτι μονοι μας τα προκαλουμε ;)

α ναι!!

και εγω δυο μαντραχαλους εχω... και ειναι καθοδον και ο τριτος!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσουν lisaki!! Άντε και το τέταρτο κορίτσι για να κλείσεις το καρε!! χι χι

Α καλά! Αυτό εννοείται με τη μόνη διαφορα βέβαια οτι στη μανα σου μπορείς να πεις και μια κουβέντα παραπάνω, στην πεθερά σου όμως;

Και λέω στη μάνα σου, γιατί, άλλο θέμα τώρα, κακιά πεθερά δεν είχα και ανέλαβε η μάνα μου αυτο το ρόλο! Όχι απέναντι στο γαμπρούλη της βέβαια, για το γαμπρό άλλωστε γεννάει και ο κόκκορας!!

Όλο υποδείξεις είναι."Μη μιλάς έτσι στο παιδί","Το καλύτερο παιδίσου έτυχε και έχεις και παράπονο;" "Δε μαγείρεψες!!!;;;; Και τί θα φάει ο άντρας σου;" Λιθάρια θα φάει!!! Ε μα πια! Ουφ τα είπα και ξεθύμανα!

Και άλλα τέτοια νόστιμα.

Τι να κάνεις από κάπου θα το βρεις τελικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ μου θα συμφωνησω μαζι σου......η πεθερα μου πεθανε πριν 2 χρονια αλλα εχω την μανα μου που κανει για 2 πεθερεσ μαζι.....βεβαια οχι προσ τον γαμπρο.....:silly: :silly: φρικη λεμε......το σπιτι να ειναι στην πενα ,το φαγητο ζεστο και να κανει πωσ αργει κανα 5 λεπτο ο συζηγοσ θα πρεπει να το κρατησω ζεστο με οποιδηποτε τροπο.....την ταινια με το Βουτσα την εχετε δει;που φωναζει συνεχεια:Νουλα καφε,Νουλα παντοφλεσ....κατι τετοιο θελει να ειμαι η μανα μου προσ τον γαμπρουλη τησ....τισ ερημεσ τισ νυφεσ μου λυπαμαι.... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις τωρα μου ήρθε στο μυαλο το εξής: ΔΕΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ!!!! (μπρρρρρ ανατριχιαστικο δεν ειναι??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal έγραψε:

frapedia72 τι λεσ τωρα θα αυτοκτονησω αν γινω σαν την μανα μου.......αστα μου εχει περασει απο το μυαλο παρα πολλεσ φορεσ:blink:

κι ομως καλη μου! σκεψου ποσες φορες συμβουλεψες φιλεναδες σου με τα ιδια λογια που σε συμβουλευε και σενα η μαμα σου (και ξαφνικα το σκεφτεσαι και λες : ΑΜΑΝ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΣΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ!!!) :blink:

γιαυτο ισως ειναι πολυ καλη ιδεα να γνωριζεις τους γονεις πολυ πριν αποφασισεις να παντρευτεις καποιον και οχι οταν πια δεν υπαρχει γυρισμος

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre koritsia ayto to thema den klinei pote.,,,posa na peis?????den legontai se ena xarti...ayto prpeei na milas na milas na milas kai na kaneis kai xeironomies me ta xeria kai morfasmous prosopou..an kai den exw idiaitreo problima me to petheriko...alla olo kai kati briskeis...egw apla eyxomai otan tha ftyasw sta xronia tous na min moiasw se kamoia..oute ston petheriko oute stin mana mou...gia diaforetikous logous stin kathemia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmummy συμφωνω απολυτα μαζι σου. η πεθερα δεν προκειται να γινει ποτε μανα. και η δικη μου σχεση με την πεθερα μου ειναι τυπικη. θα τηλεφωνησει πριν ερθει θα τηλεφωνησω πριν παω. ε και λογω δουλειας δεν ερχεται καθημερινες καμια κυριακη μονο. την σεβομαι σαν μανα του αντρα μου κι ως εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια....εγω γνωρισα μονο πεθερα και ημουν πολυ κ...λοφαρδη!!!!

Με λατρεψε απο την πρωτη στιγμη γιατι με ειδε σαν την κορη που ποτε δεν ειχε...!!! Κι επειδη με την πρωτη της νυφη δεν εχει καλες σχεσεις.... σε εμενα εβγαλε ολη της την καλοσυνη για να μην ξαναζησει τα ιδια που ειχε με την πρωτη.... χεχεχεχεχε

Οταν την γνωρισα τα ειχα 1 μηνα μονο με τον αγαπουλινο μου και επειδη εγω ΠΟΤΕ δεν γνωριζα γονεις στις προηγουμενες σχεσεις μου (και του το ειχα πει) μας εστησε παγιδα ο αντρουλης μου για να μας γνωρισει...(γιατι οπως μου ειπε αργοτερα...ειχε ηδη αποφασισει οτι θα παντρευτουμε):blink: :laugh: :laugh:

Ειναι πολυ διακριτικη...πολυ περιποιητικη...πολυ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Μου κανει ολα τα χατηρια....αφου οταν θελει κατι ο αντρουλης μου....αν ξερει οτι μπορει να φαει αρνηση....βαζει εμενα να της το ζητησω...που δε μου χαλαει χατηρι...:)

Βεβαια....εγω απο την αρχη της σχεσης μας....παρολο που εβλεπα μια τοσο γλυκια γυναικα και παρολο που ηθελα να με "αποδεχτει".... δεν ψαρωσα και της εδειξα ποια ακριβως ειμαι και το πως ακριβως λειτουργω και οτι δεν μπορει να μου επιβληθει (ειτε με ευθεις ειτε με υπουλες παρεμβασεις).... Της εδωσα να καταλαβει οτι θελουμε τις συμβουλες της μεν....αλλα αν δεν τις ακολουθησουμε.... μην κανει κανενα "αστειο" να το παλεψει περισσοτερο....:P

Ακομα και για το τι ονομα θα δωσουμε στα παιδια μας αν καποτε παντρευτουμε της ειχα πει...(οτι δε θα ειναι απο τους γονεις) και τα δεχτηκε ολα με πολυ καλο τροπο....

Φυσικα ολα αυτα που ειπα προηγουμενως....δεν τις τα "σερβιρα" επιθετικα αλλα με χιουμορ....και σοβαροτητα σε εναλλαγη..;)

Ομως κοριτσια κι εγω θα σας πω οτι την αγαπαω πολυ και παντα προσπαθω να "ωθησω" τον αντρουλη μου προς εκεινη μια που ειναι μονη της... (γιατι ωρες ωρες ειναι κι αυτος γαϊδουρακι και την ξεχναει)

Με τη μαμα μου δε....ΚΟΛΛΗΤΕΣ οι δυο τους....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

Κοριτσακια....εγω γνωρισα μονο πεθερα και ημουν πολυ κ...λοφαρδη!!!!

Με λατρεψε απο την πρωτη στιγμη γιατι με ειδε σαν την κορη που ποτε δεν ειχε...!!! Κι επειδη με την πρωτη της νυφη δεν εχει καλες σχεσεις.... σε εμενα εβγαλε ολη της την καλοσυνη για να μην ξαναζησει τα ιδια που ειχε με την πρωτη.... χεχεχεχεχε

Οταν την γνωρισα τα ειχα 1 μηνα μονο με τον αγαπουλινο μου και επειδη εγω ΠΟΤΕ δεν γνωριζα γονεις στις προηγουμενες σχεσεις μου (και του το ειχα πει) μας εστησε παγιδα ο αντρουλης μου για να μας γνωρισει...(γιατι οπως μου ειπε αργοτερα...ειχε ηδη αποφασισει οτι θα παντρευτουμε):blink: :laugh: :laugh:

Ειναι πολυ διακριτικη...πολυ περιποιητικη...πολυ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Μου κανει ολα τα χατηρια....αφου οταν θελει κατι ο αντρουλης μου....αν ξερει οτι μπορει να φαει αρνηση....βαζει εμενα να της το ζητησω...που δε μου χαλαει χατηρι...:)

Βεβαια....εγω απο την αρχη της σχεσης μας....παρολο που εβλεπα μια τοσο γλυκια γυναικα και παρολο που ηθελα να με "αποδεχτει".... δεν ψαρωσα και της εδειξα ποια ακριβως ειμαι και το πως ακριβως λειτουργω και οτι δεν μπορει να μου επιβληθει (ειτε με ευθεις ειτε με υπουλες παρεμβασεις).... Της εδωσα να καταλαβει οτι θελουμε τις συμβουλες της μεν....αλλα αν δεν τις ακολουθησουμε.... μην κανει κανενα "αστειο" να το παλεψει περισσοτερο....:P

Ακομα και για το τι ονομα θα δωσουμε στα παιδια μας αν καποτε παντρευτουμε της ειχα πει...(οτι δε θα ειναι απο τους γονεις) και τα δεχτηκε ολα με πολυ καλο τροπο....

Φυσικα ολα αυτα που ειπα προηγουμενως....δεν τις τα "σερβιρα" επιθετικα αλλα με χιουμορ....και σοβαροτητα σε εναλλαγη..;)

Ομως κοριτσια κι εγω θα σας πω οτι την αγαπαω πολυ και παντα προσπαθω να "ωθησω" τον αντρουλη μου προς εκεινη μια που ειναι μονη της... (γιατι ωρες ωρες ειναι κι αυτος γαϊδουρακι και την ξεχναει)

Με τη μαμα μου δε....ΚΟΛΛΗΤΕΣ οι δυο τους....!!!!

Μπράβο Άρτζι... είσαι πολύ τυχερή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν έχω κανένα παράπονο από την πεθερά μου..Επειδή έχει 3 γιους, ήθελε πάντα να έχει μια κορούλα...Τα άλλα παιδιά της είναι ανύπαντρα, οπότε έχει μόνο εμένα...Με αγαπάει, με προσέχει, δε μου χαλάει χατίρι, δε μου αντιμιλάει ποτέ..Εγώ της φέρομαι όπως και στη μανούλα μου..Και θα της φωνάξω και θα της αντιμιλήσω και θα τη χαϊδέψω και θα τη φιλήσω..Ευτυχώς ο αντρούλης μου είναι τέτοιος που δε δέχεται κουβέντα για κανέναν...Ούτε από τους γονείς του για μενα ούτε από εμένα για τους γονείς του...Αν κι εγώ μουρμουρίζω συνέχεια...:P :P Οπότε και να ήθελε να με κακολογήσει στο γιόκα της δεν την παίρνει...;) ;) ;)

Μπορεί βρε κορίτσια να είναι καλή και χρυσή, να την αγαπάω, αλλά σαν τη μανούλα μου δεν είναι...Δεν ξέρω..Και να φανταστείτε ότι η μαμά μου μου σπάει τα νεύρα και έχει σε όλα λόγο...Σε αντίθεση με την πεθερά μου που επειδή με φοβάται, δε βγάζει κιχ....Αλλά η μανούλα είναι μανούλα...Εξάλλου κι αυτή τη βρίζω συνέχεια..Και ο άντρας μους της φωνάζει...

Όσο για τον πεθερό μου ενώ είναι μάλαμα, έχει κάτι αντιλήψεις....:angry: :angry:

Δεν μπορώ να τον ακούω!Μου γυρίζουν τα μυαλά ανάποδα...Αλλά απαντάω καταλλήλως...Δεν κρατιέμαι...:angry: :angry: Παρεξηγείται, αλλά χέστηκα...

π.χ: Κυριακή χτυπάει το τηλέφωνο...Ο πεθερός μου στην άλλη άκρη της γραμμής..."Καλημέρα τι κάνετε;;;"..Απαντάω εγώ..΄"Καλά, μόλις ξύπνησα και ο Γιώργος κοιμάται.." Απανατάει εκείνος.."12 η ώρα και κοιμάστε ακόμα;;;" Και του λέω κι εγώ.."Γιατί θα μας μετράς και τις ώρες που θα κοιμόμαστε;;;Θα μας κάνεις κουμάντο στον ύπνο;;;" Νευριάζει, σοβαρεύει και λέει: "Δεν κατάλαβα".. Του απαντάω: "Τί δεν κατάλαβες να στο εξηγήσω...Δουλεύουμε από το πρωί ως το βράδυ κάθε μέρα..Δεν μπορούμε να κοιμηθούμε μια μέρα ως αργά;;;Δεν έχουμε να πάμε για άρμεγμα!":lol: :lol: :lol: (Ο άντρας μόυ λέει ότι έχω δίκιο, αλλά είμαι απότομη..Αλλά τι να κάνω;;;Δεν κρατιέμαι... :angry: :angry: )

Ευτυχώς που μένουν χιλιόμετρα μακριά...Αλλιώς δε θα άντεχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...