Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχω απογοητευτεί και φοβάμαι


N@ki

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η donnat είπε:

Γιατρός που λέει σε μια γυναίκα στα 34 είσαι μεγάλη δεν είναι μια καλή και "σύγχρονη" γιατρός. Και γιατί; Γιατί την τελευταία 20ετια έχει μετατοπιστεί κατά πολύ το παράθυρο της μητρότητας σε αυτές τις ηλικίες 30 με 40. Άρα λογικά ο όγκος της δουλειάς της όσων αφορά εγκυμοσύνες θα έπρεπε να κυμαίνεται σε αυτή τη δεκαετία. Αν δεν κυμαίνεται και δεν έχει ιδέα πως να σε βοηθήσει είτε με τις δικές της γνώσεις είτε να σε παραπέμψει σε κάποιον συνάδελφο που θα σε σπρώξει ένα βήμα παρακάτω την αλλάζεις. Δεν της χρωστάς,δεν την παντρεύτηκες εφόρου ζωής και ειδικά αν δεν στέκεται συμπαραστάτης στην προσπάθεια σας. Μπορεί να μην το έχει στην ανθρώπινη πλευρά μπορεί να μην είναι αυτό που λέμε γιατρός "άνθρωπος" αλλά θα έπρεπε να είναι γιατρός επιστήμονας που δεν ξεστομίζει τέτοιες παλαιολιθικές απόψεις χωρίς να δίνει ένα πλάνο στο ζευγάρι. Μην κλαίς και μη το βάζετε κάτω. Πάρτε συστάσεις από καλούς γιατρούς στην πόλη σας και επισκεφθείτε κάποιον άλλο. Καλή επιτυχία και γρήγορα γονείς! 

Σ'ευχαριστω για την απάντηση σου. Την αλλάξει όντως την γιατρό και βρήκα άλλη. Προς το παρόν είναι δίπλα μου και θα το παλέψουμε μαζί μου είπε. 

Η ευχή σου η κελυτερη του κόσμου. Γονείς.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η condios είπε:

@Taggeris @Ευάγγελοςτ @Evi87 @Endomitriosi @kaounmar @misofeggaro @manoula84 @αννι  και @N@kiμου αγαπημένες ,,,,σας χαίρομαι τόσο πολύ ολες,,,,,πάντα πρόθυμες να απαντάτε και πάντα με τα καλύτερα. Πόσο δύναμη έχουμε μέσα μας τελικά οι γυναίκες ρε κορίτσια? Εγώ αυτό που έχω καταλήξει είναι πως βάση τα ορμονικά μας,,,,μια βδομάδα το μήνα ,,,, είμαστε στα καλύτερά μας,,,και συνήθως αυτό είναι στην ωορηξία μας,,,και άσχετα αν καποιες παμε φυσικολογικα, αν αλλες πάμε με εξωσωματική (δικά μας ή δανεικά ελάχιστη σημασία έχει) ,,,,, εμείς αυτή τη βδομάδα αντί να ευχαριστηθούμε τη αισιοδοξία μας και την εσωτερική ανάταση μας αγχωνόμαστε να βρούμε το παράθυρο ωορηξίας,,,το παράθυρο εμφυτευσης,,,το παράθυρο να πηδηχτούμε!!!!!!!!!! Προφανώς και είμαι σε αυτή την εβδομάδα και γράφω έτσι,,,χαχαχα,,,,αλλά δε μπορώ να κανω έρωτα,,,ούτε σεξ,,,απαγορεύεται λόγω της υστεροσκόπησης,,,και εχω και αίμα,,,,αλλά και? Εχουμε αλκυωνίδες,,,μέσα στην καραντίνα μαζεύω την ψυχολογία μου,,της μιλάω ,,,,δεν απαντάει,,,οποτε τις τα χώνω και σηκώνομαι μόνη μου και κάνω πράγματα,,,,έστω και τα πιο χαζά.

Έχει και άλλο πιο πέρα,,,,που δεν το έχουμε ζήσει ακόμα,,,,έχουμε και το τώρα ,,,που είναι μια στιγμή και τη χάνουμε γιατί σκεφτόμαστε το πότε! Συγνώμη για τη λογοδιάροια,,,,κάποιος πλανήτης θα κινείται πάλι ανάδρομα ! Είστε όλες φίλες μου και ας μη γνωρίζω καμιά σας. Δε με κρίνει καμία σε αντίθεση με το άμεσο περιβάλλον της πραγματικής μου ζωής που έστω και βουβά τα ματια τους μιλάνε,,,, και για αυτό σας ευχαριστώ που υπάρχετε! 

Τι όμορφα που γράφεις!!Με ένα όμορφο παιχνιδιάρικο τρόπο που με έκανες και γέλασα και πείσμωσα! Αχ αυτά τα παράθυρα!!χαχαχαχχα! Το παράθυρο στη ζωή χρειάζεται να βρούμε κι εσύ το εχεις βρει απο οτι φαίνεται!Να είσαι πάντα έτσι παιχνιδιάρα και να τα αντιμετωπίζεις όλα με χιούμορ και θετική διάθεση! Είμαι σίγουρη οτι θα γίνει σύντομα το θαυματάκι σου και θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σε ευχαριστούμε κι εμείς για την παρουσία σου !Να μας γράφεις συχνότερα να μας ξεσηκώνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

Τι όμορφα που γράφεις!!Με ένα όμορφο παιχνιδιάρικο τρόπο που με έκανες και γέλασα και πείσμωσα! Αχ αυτά τα παράθυρα!!χαχαχαχχα! Το παράθυρο στη ζωή χρειάζεται να βρούμε κι εσύ το εχεις βρει απο οτι φαίνεται!Να είσαι πάντα έτσι παιχνιδιάρα και να τα αντιμετωπίζεις όλα με χιούμορ και θετική διάθεση! Είμαι σίγουρη οτι θα γίνει σύντομα το θαυματάκι σου και θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σε ευχαριστούμε κι εμείς για την παρουσία σου !Να μας γράφεις συχνότερα να μας ξεσηκώνεις!!

Πίστεψε με δεν το έχω βρει το παράθυρό μου,,αλλά επειδή όλα οδηγούν σε φως κάποιο θα είναι και το δικό μου. Απλά τα λέω για να τα ακούω και εγώ. Σήμερα Παρασκευουλααααααααααααααα!!!!!! Όλα τέλεια τα βλέπω. Φιλιά πολλά για ένα υπέροχο ΠΣΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...