Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Ελπίζω να είναι τυχερός ο μήνας για όλες μας κ ευλογημένος!!

Έχω περιμένω περίοδο μάλλον την Παρασκευή ή το Σάββατο. Και λέω μάλλον, γιατί εδώ κ 6μηνες περίπου ο κύκλος μου άλλαξε και από 28 ημέρες ακριβώς έγινε στις 25 ή στις 26 ή κ λιγότερο..  

Είχα ωορρηξια στις 13 Ιανουαρίου, Σάββατο,  επιβεβαιωμένο από το γυναικολόγο κ επαφές είχα στις 7 και στις 12..

Δυστυχώς εκτός από αφόρητο πόνο στη μέση κ τρελή νύστα μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα (σε σημείο να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά από τις 9μιση το βραδυ) δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Συνήθως πριν την περίοδο καμία εβδομάδα πρήζουν κ πονούσε το στηθος μου. Τώρα άρχισε λίγο απο χθες να είναι πιο ευαίσθητο, αλλά ειμαι κ στην 23η μέρα του κυκλου πριν την περίοδο, οπότε μάλλον είναι φυσιολογικό. 

Ξέχασα να σας πω ότι 3 με 5μερες μετά την ωορρηξία είχα κάτι τσιμπηματακια πολύ χαμηλά, αλλά πέρασαν αυτές τις μέρες. 

Σας παρακαλώ, αν κάποια μπορεί από εμπειρία να μου πει αν έχω ελπίδες να περιμένω τα καλά νέα, θα ήμουν ευγνώμων.  Η αγωνία μου κ η επιθυμία μου με έχουν κάνει παρανοϊκή.. προσπαθούμε από τον Σεπτέμβριο, αλλά τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι με την κούραση της καθημερινότητας, δεν είναι κ πολύ εντατικές οι προσπάθειες μας..αλλά πετύχαμε τις μέρες, έστω κ μια μέρα πριν την ωορρηξία..

Είμαι 40 χρονών κ έχω κάνει εξετάσεις ορμονικές κ ήταν δόξα τω Θεώ όλες καλές, όπως κ τα όργανα μου όπως μου είπε ο γιατρός με τον κολπικό υπέρηχο. 

Θα ήθελα τη γνώμη σας......

Να ελπίζω ή οχι;;;;;

Ευχαριστώ πάρα πολύ κ συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα, αλλά ήθελα να είμαι κατατοπιστική!!

γεια σου κορίτσι μου!
Πραγματικά μην ψάχνεις για συμπτώματα (το ξέρω είναι δύσκολο το κάνω και εγώ) γιατί θα τρελαθείς.
Είναι τα ίδια ακριβώς με αυτά της περιόδου οπότε δε θα βγάλεις άκρη.
Πότε είχες ωορηξία; Γιατί 13 Γενάρη δεν ήταν Σαββάτο αλλά Τετάρτη... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Ελπίζω να είναι τυχερός ο μήνας για όλες μας κ ευλογημένος!!

Έχω περιμένω περίοδο μάλλον την Παρασκευή ή το Σάββατο. Και λέω μάλλον, γιατί εδώ κ 6μηνες περίπου ο κύκλος μου άλλαξε και από 28 ημέρες ακριβώς έγινε στις 25 ή στις 26 ή κ λιγότερο..  

Είχα ωορρηξια στις 13 Ιανουαρίου, Σάββατο,  επιβεβαιωμένο από το γυναικολόγο κ επαφές είχα στις 7 και στις 12..

Δυστυχώς εκτός από αφόρητο πόνο στη μέση κ τρελή νύστα μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα (σε σημείο να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά από τις 9μιση το βραδυ) δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Συνήθως πριν την περίοδο καμία εβδομάδα πρήζουν κ πονούσε το στηθος μου. Τώρα άρχισε λίγο απο χθες να είναι πιο ευαίσθητο, αλλά ειμαι κ στην 23η μέρα του κυκλου πριν την περίοδο, οπότε μάλλον είναι φυσιολογικό. 

Ξέχασα να σας πω ότι 3 με 5μερες μετά την ωορρηξία είχα κάτι τσιμπηματακια πολύ χαμηλά, αλλά πέρασαν αυτές τις μέρες. 

Σας παρακαλώ, αν κάποια μπορεί από εμπειρία να μου πει αν έχω ελπίδες να περιμένω τα καλά νέα, θα ήμουν ευγνώμων.  Η αγωνία μου κ η επιθυμία μου με έχουν κάνει παρανοϊκή.. προσπαθούμε από τον Σεπτέμβριο, αλλά τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι με την κούραση της καθημερινότητας, δεν είναι κ πολύ εντατικές οι προσπάθειες μας..αλλά πετύχαμε τις μέρες, έστω κ μια μέρα πριν την ωορρηξία..

Είμαι 40 χρονών κ έχω κάνει εξετάσεις ορμονικές κ ήταν δόξα τω Θεώ όλες καλές, όπως κ τα όργανα μου όπως μου είπε ο γιατρός με τον κολπικό υπέρηχο. 

Θα ήθελα τη γνώμη σας......

Να ελπίζω ή οχι;;;;;

Ευχαριστώ πάρα πολύ κ συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα, αλλά ήθελα να είμαι κατατοπιστική!!

 Καλησπερα, εγώ δε θα σταθω καθόλου στα συμπτώματα, καλο θα ήταν να μη δίνεις τόση βάση γιατί και έγκυος να είσαι μοιάζουν με της περιοδου τόσο πολυ που δε μπορείς να τα ξεχωρίσεις. Θα αναλωνεσαι σε αυτό κάθε μήνα άδικα... 

Κάτι άλλο ήθελα να σε ρωτησω. Έγραψες ότι επιβεβαιωμένη ωορρηξία είχες 13 Ιανουαρίου, στο είπε ο γιατρός με τον υπέρηχο φαντάζομαι? Αν έγραψες σωστά τότε έχουν περασει 20?? Μέρες από την ωορρηξία οπότε είσαι σε καθυστέρηση. Λογικά περιμενες περιοδο πριν μια εβδομάδα. Εκτός και αν μας έγραψες λάθος την ημερομηνία και ήθελες να γραψεεις 23 ιαν πχ. Αν είναι 13 μπορείς να κάνεις τεστ η χοριακη. Αν είναι 23 περιμενε μερικές μέρες ακόμα και μετά κάνε. Νομίζω δεν μπορεί κανένας σε ένα φόρουμ να σου πει είσαι δεν είσαι. Να έχεις τα καλυτερα αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου και για την ευχή κ για τη συμβουλή σου!! Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!!

Αν μου επιτρέπεις να σε ρωτήσω κατι;

Όταν λες ίδια συμπτώματα με της περιοδου, εννοείς αυτήν την ενόχληση κάτω χαμηλά που μας προειδοποιεί κάνα 2μερες πριν ότι θα μας έρθει περιοδος;; και πόσες πριν την καθυστερηση σου άρχισαν αυτά τα συμπτώματα;;

Συγγνώμη για το θάρρος, αλλά προσπαθώ να καταλάβω μέσα στην απελπισία μου....

Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλό το μωράκι σου!!

Ναι λογικα αυτο εννοει, και εγω οταν ηταν να μου ερθουν εννοω την μερα που ηταν να μου ερθουν εννιωθα συνεχεια οτι θα μου ερθουν και ειχα βαλει τα κλαματα σκεψου γιατι ημουν σιγουρη οτι ημουν παρολο που ειχα κανει 100 τεστ και ηταν αρνητικα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η manoula84 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι εγω και τους 4 μηνες που προσπαθω για το δευτερο εχω ολα τα συμπτωματα που θα μπορουσε να εχει καποια εγκυος αλλα δεν ημουν ποτε, επισης οταν εμεινα εγκυος πρωτη φορα ειχα τα συπτωματα που ολες εχουμε αλλα ηταν κατι μεσα μου που ελεγε εισαι εγκυος και τωρα δεν το νιωθω , επισης οταν λεμε υπνιλια που ηταν και το μονο συπτωμα που πιστευω οτι ηταν απο τη εγκυμοσυνη μιλαμε να κοιμασε στο γραφειο, να κλεινουν τα ματια σου και να ειναι 11 το πρωι και αυτο ηταν απο πολυ νωρις δηλαδη λιγο κανα 2 εβδομαδες απο την συλληψη,

Θελω και εγω παντως να σου δωσω ολη τη θετικη ενεργεια και να εισαι , αλλα αυτο που παρατηρω ειναι οτι καθε φορα που κανω ελευθερα προσπαθειες το σωμα αντιδρα διαφορετικα απ οτι με προφυλαξη.

Οποτε νομιζουμε οτι εχουμε ολα τα συπτωματα και ξεγελιωμαστε, σε νιωθω οσο τιποτα να ξερεις γιατι και εγω στο περιμενε θα ειμαι μεχρι τις 14 Φεβρουαριου . 

Μονο την ελπιδα εχουμε και κανα τεστακι ετσι για να περναει η ωρα!!!!

 

Ισχύει αυτό που λες, σε κάποιες γυναίκες με τις ελεύθερες επαφές αλλάζει ο κύκλος.
Επίσης τα συμπτώματα που είχα πριν την καθυστέρηση τα δικαιολόγησα μετά , πχ είχα ξαφνικά απέχθεια για την ρίγανη ενώ μεγάλη επιθυμία για σκόρδο. Εκείνη την στιγμή δεν έδωσα σημασία αλλά αφού είδα το θετικό κατάλαβα γιατί... 
το μόνο που μπορούμε να κάνουμε για να περνάει η ώρα μέχρι το τεστάκι είναι λαλαλαλαλαλαλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

γεια σου κορίτσι μου!
Πραγματικά μην ψάχνεις για συμπτώματα (το ξέρω είναι δύσκολο το κάνω και εγώ) γιατί θα τρελαθείς.
Είναι τα ίδια ακριβώς με αυτά της περιόδου οπότε δε θα βγάλεις άκρη.
Πότε είχες ωορηξία; Γιατί 13 Γενάρη δεν ήταν Σαββάτο αλλά Τετάρτη... 

 

Ναι έχεις δίκιο κορίτσι μου.  23Γεναρη(είχα στο μυαλό μου ότι ήμουν στην 13η μέρα του κυκλου, γι αυτο μπερδεύτηκα). Περιμένω ή Παρασκευή ή Σάββατο  να μου έρθει. Σήμερα όλη μέρα πονάει το κεφάλι μου από τις σκέψεις.. έχω κάνει το Google φύλλο κ φτερό από το να ψάχνω.....

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μου δίνετε θετική ενέργεια και δύναμη!

@Kostef, ακόμη και η θερμοκρασία μου αυτό το μήνα δεν είναι η ιδανική. Ούτε αρκετά ψηλή μετά την ωορρηξία (ενώ συνήθως είμαι κοντά στο 37) ούτε έκανε τη βουτιά των προηγούμενων μηνών την ημέρα της ωορρηξίας (35.5). Και τις 3 μέρες (Τρ-Τε-Πε) είχα την ίδια θερμοκρασία, Παρ-Σαβ-Κυρ ανέβηκε και μετά για για 3 μέρες είχε πτωτική πορεία, στα επίπεδα προ-ωορρηξίας. Μετά ανέβηκε ξανά, αλλά σε οριακά χαμηλή τιμή για τα δικά μου δεδομένα (36.5). Σύμφωνα με το θερμοδιάγραμμά δηλ έκανα την Πέμπτη, αν και εγώ την ένιωσα την Τρίτη.

 

@Evi87 δυστυχώς σήμερα (11dpo) είχα αρνητικό τεστ αίματος, οπότε μικρή σημασία έχει πλέον αν είμαι 11, 12 ή 13dpo. Όλες μου οι ελπίδες εξανεμίστηκαν. Ήταν μια καλή σφαλιάρα για να με επαναφέρει στη γη.

Θα οπλιστώ με υπομονή και θα περιμένω. Αύριο λογικά είναι η τελευταία μέρα πριν την ΕΜ, φαντάζομαι όλο και κάποιο σημάδι θα έχω για να με προετοιμάσει.

 

Σας ευχαριστώ πολύ! Μαζεύουμε δυνάμεις για αγαπούλες και «γυμναστικές επιδείξεις» και οπλιζόμαστε με ελπίδα για τον επόμενο μήνα!

Δεν πειραζει παμε για τον επόμενο μήνα. Μπορεί να ήταν ένας κακός κυκλος. Τυχαίνει κι αυτό κάποιες φορές. Δεν εχω μελετήσει πολυ το θέμα θερμοκρασία-θερμοδιαγραμμα αλλά νομίζω ίσως να μην είχες τόσο καλή Β φάση. Στον επόμενο θα τα καταφέρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

 Καλησπερα, εγώ δε θα σταθω καθόλου στα συμπτώματα, καλο θα ήταν να μη δίνεις τόση βάση γιατί και έγκυος να είσαι μοιάζουν με της περιοδου τόσο πολυ που δε μπορείς να τα ξεχωρίσεις. Θα αναλωνεσαι σε αυτό κάθε μήνα άδικα... 

Κάτι άλλο ήθελα να σε ρωτησω. Έγραψες ότι επιβεβαιωμένη ωορρηξία είχες 13 Ιανουαρίου, στο είπε ο γιατρός με τον υπέρηχο φαντάζομαι? Αν έγραψες σωστά τότε έχουν περασει 20?? Μέρες από την ωορρηξία οπότε είσαι σε καθυστέρηση. Λογικά περιμενες περιοδο πριν μια εβδομάδα. Εκτός και αν μας έγραψες λάθος την ημερομηνία και ήθελες να γραψεεις 23 ιαν πχ. Αν είναι 13 μπορείς να κάνεις τεστ η χοριακη. Αν είναι 23 περιμενε μερικές μέρες ακόμα και μετά κάνε. Νομίζω δεν μπορεί κανένας σε ένα φόρουμ να σου πει είσαι δεν είσαι. Να έχεις τα καλυτερα αποτελέσματα! 

Στις 23 Ιανουαρίου ήθελα να γράψω κ μπερδεύτηκα γιατί σκεφτόμουν ότι ήμουν στην 13η μέρα του κυκλου.....

Φαντάσου τη σύγχυση επικρατεί στο μυαλό μου.....

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου και πιο πολύ για την ευχή σου!!❤

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα για όλες μας!! Να μας αξιώσει ο Θεός να κρατήσουμε στα χέρια μας γερά μωράκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!! Μακάρι να είναι ο τυχερός μας μήνας!!! Να ρωτήσω κάτι? Όλες όσες κάνετε προσπάθειες παίρνετε κ φολικό οξύ? Εμένα δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου γι'αυτό ρωτάω.. εάν είναι κ βοηθάει να πάρω κ εγώ.

Δεν είναι ακριβώς ότι μας βοηθάει να μείνουμε έγκυος. Σε περιπτωση που μείνεις έγκυος θα πρεπει να έχεις επάρκεια γιατί η έλλειψη φιλικου οξέως συνδέεται με προβληματα στη νευρολογική ανάπτυξη του εμβρύου. Ρωτα και το γιατρό σου να το ξεκινήσεις καλυτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου και για την ευχή κ για τη συμβουλή σου!! Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!!

Αν μου επιτρέπεις να σε ρωτήσω κατι;

Όταν λες ίδια συμπτώματα με της περιοδου, εννοείς αυτήν την ενόχληση κάτω χαμηλά που μας προειδοποιεί κάνα 2μερες πριν ότι θα μας έρθει περιοδος;; και πόσες πριν την καθυστερηση σου άρχισαν αυτά τα συμπτώματα;;

Συγγνώμη για το θάρρος, αλλά προσπαθώ να καταλάβω μέσα στην απελπισία μου....

Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλό το μωράκι σου!!

Ευχαρίστως να σε φωτίσω 😉

Καταρχάς σ' ευχαριστώ για τις ευχές!!! Ενοχλήσεις εκεί κάτω είχα ναι... είχα κ πόνους περιόδου τουλάχιστον 6 μέρες πριν όπως κάθε φορά... είχα κ τους πόνους στη μέση που είναι σημάδι υποτίθεται ότι δεν είσαι έγκυος. Το στήθος μου δεν ήταν πρησμένο... εμένα πότε δεν πρηζοταν ανέκαθεν... τώρα έχει αρχίσει και πονάει και το χαίρομαι 😃 τέλος, η θερμοκρασία μου τίς μέρες που περίμενα περίοδο ήταν 36,5 αντί για δεκάδα όπως σε άλλες κοπέλες που ήταν έγκυες...

Η μόνη σίγουρη απόδειξη είναι η καθυστέρηση. Τα συμπτώματα είναι διαφορετικά σε κάθε γυναίκα και πολλές φορές μας μπερδεύουν πιο πολύ.. όλες έχουμε βρεθεί στο σημείο να τίς ψάξουμε κ δυστυχώς αυτό μας αγχωνει πιο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο το καινούριο θεματακι. Εύχομαι να είναι ένας μήνας γεμάτος θετικες και τεραστιες χοριακες και πολλές πολλές εγκυουλες. Καλή επιτυχία σε όλες μας😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορώ να είμαι ποιό γκαντέμα; Από χθες αρρώστησα, κρύωσα στο χωριό του άντρα μου και είμαι στις γόνιμες μέρες πιστεύετε ότι θα με επηρεάσει; Δεν έχω κάτι σοβαρό,τα γνωστά της εποχής είναι τα κόκαλα μου πονάνε και έχω λίγα δέκατα μέχρι 37.4 αλλά νιώθω κομμάτια 🤒😷🥶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Δεν πειραζει παμε για τον επόμενο μήνα. Μπορεί να ήταν ένας κακός κυκλος. Τυχαίνει κι αυτό κάποιες φορές. Δεν εχω μελετήσει πολυ το θέμα θερμοκρασία-θερμοδιαγραμμα αλλά νομίζω ίσως να μην είχες τόσο καλή Β φάση. Στον επόμενο θα τα καταφέρουμε! 

Πιστεύω πως το θερμοδιάγραμμα αποτελεί απλά μια ένδειξη για την ωορηξία, χωρίς να είναι κάτι απόλυτο. Ο κύκλος μου ήταν από κάθε άποψη κακός και το ένιωσα από την αρχή ήδη. Το αίμα όμως που είχα καθ' όλη την περίοδο εμφύτευσης (6η-10η μέρα) με έκανε να ελπίζω, κάτι που δεν συμβάδιζε με καμία όμως άλλη ένδειξη.

Τώρα έπεσαν οι ορμόνες, χαλάρωσα και σκέφτομαι με καθαρό μυαλό. Περιμένω την ακατανόμαστη για να επανεκκινήσω! Ο Φλεβάρης είναι ο μήνας του έρωτα και σκοπεύω να τον τιμήσω! Εύχομαι αυτός ο έρωτας να καρποφορήσει κιόλας!! Το ίδιο εύχομαι σε όλες όσες προσπαθούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Μπορώ να είμαι ποιό γκαντέμα; Από χθες αρρώστησα, κρύωσα στο χωριό του άντρα μου και είμαι στις γόνιμες μέρες πιστεύετε ότι θα με επηρεάσει; Δεν έχω κάτι σοβαρό,τα γνωστά της εποχής είναι τα κόκαλα μου πονάνε και έχω λίγα δέκατα μέχρι 37.4 αλλά νιώθω κομμάτια 🤒😷🥶

Περαστικά σου κορίτσι μου!! Να σου πω δεν ξέρω αν επηρεάζει αλλά ο, τί είναι να γίνει θα γίνει... Εσείς κοιτάξτε να χαρείτε όσο μπορείτε τον ρομαντικό αυτό μήνα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια....άλλη μια μέρα αναμονής αύριο και την Πέμπτη το πολυπόθητο τέστ....νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά αλλά πόσες πιθανότητες να έχω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου!! Να σου πω δεν ξέρω αν επηρεάζει αλλά ο, τί είναι να γίνει θα γίνει... Εσείς κοιτάξτε να χαρείτε όσο μπορείτε τον ρομαντικό αυτό μήνα 😉

 Απλά λυπάμαι που έγινε κάτι πάλι στις γόνιμες μωρέ ☹αλλά θα προσπαθήσω να βρίσκω το κουράγιο να βρεθώ με τον άντρα μου, ευχαριστώ 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....άλλη μια μέρα αναμονής αύριο και την Πέμπτη το πολυπόθητο τέστ....νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά αλλά πόσες πιθανότητες να έχω;;;

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!!
Εγω προετοιμάζομαι για το χειρότερο έτσι ώστε αν δεν πάρω το θετικό αποτέλεσμα την Δευτέρα να μην πέσω στα πατώματα!

Οι πιθανότητες εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες..δυο μερούλες έμειναν κανε λίγο υπομονή και θα πάρεις την τεράστια χοριακή σου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....άλλη μια μέρα αναμονής αύριο και την Πέμπτη το πολυπόθητο τέστ....νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά αλλά πόσες πιθανότητες να έχω;;;

Με το καλό να έχετε τα πιο υπέροχα νέα της ζωής σας. Η γιατρός μου λέει πως οι πιθανότητες είναι 50-50🤫🤪😣🤯... Εγώ θα ευχηθώ να είστε στο 50 του τεράστιου θετικού!!!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!!
Εγω προετοιμάζομαι για το χειρότερο έτσι ώστε αν δεν πάρω το θετικό αποτέλεσμα την Δευτέρα να μην πέσω στα πατώματα!

Οι πιθανότητες εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες..δυο μερούλες έμειναν κανε λίγο υπομονή και θα πάρεις την τεράστια χοριακή σου❤️❤️❤️

Δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα αντιδράσω είτε με το θετικα είτε αρνητικά....μετά το μικροβιολογικό την Πέμπτη θα πάω στους γονείς μου, στο πατρικό μου νιώθω πάντα τυχερή και ασφαλής.... μακάρι να έχω και εγώ τη θετική μου χοριακη και εσύ και όλες μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η condios είπε:

Με το καλό να έχετε τα πιο υπέροχα νέα της ζωής σας. Η γιατρός μου λέει πως οι πιθανότητες είναι 50-50🤫🤪😣🤯... Εγώ θα ευχηθώ να είστε στο 50 του τεράστιου θετικού!!!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️

Έτσι μου είπε και εμένα και ας είμαι 37 μια ΑΑ Βλαστοκυστη....παρακαλάω με όλη μου τη δύναμη να γαντζωθει πάνω μου και να βγει όταν πρέπει το σπορακι μου....σε ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα αντιδράσω είτε με το θετικα είτε αρνητικά....μετά το μικροβιολογικό την Πέμπτη θα πάω στους γονείς μου, στο πατρικό μου νιώθω πάντα τυχερή και ασφαλής.... μακάρι να έχω και εγώ τη θετική μου χοριακη και εσύ και όλες μας....

Με το καλό κορίτσια να είναι τεράστια η χοριακη σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Εγώ θα παω αυριο τον πρωι στη γυναικολόγο για επανάληψη της καλλιέργειας... Λεω να της πω να κάνουμε και ένα υπέρηχο. Ξέρει καμια την 6η μέρα βλέπουμε κάτι? Εννοώ ως προς τον κυκλο που θα κάνουμε αν θα είναι οκ, ποτε θα γίνει ωορρηξία κλπ. Καταβολές ποτε βλέπουμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Έτσι μου είπε και εμένα και ας είμαι 37 μια ΑΑ Βλαστοκυστη....παρακαλάω με όλη μου τη δύναμη να γαντζωθει πάνω μου και να βγει όταν πρέπει το σπορακι μου....σε ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️♥️

Δεν έχω άλλο "like",,,διαμαρτύρομαι στη διαχείριση για αυτό! Αγαπημένη μου δεν έχει σημασία η ηλικία,,,η ποιότητα,,,αλλά η στιγμή σας, η προσπάθεια σας,το θέλω σας. Αυτό είναι μεγαλύτερο όλων και τα ξεπερνάει όλα. Καλά θα κάνεις και θα πας στους γονεις σου αφού εκεί νιώθεις άνετα....το πολύ πολύ να σε ακούσουμε όλες μας όταν τσιριξεις από χαρά,,,που στο ξαναευχομαι 🤞🙏❤️👶

@Evi87 και εσύ να είσαι ήρεμη αγάπη,,,και θα έρθει και η δική σου ώρα γλυκιας αναμονής 🤞🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα! Εγώ θα παω αυριο τον πρωι στη γυναικολόγο για επανάληψη της καλλιέργειας... Λεω να της πω να κάνουμε και ένα υπέρηχο. Ξέρει καμια την 6η μέρα βλέπουμε κάτι? Εννοώ ως προς τον κυκλο που θα κάνουμε αν θα είναι οκ, ποτε θα γίνει ωορρηξία κλπ. Καταβολές ποτε βλέπουμε? 

Εμένα φίλη απ'τη 2η μέρα βλέπει αν θα κάνω ωορηξια και από ποια ωοθήκη. Οπότε λογικά ναι θα δει και ο δικός σου στην 6η πια!!!! Το θέμα είναι η εξέλιξη της ως προς το επικρατούν ωάριο 😉😍😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Δεν έχω άλλο "like",,,διαμαρτύρομαι στη διαχείριση για αυτό! Αγαπημένη μου δεν έχει σημασία η ηλικία,,,η ποιότητα,,,αλλά η στιγμή σας, η προσπάθεια σας,το θέλω σας. Αυτό είναι μεγαλύτερο όλων και τα ξεπερνάει όλα. Καλά θα κάνεις και θα πας στους γονεις σου αφού εκεί νιώθεις άνετα....το πολύ πολύ να σε ακούσουμε όλες μας όταν τσιριξεις από χαρά,,,που στο ξαναευχομαι 🤞🙏❤️👶

@Evi87 και εσύ να είσαι ήρεμη αγάπη,,,και θα έρθει και η δική σου ώρα γλυκιας αναμονής 🤞🙏❤️👶

Πόσο δύναμη μας δίνεις κορίτσι μου....πολύ γλυκιά είσαι.....με συγχωρείς αλλά είμαι νέα εδώ μέσα και δεν θυμάμαι την περίπτωση σου....αν προσπαθείς εύχομαι τα καλύτερα.....έχω τεράστια θέληση και ο άντρας μου....από την πρώτη μέρα στο γραφείο του γιατρού μου είπα εγώ θα πετύχω....αν αυτό μετράει τότε είμαι χαρούμενη.....θα τσιριξω να με ακούσουν και οι εξωγήινοι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η condios είπε:

Δεν έχω άλλο "like",,,διαμαρτύρομαι στη διαχείριση για αυτό! Αγαπημένη μου δεν έχει σημασία η ηλικία,,,η ποιότητα,,,αλλά η στιγμή σας, η προσπάθεια σας,το θέλω σας. Αυτό είναι μεγαλύτερο όλων και τα ξεπερνάει όλα. Καλά θα κάνεις και θα πας στους γονεις σου αφού εκεί νιώθεις άνετα....το πολύ πολύ να σε ακούσουμε όλες μας όταν τσιριξεις από χαρά,,,που στο ξαναευχομαι 🤞🙏❤️👶

@Evi87 και εσύ να είσαι ήρεμη αγάπη,,,και θα έρθει και η δική σου ώρα γλυκιας αναμονής 🤞🙏❤️👶

Ευχαριστώ πολύ,προσπαθώ να είμαι ήρεμη και νομιζω τα καταφέρνω αλλά είναι η πρώτη φορά και όλο αυτό το άγνωστο είναι καπως περίεργο.

Εγω είμαι σίγουρη ότι για όλες μας θα έρθει η στιγμή που θα γίνουμε μανούλες αρκεί να το θελουμε και να το πιστέψουμε❤️❤️🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...