Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιλογή κέντρου εξωσωματικης


Tonia v

Recommended Posts

Καλησπερα. Είμαι 41 ετών και περιση εκάνα την πρωτη μου εξωσωματική στο  embryolab με γυναικολόγο εξωτερικό συνεργατη. Μενω επαρχια. Βάλαμε δυο βλαστοκιστες άριστης ποιοτητας. Έμεινα εγκυος αλλά δυστυχώς εξελίχθηκε σε παλινδρομη κυηση. Έχουμε άλλο ένα έμβρυο καλής ποιοτητας στην καταψυξη. Ήθελα να πάρω γνώμες οποία γνωρίζει. Θέλω η δευτερη προσπαθεια να είναι σωστά οργανωμενη αυτή τη φορά γιατι την αιτία της υπογονιμοτητας δεν την έχουμε βρει. Προσπαθω απο τα 37. Τι να κάνω; Να ξεκινήσω από την αρχή σε γνωστό κέντρο στην Αθήνα και τον κο Σφακιανουδη έχω διαβάσει τα καλυτερα? Η να ξαναπάω στο embryolab αυτή τη φορά με τον κο Χριστοφορίδη. Αφου υπάρχει και το έμβρυο που έχει μείνει; θα εκτιμουσα κάθε απάντηση. Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tonia v είπε:

Καλησπερα. Είμαι 41 ετών και περιση εκάνα την πρωτη μου εξωσωματική στο  embryolab με γυναικολόγο εξωτερικό συνεργατη. Μενω επαρχια. Βάλαμε δυο βλαστοκιστες άριστης ποιοτητας. Έμεινα εγκυος αλλά δυστυχώς εξελίχθηκε σε παλινδρομη κυηση. Έχουμε άλλο ένα έμβρυο καλής ποιοτητας στην καταψυξη. Ήθελα να πάρω γνώμες οποία γνωρίζει. Θέλω η δευτερη προσπαθεια να είναι σωστά οργανωμενη αυτή τη φορά γιατι την αιτία της υπογονιμοτητας δεν την έχουμε βρει. Προσπαθω απο τα 37. Τι να κάνω; Να ξεκινήσω από την αρχή σε γνωστό κέντρο στην Αθήνα και τον κο Σφακιανουδη έχω διαβάσει τα καλυτερα? Η να ξαναπάω στο embryolab αυτή τη φορά με τον κο Χριστοφορίδη. Αφου υπάρχει και το έμβρυο που έχει μείνει; θα εκτιμουσα κάθε απάντηση. Ευχαριστω

Εγω θα εμενα στον Χριστοφ !! 1) γιατι εισαι πιο κοντα απο οτι αντιλαμβανομαι 2) εχω  ακουσει πολλα καλά 3) εχει καλο εμβρυολογικο 4) εχεις εκει το εμβρυακι και θα επαιρνα αλλο ενα με φυσικο κυκλο και θα τα μετεφερα μαζι 2 βλαστοκυστες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tonia v είπε:

Καλησπερα. Είμαι 41 ετών και περιση εκάνα την πρωτη μου εξωσωματική στο  embryolab με γυναικολόγο εξωτερικό συνεργατη. Μενω επαρχια. Βάλαμε δυο βλαστοκιστες άριστης ποιοτητας. Έμεινα εγκυος αλλά δυστυχώς εξελίχθηκε σε παλινδρομη κυηση. Έχουμε άλλο ένα έμβρυο καλής ποιοτητας στην καταψυξη. Ήθελα να πάρω γνώμες οποία γνωρίζει. Θέλω η δευτερη προσπαθεια να είναι σωστά οργανωμενη αυτή τη φορά γιατι την αιτία της υπογονιμοτητας δεν την έχουμε βρει. Προσπαθω απο τα 37. Τι να κάνω; Να ξεκινήσω από την αρχή σε γνωστό κέντρο στην Αθήνα και τον κο Σφακιανουδη έχω διαβάσει τα καλυτερα? Η να ξαναπάω στο embryolab αυτή τη φορά με τον κο Χριστοφορίδη. Αφου υπάρχει και το έμβρυο που έχει μείνει; θα εκτιμουσα κάθε απάντηση. Ευχαριστω

Καλημέρα,στο embryolab δεν σου την έκανε ο χριστοφοριδης;Εγώ που έχω εξωτερική την γιατρό μου,μου έκανε αυτή τις παρακολουθήσεις και έδινε οδηγίες για την αγωγή και χριστοφορίδης έκανε την διαδικασία!

Θα σου πρότεινα να μείνεις αφού έχει βλαστοκύστες,αλλά να ψάξεις και γιατί ήταν παλλινδρομη η κύηση!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εισια ευχαριστημενη μην φευγεις 

Η αποτυχια δεν οφειλεται στον γιατρο εκτος αν υπαρχουν παραληψεις και αστοχιες

Εχουν και το ιστορικο σου 

Απο εκει και περα εσυ πως νιωθεις η ψυχολογια σου τι λεες

Καλη τυχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2021 at 10:24 ΠΜ, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα,στο embryolab δεν σου την έκανε ο χριστοφοριδης;Εγώ που έχω εξωτερική την γιατρό μου,μου έκανε αυτή τις παρακολουθήσεις και έδινε οδηγίες για την αγωγή και χριστοφορίδης έκανε την διαδικασία!

Θα σου πρότεινα να μείνεις αφού έχει βλαστοκύστες,αλλά να ψάξεις και γιατί ήταν παλλινδρομη η κύηση!

 

Οχι δεν μου την έκανε ο Χριστοφορίδης. Εξωτερική γυναικολόγος από την πολη μου όλη τη διαδικασία. Μόνο το εργαστήριο χρησιμοποιήσαμε. Μάλλον θα κλείσω ραντεβου μαζί του να μου πει κι αυτος τη γνώμη του. Σαν γιατρό τον προτείνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2021 at 11:43 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω θα εμενα στον Χριστοφ !! 1) γιατι εισαι πιο κοντα απο οτι αντιλαμβανομαι 2) εχω  ακουσει πολλα καλά 3) εχει καλο εμβρυολογικο 4) εχεις εκει το εμβρυακι και θα επαιρνα αλλο ενα με φυσικο κυκλο και θα τα μετεφερα μαζι 2 βλαστοκυστες 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό είχα σκοπό να κάνω. Εκανα τροποποιημένο φυσικό πριν λίγες μέρες αλλά 2ωαρια που είχα το ένα έσπασε μου είπε την ώρα της ωοληψιας και το άλλο δεν προχωρησε σε βλαστοκιστη 5ης μέρας. Και τώρα θέλω από την αρχή να παω σε άλλον γιατρό . Θέλω τον καλυτερο αυτή τη φορά. Ήμουν ανάμεσα σε αυτους τους δυο. Ίσως κλείσω 2 ραντεβου κι οποιος μου κάνει το κλικ προχωραω. Αν ξέρει κάποια θετικά η αρνητικά γι αυτους ας μου πει. Ευχαριστώ και πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2021 at 12:41 ΜΜ, ο/η mamamaria είπε:

Αν εισια ευχαριστημενη μην φευγεις 

Η αποτυχια δεν οφειλεται στον γιατρο εκτος αν υπαρχουν παραληψεις και αστοχιες

Εχουν και το ιστορικο σου 

Απο εκει και περα εσυ πως νιωθεις η ψυχολογια σου τι λεες

Καλη τυχη 

Από το κέντρο ναι ευχαριστημενη είμαι. Από τη γιατρό μου δεν είμαι απόλυτα γιατί νομίζω ότι όντως έχει κάνει κάποια λάθη. Γι αυτό σκέφτομαι να παω αυτή τη φορά στον ίδιο τον Χριστοφοριδη. Η σε κάποιον Αθήνα. Δε θέλω να κάνω λαθος επιλογη . Δεν έχω χρόνο για αλλά λαθη. Αν έχετε γνώμη για τους γιατρους θα με βοηθούσαμε. Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia v είπε:

Οχι δεν μου την έκανε ο Χριστοφορίδης. Εξωτερική γυναικολόγος από την πολη μου όλη τη διαδικασία. Μόνο το εργαστήριο χρησιμοποιήσαμε. Μάλλον θα κλείσω ραντεβου μαζί του να μου πει κι αυτος τη γνώμη του. Σαν γιατρό τον προτείνεις;

Εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένη μαζί του βέβαια τα πρωτόκολλα και την παρακολούθηση μου την έκανε η γυναικολόγος μου αλλά ο χριστοφοριδης μου έκανε την ωοληψία και την εμβρυομεταφορα!

Το κέντρο θεωρείται από τα καλύτερα πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2021 at 3:52 ΜΜ, ο/η Tonia v είπε:

Καλησπερα. Είμαι 41 ετών και περιση εκάνα την πρωτη μου εξωσωματική στο  embryolab με γυναικολόγο εξωτερικό συνεργατη. Μενω επαρχια. Βάλαμε δυο βλαστοκιστες άριστης ποιοτητας. Έμεινα εγκυος αλλά δυστυχώς εξελίχθηκε σε παλινδρομη κυηση. Έχουμε άλλο ένα έμβρυο καλής ποιοτητας στην καταψυξη. Ήθελα να πάρω γνώμες οποία γνωρίζει. Θέλω η δευτερη προσπαθεια να είναι σωστά οργανωμενη αυτή τη φορά γιατι την αιτία της υπογονιμοτητας δεν την έχουμε βρει. Προσπαθω απο τα 37. Τι να κάνω; Να ξεκινήσω από την αρχή σε γνωστό κέντρο στην Αθήνα και τον κο Σφακιανουδη έχω διαβάσει τα καλυτερα? Η να ξαναπάω στο embryolab αυτή τη φορά με τον κο Χριστοφορίδη. Αφου υπάρχει και το έμβρυο που έχει μείνει; θα εκτιμουσα κάθε απάντηση. Ευχαριστω

Αν μένεις κοντά στην Θεσσαλονίκη, να μείνεις στο Embyolab είναι πολύ καλό κέντρο και ο Χριστοφορίδης από τους πιο καλούς γιατρούς.. Δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις αθηνα.. Κλείσε με τον ίδιο ένα ραντεβού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Αν μένεις κοντά στην Θεσσαλονίκη, να μείνεις στο Embyolab είναι πολύ καλό κέντρο και ο Χριστοφορίδης από τους πιο καλούς γιατρούς.. Δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις αθηνα.. Κλείσε με τον ίδιο ένα ραντεβού.. 

Αυτό ήθελα να επιβεβαιώσω ότι είμαι προς τη σωστή επιλογή. Θα κλείσω ένα ραντεβου κι ελπίζω να με κερδίσει. Ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...