Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ξεκινώ και γω διαδικασιες εξωσωματικής.


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Υποψιάζομαι ότι και ο σύζυγός μου την έχει χρόνια τον επιβαρύνει και η δουλειά που κάνει γι'αυτό το πιστεύω αυτό... Δεν θέλω να ακούω είστε μικροί ακόμα είστε μόνο 30 έχετε όλο τον χρόνο μπροστά σας....είμαι με τον άντρα μου 11 χρόνια  και θέλουμε πολύ να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας ανεξαρτήτως ηλικίας...το λέω αυτό γιατί συνεχώς ακούω την ατάκα είστε μικροί ακόμα προσπαθήστε... Από σκάρτο 2εκατομ σπέρμα με όσα χειρουργεία και να κάνει και με την δουλειά που κάνει δεν θα δούμε προκοπή για φυσική σύλληψη ούτε σε 6 μήνες που λένε οι αισιόδοξοι γιατροί ούτε σε 2 χρόνια που είναι το λογικό ... άρα γιατί να περιμένω αλλά 2 χρόνια προσπαθειών για να καταλήξω πάλι σε εξωσωματική σε δύο χρόνια ούτε ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι το σπέρμα του συζύγου ούτε σε τι κατάσταση θα είναι η δικιά μου αντιμυλεριο ορμόνη που ήδη είναι χαμηλή......καταλήγω πως σε κάποια πράγματα πρέπει να είμαστε πιο σκληροί και να τα αντιμετωπίσουμε στην ρίζα τους και όχι να ακούμε τον κάθε ένα να μας χαϊδεύει τα αφτιά με ψεύτικες ελπίδες..... χαίρομαι πολύ για τον αδερφό σου να είναι γερά και υγιείς τα μωράκια του μπράβο του!!

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλή αρχή και σε εσένα εύχομαι!!

Τι γνώμη έχεις για τα δημόσια?? Σκέφτομαι κ εγώ γι'αυτό ρωτάω...

 

Και μεις 15 χρονια ειμαστε μαζι.παντρευτηκαμε τώρα  μεσω κοβιντ για να μην καλεσουμε κανεναν και να κρατησουμε λεφτα γιατι οι εξετασεις ειναι ακριβες και γενικα δεν ειναι να εισαι σπαταλος οταν ειναι να κανεις εξωσωματική.Παντρευτηκαμε για την εξωσωματική.Εδω πολλα θα ακούσεις.Κρατα αυτα που σου κανουν.Εσυ μονη σου θα τραβήξεις τα ασχημα σου και τα καλα σου.κανεις αλλος.Τώρα για το δημοσιο επειδη δεν εχουμε για ιδιωτικο πηγαμε λογω του αντρα μου στο στρατιωτικο που δεν μπορουν να πανε ολοι και καπως διατηρείται....τελικα ειναι ολοκαινουργιο που φτιαχτηκε το 2016.Καλα το ειδα.τι να πω...μακαρι να μας πανε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

 

Και μεις 15 χρονια ειμαστε μαζι.παντρευτηκαμε τώρα  μεσω κοβιντ για να μην καλεσουμε κανεναν και να κρατησουμε λεφτα γιατι οι εξετασεις ειναι ακριβες και γενικα δεν ειναι να εισαι σπαταλος οταν ειναι να κανεις εξωσωματική.Παντρευτηκαμε για την εξωσωματική.Εδω πολλα θα ακούσεις.Κρατα αυτα που σου κανουν.Εσυ μονη σου θα τραβήξεις τα ασχημα σου και τα καλα σου.κανεις αλλος.Τώρα για το δημοσιο επειδη δεν εχουμε για ιδιωτικο πηγαμε λογω του αντρα μου στο στρατιωτικο που δεν μπορουν να πανε ολοι και καπως διατηρείται....τελικα ειναι ολοκαινουργιο που φτιαχτηκε το 2016.Καλα το ειδα.τι να πω...μακαρι να μας πανε ολα καλα....

Να ζήσετε και σύντομα με πολλά παιδάκια εύχομαι!!! Μακάρι να γίνουμε όλες μανουλες σύντομα....!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 27/1/2021 at 5:21 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσι μου @Νικολίνι περυσι τέτοια  μέρα έκανα οωληψια και σήμερα τέτοια μέρα είμαι 7 μηνών  έκανα δυο εξωσωματικες και τώρα περιμενω τη κορουλα μου.. Ευχομαι μέσα από τη καρδια μου να πετυχεις και θα πετυχεις αρκεί να έχεις πιστη υπομονή και επιμονή. Φιλια πολλ

Μπράβο κορίτσι! Πού έκανες την εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η patra21 είπε:

Μπράβο κορίτσι! Πού έκανες την εξωσωματική;

Την έκανα στο Ιασώ με το κυριο Βασίλη Κοντοπουλο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Την έκανα στο Ιασώ με το κυριο Βασίλη Κοντοπουλο.  

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Την έκανα στο Ιασώ με το κυριο Βασίλη Κοντοπουλο.  

Σε ευχαριστώ πολύ. Σου εύχομαι...με έναν πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια είναι νέα σε αυτή τη σελίδα.. Ο σύζυγος μου έχει  αζωοσπερμια και έχει κάνει χειρουργείο οπότε έχουμε για άλλες 4 προσπάθειες απ ότι μας είπαν..
 Εγώ έχω χάσιμο το ελεγχόμενο κάπως, υψηλή προλακτίνη και πρεπει να κανω υστεροσκοπηση λόγω συμφισεων από πάλι χειρουργείο... Είμαι πολύ απαισιόδοξη πιστεύω δε θα τα καταφέρω.. Έχουμε και το στίγμα και οι δύο...κάναμε ήδη μια ωοληψια και δύο εμβρυομεταφορες αλλά τίποτα..
 Εγώ είμαι 28 και ο σύζυγος 30...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κοριτσια είναι νέα σε αυτή τη σελίδα.. Ο σύζυγος μου έχει  αζωοσπερμια και έχει κάνει χειρουργείο οπότε έχουμε για άλλες 4 προσπάθειες απ ότι μας είπαν..
 Εγώ έχω χάσιμο το ελεγχόμενο κάπως, υψηλή προλακτίνη και πρεπει να κανω υστεροσκοπηση λόγω συμφισεων από πάλι χειρουργείο... Είμαι πολύ απαισιόδοξη πιστεύω δε θα τα καταφέρω.. Έχουμε και το στίγμα και οι δύο...κάναμε ήδη μια ωοληψια και δύο εμβρυομεταφορες αλλά τίποτα..
 Εγώ είμαι 28 και ο σύζυγος 30...

ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 27/1/2021 at 11:51 ΠΜ, ο/η Νικολίνι είπε:

Η ψυχολογία και η ελπίδα είναι αυτες που θα σε κρατήσουν ζωντανή,μακριά απο τα κακά και στον ίσιο δρόμμο.

Πρίν το ψάξουμε με τον άντρα μου μας φταίγαν όλα.Οτι και καλά δε πετυχαίναμε τη μερα,οτι κυλουσε απ εξω και άλλα....αλλά η αλήθεια είναι οτι όταν τρώς τη σφαλιάρα καταλαβαίνεις.Και η σφαλιάρα της ζωης έρχεται με τις εξετάσεις.

Τότε καταλαβαίνεις την πραγματικότητα,άλλοι το δέχονται,άλλοι όχι.Αλλοι παρατάνε τη γυναίκα για μια γόνιμη,Αλλες παρατάνε τον άντρα για έναν καλύτερο ζωμό.Εμείς έχουμε την ευλογία να έχουμε και οι 2 θεμα.

Μας καταλαβαίνουν μόνο όσοι το περνάνε και κανένας άλλος.Ξέρω την ψυχολογία σου,ξέρω το βραδυ που έκλαψες ξερω πως έπιασες και τον άντρα σου να κλαίει.Ξερω πως δε ζηλεψες ποτέ σου και τωρα το κάνεις.Ξερω πως είναι να κοιτάς και να μην έχεις.

Μη μηλίσεις πουθενά,μη το πεις πουθενά.Αυτό προτείνω.Εμεις δεν ανακατεψαμε κανέναν.Ουτε γονεις ουτε φιλους.Δεν είναι αναγκη να ξερουνε ουτε να ανακατευονται.Το γραφω καλοπροαιρετα γιατι τα πεθερικά πολλες φορες,αθελά τους ή οχι το κανουν.Μυστικό που το ξερουν πανω απο 2 δεν ειναι μυστικό.

Η εξωσωματικη για μενα που τωρα αρχιζω να καταλαβαινω τι γινεται γιατι τωρα ξεκινω και εχω να μαθω πολλα,ειναι καθαρα θεμα επιλογων,τυχης και μιας συγκυριας.

Είναι και μια επιχειρηση.Ολα κοστιζουν και μαλιστα πολυ.Με πολλες παγιδες.Με πολλες κατηγοριες.Ειναι ενα μαγαζακι που τα λεφτα μιλανε και μετρανε.

Θα καταλαβεις ομως κι αλλα.Τι ανθρωπο εχεις διπλα σου.Ποσο αναγκη τον εχεις.Μονο αυτον.

Κουράγιο.Και κάνε οικονομια.Κανε οικονομια στη ψυχη σου,στη ζωη σου και στο πορτοφολι σου.

Εγω θα σε καταλαβαινω παντα οπως και συ εμενα.Καλο κουραγιο σε όλες μας.

Πόσο δίκιο έχεις σ όλα!!!Αυτό που περνάμε μόνο όσοι το έχουν περάσει μπορούν να καταλάβουν!!!Εγώ είμαι μετά από υστεροσκοπηση που μου αφαίρεσαν ένα ινομυωμα...θα προσπαθήσουμε μόνοι μας κ αν δεν...θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική το καλοκαίρι!!!!εύχομαι σύντομα όλες μας να τα καταφέρουμε!!!Καλό κουράγιο σ όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα,

έχουμε ξεκινήσει τις διαδικασίες, είμαστε στη φάση που κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα χαρτιά για το φάκελο και ήθελα να κάνω ερώτηση στις πιο παλιές που ίσως ξέρουν. Από τη στιγμή που θα περάσεις την επιτροπή (έχουμε ήδη κλείσει ραντεβού), πόσο καιρό κάνει να βγεί η απόφαση?

Ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ChrisGeorge είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα,

έχουμε ξεκινήσει τις διαδικασίες, είμαστε στη φάση που κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα χαρτιά για το φάκελο και ήθελα να κάνω ερώτηση στις πιο παλιές που ίσως ξέρουν. Από τη στιγμή που θα περάσεις την επιτροπή (έχουμε ήδη κλείσει ραντεβού), πόσο καιρό κάνει να βγεί η απόφαση?

Ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία σε όλες μας!

Γεια σου!!!εύχομαι πάνω απ όλα Καλή επιτυχία σ όλη την διαδικασία!!!περιμένεις εκεί αφού δώσεις το φάκελο κ σ ενημερώνουν άμεσα...εμένα μετά από ένα 2ωρο βγήκε η αποφαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2021 at 9:56 ΜΜ, ο/η ChrisGeorge είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα,

έχουμε ξεκινήσει τις διαδικασίες, είμαστε στη φάση που κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα χαρτιά για το φάκελο και ήθελα να κάνω ερώτηση στις πιο παλιές που ίσως ξέρουν. Από τη στιγμή που θα περάσεις την επιτροπή (έχουμε ήδη κλείσει ραντεβού), πόσο καιρό κάνει να βγεί η απόφαση?

Ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία σε όλες μας!

επειδή έκλεισα και εγώ ραντεβού για επιτροπή , μου είπανε οτι την ίδια μέρα τα παίρνεις. 

απλά εγώ θα τα πάρω την επόμενη επειδή θα τα παω μια μέρα πριν για να τσεκάρουν οτι δεν θα λείπει κάτι... καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια :). Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας! Μετά από μία αποτυχημένη πρώτη εξωσωματική (φτάσαμε μέχρι την εμβρυομεταφορά αλλά εγκυμοσύνη δεν προέκυψε), θέλω να κάνω μια δεύτερη εξωσωματική, αλλά για πρακτικούς και οικονομικούς λόγους, θα ήθελα να την κάνω αυτή την φορά Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα. Έχετε να μου προτείνετε έμπειρους και ικανούς γιατρούς ή κλινικές, βάσει των προσωπικών σας εμπειριών; Χρειάστηκε να κάνετε πολλές προσπάθειες με τούς συγκεκριμένους γιατρούς; Πόσο καιρό πρέπει να αφήσω από τον προηγούμενο κύκλο εξωσωματικης (με πρωτόκολλο) για να προσπαθήσω πάλι; Σας ευχαριστώ πολύ εκ τών προτέρων για τις απαντήσεις σας και καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούν να συλλάβουν μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...