Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Κι εμένα χωρίς αίμα ήταν και λίγο σε ποσότητα.ενω την 1η φορά ήταν μεγαλύτερο σε ποσότητα.ηταν διάφανο κ λίγο προς το πρασινοκίτρινο,σορυ κορίτσια για την περιγραφή χαχαχα είμαι 39+2 και θέλω να έρθει και σήμερα κιολας το μωρό γιατί φοβάμαι μην περάσει η εβδομάδα κ πάμε σε πρόκληση τοκετού.μετα τις 40 μου είπε ότι θα με βλέπει κάθε μέρα κ προτιμάει να κάνουμε πρόκληση.εγω προτιμώ να το περιμένουμε.θα με περιμένει με το ζόρι μέχρι να ολοκληρωθεί και η 41η εβδ.που να σας πω την αλήθεια θα φοβηθω να περιμένω τόσο,αν φτάσουμε εκεί.μαλλοξ αν φτάσω την Πητ θα περιμένω 2 3 μέρες μόνο κ μετά θα κάνω πρόκληση αναγκαστικά.τι στο καλό ρε κορίτσια,2ο μωρό κ θα φτάσω πάλι την Πητ;;

Καλα τίποτα δεν είναι βέβαιο αυτό από στιγμή σε στιγμή μπορεί να γίνει. Μέχρι να κλείσεις την 41η εβδομάδα είναι κάμποσες μερούλες.. Μακάρι να έρθει από μόνο του και να μην ταλαιπωρηθείς. 🙏

 

Εγω ωστόσο αισθάνομαι μια πίεση στα κόκαλα στα λεκάνη μου, είναι και αυτό συμπτωμα; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vanessa12 είπε:

Προσπαθώ όσο μπορώ μόνο με τους γονείς μου συναντιέμαι τον άνδρα μου και τον αδερφό μου  και όλους τους άλλους από απόσταση…βάζω και τους γονείς μου να κάνουν σελφ τεστ πλέον …γενικά ζω μια παράνοια μέχρι να έρθει η μικρή μου…είστε και εσείς έτσι; Η μόνο εμενα με έχει πιάσει παράνοια; Και η μικρή μου δεν λέει να βγει περπατάω κάνω μπάλα ζεστά μπανακια αλλά φαίνεται να έχει βολευτεί….εύχομαι όλες μας να έχουμε μια πανεύκολη γεννά ♥️♥️♥️ Με το καλό τα μωράκια μας 

Εγώ ήμουν πολύ κουλ πάντως, και τις βόλτες μου πήγαινα κ τα ψώνια μου και όλα 😅

Με το καλό το μωράκι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Καλα τίποτα δεν είναι βέβαιο αυτό από στιγμή σε στιγμή μπορεί να γίνει. Μέχρι να κλείσεις την 41η εβδομάδα είναι κάμποσες μερούλες.. Μακάρι να έρθει από μόνο του και να μην ταλαιπωρηθείς. 🙏

 

Εγω ωστόσο αισθάνομαι μια πίεση στα κόκαλα στα λεκάνη μου, είναι και αυτό συμπτωμα; 

 

Φυσικά και ειναι.σημαινει ότι προετοιμάζεται το σώμα για τη μεγάλη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ ήμουν πολύ κουλ πάντως, και τις βόλτες μου πήγαινα κ τα ψώνια μου και όλα 😅

Με το καλό το μωράκι 🥰

Χαχαχαχ πολύ σε χαίρομαι 🤩 και πολύ καλά έκανες η ζωή θέλει καλοπέραση αλλά μπήκε το μικρόβιο στο κεφάλι τώρα και άντε να ξεκολλήσεις λίγο οι ορμόνες μου…κορίτσια ακόμα μια ερώτηση…το βράδυ ιδρώνω παρά πολύ δηλαδή μιλάμε μούσκεμα…το παθαίνετε και εσείς ; Καμία φορά νομίζω πως ανεβάζω πυρετό και βάζω τον άνδρα μου να με μετράει 😂 συνήθως 36,1 😂😂 το παθαίνει καμία από εσάς ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vanessa12 είπε:

Χαχαχαχ πολύ σε χαίρομαι 🤩 και πολύ καλά έκανες η ζωή θέλει καλοπέραση αλλά μπήκε το μικρόβιο στο κεφάλι τώρα και άντε να ξεκολλήσεις λίγο οι ορμόνες μου…κορίτσια ακόμα μια ερώτηση…το βράδυ ιδρώνω παρά πολύ δηλαδή μιλάμε μούσκεμα…το παθαίνετε και εσείς ; Καμία φορά νομίζω πως ανεβάζω πυρετό και βάζω τον άνδρα μου να με μετράει 😂 συνήθως 36,1 😂😂 το παθαίνει καμία από εσάς ;;

Εγώ το πάθαινα αλλά απτην ζέστη ήταν μάλλον. Μπορεί να είναι και ορμονικο ή λόγω άγχους. Αφού δεν έχεις πυρετό μην ανησυχείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απολογούμαι προκαταβολικά για τις λεπτομέρειες αλλά πήγα τουαλέτα και είχα διαρροια. Λέτε να είναι σημάδι ότι ξεκινά ο τοκετός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Απολογούμαι προκαταβολικά για τις λεπτομέρειες αλλά πήγα τουαλέτα και είχα διαρροια. Λέτε να είναι σημάδι ότι ξεκινά ο τοκετός; 

Κι εγώ το ίδιο έπαθα.ειναι σημάδι ναι αλλά εγώ και πριν λίγες μέρες είχα κ δεν γέννησα οπότε δεν πήρα κ πολύ θάρρος σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Απολογούμαι προκαταβολικά για τις λεπτομέρειες αλλά πήγα τουαλέτα και είχα διαρροια. Λέτε να είναι σημάδι ότι ξεκινά ο τοκετός; 

Και εγώ το έπαθα αυτό με την διάρροια αλλά τελικά ήταν από το μαγνήσιο αλλά ναι είναι και σημάδι ότι το μωρό σπρώχνει με αποτέλεσμα η διάρροια…πάντως η νύφη μου που γέννησε πριν τρεις μήνες μου είπε ότι το πρώτο σημάδι από όλα είναι ο πόνος στην μέση βέβαια αυτό μπορεί να διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα…πάντως κορίτσια και εγώ έχω τώρα τελευταία έτσι λευκά υγρά λέτε να είναι σημάδι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Απολογούμαι προκαταβολικά για τις λεπτομέρειες αλλά πήγα τουαλέτα και είχα διαρροια. Λέτε να είναι σημάδι ότι ξεκινά ο τοκετός; 

Εμ.. Αυτό το συμπτωμα εγώ το έχω πολύ συχνά καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου 😳

Ανήκει στα συμπτώματα βέβαια, αλλά από μόνο του αυτό δε σημαίνει κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Κι εγώ το ίδιο έπαθα.ειναι σημάδι ναι αλλά εγώ και πριν λίγες μέρες είχα κ δεν γέννησα οπότε δεν πήρα κ πολύ θάρρος σήμερα.

Χάχαχαχα α ναι θυμάμαι. Και γω το χα ξαναπαθει. Μαζί μας πιάνει 😝 απλά τώρα που είμαι στην 41η λέω και γω είναι πιο πιθανό να είναι ένδειξη. Θα δείξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γίνεται κορίτσια ,; Γέννησε καμία ; Εμείς εδώ σταθερά κανένα σημάδι…μάλλον βολεύτηκε για τα καλά η μικρή μας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Τι γίνεται κορίτσια ,; Γέννησε καμία ; Εμείς εδώ σταθερά κανένα σημάδι…μάλλον βολεύτηκε για τα καλά η μικρή μας…

Και μένα μια χαρά βολεμενη, 40+4 σήμερα, πήγα και την εκδρομουλα μου 🙂 και το πρωί για nst και όλα καλά. Νομίζω μετά από μένα γενναει η Καρολίνα αν και όπως φαίνεται θα γεννήσει πιο νωρίς. Εσύ πότε έχεις Πητ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Και μένα μια χαρά βολεμενη, 40+4 σήμερα, πήγα και την εκδρομουλα μου 🙂 και το πρωί για nst και όλα καλά. Νομίζω μετά από μένα γενναει η Καρολίνα αν και όπως φαίνεται θα γεννήσει πιο νωρίς. Εσύ πότε έχεις Πητ; 

Σιγά μην γεννήσω γρήγορα εγώ....δεν με βλέπω....από συμπτώματα δεν έχω τίποτα που να με ενθαρρύνει.39 και 4 σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Και μένα μια χαρά βολεμενη, 40+4 σήμερα, πήγα και την εκδρομουλα μου 🙂 και το πρωί για nst και όλα καλά. Νομίζω μετά από μένα γενναει η Καρολίνα αν και όπως φαίνεται θα γεννήσει πιο νωρίς. Εσύ πότε έχεις Πητ; 

Χαρά στο κουράγιο σου !! Μπράβο…το πρώτο σου είναι; Λένε συνήθως ότι τα πρώτα και τα αγοράκια αργούν….εγώ έχω Πητ 21 Σεπτεμβρίου…έχω όμως ραντεβού στο νοσοκομείο αν θα έχω αρκετό αμνιακό υγρό αν έχω θα περιμένω μια εβδομάδα αν όχι θα γίνει πρόκληση….βασικά εγώ μένω Γερμανία και η γυναικολόγος μου είναι απλά ΑΘΛΙΑ δεν έχει τρόπους και με αγχώνει μονίμως όποτε κάθε φορά που πάω φοβάμαι…ελπίζω να πάνε όλα τέλεια και να γεννήσεις όσο πιο γρήγορα και εύκολα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Σιγά μην γεννήσω γρήγορα εγώ....δεν με βλέπω....από συμπτώματα δεν έχω τίποτα που να με ενθαρρύνει.39 και 4 σήμερα.

Υπομονή σκέψου ότι έμεινε πολύ λίγο ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Σιγά μην γεννήσω γρήγορα εγώ....δεν με βλέπω....από συμπτώματα δεν έχω τίποτα που να με ενθαρρύνει.39 και 4 σήμερα.

Έχουμε μια εβδομάδα διαφορά. Για να δούμε ποια θα γεννήσει πρώτη.... Έτσι ξαφνικά θα γίνει. Δεν είναι ανάγκη να έχεις και συμπτώματα. Αλλά νομίζω είπες θα πας με πρόκληση μετά από 2-3 μέρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Έχουμε μια εβδομάδα διαφορά. Για να δούμε ποια θα γεννήσει πρώτη.... Έτσι ξαφνικά θα γίνει. Δεν είναι ανάγκη να έχεις και συμπτώματα. Αλλά νομίζω είπες θα πας με πρόκληση μετά από 2-3 μέρες; 

Ναι δεν τον είδα πολύ πρόθυμο να με περιμένει πολύ.θελει να κανονίσει το πρόγραμμα του βλέπεις,τα κλασσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Έχουμε μια εβδομάδα διαφορά. Για να δούμε ποια θα γεννήσει πρώτη.... Έτσι ξαφνικά θα γίνει. Δεν είναι ανάγκη να έχεις και συμπτώματα. Αλλά νομίζω είπες θα πας με πρόκληση μετά από 2-3 μέρες; 

Σίγουρα εσύ θα γεννήσεις πρώτη.εγω όλο κάνω καθίσματα,πηδήματα,ανεβαίνω σκάλες,κανω διατάσεις,είχαμε κι επαφή σήμερα αλλά δεν βλέπω αποτελέσματα.αν ήταν έτοιμο το σώμα με τόσα που κάνω θα είχε ξεκινήσει ο τοκετός.γι αυτό έχω χάσει τις ελπίδες μου.και μου έμειναν 2 μέρες μέχρι την ΠΗΤ.θα συνεχίσω να κάνω τα ίδια μέχρι τελευταία μέρα αλλά δεν το βλέπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου !! Μπράβο…το πρώτο σου είναι; Λένε συνήθως ότι τα πρώτα και τα αγοράκια αργούν….εγώ έχω Πητ 21 Σεπτεμβρίου…έχω όμως ραντεβού στο νοσοκομείο αν θα έχω αρκετό αμνιακό υγρό αν έχω θα περιμένω μια εβδομάδα αν όχι θα γίνει πρόκληση….βασικά εγώ μένω Γερμανία και η γυναικολόγος μου είναι απλά ΑΘΛΙΑ δεν έχει τρόπους και με αγχώνει μονίμως όποτε κάθε φορά που πάω φοβάμαι…ελπίζω να πάνε όλα τέλεια και να γεννήσεις όσο πιο γρήγορα και εύκολα ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ 😊 είναι το τρίτο μου και είναι κορίτσι. Και το μεγάλο μου κοριτσάκι άργησε 10 μερούλες. Στο αγόρι μου έκανε πρόκληση η γιατρός που κατέληξε σε καισαρική, αν τον άφηνε είμαι σίγουρη θα αργούσε κι αυτός. 

Έχει πολύ πλάκα που κάθε νύχτα πάω για ύπνο (θεωρώ ότι μόνο νύχτα μπορεί να ξεκινήσει ο τοκετός) με λίγα πονακια και είμαι προετοιμασμενη να ξυπνησω με σπασμένα νερα ή πόνους, αλλά ξυπνάω κυρία κατά τις 9 😂 τουλάχιστον χορταίνω ύπνο για λίγες νύχτες ακόμα. 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Σίγουρα εσύ θα γεννήσεις πρώτη.εγω όλο κάνω καθίσματα,πηδήματα,ανεβαίνω σκάλες,κανω διατάσεις,είχαμε κι επαφή σήμερα αλλά δεν βλέπω αποτελέσματα.αν ήταν έτοιμο το σώμα με τόσα που κάνω θα είχε ξεκινήσει ο τοκετός.γι αυτό έχω χάσει τις ελπίδες μου.και μου έμειναν 2 μέρες μέχρι την ΠΗΤ.θα συνεχίσω να κάνω τα ίδια μέχρι τελευταία μέρα αλλά δεν το βλέπω.

Και γω άσε περπατηματα που έκανα, σεξ, nipple stimulation, χουρμαδες... Έχω εγκαταλείψει πλέον την προσπάθειά. Θα έρθει όταν θα είναι έτοιμη. Αλλά πιστεύω ότι ίσως το ότι είναι ο τράχηλος μαλακός και έχω 2 εκατοστά διαστολή μπορεί να οφείλεται και σε αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Ευχαριστώ πολύ 😊 είναι το τρίτο μου και είναι κορίτσι. Και το μεγάλο μου κοριτσάκι άργησε 10 μερούλες. Στο αγόρι μου έκανε πρόκληση η γιατρός που κατέληξε σε καισαρική, αν τον άφηνε είμαι σίγουρη θα αργούσε κι αυτός. 

Έχει πολύ πλάκα που κάθε νύχτα πάω για ύπνο (θεωρώ ότι μόνο νύχτα μπορεί να ξεκινήσει ο τοκετός) με λίγα πονακια και είμαι προετοιμασμενη να ξυπνησω με σπασμένα νερα ή πόνους, αλλά ξυπνάω κυρία κατά τις 9 😂 τουλάχιστον χορταίνω ύπνο για λίγες νύχτες ακόμα. 

Και γω άσε περπατηματα που έκανα, σεξ, nipple stimulation, χουρμαδες... Έχω εγκαταλείψει πλέον την προσπάθειά. Θα έρθει όταν θα είναι έτοιμη. Αλλά πιστεύω ότι ίσως το ότι είναι ο τράχηλος μαλακός και έχω 2 εκατοστά διαστολή μπορεί να οφείλεται και σε αυτά. 

Κι εγώ έτσι ακριβώς τα βράδια.πιστευω θα με πιασει κάτι τη νύχτα αλλά πάντα ξυπνάω έγκυος κ άνετη... Είσαι πολύ προχωρημένη οπότε με μαλακό τράχηλο κ διαστολή 2 πιστεύω πως είναι θέμα ωρών...τι να πω...περιμένουμε ενημέρωση αν έχουμε εξελίξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate21 είπε:

Ευχαριστώ πολύ 😊 είναι το τρίτο μου και είναι κορίτσι. Και το μεγάλο μου κοριτσάκι άργησε 10 μερούλες. Στο αγόρι μου έκανε πρόκληση η γιατρός που κατέληξε σε καισαρική, αν τον άφηνε είμαι σίγουρη θα αργούσε κι αυτός. 

Έχει πολύ πλάκα που κάθε νύχτα πάω για ύπνο (θεωρώ ότι μόνο νύχτα μπορεί να ξεκινήσει ο τοκετός) με λίγα πονακια και είμαι προετοιμασμενη να ξυπνησω με σπασμένα νερα ή πόνους, αλλά ξυπνάω κυρία κατά τις 9 😂 τουλάχιστον χορταίνω ύπνο για λίγες νύχτες ακόμα. 

Και γω άσε περπατηματα που έκανα, σεξ, nipple stimulation, χουρμαδες... Έχω εγκαταλείψει πλέον την προσπάθειά. Θα έρθει όταν θα είναι έτοιμη. Αλλά πιστεύω ότι ίσως το ότι είναι ο τράχηλος μαλακός και έχω 2 εκατοστά διαστολή μπορεί να οφείλεται και σε αυτά. 

Πόσο είναι τα άλλα 2 και ξυπνάς στις 9;😂 😂 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Πόσο είναι τα άλλα 2 και ξυπνάς στις 9;😂 😂 😂 

12 και 13. Είναι αυτόνομοι πλέον και γω ήμουν αρκετά άνετη και τώρα πάλι από την αρχή 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate21 είπε:

Ευχαριστώ πολύ 😊 είναι το τρίτο μου και είναι κορίτσι. Και το μεγάλο μου κοριτσάκι άργησε 10 μερούλες. Στο αγόρι μου έκανε πρόκληση η γιατρός που κατέληξε σε καισαρική, αν τον άφηνε είμαι σίγουρη θα αργούσε κι αυτός. 

Έχει πολύ πλάκα που κάθε νύχτα πάω για ύπνο (θεωρώ ότι μόνο νύχτα μπορεί να ξεκινήσει ο τοκετός) με λίγα πονακια και είμαι προετοιμασμενη να ξυπνησω με σπασμένα νερα ή πόνους, αλλά ξυπνάω κυρία κατά τις 9 😂 τουλάχιστον χορταίνω ύπνο για λίγες νύχτες ακόμα. 

Και γω άσε περπατηματα που έκανα, σεξ, nipple stimulation, χουρμαδες... Έχω εγκαταλείψει πλέον την προσπάθειά. Θα έρθει όταν θα είναι έτοιμη. Αλλά πιστεύω ότι ίσως το ότι είναι ο τράχηλος μαλακός και έχω 2 εκατοστά διαστολή μπορεί να οφείλεται και σε αυτά. 

Κορίτσια και εγώ έτσι σεξ περπάτημα 2 φορές την μέρα από 20 λεπτά σκάλες μπάλα ζεστά μπάνια καιιιιι τιποταααααα 😂 μόνο όταν θελήσουν θα βγουν και ας κάνουμε τα ΠΑΝΤΑΑΑΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

12 και 13. Είναι αυτόνομοι πλέον και γω ήμουν αρκετά άνετη και τώρα πάλι από την αρχή 😕 

Εμενα είναι το πρώτο μου για αυτό και όλο αυτό το άγχος…οι ορμόνες μου έχουν χτυπήσει ΚΟΚΚΙΝΟ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

12 και 13. Είναι αυτόνομοι πλέον και γω ήμουν αρκετά άνετη και τώρα πάλι από την αρχή 😕 

Πωπω απ τη μία τέλεια γτ δεν θα έχεις να κυνηγάς 2 η 3 μικρά τερατακια όπως εγώ, απ την άλλη μεγάλη απόφαση 🤭 κι ο άντρας μου μου λέει όταν πάνε αυτά εκεί 10 12 να πάμε για το 3ο και του λέω να το ξεχάσει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...