Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια βοηθεια. Υποφερω σημερα και απο την τομη κ απο το στηθος. Δυσκολευομαι πολυ με τον θυλασμο. Σημερα τρεχουν γαλα. Ειναι πολυ πρισμενα και καθε φορα που πιανει την θυλη ο μικρος κλαιω απο τον πονο. Στην διαρκει του θυλασμου υποχωρει καπως και μετα ξανα…εχετε να μου προτεινετε τιποτα;;

Για την τομή πάρε κανένα παυσίπονο. Παναντολ έξτρα να νιώσεις καλύτερα. Για τις θηλές σου προτεινω και εγώ την κρέμα με λανολινη. 100% φυτική και μπορείς να βάλεις το παιδί πάνω με αυτή. Εγώ πήρα την ameda triple zero lanolin. Να βάζεις στις θηλές σου μετά από κάθε θηλασμό και θα δεις τεράστια διαφορά. Θέλει υπομονή μωρέ στην αρχή! Καλό κουράγιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Για την τομή πάρε κανένα παυσίπονο. Παναντολ έξτρα να νιώσεις καλύτερα. Για τις θηλές σου προτεινω και εγώ την κρέμα με λανολινη. 100% φυτική και μπορείς να βάλεις το παιδί πάνω με αυτή. Εγώ πήρα την ameda triple zero lanolin. Να βάζεις στις θηλές σου μετά από κάθε θηλασμό και θα δεις τεράστια διαφορά. Θέλει υπομονή μωρέ στην αρχή! Καλό κουράγιο!!

Παιρνω depon 1000. Καλε εννοειται οτι πηρα λανολινη της medela. Απο τα πρωτα πραγματα. Και κοχυλια… σημερα πηρα και ψευδοθηλες. Για να δουμε… να σας ρωτησω… εμεις μετα το θυλασμα κανουμε καπακια κακακια. Το πλενετε το παιδι αμεσως; Γτ εγω αυτο κανω και ξυπναει. Και μετα ξανα μανα να θυλασει… και εκει νομιζω οτι το χανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soder είπε:

Παιρνω depon 1000. Καλε εννοειται οτι πηρα λανολινη της medela. Απο τα πρωτα πραγματα. Και κοχυλια… σημερα πηρα και ψευδοθηλες. Για να δουμε… να σας ρωτησω… εμεις μετα το θυλασμα κανουμε καπακια κακακια. Το πλενετε το παιδι αμεσως; Γτ εγω αυτο κανω και ξυπναει. Και μετα ξανα μανα να θυλασει… και εκει νομιζω οτι το χανω. 

Κάθε φορά που κάνει κακακια εγώ την πλένω. Αλλά κάνει συνήθως όταν είναι η ώρα να φάει οπότε το ότι ξυπνάει εμάς μας βολεύει γιατί μας βγήκε πολύ υπναρου. Μήπως όταν ξυπνάει για φαγητό να την περιμένεις λίγο μήπως κάνει πρώτα κακακια της και μετά να την βάλεις στο στήθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα; μπήκε λίγη ψυχρά επιτέλους!!!! 😛

Σήμερα έχω γιατρό 37+2

Κανενα νέο από εσάς; 

Θα προγραμματισετε την καισαρική σήμερα; 

Κι εγώ έχω ραντεβού σήμερα στις 40 ακριβώς. Όλη μέρα είχα πονακια εχτές, σήμερα τίποτα. Θα κάνω το πρώτο καρδιοτοκογρ., πρώτη εξέταση και κολπικα να δούμε τι γίνεται με διαστολή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Θα προγραμματισετε την καισαρική σήμερα; 

Κι εγώ έχω ραντεβού σήμερα στις 40 ακριβώς. Όλη μέρα είχα πονακια εχτές, σήμερα τίποτα. Θα κάνω το πρώτο καρδιοτοκογρ., πρώτη εξέταση και κολπικα να δούμε τι γίνεται με διαστολή. 

Την προγραμματισα τη προηγούμενη εβδομάδα, για 24/9 39+5

Ποσο περιθώριο έχεις ακόμα περιμένεις; μετά σου κάνει αναγκαστικά πρόκληση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Την προγραμματισα τη προηγούμενη εβδομάδα, για 24/9 39+5

Ποσο περιθώριο έχεις ακόμα περιμένεις; μετά σου κάνει αναγκαστικά πρόκληση; 

Α μία χαρά. Έχεις ακόμα τότε. Εκτός κι αν έρθει πιο νωρίς μόνο του. 

Όχι δεν θα μου κάνει πρόκληση. Όσο χρειαστεί για να βγει η μικρούλα. Θα της δώσουμε τις μέρες της. Απλά θα πηγαίνω κάθε δύο μέρες να με βλεπει. Και την μεγάλη μου την γέννησα 10 μέρες μετά την πητ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα; μπήκε λίγη ψυχρά επιτέλους!!!! 😛

Σήμερα έχω γιατρό 37+2

Κανενα νέο από εσάς; 

Εμείς είμαστε στις ίδιες μέρες ακριβώς 😁 χθές είχα γιατρό. Η μικρή είναι 3300. μου είπε ότι αν δεν έρθει μέχρι την ημέρα της πητ τότε θα πάμε με πρόκληση γιατί είναι ήδη μπαμπατσικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Celine είπε:

Εμείς είμαστε στις ίδιες μέρες ακριβώς 😁 χθές είχα γιατρό. Η μικρή είναι 3300. μου είπε ότι αν δεν έρθει μέχρι την ημέρα της πητ τότε θα πάμε με πρόκληση γιατί είναι ήδη μπαμπατσικη

Εμένα πάντως μια εβδομάδα μετά και είναι στο ίδιο βάρος και η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό στο τέλος να μην βάζουν. Κατά τα άλλα όλα καλά, το μωρό είναι ψηλά αλλά ο τραχήλος μαλακός και έχω 2 εκατοστά διαστολή. Μου είπε ότι μόλις σπάσουν τα νερά ή με πιάσουν οι πόνοι θα γεννήσω πολύ γρήγορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελείωσα και εγώ από το ραντεβού μου, 

Τη προηγούμενη εβδομάδα μου τον έβγαλε 3130 και τώρα 3500....

Πραγματικά δε ξέρω πόση απόκλιση μπορεί να έχει το δικό μου μωράκι, αλλά της αδελφής μου στον ίδιο γιατρό βγήκε ακριβώς όσα της είπε. 

Μεγαλούτσικος θα μου βγει Ε; 😬😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Εμένα πάντως μια εβδομάδα μετά και είναι στο ίδιο βάρος και η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό στο τέλος να μην βάζουν. Κατά τα άλλα όλα καλά, το μωρό είναι ψηλά αλλά ο τραχήλος μαλακός και έχω 2 εκατοστά διαστολή. Μου είπε ότι μόλις σπάσουν τα νερά ή με πιάσουν οι πόνοι θα γεννήσω πολύ γρήγορα. 

Εσένα είναι φυσιολογικό εμάς είναι μεγαλουτσικα😁 εμένα αν και είναι με το κεφάλι κάτω ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι στην σωστή θέση το κεφαλάκι της. Είναι καπου δεξιά και όχι προς την έξοδο. Γι'αυτό πρέπει να περπατήσω αρκετά για να αρχίσουν οι συσπάσεις και να πάρει την σωστή θέση. Η αγωνία δεν σταματά μέχρι τελευταία στιγμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Celine είπε:

Εσένα είναι φυσιολογικό εμάς είναι μεγαλουτσικα😁 εμένα αν και είναι με το κεφάλι κάτω ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι στην σωστή θέση το κεφαλάκι της. Είναι καπου δεξιά και όχι προς την έξοδο. Γι'αυτό πρέπει να περπατήσω αρκετά για να αρχίσουν οι συσπάσεις και να πάρει την σωστή θέση. Η αγωνία δεν σταματά μέχρι τελευταία στιγμή...

Ε ναι αλλά νωρίς είσαι ακόμα. Μέχρι την μέρα σου μπορεί να πάρει σωστή θέση, ακόμα δεν εμπεδώθηκε. Και μένα έτσι όπως μου τα είπε η γιατρός θα κατέβει την ώρα της γέννας παρόλο που κάνω πολύ περπάτημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Κορίτσια τελείωσα και εγώ από το ραντεβού μου, 

Τη προηγούμενη εβδομάδα μου τον έβγαλε 3130 και τώρα 3500....

Πραγματικά δε ξέρω πόση απόκλιση μπορεί να έχει το δικό μου μωράκι, αλλά της αδελφής μου στον ίδιο γιατρό βγήκε ακριβώς όσα της είπε. 

Μεγαλούτσικος θα μου βγει Ε; 😬😛

Αφού θα πας με καισαρική το βάρος του δεν πρέπει να σε αγχώνει. Θα βγει μια χαρά από κει 😝 δεν θα είναι σίγουρα πάνω από το φυσιολογικο των 4.500

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαα! Πως είστε και σήμερα;;; 

Όσο πλησιάζουν οι μέρες έχω άγχος όλο και περισσότερο. Πως το καταπολεμαμε; 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα κορίτσιαα! Πως είστε και σήμερα;;; 

Όσο πλησιάζουν οι μέρες έχω άγχος όλο και περισσότερο. Πως το καταπολεμαμε; 😌

Διαλογισμό, ασκήσεις χαλάρωσης... Και να τα έχεις όλα έτοιμα αν σε αγχώνει αυτό. Εγώ δεδομένου ότι πέρασα την Πητ μου είμαι αρκετά χαλαρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η natasa94 είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε σήμερα! Ένα μπέμπη 2.840 kg 49cm!! Ευχομαί σύντομα να γεννήσετε και εσείς υγιέστατα μωράκια🥰🥰

Να σου ζήσει!! Γέρος και τυχερός να είναι! Τώρα έρχονται οι πιο όμορφες μέρες!!

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Κορίτσια είδα το τραχηλικό πώμα σήμερα.αυτο σημαίνει ότι πλησιάζει.σε πόσες μέρες λέτε;

Δεν ξέρω σε πόσες μέρες αλλά σίγουρα έρχεται!! Με το καλό να το υποδεχτεις το παιδάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Κορίτσια είδα το τραχηλικό πώμα σήμερα.αυτο σημαίνει ότι πλησιάζει.σε πόσες μέρες λέτε;

Αν δεις και λίγο αίμα σημαίνει σήμερα, αύριο. Αν όχι μπορεί και σε εβδομάδες. 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η natasa94 είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε σήμερα! Ένα μπέμπη 2.840 kg 49cm!! Ευχομαί σύντομα να γεννήσετε και εσείς υγιέστατα μωράκια🥰🥰

Να σας ζήσει! ❤️ ❤️ ❤️ Πως ήταν η γέννα; πως είσαι εσύ και το μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η natasa94 είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε σήμερα! Ένα μπέμπη 2.840 kg 49cm!! Ευχομαί σύντομα να γεννήσετε και εσείς υγιέστατα μωράκια🥰🥰

Να σας ζήσει το μωράκι σας !! 
❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η natasa94 είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε σήμερα! Ένα μπέμπη 2.840 kg 49cm!! Ευχομαί σύντομα να γεννήσετε και εσείς υγιέστατα μωράκια🥰🥰

Να σας ζήσει!!!να είναι γερό και καλότυχο 🥰🥰 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η natasa94 είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε σήμερα! Ένα μπέμπη 2.840 kg 49cm!! Ευχομαί σύντομα να γεννήσετε και εσείς υγιέστατα μωράκια🥰🥰

Να σας ζήσει το μωράκι!!να είναι ευτυχισμένος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η natasa94 είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε σήμερα! Ένα μπέμπη 2.840 kg 49cm!! Ευχομαί σύντομα να γεννήσετε και εσείς υγιέστατα μωράκια🥰🥰

Να σας ζήσει ο μπεμπακος!!!! 

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Κορίτσια είδα το τραχηλικό πώμα σήμερα.αυτο σημαίνει ότι πλησιάζει.σε πόσες μέρες λέτε;

Και εγώ, +ότι ξεκίνησα να βλέπω μια μείωση στο βάρος μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Να σας ζήσει ο μπεμπακος!!!! 

 

Και εγώ, +ότι ξεκίνησα να βλέπω μια μείωση στο βάρος μου... 

Η μείωση του βάρους επίσης σημαίνει ότι πλησιάζει η ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Η μείωση του βάρους επίσης σημαίνει ότι πλησιάζει η ώρα.

Ωχ το πλησιάζει η ώρα δηλαδή πόσες μέρες μπορεί να είναι; 🥶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...