Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Με το καλό όσες ακόμη περιμένετε! 

Εγώ έχω να πω ότι βιώνω τον απόλυτο έρωτα! Δεν φανταζομουν πότε αυτό το συναίσθημα! Την κοιτάω και λιώνω και με πιάνουν τα κλάματα που είναι δικό μου αυτό το μωράκι! Πολύ ήσυχο μωρακι έχω βρε κορίτσια! Δεν ακούγεται καθόλου! Θηλάζουμε αποκλειστικά και τα πάει και τέλεια. Άρχισα να λέω στον άντρα μου ότι η κοιλίτσα μου είναι άδεια και πρέπει να την γεμίσουμε με ένα δεύτερο! Πόσο όμορφα συναισθήματα όλα! Όσο και να περιγράψω νομίζω δεν θα φτάσουν ποτέ οι λέξεις για αυτά που νιώθω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Με το καλό όσες ακόμη περιμένετε! 

Εγώ έχω να πω ότι βιώνω τον απόλυτο έρωτα! Δεν φανταζομουν πότε αυτό το συναίσθημα! Την κοιτάω και λιώνω και με πιάνουν τα κλάματα που είναι δικό μου αυτό το μωράκι! Πολύ ήσυχο μωρακι έχω βρε κορίτσια! Δεν ακούγεται καθόλου! Θηλάζουμε αποκλειστικά και τα πάει και τέλεια. Άρχισα να λέω στον άντρα μου ότι η κοιλίτσα μου είναι άδεια και πρέπει να την γεμίσουμε με ένα δεύτερο! Πόσο όμορφα συναισθήματα όλα! Όσο και να περιγράψω νομίζω δεν θα φτάσουν ποτέ οι λέξεις για αυτά που νιώθω. 

Αχ τι ωραία ❤️❤️❤️ είσαι πολύ τυχερή. Μακάρι να είναι και για όλες μας η ίδια εμπειρία. 

Τη νύχτα κάθε πότε ξυπνάτε; κοιμάσαι και την μέρα όταν κοιμάται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Πως είστε; ποιες έμειναν να γεννήσουν; 

Εγώ 39+5 σήμερα και περιμένω ακόμα. Ξύπνησα και χτες από συσπάσεις, τις χρονομετρουσα αλλά δεν έγιναν σταθερές και μετά από κανένα δίωρο ξανακοιμηθηκα. 

 

Καλημερα κοπέλα μου !! Λίγο έμεινε και θα έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σου !! Εγώ 37 και 2 σήμερα θα πάω στον γιατρό την Δευτέρα και θα προγραμματίσουμε την καισαρική ! Ανυπομονώ ! Το βράδυ νομίζω ότι θα σκάσω και εχτές δεν μπορούσα να περπατήσω από τον πόνο αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι συσπάσεις η κούραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweeties είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Με το καλό όσες ακόμη περιμένετε! 

Εγώ έχω να πω ότι βιώνω τον απόλυτο έρωτα! Δεν φανταζομουν πότε αυτό το συναίσθημα! Την κοιτάω και λιώνω και με πιάνουν τα κλάματα που είναι δικό μου αυτό το μωράκι! Πολύ ήσυχο μωρακι έχω βρε κορίτσια! Δεν ακούγεται καθόλου! Θηλάζουμε αποκλειστικά και τα πάει και τέλεια. Άρχισα να λέω στον άντρα μου ότι η κοιλίτσα μου είναι άδεια και πρέπει να την γεμίσουμε με ένα δεύτερο! Πόσο όμορφα συναισθήματα όλα! Όσο και να περιγράψω νομίζω δεν θα φτάσουν ποτέ οι λέξεις για αυτά που νιώθω. 

Καλημερα κοπέλα μου τι ευχάριστα νέα !! Ετσι έλεγα και εγώ στον άντρα μου και εγώ και μετά από 6 μήνες ξανά έμεινα έγκυος ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Με το καλό όσες ακόμη περιμένετε! 

Εγώ έχω να πω ότι βιώνω τον απόλυτο έρωτα! Δεν φανταζομουν πότε αυτό το συναίσθημα! Την κοιτάω και λιώνω και με πιάνουν τα κλάματα που είναι δικό μου αυτό το μωράκι! Πολύ ήσυχο μωρακι έχω βρε κορίτσια! Δεν ακούγεται καθόλου! Θηλάζουμε αποκλειστικά και τα πάει και τέλεια. Άρχισα να λέω στον άντρα μου ότι η κοιλίτσα μου είναι άδεια και πρέπει να την γεμίσουμε με ένα δεύτερο! Πόσο όμορφα συναισθήματα όλα! Όσο και να περιγράψω νομίζω δεν θα φτάσουν ποτέ οι λέξεις για αυτά που νιώθω. 

Τι όμορφο και μοναδικό συναίσθημα !!!! Χαίρομαι πολύ για εσένα.!!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Πως είστε; ποιες έμειναν να γεννήσουν; 

Εγώ 39+5 σήμερα και περιμένω ακόμα. Ξύπνησα και χτες από συσπάσεις, τις χρονομετρουσα αλλά δεν έγιναν σταθερές και μετά από κανένα δίωρο ξανακοιμηθηκα. 

 

37 σήμερα εγώ...!! 

Κοντεύεις εσύ, μετράς ώρες λογικά... Με το καλό να έρθει. Καλή λευτεριά σε όλες μας κορίτσια.... 

Εγω θα είμαι από τις τελευταίες.😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

Καλημερα κοπέλα μου !! Λίγο έμεινε και θα έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σου !! Εγώ 37 και 2 σήμερα θα πάω στον γιατρό την Δευτέρα και θα προγραμματίσουμε την καισαρική ! Ανυπομονώ ! Το βράδυ νομίζω ότι θα σκάσω και εχτές δεν μπορούσα να περπατήσω από τον πόνο αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι συσπάσεις η κούραση 

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα! 37 και εγώ, τα βράδια δε μπορώ να συρω τα πόδια μου από τη κούραση, αισθανομαι πως το μωρό θα βγει από κάτω.! Αν και εγώ έχω προγραμματίσει καισαρική για 24/9 μακάρι να αντέξω μέχρι τότε. Πάντως περπάτημα ούτε 5 λεπτά δε μπορώ να κάνω. 

Σκέφτομαι οι γυναίκες που πάνε για Φ. Τ. Πως περπατάνε τόση ώρα προς το τέλος, εγώ πονάω 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα! 37 και εγώ, τα βράδια δε μπορώ να συρω τα πόδια μου από τη κούραση, αισθανομαι πως το μωρό θα βγει από κάτω.! Αν και εγώ έχω προγραμματίσει καισαρική για 24/9 μακάρι να αντέξω μέχρι τότε. Πάντως περπάτημα ούτε 5 λεπτά δε μπορώ να κάνω. 

Σκέφτομαι οι γυναίκες που πάνε για Φ. Τ. Πως περπατάνε τόση ώρα προς το τέλος, εγώ πονάω 😕

Και γω πάω γύρω στην μιάμιση ώρα για περπάτημα. Απλά με πιάνουν δυνατές συσπάσεις κάποιες φορές και σφίγγει πολύ η κοιλιά μου αλλά συνεχίζω. Εσύ που πονάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate21 είπε:

Και γω πάω γύρω στην μιάμιση ώρα για περπάτημα. Απλά με πιάνουν δυνατές συσπάσεις κάποιες φορές και σφίγγει πολύ η κοιλιά μου αλλά συνεχίζω. Εσύ που πονάς; 

Χαμηλά στη κοιλιά, εκεί που είναι το κεφαλάκι του μωρού. Δε ξέρω αν αισθάνεται καμία τ ίδιο, δηλαδή μετά από κανένα 5 λεπτό η 10λεπτο περπάτημα,πονάω και αισθανομαι ότι θα μου πέσει από κάτω!  Αν και ο γιατρός δε βλέπει να είμαι έτοιμη για γέννα... Δε ξέρω τι σημαίνει αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Χαμηλά στη κοιλιά, εκεί που είναι το κεφαλάκι του μωρού. Δε ξέρω αν αισθάνεται καμία τ ίδιο, δηλαδή μετά από κανένα 5 λεπτό η 10λεπτο περπάτημα,πονάω και αισθανομαι ότι θα μου πέσει από κάτω!  Αν και ο γιατρός δε βλέπει να είμαι έτοιμη για γέννα... Δε ξέρω τι σημαίνει αυτό... 

Λογικά θα κατέβηκε το μωρό γι αυτό το νιώθεις έτσι. Και γω το νιώθω αυτό που και που τις τελευταίες μέρες που έχει κατέβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!με το καλό όσες περιμένουμε.εγω είμαι 38+5 σήμερα και το πρωί πήγα 3 φορές τουαλέτα.εχω ακούσει ότι είναι σύμπτωμα γέννας αυτό αλλά μετά δεν ξαναπήγα και ούτε έχω κάτι περίεργο απ' το πρωί.καθε μέρα πόνοι κ συσπάσεις αλλά όχι κάτι που να δείχνει άμεσα τοκετό.τωρα με έχει πιάσει μια δύσπνοια κ ζεσταίνομαι ενώ ο άντρας μου κρυώνει κ δεν με αφήνει να ανάψω κλιματιστικό.αλλες χρονιές εγώ ήμουν αυτή που κρύωνα κ δεν τον άφηνα να το ανοίγει χαχαχα παντως δεν με βλέπω να γεννάω σύντομα,αν και νόμιζα πως μέσα στο σκ θα έχουμε νέα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Χαμηλά στη κοιλιά, εκεί που είναι το κεφαλάκι του μωρού. Δε ξέρω αν αισθάνεται καμία τ ίδιο, δηλαδή μετά από κανένα 5 λεπτό η 10λεπτο περπάτημα,πονάω και αισθανομαι ότι θα μου πέσει από κάτω!  Αν και ο γιατρός δε βλέπει να είμαι έτοιμη για γέννα... Δε ξέρω τι σημαίνει αυτό... 

Κι εγώ το είχα, αλλά το μωρό ηταν πολύ ψηλά μέχρι την ώρα που γέννησα..αφού με πίεσαν για να κατέβει και να το βγάλουν 🙄 Ισως επειδή ήταν μεγάλο ένιωθα το βάρος 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα! 37 και εγώ, τα βράδια δε μπορώ να συρω τα πόδια μου από τη κούραση, αισθανομαι πως το μωρό θα βγει από κάτω.! Αν και εγώ έχω προγραμματίσει καισαρική για 24/9 μακάρι να αντέξω μέχρι τότε. Πάντως περπάτημα ούτε 5 λεπτά δε μπορώ να κάνω. 

Σκέφτομαι οι γυναίκες που πάνε για Φ. Τ. Πως περπατάνε τόση ώρα προς το τέλος, εγώ πονάω 😕

Εγώ πονάω ψηλά στα πόδια αλλά δεν ξέρω πως λέγεται το σημείο θα το πω βέβαια στον γιατρό αύριο ! Περπάτημα καθόλου κάνω 5 βήματα και Νοιώθω το μωρό κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Αχ τι ωραία ❤️❤️❤️ είσαι πολύ τυχερή. Μακάρι να είναι και για όλες μας η ίδια εμπειρία. 

Τη νύχτα κάθε πότε ξυπνάτε; κοιμάσαι και την μέρα όταν κοιμάται; 

Το μωράκι μου είναι πάρα πολύ ήσυχο γενικά δεν ξυπνάει καθόλου! 2 βραδιά ουσιαστικά έχουμε περάσει στο σπίτι μας και την ξυπνάω για να φάει κάθε 2 με 3 ώρες και την ημέρα και νύχτα! Επειδή θηλάζουμε αποκλειστικά μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός και να ξέρουμε ότι το παιδί παίρνει βάρος μου είπε να την ξυπνάω και να μην την περιμένω μόνη της. Αύριο που έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο θα δούμε αν πήρε βάρος και θα μιλήσουμε λίγο παραπάνω για τον θηλασμό! Όσο αναφορά για τον δικό μου τον ύπνο η αλήθεια είναι ότι κοιμάμαι περίπου 3 με 4 ώρες μέσα στην μέρα προς το παρόν. Έχω συνέχεια στο μυαλό μου την μικρή. Φαντάζομαι όταν αρχίζουν να με εγκαταλείπουν οι δυνάμεις μου θα κοιμάμαι όταν κοιμάται!!

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

Καλημερα κοπέλα μου τι ευχάριστα νέα !! Ετσι έλεγα και εγώ στον άντρα μου και εγώ και μετά από 6 μήνες ξανά έμεινα έγκυος ! 

Χαχα εγώ έλεγα στην εγκυμοσύνη δεν θα κάνω δεύτερο και τώρα με κοροϊδεύει ο άντρας μου. Δεν νομίζω βέβαια τόσο σύντομα! Θέλω να την χαρώ πρώτα την μικρή μου!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Τι όμορφο και μοναδικό συναίσθημα !!!! Χαίρομαι πολύ για εσένα.!!!!💗

Ευχαριστούμε πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Γεια σας κορίτσια!με το καλό όσες περιμένουμε.εγω είμαι 38+5 σήμερα και το πρωί πήγα 3 φορές τουαλέτα.εχω ακούσει ότι είναι σύμπτωμα γέννας αυτό αλλά μετά δεν ξαναπήγα και ούτε έχω κάτι περίεργο απ' το πρωί.καθε μέρα πόνοι κ συσπάσεις αλλά όχι κάτι που να δείχνει άμεσα τοκετό.τωρα με έχει πιάσει μια δύσπνοια κ ζεσταίνομαι ενώ ο άντρας μου κρυώνει κ δεν με αφήνει να ανάψω κλιματιστικό.αλλες χρονιές εγώ ήμουν αυτή που κρύωνα κ δεν τον άφηνα να το ανοίγει χαχαχα παντως δεν με βλέπω να γεννάω σύντομα,αν και νόμιζα πως μέσα στο σκ θα έχουμε νέα.

 

Και γω συνέχεια τουαλέτα και κάθε μέρα συσπάσεις. Ξεκινώ να τις χρονομετρω και μετά αραιώνουν. Πήγα και ένα δίωρο περπάτημα σήμερα με ανηφόρες, κατηφόρες, μου είπε ο άντρας μου, αν δεν γεννήσεις σήμερα δεν θα γεννήσεις ποτέ 😂 για να δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις γυρισαμε σπιτι σημερα. Και εμενα ο μικρος ειναι συνεργασιμος αλλα εγω δεν τον εχω παρει καλα τον θυλασμο. Με ενοχλει που εχει πρηστει τοοοσο πολυ το στηθος, τα κοχυλια με πιεζουν και γενικα μια γκρινια… τα κοριτσια που εκαναν καισαρικη μπορουν να κοιμηθουν στο πλαι; Εγω ουτε να το επιχειρησω δεν μπορω…επισης το θεμα κοιλια;; Ακομα σαν εγκυος ειμαι χωρις να ειμαι και φαινονται και ολα τα κιλα πλεον…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Εμεις γυρισαμε σπιτι σημερα. Και εμενα ο μικρος ειναι συνεργασιμος αλλα εγω δεν τον εχω παρει καλα τον θυλασμο. Με ενοχλει που εχει πρηστει τοοοσο πολυ το στηθος, τα κοχυλια με πιεζουν και γενικα μια γκρινια… τα κοριτσια που εκαναν καισαρικη μπορουν να κοιμηθουν στο πλαι; Εγω ουτε να το επιχειρησω δεν μπορω…επισης το θεμα κοιλια;; Ακομα σαν εγκυος ειμαι χωρις να ειμαι και φαινονται και ολα τα κιλα πλεον…

Εγώ με καισαρική από το δεύτερο βράδυ κοιμάμαι στο πλάι. Σιγά σιγα θα γυρίσω και μπρούμυτα! Περισσότερο φόβο έχω πάρα πόνο. 

Όσο για την κοιλιά εμένα μου φαίνεται πολύ άδεια αλλά όλα τα κιλά τώρα φαίνονται είναι η αλήθεια. Μην αγχώνεσαι θα φύγουν που θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Εμεις γυρισαμε σπιτι σημερα. Και εμενα ο μικρος ειναι συνεργασιμος αλλα εγω δεν τον εχω παρει καλα τον θυλασμο. Με ενοχλει που εχει πρηστει τοοοσο πολυ το στηθος, τα κοχυλια με πιεζουν και γενικα μια γκρινια… τα κοριτσια που εκαναν καισαρικη μπορουν να κοιμηθουν στο πλαι; Εγω ουτε να το επιχειρησω δεν μπορω…επισης το θεμα κοιλια;; Ακομα σαν εγκυος ειμαι χωρις να ειμαι και φαινονται και ολα τα κιλα πλεον…

Κι εγώ από το 2ο βράδυ γυρνάω.. Με τα κιλά τι εννοείτε? 🤔 Εγώ τα έχασα της εγκυμοσύνης και η κοιλιά μου μαζεύει μέρα με τη μέρα.. Σε καλό δρόμο είναι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια βρε κοριτσια; Εγω ειμαι στο 4o βραδυ και ουτε που να το επιχειρησω. Η κοιλια μου ειναι φουλ πρησμένη ιδιως εκει κατω απο τον αφαλο και με τραβαει. Λετε να εχει πει κατι λαθος;; Και το στηθος το νιωθω 10 κιλα το ένα… κοχυλια φορατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soder είπε:

Αληθεια βρε κοριτσια; Εγω ειμαι στο 4o βραδυ και ουτε που να το επιχειρησω. Η κοιλια μου ειναι φουλ πρησμένη ιδιως εκει κατω απο τον αφαλο και με τραβαει. Λετε να εχει πει κατι λαθος;; Και το στηθος το νιωθω 10 κιλα το ένα… κοχυλια φορατε;;

Είναι πολύ νωρίς ακόμα.. Κι εμένα ήταν πρησμένη η κοιλιά μου, σήμερα κλείνω 2 εβδομάδες απ τη γέννα, δώσε λίγο χρόνο 😊 το στήθος λογικό.. Εγώ που δεν Σταμάτησα να θηλάζω δεν έχω στήθος Ν πονάει, να τρέχει κλπ. Είμαι σαν να έχει εδραιωθει απ την αρχή. Στην κόρη μου τα είχα όλα αυτά που λες και χρησιμοποιούσα κοχύλια.. Τώρα δεν χρειάστηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Ξύπνησα στις 5 με πονακια περιόδου και περιμένω να δω πως θα εξελιχθούν. Όταν είναι πόνοι της γεννας κανονικά έρχονται και φεύγουν με τις συσπάσεις σωστά; εγώ έχω αυτά τα συνεχόμενα πονακια περιόδου, καμία σχέση με τις συσπάσεις που είχα τόσο καιρό. Αύριο είναι η Πητ μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Ξύπνησα στις 5 με πονακια περιόδου και περιμένω να δω πως θα εξελιχθούν. Όταν είναι πόνοι της γεννας κανονικά έρχονται και φεύγουν με τις συσπάσεις σωστά; εγώ έχω αυτά τα συνεχόμενα πονακια περιόδου, καμία σχέση με τις συσπάσεις που είχα τόσο καιρό. Αύριο είναι η Πητ μου. 

Πως είσαι, έχεις κάποια εξέλιξη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βοηθεια. Υποφερω σημερα και απο την τομη κ απο το στηθος. Δυσκολευομαι πολυ με τον θυλασμο. Σημερα τρεχουν γαλα. Ειναι πολυ πρισμενα και καθε φορα που πιανει την θυλη ο μικρος κλαιω απο τον πονο. Στην διαρκει του θυλασμου υποχωρει καπως και μετα ξανα…εχετε να μου προτεινετε τιποτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια βοηθεια. Υποφερω σημερα και απο την τομη κ απο το στηθος. Δυσκολευομαι πολυ με τον θυλασμο. Σημερα τρεχουν γαλα. Ειναι πολυ πρισμενα και καθε φορα που πιανει την θυλη ο μικρος κλαιω απο τον πονο. Στην διαρκει του θυλασμου υποχωρει καπως και μετα ξανα…εχετε να μου προτεινετε τιποτα;;

Ναι.εμενα με είδε σώσει μια κρέμα της Μεντέλα με λανολινη.ειναο άσπρη με κιτρινο.πουρελαν λέγεται αν θυμάμαι καλα.την βάζεις κ δεν χρειάζεται να σκουπίσεις πριν τον θηλασμό το στήθος σου.ατην αρχή υπεφερα απ' τον πόνο,ξυπνούσε το μωρό κ έτρεμα που έπρεπε να το βάλω στο στήθος.με είχε πληγώσει γιατί είχε συνηθίσει να πίνει από μπουκάλι όσο ήταν στην μενν κ δεν έπιανε καλά τη θηλη όταν ήρθε σπίτι.και βάζω που λες αυτή την κρέμα κ αμέσως είδα διάφορα.σε 3 μέρες δεν πονούσαν καθόλου!!!πέρασαν οι πληγές και οι πόνοι.ειναι εγγύηση.και απλά θα προσπαθείς να βάζεις στο στόμα του μωρού τη θηλαια άλω κ όχι μόνο τη θηλή.ειναι ένα συχνό λάθος αυτό κ ίσως το κάνεις.πρωτα να ανοίγει το στόμα καλά το μωρό κ μετά να του δίνεις να πιει.εγω αυτό το λάθος έκανα γιατί το μωρό δεν άνοιγε καλά το στόμα.ειχε συνηθίσει απ' το μπουκάλι ίσα ίσα για τη θηλη το άνοιγε.μακαρι να σε βοήθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Πως είσαι, έχεις κάποια εξέλιξη; 

Όχι. Ακόμα έχω πονακια περιόδου συνεχόμενα αλλά όχι τόσο δυνατά για να πάω κλινική.

 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια βοηθεια. Υποφερω σημερα και απο την τομη κ απο το στηθος. Δυσκολευομαι πολυ με τον θυλασμο. Σημερα τρεχουν γαλα. Ειναι πολυ πρισμενα και καθε φορα που πιανει την θυλη ο μικρος κλαιω απο τον πονο. Στην διαρκει του θυλασμου υποχωρει καπως και μετα ξανα…εχετε να μου προτεινετε τιποτα;;

 Σίγουρα να βάλεις κρεμα στις θηλες, θα σε βοηθήσει πολύ. Οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες μέχρι να στρώσει ο θηλασμός. Οπου να ναι θα σταματήσουν να πονανε οι θηλες και θα ρυθμιστεί και η παραγωγή σου. Υπομονή. Κι αυτό που είπε η Καρολίνα πολύ βασικο, να σιγουρευτεις ότι πιάνει ολοκληρη την θηλή καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...