Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

τελικα;;Εκανες χοριακη;;;;;Πες να χαρουμε!!!!

Καλησπέρα σε όλες τις κούκλες. Δυστυχώς όχι δεν έκανα ακόμα χοριακη. Πήρα το γυναικολόγο τηλέφωνο Του είπα ότι έκανα  δύο τεστ και ίσα ίσα που βγήκε η γραμμή και ότι ακόμα δεν έχω καθυστέρηση. Μου είπε να μην πάω ακόμα να με δει γιατί δεν θα δει τιποτα. Πρώτα να έχω καθυστέρηση και μετά να πάω στο ιατρείο του. Με συμβούλεψε να μην κάνω ακόμα χοριακη χωρίς καθυστερηση. Πάντως δεν πρόκειται να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που περιμένω περίοδο για να πάω. Είπα να ηρεμήσω λίγο σήμερα και να πάω Τετάρτη από μόνη μου για χοριακη. Σήμερα έχω ελαφριές πολύ ήπιες ζαλάδες και λίγη συχνοουρια. Το νιώθω ότι είμαι έγκυος. Θέλω να το επιβεβαιώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και ο γιατρός μου έκοψε τα πόδια με αυτά που μου είπε. Ρε κορίτσια αν έδειξε το τεστ είναι δυνατόν να μη δείξει η χοριακη? Γιατί μου είπε να μην κάνω ακόμα και να περιμένω καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η varvi είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κούκλες. Δυστυχώς όχι δεν έκανα ακόμα χοριακη. Πήρα το γυναικολόγο τηλέφωνο Του είπα ότι έκανα  δύο τεστ και ίσα ίσα που βγήκε η γραμμή και ότι ακόμα δεν έχω καθυστέρηση. Μου είπε να μην πάω ακόμα να με δει γιατί δεν θα δει τιποτα. Πρώτα να έχω καθυστέρηση και μετά να πάω στο ιατρείο του. Με συμβούλεψε να μην κάνω ακόμα χοριακη χωρίς καθυστερηση. Πάντως δεν πρόκειται να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που περιμένω περίοδο για να πάω. Είπα να ηρεμήσω λίγο σήμερα και να πάω Τετάρτη από μόνη μου για χοριακη. Σήμερα έχω ελαφριές πολύ ήπιες ζαλάδες και λίγη συχνοουρια. Το νιώθω ότι είμαι έγκυος. Θέλω να το επιβεβαιώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και ο γιατρός μου έκοψε τα πόδια με αυτά που μου είπε. Ρε κορίτσια αν έδειξε το τεστ είναι δυνατόν να μη δείξει η χοριακη? Γιατί μου είπε να μην κάνω ακόμα και να περιμένω καθυστέρηση?

Προφανώς επειδή πριν την καθυστέρηση θα είναι πολύ χαμηλό το νούμερο...ίσως θέλει να περιμένεις για να είναι σίγουρο ότι θα εξελιχθεί καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια το τρίτο είναι το σημερινό τεστακι

IMG_20210118_161946.jpg

Οπότε έχεις κάνει ήδη ωοριξια... είχατε επαφές φαντάζομαι ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Προφανώς επειδή πριν την καθυστέρηση θα είναι πολύ χαμηλό το νούμερο...ίσως θέλει να περιμένεις για να είναι σίγουρο ότι θα εξελιχθεί καλα

Ε ναι μάλλον έτσι θα είναι τι να πω. Θα περιμένω λίγο ακόμα. Ουφφφ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Οπότε έχεις κάνει ήδη ωοριξια... είχατε επαφές φαντάζομαι ε;

Ναι είχαμε επαφές και θα έχουμε και σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Ρωτα αν μπορεις αν μπορει κ ο άντρας σου να ακουει με βιντεοκληση το γιατρό? Δεν ξέρω καν αν γίνεται αυτό μια ιδέα είπα 🤔🤔🤔

Και ο άντρας μου το ίδιο είπε δεν ξέρω άν επιτρέπεται ίσως κάνω ηχογράφηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki μου γλυκο ευχομαι να έχεις το πολυποθητο  θετικό σε λίγο καιρό .. Είμαι Σαββατογεννημενη και πιανουν οι ευχές μου.. Με όλο το θάρρος  και με πολυ αγάπη ειλικρινά και χωρίς να με παρεξηγησεις θέλω να σου πω κάτι: μην κάνεις προγραμματισμενες επαφές  φθείρει τη σχέση στα λέω εγώ που ήμουν χειρότερη από σένα από ένα σημείο και μετά μου είχε γίνει εμμονή κοιμόμουν και ξυπνουσα με τα τεστ. Συγνώμη που στο λέω ειλικρινά δεν το λέω κακοπροεραιτα αλλά με αγαπη και φιλικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Lacostaki μου γλυκο ευχομαι να έχεις το πολυποθητο  θετικό σε λίγο καιρό .. Είμαι Σαββατογεννημενη και πιανουν οι ευχές μου.. Με όλο το θάρρος  και με πολυ αγάπη ειλικρινά και χωρίς να με παρεξηγησεις θέλω να σου πω κάτι: μην κάνεις προγραμματισμενες επαφές  φθείρει τη σχέση στα λέω εγώ που ήμουν χειρότερη από σένα από ένα σημείο και μετά μου είχε γίνει εμμονή κοιμόμουν και ξυπνουσα με τα τεστ. Συγνώμη που στο λέω ειλικρινά δεν το λέω κακοπροεραιτα αλλά με αγαπη και φιλικά. 

Κορίτσι τι κάνεις;;; πως είσαι;;;; τώρα κ συ είσαι στον 7ο λογικά ή κ περισσότερο; με το καλό όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Lacostaki μου γλυκο ευχομαι να έχεις το πολυποθητο  θετικό σε λίγο καιρό .. Είμαι Σαββατογεννημενη και πιανουν οι ευχές μου.. Με όλο το θάρρος  και με πολυ αγάπη ειλικρινά και χωρίς να με παρεξηγησεις θέλω να σου πω κάτι: μην κάνεις προγραμματισμενες επαφές  φθείρει τη σχέση στα λέω εγώ που ήμουν χειρότερη από σένα από ένα σημείο και μετά μου είχε γίνει εμμονή κοιμόμουν και ξυπνουσα με τα τεστ. Συγνώμη που στο λέω ειλικρινά δεν το λέω κακοπροεραιτα αλλά με αγαπη και φιλικά. 

Μην ζητάς συγνώμη εδώ είμαστε για να βοηθάμε η μία την άλλη!!! Είχαμε τις επαφές μας γιατί έπιασε σκ δεν έχω προγραμματισμένες επαφές απλά προσπαθώ να εκμεταλλεύονται τις καταστάσεις θα προσπαθήσω να έχω και σήμερα...τώρα αν γυρίσει ψοφιος το βράδυ και δεν έχει κέφια δεν θα του βάλω και το μαχαίρι στο λαιμό...απλά το πρόβλημα είναι ότι τελευταία όταν είμαι στις γόνιμες σκοτώνεται στην δουλειά και γυρνάει ψοφιος όταν περνάνε η γόνιμες χαλαρώνουν τα πράγματα λες και κάποιος το κάνει επίτηδες ακόμα και που τον γύρισαν απόγευμα τώρα έγινε τις ποιο σημαντικές μέρες του κύκλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η varvi είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κούκλες. Δυστυχώς όχι δεν έκανα ακόμα χοριακη. Πήρα το γυναικολόγο τηλέφωνο Του είπα ότι έκανα  δύο τεστ και ίσα ίσα που βγήκε η γραμμή και ότι ακόμα δεν έχω καθυστέρηση. Μου είπε να μην πάω ακόμα να με δει γιατί δεν θα δει τιποτα. Πρώτα να έχω καθυστέρηση και μετά να πάω στο ιατρείο του. Με συμβούλεψε να μην κάνω ακόμα χοριακη χωρίς καθυστερηση. Πάντως δεν πρόκειται να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που περιμένω περίοδο για να πάω. Είπα να ηρεμήσω λίγο σήμερα και να πάω Τετάρτη από μόνη μου για χοριακη. Σήμερα έχω ελαφριές πολύ ήπιες ζαλάδες και λίγη συχνοουρια. Το νιώθω ότι είμαι έγκυος. Θέλω να το επιβεβαιώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και ο γιατρός μου έκοψε τα πόδια με αυτά που μου είπε. Ρε κορίτσια αν έδειξε το τεστ είναι δυνατόν να μη δείξει η χοριακη? Γιατί μου είπε να μην κάνω ακόμα και να περιμένω καθυστέρηση?

Μην ανησυχείς κορίτσι μου! Λογικό είναι. Αφού είσαι πριν την καθυστέρηση η χοριακη σου θα είναι μικρή. Πολλοί γιατροί λένε το ίδιο. Γιατί να μπεις στη διαδικασία να κάνεις συνεχώς; Αυτό μπορεί να σε αγχωσει χωρίς λόγο. Περίμενε και κάνε μια μετά την καθυστέρηση. Επίσης είναι απολύτως φυσιολογικό να σου πει να πας αργότερα στο ιατρείο του. Αν πας τώρα τζάμπα θα πας! Θέλει η χοριακη να φτάσει τουλάχιστον 1500 για να δει κάτι.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η varvi είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κούκλες. Δυστυχώς όχι δεν έκανα ακόμα χοριακη. Πήρα το γυναικολόγο τηλέφωνο Του είπα ότι έκανα  δύο τεστ και ίσα ίσα που βγήκε η γραμμή και ότι ακόμα δεν έχω καθυστέρηση. Μου είπε να μην πάω ακόμα να με δει γιατί δεν θα δει τιποτα. Πρώτα να έχω καθυστέρηση και μετά να πάω στο ιατρείο του. Με συμβούλεψε να μην κάνω ακόμα χοριακη χωρίς καθυστερηση. Πάντως δεν πρόκειται να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που περιμένω περίοδο για να πάω. Είπα να ηρεμήσω λίγο σήμερα και να πάω Τετάρτη από μόνη μου για χοριακη. Σήμερα έχω ελαφριές πολύ ήπιες ζαλάδες και λίγη συχνοουρια. Το νιώθω ότι είμαι έγκυος. Θέλω να το επιβεβαιώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και ο γιατρός μου έκοψε τα πόδια με αυτά που μου είπε. Ρε κορίτσια αν έδειξε το τεστ είναι δυνατόν να μη δείξει η χοριακη? Γιατί μου είπε να μην κάνω ακόμα και να περιμένω καθυστέρηση?

Εμενα ο γιατρος μου σχεδον μου απαγορευσε να κανω χοριακες!! Μου ελεγε γενικα πως ο,τι και να λενε οι χοριακες σημασια γιαυτον εχει το τι βλεπει στους υπερηχους ! Επισης μου ειχε πει πως οταν θα εχω καθυστέρηση θα περιμενω να εχω 10 μερες και μετα θα παω να με δει για να ειμαστε "σιγουροι" για το οτι θα δουμε κατι! Ειναι ενα μεγαλο αγχος παραπανω μου χει πει γενικα που μπορεί σε μερικες περιπτωσεις να πεφτει μεσα αλλα στις περισσότερες αγχωνει την έγκυο χωρις λογο! Πιστεύω ακριβως για τον ιδιο λογο σου ειπε και σενα να μην κανεις και να μην πας απο τωρα! Εγω προσωπικα ακολουθησα τις "εντολές" του ! απλα για να ηρεμησω μετα το αχνο πρωτο τεστ εγκυμοσυνης ,περιμενα 4 μερες και εκανα αλλο 1 για να δω αν θα φανει η γραμμη κανονικα ! Δεν θα αντεχα να περιμενω ώρες να βγει η χοριακη! Το εκανα μια φορα με πολυ χαμηλη χοριακη (7,5 ηταν 5 μερες πριν την καθυστέρηση) και τελικα και το αγχος με τρελανε και αδιαθετισα και το μετανιωσα! Σου αναφερω απλα τις δικες μου περιπτωσεις για να ηρεμησεις και να καταλάβεις πως ο γιατρος σου για το καλο σου λεει ο,τι λεει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα 🙂 κορίτσια έκλεισα ραντεβού σε καινούρια γιατρό και δεν επιτρέπεται να έρθει ο άντρας μου μαζί μου *σημείωση είναι ειδικός γονιμότητας* μόνες πάτε και εσείς;φοβάμαι ότι δεν θα ξέρω τι να ρωτήσω, πάντα είχα την σιγουριά ότι ήταν εκεί ο άντρας μου και ότι δεν μπορούσα να σκεφτώ να ρωτήσω το έκανε αυτός για μένα, με πιάνει άγχος και όταν φεύγω λέω αα έπρεπε να ρωτήσω και αυτό...

Καλησπέρα εγώ μόνη μου πηγαίνω..θα πας εκεί που ξέρω;αν ναι μπορείς να τον έχεις σε κλήση και να ακούει και να ρωτάει και ότι θέλει δεν θα έχεις πρόβλημα με τν γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια έχει βγει καμια θετική στο ουρεοπλασμα, και αν ναι έφυγε ευκολα? 

Ναι κ εγώ κορίτσι λίγο πριν την εξωσωματική. Αντιβίωση κ εγώ κ ο άντρας μου για 4-5 μέρες κ τέλος. Μην αγχώνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσια μου 2η μερα καθυστέρησης εκανα τεστ δεν κρατηθηκα το ωορρηξιας θετικο ..τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο 😕😕 τι συμβαινει αραγε???  Η αληθεια ειναι οτι υγρα εχω πιει ..εαν δεν ερθει μεχρι απογευμα θα ξανα κανω !!! 
Γινεται να εχω ωορρηξια πριν την περιοδο βρε κοριτσια μου ?? 

836D33F1-82C5-4CCB-A498-911BC6B40CB0.jpeg

Πράγματι περιεργο εχε τις επαφές σου όμως ποτε δε ξερεις..κανε κ μια χοριακη να είσαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Ξεκινάμε αντιβίωση από σήμερα κιόλας, θα μου δωσει μια που επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη για παν ενδεχόμενο και σε 10 μέρες επανελεγχος. 

 

Μπράβο ξεκινήστε αντιβίωση κ μετα απο κάποιες μέρες κάνε επαναληπτική να δεις ότι έφυγε.. Οχι αμέσως απαραίτητα εγώ θυμάμαι ειχα κανει στον επόμενο κυκλοφορεί. Θα φυγει δε το συζητώ, κ μενα έφυγε κ δε ξανά ήρθε αλλά για να το δεις κ στις εξετασεις σ λέω να ξανά κανεις αργότερα!! Όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η varvi είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κούκλες. Δυστυχώς όχι δεν έκανα ακόμα χοριακη. Πήρα το γυναικολόγο τηλέφωνο Του είπα ότι έκανα  δύο τεστ και ίσα ίσα που βγήκε η γραμμή και ότι ακόμα δεν έχω καθυστέρηση. Μου είπε να μην πάω ακόμα να με δει γιατί δεν θα δει τιποτα. Πρώτα να έχω καθυστέρηση και μετά να πάω στο ιατρείο του. Με συμβούλεψε να μην κάνω ακόμα χοριακη χωρίς καθυστερηση. Πάντως δεν πρόκειται να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που περιμένω περίοδο για να πάω. Είπα να ηρεμήσω λίγο σήμερα και να πάω Τετάρτη από μόνη μου για χοριακη. Σήμερα έχω ελαφριές πολύ ήπιες ζαλάδες και λίγη συχνοουρια. Το νιώθω ότι είμαι έγκυος. Θέλω να το επιβεβαιώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και ο γιατρός μου έκοψε τα πόδια με αυτά που μου είπε. Ρε κορίτσια αν έδειξε το τεστ είναι δυνατόν να μη δείξει η χοριακη? Γιατί μου είπε να μην κάνω ακόμα και να περιμένω καθυστέρηση?

Υπομονή τότε κορίτσι μου μερικές μέρες... Άλλωστε σε λίγο θα ξέρεις... Και αυτά τα τεστ μόνο μπερδεύουν.Ολα καλά να πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Και ο άντρας μου το ίδιο είπε δεν ξέρω άν επιτρέπεται ίσως κάνω ηχογράφηση.

Γιατί ρε κορίτσια;;Δεν αφήνουν δεύτερο άτομο μέσα οι γιατροί;;Λόγω κορονοιου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Γιατί ρε κορίτσια;;Δεν αφήνουν δεύτερο άτομο μέσα οι γιατροί;;Λόγω κορονοιου;;

ναι κοριτσι μου λογω κορονοιου ακομα και σε νοσοκομειο ενας συνοδος επιτρεπεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Γιατί ρε κορίτσια;;Δεν αφήνουν δεύτερο άτομο μέσα οι γιατροί;;Λόγω κορονοιου;;

Ίσως δεν ξέρω πρώτη φορά θα πάω σε αυτήν, ο προηγούμενος που είχα ήμουν με τον άντρα μου μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Ίσως δεν ξέρω πρώτη φορά θα πάω σε αυτήν, ο προηγούμενος που είχα ήμουν με τον άντρα μου μέσα 

Εμένα ο δικός μου που θα πάω την Τετάρτη δεν Μ είπε κάτι...βέβαια γ απλό υπέρηχο θα πάω..αλλά δεν έχει σημασία...Τι να κάνουμε;;; Χρειάζεται να προσέχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2020 at 12:47 ΜΜ, ο/η Kostef είπε:

Καλημερα σας κορίτσια! Καλορίζικο το νέο θέμα μακάρι να είναι τυχερός μήνας! 

Σήμερα έλαβα την Αγία ζώνη της Παναγίας από το Άγιο ορος! Ελπίζω να κάνει το θαυμα της!!! Για όλες μας που προσπαθουμε! 

 

στις On 29/12/2020 at 1:13 ΜΜ, ο/η Dina970 είπε:

Την φοραω και εγω πραγματικα νιωθω ηρεμία και ασφάλεια δεν μπορω να το εξηγήσω οταν την βγαζω για το μπανιο κατευθειαν μετα ερχεται στο μυαλο μου να την φορεσω !!! Ευχομαι η Παναγια να μας βοηθησει ολες 🙏🏼

Κορίτσια καλησπέρα, συγνώμη η ερώτηση μου μπορεί να είναι χαζή. Θέλω και εγώ να έχω την χάρη της Αγίας Ζώνης, αλλα έχω κάνει πολιτικό γάμο και νιώθω πολύ άσχημα να την ζητήσω. Μπορώ να την πάρω και να την βάλω στις εικόνες σαν φυλαχτό και να μην την φοράω; ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...