Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Να σας ζησουν κοριτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Να σου ζήσουν κορίτσι μου!! Γερά και δυνατά να είναι κ εσύ σιδερένια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα!! 2 περιπτωσεις υπαρχουν η να τα εκανες σε λαθος μερες η να μην κανεις ωορρηξια που αν ισχυει το δευτερο θα πρεπει να το κοιταξεις με τον γιατρο σου 

Παρήγγειλα κι εγώ τεστ κ περιμένω όταν έρθουν! (Θα προλάβουμε αυτές τις γόνιμες; Ποιος ξέρει!!😂😂) Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω; Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω! Λογικά θα έχουν κ οδηγίες, ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Παρήγγειλα κι εγώ τεστ κ περιμένω όταν έρθουν! (Θα προλάβουμε αυτές τις γόνιμες; Ποιος ξέρει!!😂😂) Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω; Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω! Λογικά θα έχουν κ οδηγίες, ελπίζω!

Καλημέρα πόσες μέρες είσαι μετά την περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Παρήγγειλα κι εγώ τεστ κ περιμένω όταν έρθουν! (Θα προλάβουμε αυτές τις γόνιμες; Ποιος ξέρει!!😂😂) Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω; Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω! Λογικά θα έχουν κ οδηγίες, ελπίζω!

Οι πρώτες φορές είναι λίγο σα πείραμα... Να δεις πως πάνε. Το μόνο που  πρέπει να προσέξεις είναι να μην έχεις πιει καφέ κ υγρά πολλά πριν το τεστ κ να μην έχει πάει ξανά τουαλέτα σε κοντινό διάστημα.... Κ από της 11πμ-7μμ. Ποια πήρες? Γράφει οδηγίες κ το χαρτάκι μέσα. Αφιέρωσε λίγο χρόνο να τα διαβάσεις.... Τι κύκλο έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Αχ τι συγκίνηση... Μπράβο σου!!!. Συγχαρητήρια. Καλή ανατροφή.. Να τα φροντίζεις κ όσο μπορείς να τα θηλάζεις. Όσο μπορείς. Να θυμάσαι έστω κ ένα γεύμα μητρικού την ημέρα είναι πολύ σημαντικό για τα μωράκια σου. Ότι θέλεις από θηλασμό η κάτι άλλο. Είμαι εδώ αν θες να σε βοηθήσω. Η απορία κι αν έχεις... 💟 Να τα χαιρόσαστε και να τα δείτε όπως ποθουν εκείνα... Πάντα υγεία σε όλους σας. 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Οι πρώτες φορές είναι λίγο σα πείραμα... Να δεις πως πάνε. Το μόνο που  πρέπει να προσέξεις είναι να μην έχεις πιει καφέ κ υγρά πολλά πριν το τεστ κ να μην έχει πάει ξανά τουαλέτα σε κοντινό διάστημα.... Κ από της 11πμ-7μμ. Ποια πήρες? Γράφει οδηγίες κ το χαρτάκι μέσα. Αφιέρωσε λίγο χρόνο να τα διαβάσεις.... Τι κύκλο έχεις? 

Τα hometest πήρα! Μέσα από εδώ διάβασα ότι είναι αξιόπιστα κι έτσι πήρα την απόφαση να τα πάρω! Ο κύκλος μου είναι σχεδόν σταθερός 26 μέρες! Σπάνια φτάνω κ τις 28! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα πόσες μέρες είσαι μετά την περίοδο 

Καλημέρα! Εχθές πρώτη μέρα περιόδου!! Γι αυτο λέω ελπίζω να έρθουν!

Edit εχθές έκανα κ την παραγγελία! Άρα από αύριο θα την δουν!

Επεξεργάστηκε από Tonakiv
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Τα hometest πήρα! Μέσα από εδώ διάβασα ότι είναι αξιόπιστα κι έτσι πήρα την απόφαση να τα πάρω! Ο κύκλος μου είναι σχεδόν σταθερός 26 μέρες! Σπάνια φτάνω κ τις 28! 

Κ εγώ τα ίδια έχω πάρει. Τα άτιμα έχουν κ δώρο τεστ κύησης. 😂😂 Οπότε αφού έχεις μικρό κύκλο πρέπει να τα ξεκινήσεις από πολύ νωρίς, γύρω στην 7η ημέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ τα ίδια έχω πάρει. Τα άτιμα έχουν κ δώρο τεστ κύησης. 😂😂 Οπότε αφού έχεις μικρό κύκλο πρέπει να τα ξεκινήσεις από πολύ νωρίς, γύρω στην 7η ημέρα? 

Τον περασμένο μήνα που πήγα στο γυναικολόγο, πήγα την 9η ημέρα και μου είπε ότι βάση μεγέθους , πάχους κτλ θα έχω ωορρηξία την 13η! Τώρα τι να σου πω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Συγχαρητήρια 🎉🎉 Μα πότε πέρασε ο καιρός!! Να σας ζήσουν, να είναι γερά, τυχερά και ευτυχισμένα σε όλη τους τη ζωή 🥰🥰 θα το βρείτε με τον θηλασμό, θέλει το χρόνο του..μια χαρά είναι τα μικρά πάντως!!πώς είσαι εσύ; 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Συγχαρητηριααα γλυκια μανουλα!!! Να σας ζησουν, γερα, τυχερα και παντα ευτυχισμενα!!! Θα το βρειτε με τον θηλασμο, θελει λιγο χρονο! Απολαυσε τις πιο μοναδικες στιγμες με τα μωρακια σου!!! 💖👶👶🤗

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Συγχαρητήρια να σας ζήσουν!!! Γερά και καλοτυχία να είναι! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα συγχαρητήρια κορίτσι μου να σας  ζήσουν τα αστεράκια κακοτυχία και υγεία να έχουν στην ζωή τους 🤩🧡💜😇

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Να σας ζησουν κοριτσι μου!!!

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Να σου ζήσουν κορίτσι μου!! Γερά και δυνατά να είναι κ εσύ σιδερένια!! 

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αχ τι συγκίνηση... Μπράβο σου!!!. Συγχαρητήρια. Καλή ανατροφή.. Να τα φροντίζεις κ όσο μπορείς να τα θηλάζεις. Όσο μπορείς. Να θυμάσαι έστω κ ένα γεύμα μητρικού την ημέρα είναι πολύ σημαντικό για τα μωράκια σου. Ότι θέλεις από θηλασμό η κάτι άλλο. Είμαι εδώ αν θες να σε βοηθήσω. Η απορία κι αν έχεις... 💟 Να τα χαιρόσαστε και να τα δείτε όπως ποθουν εκείνα... Πάντα υγεία σε όλους σας. 💕

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου!! Κοιτάω τα θαυματάκια μου κ δεν το πιστεύω!! Θήλασαν κ τα δυο σιγά σιγά. Μέχρι στιγμής έχουν κάνει από 2 γεύματα ο καθένας. Τον μικρό μου τον έφεραν πρώτη φορά εχθές το βράδυ γιατί χρειάστηκε λίγες ώρες στη θερμοκοιτίδα για οξυγόνο. Και γω πιστεύω πως σιγά σιγά θα βρούμε τους ρυθμούς μας. Σε όσα κορίτσια προσπαθούν στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη κ εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε!! Είναι ότι πιο μαγικό έχω ζήσει στη ζωή μου και αξίζει να κάνεις ότι χρειαστεί για να το ζήσεις!! Με το που τα δεις τα ξεχνάς όλα!!😍🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Τον περασμένο μήνα που πήγα στο γυναικολόγο, πήγα την 9η ημέρα και μου είπε ότι βάση μεγέθους , πάχους κτλ θα έχω ωορρηξία την 13η! Τώρα τι να σου πω!! 

Κάθε μηνα έχει διαφορετική ωορρηξια... Αυτό τον μήνα μπορεί να χεις νωρίτερα. Γι αυτό ξεκινά από νωρίς τα τεστακια για να μην τα χάσεις. Εγώ θα τα ξεκινούσα 7-8η ωημερα κύκλου.... Κ θα περίμενα θετικό τεστακι γυρω στη 11η ημέρα.. 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάθε μηνα έχει διαφορετική ωορρηξια... Αυτό τον μήνα μπορεί να χεις νωρίτερα. Γι αυτό ξεκινά από νωρίς τα τεστακια για να μην τα χάσεις. Εγώ θα τα ξεκινούσα 7-8η ωημερα κύκλου.... Κ θα περίμενα θετικό τεστακι γυρω στη 11η ημέρα.. 💟

Ωραία! Έτσι θα το κάνω! Αρκεί να έρθουν 😂😂 Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα είμαι καινούργια στην ομάδα. Έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση τον Οκτώβριο και σήμερα που μιλάμε είμαι στην 15η εβδομάδα κύησης προσπαθούσαμε για δύο χρόνια και έχω πατήσει τα 36. Σε καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος παίζει σημαντικό ρόλο. Αλλά πιστεύω πως τα έχετε καταφέρει αισιοδοξία και ελπίδα να έχετε

Καλώς ήρθες!! Κ εγώ νέα είμαι!! Αχ δεν μπορεί να φανταστείς πόσο δύναμη μου έδωσες!! μπράβο που τα καταφέρατε!! Με το καλό να πάνε όλα τέλεια εύχομαι!! Γενικά δεν ακούω πολλές επιτυχίες με την πρώτη κ έχω απογοητευτεί..είχες κάποιο σύμπτωμα ?? Έκανες χοριακη η τεστ? Εγώ περνώ τα Ultrogestan δυο την ημέρα κ είμαι στην 25 μέρα του κύκλου κ 10 μέρες από την σπερματεγχυνση..είμαι σε αναμονή..ο γιατρός μου είπε στις 14-15 χοριακη..αχ αυτό το άγχος δεν κάνει καλό πουθενά αλλά πώς να το αποβάλλεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Ωραία! Έτσι θα το κάνω! Αρκεί να έρθουν 😂😂 Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου ❤️

Καλημερα κοριτσι μου εμενα εκαναν να ερθουν μια εβδομαδα ομως ευτυχως προλαβα κ τα εκανα ❤️🥰 Καλη επιτυχια να εχεις !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Να σας ζήσουν κούκλα μου τα μωράκια σας!!! Να είναι γερά και ευτυχισμένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου εμενα εκαναν να ερθουν μια εβδομαδα ομως ευτυχως προλαβα κ τα εκανα ❤️🥰 Καλη επιτυχια να εχεις !!

Τυχερή ήσουν τα δικά μου έκαναν 22 μέρες να έρθουν γι'αυτό αυτή τη φορά προτίμησα να τα πάρω από το φαρμακείο... βέβαια τα πλήρωσα Χρύσα αλλά χαλαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου εμενα εκαναν να ερθουν μια εβδομαδα ομως ευτυχως προλαβα κ τα εκανα ❤️🥰 Καλη επιτυχια να εχεις !!

Καλημέρα!! Έτσι έλεγε κ στην παραγγελία ότι θα κάνει μια εβδομάδα!! Μακάρι να έρθουν!! Αύριο πάμε για εξετάσεις! Μια ερώτηση! Για τις εξετάσεις πόσες ώρες νηστική πρέπει να είμαι; Θυμάται καμία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Τυχερή ήσουν τα δικά μου έκαναν 22 μέρες να έρθουν γι'αυτό αυτή τη φορά προτίμησα να τα πάρω από το φαρμακείο... βέβαια τα πλήρωσα Χρύσα αλλά χαλαλι

Μην μου λες τέτοια!!! Χα χα χα χα!! Ε και να καθυστερήσουν δεν πειράζει, τι να κάνουμε! Θυμάσαι πόσο τα πλήρωσες; Εγκυκλοπαιδικά για να ξέρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonakiv είπε:

Μην μου λες τέτοια!!! Χα χα χα χα!! Ε και να καθυστερήσουν δεν πειράζει, τι να κάνουμε! Θυμάσαι πόσο τα πλήρωσες; Εγκυκλοπαιδικά για να ξέρω!!

Στο φαρμακείο 35 ευρώ τα 10 τεστ της clearblue βέβαια είναι ψηφιακά όχι ταινίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mantikio είπε:

Καλώς ήρθες!! Κ εγώ νέα είμαι!! Αχ δεν μπορεί να φανταστείς πόσο δύναμη μου έδωσες!! μπράβο που τα καταφέρατε!! Με το καλό να πάνε όλα τέλεια εύχομαι!! Γενικά δεν ακούω πολλές επιτυχίες με την πρώτη κ έχω απογοητευτεί..είχες κάποιο σύμπτωμα ?? Έκανες χοριακη η τεστ? Εγώ περνώ τα Ultrogestan δυο την ημέρα κ είμαι στην 25 μέρα του κύκλου κ 10 μέρες από την σπερματεγχυνση..είμαι σε αναμονή..ο γιατρός μου είπε στις 14-15 χοριακη..αχ αυτό το άγχος δεν κάνει καλό πουθενά αλλά πώς να το αποβάλλεις..

Καλή επιτυχία!!!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα!! Έτσι έλεγε κ στην παραγγελία ότι θα κάνει μια εβδομάδα!! Μακάρι να έρθουν!! Αύριο πάμε για εξετάσεις! Μια ερώτηση! Για τις εξετάσεις πόσες ώρες νηστική πρέπει να είμαι; Θυμάται καμία;;

Κάνε τις το πρωί. Κ δεν θα φας. Νηστικη θα πας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάνε τις το πρωί. Κ δεν θα φας. Νηστικη θα πας.

Ναι πρωί θα πάω! Απλά δεν θυμάμαι αν μου είπε ο γιατρός μου 8 ή 12 ώρες νηστική! Θα κάτσω 12 καλού κακού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Στο φαρμακείο 35 ευρώ τα 10 τεστ της clearblue βέβαια είναι ψηφιακά όχι ταινίες...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...