Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ακριβώς ο γιατρός δεν πρέπει να έχει καλή χημεία μόνο με εμάς αλλά και με τον άντρα μας...ο δικός μου την πρώτη φορά που του είπε μια γυναικολόγος για σπερμοδιαγραμμα επειδή δεν του έκατσε καλά στο μάτι...ούτε σε μένα τσίνισε όταν του το είπε ο γιατρός μου συμφώνησε αμέσως!!!!

Ε ναι για το το να καθεται να κάνει εξετάσεις μόνο ο ένας είναι άτοπο. Ενώ με ένα σπερματοδθαγραμμα αν είναι καλό έχεις κλείσει το 50 % των πιθανων αιτιών. Και επικεντρονωμαστε να ψάχνουμε άλλου...Έτσι είχε πει ο γιατρός στον άντρα μου!!!Αν δεν είναι βρίσκεις λυσεις κ προχωρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Το Σάββατο περιμένω μα φαινόταν και απο κοντά μέχρι και η μάνα μου μου το είδε θα σκάσω δεν μπορώ ζ😭😭😭

Μην απογοητεύεται...Κι εγώ έχω δει δυστυχώς πολλά αχνά τεστ...Δεν είναι πάντα έγκυρα..Και τώρα μικρό καλάθι κρατάω...Κάνε μια χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Με το καλό ! Φαίνεται θετικό ! 🥰 σε ποια μέρα είσαι ;

12 μετά από επαφή..Δεν μετράω μέρες κ ωορρηξία... Είναι Μπάχαλο...Ότι να ναι...Άλλωστε μετά από αυτό πρώτα ο Θεός πάω για εξωσωματική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να μην πας.. να περιμένεις.. εγώ όταν κάνω τεστ κ βλέπω αρνητικό στεναχωριέμαι. Ενώ όταν μου έρχεται περίοδος , για μένα τουλάχιστον, είναι διαφορετικά.. Τώρα εσύ όπως το νιώθεις!

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ δε θα πηγαινα να σ πω την αλήθεια. Μόνο αν μου βρίσκονται σπίτι δεν κρατιέμαι και τα κάνω... 

Κι εγώ κορίτσια αυτό λέω να το θεωρήσω περίοδο και να προχωρήσω παρακάτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά μετά από τόσα χρόνια θα πρεπςι να κάνετε κάποιες εξετάσεις. 

Εγώ πηγα στο χρόνο πανω γιατί αγχωνομουν, έσυραν και τον άντρα μου στο γυναικολόγο μαζί μου να τα ακουσει κ αυτός. Στην αρχή δεν ήθελε καθόλου αλλά όταν του είπε ο γιατρός ότι είμαστε 2 σε αυτό το θέμα κ οχι μονο εγω το κατάλαβε. Καμιά φορά αν το ακουσουν από γιατρό και όχι απο εμας μόνο το τι πρεπει να γίνει πειθονται. Κάθονται στην καρέκλα και συμφωνουν σε όλα με το γιατρό είναι μαγικό. 

Κορίτσια αν κανω σήμερα χοριακη ενώ περιμένω περίοδο το Σάββατο θα δείξει η χοριακη ητε θετικό ητε αρνητικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Κορίτσια αν κανω σήμερα χοριακη ενώ περιμένω περίοδο το Σάββατο θα δείξει η χοριακη ητε θετικό ητε αρνητικό? 

Κάτι θα δείξει φυσικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Ακόμα και μια μέρα πριν την περίοδο? 

Ναι κορίτσι μου.Δειχνει...Τωρα αν υπάρχει καθυστερημένη σύλληψη μπορεί να δείξει πολύ μικρό νούμερο η γενικά μικρό νούμερο επειδή είναι νωρίς.Ειναι διαφορετικη κάθε περίπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Ναι αγάπη το άνοιξα δεν ξέρω γιατί θα κάνω χοριακη αύριο και θα δούμε μια απογοήτευση την πήρα η αλήθεια!! 😭

Ναι, κανε χοριακη κοριτσι μου.. Να εισαι σιγουρη. Καμια φορα μπερδευουν τα τεστ. Μην απογοητευεσαι, για ολους εχει ο Θεος! Θα ερθει και σε σενα, θα δεις! 🙏💖🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά μετά από τόσα χρόνια θα πρεπςι να κάνετε κάποιες εξετάσεις. 

Εγώ πηγα στο χρόνο πανω γιατί αγχωνομουν, έσυραν και τον άντρα μου στο γυναικολόγο μαζί μου να τα ακουσει κ αυτός. Στην αρχή δεν ήθελε καθόλου αλλά όταν του είπε ο γιατρός ότι είμαστε 2 σε αυτό το θέμα κ οχι μονο εγω το κατάλαβε. Καμιά φορά αν το ακουσουν από γιατρό και όχι απο εμας μόνο το τι πρεπει να γίνει πειθονται. Κάθονται στην καρέκλα και συμφωνουν σε όλα με το γιατρό είναι μαγικό. 

Τωρα που το ξανά είδα είδα κάτι παραααααααα πολυ αχνό μόνο σε σκιά το εβλεπα πφφφφ θα τρελαθώ ρε κορίτσια είπαμε με τον άντρα μου νσ κάνουμε σπερματεγχυση αλά φοβάμαι οτι δεν θα πετύχει 

IMG_20210107_134820.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nat20 είπε:

Καλημερα!!! Μια χαρα ειναι η χοριακη!!! Με το καλο, να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 🥰🙏👶

Ευχαριστώ πολύ! Μίλησα με τη γιατρό δεν χρειάζεται να επαναλάβω μου είπε και έχω ραντεβού την άλλη Πέμπτη!! Μέχρι τότε υπομονή, ξεκούραση και θετική σκέψη!! 🙏Εύχομαι κάθε καλό σε όλες μας και σύντομα με πολλά μωράκια στην παρέα μας! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η αννι είπε:

12 μετά από επαφή..Δεν μετράω μέρες κ ωορρηξία... Είναι Μπάχαλο...Ότι να ναι...Άλλωστε μετά από αυτό πρώτα ο Θεός πάω για εξωσωματική..

Εχω μια απορια....πως μπορεις να ξερεις ποτε ηταν η καλη επαφη και λες οτι το εκανες 12 μερες μετα αφου δεν κοιτας ωορρηξια?? Εκτος και αν εννοεις οτι ειχες μονο μια επαφη τις τελευταιες 12 μερες οποτε κι εγω θα σου πω οτι χωρις επαφες νινι δεν ερχεται.....μονο η Παναγια εμεινε εγκυος με τον κρινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα!!! Σας διαβάζω πάρα πολυ καιρό και εύχομαι απο καρδιάς να γεμίσουν ολες οι κοιλίτσες με υγιής μωρακια! Συγχαρητήρια στα κορίτσια με τα θετικά τεστ και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν! Εγώ περιμένω στις 10/1 αλλά δεν νομίζω να έχουμε καταφέρει κάτι γιατι ήδη εχουν ξεκινήσει οι πόνοι περιόδου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ειναι τόσο ψυχοφθοροοο ολο αυτό που περνάμε ειδικά εμείς που παλεύουμε 6 χρόνια έχω τρελαθεί αφού εύχομαι να μην είχα μπει ποτέ σε αυτή την διαδικασία είμαι τοσο στενοχωρημένη τόσο απογοητευμένη απο την ζωή μου που σκέφτομαι ότι δεν θα ακούσω ποτέ την λέξη μαμά 😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εχω μια απορια....πως μπορεις να ξερεις ποτε ηταν η καλη επαφη και λες οτι το εκανες 12 μερες μετα αφου δεν κοιτας ωορρηξια?? Εκτος και αν εννοεις οτι ειχες μονο μια επαφη τις τελευταιες 12 μερες οποτε κι εγω θα σου πω οτι χωρις επαφες νινι δεν ερχεται.....μονο η Παναγια εμεινε εγκυος με τον κρινο

Φυσικά κορίτσι μου..Απλά μέτρησα από την μακρινοτερη επαφή κ έκανα το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Κορίτσια ειναι τόσο ψυχοφθοροοο ολο αυτό που περνάμε ειδικά εμείς που παλεύουμε 6 χρόνια έχω τρελαθεί αφού εύχομαι να μην είχα μπει ποτέ σε αυτή την διαδικασία είμαι τοσο στενοχωρημένη τόσο απογοητευμένη απο την ζωή μου που σκέφτομαι ότι δεν θα ακούσω ποτέ την λέξη μαμά 😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Κι εγώ τι ίδιο νιώθω.Συμπασχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Renoula19 είπε:

Κορίτσια ειναι τόσο ψυχοφθοροοο ολο αυτό που περνάμε ειδικά εμείς που παλεύουμε 6 χρόνια έχω τρελαθεί αφού εύχομαι να μην είχα μπει ποτέ σε αυτή την διαδικασία είμαι τοσο στενοχωρημένη τόσο απογοητευμένη απο την ζωή μου που σκέφτομαι ότι δεν θα ακούσω ποτέ την λέξη μαμά 😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Δεν θελω να ακούω τέτοια πράγματα!!! Πρέπει να υπάρχει αισιοδοξία. Εγω όταν προσπαθούσα για το πρώτο μου παιδάκι είχαν περάσει 2 χρόνια και δεν ερχόταν, ενω δεν είχαμε προβλήματα. Μια φιλη μου ειχε πει, κάποια μωρά έρχονται τρέχοντας και κάποια μπουσουλωντας γι αυτό και αργούν! Τον ιδιο μηνα εμεινα έγκυος στην κορη μου! Σου δινω λοιπόν την ιδια ευχή και το μωρακι σου να έρθει γρήγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

Δεν θελω να ακούω τέτοια πράγματα!!! Πρέπει να υπάρχει αισιοδοξία. Εγω όταν προσπαθούσα για το πρώτο μου παιδάκι είχαν περάσει 2 χρόνια και δεν ερχόταν, ενω δεν είχαμε προβλήματα. Μια φιλη μου ειχε πει, κάποια μωρά έρχονται τρέχοντας και κάποια μπουσουλωντας γι αυτό και αργούν! Τον ιδιο μηνα εμεινα έγκυος στην κορη μου! Σου δινω λοιπόν την ιδια ευχή και το μωρακι σου να έρθει γρήγορα! 

Σε ευχαριστω πολύ πολύ κορίτσι μου για εμένα δεν υπάρχει όμως ελπίδα θα κάνω και μια σπερματεγχυση και τέλος έτσι να δίνουμε και τσάμπα χρήματα 😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ πολύ κορίτσι μου για εμένα δεν υπάρχει όμως ελπίδα θα κάνω και μια σπερματεγχυση και τέλος έτσι να δίνουμε και τσάμπα χρήματα 😭😭

Μολις ειδα οτι αχνό θετικό τεστακι δεν έχεις?Μια χοριακη μένεις να κάνεις και ολα θα λυθούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renoula19 είπε:

 

Τωρα που το ξανά είδα είδα κάτι παραααααααα πολυ αχνό μόνο σε σκιά το εβλεπα πφφφφ θα τρελαθώ ρε κορίτσια είπαμε με τον άντρα μου νσ κάνουμε σπερματεγχυση αλά φοβάμαι οτι δεν θα πετύχει 

IMG_20210107_134820.jpg

Εγώ θα σε στεναχωρήσω μάλλον αλλά δε βλέπω κάτι. Ίσως να φταίει η φωτο. 

Να σε ρωτησω τι εξετάσεις έχετε κάνει μέχρι τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

Μολις ειδα οτι αχνό θετικό τεστακι δεν έχεις?Μια χοριακη μένεις να κάνεις και ολα θα λυθούν! 

Ναι το ενα βγήκε αχνό το άλλο αρνητικό........δεν ξέρω τι να πιστέψω αύριο το πρωί θα πάω για χοριακη να πάρω κι απο εκει μια αρνητικουραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ θα σε στεναχωρήσω μάλλον αλλά δε βλέπω κάτι. Ίσως να φταίει η φωτο. 

Να σε ρωτησω τι εξετάσεις έχετε κάνει μέχρι τώρα? 

Μόνο ορμονολογικες και τώρα πουβθα αδιαθετησω θα κάνω ξανά πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Για εμενα ίσως να είναι κ αργά τώρα κ να εγκαταλείψω το παιχνιδι , όποτε χρειάζομαι να εστιάσω άλλου ☹️☹️☹️☹️☹️

Βρε κάτσε καλά που είναι αργά για σένα 38 χρόνων κοπέλα με συλλήψεις . Όλα καλά θα πάνε!.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...