Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κοριτσακιι

Σε έβαλα αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορούσα να σε κάνω ταγκ. Θα προσπαθήσω και αργότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ηρέμησε τότε! 😂 Μία χαρά είναι το μωράκι σου.. Δες τπτ από ψωνια για να ξεχαστεις 😂 πήρες τπτ; 😁

Ναι είμαι ώρες ώρες 😂😂!! Κρατιεμαι με το ζόρι!!!! Χαχχα εσύ? Όλο κοιτάω κοιτάω δεν έχω πάρει κάτι ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Ούτε εμένα γράφει τπτ στην αυχενική,προφανώς κ σε μένα δεν μετρήθηκε ο τράχηλος αλλά η γυναικολόγος μου είχε πει ότι είναι μια χαρά. Μην αγχώνεσαι αν υπήρχε πρόβλημα θα στο είχε πει ο γιατρός σου. Κ εγώ κατάλαβα το μωράκι μου τις δύο τελευταίες μέρες με σιγουριά το λέω πια! 😁🤭✌️

Ναι πρέπει λίγο να ηρεμισω !! Απλά φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος που πάω για δουλειά πχ!!! Πώς το νιώθεις πως θα το περιεγραφες δηλαδή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι είμαι ώρες ώρες 😂😂!! Κρατιεμαι με το ζόρι!!!! Χαχχα εσύ? Όλο κοιτάω κοιτάω δεν έχω πάρει κάτι ακόμα. 

Τα μεγάλα τα έχω, κούνια καρότσι κλπ 😜 ρούχα θα πάρω αλλά πιο μετά, λέω τον Ιούλιο στις εκπτώσεις 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τα μεγάλα τα έχω, κούνια καρότσι κλπ 😜 ρούχα θα πάρω αλλά πιο μετά, λέω τον Ιούλιο στις εκπτώσεις 😁

Εγώ δεν έχω τιποτα αφού κ το πρώτο!! Αλλά κ όλα μαζί προς το τέλος πολλά φαίνονται!! Δωμάτιο θα κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι πρέπει λίγο να ηρεμισω !! Απλά φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος που πάω για δουλειά πχ!!! Πώς το νιώθεις πως θα το περιεγραφες δηλαδή?

Χαμηλά στην κοιλιά,σαν δυνατό χτύπο καρδιάς κάπως. Όχι σαν φτερουγισμα που λένε. Εγώ την νιώθω μετά από το φαγητό συνήθως ή όταν ξυπνάω το πρωί. χθες έφαγα ένα κομμάτι σοκολάτα και έκανε πάρτυ!!! Την ένιωσε και ο μπαμπάς της!!! 😍😍💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο αλλά για οποια ενδιαφέρεται το Ιασώ μαζί με τη Μάντυ Περσάκη κάνουν δωρεάν μάθημα πιλάτες κάθε Δευτέρα κ Τετάρτη στις 18:00. Χθες το παρακολούθησα κ ήταν πολύ ωραία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Χαμηλά στην κοιλιά,σαν δυνατό χτύπο καρδιάς κάπως. Όχι σαν φτερουγισμα που λένε. Εγώ την νιώθω μετά από το φαγητό συνήθως ή όταν ξυπνάω το πρωί. χθες έφαγα ένα κομμάτι σοκολάτα και έκανε πάρτυ!!! Την ένιωσε και ο μπαμπάς της!!! 😍😍💓💓

Εμάς ο μπαμπάς μας όχι ακόμα για κάποιο λόγο όταν βάζει χεράκι ο μπαμπάς σταματάει χαχαχ!!! Ναι όντως κ εγώ σαν χτύπημα όχι σαν φτερούγισμα!! Φανταστικό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Άσχετο αλλά για οποια ενδιαφέρεται το Ιασώ μαζί με τη Μάντυ Περσάκη κάνουν δωρεάν μάθημα πιλάτες κάθε Δευτέρα κ Τετάρτη στις 18:00. Χθες το παρακολούθησα κ ήταν πολύ ωραία! 

Εγώ φοβάμαι να κάνω δεν ξέρω εσύ έκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ δεν έχω τιποτα αφού κ το πρώτο!! Αλλά κ όλα μαζί προς το τέλος πολλά φαίνονται!! Δωμάτιο θα κάνεις?

Έχουμε 2 υδ σπίτι.. Το ένα δικό μας, το άλλο το έχω φτιάξει για τη μικρή.. Τώρα που είναι αγόρι θα πρέπει να το αλλάξουμε όταν πάει κι εκείνος 🤣 βασικά ας πάει για αρχή η πρώτη γτ κοιμάται μαζί μας κ βλέπουμε χαχα θα κάνω αλλαγές αλλά όχι άμεσα.. Έτσι κι αλλιώς έχω σκοπό να θηλασω αποκλειστικά και αυτό το μωράκι οπότε δεν είμαι για πέρα δώθε κ αϋπνίες 😂

Εσυ πως το εχεις σκεφτεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ φοβάμαι να κάνω δεν ξέρω εσύ έκανες??

Έκανα ναι! Εγώ πιλάτες έκανα κ πριν την εγκυμοσύνη κ αυτό μου φάνηκε πολύ εύκολο αλλά έτσι πρέπει. Πιο πολύ χέρια,πλάτη κ πόδια κάνει. Σιγά σιγά και ότι μπορεί ο καθένας. Πάντως μετά νιώθεις τέλεια. Ρίξε μια ματιά την Τετάρτη. Γράφεσαι, σου στέλνουν ένα λινκ κ στις 18:00 μπαίνεις YouTube. Κατά τη διάρκεια πολλές στέλνουν κ ρωτάνε για διάφορες απορίες που έχουν πάνω στις ασκήσεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Έχουμε 2 υδ σπίτι.. Το ένα δικό μας, το άλλο το έχω φτιάξει για τη μικρή.. Τώρα που είναι αγόρι θα πρέπει να το αλλάξουμε όταν πάει κι εκείνος 🤣 βασικά ας πάει για αρχή η πρώτη γτ κοιμάται μαζί μας κ βλέπουμε χαχα θα κάνω αλλαγές αλλά όχι άμεσα.. Έτσι κι αλλιώς έχω σκοπό να θηλασω αποκλειστικά και αυτό το μωράκι οπότε δεν είμαι για πέρα δώθε κ αϋπνίες 😂

Εσυ πως το εχεις σκεφτεί; 

Κ εγώ αυτό θα ήθελα να θηλάσω αποκλειστικά ελπίζω να το καταφερω !!! Κ σίγουρα να το έχω μαζί μας!! Δωμάτιο θα κάνω μάλλον ίσα για τα πράγματακια του και την αλλαξιερα! Δεν μ χωράει στο δωμάτιο μας κούνια οπότε μάλλον θα πάρω λίκνο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Έκανα ναι! Εγώ πιλάτες έκανα κ πριν την εγκυμοσύνη κ αυτό μου φάνηκε πολύ εύκολο αλλά έτσι πρέπει. Πιο πολύ χέρια,πλάτη κ πόδια κάνει. Σιγά σιγά και ότι μπορεί ο καθένας. Πάντως μετά νιώθεις τέλεια. Ρίξε μια ματιά την Τετάρτη. Γράφεσαι, σου στέλνουν ένα λινκ κ στις 18:00 μπαίνεις YouTube. Κατά τη διάρκεια πολλές στέλνουν κ ρωτάνε για διάφορες απορίες που έχουν πάνω στις ασκήσεις .

Κ εγώ. Έκανα πριν τέλεια που κάνω εγγραφή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ αυτό θα ήθελα να θηλάσω αποκλειστικά ελπίζω να το καταφερω !!! Κ σίγουρα να το έχω μαζί μας!! Δωμάτιο θα κάνω μάλλον ίσα για τα πράγματακια του και την αλλαξιερα! Δεν μ χωράει στο δωμάτιο μας κούνια οπότε μάλλον θα πάρω λίκνο.

 

Ναι εμένα με βόλεψε το λίκνο, μου είχαν δανείσει.. Τώρα θα βάλω την κούνια, το επέστρεψα.. Έχω χώρο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ. Έκανα πριν τέλεια που κάνω εγγραφή??

https://www.iaso.gr/homefithome/online-μαθήματα-pilates-για-εγκύους-μαμάδες-μετά-τον-τοκετό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι εμένα με βόλεψε το λίκνο, μου είχαν δανείσει.. Τώρα θα βάλω την κούνια, το επέστρεψα.. Έχω χώρο 😁

Ψάχνω να βρω λίκνο π να είναι μέχρι χρόνο τουλάχιστον μόλις ανοίξουν με το καλό τα μαγαζιά θα κοιτάξω!! Γιατί εμένα κούνια δεν....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλήμερα.Για τον τράχηλο μ το έδωσε για ενίσχυση!! Όπως το βάζεις το επόμενο πρωί έχεις κ στο εσώρουχο και στην τουαλέτα?νομίζω πως όλο φεύγει :(

Ναι όλο φεύγει σιγά-σιγά αλλά έχει δράσει μέχρι να φύγει 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ψάχνω να βρω λίκνο π να είναι μέχρι χρόνο τουλάχιστον μόλις ανοίξουν με το καλό τα μαγαζιά θα κοιτάξω!! Γιατί εμένα κούνια δεν....!!

Ωχ δύσκολο.. Θα πρέπει να πας σε μικρό κουνακι.. Συνήθως μέχρι 6-8 μηνών είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Έχουμε 2 υδ σπίτι.. Το ένα δικό μας, το άλλο το έχω φτιάξει για τη μικρή.. Τώρα που είναι αγόρι θα πρέπει να το αλλάξουμε όταν πάει κι εκείνος 🤣 βασικά ας πάει για αρχή η πρώτη γτ κοιμάται μαζί μας κ βλέπουμε χαχα θα κάνω αλλαγές αλλά όχι άμεσα.. Έτσι κι αλλιώς έχω σκοπό να θηλασω αποκλειστικά και αυτό το μωράκι οπότε δεν είμαι για πέρα δώθε κ αϋπνίες 😂

Εσυ πως το εχεις σκεφτεί; 

Για δώσε μας κανένα tip για αποκλειστικό θηλασμό εσύ που το έχεις κατάφερε τόσο καιρό ☺ Ειδικά για τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο που σε ζαλίζουν ότι δεν έχεις αρκετό γάλα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι όλο φεύγει σιγά-σιγά αλλά έχει δράσει μέχρι να φύγει 😉

Λέω και εγώ τι γίνεται 😂ψωνισες εσύ τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Για δώσε μας κανένα tip για αποκλειστικό θηλασμό εσύ που το έχεις κατάφερε τόσο καιρό ☺ Ειδικά για τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο που σε ζαλίζουν ότι δεν έχεις αρκετό γάλα 😛

Απλά γραψτους 😂 εμένα μια φορά μου ειπαν να δώσω ξένο περίπου την 3η ημερα που είχε χάσει ήδη 300 γρ αλλά ήμουν κάθετη. Την επόμενη ημέρα ήρθε η παιδιατρος και μου λέει ότι πήρε 70γρ το παιδί και απόρησε αν έδωσα τλκ ξένο.. Είπα όχι κ έμεινε.. Το θέμα είναι να το θες! Αν το θες πολυ θα τα καταφέρεις 😁 στην αρχή είναι δύσκολα, δεν θα πω ψέματα αλλά στρώνει.. Με βοήθησαν τα κοχύλια θηλασμού για να μην ακουμπάνε οι θηλες στα ρούχα κ να μην πονάω κ να κλείνουν οι πληγές πιο γρήγορα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Λέω και εγώ τι γίνεται 😂ψωνισες εσύ τίποτα?

Πήρα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης για τον ύπνο και η κοπέλα που το είχε μου έστειλε μαζί και το μαξιλάρι θηλασμού οπότε αυτό είναι το πρώτο πράγμα στην κατοχή του μωρού ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Πήρα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης για τον ύπνο και η κοπέλα που το είχε μου έστειλε μαζί και το μαξιλάρι θηλασμού οπότε αυτό είναι το πρώτο πράγμα στην κατοχή του μωρού ❤

Από πού το πήρες κ εγώ ψάχνω αλλά είναι λίγο ακριβά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Απλά γραψτους 😂 εμένα μια φορά μου ειπαν να δώσω ξένο περίπου την 3η ημερα που είχε χάσει ήδη 300 γρ αλλά ήμουν κάθετη. Την επόμενη ημέρα ήρθε η παιδιατρος και μου λέει ότι πήρε 70γρ το παιδί και απόρησε αν έδωσα τλκ ξένο.. Είπα όχι κ έμεινε.. Το θέμα είναι να το θες! Αν το θες πολυ θα τα καταφέρεις 😁 στην αρχή είναι δύσκολα, δεν θα πω ψέματα αλλά στρώνει.. Με βοήθησαν τα κοχύλια θηλασμού για να μην ακουμπάνε οι θηλες στα ρούχα κ να μην πονάω κ να κλείνουν οι πληγές πιο γρήγορα.. 

Τέλεια το γράψιμο το έχω εύκολο 😂 Έτσι κι αλλιώς είναι φυσιολογικό να χάσει 10/100 του βάρους του. Θα τους δείξω κι αυτό 😉

FB_IMG_1615016102742.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...