Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις On 6/3/2021 at 5:18 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας! Εμάς είναι το δεύτερο παιδάκι αλλά το πρώτο αγόρι και ο άντρας μου θέλει να δώσει του πατέρα του(και η μικρή πήρε της πεθεράς μου) όχι ότι δεν το περίμενα να το θέλει αλλά θα ήθελα να μου έλεγε ότι θέλεις εσύ αγάπη μου και ας το έδινα στη τελική! 

Εγώ εχθές ένιωσα κάτι, και σήμερα αλλά όχι κάτι σίγουρο. Σήμερα μπήκα 18η εβδομάδα. Πρέπει να πάω να κάνω καινούριες αιματολογικές και να πάω στη γιατρό μου σιγά σιγά...

Από κοιλιά πώς πάτε; Από κιλά; Ως προς τα κιλά αν στην αρχή χάσουμε κάποια συνολικά μετά πόσα λεμε ότι πήραμε; Με βάση αυτά που ήμασταν στην αρχή αρχή ή από το χαμηλότερο σημείο;

Εγω ξεκινησα με 87.5, το πρωτο τριμηνο εφτασα 85.5 λογω θεματος στο στομαχι. Φυσικα τα ξαναεβαλα και εχω βαλει 1 ειπλεον κιλο, δηλαδη τωρα ειμαι 88.5 στην 17η εβδομαδα, το οποίο κιλο ομως μια το χανω, μια το βαζω. Εγω λεω οτι εχω παρει 1 κιλο μονο! Αυτα που εχασα δεν τα υπολογιζω γιατι ημουν σιγουρη οτι θα μπουν πολυ ευκολα παλι, οπως οταν εχω γαστρεντεριτιδα ας πουμε και χανω καποια κιλα και ξαναμπαινουν σε χρονο ντε-τε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2021 at 7:34 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Σήμερα που το λέμε ένιωσα κι εγώ κάτι και επειδή ξέρω πως είναι ήταν ακριβώς έτσι!! άλλα είναι πολύ νωρίς οπότε ούτε εγώ η ίδια δεν το πιστεύω 😂😂 μάλλον το έντερο μου θα είναι 

Εγω που μπαινω αυριο 17η εβδομαδα (οποτε λεω οτι ειμαι ηδη 17η, χαχα) παρατηρησα το βραδυ εαν γυρισω πλευρο, απο πλαγια ανασκελα ας πουμε, νιωθω κατι περιεργο στην κοιλια μου, αλλα δεν ξερω εαν ειναι το μωρο......κατα τα αλλα δεν το εχω νιωσει ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2021 at 5:41 ΜΜ, ο/η Love32 είπε:

Εχω βάλει 3 κιλά!νομίζω ότι ξεκινάς να μετράς εκεί που ξεκινάς να.παιρνεις κιλά!

Δεν σ γράφει κάθε μήνα?

Τις εξετάσεις εννοείς; Ναι, πρέπει να πάω να τις κάνω για να κλείσω το επόμενο ραντεβού μας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Τις εξετάσεις εννοείς; Ναι, πρέπει να πάω να τις κάνω για να κλείσω το επόμενο ραντεβού μας!

 

Καλημερααα! εγώ της κάνω την επόμενη μέρα που μου της γράφει :) :)

επερνε καμία σας κορίτσια προβιοτικα? Παίρνω από πριν μείνω μ είπε ότι καλό είναι να τα συνεχίσω ! Και τα παίρνω ακόμα οπότε το θυμάμαι βέβαια. Αλλά με πονάει το έντερο μ 2 μέρες τώρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Καλημερααα! εγώ τις κάνω την επόμενη μέρα που μου τις γράφει :) :)

επερνε καμία σας κορίτσια προβιοτικα? Παίρνω από πριν μείνω μ είπε ότι καλό είναι να τα συνεχίσω ! Και τα παίρνω ακόμα οπότε το θυμάμαι βέβαια. Αλλά με πονάει το έντερο μ 2 μέρες τώρα !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και χρόνια μας πολλά!!! Μου έστειλαν τα αποτελέσματα από την εξέταση αίματος που είχα κάνει και είναι όλα καλά! Είχα ζητήσει να δουν και το φύλο και είναι σίγουρα κορίτσι!!! 😁🎉✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και χρόνια μας πολλά!!! Μου έστειλαν τα αποτελέσματα από την εξέταση αίματος που είχα κάνει και είναι όλα καλά! Είχα ζητήσει να δουν και το φύλο και είναι σίγουρα κορίτσι!!! 😁🎉✌️

Μπραβοοοο!!!! Πολύ χαίρομαι συνχαρητιρια!!!! Χρόνια μας πολλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2021 at 3:12 ΜΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και χρόνια μας πολλά!!! Μου έστειλαν τα αποτελέσματα από την εξέταση αίματος που είχα κάνει και είναι όλα καλά! Είχα ζητήσει να δουν και το φύλο και είναι σίγουρα κορίτσι!!! 😁🎉✌️

Με το καλό! Εμείς το είδαμε σήμερα. Μας βγήκε αγόρι τελικά 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!!! Μια πολύ γρήγορη ερώτηση... Όχι ότι είναι κάτι το σημαντικό αλλά θα σκάσω... 

2η εγκυμοσύνη λοιπόν... Κάνω ενεσουλες ηπαρινης καθημερινά διότι μου βρήκαν θρομβοφιλια.... 

Αλλά νιώθω ένα τεράστιο πρήξιμο... Βρίσκομαι στην 16η βδομάδα... Από την μέση και κάτω νομίζω ότι έχω πρηστεί... Το έχει νιώσει κάποια μανούλα αυτό?? Δεν είναι λίγο νωρίς?? 

Οσον αφορά για τα κιλά... Στην πρώτη έβαλα σύνολο 6 κιλά.. Τώρα ήδη έχω βάλει 5...σοκ!!!!!ξεκινησα 47 και είναι 52...πως γίνεται αυτό?? Λόγω ενέσεων λέτε?? Δεν είμαι λάτρης του φαγητού όπως καταλαβαίνετε.... 🍭🍭🍭🍭😉😉😉😉

Οποία έχει τα ίδια συμπτώματα ας μου πει να πάρω λίγο τα πάνω μου...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Rainbow31 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!!! Μια πολύ γρήγορη ερώτηση... Όχι ότι είναι κάτι το σημαντικό αλλά θα σκάσω... 

2η εγκυμοσύνη λοιπόν... Κάνω ενεσουλες ηπαρινης καθημερινά διότι μου βρήκαν θρομβοφιλια.... 

Αλλά νιώθω ένα τεράστιο πρήξιμο... Βρίσκομαι στην 16η βδομάδα... Από την μέση και κάτω νομίζω ότι έχω πρηστεί... Το έχει νιώσει κάποια μανούλα αυτό?? Δεν είναι λίγο νωρίς?? 

Οσον αφορά για τα κιλά... Στην πρώτη έβαλα σύνολο 6 κιλά.. Τώρα ήδη έχω βάλει 5...σοκ!!!!!ξεκινησα 47 και είναι 52...πως γίνεται αυτό?? Λόγω ενέσεων λέτε?? Δεν είμαι λάτρης του φαγητού όπως καταλαβαίνετε.... 🍭🍭🍭🍭😉😉😉😉

Οποία έχει τα ίδια συμπτώματα ας μου πει να πάρω λίγο τα πάνω μου...!!!!! 

Αν ήμουν 47 κιλά δεν θα ζυγίζομουν καν 😂😂😂

Μήπως επειδή είσαι αρκετά αδύνατη σε ενοχλούν αυτά τα κιλά που πήρες ήδη και νιώθεις φουσκωμένη; με ενέσεις δεν έχω εμπειρία καθόλου 🤔 φαντάζομαι κατακράτηση είναι αλλά από το αν δεν είναι απ τις ενέσεις; θυρεοειδη έχεις ελέγξει; ο γιατρός σου τι λέει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rainbow31 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!!! Μια πολύ γρήγορη ερώτηση... Όχι ότι είναι κάτι το σημαντικό αλλά θα σκάσω... 

2η εγκυμοσύνη λοιπόν... Κάνω ενεσουλες ηπαρινης καθημερινά διότι μου βρήκαν θρομβοφιλια.... 

Αλλά νιώθω ένα τεράστιο πρήξιμο... Βρίσκομαι στην 16η βδομάδα... Από την μέση και κάτω νομίζω ότι έχω πρηστεί... Το έχει νιώσει κάποια μανούλα αυτό?? Δεν είναι λίγο νωρίς?? 

Οσον αφορά για τα κιλά... Στην πρώτη έβαλα σύνολο 6 κιλά.. Τώρα ήδη έχω βάλει 5...σοκ!!!!!ξεκινησα 47 και είναι 52...πως γίνεται αυτό?? Λόγω ενέσεων λέτε?? Δεν είμαι λάτρης του φαγητού όπως καταλαβαίνετε.... 🍭🍭🍭🍭😉😉😉😉

Οποία έχει τα ίδια συμπτώματα ας μου πει να πάρω λίγο τα πάνω μου...!!!!! 

Κι εγώ που είμαι σχετικά αδύνατη (57 κιλά με 1,70 ύψος) αισθάνθηκα από πολύ νωρίς αυτό το πρήξιμο που λες στην κοιλιά. Και χωρίς να έχω βάλει καθόλου κιλά ως την 20η εβδομάδα που είμαι. Ίσως επειδή εξέχει μόνο η κοιλιά. Πόσο μάλλον εσύ που είναι 2η εγκυμοσύνη και πετάγεται πιο γρήγορα. Από ενέσεις δεν ξέρω, αλλά αν σε προβληματίζει μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rainbow31 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!!! Μια πολύ γρήγορη ερώτηση... Όχι ότι είναι κάτι το σημαντικό αλλά θα σκάσω... 

2η εγκυμοσύνη λοιπόν... Κάνω ενεσουλες ηπαρινης καθημερινά διότι μου βρήκαν θρομβοφιλια.... 

Αλλά νιώθω ένα τεράστιο πρήξιμο... Βρίσκομαι στην 16η βδομάδα... Από την μέση και κάτω νομίζω ότι έχω πρηστεί... Το έχει νιώσει κάποια μανούλα αυτό?? Δεν είναι λίγο νωρίς?? 

Οσον αφορά για τα κιλά... Στην πρώτη έβαλα σύνολο 6 κιλά.. Τώρα ήδη έχω βάλει 5...σοκ!!!!!ξεκινησα 47 και είναι 52...πως γίνεται αυτό?? Λόγω ενέσεων λέτε?? Δεν είμαι λάτρης του φαγητού όπως καταλαβαίνετε.... 🍭🍭🍭🍭😉😉😉😉

Οποία έχει τα ίδια συμπτώματα ας μου πει να πάρω λίγο τα πάνω μου...!!!!! 

Καλησπέρα και από μένα! Κ εγώ από πολύ νωρίς ένιωθα πρησμένη(1,70 55κιλα) , ειδικά τα βράδια νόμιζα θα κάνω μπαμ, χωρίς να τρώω πολύ. Σε ότι έχει να κάνει με τις ενέσεις δεν γνωρίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Κ εγώ από πολύ νωρίς ένιωθα πρησμένη(1,70 55κιλα) , ειδικά τα βράδια νόμιζα θα κάνω μπαμ, χωρίς να τρώω πολύ. Σε ότι έχει να κάνει με τις ενέσεις δεν γνωρίζω.

Καλά πλάκα μου κάνετε όλες; 😂 θα αποχωρήσω από το γκρουπ, θα πάω σε κάποιο για παχουλές 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Καλά πλάκα μου κάνετε όλες; 😂 θα αποχωρήσω από το γκρουπ, θα πάω σε κάποιο για παχουλές 🤣

Κάτσε εδώ που είσαι και θα σου πούμε τον Αύγουστο πώς θα είμαστε 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τα νιωσατε τα μωράκια; 😁

Εγώ από την 17η εβδομάδα ☺ Είναι ζωηρός και μάλλον εκνευρισμένος που τον έλεγα μπέμπα 🤫 Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ από την 17η εβδομάδα ☺ Είναι ζωηρός και μάλλον εκνευρισμένος που τον έλεγα μπέμπα 🤫 Εσύ;

Όχι ακόμα.. Έχω πρόσθιο πλακούντα αυτή τη φορά οπότε ίσως αργήσω 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τα νιωσατε τα μωράκια; 😁

Κι εγω τον ενιωσα απο 17 και κατι....σημερα ειμαι 18 και 3 ημερων και πηγαμε στη γιατρο. Ο μικρός εκανε κυριολεκτικα κωλοτούμπα την ωρα που τον βλεπαμε....τσιρκο το παιδι μου!! Ολα ειναι πολυ καλα!! Εχω βαλει ενα κιλο, το οποιο μια το χανω και μια το βαζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το κατάλαβα το αντράκι μου !! Δεν υπάρχει πιο ωραία αίσθηση!!! 

Σας μέτρησαν καθόλου τον τράχηλο!? Κλείσατε β επιπέδου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Και εγώ το κατάλαβα το αντράκι μου !! Δεν υπάρχει πιο ωραία αίσθηση!!! 

Σας μέτρησαν καθόλου τον τράχηλο!? Κλείσατε β επιπέδου??

Τον τράχηλο εμένα τελευταία φορά μου τον μέτρησε στην αυχενική. Την περασμένη φορά που πήγα όχι. Σε καμιά 10ρια μέρες θα πάω για β επιπέδου. Έχω την εντύπωση ότι τότε τον μετράνε πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...