Μετάβαση σε περιεχόμενο

14 Φεβρουαρίου- Ιστορίες αγάπης


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.....

Μιας και πλησιάζει η 14η Φεβρουαρίου- ημέρα αγάπης- (αν και δεν τα πολυπιστεύω αυτα!!!!) άνοιξα ένα θεματάκι για να πούμε την ιστορία αγάπης με τους αντρούλιδες μας. δηλ. πώς γνωριστήκαμε..., πως εξελίχθηκε... κ.λ.π.

Αν έχει δημοσιευτεί τέτοιο θέμα στο παρελθόν- συγχωρέστε με- γιατί δεν το έψαξα καθόλου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι ουτε κ εγω τα πιστευω αυτα.απλα καθιερωθηκε ετσι να πουλανε λουλουδια τα ανθοπωλεια κ καρτουλες (ρεζερβεσ-ανεκδοτο κ.α ξερετε εσεις)

δηλαδη θα περιμενω εκεινη τη μερα για λουλουδια κ αγαπουλες??:laugh:

ευτυχως δεν ειναι ετσι ο καλος μου:)

παρεμπιπτοντως 14 εχω γαμο οποτε θα το ΄γιορτασουμε'εκει κ ανεξοδα:laugh: κ επειδη δε θα βρεθουμε..ξερετε εσεις;) τα ποδαρακια θα παρουν φωτια κατω απ το τραπεζι:laugh:

να μη χαλασουμε κ το εθιμο..

για το βαλεντινο ρε γαμωτο:woohoo:

φιλακιαααααααα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ:woohoo:

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ-ΓΑΜΟΣ Κ.Λ.Π

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΡΑ

ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ:angry:

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ:angry:

ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΣΩ ΚΟΙΝΩΝ ΦΙΛΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ:laugh: :laugh:

ΤΟΝ ΥΠΕΡ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ.ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ:)

ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΑΣ:P

ΦΩΤΕΙΝΗ ΣΑΚΗΣ:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πιστεύω ότι είναι μια εμπορική γιορτή κομμένη και ραμμένη για τους ανθοπώλες και ζαχαροπλάστες! Δεν έτυχε να γιορτάσω ποτέ αυτήν την μέρα. Εμείς γιορτάζουμε κάθε μέρα και όχι μία φορά τον χρόνο!:)

Εμείς γνωριστήκαμε στην δουλειά και εγώ τον πολιόρκησα :woohoo: ο ίδιος δεν το παραδέχεται,:P ανδρικός εγωισμός ;) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xristinna ωραία η ιδέα σου!:) Όλοι θεωρώ έχουν ανάγκη από ιδιαίτερες ημέρες, άσχετα αν θεωρούμε ότι αυτό γίνεται στο όνομα του κέρδους. Ωστόσο είναι ενδιαφέρον ν'ανταλλάσουμε εμπειρίες! Προσωπικά έχω ζήσει τις πιο αστείες στην εφηβεία και δεν θα ξεχάσω τη φορά που βγήκα με την φίλη μου, έχοντας ξεχάσει την ημερομηνία και όλοι μας κοιτούσαν περίεργα...:woohoo:

Θέλω όμως ν'αναφέρω, χωρίς να γίνομαι γραφική και ''ξενέρωτη'' ότι η ημέρα των ερωτευμένων για τους Ορθόδοξους είναι η 13 Φλεβάρη ‘Ακύλα και Πρισκίλλης’, οι οποίοι ήταν Απόστολοι. Ο Βαλεντίνος είναι ξενόφερτο έθιμο. Απλά ως ενημέρωση και γιατί θέλω να τονίσω ότι και το δόγμα μας τιμά τον έρωτα, αφού πρώτα το στοιχείο του έρωτα, της εκρηκτικής αγάπης εκδηλώνεται από τον Δημιουργό σε όλα τα όντα και διαχέεται σε όλο το σύμπαν. (στην εκκλησία έρωτας και αγάπη ταυτίζονται)

Αυτό είναι το νόημα της ζωής, η ΑΓΑΠΗ σε όλες τις μορφές της! Αγάπη για τον σύντροφο, την οικογένεια, τους φίλους, τους συνανθρώπους μας, για όλη την φύση! Προσωπικά θα ήθελα να γιορτάσω αυτήν την ημέρα, όχι με φαμφάρες αλλά με εκδήλωση της αγνής και ανιδιοτελούς αγάπης! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η συγκεκριμένη "γιορτή" δεν υπάρχει για μένα, ούτε και για τον σύζηγο ευτυχώς! Απο ιστορία αγάπης όμως, έχουμε μια αρκετά πρωτότυπη. Γνωριστήκαμε πριν απο 5 χρόνια σε ένα...chat!!! Παντρευτήκαμε τον περασμένο Μάιο. Με τίποτα βέβαια δεν περιμέναμε οτι θα ερωτευθούμε τόσο βαθιά, θα παντρευτούμε και θα είμαστε τόσο ευτυχισμένοι. Τώρα ανυπομονούμε να αγκαλιάσουμε και τον μπέμπη μας!:)

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia axxxxxxxxxxx ayth h giorth einai sketh apotyxia gia mena!!

otan eimoun sta niata mou!!!xaxaxaxaxax

den ksero pos ginotan alla panta xoriza:blink: :blink:

k ego eimai tis idias apopshs oti einai emporikh "giorth"

k gia ta paidakia!!!!

den perimenoume ton balentino gia na paroume dora k na kanoume agalitses!!

opote koritsakia den exo kamia istoria agaphs na sas po!!!

alla an theletai sas leo istories xorismou pou tis exo k mpolikes!!!!!!!xaxaxaxaxaxaxaxaxaxax:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΟΡΤΑΣΩ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΡΑ (ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ).

ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΓΑΠΗΣ ΑΠ' ΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ.:woohoo:

ΠΑΩ ΝΑ ΚΛΑΨΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον ξενοφερτο Αγιο δεν εχω να πω κατι...απλα γελαω με το τι κυκλοφορει στο εμποριο για τη μερα αυτη...

Με τον καλο μου γνωριστηκαμε σε νησακι των κυκλαδων σε παραλια γυμνιστων (ολοτσιτσιδοι)

Ειμασταν με τις σχεσεις μας και οι δυο

Φυγαμε στα κλεφτα ενα βραδυ αφηνοντας σημειωματα στους αγαπημενους μας και πηραμε πλοιο για γειτονοκο νησι..:blush:

Ειμαστε μεγαλα γαιδουρια ... το ξερω Ομως το πληρωσαμε απο το συμπαν γιατι αντιμετωπισαμε πολλες δυσκολιες στη μετεπειτα ζωη μας..

Απο τοτε πηγαινουμε καθε 15 αυγουστο (ημερομηνια γνωριμιας) σε παραλια γυμνιστων και γιορταζουμε την επετειο μας ολοτσιτσιδοι και "αγνοι" και μας παιρνει ουπνος στον ιδιο υπνσακο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apis ένα είναι το μόνο σίγουρο, ότι ήξερες από πριν τα προσόντα του χιχι:P

Γιατί εκπλήξεις αυτές δεν είναι και πάντα ευχάριστες!!!!!:blink:

Ως για τον Βαλεντίνο, ποτέ δεν το γιόρτασα, εμπορική γιορτή.

Με το άντρα μου γνωριστήκαμε σε έναν σχολικό χορό. Επεισοδιακή σχέση

Όλο χωρίζαμε και τα ξαναφτιάχναμε… εμείς μαζί δεν κάναμε και χώρια δεν μπορούσαμε!!!!B)

Τον αγαπάω και με αγαπάει, αφού και όταν τσακωνόμαστε ακούς συνεχεία αγάπη μου αγάπη μου και μετά από ένα τέταρτο ο πολύ αγκαλιές φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο αντρας μου ηταν μαθητης του πατερα μου και πηγαιναν μαζι για κυνηγι κ ετσι ερχοταν πολυ συχνά σπιτι. Εγώ τα ειχα μαλλον μεχρι που μου εκανε αποτομο κλικ. Και καλα θα μου πειτε ανωμαλη ησουν η γκαβη? τοσο καιρο δεν τον εβλεπες μες στο σπιτι σου σερβιρισμενο στο πιατο? ε οχι δεν ξερω πως εγινε κ γυρισε ο διακοπτης. Τελος παντων βγηκαμε μαζι ενα βραδυ κατι φιλακια κ τετοια αλλα δεν ειπαμε για σχεση. Μετα του ζητησα να παμε μαζι για κυνηγι και καταληξαμε να κυνηγιομαστε εμεις αντι να κυνηγαμε τον λαγο χιχι. Ε μετα απο 9 χρονια ακομα ετσι ειμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGGELIKI LEFKADA έγραψε:

Apis ένα είναι το μόνο σίγουρο, ότι ήξερες από πριν τα προσόντα του χιχι:P

Γιατί εκπλήξεις αυτές δεν είναι και πάντα ευχάριστες!!!!!:blink:

Αυτο ειναι ενα απο τα ανεκτιμητα καλα του γυμνισμου: γνωριζεις απο την αρχη:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι και εγώ της άποψης πως ο Άγιος Βαλεντίνος είναι μια καθαρά εισπρακτική γιορτή.Παρολαυτά τον έχω γιορτάσει και τον γιορτάζω.

Γνώρισα τον άντρα μου στα 17 στην πενταήμερη του λυκείου.Είχαμε πάει στην Κρήτη και έτυχε εκείνη την περίοδο να είναι και το δικό του σχολείο εκεί και επίσης η μοίρα κατάφερε να μας πάει στην ίδια ταβέρνα:woohoo: Και το τρομερό είναι ότι εγώ πήγα κατά τύχη σε αυτήν γιατί οι άλλες ήταν σχεδόν γεμάτες και θα αργούσαμε πολύ να φάμε.Κάθησα σε ένα τραπέζι με την παρέα μου και εκείνος καθόταν στο απέναντι μς την δική του παρέα.Είχε πέσει κάτω η τσάντα μου και δεν το είχα καταλάβει,οπότε καθώς έφευγε και πέρασε απο δίπλα μου την έπισε μου την έδωσε και μου είπε ''Κοπελιά η τσάντα σου''.Ψέλλισα ένα ''ευχαριστώ...''.Μου είπε ''Αν θες να με ευχαριστήσεις άσε με να σε κεράσω έναν καφέ''(ήταν και τζέντλεμαν απο μικρος ο καλός μου!Εγώ του είπα με τα χίλια ζόρια ''Ενταξει...''.Με ρώτησε σε ποιο ξενοδοχείο έμενα και κανονίσαμε ραντεβού στις 8 το απογευμα για καφε σε μια απο τις καφετεριες του νησιού.Μετα το περιστατικό γυρίζοντας στο δωμάτιο φυσώντας και ξεφυσώντας στην κολλητή μου γαιτί ήμουνα κολλημένη με άλλον και αυτός μου φαινοταν τουλάχιστον ανόητος.Εκείνη πολύ σωστά μου είπε''Μην είσαι χαζή,πήγαινε...''.Ε πήγα με μια μούρη μέχρι το πάτωμα και εκείνος ο κακομοίρης προσπαθούσε να με κάνει να χαμογελάσω.Αμέσως κατάλαβα ότι έχει πολύ χιούμορ.Ε μετά άρχισα να τον συμπαθώ και καταλαβαινετε!

Πέρασαν 14 χρόνια απο τότε,μετά απο ''οριστικούς'' χωρισμούς,δυσκολίες που μας έδεσαν και τώρα πια αληθινή αγάπη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna έγραψε:

apis mou glikeia pio idiaiteri gnwrimia apo tin dikia sas den nomizw na iparxei.....ax glikoula mou....bre koritsia,,,stin iliotherapia itan ntoyros aytos???????????????

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν πρωτότυπη γνωριμία!:cheer: Τελικά σώθηκε ο λαγός αλλά πάει το κουνέλι...:P Να τα εκατοστήσετε γλυκειά μου!:)

Νάντια μεγάλος έρωτας πάντως! Και ήταν να συναντηθείτε! Να είστε πάντοτε αγαπημένοι! :)

Apis μου έμεινα άφωνη! Ιστορία για τον κινηματογράφο! Τρελός έρωτας όμως πρέπει να σας ενώνει...:cheer: :cheer: :cheer: Και έχεις δίκιο, από την αρχή είχες αντίληψη όλων των πραγμάτων...Καλό αυτό φαντάζομαι! ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...